2007. gada Archīvs
 

Kalendārs seko ziņojumiem

Parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētajiem Latvijas nacionālās drošības likumiem

CVK plakāts par parakstu vākšanuTie, kas ir sekojuši līdz neseniem notikumiem Latvijas politikā, zinās, ka Prezidente Vaira Vīķe-Freiberga ir izmantojusi savas konstitucionālās priekšrocības, lai apturētu Saeimā nesen pieņemtos grozījumus Latvijas nacionālās drošības likumos. Aizmugure patreizējai politiskai situācijai ir pār daudz sarežģīta, lai to varētu šeit izskaidrot. Tiem kam tas interesē ieteikt griezties pie saviem mīļākiem ziņu avotiem. Latvijas vēstniecība A.S.V. ir paziņojusi, ka Latvijas pavalstnieki, kas dzīvo vai viesojas A.S.V. un kas vēlas piedalīties parakstu vākšanā tautas nobalsošanas ierosināšanai par šiem likumiem varēs to darīt Latvijas vēstniecībā Vašingtonā, DC no šī gada 3. aprīļa līdz 2. maijam (iekaitot). Informācija par darba laikiem kad parakstus pieņems, paskaidrojumi kāpēc tas tiek darīts un saite uz papildus informācijas ir atrodama Latvijas vēstniecības tīmekļa portālā www.latvia-usa.org zem "PARAKSTU VĀKŠANA". Lai piedalītos parakstu vākšanā Jums jāierodas personīgi ar derīgu Latvijas pilsoņa pasi Latvijas vēstniecībā Vašingtonā, DC, un parakstīšanas brīdī Jums jābūt sasniegušam vismaz 18 gadu vecumu. Ja vēlaties iedziļināties šajos likumprojektos tad apciemojiet: www.cvk.lv . Informāciju un komentārus par šo tēmu arī variet atrast jaunākā ALA Infogrammā.

Tautas nobalsošana par prezidentes apturētajiem Latvijas nacionālās drošības likumiem

Tautas nobalsošana par Valsts prezidentes apturētiem Latvijas nacionālās drošības likumiem notiks sestdien 2007. gada 7. jūlijā. Latvijas pavalstnieki varēs balsot Latvijas pārstāvniecībā ANO (kas atrodas 333 East 50th Street (starp 1. un 2. Avēnijām). ASV būs arī vēl divi vēlēšanu iecirkni: Latvijas vēstniecībā Vašingtonā, DC un Indianapolē, IN, kur varēs balsot dziesmu svētku dalībnieki. Visi vēlēšanu iecirkni būs atvērti no pulksten 7-iem (no rīta ) līdz 22:00 (10-iem naktī). Lai balsot šajās vēlēšanās būs nepieciešama derīga Latvijas Republikas pilsoņa pase. Notecējušā pase vai citi dokumenti nebūs pieņemami. Lūdzu apciemojiet Latvijas vēstniecības tīmekļa portālu: www.latvia-usa.org informācijai kā iegūt/atjaunot Jūsu Latvijas pasi un par tautas nobalsošanas  norisi ASV. Lai balsotu pa pastu ir jāpieteicas līdz 16. jūnijam. Visus jautājumus lūdzu virziet Latvijas Republikas vēstniecībai ASV, Vašingtonā DC: embassy.usa@mfa.gov.lv vai zvaniet (202) 328-2840. Papildus informācija ir atrodama Latvijas vēstniecības tīmekļa portālā www.latvia-usa.org zem "TAUTAS NOBALSOŠANA". Ja vēlaties iedziļināties šajos likumprojektos tad apciemojiet: www.cvk.lv  

Jauns Latvijas goda konsuls iecelts Ņujorkā

Apsveicam Dari G. Dēliņu ar iecelšanu par jauno Latvijas goda konsulu Ņujorkā. Lūdzu apciemojiet konsula tīmekļa portālu: www.latvia-newyork.org

SARĪKOJUMU KALENDĀRS

JANVĀRIS 2007:

Laimīgu Jauno Gadu!

Daugavas Vanagi EmblēmaSestdien, 6. janvārī, pulksten 15:00 - Daugavas Vanagu biedru vakars, DV Namā. Programmā kopējā dziedāšana ko vadīs Jānis Students spēlējot akordeonu. Piedalīšanas $25, kas ieskaita vakariņas un vīnu. Lūgts iepriekš pieteikties rakstot: Dagmārai Vallenai, vai zvanot (212) 781-2360. Visi mīļi aicināti.

Svētdien, 7. janvārī, pulksten 10:30 - Zvaigznes dienas Dievkalpojums Salas  baznīcā, kam sekos Salas novada Ziemassvētku eglīte lejas telpās. Cienasts būs dalībnieku sanestie groziņi.  Programmā būs korāļu dziedāšana un „Sveika Latvija” 2006. gada dalībnieku Kriša Lediņa un Paula Ejupa stāstījums par piedzīvojumiem braucienā.  Programmu papildinās foto skate.  Visi laipni lūgti piedalīties. Sīkākai informācijai rakstiet Ilzei Beiniķei.

Svētdien, 7. janvārī, pulksten 15:00 - Zvaigznes dienas Dievkalpojums, kam sekos Džamaikas (Jamaica, Queens) novada Gada Sapulce, First United Methodist Church, 162-10 Highland Avenue, Jamaica, NY. Džamaikas novads ir daļa no Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes. Visi, kam interesē draudzes novada komitejas darbs ir laipni lūgti piedalīties. Skatiet www.nydraudze.org 

Svētdien, 14. janvārī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums, kam sekos Ziemeļu novada Gada Sapulce,  Jonkeru baznīcā. Ziemeļu novads ir daļa no Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes. Visi, kam interesē draudzes novada komitejas darbs ir laipni lūgti piedalīties. Skatiet www.nydraudze.org 

Sestdien, 27. janvārī, pulksten 15:00 - Kultūras Dienas Ņujorkā (Pirmā daļa), DV Namā. Programmā būs apskats par nesen godalgotajiem latviešiem, kas tagad vai agrāk dzīvoja Ņujorkas apkaimē. Ieeja $15. Vanadžu klāts cienasta galds. Rīko Ņ.LO.P. Sīkākai informācijai rakstiet Jānim Riekstiņam.

Sestdien, 27. janvārī, pulksten 17:00 - Dievkalpojums, kam sekos Iekšpilsētas (Bruklinas) novada Gada Sapulce, Bruklinas draudzes namā. Iekšpilsētas novads ir daļa no Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes. Visi kam interesē draudzes novada komitejas darbs ir laipni lūgti piedalīties. Skatiet www.nydraudze.org 

Svētdien, 28. janvārī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums, kam sekos Kultūras Dienas Ņujorkā (Otrā daļa), - Pianista Reiņa Zariņa solo koncerts, Jonkeru baznīcā. Rīko Ņ.LO.P. Sīkākai informācijai rakstiet Jānim Riekstiņam.

Svētdien, 28. janvārī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums, kam sekos Salas novada Gada sapulce,  Salas baznīcā. Salas novads ir daļa no Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes. Visi, kam interesē draudzes novada komitejas darbs ir laipni lūgti piedalīties. Skatiet www.nydraudze.org 

Svētdien, 28. janvārī, pulksten 13:30 - Draudzīgā aicinājuma atceres sarīkojums, Priedainē, NJ. Programmā: Ievads - Rita Gāle; video "Dzejniece Elza Ķezbere"; Latviešu komponistu mūziku atskaņos flautiste Indra Ozola & pianiste Ligita Zariņa; Indra Ozola dziedās dziesmas ar Elzas Ķezberes tekstiem. Ieeja $20, kas ieskaita siltu bufeti. Sīkākai informācijai skatiet Priedaine's tīmekļa lapu www.priedaine.org .

FEBRUĀRIS 2007:

Svētdien, 4. februārī, pulksten 14:30 - Dievkalpojums, kam sekos Ņudžersijas novada Gada Sapulce, Īstoranžas baznīcā. Ņudžersijas novads ir daļa no Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes. Visi, kam interesē draudzes novada komitejas darbs ir laipni lūgti piedalīties. Skatiet www.nydraudze.org 

No ceturtdienas, 9. februāra līdz sestdienai, 10. februārim - Apvienotās Baltiešu Komitejas (JBANC) 7. Baltiešu konference, Vašingtonā DC. Plašāka informācija par visiem notikumiem atrodama www.jbanc.org . Skat arī nākamo USBF sarīkojumu zemāk.

Sestdien 10. februārī, - ASV Baltiešu Fonda (USBF) pieņemšana, "American Baltic Celebration", Vašingtonā DC. Goda viesis un svētku runātājs: Lietuvas prezidents Valdas Adamkus. ASV Baltiešu Fonda apbalvojumu svētki, vakariņas un klusā izsole. Plašāka informācija par visiem notikumiem iegūstama rakstot gala@usbaltic.org , vai zvanot (212) 785-5056, vai aplūkojot www.usbaltic.org .

