2006. gada Archīvs
 

Kalendārs seko ziņojumiem

Katskiļi nometnes 50 gadu jubilejas logoKatskiļu nometnes 50 gadu jubilejas svinības

2006. gadā no 2.-4. septembrim, ASV Darba svētku (Labor Day) nogalē notiks Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Lauku īpašuma (Katskiļu nometnes) 50 gadu jubileja, Katskiļu kalnos, Elka Park, NY. Visi bijušie nometņotāji un labvēļi gaidīti, lai atzīmētu šo jubileju. Skat pilnīgu aprakstu zemāk zem "SEPTEMBRIS 2006" jeb noklikšķiet šeit.. Rīkotāji sagaida daudz viesus, tādēļ lūdzu nekavējieties pieteikties un rezervēt naktsmājas. Lai izveidotu disku ar foto uzņēmumiem, kas attēlotu Katskiļu nometnes 50 gadus: Tiek meklētas fotogrāfijas no visiem agrākiem nometnes periodiem (bērnu nometnes, valodas, u.c.), talkām, būvēm, un sarīkojumiem. Fotogrāfijas sakops ik pa desmit gadu posmiem. Visiem laipni lūgts arī savas fotogrāfijas nosūtīt šim nolūkam: Latvian Ev. Luth. Church of NY, attn. Nometnes Foto, 254 Valentine Lane, Yonkers, NY 10705. Ciparu (digital) foto uzņēmumus variet nosūtīt pa e-pastu uz: nometnesfoto@gmail.com .Jā zināms, lūdzu atzīmējiet foto uzņēmumiem gadu un uzņemto personu vārdus. Ja vēlaties fotogrāfijas saņemt atpakaļ ātrāk, lūdzu pievienot apmarkotu un sev adresētu aploksni. Citādi centīsies visas fotogrāfijas atdot tās īpašniekiem jubilejas nogalē.

 

Katskiļi nometnes 50 gadu jubilejas logoKatskiļu nometnes 50 gadu jubilejas svinības izdevās lieliski!

Milzīgs paldies visiem rīkotājiem! Drīzumā šeit parādīsies informācija par jaundibināto Katskiļu Nometnes draugu biedrību.

 

Svarīga informācija par 9. Saeimas vēlēšanām

9. Saeimas vēlēšanas notiks 2006. gada 7. oktobrī. Lai piedalītos šajās vēlēšanās būs nepieciešama derīga Latvijas Republikas pilsoņa pase. Notecējušā pase vai citi dokumenti nebūs pieņemami. Lūdzu noklikšķiet, lai lasītu: Latvijas vēstniecības ASV paziņojumu. Sīkākai un plašākai informācijai lūdzu rakstiet Latvijas Republikas vēstniecībai ASV: embassy.usa@mfa.gov.lv vai zvaniet (202) 328-2840.

Latvijas lakross (lacrosse) komandai vajadzīgs atbalsts.

Latvijas lakross komanda debitēs 2006. gada pasaules čempionātā, kas sāksies 13. jūlijā, Londonā, Ontario, Kanādā. Ir vēl nepieciešami ziedojumi, lai segtu ceļa un citus izdevumus. Plašākai informācijai lūdzu apciemojiet: www latvianamericanlacrosse org.

Latvijas Misija ANO Ņujorkā meklē darbinieku

Latvijas Republikas pastāvīgā pārstāvniecība ANO Ņujorkā izsludina konkursu uz līgumdarbinieka vietu no š.g. 1. augustam. Pieteikšanās termiņš ir 31. maijs. Lai lasīt sīkāku aprakstu noklikšķiet šeit.

Vēlēšanu iecirknis Ņujorkā Latvijas 9. Saeimas vēlēšanām

Saeimas nams Rīgā, Latvijā Latvijas 9. Saeimas vēlēšanas notiks sestdien 2006. gada 7. oktobrī. Latvijas pavalstnieki varēs balsot Latvijas pārstāvniecībā ANO (kas atrodas 333 East 50th Street (starp 1. un 2. Avēnijām) no 7-iem no rīta līdz 22:00 (10 naktī). Lai balsot šajās vēlēšanās būs nepieciešama derīga Latvijas Republikas pilsoņa pase. Notecējušā pase vai citi dokumenti nebūs pieņemami. Lūdzu apciemojiet Latvijas vēstniecības tīmekļa portālu: www.latvia-usa.org informācijai kā iegūt/atjaunot Jūsu Latvijas pasi un par 9. Saeimas vēlēšanu norisi ASV. Lai balsotu pa pastu ir jāpieteicas līdz 15. septembrim. Visus jautājumus lūdzu virziet Latvijas Republikas vēstniecībai ASV, Vašingtonā DC: embassy.usa@mfa.gov.lv vai zvaniet (202) 328-2840.

Informācija par vēlēšanām, attiecīgiem likumiem kandidātu listēm un cita informāciju var apskatīt Latvijas valdības Centrālā Vēlēšanu Komisijas portālā: www.cvk.lv. Informācija par vēlēšanām latviešu un angļu valodās arī atrodama jaunākā ALA Infogrammā.

Tiem, kam interesē dziļākas analīzes par tām partijām kam ir izredzes iekļūt Saeimā atgādinām, ka laikrakstā Laiks bieži parādās ziņas par Latvijas vēlēšanām. It sevišķi vērtīga (pēc tīmekļa meistara domām) ir Daina Lemešonoka rakstu sērija, kas iesākās 29.jūl-4.aug. numurā un ir turpinājis katru nedēļu ar analīzēm par TP, ZZS, JL, TB/LNNK, LPP/LC, "Krievu partijas" - PCTVL & SC, un LSDSP. Laikraksts Diena ir sakopojusi savu reportāžu, analīzes, partiju programmas, kandidātu listes un citu informāciju par 9. Saeimas vēlēšanām atsevišķa portālā www.vdiena.lv  kam viss saturs ir pieejams bezmaksas lasītājiem. Iesakām vēlētājiem arī to apskatīt.  Raksti un diskusija par vēlēšanām angļu valodā atrodama: www.latviansonline.com .

 

Saeimas nams Rīgā, Latvijā Latvijas 9. Saeimas vēlēšanās rezultāti atrodami: www.velesanas2006.cvk.lv  un www.cvk.lv 

Šajā portālā ir 9. Saeimas vēlēšanas rezultāti. Pirmā lapā ir rezultāti visai Latvijai kopā, kā arī cik vietas katrs saraksts ir ieguvis nākamā Saeimā. Var arī redzēt rezultātus sadalītus pa apgabaliem, pa rajoniem (jeb apriņķiem) un pat pa individuāliem vēlēšanu iecirkņiem. Ja noklikšķiet atsevišķos apgabalu vārdus, kas ir kartē lapas labējā augšējā stūrī, var redzētu rezultātus Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē, Latgalē un Rīgā. Katras apgabala rezultātu lapas apakšā ir iespēja noklikšķēt un redzēt rezultātus katram rajonam. Katras rajonu rezultātu lapas apakšā ir ir iespēja noklikšķēt un redzēt rezultātus katram iecirknim. Visas ārzemju balsis ir ieskaitītas Rīgas apgabalā. Rīgas apgabala rezultātu lapas apakšā var noklikšķēt uz "Rīga" priekš vietējiem Rīgas iecirkņiem, vai "Ārzemēs" lai redzētu ārzemju iecirkņu rezultātus. Ārzemju lapas apakšā variet noklikšķēt uz atsevišķo iecirkņu numuriem, lai redzētu rezultātus katram iecirknim. Ņujorkas iecirkņa numurs ir 1009.

Ņujorkas vēlēšanas iecirkņa (#1009) rezultāti

Saraksts Zīmes
# 15 - Jaunais Laiks 128
# 14 - Tautas Partija 33
# 19 - Apvienība "Tēvzemei un Brīvībai" / LNNK 32
# 7 - Zaļo un Zemnieku Savienība 13
# 9 - Latvijas Pirmās partijas un "Latvijas Ceļš" apv. 5
# 2 - "Saskaņas Centrs" 3
# 4 - Partija "Visu Latvijai" 2
# 5 - "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" 2
# 17 - Pol. org. "Pensionāru un Senioru Partija" 2
# 10 - Latvijas Sociāldemokrātiskā Strādnieku partija 1
# 12 - Nacionālā Spēka Savienība 1
Visas nodotās balsis Ņujorkā kopā: 222

 

Jaunā 9. Saeima salīdzinājumā ar līdzšinējo 8. Saeimu

Saeimas frakcija Balsu % vēlēšanās Vietas
9. Saeimā
Maiņas no
8. Saeimas
Tautas Partija 19.49 23 +3
Zaļo un Zemnieku Savienība 16.69 18 +5
Jaunais Laiks 16.38 18 -6
"Saskaņas Centrs" 14.42 17 +9
Latvijas Pirmās partijas un "Latvijas Ceļš" apv. 8.59 10 -3
Apvienība "Tēvzemei un Brīvībai" / LNNK 6.95 8 +1
"Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" 6.02 6 0
Latvijas Sociāldemokrātiskā Strādnieku partija 3.50 0 -5
Neatkarīgi deputāti (atstājuši agrāko frakciju) - 0 -4

 

Atbalstiet Latvijas Prezidenti, Dr. Vairu Vīķi-Freibergu kā nākamo ANO Ģenerālsekretāri!

ANO Galvenais miteklis Ņujorkā15. septembrī, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas ANO delegācijas iesniedza Latvijas Prezidentes, Dr. Vairas Vīķes-Freibergas nomināciju ANO Ģenerālsekretār amatam. Lai uzzinātu Ko Jūs variet darīt, lai atbalstīt viņas kandidatūru apciemojiet www.batun.org , www.jbanc.org , un www.alausa.org. Grupa, kas atbalsta domu, ka nākamam ANO Ģenerālsekretāram jābūt sievietei ir uzstādījuši portālu, kur variet pieteikt atbalstu: www chooseawomanforun eu

.

Latvijas Prezidente, Dr. Vaira Vīķe-Freiberga ir atsaukusi savu kandidatūru ANO Ģenerālsekretāra amatam.

ANO Galvenais miteklis ŅujorkāApciemojiet www.batun.org . Šo portālu turpinās atjaunot ar analīzēm un ziņām par Prezidentes Vīķes-Freibergas izredzēm nākotnē iegūt augstu amatu ANO vai citā starptautiskā organizācijā.

SARĪKOJUMU KALENDĀRS

JANVĀRIS 2006:

Laimīgu Jauno Gadu!

Svētdien. 1. janvārī - Jaungads - Latviešu diriģents Mariss Jansons vadīs Vīnes Filharmoniskā orķestra Jaungada koncertu, Vīnē, Austrijā. Šis koncerts tiek pārraidīts televīzijā, Ņujorkas apkārtnē pa 13. kanālu WNET (PBS). Raidījuma laiki atrodami www.thirteen.org .

