2008. gada Archīvs
 

Kalendārs seko ziņojumiem

Parakstu vākšana, lai ierosināt maiņas Latvijas satversmei

No trešdienas 12. marta līdz ceturtdienai 10. aprīlim - Parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par Satversmes grozījumiem, lai pieļautu Saeimas atlaišanu caur tautas referenduma, Latvijas vēstniecībā Vašingtonā, DC. Sīkākai informācijai apciemojiet Latvijas ASV vēstniecības portālu:  www.latvia-usa.org

Latvijas ANO misija meklē nama pārvaldnieku / šoferu

Lai redzēt darba pienākumus noklikšķiet šeit.

Latviešu daiļamatniecības izstrādājumi tagad pērkami United Nations Gift Centre

UN Gist Centre - A&L Mestardarbnīca "Cepļi"UN Gist Centre - Straupe

Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūras pārstāvniecība ASV ir noorganizējusi Latvijas daiļamatniecības izstrādājumu stenda izveidi United Nations Gift Center, ANO Galvenā miteklī Ņujorkā, kur var iegādāties lina, melnā & baltā māla keramikas un rotaslietu izstrādājumus no Latvijas uzņēmumiem A&L Meistardarbnīca, „Cepļi” un "V.I. Straupe". Ieeja uz United Nations Gift Centre at UN. Headquarters ir caur "visitors' entrance" pie First Avenue un 46th Street. Atvērts 7 dienas nedēļā no 9-iem no rīta līdz 5-iem ppd (slēgts nogalēs janvārī un februārī).

Tautas nobalsošana par proponētiem grozījumiem Latvijas Republikas Satversmei

Tautas nobalsošana par likumprojektu „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” notiks sestdien 2008. gada 2. augustā. Latvijas pavalstnieki varēs balsot Latvijas pārstāvniecībā ANO (kas atrodas 333 East 50th Street (starp 1. un 2. Avēnijām). ASV būs arī vēlēšanu iecirknis Latvijas vēstniecībā Vašingtonā. Visi vēlēšanu iecirkni būs atvērti no pulksten 7-iem (no rīta ) līdz 22:00 (10-iem naktī). Lai balsotu šajās vēlēšanās būs nepieciešama derīga Latvijas Republikas pilsoņa pase. Notecējušā pase vai citi dokumenti nebūs pieņemami. Lūdzu apciemojiet Latvijas vēstniecības tīmekļa portālu: www.latvia-usa.org informācijai kā iegūt/atjaunot Jūsu Latvijas pasi un par tautas nobalsošanas  norisi ASV. Lai balsotu pa pastu ir jāpieteicas līdz 11. jūlijam. Visus jautājumus lūdzu virziet Latvijas Republikas vēstniecībai ASV, Vašingtonā DC: embassy.usa@mfa.gov.lv vai zvaniet (202) 328-2840. Papildus informācija ir atrodama Latvijas vēstniecības tīmekļa portālā www.latvia-usa.org zem "TAUTAS NOBALSOŠANA". Ja vēlaties iedziļināties šajos likumprojektos tad apciemojiet: www.cvk.lv  

Tautas nobalsošana par proponētiem grozījumiem Latvijas Pensijas Likumā

Tautas nobalsošana par likumprojektu „Grozījumi likumā par valsts pensijām” notiks sestdien 2008. gada 23. augustā. Latvijas pavalstnieki varēs balsot Latvijas pārstāvniecībā ANO (kas atrodas 333 East 50th Street (starp 1. un 2. Avēnijām). ASV būs arī vēlēšanu iecirknis Latvijas vēstniecībā Vašingtonā. Visi vēlēšanu iecirkni būs atvērti no pulksten 7-iem (no rīta ) līdz 22:00 (10-iem naktī). Lai balsotu šajās vēlēšanās būs nepieciešama derīga Latvijas Republikas pilsoņa pase. Notecējušā pase vai citi dokumenti nebūs pieņemami. Lūdzu apciemojiet Latvijas vēstniecības tīmekļa portālu: www.latvia-usa.org informācijai kā iegūt/atjaunot Jūsu Latvijas pasi un par tautas nobalsošanas  norisi ASV. Lai balsotu pa pastu ir jāpieteicas līdz 1. augustam. Visus jautājumus lūdzu virziet Latvijas Republikas vēstniecībai ASV, Vašingtonā DC: embassy.usa@mfa.gov.lv vai zvaniet (202) 328-2840. Papildus informācija ir atrodama Latvijas vēstniecības tīmekļa portālā www.latvia-usa.org zem "TAUTAS NOBALSOŠANA". Ja vēlaties iedziļināties šajos likumprojektos tad apciemojiet: www.cvk.lv  

Ārzemēs dzīvojošo latviešu un lībiešu (līvu) aptauja

Sveicināti!
Šīs aptaujas mērķis ir noskaidrot ārvalstīs dzīvojošo latviešu/lībiešu (līvu) izcelsmes personu un Latvijas pilsoņu viedokli par iespējamo atgriešanos uz dzīvi Latvijā. Pētījuma pasūtītājs ir Latvijas Republikas Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts, un pētījumu veic izpētes un konsultāciju centrs Aksedo. Pētījuma ietvaros tiks apkopoti viedokļi no latviešu/lībiešu kopienām Amerikā, Kanādā, Vācijā, Krievijā, Lielbritānijā, Īrijā.
Tāpēc lūdzam dalīties pieredzē, kā Jūs uzturat saikni ar Latviju, un savu attieksmi par iespējamu repatriāciju/reemigrāciju uz Latviju, proti, kas to ietekmē, tai skaitā, par pastāvošajiem šķēršļiem repatriācijai un priekšlikumiem to novēršanai.
Jau iepriekš pateicamies Jums par sadarbību un laiku, ko veltāt šai aptaujai! Lūdzu noklikšķiet sekojošo saiti: http://aksedo.e-formas.lv/forms/370 .

Atbalstiet Gruzijas Cīņu Pret Krievijas Agresiju.

Flag of the Republic of GeorgiaAtbalstiet Gruzijas tautas viņu cīņā pret Krievijas agresiju! Krievijas Federācijas militārie spēki turpina okupēt Gruzijas teritorijas, tā pārkāpjot starptautiskus līgumus kā arī viņu pašu solījumus šos karaspēkus uzvākt. Vairākas demonstrācijas ir notikušas pie ANO galvenā mitekļa Ņujorka un citās vietās. Gruzīni ir ļoti pateicīgi tiem igauņiem, latviešiem, lietuviešiem, ukraiņiem un citiem, kas atnāk, lai viņus atbalstītu. Lai uzzinātu kad un kur nākotnē notiks Gruzīnu protesta akcijas lūdzu apciemojiet: www TheWarInGeorgia Com vai arī www.sosgeorgia.org . Lai uzzinātu par baltiešu centieniem Gruzijas labā apciemojiet: www.jbanc.org .

Latvijas Neatkarības 90 Gadu Jubileja.

Latvia's 90 logoInformācija un ziņas par notikumiem Latvijā un visā pasaulē atzīmējot 90 gadus kopš Latvija proklamēja savu neatkarību 1918. gada 18. novembrī ir atrodama: www.lv90.lv un www.latvija90.leta.lv .

Konkurss Latvija 90 vārdosPiedalāties LatviansOnLine.Com konkursā "Latvija 90 vārdos

Latvijas valsts dibināšana notika pirms 90 gadiem - 1918.g. 18.novembrī. Konkurss "Latvija 90 vārdos" dalībniekiem ir jāizsaka precīzi 90 vārdos, ko Latvija viņiem nozīmē. Iesniegt var gan domrakstus, dzejoļus vai vienalga kāda citā formā - žanrs nav svarīgs. Rakstus var iesniegt vai nu latviešu vai angļu valodā. Raksts jāiesniedz līdz dienas beigām 18.oktobrī (pēc laika zonas, kurā atrodies). Plašāka informācija un noteikumi atrodami www.latviansonline.com/90vardos/ .

SARĪKOJUMU KALENDĀRS

JANVĀRIS 2008:

Laimīgu Jauno Gadu!

Daugavas Vanagi EmblēmaSestdien, 5. janvārī, pulksten 15:00 - Daugavas Vanagu biedru vakars, DV Namā. Informācija par programmu sekos. Piedalīšanas $25, kas ieskaita vakariņas un vīnu. Lūgts iepriekš pieteikties rakstot: Dagmārai Vallenai, vai zvanot (212) 781-2360. Visi mīļi aicināti.

Svētdien, 6. janvārī, pulksten 10:00 - Zvaigznes dienas Dievkalpojums Jonkeru baznīcā, kam sekos Ziemeļu novada Ziemassvētku eglīte lejas telpās.

Svētdien, 6. janvārī, pulksten 10:30 - Zvaigznes dienas Dievkalpojums Salas baznīcā, kam sekos Salas novada Ziemassvētku eglīte lejas telpās. Cienasts būs dalībnieku sanestie groziņi.  Visi laipni lūgti piedalīties. Sīkākai informācijai rakstiet Ilzei Beiniķei.

No sestdienas 12. janvārim līdz piektdienai 29. februārim - Izcilā Latvijas operas zvaigzne Elīna Garanča izpildīs Rozīnas lomu Metropolitan Operas uzvestās Rosini operas Il Barbiere di Saviglia (Sevijas bārdzinis). Elīna Garančai ir paredzēts uzstāties sekojošos datumos: sestd. 12. jan. 20:30; otrd. 22. jan. 20:00; sestd. 26. jan  13:30; trešd. 30. jan. 20:00; sestd. 2. feb. 20:00; ceturtd. 7. feb.  20:00; ceturtd. 14. feb. 20:00; ceturtd. 21. feb. 20:00; pirmd. 25. feb. 20:00; un piektd. 28. feb. 20:00. Pilnīga informācija atrodama: www.metoperafamily.org/metopera 

Līdz svētdienai 13. janvārim, pulksten 11:00 no rīta - Filmas izrādes "The Singing Revolution", Village East (City Cinemas), 181 Second Avenue, New York, NY. Apskatiet cinema portālu, lai uzzināt izrādes laikus: http://citycinemas.moviefone.com/showtimes/theater.adp?theaterid=922 . Filma ir par igauņu (un baltiešu) centieniem atgūt savu neatkarību no 1986.-1991. gadiem. Lūdzu apciemojiet www.thesingingrevolution.com . Ir iespējams, ka filmu turpinās rādīt arī pēc 13. janvāra, tādēļ lūdzu apciemojiet cinema portālu.

Svētdien, 13. janvārī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums, kam sekos Ziemeļu novada Gada Sapulce,  Jonkeru baznīcā. Ziemeļu novads ir daļa no Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes. Visi, kam interesē draudzes novada komitejas darbs ir laipni lūgti piedalīties. Skatiet www.nydraudze.org 

Svētdien, 20. janvārī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums, kam sekos Salas novada Gada sapulce,  Salas baznīcā. Salas novads ir daļa no Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes. Visi, kam interesē draudzes novada komitejas darbs ir laipni lūgti piedalīties. Skatiet www.nydraudze.org  LŪDZU IEVĒJOJIET, ka šis sarīkojums agrāk izsludināts ar nepareizo datumu (27. janv.) šajā portālā un draudzes mēnešrakstā Baznīcas Ziņas.

Sestdien, 26. janvārī, pulksten 12:30 - Dievkalpojums, kam sekos Ņudžersijas novada Gada Sapulce, Christ Church, 66 Highland Avenue, Short Hills, NJ. Ņudžersijas novads ir daļa no Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes. Visi, kam interesē draudzes novada komitejas darbs ir laipni lūgti piedalīties. Skatiet www.nydraudze.org LŪDZU IEVĒROJIET - Šis sarīkojums bija pārlikts no 3. februāra.