Sestdien, 10. februārī, pulksten 19:00 - Rokvakars, labdarības koncerts Mārcim Braunfeldam, Filadelfijas Brīvo latviešu biedrībā (Philadelphia Society of Free Letts), 7th and Spring Garden Street, Philadelphia, PA. Uzstāsies ansamblis The Lugers un DJ Laris Krēsliņš. Ieeja: pieaugušiem - $20, no 13 līdz 17 gadu vecuma - $10, 12 un mazāk gadiem - par brīvu. Skatiet Rokvakara skrejlapu (vajag Adobe PDF Reader). Lūdzu izlasiet nākamo paragrāfu.

Lūgums palīdzēt Mārcim Braunfeldam un viņa ģimenei. Braunfelda ģimene ir bijusi iecienīta un iemīļota sastāvdaļa no Ņujorkas latviešu sabiedrības ilgāk nekā trīs paaudzes. Kā daudzi no jums jau ziniet Mārcim ir atgriezies smadzeņu audzējs, ko it kā izārstēja pirms gadiem. Viņš bija pašnodarbināts un vienīgais savas ģimenes naudas pelnītājs bet tagad Mārcis nespēj strādāt. Tie, kas to spēj atļauties ir lūgti palīdzēt ar ziedojumiem, lai Mārča ģimene varētu segt ārstniecības un citus izdevumus. Šim mērķim ir dibināts fonds:
Braunfelds Medical Fund
c/o Taupa Lithuanian Federal Credit Union
P.O. Box 95
South Boston, MA 02127
Tel. (617) 269-1450
Lai aizrakstīt vēstuli Mārča ģimenei un lai lasīt ziņas kā viņam iet lūdzu apciemojiet www.carepages.com Lai pieslēgtos Braunfeldu ģimenes lapai jums būs jāuzstāda profils, bet šis process ilgst mazāk kā piecas minūtes, tādēļ neļaujiet šim šķērslim jūs atbaidīt.

Svētdien, 11. februārī, pulksten 11:00 - Dievkalpojums, kam sekos Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Gada Sapulce, Jonkeru baznīcā. Visi kam interesē Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes darbs laipni lūgti piedalīties. Skatiet www.nydraudze.org

Lietuvas karogsPiektdien, 16. februārī - Lietuvas Valsts Svētki.

Daugavas Vanagi EmblēmaSestdien, 17. februārī, pulksten 15:00 - Agrāk paredzētais Sirsniņu dienas sarīkojums, DV Namā IR BIJIS ATSAUKTS. Sīkākai informācijai rakstiet Marija Maher vai zvaniet (973) 783-9273.

Dubultīga Sirsniņu BalleSestdien, 17. februārī, pulksten 20:00 - Sirsniņu dienas ballīte, Bruklinas draudzes namā. Augšstāvā atspirdzinājumi un sadraudzēšanās, lejas stāvā mūzika un deja. Mūziku gādās divi "DJ" no Filadelfijas - Laris K. & Laila S. Ieeja pret ziedojumiem sākot ar $10. Ieeja ieskaita vienu alu. Plašākai informācijai rakstiet namsinfo@earthlink.net Visi ienākumi un ziedojumi par labu Mārča Braunfelda ārstniecības fondam - Lūdzu skatiet augšā paragrāfu "Lūgums palīdzēt Mārcim Braunfeldam un viņa ģimenei".

Igaunijas karogsSestdien, 24. februārī - Igaunijas Valsts Svētki. "Elagu Eesti!"

 

 

No piektdienas, 23. februāra līdz svētdienai, 25. februārim - Jauniešu Dienas, Ņujorkas draudzes Katskiļu nometnē. Informācijai apciemojiet www fljrk org.

Piektdien, 23. februārī, pulksten 20:00 - Soprāns Ingridas Kaiserfeldas koncerts pianista Māra Skujas pavadījumā, Jonkeru baznīcā. Programmā A. Kalniņa, J. Mediņa un W.A. Mocarta darbi. Ieeja pret ziedojumiem sākot ar $15. Rīko Latviešu kultūras biedrība TILTS. Lūdzu apciemojiet www.tilts.org, rakstiet Lailai Robiņai, vai zvaniet (212) 973-7249.

Welcome to the Baltics (Esiet sveicināts Baltijā)Sestdien, 24. februārī, pulksten 16:00 un svētdien, 25. februārī, pulksten 15:40- Tautas deju grupa Jumis uzstāsies The New York Times Travel Show (Tūrisma izrāde), Jacob Javits Convention Center, 11th Avenue & 39th Street, Ņujorkā. Sestdien Lietuviešu bērnu koris dziedās pirms Jumis un citu baltiešu grupu uzstāšanos. Tūrisma Izrāde sākas piektdien. Plašāka informācija atrodama: www.nytravelshow.com Starp izstādes dalībniekiem būs www.GoBalticEurope.com / Baltic Sea Tourism Commission (kiosks 115) un Baltijas valstu tūrisma attīstības aģentūras (kiosks 114): Latvijas - www.latviatourism.lv; Igaunijas - www.visitestonia.com un Lietuvas - www.lithuaniatravel.com . Lūdzu apciemojiet Jumis mājas lapu, kur tagad arī ir video: www.jumis.org 

Svētdien, 25. februārī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums kam sekos Zilā kalna 4. gaidu vienības un Rīgas 90. skautu vienības 58. gada svētki, Jonkeru baznīcā. Programmā uzvedums "Sniegbaltīte un septiņi rūķi". Būs pusdienas, atspirdzinājumi un izloze. Sīkākai informācijai rakstiet Intai Škinķei

Svētdien, 25. februārī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums kam seko Ņujorkas latviešu federālās kredītsabiedrības pilnsapulce, Salas baznīcā. Sapulce notiks baznīcas lejas zālē. Pēc sēdes būs atspirdzinājumi. Visi kredītsabiedrības biedri, un potenciālie biedri ir mīļi aicināti.

MARTS 2007:

Vijolniece Laura ZariņaSestdien, 3. martā, pulksten 09:30 - Latviešu kultūras biedrības TILTS gada sapulceDV Namā. Sekos TILTS valdes sēde. Tad pulksten 13:00 - Annas Žīgures referāts "Latvija pēc 9. Saeimas vēlēšanām". Ieeja brīva. Sekos pulksten 15:00 - Koncerts: vijolnieci Lauru Zariņu pavadīs pianists Ventis Zilberts. Vijolniece Laura Zariņa ir uzlecoša jauna zvaigzne un pianists Ventis Zilberts ir izcils pavadītājs. Programmā latviešu un citu komponistu darbi. Ieeja $20, bērniem skolas vecumā un jaunāki par brīvu. Rīko Latviešu kultūras biedrība TILTS. Lūdzu apciemojiet www.tilts.org vai zvaniet (914) 234-3339.

Vijolniece Baiba SkrideSestdien, 3. martā, pulksten 20:00 - Ņudžersijas Simfoniskā orķestra koncerts ar vijolnieci Baibu Skridi un diriģentu Neeme Järvi, NJPAC Ņuvarkā, NJ. Koncerti notiks arī piektdien 2. martā Trenton, NJ un 4. martā New Brunswick, NJ. Informācijai apciemojiet: www.njsymphony.org .

Svētdien, 4. martā, pulksten 10:00 - Pulkveža Oskara Kalpaka bataljona un Atsevišķās studentu rotas piemiņas dievkalpojums ar korporāciju gājienu, Jonkeru baznīcā. Dievkalpojumu kuplinās pianists Reinis Zariņš. Pēc dievkalpojuma notiks programma ar akadēmisko runu, ko teiks Latvijas Ekonomikas ministrijas padomnieks ASV Uldis Salenieks. Pēc referāta Studenšu korporāciju kopas Ņujorkā cienasts. Korporāciju pārstāvjiem pulcēšanas pulksten 09:30 pirms dievkalpojuma uz fotografēšanās.

Piektdien 9. martā, no pulksten 12:00 līdz 16:00 - Utenis: Lietoto mantu tirdziņš (pirmā diena), DV Namā. Tautieši lūgti ziedot savus liekos traukus, mājsaimniecības piederumus, mēbeles, aparātus, bērnu drēbes un rotaļlietas. Labākās bērnu drēbes tiks sūtītas uz Latviju. Lūgts ziedotās mantas nogādāt DV namā dažas dienas pirms tirdziņa, lai tās varētu notīrīt un sakārtot. Plašākai informācijai rakstiet: Marija Maher vai zvaniet (973) 783-9273.

Sestdien 10. martā, no pulksten 12:00 līdz 16:00 - Utenis: Lietoto mantu tirdziņš (otrā diena), DV Namā. Tautieši lūgti ziedot savus liekos traukus, mājsaimniecības piederumus, mēbeles, aparātus, bērnu drēbes un rotaļlietas. Labākās bērnu drēbes tiks sūtītas uz Latviju. Lūgts ziedotās mantas nogādāt DV namā dažas dienas pirms tirdziņa, lai tās varētu notīrīt un sakārtot. Plašākai informācijai rakstiet: Marija Maher vai zvaniet (973) 783-9273.

Svētdien, 11. martā, pulksten 10:00 - Dievkalpojums, kam sekos gadskārtējais Pankūku azaids, Jonkeru baznīcā.