Sestdien, 7. janvārī, pulksten 15:00 - Daugavas Vanagu biedru vakars, DV Namā. Paredzēta kopējā dziedāšana ko vadīs Jānis Students spēlējot akordeonu un saimnieces Tamāras klāts cienasta galds. Piedalīšanas $20 ar iepriekšēju pieteikšanos rakstot vai zvanot: Dagmārai Vallenai, telefons (212) 781-2360. Visi mīļi aicināti.

Svētdien, 8. janvārī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums ar Koncertu kuŗā piedalīsies vijolniece Una Tona un pianists Uga Grants, Jonkeru baznīcā, Koncertam sekos dāmu komitejas sagādātās siltas pusdienas ($15), gleznu izloze, kuŗas ienākumi tiks ziedoti Palsmanes bāreņu namam, un iespēja kopīgi padziedāt, Unai Tonei spēlējot pavadījumu.

Svētdien, 8. janvārī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums, kam sekos Salas novada Ziemsvētku eglīte, Salas baznīcā. Cienasts  groziņu veidā, bet esiet laipni lūgti arī bez groziņiem. Gaidīsim katru, kas vēlās pakavēties mūsu vidū. Tuvākai informācijai rakstiet Ilzei Beiniķei.

Svētdien, 8. janvārī, pulksten 15:00 - Zvaigznes dienas Dievkalpojums, kam sekos Džamaikas (Jamaica, Queens) novada sapulce, First United Methodist Church, 162-10 Highland Avenue, Jamaica, NY.

Svētdien, 15. janvārī, pulksten 14:30 - Dievkalpojums, kam sekos (Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes) Ņudžersijas novada Gada Sapulce, Īstoranžas baznīcā.

Sestdien, 21. janvārī, pulksten 19:00 - Dievkalpojums, kam sekos Iekšpilsētas (Bruklinas) novada sapulce, Bruklinas draudzes namā. Visiem kam ir interes par Iekšpilsētas novada darbu laipni ielūgti apmeklēt sapulci. Pēc sapulces, pulksten 21:00, sekos Filmu vakars, kur izrādīs Latvijas filmu Limuzīns Jānu nakts krāsā, režisors Jānis Speičš, no 1981. gada. Varēs iegādāties alu un "popkornu". Informācijai rakstiet: maramclaughlin@hotmail.com 

Svētdien, 22. janvārī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums, kam sekos Ziemeļu novada sapulce,  Jonkeru baznīcā.

Svētdien, 22. janvārī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums, kam sekos Salas novada sapulce,  Salas baznīcā.

Sestdien, 28. janvārī, pulksten 15:00 - Kultūras Dienas Ņujorkā (Pirmā daļa), DV Namā. Programmā būs apskats par nesen godalgotajiem latviešiem, kas tagad vai agrāk dzīvoja Ņujorkas apkaimē: prāv. Alberts Ozols, Uldis Grava, Dace Aperāne, Guntars Ģedulis, Jānis Krēsliņš, Maija Laiviņa, un Kārlis Zamurs, Sr. Ieeja $15. Vanadžu klāts cienasta galds. Sīkākai informācijai rakstiet Jānim Riekstiņam.

Svētdien, 29. februārī, pulksten 12:00 - Draudzīgā aicinājuma atceres sarīkojums, Priedainē, NJ. Programmā Ņujorkas latvieši kora koncerts, diriģenti Andrejs Jansons un Laura Zamurs. Ieeja $25, kas ieskaita siltu bufeti. Sīkākai informācijai skatiet Priedaine's tīmekļa lapu www.priedaine.org .

FEBRUĀRIS 2006:

Svētdien, 5. februārī, pulksten 16:00 - Vēl nezinām vai būs Super Bowl XL Party, Jonkeru baznīcā. Bet zinām, ka spēle sāksies pulksten 18:00, un notiks Ford Field, Detroit MI.

No piektdienas, 10. februāra līdz svētdienai, 26. februārim - XX Ziemas Olimpiādes spēles Turinā, Itālijā. Plašāka informācija par latviešu olimpiskiem centieniem atrodama: www.olimpiade.lv .

Sestdien, 11. februārī, pulksten 21:00 - Sirsniņu dienas ballīte ATSAUKTA (vai cerams tikai atlikta) PAREDZĒTĀS SNIEGA VĒTRAS DĒĻ, Bruklinas draudzes namā. Mūziku gādās DJ Matīs Puriņš no Bostonas. Ieeja pret ziedojumiem sākot ar $10. Dejošana un atspirdzinājumi. Plašākai informācijai rakstiet namsinfo@earthlink.net  

Sestdien, 11. februārī, pulksten 18:00 - Sirsniņu dienas balle ATSAUKTA (vai cerams tikai atlikta) PAREDZĒTĀS SNIEGA VĒTRAS DĒĻ, Priedainē, NJ. Visas paaudzes laipni lūgti uz balli. Programmā 2004. gada "Sveika Latvija" brauciena apskate, priekšnesumi, uzkodes, un vieglas vakariņas. Sarīkojums Ņudžersijas latviešu skolas 8. klases 2006. gada "Sveika Latvija" brauciena atbalstam. Ieeja $15 no personas; $10 jauniešiem un studentiem; $5 bērniem līdz 12 gadie.Lūdzu pietikties pie Māras Veides, telefons (973) 726-8204. Sīkākai informācijai skatiet Priedaine's tīmekļa lapu www.priedaine.org .

Svētdien, 12. februārī, pulksten 13:30 - Dievkalpojums, kam sekos Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Gada Sapulce, St. John's Lutheran Church, 587 Springfield Avenue, Summit, NJ. PILNSAPUCE IR ATLIKTA UZ SESTDIEN, 18. FEBRUĀRI PAREDZĒTĀS SNIEGA VĒTRAS DĒĻ

Lietuvas karogsCeturtdien, 16. februārī - Lietuvas Valsts Svētki.


Ceturtdien, 16. februārī un piektdien, 17. februārī, pulksten 20:00 - Baleta Tālā Gaisma izrādes, New York City Ballet iestudējumā, New York State Theater, Linkolna centrā. Pētera Vaska mūzika, NYC Baleta mākslinieka vadītāja Peter Martens choreogrāfija. Pēteris Vasks ar dzīvesbiedri Dzintru Geku apmeklēs 17. februāra izrādi. Lai rezervēt biļetes zvaniet: (212) 870-5570. Plašākai informācijai apciemojiet: www.nycballet.com Notiks vēl divas izrādes: skat 21 & 22. februāri.

Sestdien, 18. februārī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums, kam sekos Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Gada Sapulce, St. John's Lutheran Church, 587 Springfield Avenue, Summit, NJ. (Pilnsapulce bija pārcelta no 12. februāra.)

Sestdien, 18. februārī, pulksten 15:00 - Kultūras Dienas Ņujorkā (Otrā daļa), DV Namā. Programmā pasaulslavenais latviešu komponists Pēteris Vasks, kurš runās par savu mūziku un varbūt atskaņos dažus savus darbus, un filmu režisore Dzintra Geka, kura rādīs savu jaunāko dokumentālfilmu Sibirijas Dienasgrāmata. Abi referenti vēlāk atbildēs uz jautājumiem.

Svētdien, 19. februārī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums kam seko Ņujorkas latviešu federālās kredītsabiedrības pilnsapulce, Salas baznīcā. Sapulce notiks baznīcas lejas zālē. Pēc sēdes būs atspirdzinājumi. Visi kredītsabiedrības biedri, un potenciālie biedri ir mīļi aicināti.

Otrdien, 21. februārī un trešdien, 22. februārī, pulksten 19:30 - Baleta Tālā Gaisma izrādes, New York City Ballet iestudējumā, New York State Theater, Linkolna centrā. Pētera Vaska mūzika, NYC Baleta mākslinieka vadītāja Peter Martens choreogrāfija. Lai rezervēt biļetes zvaniet: (212) 870-5570. Plašākai informācijai apciemojiet: www.nycballet.com

Igaunijas karogsPiektdien, 24. februārī - Igaunijas Valsts Svētki. "Elagu Eesti!"

 


No piektdienas, 24. februāra līdz svētdienai, 26, februārim - Jauniešu Dienas Katskiļos.
Visa informācija atrodama:  http://www fljrk org/JD2006.html.

Jumis Javits Centrā plakātsSestdien, 25. februārī, pulksten 16:00 - Tautas deju grupa Jumis uzstāsies The New York Times Travel Show, Jacob Javits Convention Center, 11th Avenue & 39th Street, Ņujorkā. Sekojot Jumim Ņujorkas Lietuviešu Koris dziedās. Travel Show ilgst trīs dienas. Sestdien tā ir atvērta no 10-iem līdz 19-iem. Būs izstāde no "GoBalticEurope / Baltic Sea Tourism Commission". Ieeja: $7.50 (AmEx kartes lietotājiem), $15.00 (pārējiem). Plašākai informācijai apciemojiet: http://209.131.117.124/travelshow/ Lūdzu apciemojiet Jumis mājaslapu: www.jumis.org 


Svētdien, 26. februārī,
pulksten 10:00 - Dievkalpojums kam sekos Zilā kalna 4. gaidu vienības un Rīgas 90. skautu vienības 57. gada svētki, Jonkeru baznīcā. Programmā jubilejas akts un vienību dalībnieku uzvedums Princese Gundega un Karalis Brusubārda. Sīkākai informācijai rakstiet Intai Škinķei

Svētdien, 26. februārī, pulksten 15:00 - Borealis Stīgu Kvartets no Vankūveras atskaņos Imanta Ramiņa skaņdarbu, A Falcon, a Storm or a Great Song, Lafayette Avenue Presbyterian Church, 85 South Oxford Street pie Lafayette Avenue,  Fort Greene, Brooklyn, četrus īsus blokus no Brooklyn Academy of Music. Kvartets arī atskaņos Bētovena un Mocarta skaņdarbus. Ieeja $10 ja biļetes pasūta iepriekš, $15 pie durvīm. Informācijai un biļetēm, zvaniet (718) 855-3053, vai apciemojiet http://www.brooklynfriendsofchambermusic.org/ 

MARTS 2006:

Sestdien, 4. martā, no pulksten 12:00 līdz 16:00 - "Utenis" (Lietoto mantu tirdziņš,  DV Namā. Ja vēlaties ziedot mantas pārdošanai utenī, tos ar atvest uz DV namu sākot ar sestdien, 19. martu. Plašākai informācijai rakstiet: Marija Maher vai zvaniet (973) 783-9273.

Sestdien 4. martā, pulksten 18:30 - ASV Baltiešu Fonda (USBF) pieņemšana, "American Baltic Celebration", Vašingtonā DC. Goda viešņa un svētku runātāja: Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Plašāka informācija par visiem notikumiem atrodama www.usbaltic.org .

Svētdien, 5. martā, pulksten 10:00 - Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas dievkalpojums ar korporāciju gājienu, Jonkeru baznīcā. Pēc dievkalpojuma notiks programma kur referēs Latvijas vēstniece ANO, Solveiga Silkalna. Pēc referāta varēs pakavēties pie glāzes vīna un uzkodām.

