2010. gada Archīvs
 

Kalendārs seko ziņojumiem

UZMANĪBU! Šis navigācijas stienis ir novecojies. Lietojiet to, kas ir šīs lapas augšā.

Ņujorkas latviešu sabiedrības Kalendārs

Atjaunināts 2010.g. 31. decembrī.

Latvijas pastmarka atzīmējot ASV prezidenta vizīte 1994. gadā Šo kalendāru un informāciju par latviešu sabiedrību "trīs štatu" rajonā - Ņujorkā, Ņudžersijā un Konektikutā - uztur Ņujorkas latviešu organizāciju padome (ŅLOP). Šo informāciju ir atļauts brīvi izdrukāt, citēt un izplatīt, ar noteikumu, ka www.nylatvian.org tiek citēts kā informācijas avots. Lai pa reizēm saņemtu e-pasta atgādinājumus par jauniem sarīkojumiem, nosūtiet e-pastu tīkla meistaram, Marģeram (pinnis@banet.net).  Lūdzu vēstules tekstā uzdodiet savu vārdu un uzvārdu. Jūsu e-pasta adrese netiks dota citiem. Jūtieties brīvs komentēt, pieteikt jaunus sarīkojumus un norādīt kļūdas pa e-pastu vai zvanot (914) 631-5725.
© Ņujorkas latviešu organizāciju padome, 2003-2010.

Piedalieties mūsu latviešu sabiedrībā!

Informācija par Ņujorkas latviešu draudzi, latviešu skolām, Skautiem & Gaidām, NY latviešu kori, Daugavas Vanagu apvienību, tautas deju kopu Jumis, gleznām ko pārdod DV, ALA Kultūras krātuvi, kā atbalstīt baltiešu intereses, Komunisma upuru pieminekli, un ALA Inforgrammu ir tagad atrodama noklikšķinot pogu Piedalāties mūsu NY latviešu sabiedrībā! galvenā izvēlņu joslā, (skat augšup).

Paziņojumi un citas ziņas

Ziņojumi un lūgumi

Šeit bija ārzemēs dzīvojošiem latviešiem aptauja

Apvienotā baltiešu komiteja - Joint Baltic American National Committee (JBANC)Apvienotā baltiešu komiteja - Joint Baltic-American National Committee (JBANC) - Uzsaukums aktivitātei (Action alert)

Lūdzu mudiniet Jūsu ASV Kongresa deputātus atbalstīt likumu H.Con.res.267 kas dod atzinību un atbalstu Baltijas valstīm. Noklikšķiet, lai LASĪT VĒL.

Palīdziet uzcelt jaunu Ēdam zāli Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Nometnei Katskiļos!

NY latviiešu ev. lut. draudzes Nometnes ēdam zales projekts Līdzeklu vākšanas akcija Katskilu Nometnes nodrošināšanaiEsošā ēdam zāle Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Nometnē Katskiļu kalnos, celta 1956. gadā, ir kalpojusi vairākām Amerikas latviešu paaudzēm bet laiks ir pienācis uzcelt Nometnei jaunu ēdam zāli. Pēc daudzas plānošanas uz diskusijām Ņujorkas latviešu ev. lut. draudze ir vienojusies par plānu uzcelt jaunu ēdam zāli tai pašā novietojumā kur ir esošā vecā ēdam zāle. Attēlā variet redzēt kā izskatīsies jaunā Ēdam zāle. Lūdzu apsveriet dāsni ziedot lai skaistā Ņujorkas draudzes Nometne varēs turpināt kalpot latviešu paaudžu paaudzēm, kā jauniem tā veciem, arī nākotnē. Lūdzu apciemojiet: www.nydraudze.org un noklikšķiet Līdzekļu vākšanas akcijas logo un arī apciemojiet: www nometne org . Šajos portālos atradīsiet plānus, projekta statusu un citu informāciju par šo pasākumu.

Vai esiet gatavi Latvijas 10. Saeimas vēlēšanām?