Priedaine - NJ Latviiešu BiedrībaSestdien, 26. janvārī, pulksten 14:00 - Draudzīgā aicinājuma atceres sarīkojums, Priedainē NJ. Programmā: "Kārlim Ulmanim 130". Par Kārli Ulmani stāstīs Laima Dzene, Rita Gāle un Jānis Students. Pēc tam Arvīda Krieva dokumentārā filma "Zemes saimnieks". Ieeja $20, kas ieskaita siltu bufeti. Ienākumi par labu Ņudžersijas latviešu skolai. Sīkākai informācijai skatiet Priedaine's tīmekļa lapu www.priedaine.org

Sestdien, 26. janvārī, pulksten 15:00 - Kultūras Dienas Ņujorkā (Pirmā daļa), DV Namā. Programmā būs apskats par nesen godalgotajiem latviešiem, kas tagad vai agrāk dzīvoja Ņujorkas apkaimē. Par Latvijas vēstnieci ANO stāstīs Latvijas goda konsuls Ņujorkā Daris Dēliņš; par BATUN prezidentu Marģeru Pinni stāstīs Kārlis Zamurs, jun.; par Latvijas nacionālās Operas ģildes bijušo priekšnieci Beatrisi Rasumu stāstīs Juris Padegs; un par ALA Senmantu krātuves vadītāju Liliju Tomasu stāstīs PBLA Kultūras fonda priekšniece Vija Bērziņā. Ieeja $15. Vanadžu klāts cienasta galds. Rīko Ņ.LO.P. Sīkākai informācijai rakstiet Jānim Riekstiņam.

Sestdien, 26. janvārī, pulksten 17:00 - Dievkalpojums, kam sekos Iekšpilsētas (Bruklinas) novada Gada Sapulce, Bruklinas draudzes namā. Iekšpilsētas novads ir daļa no Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes. Visi kam interesē draudzes novada komitejas darbs ir laipni lūgti piedalīties. Skatiet www.nydraudze.org . Sapulcei sekos Spēļu vakars.

saxophonist Artis Sīmanis and organist Kristīne AdamaiteSvētdien, 27. janvārī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums, kam sekos Kultūras Dienas Ņujorkā (Otrā daļa), - Koncerts: saksofonists Artis Sīmanis un ērģelniece Kristīne Adamaite Jonkeru baznīcā. Rīko Ņ.LO.P. Sīkākai informācijai rakstiet Dacei Aperānei vai zvaniet (914) 234-3339..

FEBRUĀRIS 2008:

LŪDZU IEVĒROJIET - Šis sarīkojums ir ūs pārlikts uz citu datumu - Svētdien, 3. februārī, pulksten 14:30 - Dievkalpojums, kam sekos Ņudžersijas novada Gada Sapulce, Īstoranžas baznīcā. Ņudžersijas novads ir daļa no Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes. Visi, kam interesē draudzes novada komitejas darbs ir laipni lūgti piedalīties. Skatiet www.nydraudze.org 

Svētdien, 3. februārī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums kam sekos Ņujorkas latviešu federālās kredītsabiedrības pilnsapulce, Salas baznīcā. Sapulce notiks baznīcas lejas zālē. Pēc sēdes būs atspirdzinājumi. Visi kredītsabiedrības biedri, un potenciālie biedri ir mīļi aicināti.

SuperBowl XLII ArizonaSvētdien, 3. februārī, sākot pēc pulksten 16:00 - Super Bowl XLII Party, Jonkeru baznīcā. Pēc divu gadu pārtraukuma NY draudzes Ziemeļu novada Super Bowl partija tiek atjaunota. Ieeja $25 (bērniem zem 16 gadiem: brīva), kas ieskaita Super Bowl skatīšanu uz lielā ekrāna televīzijas, ēdiens, sodā, vīns un alus. Atlikums par labu Jonkeru baznīcai un Ziemeļu novadam. Visi laipni aicināti. Jums nav jābūt fanātiķim, vai nemaz nav jāsaprot Amerikas football-u, lai izbaudītu šo partiju. Bet ja vēl neziniet kas ir "first down" un vēlaties to iemācīties, tad ieteicams palasīt "Beginner's Guide to Football" un citus aprakstus NFL lapā: www.nfl.com/rulebook . Zināšanai, spēle notiks University of Phoenix Stadium, Glendale, AZ un, ka "kick-off" laiks būs apmēram 18:20 EST (ASV austrumu piekrastes laiks). JAUNĀKĀS ZIŅAS: Ņujorkas "Milži" (tas ir: NY Giants) tika uz "SuperBļodu! Viņi spēlēs Jaunanglijas "Patriotus" (New England Patriots). Ejiet Milži! (Go Giants!)

Svētdien, 10. februārī, pulksten 11:00 - Dievkalpojums, kam sekos Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Gada Sapulce, Salas  baznīcā. Visi kam interesē Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes darbs laipni lūgti piedalīties. Skatiet www.nydraudze.org

Lietuvas karogsSestdien, 16. februārī - Lietuvas Valsts Svētki.

Jauniešu Dienas KatskiļosNo piektdienas, 22. februāra līdz svētdienai, 24. februārim - Jauniešu Dienas, Ņujorkas draudzes Katskiļu nometnē. Informācijai apciemojiet www fljrk org

Sestdien 23. februārī, pulksten 10:30 no rīta - Filmas izrāde "The Singing Revolution", Cinema Village teātrī, 22 East 12th Street, New York, NY. Apskatiet cinema portālu: www.cinemavillage.com/chc/cv/coming_soon.asp . Filma ir par igauņu (un baltiešu) centieniem atgūt savu neatkarību no 1986.-1991. gadiem. Lūdzu apciemojiet www.thesingingrevolution.com .

Sestdien 23. februārī, pulksten 13:00 - Igaunijas Valsts Svētku Akts, New York Community Church, 28 East 35th Street (between Madison and Park Aves.) New York, NY. Programā Edward Lucas, žurnāla The Economist korespondents un nesen publicētās grāmatas The New Cold War: How the Kremlin Menaces Both Russia and the West autors. Ieeja $10. Plašāka informācija par programmu un sekojošo balli  Estonian House atrodama www.estonianhousenewyork.com

Igaunijas karogsSvētdien, 24. februārī - Igaunijas Valsts Svētki. "Elagu Eesti!"

 

 

SkautiGaidas Svētdien, 24. februārī, pulksten 11:00 - Dievkalpojums kam sekos Zilā kalna 4. gaidu vienības un Rīgas 90. skautu vienības 59. gada svētki, Jonkeru baznīcā. Programmā uzvedums "Ķēniņa jaunās drēbes". Būs pusdienas, atspirdzinājumi, izloze un aktivitātes bērniem. Visi mīļi gaidīti. Sīkākai informācijai rakstiet Intai Škinķei

Svētdien 24. februārī, pulksten 13:00 un atkal pulksten 15:00 - Filmas izrādes "The Singing Revolution", Cinema Village teātrī, 22 East 12th Street, New York, NY. Apskatiet cinema portālu: www.cinemavillage.com/chc/cv/coming_soon.asp . Filma ir par igauņu (un baltiešu) centieniem atgūt savu neatkarību no 1986.-1991. gadiem. Lūdzu apciemojiet www.thesingingrevolution.com .

MARTS 2008:

Welcome to the Baltics (Esiet sveicināts Baltijā)Sestdien, 1. martā, no pulksten 10:00 līdz 19:00 un svētdien, 2. martā, no pulksten 10:00 līdz 17:00 - The New York Times Travel Show (Tūrisma izrāde), Jacob Javits Convention Center, 11th Avenue & 39th Street, Ņujorkā. Sestdien pēc apmēram 15:00 uzstāsies Lietuviešu bērnu koris un būs citi priekšnesumi par Lietuvu. Svētdien pēc 11:00 uzstāsies igauņu dziedātāja Kristi Roosmaa un latviešu Tautas deju grupa Jumis. Tūrisma Izrāde sākas piektdien. Plašāka informācija atrodama: www.nytravelshow.com Starp izstādes dalībniekiem būs www.GoBalticEurope.com / Baltic Sea Tourism Commission un Baltijas valstu tūrisma attīstības aģentūras : Latvijas - www.latviatourism.lv; Igaunijas - www.visitestonia.com un Lietuvas - www.lithuaniatravel.com . Lūdzu apciemojiet Jumis mājas lapu, kur tagad arī ir video: www.jumis.org 

Sestdien, 1. martā, pulksten 15:00 - Latviešu kultūras biedrības TILTS gada sapulce, Bedfordas Presbiterāņu baznīcas telpās, Bedford, New York. Pirms tam pulksten 13:00 notiks TILTS valdes sēde. Lūdzu apciemojiet www.tilts.org vai zvaniet (914) 234-3339.

Svētdien, 2. martā, pulksten 10:00 - Pulkveža Oskara Kalpaka bataljona un Atsevišķās studentu rotas piemiņas dievkalpojums ar korporāciju gājienu, Jonkeru baznīcā. Pēc dievkalpojuma notiks programma kur referēs Ināra Jansona, imeria, kura ir Amerikas latviešu apvienības Izglītības Nozares vadītāja. Pēc referāta Studenšu korporāciju kopas Ņujorkā cienasts. Korporāciju pārstāvjiem pulcēšanas pulksten 09:30 pirms dievkalpojuma uz fotografēšanās.

Piektdien 7. martā, pulksten 19:30 - Izcilā pianista Aivara Broka un flautistes Ilonas Kudiņas koncerts Igauņu Nama. Programmā skaņu darbi klasiskā un džesa stilā. Skat zemāk foto.

Sestdien 8. martā, pulksten 19:00 - Izcilā pianista Aivara Broka koncerts Montclair Art muzejā, 3 South Mountain Avenue (pie Bloomfield Avenue), Montclair, NJ. Programmā Aivara Broka pašu komponētie darbi, kas sakopti viņas CD "Upurēšana".Ceļa norādījumiem skatiet: www.montclairartmuseum.org Skat zemāk foto.

Svētdien, 9. martā, pulksten 10:00 - Dievkalpojums, kam sekos gadskārtējais Pankūku brokastis, Jonkeru baznīcā.

Parakstu vākšana, lai ierosināt maiņas Latvijas satversmei

No trešdienas 12. marta līdz ceturtdienai 10. aprīlim - Parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par Satversmes grozījumiem, lai pieļautu Saeimas atlaišanu caur tautas referenduma, Latvijas vēstniecībā Vašingtonā, DC. Sīkākai informācijai apciemojiet Latvijas ASV vēstniecības portālu:  www.latvia-usa.org

Priedaine - NJ Latviiešu BiedrībaPiektdien, 14. mar , pulksten 19:30 - Teātra izrāde no lugas "Pērku Jūsu Vīru", ko uzvedis Kabatas teātris no Rīgas, Priedainē NJ. Plašākai informācijai par Neatkarīgo teātri Kabata apciemojiet: www.kabata.lv  Sīkākai informācijai skatiet Priedaine's tīmekļa lapu www.priedaine.org

Piektdien, 14. mar , pulksten 20:00 - Baltic Bash Igauņu Namā.  DJ Raimo, Ieeja $10. Informācijai rakstiet Pia, vai zvaniet (917) 770-7825. Lūdzu apciemojiet: www.estonianhousenewyork.com

pianists Aivars BroksDaugavas Vanagi EmblēmaSestdien 15. martā, pulksten 15:00 - Leģiona diena: Izcilā pianista Aivara Broka koncerts DV Namā. Koncerta programma sekos. Ieeja $35, kas ieskaita vakariņas un atspirdzinājumus. Visi laipni ielūgti. Sīkākai informācijai rakstiet: Marija Maher vai zvaniet (973) 783-9273. Visi mīļi aicināti. Atlikums par labu slimo leģionāru aprūpei Latvijā.