Sestdien, 11. martā, pulksten 15:00 - Latviešu leģiona atceres sarīkojumus, DV Namā. Labdarības pusdienas ar koncertu, kur uzstāsies dziedātāja Indra Jeņča no Latvija, ar pianistes Zintas Freibergas pavadījumu. Piedalīšanas $35 ar iepriekšēju pieteikšanos rakstot vai zvanot: Dagmārai Vallenai, telefons (212) 781-2360, vai Kārlim Zamuram, telefons (914) 699-4356. Visi mīļi aicināti. Atlikums par labu slimiem leģionāries Latvijā.

Sestdien, 11. martā, pulksten 15:00 - Latviešu kultūras biedrība TILTS gada sapulce, Bedfordas Presbiterāņu baznīcas telpās, Bedford, New York. Sīkākai informācijai lūdzu apciemojiet: www.tilts.org.

Valentīnas Dienas balle Priedainē plakātsSestdien, 11. martā, pulksten 18:00 - Sirsniņu dienas balle, Priedainē, NJ. Visas paaudzes laipni lūgti uz balli. Programmā 2004. gada "Sveika Latvija" brauciena apskate, priekšnesumi, uzkodes, un vieglas vakariņas. Sarīkojums Ņudžersijas latviešu skolas 8. klases 2006. gada "Sveika Latvija" brauciena atbalstam. Ieeja $15 no personas; $10 jauniešiem un studentiem; $5 bērniem līdz 12 gadie.Lūdzu pietikties pie Māras Veides, telefons (973) 726-8204. Ceļa norādījumiem skatiet Priedaine's tīmekļa lapu www.priedaine.org .(Sirsniņu balle bija pārlikta no 11. februāra sniega vētras dēļ.)


Svētdien, 12. martā,
pulksten 10:00 - Dievkalpojums, kam sekos gadskārtējais Pankūku azaids, Jonkeru baznīcā.

Pirmdien, 13. martā, pulksten 20:00 - New England Symphonic Ensemble un vairāku Ziemeļamerikas koru koncerts, kur atskaņos komponista Imanta Ramiņa Magnificat un Missa Brevis komponista vadībā, Ņujorkas Carnegie Zāles Stern auditorijā, pie 57. ielas un Septītās avēnijas. Biļetes var pasūtīt zvanot (212) 247-7800 vai apciemojot www.carnegiehall.org 

Sestdien, 25. martā - Tautas sēru diena, 1949.g. aizvesto piemiņas diena (Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena).

Sestdien, 25. martā - Ņujorkas DV Pilnsapulces pulksten 10:30 - Daugavas Vanadzēm, pulksten 14:00 - DV Apvienībai Ņujorkā, DV Namā. Ieeja brīva. Visi aicināti, tautiešiem lūgts iestāties Daugavas Vanagu Apvienībā Ņujorkā, lai veicinātu tās darbību aprūpes un kulturālos laukos. Pēc sapulcēm, Vanadžu cienasts un atspirdzinājumi. Pēc sapulcēm pulksten 16:30 notiks koncerts un programma aizvesto piemiņai. Piedalīsies flautiste un soprāns Indra Ozola un čellists Pauls Brantley. vandzes lasīs īsus citātus no aizvesto darbiem. Ieeja pret ziedojumiem sākot ar $10 par labu "Sibīrijas bērni" fondam. Plašākai informācijai rakstiet: Marija Maher vai zvaniet (973) 783-9273.

Sestdien, 25. martā, - NJ pilnsapulces: pulksten  13:00 - Ņudžersijas latviešu Kredītsabiedrībai, kam sekos pulksten 15:00 - Ņudžersijas latviešu biedrībai, Priedainē, NJ. Sīkākai informācijai skat www.priedaine.org.

Svētdien, 26. martā, pulksten 10:30 - Dievkalpojums kam sekos Pavasara sarīkojums, Salas baznīcā.  Programmā Pētera Dajevska priekšlasījums par viņa tēva Ēvalda Dajevska mākslu un dzīvi, ''Ēvalds Dajevskis: mākslinieks trīs pasaulēs".  Programmu papildinās ar video skatiem.  Sekos pusdienas dāmu komitejas izkārtojumā. Sīkākai informācijai rakstiet Ilzei Beiniķei, salas novada dāmu komitejas priekšniecei.

Svētdien, 26. martā, pulksten 14:00 - Ērika Raistera piemiņas fonda sarīkojums, Priedainē, NJ. Šī gada laureāts ir redaktors un komentētājs Ojārs Celle. Pēc Dr. Ineses Račevskas ievada, Celles kungs raksturos apstākļus Latvijā un atbildēs uz jautājumiem. Koncertdaļā muzicēs Laila Saliņa, sniedzot Aleksandra Čaka, Ērika Ādamsona un citu autoru dzeju, komponētu balsij ģitāras pavadījumā. Sekos pakavēšanās pie atspirdzinājumiem. Ieeja pret ziedojumiem sākot ar $15.

Piektdien, 31. martā, pulksten 19:00 - Ņujorkas latviešu organizāciju padomes (ŅLOP) pilnsapulce, DV Namā. Visām ŅLOP biedru organizācijām atgādināts izraudzīt uz šo pilnsapulci delegātus, kas spēs uzņemties amatus ŅLOP valde un aktīvu lomu tās darbībā. Sīkākai informācijai rakstiet Jānim Riekstiņam.

APRĪLIS 2006:

Tagad līdz pirmdien, 10. aprīlim - Zoyas Frolovas gleznu izstāde, Franklin Bowles galerijā, 431 West Broadway, New York, NY. Izstāde atvērta katru dienu no 12-iem līdz 18-iem. Skatiet: http://www.franklinbowlesgallery.com/NY/Main_Pages/nyhome.html 

Sestdien, 8. aprīlī, pulksten 14:00 - Lieldienu Olu Krāsošana kam pulksten 17:00 sekos Dievkalpojums, Bruklinas draudzes namā. Visi laipni ielūgti. Dalībnieki varēs iemācīties tradicionālās Latviskas Lieldienu olu krāsošanas parašas, lietojot olu mizas, kāpostu lapas, seklas, puķes, koku lapas, diegus un citas metodes. Lūdzu iepriekš pieteikties pie namsinfo@earthlink.net vai zvaniet 718-875-5542.

Svētdien, 9. aprīlī - Pūpolu svētdiena - Dievkalpojumi ar dievgaldu: pulksten 10:00 Jonkeru baznīcā, pulksten 10:30 Salas baznīcā. un pulksten 15:00 Džamaikas (Jamaica, Queens) baznīcā, First United Methodist Church, 162-10 Highland Avenue, Jamaica, NY..

Ceturtdien, 13. aprīlī - Zaļā ceturtdiena - Dievkalpojumi ar dievgaldu: pulksten 19:00 Jonkeru baznīcā, un pulksten 13:00 Salas baznīcā, un pulksten 13:00 Īstoranžas, NJ baznīcā.

Piektdien, 14. aprīlī - Lielās Piektdienas Dievkalpojumi ar dievgaldu: pulksten 19:00 Jonkeru baznīcā, un pulksten 19:00 Salas baznīcā.

Priecīgas Lieldienas!

Svētdien, 16. aprīlī - Lieldienas - Dievkalpojumi: pulksten 08:00 Jonkeru baznīcā, un Salas baznīcā. Pēc dievkalpojumiem Jonkeros sekos Lieldienu brokastis un Salā sekos Lieldienu olu medības, kam bērniem lūgts paņemt līdz groziņūs.

No piektdienas, 21. aprīļa līdz svētdienai, 23. aprīlim - Amerikas latviešu apvienības (ALA) gadskārtējais kongress, Los Angeles, Kalifornijas štatā. Plašākai informācijai apciemojiet www.alausa.org .

Sestdien, 22. aprīlī, pulksten 09:00 - LELBA Austrumu apgabala dāmu komiteju konference, Salas baznīcā. Reģistrēšanās un brokastis no plkst. 9-10. Ar priekšlasījumu piedalīsies mācītāja Ilze Kuplēna-Ewart no Toronto un māc. Laris Saliņš. Konferences noslēgumā, vakara dievkalpojums Salas baznīcā. Sīkākai informācijai rakstiet Ilzei Beiniķei, Salas novada dāmu komitejas priekšniecei.

Sestdien, 22. aprīlī, pulksten 11:00 - Austrumu piekrastes volejbola turnīrs, Baltimorā MD. Sīkākai informācija rakstiet Guntai Ģigai, tel. (908) 272-4580 vai Aivaram Bāram, tel. (973) 601-0355

Līdz svētdienai, 21. maijam - Amerikas latviešu aktrise Laila Robiņa tēlos vienu no galvenām lomām Hovarda Brentona lugā Sore Throats, The Duke on 42nd Street teātrī, 229 West 42nd Street, Ņujorkas pilsētā. Sīkāka informācija atrodama Theatre for a New Audience lapās: www.tfana.org . Temata dēļ, izrāde nav ieteicama skatīties bērniem un jauniešiem līdz 16 gadu vecumam.

Svētdien, 23. aprīlī, pulksten 09:00 - Novusa turnīrs - Ņujorkas kausa izcīņa, DV Namā. Reģistrēšanās tikai līdz pulksten 09:00, nē vēlāk. Plašākai informācijai zvaniet Ferlandam Krūmiņam (914) 948-1929. Informāciju par novuss spēli variet atrast: www.novussusa.com, kaut portāls vēl ir tapšanas stādijā.

Trešdien, 26. aprīlī, pulksten 18:30 - Komunisma upuru pieminekļa fonda līdzekļu vākšanas pieņemšana, kur godinās Lechu Valesu, sava laika Polijas prezidentu un 1983. gada Nobela Miera prēmijas laureātu. Biļetes pret ziedojumiem sākot ar $1000 (Viens tūkstotis). Sponsora līmeņi: sudraba - $5000, zelta $10,000, platīna $20,000. ienākumi par labu pieminekļa celšanai Vašingtonā, DC. Lai reservēt biļetes zvaniet (212) 588-9148. Čeki rakstāmi "Victims of Communism Memorial Foundation", c/o Political Capital, 245 East 63rd Street, Suite 1212, New York, NY 10021. Lūdzu arī apciemojiet www.victimsofcommunism.org 

Sestdien, 29. aprīlī, no pulksten 09:00 līdz 18:00 - Priedaines uzpošanas talka, Priedainē, NJ. Priedaines pavasara uzpošanas talka. Talcinieki lūgti ņemt līdzi grābekļus, zāģus utt. Laipni gaidīti arī nebiedri. Laba iespēja iepazīties ar "Priedainiešiem" brīvā gaisotnē. Par dzērieniem un launagu tiks gādāts. Pēc talkas bārā būs omulīgāk. Plašākai informācijai apciemojiet www.priedaine.org.

Sestdien 29. aprīlī, no pulksten 10:00 līdz 15:00 - Utenis (Lietoto mantu tirdziņš) Jonkeru baznīcā. Atlikums par labu Zilā kalna 4. gaidu un Rīgas 90. skautu vienību turpmākam darbam. Laipni lūgts ziedot vairs nevajadzīgas tīras mazlietotas drēbes un citas mantas sazinoties ar Viju Valdmani (914) 476-4787. Labvēļi arī aicināti nākt talkā iekārtot Uteni piekt dien, 28 aprīlī no 10:00 no rīta līdz vēlam vakaram, kā arī sestdien pie pārdošanas. Informācijai rakstiet Kristinai Putenei.