Priedaine - NJ Latviiešu BiedrībaSestdien, 17. martā, - NJ pilnsapulces: pulksten  13:00 - Ņudžersijas latviešu Kredītsabiedrībai, kam sekos pulksten 15:00 - Ņudžersijas latviešu biedrībai, Priedainē, NJ. Sīkākai informācijai skat www.priedaine.org .

Daugavas Vanagi EmblēmaTautas deju kopa Jumis logoSestdien, 17. martā, pulksten 15:00 - Latviešu leģiona atceres sarīkojumus, DV Namā. Labdarības pusdienas ar programmu, kur tautas dejo kopa Jumis sniegs Indianapoles dziesmu svētkiem iestudētās dejas. Pusdienas latviskā gaumē gatavo Vanadzes. Piedalīšanas $35 ar iepriekšēju pieteikšanos rakstot: Dagmārai Vallenai, vai zvanot (212) 781-2360. Visi mīļi aicināti. Atlikums par labu slimo leģionāru aprūpei Latvijā.

Daugavas Vanagi EmblēmaSestdien, 24. martā - Ņujorkas Daugavas Vanagi Pilnsapulces pulksten 11:00 - Vanadzēm, pulksten 14:00 - Visai DV Apvienībai Ņujorkā, DV Namā. Ieeja brīva. Visi aicināti, tautiešiem lūgts iestāties Daugavas Vanagu Apvienībā Ņujorkā, lai veicinātu tās darbību aprūpes un kulturālos laukos. Pēc sapulcēm, Vanadžu cienasts un atspirdzinājumi. Plašākai informācijai rakstiet: Marija Maher vai zvaniet (973) 783-9273. Lai lasīt vēl par Daugavas Vanagiem Ņujorkā. lūdzu apciemojiet DV Ņujorkā lapu.

Svētdien, 25. martā - Tautas sēru diena, 1949.g. aizvesto piemiņas diena (Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena).

Svētdien, 25. martā, pulksten 10:30 - Dievkalpojums, kam sekos Pavasara sarīkojums, Salas baznīcā. Programmā filma "Jūgendstils Rīgā". Rīko Salas novada dāmu komiteja. Visi laipni aicināti. Sīkākai informācijai rakstiet Ilzei Beiniķei.

Ceturtdien, 29. martā, pulksten 19:00 - Filmas izrāde GULAG 113, Igauņu Nama. Skat aprakstu zemāk angļu valodā. Šī izrāde ir pirmais sarīkojums šī gada Ņujorkas igauņu kultūras dienu, programmā, kas ieskaita vairākus referātus, paneļa diskusijas -  pa lielākai daļai igauņu valodā - bet arī filmizrādes, koncerti, mākslas izstādes, un pieņemšanas, ko arī igauniski nerunājošie var izbaudīt. Ņujorkas igauņu kultūras dienas noslēdzās svētdien, 1. aprīlī. GULAG 113: Is in English with occasional subtitles. Film follows 89-year old Estonian-Canadian Eduard Kolga, a survivor of the Soviet GULAG system, as he journeys from his home in Canada to revisit key locations from the horrifying ordeal he and millions of other Eastern Europeans experienced more than 60 years ago. Kolga’s story of toil and starvation at the hands of the Red Army is all too familiar within the many communities -- Estonians, Latvians, Lithuanians Poles, Ukrainians and Finns – who similarly suffered in Soviet labour camps during World War II, but is largely unknown in the West. In addition to powerful images captured on location in Estonia and Russia, Gulag 113 offers rarely seen historical battle footage and an interview with Pulitzer Prize winning author, Anne Applebaum.

Piektdien, 30. martā, pulksten 19:00 - Ņujorkas latviešu organizāciju padomes (ŅLOP) pilnsapulce, DV Namā. Visām ŅLOP biedru organizācijām atgādināts izraudzīt uz šo pilnsapulci delegātus, kas spēs uzņemties amatus ŅLOP valde un aktīvu lomu tās darbībā. Sīkākai informācijai rakstiet Jānim Riekstiņam.

Priedaine - NJ Latviiešu BiedrībaSestdien 31. martā,  pulksten 14:00 - Dziedāšanas pēcpusdiena, Priedainē, NJ. Lūdzu ņemiet līdzi groziņus un dzērienus (B.Y.O.B.) Vadīs Ingrīda Valdmane. Plašākai informācijai apciemojiet www.priedaine.org.

APRĪLIS 2007:

Svētdien, 1. aprīlī - Pūpolu svētdiena - Dievkalpojumi ar dievgaldu: pulksten 10:00 Jonkeru baznīcā, un pulksten 10:30 Salas baznīcā.

Svētdien, 1. aprīlī - Pūpolu svētdiena - Dievkalpojums pulksten 08:30, Leikvudas igauņu baznīcā, Lakewood Trinity Estonian Ev. Luth. Church, 607 East 7th Street, Lakewood, NJ. Šo dievkalpojumu organizē Ņubransvikas - Leikvudas latviešu ev. lut. draudze.

No otrdienas 3. aprīļa līdz trešdienai 2. maijam - Parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētajiem Latvijas nacionālās drošības likumiem, Latvijas vēstniecībā Vašingtonā, DC. Skat paragrāfu par šo tēmu augstāk.

Ceturtdien, 5. aprīlī - Zaļā ceturtdiena - Dievkalpojumi ar dievgaldu: pulksten 19:00 Jonkeru baznīcā, un pulksten 13:00 Salas baznīcā, un pulksten 13:00 Īstoranžas, NJ baznīcā.

Ceturtdien, 5. aprīlī - Zaļā ceturtdiena - Dievkalpojums: pulksten 13:00, Leikvudas igauņu baznīcā, Lakewood Trinity Estonian Ev. Luth. Church, 607 East 7th Street, Lakewood, NJ. Šo dievkalpojumu organizē Ņubransvikas - Leikvudas latviešu ev. lut. draudze.

Piektdien, 6. aprīlī - Lielā Piektdiena - Dievkalpojumi ar dievgaldu: pulksten 19:00 Jonkeru baznīcā, un pulksten 19:00 Salas baznīcā.

Piektdien, 6. aprīlī - Lielā Piektdiena - Dievkalpojums: pulksten 18:00 Īstbrunsvikas baznīcā, 12 Gates Avenue, East Brunswick, NJ. Šī baznīca pieder Ņubransvikas - Leikvudas latviešu ev. lut. draudzei.

Priecīgas Lieldienas!

Svētdien, 8. aprīlī - Lieldienas - Dievkalpojumi: pulksten 08:00 Jonkeru baznīcā, un Salas baznīcā. Pēc dievkalpojumiem Jonkeros sekos Lieldienu brokastis un Salā sekos Lieldienu olu medības, kam bērniem lūgts paņemt līdz groziņus.

Svētdien, 8. aprīlī - Lieldienas - Dievkalpojums ar dievgaldu: pulksten 08:00 Īstbrunsvikas baznīcā, 12 Gates Avenue, East Brunswick, NJ. Šī baznīca pieder Ņubransvikas - Leikvudas latviešu ev. lut. draudzei.

Pirmdien, 9. aprīlī - Pēdējais termiņš pieteikties uz Svētku baltiešu reisu (Gala Baltic Cruise). Skat sarīkojuma aprakstu zem 4. maija.

Ansamblis "Zeļļi"Priedaine - NJ Latviiešu BiedrībaSestdien 14. aprīlī,  pulksten 14:00 - Latvijas ansambļa Zeļļi kabarē koncerts, Priedainē, NJ. Zeļļi ir estrādes un populārās mūzikas ansamblis no ziemeļu Vidzemes, Latvijā kurā uzstājās: Raitis Treijs - dziedātājs; Ivars Birkāns - saksofons; Ilmārs Stivriņš - ģitare; Jānis Vējiņš - klavieres. Ieeja $20. Plašākai informācijai apciemojiet www.priedaine.org

Daugavas Vanagi EmblēmaSvētdien, 15. aprīlī, pulksten 09:00 - Novusa turnīrs - Ņujorkas kausa izcīņa, DV Namā. Reģistrēšanās tikai līdz pulksten 09:00, nē vēlāk. Plašākai informācijai zvaniet Ferlandam Krūmiņam (914) 948-1929. Informāciju par novuss spēli variet atrast: www.novussusa.com .

Daugavas Vanagi EmblēmaTrešdien, 18. aprīlī, pulksten 10:00 - Pavasara iestādīšana un dārzu talka, DV Namā. Sīkākai informācijai rakstiet Marija Maher vai zvaniet (973) 783-9273.

Priedaine - NJ Latviiešu BiedrībaPiektdien, 20. aprīlī un sestdien, 21. aprīlī, - Priedaines uzpošanas talka, Priedainē, NJ. Priedaines pavasara uzpošanas talka. Talcinieki lūgti ņemt līdzi grābekļus, zāģus utt. Laipni gaidīti arī nebiedri. Laba iespēja iepazīties ar "Priedainiešiem" brīvā gaisotnē. Par dzērieniem un launagu tiks gādāts. Pēc talkas bārā būs omulīgāk. Plašākai informācijai apciemojiet www.priedaine.org.