Svētdien, 16. martā - Pūpolu svētdiena - Dievkalpojumi ar dievgaldu: pulksten 10:00 Jonkeru baznīcā, un pulksten 10:30 Salas baznīcā  un pulksten 15:00 Īstoranžas, NJ baznīcā.

Rigas Sargi - Defenders of Riga
Pirmdien 17. martā
, pulksten 18:30 - Pieņemšana un privāta filmas Rīgas Sargi pirmizrāde Ņujorkā, Directors Guild Theater 110 West 57th Street (starp 6th & 7th Aves.), New York, NY. Filmas direktors, Aigars Grauba pieteiks filmu. “Rīgas sargi" (2007) (angliski - "Defenders of Riga") ir Latvijā uzņemta vēsturiska mākslas filma par 1919.gada novembra notikumiem pēc 1.pasaules kara beigām, Brīvības cīņu laikā.  “Rīgas sargi" pirmizrāde notika 2007. gada 11.  novembrī. Filmu ir jau noskatījušies vairāk kā 140,000 cilvēku, ar to kļūstot par vispopulārāko latviešu filmu kopš Latvijas neatkarības atgūšanas. Filma ir latviešu valodā ar angļu valodas titriem. Biļetes $25 (ieskaitot pieņemšanu). Biļetes varēs nopirkt pie durvīm pirms izrādes vai iepriekš pasūtot no Goda konsulāta. Čeki rakstāmi uz “Consulate of Latvia in New York” vārda. Consulate of Latvia in New York, 155 Perry Street, Suite 1B, New York NY 10014. Sīkākai informācijai zvaniet Latvijas pārstāvniecībai ANO, tel. (212) 838-8877 vai sazināties ar konsulātu: E-pasts: info@latvia-newyork.org, tālrunis: (646) 230-0590.

Ceturtdien, 20. martā - Zaļā ceturtdiena - Dievkalpojumi ar dievgaldu: pulksten 19:00 Jonkeru baznīcā, un pulksten 13:00 Salas baznīcā.

Piektdien, 21. mar - Lielā Piektdiena - Dievkalpojumi ar dievgaldu: pulksten 19:00 Jonkeru baznīcā, un pulksten 19:00 Salas baznīcā.

Priecīgas Lieldienas!

Svētdien, 23. martā - Lieldienas - Dievkalpojumi: pulksten 08:00 Jonkeru baznīcā, un Salas baznīcā. Pēc dievkalpojumiem Jonkeros sekos Lieldienu brokastis un Salā sekos Lieldienu olu medības, kam bērniem lūgts paņemt līdz groziņus.

Otrdien, 25. martā - Tautas sēru diena, 1949.g. aizvesto piemiņas diena (Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena). (Skat. arī 14. jūniju.)

Art Now Fair - Galeija BastejsNo ceturtdienas 27. marta līdz svētdienai 30. martam - Latviešu mākslinieku - Normunda Brasliņa un Jana Brikes - darbi, sadarbībā ar Galerija Bastejs, būs izstādīti Art Now Fair, Hotel 30/30, 30 East 30th Street, Ņujorkā. Ieeja brīva. Izstāde atvērta ceturtd. 11-20, piektd. 11-21, sestd. 11-20, svētd. 11-18.

Piektdien, 28. martā, pulksten 19:00 - Ņujorkas latviešu organizāciju padomes (ŅLOP) pilnsapulce, DV Namā. Visām ŅLOP biedru organizācijām atgādināts izraudzīt uz šo pilnsapulci delegātus, kas spēs uzņemties amatus ŅLOP valde un aktīvu lomu tās darbībā. Sīkākai informācijai rakstiet Jānim Riekstiņam.

Rīgas SargiPĒC PIEPRASĪJUMA - NOTIKS OTRA IZRĀDE PULKSTEN 14:00 (2-os ppd)
Sestdien 29. martā,
pulksten 11:00 no rīta un 14:00 (2-os ppd)- Filmas izrāde Rīgas Sargi, Two Boots Pioneer Theater, 155 East 3rd Street (starp Aves. A and B - Manhattenas Lower East Side rajonā), New York, NY. Ieeja: $15 (bērniem zem 15.g.v. ieeja brīvaLūgums skatītājiem pieteikties līdz 21.martam pie Goda konsulāta: e-pasts:  info@latvia-newyork.org, tālrunis: 1-646-230-0590 vai pie Latvijas ANO misijas , tālrunis: (212) 838-8877. “Rīgas sargi" (2007) (angliski - "Defenders of Riga") ir Latvijā uzņemta vēsturiska mākslas filma par 1919.gada novembra notikumiem pēc 1.pasaules kara beigām, Brīvības cīņu laikā.  “Rīgas sargi" pirmizrāde notika 2007. gada 11.  novembrī. Filmu ir jau noskatījušies vairāk kā 140,000 cilvēku, ar to kļūstot par vispopulārāko latviešu filmu kopš Latvijas neatkarības atgūšanas. Filma ir latviešu valodā ar angļu valodas titriem. Sīkākai informācijai par kino atrodama: www.twoboots.com/pioneer Izrāde pulksten 11-os no rīta gandrīz pilna. Lūgums skatītājiem pieteikties pie Goda konsulāta jo sēdvietu skaits kino ierobežots. Ja sēdvietas nebūs izpārdotas, tad biļetes pārdos arī izrādes dienā pie kino kases. Noklikšķiet, lai apskatītu spožās krāsās PLAKĀTU.(PDF faile kam nepieciešams Adobe Reader.).

Priedaine - NJ Latviiešu BiedrībaSestdien, 29. martā, - NJ pilnsapulces: pulksten  13:00 - Ņudžersijas latviešu Kredītsabiedrībai, kam sekos pulksten 15:00 - Ņudžersijas latviešu biedrībai, Priedainē NJ. Sīkākai informācijai skat www.priedaine.org .

Pavasara Balle Bruklinas draudzes namāSestdien 29. martā, pulksten 20:00 - Pavasara Balle par labu Bruklinas draudzes nama remontam. Apakšstāvā latviešu un amerikāņu deju mūzika, augšstāvā varēs pasēdēt un parunāties. Ieeja $10. Ieejas biļetes piedalīsies izlozē. Pasākumu sponsorē Aldaris latviešu alus. Plašāks apraksts atrodams PLAKĀTĀ.(PDF faile kam nepieciešams Adobe Reader.).

Latviešu mākslinieku izstāde Filadelfijā
FILADELFIJĀ: No sestdienas, 29. marta līdz svētdienai 6. aprīlim - Latviešu Mākslinieku Izstāde
, Filadelfijas Brīvo latvieši biedrībā - Philadelphia Society of Free Letts, 531 North 7th Street, Philadelphia, PA 19123. Atklāšana notiks sestdien 29. martā pulksten 16:00. Sīkākai informācijai par programmu skatiet www.americanlatvianartists.org . Noklikšķiet, lai apskatītu spožās krāsās PLAKĀTU.(PDF faile kam nepieciešams Adobe Reader.).

Svētdien, 30. martā, pulksten 10:30 - Dievkalpojums, kam sekos Pavasara sarīkojums, Salas baznīcā. Programmā Veras Siliņas priekšlasījums "Dzintars Saules Akmens". Sekos tautiskas pusdienas, kafija un izloze. Rīko Salas novada dāmu komiteja. Visi laipni aicināti. Sīkākai informācijai rakstiet Ilzei Beiniķei.

APRĪLIS 2008:

No ceturtdienas, 3. aprīļa līdz svētdienai 6. aprīlim - Ņujorkas Igauņu Kultūras Dienas, Igauņu namā. Informācija par reģistrēšanos, ieejas maksām un programmu atrodams: www.estonianhousenewyork.com/kultuur.php Programmas teksts angļu valodā tieši seko igauņu valodas versijai.

Sestdien, 5. aprīlī, pulksten 09:00 (?) - LELBA Austrumu apgabala dāmu komiteju konference, Jonkeru baznīcā. Konferences noslēgumā, pulksten 17:30 vakara dievkalpojums. Sīkākai informācijai rakstiet Ilzei Beiniķei, salas novada dāmu komitejas priekšniecei.

Daugavas Vanagi EmblēmaSestdien, 5. aprīlī - Ņujorkas Daugavas Vanagi Pilnsapulces pulksten 11:00 - Vanadzēm, pulksten 14:00 - Visai DV Apvienībai Ņujorkā, DV Namā. Ieeja brīva. Visi aicināti, tautiešiem lūgts iestāties Daugavas Vanagu Apvienībā Ņujorkā, lai veicinātu tās darbību aprūpes un kulturālos laukos. Pēc sapulcēm, Vanadžu cienasts un atspirdzinājumi. Plašākai informācijai rakstiet: Marija Maher vai zvaniet (973) 783-9273. Lai lasīt vēl par Daugavas Vanagiem Ņujorkā. lūdzu apciemojiet DV Ņujorkā lapu. (Šis sarīkojums agrāk izsludināts, ka notiks 29. martā.)

Rīgas Sargi Sestdien 5. aprīlī, pulksten 13:15 - Filmas izrāde Rīgas Sargi, South Hills Mall, Silver Cinemas 8 Theater #6. Ieeja uz South Hills Mall ir no Rt 9, starp Poughkeepsie un Wappingers Falls, 6.9 jūdzes uz ziemeļiem no Interstate-84 & US Route 9 krustojuma, uz rietumiem (Hudsonas upes pusi) no Route 9. Nesajauciet ar Galeria Mall, kas ir tiesi blakus bet uz ziemeļiem no South Hills Mall. Daļa no South Hills Mall pašlaik tiek pārbūvēta, un no priekšas ieeja ir slēgta, bet visi astoņi Silver Cinemas kinoteātri ir vaļā. Ieeja ir no aizmugures, kur ir ari plašas automašīnas novietošanas iespējas. Iebraucot no Route 9, ir jāapbrauc veikalu kompleksam apkārt. Ieeja: $15. “Rīgas sargi" (2007) (angliski - "Defenders of Riga") ir Latvijā uzņemta vēsturiska mākslas filma par 1919.gada novembra notikumiem pēc 1.pasaules kara beigām, Brīvības cīņu laikā.  “Rīgas sargi" pirmizrāde notika 2007. gada 11.  novembrī. Filmu ir jau noskatījušies vairāk kā 140,000 cilvēku, ar to kļūstot par vispopulārāko latviešu filmu kopš Latvijas neatkarības atgūšanas. Filma ir latviešu valodā ar angļu valodas titriem. Rīko Latviešu Kultūras biedrība TILTS: www.tilts.org .

Priedaine - NJ Latviiešu BiedrībaSestdien 6. aprīlī,  pulksten 14:00 - Tautas dziesmu vācelīte,  Priedainē, NJ. Tautas dziesmu koncerts un sadziedāšanās, ar Draudzes kori diriģenta Dz. Rumpēteres vadībā. Ieeja $20 kas ieskaita silto bufeti. Plašākai informācijai apciemojiet www.priedaine.org.