Svētdien, 30. aprīlī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums kam sekos Pankūku brokastis, Salas baznīcā. Pēc tam "Spēļu pēcpusdiena" ar bingo, novuss, galda teniss un citām spēlēm. Atlikums par labu Latviešu skolas absolventa klases "Sveika Latvija" braucienam. Sīkākai informācijai rakstiet Lailai Ejupai.

Svētdien, 30. aprīlī, pulksten 14:00 - Pavasara sarīkojums, Priedainē, NJ. Koncertā dziesmas dziedās Ņubransvikas-Leikvudas draudzes koris, solisti un trīs tenori Dzintras Rumpēteras vadībā. Būs siltas pusdienas, kafijas galds un dejošana. Ieeja $20.

MAIJS 2006:

Ceturtdien 4. maijā, pulksten 18:30 - Vīnu garšošana, Igauņu Nama. Nākat un mācaties par vīniem. Sīkākai informācijai rakstiet info@estonianhousenewyork.com.

Piektdien 5. maijā, pulksten 18:00 - Sakū partija, Igauņu Nama. Saku alus ir atpakaļ Igauņu nama bārā. Katrs dzīrotājs dabūs vienu brīvu Saku alu. Apciemojiet www.saku-usa.com . Pulksten 20:00 - Rok ansamblis Blind no Igaunijas. Ieeja biedriem $10, nebiedriem $20. Sīkākai informācijai rakstiet: info@estonianhousenewyork.com.

"Vilki" logoSestdien 6. maijā,  pulksten 19:00 - Latvijas vīru ansambļa Vilki koncerts,  Jonkeru baznīcā. Slavenā grupas Vilki repertuāru veido karavīru dziesmas no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Ieeja $20. Plašāka informācija par ansambli atrodama: www.parks.lv/home/vilki Rīko Daugavas Vanagu Apvienība Ņujorkā un Ņujorkas latviešu organizāciju padome.

Svētdien 7. maijā,  pulksten 14:00 - Latvijas vīru ansambļa Vilki koncerts, Priedainē, NJ. Slavenā grupas Vilki repertuāru veido karavīru dziesmas no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Plašāka informācija par ansambli atrodama: www.parks.lv/home/vilki Plašākai informācijai apciemojiet www.priedaine.org

Svētdien 7. maijā,  pulksten 18:30 - Indras Ozolas koncerts, Norvēģu jūrnieku baznīcā - The Norwegian Seamen's Church, 317 East 52nd St. (starp 1. & 2. Avēnijām). Indra Ozola svinēs 6 gadus kopš viņa ieradās Ņujorkā ar koncertu visiem viņas draugiem un kā pateicību tiem par viņu draudzību,  gādību un atbalstu. Koncertā viņa spēlēs flautu un dziedās. Ar Indru kopā uzstāsies Mika Pohjola, Patricia Chen, un Anita Jorgensen. Programma Rietumeiropas komponistu darbi. Ieeja brīva bet ja vēlaties varēsiet atstāt ziedojumu.

No ceturtdienas, 12. maija līdz svētdienas, 14. maijam - Daugavas Vanagu delegātu sapulce, Daugavas Vanadžu salidojums, DV jauniešu saiets, Garezerā, Mičigānā. Plašākai informācijai apciemojiet: www.daugavasvanagi.org .

Sestdien, 13. maijā, pulksten 10:30 - Ģimenes dienas dievkalpojums Samitā, St. John's Lutheran Church, 587 Springfield Avenue, Summit, NJ. Seko skolas sarīkojums.

Sestdien, 13. maijā, pulksten 14:00 - Pārvietotās ALA Kultūras Vērtību Krātuves atklāšana, Priedainē, NJ. Krātuve irbijusi pārvietota no DV Nama, Bronksā, Ņujorkā uz Ņudžersijas Latviešu Centra Priedaine, tuvu Freehold, Ņudžersijā. Atklāšanas svinībās būs dzeju lasījumi un Krātuves apskate, tās pārzines, Lilija Tomass kundzes, vadībā. Ieeja $15, par labu Krātuves tālākai uzlabošanai un apgaismošanai. Lai redzētu kā Krātuve izskatījās DV namā, pirms tās pārcelšanas: noklikšķiet šeit

Sestdien, 13. maijā, pulksten 19:00 - Māras Rupneras mākslas izstāde, kam sekos pulksten 20:00 - Pavasara Balle, Bruklinas draudzes namā. Šī arī būs Sirsniņu balle, kas bija atlikta no februāra lielās sniega vētras dēļ. Mūziku gādās DJ Matīs Puriņš no Bostonas. Ieeja pret ziedojumiem sākot ar $10. Visi laipni ielūgti. Informācijai rakstiet namsinfo@earthlink.net vai zvaniet 718-875-5542.

Svētdien, 14. maijā - Ģimenes dienas dievkalpojumi: pulksten 10:30 Jonkeru baznīcā ar Studenšu Prezidiju Konventu (S!P!K!) Koŗi, kur pēc dievkalpojuma sekos Ģimenes dienas sarīkojums lejas zālē. Programmā pusdienas, skolas un S!P!K! koŗa priekšnesumi, lotereja. Atlikums par labu Lauku īpašuma komitejai sakarā ar nometnes 50 gadu jubileju.; Pulksten 10:30 Salas baznīcā, kur pēc dievkalpojuma sekos Skolas izlaidums.; Pulksten 15:00  Džamaikas (Jamaica, Queens) baznīcā, First United Methodist Church, 162-10 Highland Avenue, Jamaica, NY.

Sestdien, 20. maijā, pulksten 15:00 - Literārs sarīkojums, DV Namā. Notiks pārrunas par trim Latvijā izdotiem dzejoļu krājumiem, kuŗu autores dzīvo Ņujorkas apkaimē: Ritas Gāles Pirms saulgriežiem; Martas Vitrupes Dziesma smilgai; un Elzas Ķezberas Rakstu I sējumu. Svinēs arī Elzas Ķezberas 95. dzimšanas dienu. Ieeja $10. Pēc sarīkojuma Vanadžu cienasts. Visi laipni ielūgti.

Svētdien, 21. maijā, pulksten 19:00 - "Latvian Shorts": Izrādīs vairākas īsas filmas no Latvijas Two Boots Pioneer teātrī, Manhattenas Lower East Side rajonā. Ievērojamā filmu režisore Dzintra Geka pārzinās izcilu Latvijas filmu programmu. Informācija par kino teātri atrodama www.twoboots.com/pioneer/ Ja vēlaties nodrošināt sev biļetes, gadījumā, ka izrāde tiek izpārdota, pasūtiet biļetes šeit: http://www.tix.com/Event.asp?Event=53345  

No sestdienas, 27. maija līdz svētdienai, 28. maijam - ALA Meistarsacīkstes Toronto Kanādā. Plašāka informācija atrodama: http://www.lsak.org/alams/.

Sestdien, 27. maija, krēslas stundā - Svecīšu svētbrīdis latviešu kapos Katskiļos, Tannersville, NY. Skat zemāk ceļa norādījumiem. 

Svētdien, 28. maijā, pulksten 12:00 - Kapu svētki latviešu kapos Katskiļos, Tannersville, NY.  Pulksten 16:00, Ņujorkas latviešu kora Pavasara Koncerts, Ņujorkas latviešu ev lut. draudzes Katskiļu nometnes sarīkojumu zālē, Elka Parkā, NY. Koncerts atzīmēs Ņujorkas latviešu koŗa 30 gadu jubileju. Piedalās: Ņujorkas latviešu koris, Montreālas latviešu koris Atbalss, Sv. Jāņa draudzes ansamblis no Toronto, un solisti. Viesu diriģents Romāns Vanags no Rīgas. Programma Vivaldi "Gloria" un latviešu komponistu darbi. Pulksten 20:00 sekos vakariņas ar sadraudzības un deju vakaru. Ieeja koncertam pret ziedojumiem sākot ar: $20.00, bērniem līdz 13 gadiem ieeja brīva. Ieeja vakariņām pret ziedojumiem sākot ar $10. Lūdzu iepriekš pieteikties uz vakariņām līdz 15. maijam. Sīkākai informācijai, un lai pieteikties uz vakariņām rakstiet: Aijai Pelšei, vai zvaniet: (516) 935-0967.Ceļa norādījumiem apciemojiet www.nydraudze.org lapu "Nometne". Norādījumi atrodas lapas apakšā.

Svētdien, 28. maijā, pulksten 19:00 - Latvijas un A.S.V. valsts komandu futbola spēle, Rentschler Field, East Hartford, Konektikutā. Informāciju variet lasīt http://www.ussoccer.com/articles/viewArticle.jsp_280813.html un http://sportsillustrated.cnn.com/2006/soccer/03/13/bc.soc.wcup.usexhibitio.ap/index.html Aivars Bārs organizē grupu, lai latviešu skatītāji varētu sēdēt kopā. Viņa e-pasts ir gotobars@earthlink.net , telefons mājās (973) 601-0355, darbā (908) 850-8444 ext. 3022. Ja vēlaties piedalīties biļetes cena būs $45. Lūdzu piesākaties līdz 3. aprīlim un sūtīt čekus Aivaram Bāram, 568 Stanhope Road, Sparta, NJ  07871. Tiek plānots "tailgate party".

JŪNIJS 2006:

Svētdien, 3. jūnijā pulksten 11:00 - Dievkalpojums ar sekojošo Bronksas (Jonkeru) skolas gada noslēguma sarīkojumu Jonkeru baznīcā.

Sestdien, 3. jūnijā, pulksten 11:30 - Ņudžersijas skolas gada noslēguma sarīkojums, St. John's Lutheran Church, 587 Springfield Avenue, Summit, NJ.

Svētdien, 4. jūnijā, pulksten 11:00 - Dr. Vinetas Zālītes priekšlasījums "Veselība un Chiropraktika",  Priedainē, NJ. Cienastā siltas aukstais galds, kafija, kūkas un mājas cepumi. Izloze. Ieeja pret ziedojumiem, sākot ar $15, par labu Ņubransvikas-Leikvudas latviešu draudzei. Visi laipni ielūgti. Rīko dāmu komiteja.

Trešdien, 7. jūnijā, pēc pulksten 10:45 - Latvijas Valsts prezidente, Dr. Vaira Vīķe-Freiberga uzrunās ASV Kongress un Senāta kopīgajā sēdi, Capitol namā, Vašingtonā, DC. Ir paredzēts, ka uzrunu raidīs C-SPAN kabeļu televīzijas kanālā (skat www.c-span.org  ). Skat preses ziņojumu www.president.lv.