Daugavas Vanagi EmblēmaSestdien, 21. aprīlī, pulksten 15:00 - Literārs sarīkojums, DV Namā. Notiks pārrunas par trim prozas grāmatām, kuŗu autori dzīvo vai dzīvoja Ņujorkas apkaimē: Jānis Krēsliņš; Dr. Pēteris Norvilis (par ko runās Dr. Izolde Zīvers-Preisa); un Gunārs Saliņš, vai kur grāmata ir par sava laika Ņujorkas latvieti: Arnolds Šturms. Ieeja $12, skolas vecuma bērniem ieeja brīva. Pēc sarīkojuma Vanadžu cienasts. Visi laipni ielūgti.

Ansamblis "Zeļļi"Sestdien 21. aprīlī,  pulksten 19:30 - Latvijas ansambļa Zeļļi kabarē koncerts un dejošana, Jonkeru baznīcā. Rīko Ņ.L.O.P. Zeļļi ir estrādes un populārās mūzikas ansamblis no ziemeļu Vidzemes, Latvijā kurā uzstājās: Raitis Treijs - dziedātājs; Ivars Birkāns - saksofons; Ilmārs Stivriņš - ģitare; Jānis Vējiņš - klavieres. Ieeja $20. Plašākai informācijai rakstiet Jānim  Riekstiņam.

Pirmdien, 23 aprīlī, pulksten 20:00 - Kremerata Baltica koncerts Carnegie Zālē. Informācija par šo koncertu atrodama: www.carnegiehall.org . Informācija par Kremerata Baltica atrodama: www.kremerata-baltica.com .

Trešdien, 25. aprīlī - Galīgi pēdējais termiņš pieteikties uz Svētku baltiešu reisu (Gala Baltic Cruise). Skat sarīkojuma aprakstu zem 4. maija.

MAIJS 2007:

Trešdien 2. maijā pulksten 20:00; sestdien 5. maijā, pulksten 13:30; trešdien 9. maijā, pulksten 19:30: un sestdien 12. maijā, pulksten 13:30 - Izcilā latviešu soprāna, Maija Kovaļevska dziedās Metropolitan operas izrādēs Orfeo ed Erudice. Biļetes pārdodas ātri. Pilnīga informācija atrodama:  www.metoperafamily.org/metopera 

Piektdien, 4. maijā - Svētku baltiešu reiss (Gala Baltic Cruise) uz jachtas Cabaret, izbrauc no Pier 81, West 41st Street pie Hudsonas upes. Brauciens svin EACCI piecu gadu jubileju. Dalības maksa $120 no personas. Formāls tērps vēlams. Pilnīga informācija atrodama: www.eacci.org .

Sestdien, 5. maija, no pulksten 10:00 līdz 15:00 - "Utenis" (lietoto mantu tirdziņš), Jonkeru baznīcā. Milzīga izvēle no grāmatām (latviešu un angļu valodās), drēbēm, mājturības mantām un daudz kā cita! Rīko Bronksas latviešu pamatskolai Jonkeros par labu Sibērijas bērnu piedalīšanos vasaras nometnē Latvijā. Sīkākai informācijai rakstiet Laurai Zamurai vai zvaniet.(516) 628-1465

Sestdien, 5. maijā, pulksten 11:00 - Austrumu piekrastes spēles volejbolā, pie Baltimoras, MD, Volleyball House, 5635 Furnace Ave., Elkridge, MD www.vbhouse.com Skatiet PDF Flyer (nepieciešams Adobe Reader). Lai reģistrēties un priekš informācijas rakstiet Janim Ģigam, mājas tel. (908) 272-5480, darba tel. (732) 346-2926.

Daugavas Vanagi EmblēmaSestdien, 5. maijā, pulksten 15:00 - Kurzemes Cietokšņa atceres sarīkojums, DV Namā. Pēc svetbrīža Daces Aperānes mūzika: Raudimus - Gunāra Astras piemiņai, un citi darbi. Dace Aperāne arī runās par nule saņemto mūzikas balvu un citiem iespaidiem no nesenā Latvijas apmeklējumua.Ieeja $12. Pēc programmas Kluba telpās piedāvās atspirdinājumus un Vanadžu klatais cienasta galds. Visi mīļi aicināti.

ALA logoNo piektdienas, 11. maija līdz svētdienai, 13. maijam - Amerikas latviešu apvienības (ALA) gadskārtējais kongress, Čikāgā, Illinojas štatā. Plašākai informācijai apciemojiet www.alausa.org .

Sestdien, 12. maijā, pulksten 12:30 - Ģimenes dienas dievkalpojums Bruklinas draudzes namā. Plašākai informācijai rakstiet namsinfo@earthlink.net

Svētdien, 13. maijā - Ģimenes dienas dievkalpojumi: pulksten 10:00 Jonkeru baznīcā, kur pēc dievkalpojuma sekos skolas sarīkojums lejas zālē. Programmā pusdienas, skolas priekšnesumi. ; Pulksten 10:30 Salas baznīcā, kur pēc dievkalpojuma sekos Skolas izlaidums.; Pulksten 15:00  Džamaikas (Jamaica, Queens) baznīcā, First United Methodist Church, 162-10 Highland Avenue, Jamaica, NY.

Daugavas Vanagi EmblēmaNo piektdienas, 18. maija līdz svētdienai, 20. maijam - Daugavas Vanagu A.S.V. delegātu sapulce, Vanadžu salidojums, DV Jaunatnes saiets, Latviešu centrā Gaŗezerā, Mičigānā. Plašākai informācijai apciemojiet: www.daugavasvanagi.org .

Sestdien, 19. maijā, pulksten ??:?? - Dievkalpojums ar sekojošo Bronksas (Jonkeru) skolas gada noslēguma sarīkojumu Jonkeru baznīcā.

Sestdien, 19. maijā, pulksten 12:30 - Ģimenes dienas dievkalpojums Samitā, St. John's Lutheran Church, 587 Springfield Avenue, Summit, NJ. Seko skolas izlaidums.

Svētdien, 20. maijā, pulksten 10:30 - Dievkalpojums ar mājas mīļdzīvnieku svētīšanu, Salas baznīcā.  Pēc tam latviešu skolas pikniks un citās nodarbības. Atlikums par labu Salas latviešu skolai. Sīkākai informācijai rakstiet Lailai Ejupai.

No piektdienas 25. maija līdz svētdienai 27. maijam - ALA Meistarsacīkstes Volejbolā, Basketbolā un Hokejā, Klivlandē, Ohio. Plašāka informācija par meistarsacīkstēm atrodama: www clevelandlatviansports org Sestdien, 26. maijā - Hokeja vakars no ALA 54. finālspēlēm, Klivlandē, Ohio. Laiks ir atnācis uzvilkt slidas un spēlēt ledus hokeju!  Šī gada spēle notiksies sestdienas pēcpusdienā, 26. maijā Klivlandē sakarā ar 54. Amerikas Latviešu Apvienības Finālspēlēm.  Šogad ASV spēlēs pret Kanādu. Sīkāku informāciju var dabūt rakstot Mārim Lazdiņam sekojošā adresē: mlazdins@hotmail.com.  Ja gadījumā Jums ir intereses spēlēt, lūdzu reģistrējies ar Māri.  Vai pazīstiet kādu kam varētu būt intereses spēlēt?  Lūdzu pārsūtiet šo informāciju tālāk - jo vairāk spēlētāji, jo labāk!

Svētdien, 27. maijā, pulksten 12:00 - Kapu svētki latviešu kapos Katskiļos, Tannersville, NY.  Pulksten 16:00, Ņujorkas latviešu kora Pavasara Koncerts, Ņujorkas latviešu ev lut. draudzes Katskiļu nometnes sarīkojumu zālē, Elka Parkā, NY. Informācija par programmu sekos. Pulksten 20:00 sekos vakariņas ar sadraudzības un deju vakaru. Ieeja koncertam pret ziedojumiem sākot ar: $20.00, bērniem līdz 13 gadiem ieeja brīva. Ieeja vakariņām pret ziedojumiem sākot ar $10. Lūdzu iepriekš pieteikties uz vakariņām līdz 15. maijam. Sīkākai informācijai, un lai pieteikties uz vakariņām rakstiet: Aijai Pelšei, vai zvaniet: (516) 935-0967.Ceļa norādījumiem apciemojiet www.nydraudze.org lapu "Nometne". Norādījumi atrodas lapas apakšā.

JŪNIJS 2007:

Svētdien, 3. jūnijā, pulksten 10:30 - Salas baznīcas 40 gadu jubilejas dievkalpojums un sekojošais sarīkojums, Salas baznīcā. Ciemosies prāv. Lauma Zušēvica un viesi no Salas māsas draudzes Krimuldas.

Sestdien, 9. jūnijā, pulksten 14:00 - Dievkalpojums, kam sekos BBQ (barbecue) un pikniks,  Bruklinas draudzes namā. Draudzes nama dārzā varēs baudīt silto laiku. Jūs pacienās ar atspirdzinājumiem, garšīgiem salātiem, grilētām desām un citiem kārumiem. Ieeja $15 pieaugušiem, $10 bērniem un studentiem. Rīko Ņujorkas latv. ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Plašākai informācijai rakstiet namsinfo@earthlink.net

Ceturtdien, 14. jūnijā - Tautas sēru diena, 1941.g. aizvesto piemiņas diena (Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena).