NJ Latvian Sports club "Kursa"Daugavas Vanagi EmblēmaSestdien, 12. aprīlī, pulksten 11:00 - Austrumu piekrastes spēles volejbolā, pie Baltimoras, MD, Volleyball House, 5635 Furnace Ave., Elkridge, MD www.vbhouse.com Paredzēts piedalīties volejbolistiem un volejbolistēm no Ņudžersijas, Ņujorkas, Filadelfijas, Vašingtonas DC un citurienes. Spēlētāju & vienību pieteikšanās un sīkākai informācijai rakstiet Vašingtonas DC Daugavas Vanagu sporta kopas "Sigulda" pārstāvim Viesturam Timrotam vai Ņudžersijas sporta kopas "Kursa" pārstāvim Janim Ģigam, vai zvaniet mājas tel. (908) 272-5480, darba tel. (732) 346-2926, mob. tel. (908) 931-1228. Noklikšķiet, lai apskatītu spožās krāsās PLAKĀTU.(PDF faile kam nepieciešams Adobe Reader.).

Daugavas Vanagi EmblēmaSvētdien, 13. aprīlī, pulksten 09:00 - Novusa turnīrs - Ņujorkas kausa izcīņa, DV Namā. Reģistrēšanās tikai līdz pulksten 09:00, nē vēlāk. Plašākai informācijai zvaniet Ferlandam Krūmiņam (914) 948-1929. Informāciju par novuss spēli variet atrast: www.novussusa.com .

Otrdien 15. aprīlī - www.NYLatvian.Org Piecu gadu jubileja! (Un atceraties iesniegt nodokļu deklarāciju.)

Daugavas Vanagi EmblēmaNo piektdienas, 18. aprīļa līdz svētdienai, 20. aprīlim - Daugavas Vanagu A.S.V. delegātu sapulce, Vanadžu salidojums, DV Jaunatnes saiets, Linkolnā, Nebraskā. Plašākai informācijai apciemojiet: www.daugavasvanagi.org .

Priedaine - NJ Latviiešu BiedrībaSestdien, 19. aprīlī, Ērika Raistera piemiņas fonda sarīkojums, Priedainē NJ. Šī gada laureāts ir slavenā ansambļa Trīs no Pārdaugavas loceklis Vilnis Baumanis. Rita Gāle stāstīs par laureātu. Laureāts lasīs savu humoristisku dzeju. Teātra fragmentu filma ar Vilni Baumani lomās, un filma par Trīs no Pārdaugavas viesošanās Latvijā. Kafijas galds un loterija. Ieeja $15. Visi sirsnīgi aicināti. Plašākai informācijai apciemojiet www.priedaine.org.

US Baltic FoundationSestdien 19. aprīlī, pulksten 18:00 - ASV Baltiešu Fonda (USBF) pieņemšana, "American Baltic Celebration", Vašingtonā DC. Goda viesis un svētku runātājs: Igaunis prezidents Toomas Hendrik Ilves. Seko apraksts angliski: "This event will headline a three-day series of Baltic cultural and business development events on April 18- 20 at the Renaissance Mayflower Hotel, 1127 Connecticut Ave NW, Washington, DC. Sponsored by The U.S.- Baltic Foundation (USBF), the 2008 Annual U.S.-Baltic Gala will feature a business conference, an exchange program summit, a silent auction and black-tie gala dinner to highlight the special and growing ties between the U.S. and the Baltic States." Plašāka informācija par visiem notikumiem iegūstama rakstot info@usbaltic.org , vai zvanot (212) 785-5056, vai aplūkojot www.usbaltic.org .

ALA logoNo piektdienas, 25. aprīļa līdz svētdienai, 27. aprīlim - Amerikas latviešu apvienības (ALA) gadskārtējais kongress, Independence, Ohio štatā (tuvu Klivlandei). Plašākai informācijai apciemojiet www.alausa.org .

Priedaine - NJ Latviiešu BiedrībaSestdien, 26. aprīlī, - Priedaines uzpošanas talka, Priedainē NJ. Priedaines pavasara uzpošanas talka. Talcinieki lūgti ņemt līdzi grābekļus, zāģus utt. Laipni gaidīti arī nebiedri. Laba iespēja iepazīties ar "Priedainiešiem" brīvā gaisotnē. Par dzērieniem un launagu tiks gādāts. Pēc talkas bārā būs omulīgāk. Plašākai informācijai apciemojiet www.priedaine.org.

BALTIMORĀ, MD: Sestdien, 26. aprīlī, sākot pulksten 12:00 dienā - ASV Austrumu piekrastes igauņu / baltiešu Tautas deju festivāls (IREKS), Lithuanian Hall, 851-853 Hollins Street, Baltimore, MD. Igauņu, latviešu un lietuviešu tautas deju pulciņi no vairākām ASV austrumu piekrastes pilsētām piedalīties. Vakarā notiks balle ar dejošanu, dzērieniem un vakariņām. Atlaide ja biļetes nopērk iepriekš. Plašāka informācija atrodama: www.pillerkaarwdc.com/ireks2008.htm .

MAIJS 2008:

Priedaine - NJ Latviiešu BiedrībaŠIS SARĪKOJUMS IR BIJIS ATSAUKTS jo nesen US Dept. of Homeland Security ieviesa stigrākas prasības māksliniekiem vīzas saņemšanai, kuras nebija iespējams laikā apmierināt.
Sestdien, 3. maijā,
pulksten ??:?? - Lienes Šomases koncerts, Priedainē NJ. Liene Šomase ir jauna dziedātāja no Valmieras, Latvijā, kura arī spēlē saksafonu un ir aktrise Latvijas televīzijas seriālā. Plašākai informācijai apciemojiet www.priedaine.org.

ŠIS SARĪKOJUMS IR BIJIS ATSAUKTS jo nesen US Dept. of Homeland Security ieviesa stigrākas prasības māksliniekiem vīzas saņemšanai, kuras nebija iespējams laikā apmierināt.
Piektdien, 9. maijā
, pulksten ??:?? - "Tiksimies maijā..." ballīte. Dejas lîdz rîtam ar latvieðu mûziku, kokteiïiem un uzkodâm un citiem jaukiem pârsteigumiem. Vairâk informâcija bûs pieejama nedaudz vçlâk portâlâ www CentreLV com

Svētdien, 11. maijā - Ģimenes dienas dievkalpojumi: pulksten 10:00 Jonkeru baznīcā, kur pēc dievkalpojuma sekos skolas sarīkojums lejas zālē. Programmā pusdienas, skolas priekšnesumi. ; Pulksten 10:30 Salas baznīcā, kur pēc dievkalpojuma sekos Skolas izlaidums.; Pulksten 15:00  Džamaikas (Jamaica, Queens) baznīcā, First United Methodist Church, 162-10 Highland Avenue, Jamaica, NY.

Sestdien, 17. maijā, pulksten 12:30 - Ģimenes dienas dievkalpojums, kam sekos "Barbecue" Bruklinas draudzes namā. Plašākai informācijai rakstiet Ērikam Niedrītim.

No piektdienas 23. maija līdz svētdienai 25. maijam - ALA Meistarsacīkstes Volejbolā, Basketbolā un Ledus Hokejā, Čikāgā, Ilinojā. Plašāka informācija par meistarsacīkstēm atrodama: www finalspeles com Sestdien, 24. maijā - Hokeja vakars no ALA 55. finālspēlēm, Čikāgā, Ilinojā. Laiks ir pienācis atvērt skapjus, izrakt hokeja slidas un braukt spēlēt hokeju! Šogad hokeja spēle būs daļa no 55. ASV Meistarsacīkstēm sestdien 24.maija Čikāgā (Robert Crown Ice Complex). Spēle sāksies 17:45 pp un ir paredzēta starp latviešu un lietuviešu vienībām. Dalības maksas informācija sekos, bet laikam būs ap $20 no personas, kas segs arēnas īres maksu, kā ari tiesnešu atlīdzības. Informācija par meistarsacīkstēm, viesnīcu, sarīkojumiem, un kartēm ir atrodama www finalspeles com. Tur ir pieejamas ari pieteikšanās anketas uz vairākiem pasākumiem.  Lūdzu sekojiet norādījumiem un nosūtiet pareizām personām. Tuvāku informāciju par spēli var saņemt rakstot uz sekojošo e-pasta adrese -> mlazdins[@]hotmail.com.  Ja vēlies spēlēt lūdzu piesakies pie manis caur e-pastu vai pa telefonu (201.317.6448).  Ja zini kādu kam būtu intereses spēlēt lūdzu padod šo informāciju tālāk un lai viņi sazinājās ar mani …..Jo vairāk spēlētāji būs, jo jautrāka un labāka būs spēle!

Svētdien, 25. maijā, pulksten 12:00 - Kapu svētki latviešu kapos Katskiļos, Tannersville, NY.  Pulksten 15:00, Ņujorkas latviešu kora Pavasara Koncerts ar Montrealas kori "Atbalss" un solistiem, Ņujorkas latviešu ev lut. draudzes Katskiļu nometnes sarīkojumu zālē, Elka Parkā, NY. Pulksten 17:45 sekos vakariņas ar sadraudzības un deju vakaru. Ieeja koncertam pret ziedojumiem sākot ar: $20.00, bērniem līdz 13 gadiem ieeja brīva. Ieeja vakariņām pret ziedojumiem sākot ar $10. Lūdzu iepriekš pieteikties uz vakariņām. Sīkākai informācijai, un lai pieteikties uz vakariņām rakstiet: Aijai Pelšei, vai zvaniet: (516) 935-0967.Ceļa norādījumiem apciemojiet www.nydraudze.org lapu "Nometne". Norādījumi atrodas lapas apakšā.

AABS - Baltiešu Studiju apvienībaNo ceturtdienas, 29. maija līdz svētdienai, 1. jūnijam - 21. Baltiešu Studiju Konference,  Indiana Universitātē, Bloomington, Konferences tēma būs "Baltic Crossroads: Examining Cultural, Social, and Historical Diversity". IN. Plašākai informācijai lūdzu apciemojiet mājas lapu AABS

DivReizDivi 2008DivReizDivi 2008
No ceturtdienas 29. maija līdz ceturtdienai 6. jūnijam - Latviešu jaunatnes seminārs DivReizDivi, ārpus Kalamazoo Michigan. Plašāks apraksts, pieteikšanās informācija un programma atrodama: www.divreizdivi.com .

Sestdien 31. maijā, pulksten 20:00 - Lielā Atklāšanas Balle portālam www.LatvianUSA.com, Igauņu namā. Sīkāka informācija un pieteikšanās atrodama: www.LatvianUSA.com .

JŪNIJS 2008:

Svētdien 1. jūnijā, pulksten 14:00 - Mecosoprāna Birutas Grunvaldes un pianistes Šarlotes Rosas-Zandas klasiskās mūzikas koncerts "Uz dziesmas spārniem", Queens bibliotēkas Flushing nodaļā, 41-17 Main Street, Flushing, NY. Izziņām zvaniet bibliotēkai: (718) 661-1200.

Priedaine - NJ Latviiešu BiedrībaSestdien, 7. jūnijā, pulksten 11:00 - Ņudžersijas skolas gada noslēguma sarīkojums, Priedainē NJ.

Sestdien, 7. jūnijā , pulksten 13:00 - Informatīva sapulce par proponēto Ēdamzāles pārbūvi Ņujorkas draudzes Nometnē Katskiļos, Jonkeru baznīcā.

Sestdien, 7. jūnijā , pulksten 20:00 - Baltic Bash "Night of Mayhem (Trakumu Nakts)" Igauņu Namā.  Informācijai rakstiet Pia, vai zvaniet (917) 770-7825. Lūdzu arī apciemojiet: www.estonianhousenewyork.com

Svētdien, 8. jūnijā , pulksten 10:30 - Informatīva sapulce par proponēto Ēdamzāles pārbūvi Ņujorkas draudzes Nometnē Katskiļos, Salas baznīcā.