Piektdien, 9. jūnijā, pulksten 19:00 - Ansambļa Zeļļi koncerts Salas baznīcā. Zeļļi ir estrādes un populārās mūzikas ansamblis no ziemeļu Vidzemes, Latvijā kurā uzstājās: Raitis Treijs - dziedātājs; Ivars Birkāns - saksofons; Ilmārs Stivriņš - ģitare; Jānis Vējiņš - klavieres. Ieeja $20. Rīko Ņujorkas latviešu organizāciju Padome. Sīkākai informācijai rakstiet Jānim Riekstiņam. Skat arī aprakstu par Zeļļiem avīzes Laiks 27. maija numurā, 17. lpp.

Pirmdien, 12. jūnijā, pulksten 19:00 - Amerikas latviešu autors, Pauls Toutonghi, lasīs izvilkumus no viņa pirmā romāna Red Weather, Barnes & Noble grāmatnīcas Chelsea veikalā, 675 Sixth Avenue (kas oficiāli saucas "Avenue of the Americas), pie 22nd Street. Autoru iepazīstinās Latvijas vēstniece ANO, Solveiga Silkana. Autors ziedos 5% no sava debijas romāna honorāriem "Kids First" (Bērnu Pirmo) fondam, kas starp citu palīdz novārtā pamestiem un vardarbīgi izmantotiem bērniem Latvijā. Romāns Red Weather arī bijusi recenzēta The New York Times Book Review, 2006. gada 4. jūnijā numurā, 34. lpp. Plašāka informācija par autoru atrodama www.paulstoutonghi.com Plašāka informācija par Kids First fondu atrodams: www.kidsfirstfund.org 

Trešdien, 14. jūnijā - Tautas sēru diena, 1941.g. aizvesto piemiņas diena (Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena). Tautas sēru dienas dievkalpojumi notiek pulksten 11:00 Jonkeru baznīcā un pulksten 19:00 Salas baznīcā.

No ceturtdienas, 15. jūnija līdz sestdienai, 17. jūnijam - 20. Baltiešu Studiju Konference,  George Washington Universitātē, Vašingtonā, DC. Plašākai informācijai lūdzu apciemojiet mājas lapu AABS un www.aabsconference.org.

Piektdien, 16. jūnijā, pulksten 20:00 - Meksikāņu Fiesta Sezonas Slēgšanas Partija, Igauņu Namā. Plašākai informācijai apciemojiet: http://www.estonianhousenewyork.com/eng/kuulutused.php 

Sestdien, 17. jūnijā, pulksten 14:00 - Dievkalpojums, kam pulksten 15:00 sekos Kā top Jāņu siers? & Barbekjū, Bruklinas draudzes namā. Jāņu sieru gatavošanas noslēpumus atklās. Sekos "Barbecue" partija draudzes nama dārzā. Plašākai informācijai rakstiet  namsinfo@earthlink.net vai zvaniet Mārtiņam Andersonam (718) 875-5542.

Sestdien, 17. jūnijā, pulksten 14:00 - Labdarības vīnu garšošana un vakariņas par labu Katskiļu nometnes 50 gadu jubilejai, Mārtiņa Rozes mājās, 119 Hollywood Avenue, Ho-Ho-Kus, NJ 07423. Bērniem būs iespēja peldēties peldbaseinā. Ziedojums $50 no personas, $10 bērniem. Pieteikšanās līdz 10. jūnijam rakstot Mārtiņam Rozem vai zvanot (201) 493-0842.

Līgo! Līgo! Priecīgus Saulgriežus & Jāņu dienu!

Sestdien, 24. jūnijā, pulksten 16:00 - Jāņi Priedainē, Priedainē, NJ. Sagaidīs līgotājus no pulksten 4 pēcpusdienā. Pēc pulksten 17:30 uzstāsies Ņujorkas tautas deju kopa Jumis un Latvijas populārās mūzikas ansamblis Zeļļi. Ieeja $20. Plašākai informācijai apciemojiet www.priedaine.org

No sestdienas, 24. jūnija līdz svētdienai, 25. jūnijam - Draudzes Katskiļu Nometnes "DižTalka". Gadskārtējā talka lai sagatavot draudzes nometni vasaras sezonai. Rīkotāji lūdz strādniekus no 10 gadu vecumam pulcēties pie ēdamzāles sestdienas rītā. Strādniekiem piegādās trīs maltītes sestdien un brokastis un pusdienas svētdien. Sestdienas vakarā notiks Jāņu svinības pie ugunskura ar dziesmām un rotaļām. Naktsmājas lūdzu rezervējiet pie Janīnas Briģes (518) 589-9932. Karte un ceļa norādījumi uz nometni atrodami: www.nydraudze.org

Ceturtdien 29. jūnijā, pulksten 18:00 - Atklāšanas pieņemšana izstādei Trace, Whitney Museum of American Art at Altria, 120 Park Avenue at 42nd Street, New York, NY. Skat sekojošo notikumu kur ir apraksts par šo izstādi. Viens no māksliniekiem, kuru darbi tiek izrādīti, Kārlis Rekevics, piedāvā ierobežotā skaitā, biļetes uz šo pieņemšanu. Jā vēlaties pieņemšanu apmeklēt, Jums jānosūta viņam e-pasta vēstuli uz adresi: kr@karlisrekevics.com pirms pieņemšanas, lai rezervēt vietu. 

No piektdien 30. jūnija līdz 12. novembrim - Izstāde Trace kurā izrādīs 6 mākslinieku darbus, to skaitā Amerikas latviešu skulptora Kārļa Rekevica darbus, Whitney Museum of American Art at Altria, 120 Park Avenue pie 42nd Street, New York, NY. Plašāka informācija par šo izstādi atrodama www.whitney.org Paziņojums presei par šo izstādi ir atrodama zem "About the Museum" -> "Press Office". Plašāka informācija par mākslinieku Kārli Rekevicu atrodama www.karlisrekevics.com Lūdzu ievērojiet, ka Whitney muzeja Altria nodaļa atrodas citā vietā nekā galvenais muzejs, kas atrodas 945 Madison Avenue, pie 75th Street.

JŪLIJS - AUGUSTS 2006:

Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes vasaras nometnes programma
(plašākai informācijai apskatiet www.nydraudze.org ):

Paziņojums: Nometne meklē medmāsu vasaras periodiem. Lūdzu rakstiet: Anitai Bataragai, tel. (201)760-6417.

No svētdienas, 2. jūlija 4 līdz sestdienai, 15. jūlijam - Bērnu nometne 1. periods.

No svētdienas, 9. jūlija līdz sestdienai, 15. jūlijam - Īkšķīši A nometne, vecums 2-6.

No svētdienas, 16. jūlija līdz sestdienai, 29. jūlijam - Bērnu nometne 2. periods.

No svētdienas, 23. jūlija līdz sestdienai, 29. jūlijam - Īkšķīši B nometne, vecums 2-6.

No svētdienas, 30. jūlija līdz sestdienai, 12. augustam - Valodas nometne.

No svētdienas, 30. jūlija līdz sestdienai, 5. augustam - Īkšķīši Valodas nometne, vecums 2-6.

No svētdienas, 6. augusta līdz sestdienai, 12. augustam - Senču nometne.

No svētdienas, 13. augusta līdz svētdienai, 20. augustam - 3 x 3 nometne. Lūdzu apciemojiet:  www.3x3.lv.

No svētdienas, 13. augusta līdz sestdienai, 19. augustam - Latviešu gaidu un skautu 9. Lielā nometne Dziesmu Gars, nometnē Saulainē, Ontario, Kanādā. Plašākai informācijai apciemojiet www.dziesmugars.com  un www.campsaulaine.com.

Sestdien, 26. augustā, pulksten no 09:00 līdz 17:00 - Daugavas Vanagu nama pirms sezonas tīrīšanas talka, DV Namā.

Sestdien, 26. augustā, pulksten 16:00 - Dievkalpojums, kam sekos Barbekjū, Bruklinas draudzes namā. ŠIS SARĪKOJUMS IR BIJIS ATSAUKTS, CERAMS, KA TO PĀRLIKS UZ CITU DATUMU.  "Barbecue" partija notiks draudzes nama dārzā. Plašākai informācijai rakstiet  namsinfo@earthlink.net vai zvaniet Mārtiņam Andersonam (718) 875-5542.

SEPTEMBRIS 2006:

Katskiļi nometnes 50 gadu jubilejas logoNo sestdienas, 2. septembra līdz pirmdienai, 4. septembrim (Darba svētku "Labor Day" nogalē) - (Ņujorkas latv. ev. lut draudzes) Lauku īpašuma 50. jubileja Katskiļu kalnos, Elka Park, NY. Visi bijušie nometņotāji un labvēļi gaidīti, lai atzīmētu šo jubileju. Būs ugunskurs, šķēršļu gājiens, balle, interešu grupas, sporta spēles, tirdziņš, mākslas izstāde un protams - vecie labie draugi. Plašāka informācija par paredzēto programmu, pieteikšanās veidlapas, un apmešanās atrodama: www.nydraudze.org zem "Nometne", vai rakstot Norai Aivarai, tel. (201) 337-3120. Rīkotāji sagaida daudz viesus, tādēļ lūdzu nekavējieties pieteikties un rezervēt naktsmājas. ZIŅOJUMS: Ceļš 23A ir slēgts pie Kaaterskill ūdens krituma un jūs nespēsiet tikt uz Elka Park pa parasto ceļu no NYS Thruway Exit 20 caur Palenville, Haines Falls un Tannersville. No Exit 20 būs jābrauc pa Platte Clove Road, kas ir bijis paplašināts un pārbruģēts, vai braucot no Exit 19 - Kingston vai Exit 21. Ceļa norādījumi atrodami: http://www.nydraudze.org/?p=1452&lang=451#noradijumi . NERAIZĒJATIES PAR DAŽĀDIEM LAIKA PAREĢOJUMIEM jo rīkotāji ir sagatavojušies vai spīd saule vai līst lietus!

Sestdien, 9. septembrī, pulksten 09:45 - Dievkalpojums kam sekos Ņudžersijas latviešu skolas mācību gada sākums, St. John's Lutheran Church, 587 Springfield Avenue, Summit, NJ.

NJ Latvian Sports club "Kursa"Sestdien, 16. septembrī, pulksten 11:00 - Kursas Kauss Volejbolā,  Priedainē, NJ. Volejbola spēles ar jauktām komandām. Ja esi viens (nebrauc ar komandu) neraizējies un brauc droši jo komandas sastādīs uz vietas. Kursa piegādās desiņas un hamburgerus (pret ziedojumiem). Plašākai informācijai rakstiet  Jānim Ģigam, tel (732) 346-2926 vai Aivaram Bāram, tel. (973) 601-0355

No Sestdienas, 16. septembra līdz svētdienai, 17. septembrim - Kaŗavīru Sabraukums, Latviešu Kaŗa Invalīdu Apvienības īpašumā, Rotā, Elka Park, NY Katskiļu kalnos, Ņujorkā. Informācijai un rezervācijām zvaniet (518) 589-9878.

Svētdien, 17. septembrī , pulksten 10:30 - Dievkalpojums, kam sekos Bērnu svētki, Salas baznīcā. Viesosies tautas deju kopa Jumis, kas uzstāsies ar jauniestudētām dejām. Bērnu svētki notiks sporta laukumos Salas baznīcas īpašumā ar skolnieku nodarbībām, dāmu komitejas bazārs, azaidu un kafijas galdu. Plašākai informācijai rakstiet Ilzei Beiniķei.