Sestdien, 16. jūnijā - Pēdējā diena pieteikties balsot pa pastu Tautas nobalsošanā par prezidentes apturētajiem Latvijas nacionālās drošības likumiem. Skat šīs lapas augšā paragrāfu: "Tautas nobalsošana par prezidentes apturētajiem Latvijas nacionālās drošības likumiem".

Līgo! Līgo! Priecīgus Saulgriežus- 21. jūn, Līgo vakaru- 23. jūn & Jāņu dienu- 24. jūn!

Piektdien, 22. jūnijā, no pulksten 17:00 līdz 20:00 - Zviedru vasaras saulgriežu svētki (Swedish Midsummer), Robert F. Wagner, Jr. parkā, Battery Park City. Rīko Zviedrijas Ģenerālkonsulāts Ņujorkā un Battery Park City Conservancy. Plašākai informācijai un ceļa norādījumiem apciemojiet: www.swedenabroad.com/Page____62032.aspx .

Sestdien, 23. jūnijā, pulksten 16:00 - Jāņi Priedainē. Priedainē NJ. Sagaidīs līgotājus no pulksten 4 pēcpusdienā. Pēc pulksten 17:30 uzstāsies divas tautas dejo kopas: Jumis no Ņujorkas un Dzirkstele no Fildelfijas. Pēc tam deju mūziku gādās Bernie orķestris. Ieeja $20. Plašākai informācijai apciemojiet www.priedaine.org

No ceturtdienas 28. jūnija līdz svētdienai 1. jūlijam - Minsteres Latviešu Ģimnāzijas (MLĢ) absolventu atkal tikšanās Minsterē, Vācijā. Plašāka informācija atrodama: www.lcm.lv 

No sestdienas, 30. jūnija līdz svētdienai, 1. jūlijam - Draudzes Katskiļu Nometnes "DižTalka". Gadskārtējā talka lai sagatavot draudzes nometni vasaras sezonai. Rīkotāji lūdz strādniekus no 10 gadu vecumam pulcēties pie ēdamzāles sestdienas rītā. Strādniekiem piegādās trīs maltītes sestdien un brokastis un pusdienas svētdien. Sestdienas vakarā notiks Jāņu svinības pie ugunskura ar dziesmām un rotaļām. Naktsmājas lūdzu rezervējiet pie Janīnas Briģes (518) 589-9932. Karte un ceļa norādījumi uz nometni atrodami: www.nydraudze.org

Sestdien, 30. jūnijā, pulksten 10:00 un 15:00 - Teātra izrādes: Anšlava Eglīša klasiskā luga Homo Novuss, Hostos Center for the Arts and Culture, 450 Grand Concourse (at 149th Street), Bronx, NY. Ceļa norādījumi atrodami: www.hostos.cuny.edu/culturearts .Biļetes nepārdos pie durvīm bet tikai pasūtot pa pastu! Teātra kase būs slēgta. Biļetes var pasūtīt no Lailas Robiņas, 241 Central Park West, Apt. 14-H,  New York, NY 10024, Tel. (212) 873-7249. Čeki rakstāmi uz vārda: "New York Latvian Concert Choir, Inc." Biļešu cenas: $30, $20 un labvēļu biļetes pret ziedojumiem sākot ar $50. Plašāks apraksts atrodams PLAKĀTĀ (PDF faile kam nepieciešams Adobe Reader.)

JŪLIJS - AUGUSTS 2007:

Latviešu Dziesmu Svētki Indianapolē logoLatviešu Dziesmu Svētki Indianapolē
No trešdienas 4. jūlija līdz svētdienai, 8. jūlijam - XII Vispārējie latviešu Dziesmu Svētki ASV, Indianapolē, Indianā.
Plašākai informācijai skatiet www latviansongfest org Ņemiet līdzi Latvijas pilsoņu pases jo Indianapolē būs vēlēšanu iecirknis 7. jūlija tautas nobalsošanai. Skat šīs lapas augšā paragrāfu: "Tautas nobalsošana par prezidentes apturētajiem Latvijas nacionālās drošības likumiem".

Sestdien, 7. jūlijā, no pulksten 07:00 līdz 22:00 - Tautas nobalsošana par prezidentes apturētajiem Latvijas nacionālās drošības likumiem. Vēlēšanu iecirkņi būs iekārtoti Ņujorkā, Vašingtonā, DC un Indianapolē, IN. Skat šīs lapas augšā paragrāfu: "Tautas nobalsošana par prezidentes apturētajiem Latvijas nacionālās drošības likumiem".

Katskiļi nometnes 50 gadu jubilejas logoŅujorkas latviešu ev. lut. draudzes vasaras nometnes programma
(plašākai informācijai apskatiet www.nydraudze.org ):

Dziesmu svētku dēļ nometņošana sākas vēlāk un būs tikai viens 3 nedēļu latviešu valodas periods.

No svētdienas, 15. jūlija līdz sestdienai, 4. augustam - Bērnu nometne 1. periods.

No svētdienas, 22. jūlija līdz sestdienai, 28. jūlijam - Īkšķīši A nometne, vecums 2-6.

No svētdienas, 29. jūlija līdz sestdienai, 4. augustam - Īkšķīši B nometne, vecums 2-6.

No svētdienas, 5. augusta līdz sestdienai, 18. augustam - Valodas nometne.

No svētdienas, 5. augusta līdz sestdienai, 11. augustam - Īkšķīši Valodas nometne, vecums 2-6.

No svētdienas, 12. augusta līdz sestdienai, 18. augustam - Senču nometne.

No svētdienas, 19. augusta līdz svētdienai, 26. augustam - 3 x 3 nometne. Nometne ir visām paaudzēm. Programmā kultūra, politika, valoda, lietišķā māksla, kā arī saistošas lekcijas, diskusijas un nodarbības. Lūdzu apciemojiet: www.3x3.lv. Sīkākai informācijai rakstiet: ainabe@verizon.net .

Sestdien, 25. augustā, pulksten 14:30 - Raistera Fonda šī gada balvas laureātes Maijas Šleseres godināšana, Katskiļos, 3 x 3 Nometnē literārā sarīkojumā. Skat. iepriekšējo sarīkojumu. Visi laipni ielūgti.

Daugavas Vanagi EmblēmaSvētdien, 26. augustā, pulksten ??:?? - NEPAREDZAMU APSTĀKĻU DĒĻ ŠIS SARĪKOJUMS IR ATCELTS. Atis Lejiņš no Latvijas Ārpolitikas institūta būtu referējis, DV Namā. Plašāka informācija par Latvijas Ārpolitikas institūtu atrodama  www.liia.lv.

SEPTEMBRIS 2007:

Sestdien, 8. septembrī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums kam sekos Ņudžersijas latviešu skolas mācību gada sākums, St. John's Lutheran Church, 587 Springfield Avenue, Summit, NJ.

Dailes teatris - Dzivite dziviteSestdien, 8. septembrī, pulksten 19:30 - Teātra izrāde no Jāņa Jurkāna komēdijas lugas "Dzīvīte, dzīvīte", ko uzvedis Dailes teātris no Rīgas, Jonkeru baznīcā. Ieeja $20. Režisors: Juris Rijnieks. Lomās: Anna Debestiņa (pensionāre) – Olga Dreģe; Jānis Fricis Debestiņš (pensionārs) – Leons Krivāns; Inese Debestiņa (viņu pilngadīgā meita) – Esmeralda Ermale; Orests Feirāmis (kaimiņš, policists, Ineses draugs) – Andris Makovskis; Valdis (izbijis Ineses līgavainis) – Gunārs Placēns; Vizbulīte (ziņkārīga kaimiņiene) – Venta Vecumniece. Rīko Ņ.L.O.P. Plašākai informācijai rakstiet Jānim  Riekstiņam.

Svētdien, 9. septembrī , pulksten 10:30 - Dievkalpojums, kam sekos Bērnu svētki, Salas baznīcā. Bērnu svētki notiks sporta laukumos Salas baznīcas īpašumā ar skolnieku nodarbībām, dāmu komitejas bazārs, azaidu un kafijas galdu. Plašākai informācijai rakstiet Ilzei Beiniķei.

Priedaine - NJ Latviiešu BiedrībaSvētdien, 9. septembrī , pulksten 14:00 - Teātra izrāde no Jāņa Jurkāna komēdijas lugas "Dzīvīte, dzīvīte", ko uzvedis Dailes teātris no Rīgas, Priedainē, NJ. Režisors: Juris Rijnieks. Lomās: Anna Debestiņa (pensionāre) – Olga Dreģe; Jānis Fricis Debestiņš (pensionārs) – Leons Krivāns; Inese Debestiņa (viņu pilngadīgā meita) – Esmeralda Ermale; Orests Feirāmis (kaimiņš, policists, Ineses draugs) – Andris Makovskis; Valdis (izbijis Ineses līgavainis) – Gunārs Placēns; Vizbulīte (ziņkārīga kaimiņiene) – Venta Vecumniece.