Sestdien, 14. jūnijā - Tautas sēru diena, 1941.g. aizvesto piemiņas diena (Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena). (Skat. arī 25. martu.)

Sestdien, 14. jūnijā, pulksten 14:00 - Dievkalpojums, kam sekos "Groziņu pēcpusdiena" Bruklinas draudzes namā. Plašākai informācijai rakstiet Ērikam Niedrītim.

Svētdien, 15. jūnijā pulksten 10:00 - Tautas sēru dienas dievkalpojums, Jonkeru baznīcā.

Līgo! Līgo! Priecīgus Saulgriežus- 21. jūn, Līgo vakaru- 23. jūn & Jāņu dienu- 24. jūn!

Priedaine - NJ Latviiešu BiedrībaSestdien, 21. jūnijā, pulksten 16:00 - Jāņi Priedainē. Priedainē NJ. Sagaidīs līgotājus no pulksten 4 pēcpusdienā. Pēc pulksten 17:30 uzstāsies divas tautas dejo kopas: Jumis no Ņujorkas un Dzirkstele no Fildelfijas. Pulksten 19:00 koncertēs Ance Krauze no Rīgas. Pēc tam deju mūziku gādās Bernie orķestris līdz 1-iem no rīta. Pulksten 22:30 ugunskurs ar sadziedāšanos un līgošanu. Ieeja $20. Pulksten Plašākai informācijai apciemojiet www.priedaine.org

No sestdienas, 21. jūnija līdz svētdienai, 22. jūnijam - Draudzes Katskiļu Nometnes "DižTalka". Gadskārtējā talka lai sagatavot draudzes nometni vasaras sezonai. Rīkotāji lūdz strādniekus no 10 gadu vecumam pulcēties pie ēdamzāles sestdienas rītā. Strādniekiem piegādās trīs maltītes sestdien un brokastis un pusdienas svētdien. Sestdienas vakarā notiks Jāņu svinības pie ugunskura ar dziesmām un rotaļām. Naktsmājas lūdzu rezervējiet pie Janīnas Briģes (518) 589-9932. Karte un ceļa norādījumi uz nometni atrodami: www.nydraudze.org 

Svētdien, 29. jūnijā pulksten 10:00 - Dievkalpojums kam sekos filmas "The Soviet Story" izrāde, Jonkeru baznīcā. Informācija par filmu atrodama: www.sovietstory.com . Ieeja ir pret ziedojumiem, kas visā pilnībā atbalstīs Latvijas okupācijas muzeju www.occupationmuseum.lv .. Draudzes Ziemeļu novada komiteja piedāvā zāli šai izrādei bez maksas un citi cilvēki ziedo savu laiku, darbu un ekipāžas lietošanu šai izrādei.

JŪLIJS 2008:

LATVIJĀ - Ceturtdien 3. jūlijā, no pulksten 12:00 līdz 16:00 - (Neformāls) Pasaules latviešu saiets, "Lido atpūtas centra" restorānā, otrā stāvā, Krasta iela 76, Rīgā, Latvijā. Piedalīšanās 10 Ls., kas ieskaita pusdienas bufeti. Informācijai un pieteikšanās (līdz 15. jūnijam): www.clba.lv .

XXIV Vispārejie latviešu Dziesmu un XIV Deju SvētkiLATVIJĀ - No sestdienas 5. jūlijam līdz sestdienai 12. jūlijam - XXIV Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki, Rīgā Latvijā. Informācija būs atrodama: www.dziesmusvetki2008.lv 

NJ Latvian Sports club "Kursa"Sestdien, 12. jūlijā, pulksten 11:00 - "Zelta Bumba" Labdarības Volejbola Turnīrs,  Katskiļos, Rotā, Elka Park, NY. Pieņems visus spēlētājus ar vai bez komandas jo komandas sastādīs uz vietas. Uzvarētājus apbalvos! Ieeja $20, kas ieskaita "karstā suņā" pusdienas. Atlikums par labu NJ Sporta kopai Kursa un LKIA - Rota. Vakarā programma notiks Rotas "Zelta Auns" klubā, kur mūziku gādās DJ - MJ. Tiem , kas nebūs maksājuši visas dienas turneja ieeja, ieeja vakara daļai būs $10. Plašākai informācijai rakstiet Aivaram Bāram, tel. (862) 812-1067 vai Jānim Ģigam, tel (908) 272-4580. Ceļa norādījumiem un naktsmājām apciemojiet: www.rotalodge.org .

Sestdien 19. jūlijā - “Melnais lācis” sabiedriska pēcpusdiena / vakars. Lūdzu skatiet zemāk zem virsraksta: "Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Nometnes Katskiļu kalnos vasaras programma".

Sestdien, 2. augustā, no pulksten 07:00 līdz 22:00 - Tautas nobalsošana par proponētiem grozījumiem Latvijas Republikas Satversmei, kas dotu iespēju vēlētājiem atlaist Saeimu. Vēlēšanu iecirkņi būs iekārtoti Ņujorkā un Vašingtonā, DC. Skat šīs lapas augšā paragrāfu: "Tautas nobalsošana par proponētiem grozījumiem Latvijas Republikas Satversmei".

Katskiļi nometnes 50 gadu jubilejas logoŅujorkas latviešu ev. lut. draudzes Nometnes Katskiļu kalnos vasaras programma

Plašākai informācijai apskatiet www.nydraudze.org un noklikšķiet "Nometne".

 

No svētdienas, 6. jūlija līdz sestdienai, 20. jūlijam - Bērnu nometne 1. periods.

No svētdienas, 13. jūlija līdz sestdienai, 19. jūlijam - Īkšķīši A nometne, vecums 2-6.

Sestdien 19. jūlijā - “Melnais lācis” sabiedriska pēcpusdiena / vakars, teltī pie Atpūtas nama ar pusdienām un nometņotāju priekšnesumiem. Atlikums par labu Ņujorkas draudzes lauku īpašumam.

Svētdien, 20. jūlijā pulksten 11:00 - Dievkalpojums kalna svētnīcā, kam sekos nometņotāju un vadītāju pirmā perioda noslēguma koncerts ar kori, koklētājiem, stabulētāju un bungotāju ansambli. 

No svētdienas, 20. jūlija līdz sestdienai, 2. augustam - Bērnu nometne 2. periods.

No svētdienas, 20. jūlija līdz sestdienai, 26. jūlijam - Īkšķīši B nometne, vecums 2-6.

Sestdien 26. jūlijā pēcpusdienā - Teātra izrāde no Nīla Saimona īsslugas "Kopīgā atvaļinājumā"  Andreja Zinberga tulkojumā. Aktieri: Uldis Stepe, Dagnija Lapiņa, Miķelis Rīsbergs, un Tija Ore. Stundu izziņosim pēc pāris nedēļām, vai variet to uzzināt zvanot uz nometnes biroju: 518-589-6055. Ieeja viesiem pret ziedojumiem sākot ar $6.

No svētdienas, 27. jūlija līdz sestdienai, 2. augustam - Īkšķīši C nometne, vecums 2-6. Norise - latviski; tēmēta bērniem, kuriem grūtāk izteikties tikai latviski.

Sestdien 2. augustā - Nometņotāju un vadītāju otrā perioda noslēguma koncerts

No svētdienas, 3. augusta līdz sestdienai, 16. augustam - Valodas nometne.

No svētdienas, 3. augusta līdz sestdienai, 9. augustam - Īkšķīši Valodas nometne, vecums 2-6.

No svētdienas, 10. augusta līdz sestdienai, 16. augustam - Senču nometne.

No svētdienas, 17. augusta līdz svētdienai, 24. augustam - 3 x 3 nometne. Nometne ir visām paaudzēm. Programmā kultūra, politika, valoda, lietišķā māksla, kā arī saistošas lekcijas, diskusijas un nodarbības. Lūdzu apciemojiet: www.3x3katskilos.info un www.3x3.lv.

AUGUSTS 2008:

Sestdien, 2. augustā, no pulksten 07:00 līdz 22:00 - Tautas nobalsošana par proponētiem grozījumiem Latvijas Republikas Satversmei, kas dotu iespēju vēlētājiem atlaist Saeimu. Vēlēšanu iecirkņi būs iekārtoti Ņujorkā un Vašingtonā, DC. Skat šīs lapas augšā paragrāfu: "Tautas nobalsošana par proponētiem grozījumiem Latvijas Republikas Satversmei".

Olimpiskās spēles Pekinā 2008ĶĪNĀ - No piektdienas, 8. augusta līdz svētdienai, 24. augustam - XXIX Olimpiādes spēles Pekinā, Ķīnā. Sīkākai informācijai par latviešu olimpiskiem centieniem atrodama: www.lov.lv. Plašāka informācija par olimpiskām spēlēm Pekinā atrodama: http://en.beijing2008.cn/ .

NJ Latvian Sports club "Kursa"Sestdien, 16. augustā, pulksten 14:00 - Futbola spēle Ņujorkas Draudzes Nometnē,  Katskiļos, un pēc tam Zaļumballe Rotā, Elka Park, NY. Rīkotāji aicina spēlētājiem pieteikties lai izveidotu divas futbola komandas. Lai pieteikties uz futbola spēlēm un/vai plašākai informācijai rakstiet vai zvaniet Aivaram Bāram, tel. (862) 812-1067 vai Jānim Ģigam, tel (908) 272-4580. Ceļa norādījumiem un naktsmājām apciemojiet: www.rotalodge.org .

Sestdien, 23. augustā, no pulksten 07:00 līdz 22:00 - Tautas nobalsošana par proponētiem grozījumiem Latvijas pensijas likumā. Vēlēšanu iecirkņi būs iekārtoti Ņujorkā un Vašingtonā, DC. Skat šīs lapas augšā paragrāfu: "Tautas nobalsošana par proponētiem grozījumiem Latvijas Pensijas Likumā".

Rietumkrasta latviešu Dziesmu svētki, Venturā, KalifornijāVENTURĀ, KALIFORNIJĀ - No ceturtdienas 28. augusta līdz pirmdienas 1. septembrim - XV (ASV) Rietumkrasta latviešu Dziesmu svētki, Venturā, Kalifornijā. Informācija būs atrodama: www.westcoastlatviansongfest.org 

No sestdienas 30. augusta līdz svētdienai 31. augustam - Baltiešu ASV darba Dienas (Labor day) Nogales Svinības, Lakewood NJ Igauņu mājā, 4 Cross Street & Vets Highway, Jackson, NJ. Nodarbības sāksies pulksten 13-os sestdien. Ir paredzētas: Cūkas bēres; Alus dārzs ar lietuviešu, latviešu un igauņu aliem; Sestdienas vakarā jautrs vakars ar tautas dziesmām un vēl; Volejbols - sestdien sastādīs komandas un svētdien notiks turneja; Varēs nopirkt daiļamatnieku istrādājumus un rotas lietas; Spēles - pingpongs, badmintons, Sumo laušanās; Bērniem nodarbības - matu satīšana, sejas krāsošana & spēles; Deju kapele sestdienas vakarā; Filmas izrāde - The Singing Revolution svētdien; DJ  & dejošana svētdienas vakarā; Camping & Pirts. Ieeja: $10 dienā vai $15 par visu nogali ($12 ja maksājiet iepriekš), Camping maksa $10, Cūkas bēres $10, citi ēdieni būs dabūjami virtuvē visu nogali. Plašākai informācijai un lai iepriekš samaksāt sūtiet e-pastu Karin Lichter vai zvaniet (732) 446-7615. Ceļa norādījumi uz Lakewood, NJ Igauņu namu - No Ņujorkas virziena brauciet pa US Route 9 dienvidu virzienā un iebrauciet Lakewood NJ. Kad redziet ezeru labā pusē un esiet tam pa pusei nobraukuši garām griežaties pa labi uz Central Avenue. Brauciet taisni pa Central Avenue līdz kam Jūs redziet Lakewood Estonian House Jums priekšā vietā kur ceļš virzās pa labi.