Svētdien, 17. septembrī , pulksten 11:15 (tūdaļ pēc dievkalpojuma 10:00) - Ņujorkas latviešu koris atsāks mēģinājumus pēc vasaras pārtraukuma  Jonkeru baznīcā. Visi agrākie un jauni dziedātāji aicināti pievienoties korim. Plašākai informācijai par kori un tās ieplānoto programmu lūdzu noklikšķiet pogu "Piedalāties mūsu NY latviešu sabiedrībā!" galvenā izvēlņu joslā šīs lapas sākumā un tad izvēlaties "Ņujorkas latviešu koris".

Sestdien, 23. septembrī, pulksten 19:00 - Latviešu Nacionālā Teātra aktieri uzvedīs Gunāra Priedes lugu "Zilā", Salas baznīcā. Ieeja $20. Skatiet aprakstu zemāk.

Svētdien, 24. septembrī, pulksten 14:00 - Latviešu Nacionālā Teātra aktieri uzvedīs Gunāra Priedes lugu "Zilā", Priedainē, NJ. Plašākai informācijai apciemojiet www.priedaine.org. Skatiet aprakstu zemāk.

Aina no lugas "Zilā" Izvilkumi no Ritas Gāles apraksta par Latvijas Nacionālā Teātra iestudējumu "Zilā". Gunāra Priedes luga "Zilā", ko daudzi vēl arvien uzskata par Priedes labāko lugu, sarakstīta 1972. gadā. Vēl arvien šodienīgu to padara neatrisinātas bērnu un vecāku attiecības, kā arī attiecības pret tautas pagātni un tagadni, ko simbolizē zilā - Latvijā gandrīz izmirusī govju suga no lībiešu krasta. Darbojas četras personas: Juris - Ainārs Ančevskis; Rasma - Lolita Cauka; Linda - Evija Skulte; Vidvuds - Juris Lisners; Režisors - Mihails Kublinskis. Autors lugas tēliem liek dzīvot ne gluži kā lugā, vairāk kā dzīvē, ar visām labajām un sliktākajām īpašībām, ar pārdarījumiem un noklusējumiem. Pirmizrāde 1973. gadā Igaunijā, jo Latvijā Priede tajā laikā bija nevēlams autors. 1975. gadā to iestudēja Rīgas televīzijas studija un Valmieras Drāmas teātris, pēc tam tikai 1980. gadā to izrādīja Dailes teātris.

No trešdienas 26 septembra līdz piektdienai 6. oktobrim, katru dienu no pulksten 10:00 līdz 14:00 - 9. Saeimas vēlēšanu iecirknī Ņujorkā būs iespējams personīgi iepazīties ar vēlēšanu kandidātu sarakstiem, ziņām par kandidātiem un priekšvēlēšanu programmām, Latvijas pastāvīgā pārstāvniecībā ANO, 333 East 50th Street, New York, NY 10022, Tālrunis (212) 838-8877. Zināšanai, visa šā informācija ir pieejama tīmeklī Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas portālā www.cvk.lv un atsevišķo politisko partiju portālos.

Ērģelnieks Aivars Kalejs fotoSvētdien, 24. septembrī, pulksten 15:00 - Koncerts, kur uzstāsies Latvijas izcilais ērģelnieks, Aivars Kalējs, Savienotās Valstis Militārā Akadēmijas Kadetu kapelā Vestpointā ( Cadet Chapel at West Point), 722 DeRussy Road, West Point NY  Ieeja bez maksas. Informācija par Kadetu kapelu atrodama: http://www.usma.edu/Chaplain/cadetchapel.htm  Ceļa norādījumi un drošības noteikumi atrodami: http://www.usma.edu/visiting.asp  Aivars Kalējs ir Domas baznīcas koncertu ērģelnieks, Jaunās Gertrūdes baznīcas ērģelnieks un pavada Rīgas Zēnu kori.

Garden City Episkopāļu KatedrāleGarden City Episcopāļu Katedrāles iekšpusePiektdien, 29. septembrī, pulksten 20:00 - Koncerts, kur uzstāsies Latvijas izcilais ērģelnieks, Aivars Kalējs, Garden City, NY (Longailendā) episkopāļu katedrālē. Ieeja $15. Koncertam sekos pieņemšana. Aivars Kalējs ir Domas baznīcas koncertu ērģelnieks, Jaunās Gertrūdes baznīcas ērģelnieks un pavada Rīgas Zēnu kori. Sīkāka informācija kā arī ceļa norādījumi variet atrast www.cathedralmusic.info vai zvanot 516-746-2955

Daugavas Vanagi EmblēmaSestdien, 30. septembrī, pulksten 15:00 - Daugavas Vanagu sezonas atklāšanas sarīkojums, DV Namā. Programmā pārrunas par Latvijas 9. Saeimas vēlēšanām, kas notiks 7. oktobrī. Polītisko partiju atbalstītājiem būs iespēja paskaidrot savas partijas programmu un galvenos mērķus 5-7 garā ziņojumā iepriekš piesakoties pie Marģera Pinņa, kurš arī vadīs diskusijas. Pēc ievada un partiju pārstāvju priekšnesumiem sekos atklātas diskusijas. Programmas noslēgumā 14. jūnija ziedojumu akcijas laimestu  izloze. Ieeja $10. Pēc programmas piedāvās Vanadžu klāto cienasta galdu un atspirdzinājumus. Tiem, kam interesē dziļākas analīzes par tām partijām kam ir izredzes iekļūt Saeimā atgādinām, ka laikrakstā Laiks bieži parādās ziņas par Latvijas vēlēšanām. It sevišķi vērtīga (pēc tīmekļa meistara domām) ir Daina Lemešonoka rakstu sērija, kas iesākās 29.jūl-4.aug. numurā un ir turpinājis katru nedēļu ar analīzēm par TP, ZZS, JL, TB/LNNK, LPP/LC, "Krievu partijas" - PCTVL & SC, un LSDSP. Laikraksts Diena ir sakopojusi savu reportāžu, analīzes, partiju programmas, kandidātu listes un citu informāciju par 9. Saeimas vēlēšanām atsevišķa portālā www.vdiena.lv, kam viss saturs ir pieejams bezmaksas lasītājiem. Iesakām vēlētājiem arī to apskatīt. Raksti un diskusija par vēlēšanām angļu valodā atrodama: www.latviansonline.com.

OKTOBRIS 2006:

Svētdien, 1. oktobrī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums kam sekos Miķeļu tirgus, Jonkeru baznīcā. Būs tautiskie ēdieni, saldēdieni, izloze, un daudz kas cits. Sīkākai informācijai rakstiet: Magnusam Kļaviņam.

Svētdien, 1. oktobrī, pulksten 10:30 - Pļaujas svētku dievkalpojums un  sarīkojums Salas baznīcā. Uzstāsies Longailendas teātra grupa. Siltas pusdienas. Izlozē "Uz kārā zoba" dāmu cepta rupjmaize, saldskābmaize, dzeltenmaize, pīrādziņi un citi gardumi. Visi laipni ielūgti. Plašākai informācijai rakstiet Ilzei Beiniķei.

Svētdien, 1. oktobrī, pulksten 14:00 - Clavier Trio Koncerts "Mozart On My Mind": Arkādijs Fomins - vijole; Jesss Castro-Balbi - čello; Davids Korevaar - klavieres, Weill Recital Hall at Carnegie Hall. Ieeja $35 ar atlaidēm studentiem un pensionāriem. Informācija par programmu un biļetēm atrodama: www.midamerica-music.com . ceļa norādījumi atrodami: www.carnegiehall.org .

Piektdien, 6. oktobrī un sestdien, 7. oktobrī, no pulksten 09:00 līdz 18:00 - Priedaines uzpošanas talka, Priedainē, NJ. Priedaines rudens uzpošanas talka. Talcinieki lūgti ņemt līdzi grābekļus, zāģus utt. Laipni gaidīti arī nebiedri. Laba iespēja iepazīties ar "Priedainiešiem" brīvā gaisotnē. Par dzērieniem un launagu tiks gādāts. Tuvākai informācijai apciemojiet www.priedaine.org

Piektdien 6. oktobrī, no pulksten 12:00 līdz 16:00 - Utenis: Lietoto mantu tirdziņš (pirmā dienā), DV Namā. Tautieši lūgti ziedot savus liekos traukus mājsaimniecības piederumus, aparātus un rotaļlietas. Lūgts ziedotās mantas nogādāta DV namā dažas dienas pirms tirdziņa, lai tās varētu notīrīt un sakārtot. Plašākai informācijai rakstiet: Marija Maher vai zvaniet (973) 783-9273.

Sestdien, 7. oktobrī - Latvijas Republikas 9. Saeimas vēlēšanas. Skat šīs lapas augšā paragrāfu: "Svarīga informācija par 9. Saeimas vēlēšanām".

Sestdien 7. oktobrī, no pulksten 12:00 līdz 16:00 - Utenis: Lietoto mantu tirdziņš (otrā diena), DV Namā. Tautieši lūgti ziedot savus liekos traukus mājsaimniecības piederumus, aparātus un rotaļlietas. Lūgts ziedotās mantas nogādāta DV namā dažas dienas pirms tirdziņa, lai tās varētu notīrīt un sakārtot. Plašākai informācijai rakstiet: Marija Maher vai zvaniet (973) 783-9273.

Svētdien, 8. oktobrī, pulksten 12:00 - Kapu Svētki Katskiļos, un urnu izvadīšana notiek latviešu Brāļu kapos, blakus Tannersville, NY kapsētai un tuvu Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes nometnei un Latviešu Kara Invalīdu apvienības īpašumam Rota. Izdrukājamu karti variet atrast www.nydraudze.org lapās zem "Ceļa norādījumi" un tad noklikšķot "Latvian Lutheran Camp, Elka Park, NY". Ievērojiet, ka ceļš 23-A ir slēgts, tādēļ skatiet minētās "Ceļa norādījumi" lapas apakšā kas norāda uz alternatīviem ceļiem.

Ceturtdien, 12. oktobrī, pulksten 18:00 - Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvis Uldis Salenieks uzrunās Igaunijas Amerikas tirdzniecības kameras sanāksmi par tēmu "Latvijas Ekonomikas pārskats" (angļu valodā),  Igauņu namā. Sanāksmi arī uzrunās Broadgate Capital direktors <> par "Nekustāmo īpašumu ieguldīšanas iespējām Baltijā" un Igaunijas ģenerālkonsuls Ņujorkā, Peeter Restsinski,  par "Igaunijas Ekonomikas pārskats īsumā". Ieeja brīva. Plašākai informācijai apciemojiet: www estonianamericanchamberofcommerce com.