Sestdien, 15. septembrī, pulksten 14:00 - Dievkalpojums, kam sekos Bruklinas mazuļu skolas atklāšana Bruklinas draudzes namā. Ikviens ir aicināts ienākt un piedalīties "mūsu valodas namiņa" tālākā celšanā, iekārtošanā un atbalstīšanā. Dievkalpojumam sekos, svinīga atklāšana un cienasts. Lūdzu apciemojiet: http://CentreLV com/skola.aspx.

NJ Latvian Sports club "Kursa"Sestdien, 22. septembrī, pulksten 09:30 - Kursas Kauss Volejbolā, Priedainē, NJ. Volejbola spēles ar jauktām komandām. Ja esi viens (nebrauc ar komandu) neraizējies un brauc droši jo komandas sastādīs uz vietas. Kursa piegādās desiņas un hamburgerus (pret ziedojumiem). Vakarā ballīte kur spēlēs The Lugers. Nākamā dienā izpriecājies The Jersey Shore pludmalē. Plašākai informācijai rakstiet  Jānim Ģigam, tel (732) 346-2926 vai Aivaram Bāram, tel. (973) 601-0355. Plašāks apraksts par nogales notikumiem atrodams PLAKĀTĀ (PDF faile kam nepieciešams Adobe Reader.).

Daugavas Vanagi EmblēmaSestdien, 22. septembrī, pulksten no 09:00 līdz 17:00 - Daugavas Vanagu nama pirms sezonas tīrīšanas talka, DV Namā.

Līdz sestdienai 29. septembrim, no otrdienas līdz sestdienai, no pulksten 11:30 līdz 18:00 - Guna Mundheimas mākslas darbu izstāde "Akvareļi un maza izmēra gleznas", Phoenix Gallery, 210 Eleventh Avenue @ 25th Street. 24 darbi būs izstādīti. Lūdzu apciemojiet: www.phoenix-gallery.com tel. (212) 226-8711.

Svētdien, 23. septembrī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums, kam sekos tikšanās ar Latvijas jauno prezidentu, Dr. Valdi Zatleru, Jonkeru  baznīcā. LELBāL Archibīskaps Elmārs Rozītis vadīs dievkalpojumu. Prezidents Zatlers un citas prominentas valsts amatpersonas uzrunās sapulci. Tam sekos visu Ņujorkas apkārtnes latviešu skolu skolnieku priekšnesumi. Lūdzu ievērojiet lūgumu nākamā paragrāfā.

Apskatiet foto attēlus no 23. septembra Prezidenta Zatlera, Archbīskapa Rozīša, Ārlietu Ministra Pabrika un citu viesošanās Jonkeru baznīcā.

Mārtiņa Puteņa uzņēmumus var apskatīt: www.picasaweb.google.com/mputenis/zatlers .
Daži foto no šī sarīkojuma arī atrodas Latvijas prezidenta portālā: www.president.lv/pk/content/?cat_id=601 un Latvijas Ārlietu ministrijas paziņojumā presei: www.am.gov.lv/lv/Jaunumi/PazinojumiPresei/2007/septembris/24-2/ .
 
Teksts no Prezidenta Zatlera uzrunas Ņujorkas latviešu sabiedrībai atrodams: www.president.lv/pk/content/?cat_id=603&art_id=11553 . Lūdzu izlasiet sekojošo paragrāfu.

Lūdzu ziedojiet Latvijas Bērnu fondam!

Latvijas Bērnu FondsAugšminētam sarīkojumam nebija nekādas ieejas maksas un izdevumus, kas saistās ar vizīti un pieņemšanu (skat. iepriekšējo paragrāfu) sedza Ņujorkas latviešu organizāciju padome, Ņujorkas latv. ev. lut. draudze un Ņujorkas Daugavas Vanagi. Tādēļ visiem ir lūgts ziedot Latvijas Bērnu fondam. Lūdzu apciemojiet www.lbf.lv Čeki maksājami "Council of American Latvian Orgs. of NY" un lūdzu ierakstiet "Latvijas Bērnu fonds" memo laukumā. Nosūtiet to pa pastu: Imantam Kalniņam, 42 Hackensack Street, Wood Ridge, NJ 07075

Bruklinas Mazuļu skolas labdarības kuģa brauciens Piektdien, 28. septembrī, pulksten 19:00 - Labdarības Ņujorkas latviešu jahta brauciens un ballīte par labu jaunai Bruklinas skolai uz jahtas Atlantis, izbrauc no pier 9, Emmons Avenue, starp Ocean un Nostrand Avenues, Sheepshead Bay, Brooklyn, NY. Aicinām visus apkārtnes latviešus - gan "trimdiniekus” un viņu atvasītes, gan “jauniebraucējus”, piedalīties un atbalstīt NY Bruklinas Mazuļu Skolas organizēto pa­sākumu! Tiek laipni aicināti visi, kas vēlas pavadīt jauku vakaru latviešu vidū. Visa informācija atrodama: http://CentreLV com/Balle.aspx vai rakstiet uz lv.ballite@gmail.com vai zvaniet Ilonai Vilciņai: (718)-332-7510. Tālbraucējiem pēc BALLES ir iespēja pārnakšņot viesnīcā, kas atrodas blakus kuģa piestātnei. Ja esat izlēmuši ierasties, bet nav naktsmāju, tad steidzīgi rakstiet vai zvaniet Ilonai! Ceļa norādījumi un informācija par jahtu Atlantis, atrodama www.newyorkcruises.com UZMANĪBU: DALĪBNIEKIEM JĀPIESAKĀS LĪDZ PIEKTDIENAS, 21. SEPTEMBRIM! Plašāka informācija par Bruklinas Mazuļu skolu atrodama: http://CentreLV com/skola.aspx

Daugavas Vanagi EmblēmaSestdien, 29. septembrī, pulksten 15:00 - Daugavas Vanagu sezonas atklāšanas sarīkojums, DV Namā. Koncertēs vijolniece un dziedātāja Guna Pantele pianista Andrew Puntel pavadijumā. Būs pārrunas par šī vasara Dziesmu Svētkiem Indianapolē un par Latvijas jauno prezidentu Dr. Valdi Zatleru. Ieeja $20. Pēc programmas piedāvās atspirdzinājumus un Vanadžu klāto cienasta galdu. Visi laipni ielūgti. Sīkākai informācijai rakstiet: Dagmārai Vallenai, vai zvaniet (212) 781-2360.

Svētdien, 30. septembrī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums kam sekos Miķeļu tirgus, Jonkeru baznīcā. Būs tautiskie ēdieni, saldēdieni, izloze, un daudz kas cits. Sīkākai informācijai rakstiet: Magnusam Kļaviņam.

Svētdien, 30. septembrī, pulksten 10:30 - Pļaujas svētku dievkalpojums un  sarīkojums Salas baznīcā. Uzstāsies Longailendas teātra grupa ar Tainas Laiviņas īsslugu “Sarmītes precinieks”. Siltas pusdienas. Izlozē "Uz kārā zoba" dāmu cepta rupjmaize, saldskābmaize, dzeltenmaize, pīrādziņi un citi gardumi. Visi laipni ielūgti. Plašākai informācijai rakstiet Ilzei Beiniķei.

OKTOBRIS 2007:

New York Public LibraryNo piektdienas 5. oktobra līdz svētdienai 2008.g. 27. janvārim - Ņujorkas publiskās bibliotēkas izstāde: "Grafiskais modernisms no Balkāniem līdz Baltijai" ("Graphic Modernism from the Balkans to the Baltic"), Fifth Avenue un 42nd Street, New York, NY pirmā stāvā. Izstāde izpēta mijiedarbību starp nacionālām atmodām, kas sekoja Pirmās pasaules kara beigām un plašākām Eiropas mēroga modernisma mākslinieciskām un literārām kustībām līdz kam nodibinājās autoritārie režīmi 1930-os gadu vidū. Tiks izstādīti vairāk nekā 50 iespieddarbi, kas izdoti vairāk nekā 12 dažādās valodās, galvenokārt drukāti materiāli ieskaitot grāmatas, grāmatu vāki, plakāti, un ātri gaistoši izdevumi. Eksponāti aizņemti no astoņām Ņujorkas publiskās bibliotēkas departamentiem un krājumiem To skaitā ir latvieša Niklava Strunkes un igauņa Jaana Vahtras darbi. Sīkākai informācijai lūdzu apciemojiet: www.nypl.org/research/calendar/exhibdesc.cfm?id=451 .

Piektdien 5. oktobrī, no pulksten 12:00 līdz 16:00 - Utenis: Lietoto mantu tirdziņš (pirmā dienā), DV Namā. Tautieši lūgti ziedot savus liekos traukus mājsaimniecības piederumus, aparātus un rotaļlietas. Lūgts ziedotās mantas nogādāta DV namā dažas dienas pirms tirdziņa, lai tās varētu notīrīt un sakārtot. Plašākai informācijai rakstiet: Marija Maher vai zvaniet (973) 783-9273.