SEPTEMBRĪ 2008:

Sestdien, 6. septembrī, pulksten 19:00 - Teātra izrāde no Leldes Stumbras lugas "Kronis II", ko uzvedis teātris Skatuve no Rīgas, Jonkeru baznīcā. Ieeja $20. Režisore: Māra Ķimele. Aktieri: Niks Ērglis un Māra Mennika. Scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis. Lugas sižets ir vienkāršs – tālā Sibīrijas sādžā satiekas divi latvieši – vīrietis un sieviete. Sākumā viņi sarunājas krieviski (sarunas būs latviski), jo nenojauš, ka abi ir latvieši un ne tikai no vienas Latvijas vietas, bet pat no vienām mājām. Abi kādreiz tika izsūtīti uz Sibīriju un tur, katrs savu iemeslu pēc, arī palikuši. Un nu viņi satiekas, palēnām iepazīst viens otru, atceras dzīvi Latvijā un plāno kopīgu nākotni. Tomēr nav tik vienkārši izlauzties no vides, kurā viņi pamatīgi iestīguši – sievietes aprūpē ir slims vīrs, kurš kādreiz izglābis viņu no bada nāves un arī vīrietis zaudējis enerģiju un spēku. Tomēr viņi saprot, ka viens otru ir atraduši un viņu nemirstīgās dvēseles reiz atkal nokļūs Latvijā. Rīko Latviešu kultūras biedrība TILTS un Ņ.L.O.P. Plašākai informācijai rakstiet Jānim  Riekstiņam.

Svētdien, 7. septembrī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums, kam sekos Bērnu svētki, Salas baznīcā. Bērnu svētki notiks sporta laukumos Salas baznīcas īpašumā ar skolnieku nodarbībām, dāmu komitejas bazārs, azaidu un kafijas galdu. Plašākai informācijai rakstiet Ilzei Beiniķei.

Priedaine - NJ Latviiešu BiedrībaSvētdien, 7. septembrī , pulksten 14:00 - Teātra izrāde no Leldes Stumbras lugas "Kronis II", ko uzvedis teātris Skatuve no Rīgas, Priedainē NJ. Ieeja $20. Režisore: Māra Ķimele. Aktieri: Niks Ērglis un Māra Mennika. Scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis. Lugas sižets ir vienkāršs – tālā Sibīrijas sādžā satiekas divi latvieši – vīrietis un sieviete. Sākumā viņi sarunājas krieviski (sarunas būs latviski), jo nenojauš, ka abi ir latvieši un ne tikai no vienas Latvijas vietas, bet pat no vienām mājām. Abi kādreiz tika izsūtīti uz Sibīriju un tur, katrs savu iemeslu pēc, arī palikuši. Un nu viņi satiekas, palēnām iepazīst viens otru, atceras dzīvi Latvijā un plāno kopīgu nākotni. Tomēr nav tik vienkārši izlauzties no vides, kurā viņi pamatīgi iestīguši – sievietes aprūpē ir slims vīrs, kurš kādreiz izglābis viņu no bada nāves un arī vīrietis zaudējis enerģiju un spēku. Tomēr viņi saprot, ka viens otru ir atraduši un viņu nemirstīgās dvēseles reiz atkal nokļūs Latvijā. Rīko Latviešu kultūras biedrība TILTS un Ņudžersijas latviešu biedrība.

No sestdienas 13. septembra līdz svētdienai 26. oktobrim - Izstāde "Art in Free Fall", ko rīko Brooklyn Waterfront Artists Coalition, notiks Bruklinas "Red Hook" rajonē. Amerikas latviete Anna Annus Hagen un viņas vīrs Thomas Hagen kā arī citi amerikāņu mākslinieki izstādīs savus darbus. Plašākai informācijai un ceļa norādījumiem apciemojiet: www.bwac.org .

Svētdien, 14. septembrī, no pulksten 11:00 līdz 17:30 - Iededzies par Latviju! ("Lights on for Latvia!) pie "92nd Street "Y" Ielas festivāls '08, uz Lexington avēnija starp 90. un 91. ielām. Lai atzīmētu Latvijas neatkarības 90 gadu jubileju apciemojiet Latvijas izstādi šajā aizraujošā starptautiskā ielas festivālā. Varēsiet redzēt aušanas meistaru Jāni Rozentālu no Rīgas izstādot savus darbus un citus notikumus. Informācijai rakstiet info@latvia-newyork.org , zvaniet (646) 230-0590 vai apciemojiet www.latvia-newyork.org . Plašākai informācijai par gadskārtējo 92nd Street "Y" Ielas Festivālu apciemojiet www.92y.org un noklikšķiet notikumu kalendārā 14. septembri.

The Soeviet Story filmSvētdien, 21. septembrī pulksten 11:00 - Filmas "The Soviet Story" - Pirmizrāde Ņujorkas latviešiem, notiks Scandinavian House, 58 Park Avenue starp 37th & 38th Streets. Sekos pieņemšana kurā piedalīsies Latvijas Valsts prezidents Dr. Valdis Zatlers un filmas režisors Edvīns Šnore. Ieeja $20. Filmā ir dažas ainavas kas nebūtu piemērotas skatītājiem zem 15.g.v. Varēsiet pirkt biļetes pie durvīm izrādes dienā. Informācijai zvaniet Latvijas Goda Konsulātam Ņujorkā tel. (646) 230-0590, e-pasts info@latvia-newyork.org vai apciemojiet www.latvia-newyork.org . Ceļa norādījumiem uz Scandinavian House apciemojiet: www.scandinaviahouse.org/about.html#visit_info . Noklikšķiet, lai apskatītu spožās krāsās PLAKĀTU.(PDF faile kam nepieciešams Adobe Reader.)

NJ Latvian Sports club "Kursa"Sestdien, 27. septembrī, pulksten 10:00 - Kursas Kauss Volejbolā,  Priedainē NJ. Volejbola spēles ar jauktām komandām. Ja esi viens (nebrauc ar komandu) neraizējies un brauc droši jo komandas sastādīs uz vietas. Kursa piegādās desiņas un hamburgerus (pret ziedojumiem). Vakarā ballīte. Nākamā dienā izpriecājies The Jersey Shore pludmalē. Plašākai informācijai rakstiet  Jānim Ģigam, tel (732) 346-2926 vai Aivaram Bāram, tel. (973) 601-0355.

Daugavas Vanagi EmblēmaSestdien, 27. septembrī, pulksten 14:00 (nē 15:00 kā agrāk ziņots) - Daugavas Vanagu sezonas atklāšanas sarīkojums, DV Namā. Programmā rādīs vienu no diviem video, ko izvēlēs skatītāji - Mana mīļā Rīga vai Nakts pirms rītausmas. Notiks gleznu izloze. Visi laipni ielūgti.

FILADELFIJĀ: sestdien 27. septembrī, no pulksten 19:00 - "Priecīgā stunda" (jeb "Happy Hour"), Filadelfijas Brīvo latvieši biedrībā - Philadelphia Society of Free Letts, 531 North 7th Street (pie Spring Garden), Philadelphia, PA 19123. Būs latviešu mūzika, latviešu alus, latviešu novuss spēles un latviešu krodzinieks Pauls. Ņemiet līdzi latviešu kā arī nelatviešu draugus un draudzenes. Filadelfijas Brīvo latviešu biedrības "Priecīgā stunda" notiek reizi mēnesī.

Svētdien, 28. septembrī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums kam sekos Miķeļu tirgus, Jonkeru baznīcā. Programmu iesāks ar Veras Siliņas referātu "Dzintars" un dzintara izstādi. Būs tautiskie ēdieni, saldie ēdieni, izloze, un daudz kas cits. Ieeja $25. Sīkākai informācijai rakstiet: Baibai Kļaviņai.

Daugavas Vanagi EmblēmaSvētdien, 28. septembrī, pulksten 13:00 - DV apvienības Ņudžersijā sarīkojums, Priedainē NJ. Programmā ansamblis "Deviņvīru spēks un Brigita". Plašākai informācijai apciemojiet www.priedaine.org.

OKTOBRĪ 2008:

Svētdien, 5. oktobrī, pulksten 10:00 - Pļaujas svētku dievkalpojums, Jonkeru baznīcā.

Svētdien, 5. oktobrī, pulksten 10:30 - Pļaujas svētku dievkalpojums un  sarīkojums Salas baznīcā. Uzstāsies Longailendas teātra grupa ar Laurie Allen īsslugu “Skolas dienas”. Siltas pusdienas. Izlozē "Uz kārā zoba" dāmu cepta rupjmaize, saldskābmaize, dzeltenmaize, pīrādziņi un citi gardumi. Visi laipni ielūgti. Plašākai informācijai rakstiet Ilzei Beiniķei.

The Clavier TrioSvētdien, 5. oktobrī, pulksten 14:00 – Clavier Trio koncertēs Weill Recital Hall pie Carnegie Hall. Clavier Trio vijolnieks Arkady Fomins uzauga un ieguva izglītību Latvijā. Pārējie Trio locekļi ir Jesús Castro-Balbi, čello un David Korevaar, klavieres. Koncerta programmā Leras Auerbachas Postscriptum pirmatskaņojums Amerikā, Ravela Sonata vijolei un čello un Rachmaninoffa Trio Elégiaque op. 9. Informācijai, ceļa norādījumiem un biļetēm apciemojiet: www.carnegiehall.org .

Concert by Edvinas MinkstimasPiektdien, 10 oktobrī, pulksten 19:00* - Lietuviešu pianists Edvinas Minkstimas koncertēs United Nations Auditorium, 760 United Nations Plaza, New York, NY UN Visitor's atrodas First Avenue pie 46th Street. *Viesiem jāļauj 30 minūtes, lai izietu cauri UN security. Sekos pieņemšana. Ieeja pret ziedojumiem ($55 vai $100) un tikai ar iepriekšēju pieteikšanos. Lūdzu apciemojiet www.usbaltic.org , vai zvaniet Trevor Dane pie USBF (202) 785-5056.

Sestdien, 11. oktobrī , pulksten 19:00 - Teātra izrāde no Raimonda Staprāna lugas "Meli un to piedošana", ko uzvedis Mazais teātris no San Francisco, Kalifornijā, un izrādīs Salas baznīcā. Ieeja $20.  Rīko Latviešu kultūras biedrība TILTS un Ņ.LO.P. Sīkākai informācijai rakstiet Jānim Riekstiņam.