NYT deSevervsky centerPiektdien, 13. oktobrī, pulksten 19:00 - Latviešu Nacionālās Operas Ģildes Miljona Dolāru Gada Balle, de Seversky Center of the New York Institute of Technology, Old Westbury, Long Island. De Seversky Centrs mājo vēsturiskā neo-klasiskā "Georgian" stila pilī. Balle atzīmēs pāri par $1 miljon dolāru ko Ģilde savākusi par labu Latvijas Nacionālai Operai (LNO) Rīgā, Latvijā. Notiks koncerts kurā dziedās izcilie LNO solisti Antra Brigača un Krišjānis Norvelis. Koncertam sekos vakariņas un deja. Ieeja $150 no personas ja piesakās ar samaksu līdz 8. oktobrim, $160 pēc tam. Čeki rakstāmi uz vārda "Latvian National Opera Guild" un nosūtāmi Edvīnam Rasumam, 118 James Street, Massapequa, NY 11758. Sīkākai informācijai rakstiet rasumedw@msn.com vai zvaniet (516) 694-6616. Plasākai informācijai par Ģildi apciemojiet: www.music.lv/gilde Informācijai un ceļa norādījumiem uz de Seversky Centru apciemojiet: www.nyit.edu/resources/restaurant/index.html 

No piektdienas, 13. oktobra līdz svētdienai, 15. oktobrim  - Rudens Svētki Katskiļos, Rotā, Elka Park, NY. Piektdien pulksten 21:00 Iesildīšanas vakars "Spinning Room" kas atrodas Main St., Tannersville, NY (518) 589-7746. Sestdien pulksten 15:00 - Futbola spēles Nometnes sporta laukumā, pulksten18:00 - Alus garšošana - ar 7 Oktoberfest un 2 ķirbju aliem, pulksten 19:30 Vakariņas, 20:30 Rotas krogs atvērts, 21:00 Balle Rotas krogā ar dzīvu mūziku: spēlēs Lūžeri - Kārlis Alversons, Alvis Brigis, Lars Alversons - latviski un angliski. Viņi atklās dažus oriģināldarbus pirms viņu debijas ALJA Kongresā Filadelfijā Tītardienas nogale. Svētdien pulksten 12:00 Pirts un citas nodarbības. Atlikums par labu Rotai un Rotas darbībai.  Informācijai par reģistrēšanās, RSVP, naktsmājām un ceļa norādījumiem lūdzu rakstiet kfoldats@yahoo.com un lasiet Rudens svētku skrejlapu (nepieciešams Adobe PDF reader). Ieeja $25. Atlikums par labu Rotai un Rotas darbam.

Daugavas Vanagi EmblēmaSvētdien, 15. oktobrī, pulksten 13:00 - Ņudžersijas Daugavas Vanagu Rudens Sarīkojums,  Priedainē, NJ.

No piektdienas 20. oktobra līdz svētdienai 22. oktobrim -Amerikas Latviešu Mākslinieku Apvienības (ALMA) gadskārtējais Saiets, Katskiļu kalnos, Ņujorkas Draudzes nometnes Atpūtas namā. Kultūras programmā: Latvijas Mākslas Akadēmijas Profesora Ata Kampara lekcija, ar sekojošu paneļa diskusiju par mākslas izglītības pieeju šeit un Latvijā; video māksliniece Signe Baumane rādīs savus animācijas darbus; lasīs dzejas; notiks mākslinieku mini-izstāde un diskusija, rādīs filmu par Konrādu Ubānu, Vakarā būs jautrs "Cepuru Vakars". Mākslinieki un mākslas atbalstītāji laipni lūgti piedalīties. Lūdzu iepriekš reģistrēties. Reģistrēšanās $20 (biedriem), $25 (pārējiem). Reģistrēšanās un informācijai par ēšanu un naktsmājām lūdzu sazināties ar Daci Margu - dace_marga@merck.com ; tālrunis (215) 368-2061 (vakaros)

Daugavas Vanagi EmblēmaSestdien, 21. oktobrī, pulksten 15:00 - DV Nama Jaunā Flīģeļa atklāšanas Koncerts,  DV Namā. Svētbrīdis: māc. Juris Saivars. Uzstāsies izcili mākslinieki: pianists Reinis Zariņš; bass Andrew Martens; flautiste Indra Ozola. Informācija par koncerta programmu sekos. Ieeja $25 kas ieskaita glāzi šampanieti un Vanadžu sagatavotās uzkodas. Pēc koncerta Kluba telpās piedāvās dzērienus un kafijas galdu pret atsevišķu samaksu. Plašākai informācijai rakstiet: Marija Maher vai zvaniet (973) 783-9273.

Sestdien, 21. oktobrī, pulksten 17:00 - Dievkalpojums, kam pulksten 19:00 sekos - Dzintaru vakara izrāde, Bruklinas draudzes namā. Šis vakars ir veltīts dzintara skaistumam! Godalgas lielākajam dzintaram ka ari interesantākajam dzintara komplektējumam vai mākslinieciskajai formai. Maizītes un uzkožamie (silti un auksti) pret ziedojumiem. Alus, vīns un šampanieša punšs piedāvās par zemām cenām. Dievkalpojuma dalībnieki laipni lūgti pakavēties līdz Dzintara vakara izrādes sākumam. Kā gan labāk svinēt pļaujas laiku ja ne ar dzintara rudenīgām krāsām! Sīkākai informācijai rakstiet: namsinfo@earthlink.net .

Ceturtdien, 24 oktobrī, pulksten 20:00 - Latviešu tautas deju kopa Jumis apskatīs un izvēlēs dejas ASV latviešu Dziesmu Svētkiem Indianapolē, 2007. gadā jūlijā, 440 Lafayette St. Room 4-G (starp Astor Place un West 4th St.), New York, NY. Jumis aicina visus esošos un potenciālos dancotājus atnākt un noskatīties DVD ar dejām kurus uzvedīs Indianapoles Dziesmu Svētkos, lai izvēlēties kuras dejas Tu un Jumis vēlaties dejot. Jumis dejotāji satiksies agrāk pulksten 18:30 uz vakariņām Ukrainian National House, 120 Second Ave. (starp 8. un 9. ielām). Lūdzu arī apciemojiet www.jumis.org .

No 24 oktobra līdz 11. novembrim - Mākslas izstāde: Gerdas Rozes darbu skate, Mamaroneck Artists' Guild Gallery, 2120 Boston Post Road, Larchmont, NY 10538, tel. (914) 834-1117. Galerija atvērta no otrdienas līdz sestdienai no 12:00 to 17:00. Ceļa norādījumiem www.mamaroneckartistsguild.org. Plašāki informācijai par mākslinieci apciemojiet: www.gerdarozeart.com 

Sestdien, 28. oktobrī, pulksten 17:00 - Atklāšanas pieņemšana Gerdas Rozes izstādei (skat iepriekšējo sarīkojumu, augšā).

Sestdien, 28. oktobrī, pulksten 20:00 - Halovīns (Halloween - Budēļu vakars) Igauņu namā. Informācijai apciemojiet: www.estonianhousenewyork.com/eng.

NOVEMBRIS 2006:

No trešdienas 1. novembrī līdz svētdienai 5. novembrim - Diriģents Maris Jansons un /vai vijolnieks Gidons Kremers uzstāsies 4 dažādos koncertos Carnegie zālē. Visi koncerti sākas pulksten 20:00. Pilnīga informācija par visiem koncertiem atrodama www.carnegiehall.org Katrs koncerts būs ar citādu programmu. Sestdienas, 4. novembra koncerts būs vienīgais kur Maris Jansons un Gidons Krēmers uzstāsies kopā.

Sestdien, 4. novembrī, no pulksten 10:00 līdz 15:00 - "Utenis" (lietoto mantu tirdziņš), Jonkeru baznīcā. Milzīga izvēle no grāmatām (latviešu un angļu valodās), drēbēm, mājturības mantām un daudz kā cita! Atlikums par labu Bronksas latviešu pamatskolai Jonkeros. Sīkākai informācijai rakstiet Laurai Zamurai vai zvaniet.(516) 628-1465

Svētdien 5. novembrī, pulksten 10:00 - Ziemeļu novada ērģelnieku koncerts ar svētbrīdi, Jonkeru baznīcā.

Svētdien 5. novembrī, no pulksten 08:00 - Ņujorkas pilsētas maratona skrējiens. Informāciju par skrējējiem no Latvijas var atrast portālā www.ingnycmarathon.org/entrantinfo/entrantdb.php kur starp citu var sameklēt maratona dalībniekus pa valstīm.

Apsveicam Jelēnu Prokopcuku ar uzvaru sieviešu daļā Ņujorkas pilsētas Maratonā!

Svētdien 5. novembrī, no pulksten 08:00 - Ņujorkas pilsētas maratona skrējiens. Informāciju par skrējējiem no Latvijas var atrast portālā www.ingnycmarathon.org/entrantinfo/entrantdb.php kur starp citu var sameklēt maratona dalībniekus pa valstīm. Gribam uzzināt visus latviešus neatkarīgi no valsts kur dzīvo, kas piedalījās maratonā. Lūdzu atsūtiet Marģeram vārdu, dalībnieka numuru, kā arī pilsētu un valsti kur dzīvojiet.

Entry # Vārds, uzvārds No kurienes
2594 Ivars Eskins Valmiera, LV
3244 Inta Eskina Valmiera, LV
11143 Marts Kalniņš Valmiera, LV
20121 Dzintars Rudzītis Valmiera, LV
44845 Davis Neville Rīga, LV
94048 Jelēna, Prokopcuka Latvija (2006 čempione)

 

Daugavas Vanagi EmblēmaSestdien, 11. novembrī, pulksten 15:00 - Lāčplēša dienas svinīgs akts un Koncerts,  DV Namā. Programmā svētbrīdis, izcilā pianista Ginta Bērziņa koncerts. Ieeja $12. Pēc programmas kluba telpās piedāvās atspirdzinājumus un Vanadžu klāto cienasta galdu. Sīkākai informācijai rakstiet: Marija Maher vai zvaniet (973) 783-9273.

Piektdien, 17. novembrī, pulksten 20:00 - Pirmo reizi Ņujorkā koncertēs izcilais latviešu sieviešu vokālais ansamblis Putni, St. Joseph's Church Yorkville, 404 East 87th Street, New York, NY 10128; informācija: (212) 289-6030 www.stjosephsyorkville.org . Slavenais koris New Amsterdam Singers dziedās koncerta pirmā daļā un Putni otrā koncerta daļā atskaņos latviešu un citu komponistu oriģinālus darbusun tautas dziesmas. Ieeja: pret ziedojumiem.

Latvijas karogsSestdien, 18. novembrī - Latvijas Valsts Svētki.


Vēstniece Solveiga SilkalnaVokalais ansamblis Putni Sestdien 18. novembrī,
pulksten 14:00 - Latvijas Valsts Svētku Akts, Jonkeru baznīcā. Svētku uzrunu teiks Solveiga Silkalna, Latvijas vēstniece ANO. Koncertē sieviešu vokālā grupa Putni no Latvijas, skatiet: http://www.music.lv/putni/ . Pēc akta sadraudzības pēcpusdiena baznīcas lejas zālē ar uzkožamiem un dzeramiem. Ieeja $25 pie durvīm bet līdz 10. novembrim varēs pasūtīt biļetes par $20, vai labvēļu biļetes par $50 (labvēļu vārdus ievietos svētku programmā). Biļetes var pasūtīt, pievienojot apmarkotu un sev adresētu aploksni, kopā ar samaksu (čeki rakstāmi uz "Council of American Latvians Orgs. of N.Y., Inc.") no Imanta Kalniņa, 42 Hackensack Street, Wood Ridge, NJ 07075. Bērniem līdz 12 gadiem un latviešu skolas skolniekiem ieeja brīva.