Ilģi logoPiektdien 5. oktobrī, pulksten 20:00 - Koncerts kur uzstāsies postfolkloras ansamblis Iļģi no Latvijas, Jonkeru baznīcā. Koncertu atklās leģendārie ģitāristi / dziedātāji Miķels Akerbergs un Jānis Baļķīts. Ieeja $25. Plašāks apraksts par šo koncertu atrodams PLAKĀTĀ (PDF faile kam nepieciešams Adobe Reader.). Lielāko daļu no atlikuma ziedos Mārča Braunfelda ārstniecības fondam - Lūdzu skatiet augšā paragrāfu "Lūgums palīdzēt Mārcim Braunfeldam un viņa ģimenei". Rīko Ņ.L.O.P. Plašākai informācijai rakstiet Jānim  Riekstiņam.  Lai lasīt vēl par ansambli "Iļģi" apciemojiet: www.ilgi.lv .

Sestdien 6. oktobrī, no pulksten 12:00 līdz 16:00 - Utenis: Lietoto mantu tirdziņš (otrā diena), DV Namā. Tautieši lūgti ziedot savus liekos traukus mājsaimniecības piederumus, aparātus un rotaļlietas. Lūgts ziedotās mantas nogādāta DV namā dažas dienas pirms tirdziņa, lai tās varētu notīrīt un sakārtot. Plašākai informācijai rakstiet: Marija Maher vai zvaniet (973) 783-9273.

Sestdien, 6. oktobrī,  pulksten 20:00 - Pētera Vaska un citu komponistu mūziku atskaņos multi-mediju izrādē "In the Grace of the World" ko uzvedīs Orchestra of St. Luke's, Alexander Kasser Theater, Montclair State University Ņudžersijā. Plašāks apraksts un informācija atrodama: www.peakperfs.org un www.oslmusic.org.

Svētdien, 7. oktobrī, pulksten 12:00 - Kapu svētki latviešu kapos Katskiļos, Tannersville, NY.  Latvian Memorial Park atrodas blakus Tannersville kapiem. Ceļa norādījumiem apciemojiet www.nydraudze.org lapu "Nometne". Norādījumi atrodas lapas apakšā. Lūdzu arī apciemojiet: www.latvianmemorialpark.org

No piektdienas, 12. oktobra līdz svētdienai, 14. oktobrim  - Rudens Svētki Katskiļos, Rotā, Elka Park, NY. Informācija par programmu sekos bet tanī ietilps Alus garšošana, Vakariņas, un Balle Rotas krogā ar dzīvu mūziku, kur spēlēs Lūžeri - Kārlis Alversons, Alvis Brigis, Lars Alversons - latviski un angliski. Atlikums par labu Rotai un Rotas darbībai. Lūdzu apciemojiet: www.rotalodge.org. Plašāks apraksts par Rudens Svētkiem Katskiļos atrodams PLAKĀTĀ.(PDF faile kam nepieciešams Adobe Reader.). 

Sestdien, 13. oktobrī, pulksten 19:30 - Teātra izrāde no lugas Pēdējais kvēlais mīlnieks, Salas baznīcā. Neatkarīgais teātris Kabata no Rīgas izrādīs Nīla Saimona komēdiju Pēdējais kvēlais mīlnieks (Neil Simon luga Last of the Red Hot Lovers, tulkota latviešu valodā). Plašākai informācijai par Neatkarīgo teātri Kabata apciemojiet: www.kabata.lv Plašāks apraksts par šo izrādi atrodams PLAKĀTĀ.(PDF faile kam nepieciešams Adobe Reader.).  Rīko Ņ.L.O.P. Plašākai informācijai rakstiet Jānim  Riekstiņam.

Svētdien, 14. oktobrī, pulksten 15:00 - Pļaujas svētku dievkalpojums First United Methodist Church, 162-10 Highland Avenue, Jamaica, NY.

Amerikas Latviešu Māksinieku ApvienībaNo piektdienas 19. oktobra līdz svētdienai 21. oktobrim -Amerikas Latviešu Mākslinieku Apvienības (ALMA) gadskārtējais Saiets, Katskiļu kalnos, Ņujorkas Draudzes nometnes Atpūtas namā. Informācijai rakstiet Dacei Margai vai zvaniet (215) 368-2061. Lūdzu apciemojiet: www.americanlatvianartists.org.

Daugavas Vanagi EmblēmaSvētdien, 21. oktobrī, pulksten 13:00 - DV apvienības Ņudžersijā sarīkojums, Priedainē, NJ. Programmā ansamblis "Deviņvīru spēks un Brigita". Plašākai informācijai apciemojiet www.priedaine.org.

NOVEMBRIS 2007:

Sestdien, 3. novembrī, no pulksten 10:00 līdz 15:00 - "Utenis" (lietoto mantu tirdziņš), Jonkeru baznīcā. Milzīga izvēle no grāmatām (latviešu un angļu valodās), drēbēm, mājturības mantām un daudz kā cita! Rīko Bronksas latviešu pamatskola Jonkeros un Ņujorkas latviešu koris. Sīkākai informācijai rakstiet Laurai Zamurai vai zvaniet.(516) 628-1465

Sestdien, 3. novembrī, pulksten 19:00 - Dievkalpojums, kam sekos filmas izrāde "Starp Latvijām",  Bruklinas draudzes namā. Māra Peleces dokumentāra filma latviešiem šeit ārzemēs un Latvijā prasa "Ko nozīmē būt latvietim?". Rīko Ņujorkas latv. ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads.

Svētdien 4. novembrī, no pulksten 08:00 - Ņujorkas pilsētas maratona skrējiens. Informāciju par skrējējiem no Latvijas var atrast portālā www.ingnycmarathon.org kur starp citu var sameklēt maratona dalībniekus pa valstīm. Noklikšķiet "Entrant Information" un tad "Entrant Database". Būs seši skrējēji no Latvijas: #98616 - Malda Caune; #119220 - Ints Dalderis (Latvijas Nacionālā Simfoniskā Orķestra direktors); #106741 - David Neville; #132423 - Ģirts Filipovs; #210647 - Jelēna Prokopcuka (2005. & 2006. NYC Maratonu uzvarētāja); un #131606 Andrejs Visockis.

Daugavas Vanagi EmblēmaSestdien, 10. novembrī, pulksten 15:00 - Lāčplēšu dienas svinīgs akts,  DV Namā. Izcilā pianista Ugas Granta koncerts. Ieeja $20. Pēc programmas kluba telpās piedāvās atspirdzinājumus un Vanadžu klāto cienasta galdu. Sīkākai informācijai rakstiet: Dagmārai Vallenai, vai zvaniet (212) 781-2360.

Trešdien 14. novembrī, pulksten 17:30 - Bijušā Latvijas valsts prezidente, Dr. Vaira Vīķe Freiberga, teiks referātu par tēmu: "Putin's Russia and the Near Abroad as Viewed from the Baltics", rīko the National Committee on American Foreign Policy kas notiks the Cosmopolitan Club, 122 East 66th Street, New York, NY. Sekos pieņemšana ar kokteiļiem un uzkodām. Dalībniekiem jāreģistrējas līdz 9. novembrim. Dalības maksa $60. Lai reģistrētos apciemojiet www.ncafp.org un noklikšķiet referāta virsrakstu, lai lejuplādēt pieteikšanās veidlapu. Lūdzu ievērojiet, ka šis sarīkojums notiek privātā klubā kur pienācīgi jāģērbās (kungiem žakete ar kaklasaiti).

Piektdien 16. novembrī, pulksten 13:00 - Mecosoprāna Birutas Grunvaldes un koncertpianistes Šarlotes Rosas Zandas Pateicības dienas koncerts, veco ļaužu centrā, 1498 Old Northern Blvd., Roslyn, NY. Š. Zanda atskaņos Mocarta, Šopēna, Geršvina skaņdarbus. B. Grunvalde dziedās dažādu komponistu un Brodveja mūziklu dziesmas. Izziņas (516) 571-8100.

Piektdien 16. novembrī, pulksten 17:00 - Pieci mūziķi no Latvijas uzstāsies klubā "Don't Tell Mama", 343 West 46th Street (starp 8th & 9th Avenues, New York, NY. Nebija laiks pārtulkot, tādēļ seko apraksts angliski: The event will feature five Latvian performers who were mentored by ASCAP Board member and composer/lyricist, Stephen Schwartz, along with several artists who accompanied Stephen on his recent trip to Latvia. Stephen Schwartz will be present to introduce each performer who will offer a brief segment of American standards, marking the culmination of their two-week stay in New York during which time they have also been training with ASCAP composer/lyricist, Craig Carnelia and Music Director, Chris Marlowe. This showcase symbolizes a next step in the career development of these young Latvian talents, while it also cements ASCAP’s relationship with the Latvian music community, the US Embassy, and Congressman Lewis.