Svētdien, 12. oktobrī, pulksten 12:00 - Kapu svētki latviešu kapos Katskiļos, Tannersville, NY.  Latvian Memorial Park atrodas blakus Tannersville kapiem. Ceļa norādījumiem apciemojiet www.nydraudze.org lapu "Nometne". Norādījumi atrodas lapas apakšā. Lūdzu arī apciemojiet: www.latvianmemorialpark.org

Priedaine - NJ Latviiešu BiedrībaSvētdien, 12. oktobrī , pulksten 14:00 - Teātra izrāde no Raimonda Staprāna lugas "Meli un to piedošana", ko uzvedis Mazais teātris no San Francisco, Kalifornijā, un izrādīs Priedainē NJ. Sīkākai informācijai skatiet Priedaine's tīmekļa lapu www.priedaine.org

Amerikas Latviešu Māksinieku ApvienībaNo piektdienas 17. oktobra līdz svētdienai 19. oktobrim -Amerikas Latviešu Mākslinieku Apvienības (ALMA) gadskārtējais Saiets, Katskiļu kalnos, Ņujorkas Draudzes nometnes Atpūtas namā. Informācijai rakstiet Dacei Margai vai zvaniet (215) 368-2061. Lūdzu apciemojiet: www.americanlatvianartists.org.

Sestdien 18. oktobrī, no pulksten 12:00 līdz 16:00 - Utenis: Lietoto mantu tirdziņš, DV Namā. Tautieši lūgti ziedot savus liekos traukus mājsaimniecības piederumus, aparātus un rotaļlietas. Lūgts ziedotās mantas nogādāta DV namā dažas dienas pirms tirdziņa, lai tās varētu notīrīt un sakārtot. Plašākai informācijai rakstiet: Imantam Kalniņam vai zvaniet (201) 933-8234.

Svētdien, 19. oktobrī, pulksten 16:30 - Pļaujas svētku dievkalpojums, Īstoranžas baznīcā.  

No piektdienas, 24. oktobra līdz svētdienai, 26. oktobrim  - Rudens Svētki Katskiļos, Rotā, Elka Park, NY. Informācija par programmu sekos bet tanī ietilps Alus garšošana, Vakariņas, un Balle Rotas krogā ar dzīvu mūziku, kur spēlēs Lūžeri - Kārlis Alversons, Alvis Brigis, Lars Alversons - latviski un angliski. Atlikums par labu Rotai un Rotas darbībai. Lūdzu apciemojiet: www.rotalodge.org .

The Soeviet Story filmNo piektdienas, 24. oktobra līdz ceturtdienai, 30. oktobrim - Filmu The Soviet Story izrādīs 5 vai 6 reizes dienā Village East Cinema, 181-189 Second Avenue (pie East 12th Street), New York NY. Priekš izrādes laikiem un ceļa norādījumiem apciemojiet www.villageeastcinema.com . Ieeja pieaugušiem $12, atlaides studentiem, "seniors" un grupām lielākas par 25. Lūdzu aiciniet sev līdzi arī savus nebaltiešu draugus un kaimiņus. Filmā ir ainavas kas nebūtu piemērotas skatītājiem zem 15.g.v. Plašākai informācijai par filmu un lai noskatīties "treileri" apciemojiet www.sovietstory.com. Noklikšķiet, lai apskatītu spožās krāsās PLAKĀTU.(PDF faile kam nepieciešams Adobe Reader.) Šās izrādes rīko Latvijas Goda Konsulāts Ņujorkā tel. (646) 230-0590, e-pasts info@latvia-newyork.org vai apciemojiet www.latvia-newyork.org . PAR FILMU (angļu valodā) - “The Soviet Story” is a unique first time documentary film by director Edvīns Šnore. Completed in May 2008, the film tells the story of the Soviet regime. Among the many subjects explored in the film are: The Great Famine in Ukraine (1932/33); The Katyn massacre (1940); The SS-KGB partnership; Soviet mass deportations; and Medical experiments in the GULAG. "The Soviet Story” was filmed over 2 years in Russia, Ukraine, Latvia, Germany, France, UK and Belgium. Material for the documentary was collected by the author, Edvīns Šnore, for more than 10 years. As a result, “The Soviet Story” presents a truly unique insight into recent Soviet history, told by people, once Soviet citizens, who have first-hand knowledge of it. “The Soviet Story” also discusses the impact of the Soviet legacy on modern day Europe. Listen to experts and European MPs discuss the implications of a selective attitude towards mass murder; and meet a woman describing the burial of her new born son in a GULAG concentration camp. “The Soviet Story” is a story of pain, injustice and “realpolitik”. The Economist news-magazine wrote on May 22nd: “'Soviet Story' is the most powerful antidote yet to the sanitization of the past. The film is gripping, audacious and uncompromising.” The film is essential viewing for anyone interested in this very important part of 20th century history and how it resonates in today’s geo-political climate. The film had its North American premiere screening at the prestigious 2008 Boston Film Festival (www.bostonfilmfestival.org) on September 13, winning the ‘Mass Impact Award’ which is given to a film that illuminates a social injustice in the world. The film’s inclusion was noteworthy because the festival selects only 30 films each year. The film also screened on September 18, 2008 at the Heritage Foundation in Washington D.C. The event was introduced by the Chairman of Victims of Communism Memorial Foundation Dr. Lee Edwards who remarked to the audience that “We need more documentary films like “The Soviet Story”. Latvia’s Ambassador to the United States, H.E. Andrejs Pildegovics introduced the screening. The event was attended by many representatives of the U.S. Congress and the U.S. government, as well as numerous diplomats and representatives of the media. To view a video of the event visit http://www.youtube.com/watch?v=qX52EGtYd_o For more information and to view the trailer, please visit: www.sovietstory.com

Piektdien, 31. oktobrī, pulksten 20:00 - "Baltoween" Baltiešu Halovīns (Halloween - Budēļu vakars) Igauņu namā. Apraksts angliski - Who knew Hannibal Lector was Lithuanian...MuHaHaa! Come party and mingle. Let's eat and drink. Let's dance and meet. Admission with a costume $10, without $15. Informācijai rakstiet Pia Levensteins vai zvaniet (917) 770-7825. Ceļa norādījumiem apciemojiet: www.estonianhousenewyork.com

NOVEMBRĪ 2008:

Sestdien 1. novembrī - Pēdējā iespēja pieteikties uz Latvijas 90 gadu jubilejas svētku balle, 3 West Club, 3 West 51st Street (pie Fifth Avenue), New York NY. Skat. aprakstu zem 21. novembra.

Sestdien, 1. novembrī, no pulksten 10:00 līdz 15:00 - "Utenis" (lietoto mantu tirdziņš), Jonkeru baznīcā. Milzīga izvēle no grāmatām (latviešu un angļu valodās), drēbēm, mājturības mantām un daudz kā cita! Rīko Bronksas latviešu pamatskola Jonkeros un Ņujorkas latviešu koris. Sīkākai informācijai rakstiet Laurai Zamurai vai zvaniet.(516) 628-1465.

Svētdien 2. novembrī, pulksten 13:30 - Diskusija un grāmatu parakstīšana ar Jukka Rislakki, DV Namā. Seko apraksts angliski: The discussion will focus on the newly published "The Case for Latvia – Disinformation Campaigns against a small nation; Fourteen Hard Questions and Straight Answers about a Baltic Country" by Jukka Rislakki. The book is about a Baltic nation that emerged from fifty years under the Soviet Union - interrupted by a brief but brutal Nazi-German occupation and a devastating war - now a member of the European Union and NATO. Yes, but what else? Relentless accusations keep appearing, especially in Russian media, often repeated in the West: "Latvian soldiers single-handedly saved Lenin's revolution in 1917", "Latvians killed Tsar Nikolai II and the Royal family", "Latvia was a thoroughly anti-Semitic country and Latvians started killing Jews even before the Germans arrived in 1941", "Nazi revival is rampant in today's Latvia", "The Russian minority is persecuted in Latvia. . ." True, false or in-between? The Finnish journalist and author Jukka Rislakki examines charges like these and provides an outline of Latvia's recent history while attempting to separate documented historical fact from misinformation and deliberate disinformation. His analysis helps to explain why the Baltic States (population 7 million) consistently top the enemy lists in public opinion polls of Russia (143 million). His knowledge of the Baltic languages allows him to make use of local sources and up-to-date historical research. As a neutral, experienced and often critical observer, Rislakki is uniquely qualified for the task of separating truth from fiction. The Book can be purchased at Amazon.com, BalticShop.com. Some copies will be available for purchase at the time and place of the event. Jukka Rislakki was born in 1945. He received MA, political science, University of Finland and also graduated from the Sanoma School of Journalism. „Helsingin Sanomat” journalist; Baltic correspondent from 1998 -2001. Now lives in Jurmala, Latvia, as a freelancer and writer. Since 2008 he is also a political cartoonist at the Latvian newspaper "Diena". Jukka Rislakki has received many prizes on journalism and non-fiction writing in Finland and Latvia. He has published several books on history, the Baltic countries and popular culture as well as biographies in Finland, Latvia and the US.

Welcome to the BalticsTrešdien 5. novembrī, no 16:00 līdz 19:00 - Destination Baltics: Estonia, Latvia, Lithuania & Beyond. Fascinating presentations, one-on-one consultations, elegant cocktail reception Igauņu namā. This informative seminar which will include presentations, consultations, brochures, videos, regional cuisine and performers and more will offer a brief glimpse of the many facets of this exotic travel destination. RSVP by November 3: Krista Altok Tassa, e-mail: katassa@eacci.org Sponsors include AirBaltic, Czech Airlines, Finnair, Icelandair, SAS, Vytis Tours, Amest Travel & iTRVL

Daugavas Vanagi EmblēmaSestdien, 8. novembrī, pulksten 14:00 - Lāčplēšu dienas svinīgs akts, DV Namā. Talantīgās jaunās vijolnieces Margaritas Kreines koncerts. Viņa atskaņos JS Bacha, F Mendelsona, J Brahmsa, V Sturestepa u.c. skaņdarbus.Ieeja $20. Visi laipni ielūgti. Pēc programmas kluba telpās piedāvās atspirdzinājumus.

Sestdien 15. novembrī, pulksten 14:00 - Latvijas Valsts Svētku Akts, Jonkeru baznīcā. Svētku uzrunu teiks Daugavas Vanagu ASV Zemes valdes priekšsēdis Zigurds Rīders. Koncertē Ņujorkas latviešu koris. Pēc akta sadraudzības pēcpusdiena baznīcas lejas zālē ar uzkožamiem un dzeramiem. Ieeja $25 pie durvīm bet līdz 7. novembrim varēs pasūtīt biļetes par $20, vai labvēļu biļetes par $50 (labvēļu vārdus ievietos svētku programmā). Bērniem līdz 12 gadiem un latviešu skolas skolniekiem ieeja brīva. Biļetes var pasūtīt, pievienojot apmarkotu un sev adresētu aploksni, kopā ar samaksu (čeki rakstāmi uz "Council of American Latvians Orgs. of N.Y., Inc."), no Imanta Kalniņa, 42 Hackensack Street, Wood Ridge, NJ 07075.

Priedaine - NJ Latviiešu BiedrībaSvētdien 16. novembrī, pulksten 14:00 - Latvijas Valsts Svētku Akts, Priedainē NJ. Programmas informācija sekos. Koncertē Ņujorkas latviešu koris. Ieeja $20. Plašākai informācijai apciemojiet www.priedaine.org.

Latvijas karogsOtrdien, 18. novembrī - Latvijas Valsts Svētki.