Sestdien 18. novembrī pulksten 14:00 - Latvijas Valsts Svētku Akts, Priedainē, NJ.  Plašākai informācijai skatiet Priedaine's tīmekļa lapu www.priedaine.org.

Svētdien, 19. novembrī - Latvijas Valsts Svētku Dievkalpojumi: pulksten 10:00 Jonkeru baznīcā, pulksten 10:30 Salas baznīcā un pulksten 14:30 Īstoranžas, NJ baznīcā.

ALJA logo No trešdienas, 22. novembra līdz svētdienas, 26. novembrim - Amerikas latviešu jaunatnes apvienības (ALJA) kongress, Filadelfijā, Pensilvānijā. Plašākai informācijai lūdzu apciemojiet: www fljrk org, www aljakongress com un www.alja.org.

Ceturtdien, 30. novembrī, pulksten 19:30 - Sabiedrība par atklātību Delna, padomes priekšsēdētājs Roberts Putnis runās par Latvijas politisko procesu attīstību, politikas un politiķu godīgumu un darbu, Igauņu namā, otrā stāvā, zilā istabā. Rīko Ņ.L.O.P. Informācijai par Delna apciemojiet www.delna.lv Sīkākai informācijai rakstiet Jānim Riekstiņam.

DECEMBRIS 2006:

Daugavas Vanagi EmblēmaSestdien, 2. decembrī, no pulksten 12:00 līdz 17:00 - Daugavas Vanagu Ziemassvētku tirdziņš, DV Namā. Iesāciet Ziemassvētku iepirkšanos, baudiet latviskas pusdienas, nogaršojiet latviešu alu neformālā vidē kur varēsiet iepazīties ar citiem latviešiem Ņujorkā. šajā tirdziņā varēsiet iegādāties latviešu un latviskas dāvanas: rotas, keramikas, grāmatas, kartītes, kalendārus, un latviskus gardumus: piparkūkas, putraimdesa, pīrāgi, zirņi, medus, rupjmaizi utt. Būs liela izvēle no produktiem kas importēti no Latvijas, to skaitā Laima šokolādes. Bārs piedāvā Latvijas alu - Piebalgas Minhauzenu. Baudiet Ziemassvētku boli un pamēģiniet laimi lielās un mazās loterijās. Pusdienās piedāvās desas & cisiņas ar kāpostiem & kartupeļu sacepumu, putraimdesa ar dzērveņu ievārījumu, zirņi ar speķa krikumiem, galerts, ābolu maize un Aleksandra kūka. Visi laipni ielūgti! Palieciet kādu laiku, bārs paliks vaļā vēl kādu laiku pēc 5-iem ppd. Plašākai informācijai rakstiet: Marīja Maher.

Adventa koncerta plakātsSvētdien, 3. decembrī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums un Adventa koncerts Jonkeru baznīcā. Piedalīsies Ņujorkas latviešu koris, Bronksas kamerorķestris, un solisti, kuri atskaņos Ziemassvētku kantātes. Diriģents: Andrejs Jansons un Laura Padega Zamura. Pēc koncerta, visi aicināti lejas zālē uz bagātīgu adventa mielastu. Varēs arī iegādāties dāvanas no draudzes grāmatgalda. Ieeja pret ziedojumiem sākot ar $20, bērniem līdz 13 par brīvu. Sīkākai informācijai rakstiet Aijai Pelšei vai zvanot (516) 935-0967.

Svētdien, 3. decembrī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums Salas  baznīcā, kam sekos Ziemsvētku tirdziņš lejas telpās. Baudīsim latviskas pusdienas un Latvijas alu.  Pārdosim pašu ceptas piparkūkas, rudzu maizi, dzeltenmaizi, pīrādziņus, putraimu desas, pelēkos zirņus, gotiņas un citus labumus.  Atvērts grāmatu un daiļamatniecības galds.  Izloze.  Visi laipni aicināti. Sīkākai informācijai rakstiet Ilzei Beiniķei.

Sestdien, 9. decembrī, sākot pulksten 14:00 -  Iekšpilsētas Novadu Piparkūku Cepšana un Ziemassvētku Eglītes Vakars, Bruklinas draudzes namā. Pulksten 14:00 - Piparkūku Cepšana – Nāciet cept svaigas piparkūkas no gatavas miklas. Varēsiet arī pirkt gatavas piparkūkas maisiņos. Lūdzu pieteikties lai zinām cik miklu sagatavot: namsinfo@earthlink.net Pulksten 17:00 – Svētbrīdis.  Pulksten 18:00 – Eglīte – Uzkodas, karstvīns un dziedāšana ap eglītes.

Svētdien, 10. decembrī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums Salas baznīcā, kam sekos Latviešu pamatskolas Ziemsvētku eglīte un tirdziņš lejas telpās.

Svētdien, 10. decembrī, pulksten 11:00 - Ņubransvikas-Leikvudas Draudzes Ziemassvētku eglīte,  Priedainē, NJ.

Trešdien 13. decembrī, pulksten 18:00 - Juris Kronbergs lasīs savas dzejas Cornelia Street kafejnicā Ņujorkas Greničas ciematā (Greenwich Village). Slavenais latviešu dzejnieks Juris Kronbergs piedalīsies dzeju vakarā kopā ar Rumānijā dzimusi Ninu Kasiani (Nina Cassian), Dīnu Kostosu (Dean Kostos), un Krievijā dzimusi Jūliju Istominu (Julia Istomina). Ieeja $6, kas ieskaita vienu dzērienu. Cornelia St. kafejnīca atrodas starp West 4th un Bleecker ielām. Ceļa norādījumi un sīkāka informācija atrodama www.corneliastreetcafe.com 

Trešdien, 13. decembrī, pulksten 20:00 - Izcilā latviešu soprāne, Maija Kovaļevska, dziedās Mimi lomu Pučiņi operā La Boheme, Metropolitan Operā, Lincoln Centrā. Skatiet www.metoperafamily.org/metopera.

Sestdien, 16. decembrī - Latviešu pamatskolas eglītes: pulksten 11:00 Jonkeru baznīcā, un pulksten 12:30 Samitā, St. John's Lutheran Church, 587 Springfield Avenue, Summit, NJ.

Daugavas Vanagi EmblēmaSestdien, 16. decembrī, pulksten 15:00 - Ņujorkas latviešu biedrības & Ņujorkas Daugavas Vanagu Ziemassvētku eglīte, DV Namā.  Ieeja ar groziņu vai ziedojumu sākot no $10. Programmā: diakona Indriķa Kaņepa vadīts svētbrīdis ar Māru Laķi pie klavierēm; Olivijas Lu arpas spēle; Ziemassvētku vecīša viesošanās. Programmai sekos groziņu bufeta vakariņas. Visi laipni ielūgti. Sīkākai informācijai, un lai bērnus pieteikt, rakstiet: Marija Maher vai zvaniet (973) 783-9273.

Sestdien, 16. decembrī, pulksten 20:00 - Izcilā latviešu soprāne, Maija Kovaļevska, dziedās Mimi lomu Pučiņi operā La Boheme, Metropolitan Operā, Lincoln Centrā. Skatiet www.metoperafamily.org/metopera

Svētdien, 17. decembrī, pulksten 10:00 – Dievkalpojums ar īsu muzikālu priekšnesumu ko izpildīs Reinis & Ligita Zariņi, Jonkeru baznīcā Programmā būs dažas dziesmas ar klavieru pavadījumu un instrumentāls gabals. Reinis Zariņš no Latvijas studē Jeilas (Yale) Universitātes mūzikas programmā.

Iveta Apkalna ērģeļu dienās 2005. g. Longailendā fotoSvētdien, 17. decembrī, pulksten 16:00 - Ivetas Apkalnas ērģeļu koncerts, Salas baznīcā. Pasaulslavenā ērģelniece Iveta Apkalna atgriežas Ņujorkā un uzstāsies Salas baznīcas Ziemassvētku ērģeļu koncertā. Ieeja $25. Sekos pieņemšana ar karstvīnu un uzkodām lejas zālē Ziemassvētku garā.

Pirmdien, 18. decembrī, pulksten 20:00 - Amerikas latviešu rok ansamblis "Mācītājs on Acid" uzstāsies Club Europa, 98-104 Meserole Avenue, (uz Manhattan Ave stūra) Bruklinas Greenpoint-Williamsburg rajonā  Informācijai un ceļa norādījumiem uz Club Europa apciemojiet www.europaclub.com . Informācija un parauga dziesma no rok ansambļa atrodama: www.myspace.com/macitajsonacid Rok ansamblis nesen uzstājās Amerikas latviešu Jaunatnes Apvienības kongresā Filadelfijā. NYLatvian.Org Redaktora piezīme: Dažus cilvēkus varētu aizvainot daži vārdi un frāzes kas atrodas iepriekš minētos portālos. Protams to pašu varētu teikt par pašu rok ansambļa nosaukumu. Kaut NYLatvian.Org vēlas uzturēt labu slavu, kā portāls ko var ļaut apciemot visiem ģimenes locekļiem, tā arī ir domāta Ņujorkas audiencei kam raksturīgs plašs vēriens un pasaulīgs uzskats. Un jā būtu bijuši lasītāji kas tik viegli apvainotos, tie droši vien būtu Ņujorkas apkārtni atstājuši jau sen un tagad ierobežo savu tīmekļa apskates uz tikai dažiem drošiem portāliem.

Svētdien, 24. decembrī, pulksten 18:00 - Ziemassvētku Vakara Dievkalpojumi,  Jonkeru baznīcā, un Salas baznīcā.

Pirmdien, 25. decembrī, pulksten 11:00 - Ziemassvētku Dievkalpojums Īstoranžas, NJ baznīcā.

Divrizdivi plakats

No otrdienas 26. decembra līdz otrdienai 2007. gada 2. janvārim - Latviešu jaunatnes seminārs Divreizdivi, ārpus Vašingtonas DC. Plašāks apraksts, pieteikšanās informācija un programma atrodama: www.2x2divi.com Uzmanību: Šis 2x2 seminārs nevarēs uzņemt vairāk nekā 100 dalībniekus un 50 jau ir pieteikušies. Tādēļ nekavējaties pieteikties.

Ziedojiet Divreizdivi plakāts

Svētdien, 31. decembrī, pulksten 20:30 - Jaungada sagaidīšanas balle, Priedainē, NJ. Spēlēs akordeonists William Aust. Plašākai informācijai skat Priedaine's tīmekļa lapu www.priedaine.org.

Sarīkojumu saraksta beigas

Beigas šī gada Archīvam