Sestdien 17. novembrī, pulksten 14:00 - Latvijas Valsts Svētku Akts, Jonkeru baznīcā. Svētku uzrunu teiks Latvijas Jūras Spēku Viceadmirālis Gaidis Zeibots. Koncertē pianiste Liene Circene no Latvijas. Pēc akta sadraudzības pēcpusdiena baznīcas lejas zālē ar uzkožamiem un dzeramiem. Ieeja $25 pie durvīm bet līdz 9. novembrim varēs pasūtīt biļetes par $20, vai labvēļu biļetes par $50 (labvēļu vārdus ievietos svētku programmā). Biļetes var pasūtīt, pievienojot apmarkotu un sev adresētu aploksni, kopā ar samaksu (čeki rakstāmi uz "Council of American Latvians Orgs. of N.Y., Inc.") no Imanta Kalniņa, 42 Hackensack Street, Wood Ridge, NJ 07075. Bērniem līdz 12 gadiem un latviešu skolas skolniekiem ieeja brīva.

Latvijas karogsSvētdien, 18. novembrī - Latvijas Valsts Svētki.


Priedaine - NJ Latviiešu BiedrībaSvētdien 18. novembrī, pulksten 14:00 - Latvijas Valsts Svētku Akts, Priedainē, NJ. Svētku uzrunu teiks Latvijas Jūras Spēku Viceadmirālis Gaidis Zeibots. Koncertē pianists Reinis Zariņš no Latvijas. Ieeja $20. Plašākai informācijai apciemojiet www.priedaine.org.

No otrdienas 20. novembra līdz otrdienai 11. decembrim - Valdas Batrakas mākslas darbu izstāde, Agora Gallery, 530 West 25th Street (Chelsea rajonā), New York, NY. Galerija atvērta no otrd. līdz sestd. no 11-iem - 18-iem. Valdas Batrakas darbus var apskatīt: www.art-mine.com/ArtistPage/Valda_Batraks.aspx un galerijas portāls ir: www.agora-gallery.com .

2007.gada ALJA Kongress Los Cabos, Meksikā No trešdienas, 21. novembra līdz svētdienas, 25. novembrim - Amerikas latviešu jaunatnes apvienības (ALJA) kongress, Los Cabos, Meksikā. Los Cabos atrodas Baja California Sur dienvidu spicē. Plašākai informācijai lūdzu apciemojiet: www aljakongress com un www.alja.org.

DECEMBRIS 2007:

Daugavas Vanagi EmblēmaSestdien, 1. decembrī, no pulksten 12:00 līdz 17:00 - (Daugavas) Vanadžu Ziemassvētku tirdziņš, DV Namā. Iesāciet Ziemassvētku iepirkšanos, baudiet latviskas pusdienas, nogaršojiet latviešu alu neformālā vidē kur varēsiet iepazīties ar citiem latviešiem Ņujorkā. šajā tirdziņā varēsiet iegādāties latviešu un latviskas dāvanas: rotas, keramikas, grāmatas, kartītes, kalendārus, un latviskus gardumus: piparkūkas, putraimdesas, pīrāgus, zirņus, medus, rupjmaizi utt. Būs liela izvēle no produktiem kas importēti no Latvijas, to skaitā Laima šokolādes. Bārs piedāvā Latvijas alu - Piebalgas Minhauzenu. Baudiet Ziemassvētku boli un pamēģiniet laimi lielās un mazās loterijās. Pusdienās piedāvās desas & cisiņas ar kāpostiem & kartupeļu sacepumu, putraimdesas ar dzērveņu ievārījumu, zirņus ar speķa krikumiem, galertu, ābolu maizes un citus cepumus. Visi laipni ielūgti! Palieciet kādu laiku, bārs paliks vaļā vēl kādu laiku pēc 5-iem ppd. Plašākai informācijai rakstiet: Marīja Maher 

Svētdien, 2. decembrī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums Salas  baznīcā, kam sekos Ziemsvētku tirdziņš lejas telpās. Baudīsim latviskas pusdienas un Latvijas alu.  Pārdosim pašu ceptas piparkūkas, rudzu maizi, dzeltenmaizi, pīrādziņus, putraimu desas, pelēkos zirņus, gotiņas un citus labumus.  Atvērts grāmatu un daiļamatniecības galds.  Izloze.  Visi laipni aicināti. Sīkākai informācijai rakstiet Ilzei Beiniķei.

Pirmdien, 3. decembrī, sazinaties ar teātri, lai uzzinātu pēcpusdienas un vakara izrādes laikus - Latviešu dejotāja Liene Apale un viņas partneris Erminio Stefano uzstāsies kopā ar citiem ievērojamiem dejotājiem Ballroom Dancesport Extravaganza Show, aWestchester Broadway Theatre, Elmsford, NY. Lūdzu apskatiet http://www.broadwaytheatre.com./specials.htm 

Advent concert 2007

Svētdien, 9. decembrī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums un Adventa koncerts Jonkeru baznīcā. Piedalīsies Ņujorkas latviešu koris, Bronksas kamerorķestris, un solisti Laila Liepiņa - soprāns & Indra Ozola - mecosoprāns. Programmā Riharda Dubras, Jura Karlsona, Uģa Prauliņa, Imanta Ramiņa un Viļņa Salaka Ziemassvētku kantātes. Pēc koncerta, visi aicināti lejas zālē uz bagātīgu adventa mielastu. Varēs arī iegādāties dāvanas no draudzes grāmatgalda. Ieeja pret ziedojumiem sākot ar $20, bērniem līdz 13 par brīvu. Sīkākai informācijai rakstiet Aijai Pelšei vai zvanot (516) 935-0967. Skatiet plakātu, augstāk.

Svētdien, 9. decembrī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums Salas baznīcā, kam sekos Latviešu pamatskolas Ziemsvētku eglīte un tirdziņš lejas telpās.

Svētdien, 9. decembrī, pulksten 13:00 - Piemiņas sarīkojums dzejniecei Ainai Kraujietei Jonkeru baznīcā, augšējā zālē. Ainas draugi dalīsies atmiņās par Ainu un viņas grāmatām. Notiks arī Ainai veltīto dzejoļu un un viņas pašas darbu lasīšana. Visi laipni ielūgti. Sarīkojums sekos tūlīt pēc adventa koncerta un mielasta (skat. augstāk).

No piektdienas 14. decembra līdz ceturtdienai 20. decembrim - Filmas izrādes "The Singing Revolution", Village East (City Cinemas), 181 Second Avenue, New York, NY. Apskatiet cinema portālu, lai uzzināt izrādes laikus: http://citycinemas.moviefone.com/showtimes/theater.adp?theaterid=922 . Filma ir par igauņu (un baltiešu) centieniem atgūt savu neatkarību no 1986.-1991. gadiem. Lūdzu apciemojiet www.thesingingrevolution.com .

Sestdien, 15. decembrī - Latviešu pamatskolas eglītes: pulksten 11:00 Jonkeru baznīcā, un pulksten ??:?? Ņudžersijā, Christ Church, 66 Highland Avenue, Short Hills, NJ.

Sestdien, 15. decembrī, pulksten 12:00 - Piparkūku cepšana un pulksten 16:00 -  Iekšpilsētas Novadu Ziemassvētku Eglītes Vakars, Bruklinas draudzes namā. Pulksten 14:00 - Svētbrīdis, kam sekos Ziemassvētku pasākumi bērniem, koncerts un balle. Plašākai informācijai skatiet: http://CentreLV com/ziemassvetki2007.aspx Tiem, kas taisās piedalīties piparkūku cepšanā lūgts iepriekš pieteikties pa e-pastu namsinfo@earthlink.net vai pa telefonu (646) 334-8263 un  Jums lūgs ziedot $5 lai segtu izdevumus.

Daugavas Vanagi EmblēmaSestdien, 15. decembrī, pulksten 15:00 - Ņujorkas latviešu biedrības & Ņujorkas Daugavas Vanagu Ziemassvētku eglīte, DV Namā.  Ieeja ar groziņu vai ziedojumu sākot no $10. Informācija par programmu sekos.; Ziemassvētku vecīša viesošanās. Programmai sekos groziņu vakariņas. Visi laipni ielūgti. Sīkākai informācijai, un lai bērnus pieteikt, rakstiet: Marija Maher vai zvaniet (973) 783-9273.

Svētdien, 16. decembrī, pulksten 14:00 - Ziemassvētku koncerts, kur uzstāsies vijolniece un dziedātāja Guna Pantele pianista Andrew Puntel pavadījumā, kopā ar Salas bērnu kori, Salas baznīcā. Sekos cienasts.

Pirmdien, 24. decembrī, pulksten 18:00 - Ziemassvētku Vakara Dievkalpojumi, Jonkeru baznīcā, un Salas baznīcā.

Otrdien, 25. decembrī, pulksten 11:00 - Ziemassvētku Dievkalpojums Īstoranžas, NJ baznīcā.

Priedaine - NJ Latviiešu BiedrībaPirmdien, 31. decembrī, pulksten ??:?? - Jaungada sagaidīšanas balle, Priedainē, NJ. Programmā vijolniece un dziedātāja Guna Pantele Andrew Puntel pavadījumā ar sintezatoru. Deju mūziku spēlēs akordeonists William Aust. Plašākai informācijai skat Priedaine's tīmekļa lapu www.priedaine.org .

Sarīkojumu saraksta beigas

Beigas šī gada Archīvam