Coat of Arms of the Republic of LatviaPiektdien 21. novembrī, pulksten 19:00 - Latvijas 90 gadu jubilejas svētku balle, 3 West Club, 3 West 51st Street (pie Fifth Avenue), New York NY. Latvijas Pastāvīgā pārstāvniecība Apvienoto Nāciju Organizācijā, Latvijas Goda konsulāts Ņujorkā un Ņujorkas latviešu organizāciju padome lūdz Jūs pagodināt ar savu klātbūtni 18. Novembra 90. Jubilejas Balli Ņujorkā. Lūdzu rezervējiet vietas līdz 1. novembrim. Vakara tērps vēlams. Lai rezervēt vietas sūtiet samaksu $150 no personas (čeki rakstāmi uz "Council of American Latvians Orgs. of N.Y., Inc."), Imantam Kalniņam, 42 Hackensack Street, Wood Ridge, NJ 07075. Lūdzu pievienojiet sarakstu ar visu dalībnieku vārdiem un uzvārdiem, Jūsu pasta adresi un e-pasta adresi (vai telefonu ja Jums nav e-pasts). Apaļas jubilejas nāk tikai katru desmit gadus. Nāciet un piebiedrojieties Ņujorkas latviešu sabiedrībai šajā svinīgā gadījumā. Formāls tērps vēlams. Vīsi laipni lūgti piedalīties. Sīkākai informācijai rakstiet Baibai Pinnei vai zvaniet (914) 631-5725.

Coat of Arms of the Republic of LatviaPiektdien 21. novembrī, pulksten 19:00 - Vel var pieteikties uz Latvijas 90 gadu jubilejas svētku balli Ņujorkā, kas notiks piektdien 21. novembrī, pulksten 19:00, The 3 West Club, 3 West 51st Street (pie Fifth Avenue drusku uz ziemeļiem no Rockefeller Center), New York NY. Latvijas Pastāvīgā pārstāvniecība Apvienoto Nāciju Organizācijā, Latvijas Goda konsulāts Ņujorkā un Ņujorkas latviešu organizāciju padome lūdz Jūs pagodināt ar savu klātbūtni 18. Novembra 90. Jubilejas Balli Ņujorkā. Lūdzu nekavējaties rezervēt vietas. Dalības maksa $150 no personas, kas ieskaita vakariņas, saldo ēdienu, vīnu, alu & bezalkoholiskos dzērienus, kā arī dzīvu deju mūziku ar polonēzi. Balle notiek elegantā ēkā un zāļē, kas būvēta 1930-os gados. Vakara tērps vēlams bet nav obligāts. Automašīnas var novietot 250 West 50th Street (dažu bloku attālumā no kluba) priekš $14 par 8 stundām ja ierodoties klubā Jūs uz savas biļetes dabūjiet 3 West Club zīmogu jeb "validation" no "concierge" pirmā stāvā. Lai rezervēt vietas sūtiet samaksu $150 no personas (čeki rakstāmi uz "Council of American Latvians Orgs. of N.Y., Inc."), Imantam Kalniņam, 42 Hackensack Street, Wood Ridge, NJ 07075. Lūdzu pievienojiet sarakstu ar visu dalībnieku vārdiem un uzvārdiem, Jūsu pasta adresi un e-pasta adresi (vai telefonu ja Jums nav e-pasts). Apaļas jubilejas nāk tikai katru desmit gadus. Nāciet un piebiedrojieties Ņujorkas latviešu sabiedrībai šajā svinīgā gadījumā. Vīsi laipni lūgti piedalīties. Sīkākai informācijai un lai pieteikt galda kompāniju rakstiet Baibai Pinnei vai zvaniet (914) 631-5725.

Latvijas 90 Gadu Jubilejas Balle Izdevās Lieliski! Paldies visiem apmeklētājiem!

Balle notika Piektdien 21. novembrī, pulksten 19:00 The 3 West Club, 3 West 51st Street (pie Fifth Avenue drusku uz ziemeļiem no Rockefeller Center), New York NY. To rīkoja Latvijas Pastāvīgā pārstāvniecība Apvienoto Nāciju Organizācijā, Latvijas Goda konsulāts Ņujorkā un Ņujorkas latviešu organizāciju padome. Te ir daži foto uzņēmumi.

Kopbilde Latvijas 90 Gadu Jubilejas Ballē 11-23-2008
Polonēze e Latvijas 90 Gadu Jubilejas Ballē 11-23-2008
Polonēze e Latvijas 90 Gadu Jubilejas Ballē 11-23-2008

ALJA logo No trešdienas, 26. novembra līdz svētdienas, 30. novembrim - Amerikas latviešu jaunatnes apvienības (ALJA) kongress, Čikāgā, Ilinojā. Plašākai informācijai lūdzu apciemojiet: www aljakongress net un www.alja.org .

DECEMBRĪ 2008:

Svētdien, 7. decembrī, pulksten 10:00 - Ņujorkas latviešu koŗa Adventa koncerts, Jonkeru baznīcā. Programmā: Ērika Ešenvalda kantāte "Ziemassvētku vakarā" (pirmatskaņojums), Romualda Jermaka kantāte :Latviešu Ziemassvētki". Piedalīsies: Laila Liepiņa (soprāns), Sarma Dindzāne-Vansenta (alts), Ņujorkas latviešu koris un Bronksas kamerorķestris. Diriģenti: Andrejs Jansons un Laura Padega Zamura. Pēc koncerta adventa azaids. Dalības maksa $25, kas ieskaita koncertu un mielastu; līdz 13 gadu veciem bērniem ieeja brīva. Būs iespējams svētku dāvanas iegādāties Ziemeļu novada dāmu komitejas grāmatu galdā.

Svētdien, 7. decembrī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums Salas  baznīcā, kam sekos Ziemsvētku tirdziņš lejas telpās. Baudīsim latviskas pusdienas un Latvijas alu.  Pārdosim pašu ceptas piparkūkas, rudzu maizi, dzeltenmaizi, pīrādziņus, putraimu desas, pelēkos zirņus, gotiņas un citus labumus.  Atvērts grāmatu un daiļamatniecības galds.  Izloze.  Visi laipni aicināti. Sīkākai informācijai rakstiet Ilzei Beiniķei.

Sestdien, 13. decembrī, pulksten ??:?? - Bronksas latviešu pamatskolas eglīte, Jonkeru baznīcā.

Daugavas Vanagi EmblēmaSestdien, 13. decembrī, pulksten 15:00 - Ņujorkas latviešu biedrības & Ņujorkas Daugavas Vanagu Ziemassvētku eglīte, DV Namā.  Ieeja ar groziņu vai ziedojumu sākot no $10. Informācija par programmu sekos.; Ziemassvētku vecīša viesošanās. Programmai sekos groziņu vakariņas. Visi laipni ielūgti.

Sestdien, 13. decembrī, pulksten 13:00 - Iekšpilsētas novada Ziemassvētku eglīte ar Piparkūku cepšanu, Bruklinas draudzes namā. Piparkūku cepšana no pulksten 13:00 līdz 15:00. Varēsiet paši izspiest un izdekorēt savas piparkūkas. Mīklas pikas $5. Lūdzu piesakāties priekš cepšanas pie Vija Eversone-Garvey tel. (646) 334-8263 e-pasts vijarita@aol.com  Pulksten 15:00 notiks svētbrīdis ar skolas bērnu piedalīšanos. Sekos saviesīga pakavēšanās ar Ziemassvētku korāļu dziedāšanu. Būs karstvīns un pīrāgi. Visi laipni ielūgti.

Svētdien, 14. decembrī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums, kam sekos Salas latviešu pamatskolas Ziemsvētku eglīte, Salas baznīcā.

15., 18., 22., 26., & 29. decembrī - Maija Kovaļevska uzstājās Ņujorkas Met operā. Latviešu talantīgā operas soliste soprāns Maija Kovaļevska uzstāsies atkal Ņujorkas Met operas namā. Šo sezonu viņi izpilda Mimi lomu slavenā Pučīni operā “Bohēma”. Maija Kovaļevska pabeigusi Latvijas Mūzikas akadēmijas vokālistu klasi, turpināja studijas Itālijā un savu karjeru veido sadarbībā ar slaveno operas zvaigzni Mirellu Freni. Pēc uzvaras prestižākajā pasaules vokālistu konkursā "Operalia" un spožās uzstāšanās Mimi lomā Dž.Pučīni operā "Bohēma" Valensijas operā, Maija tika uzaicināta dziedāt Metropolitēna operā Ņujorkā. Maija Kovaļevska kopā ar latviešu dziedātāju Elīnu Garanču vācu žurnālā "Festspiel" pagājušajā gadā tika ierindota starp desmit labākajām pasaules dziedātājām. Ņujorkas Met operas namā Maija Kovaļevska uzstāsies šogad 15., 18., 22., 26., un 29. decembrī un nākošu gadu 3., 6., un 10.janvārī. Tuvāk informācija par izrādēm atrodama Met operas mājas lapā www.metoperafamily.org/metopera/season/production.aspx?id=10014 . Sīkāku informācija par Maija Kovaļevsku atrodama viņas mājas lapā. www.maija-kovalevska.com/ . Šo informāciju piegādāja Latvijas Konsulāts Ņujorkā www.latvia-newyork.org .

Sestdien, 20. decembrī, pulksten 12:00 - Ņudžersijas latviešu pamatskolas eglīte, St. John's Lutheran Church, 587 Springfield Avenue, Summit NJ, tur kur pirms gada skola agrāk sanāca. (LŪDZU IEVĒROJIET, ka agrāk šajās lapās, "Baznīcas Ziņās", un avīzē "LAIKS" parādījās nepareizā norāde uz Christ Church, 66 Highland Avenue, Summit Hills, NJ.)

Sestdien, 20. decembrī, pulksten 15:00 - Bruklinas skolas Ziemassvētku eglīte, Bruklinas draudzes namā. Bruklinas skolas saime aicina ieskandināt Ziemassvētkus senajās latviešu tradīcijās! Ar budēļiem, dziesmām, rotaļām un citiem pārsteigumiem! Visi tiek mīļi gaidīti! Pēc jautrās svinēšanas viesus gaidīs cienasts.
Ieejas biļete- Ziedojums par labu Bruklinas skolai (min.$10). Lūdzam viesiem ar bērniem atrakstīt uz ivilcina@gmail.com vai piezvanīt (917) 668-7501, lai varam sagatavot dāvaniņu, Jūsu mazajam. Vairāk lasiet Bruklinas skolas portālā: www CentreLV Com.

Trešdien, 24. decembrī, pulksten 18:00 - Ziemassvētku Vakara Dievkalpojumi, Jonkeru baznīcā, un Salas baznīcā.

Ceturtdien, 25. decembrī, pulksten 11:00 - Ziemassvētku Dievkalpojums Īstoranžas, NJ baznīcā.

DivReizDivi 2008MIČIGANĀ: No piektdienas 26. decembra līdz trešdienai 31. decembrim - Latviešu jaunatnes seminārs DivReizDivi, Lawton, Michigan, tuvu Kalamazoo un Gaŗezeram. Plašāks apraksts, pieteikšanās informācija un programma atrodama: www.divreizdivi.com

FILADELFIJĀ: Trešdien, 31. decembrī, sākot pulksten 12:00 - A.L.J.A. Jaungads. Plašākai informācijai skat. www.alja.org .

Priedaine - NJ Latviiešu BiedrībaTrešdien, 31. decembrī, pulksten 20:00 - Jaungada sagaidīšanas balle, Priedainē NJ. Deju mūziku spēlēs akordeonists William Aust lielā zālē. Lejas stāvā bāra telpās būs mūzika, "karaoke" un spēles jaunākai paaudzei. Arī būs iekārtots spēļu stūrītis mazajiem bērniem. Ieeja $45 no personas. Lūdzu pieteikties līdz 29. dec. pa telefonu (732) 610-8227. Plašākai informācijai skat Priedaine's tīmekļa lapu www.priedaine.org .

Sarīkojumu saraksta beigas

Beigas šī gada Archīvam