Saeimas nams Rīgā, LatvijāJautājums patreiz nav par kādu vēlēšanās sarakstu Jūs domājiet atbalstīt nedz par kandidātiem pie kuru vārdiem domājiet likt krustiņu vai svītrot. Latvijas 10. Saeimas vēlēšanas notiks sestdien 2010. gada 2. oktobrī. Datums liekas vēl tālu nākotnē bet tagad ir tas laiks pārbaudīt vai Jums līdz vēlēšanām būs kārtībā derīga Latvijas Republikas pilsoņa pase, kas nepieciešama lai vēlēšanās balsotu. Notecējušā pase vai citi dokumenti nebūs pieņemami. Lūdzu apciemojiet Latvijas vēstniecības tīmekļa portālu: www.latvia-usa.org informācijai par Jūsu Latvijas pases derīgumu un par to kā noformēt vai atjaunot Jūsu Latvijas pasi. Noklikšķiet portālā "10. Saeimas vēlēšanas" vai saiti: www.latvia-usa.org/vepapar10ve.html . Kad 2. oktobra datums pienāks tuvāk, tur arī būs informācija par 10. Saeimas vēlēšanu norisi ASV. Visus jautājumus lūdzu virziet Latvijas Republikas vēstniecībai ASV, Vašingtonā DC: embassy.usa@mfa.gov.lv vai zvaniet (202) 328-2840. Vispārēja informācija par vēlēšanām, attiecīgiem likumiem, kandidātu listēm un cita informāciju varēs apskatīt Latvijas valdības Centrālā Vēlēšanu Komisijas portālā: www.cvk.lv. Daudzi Latvijas pavalstnieki saka, ka viņiem rūp Latvijas nākotne, bet ja tie nepiedalās Latvijas Saeimas vēlēšanās tad tā ir tikai tukša runāšana!

Tagad ir laiks iegādāties vai atjaunot pasi, lai balsotu Saeimas vēlēšanās oktobrī!

Latvijas Republikas pilsoņa pase Saeimas vēlēšanas notiks sestdien 2010. gada 2. oktobrī. Datums liekas vēl tālu nākotnē bet tagad ir tas laiks pārbaudīt vai Jums līdz vēlēšanām būs kārtībā derīga Latvijas Republikas pilsoņa pase, kas nepieciešama lai vēlēšanās balsotu. Notecējušā pase vai citi dokumenti nebūs pieņemami. Jaunās pases satur biometrisku informāciju, kas prasa pases izņēmēju fizisku ierašanos, lai šos datus uzņemtu speciālisti. Lai veicinātu Latvijas valsts piederīgiem pases iegādāšanu vai atjaunošanu, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) speciālisti gatavojas apmeklēt pilsētas ASV un Kanādā, ieskaitot Ņujorku, kuras laikā ir iecerēta mobilās pasu darbstacijas izmantošanu pasu pieteikumu pieņemšanai ārpus vēstniecību telpām. Bet projekta īstenošana ir arī atkarīga uz LR valsts piederīgo izrādītās intereses. Tādēļ visi, kuri vēlētos izmantot mobilo pasu darbstaciju savā pilsētā ir aicināti līdz 15. jūnijam atsūtīt uz vēstniecību savus pieteikumus! Norādes kāda informācija pieteikumos jānorāda un kur tos nosūtīt atrodama Latvijas vēstniecības tīmekļa portālā: www.latvia-usa.org kur jānoklikšķ "10. Saeimas vēlēšanas". Šinī lapā atradīsiet saites uz vairākiem dokumentiem. To skaitā: 
Informacija par pasu noformesanu izmantojot mobilas pasu darbstacijas . Tur arī ir sīkāki paskaidrojumi kādas pases būs derīgas šinīs vēlēšanās. "!0. Saeimas vēlēšanas" lapā arī atradīsiet citus dokumentus par paredzēto vēlēšanu norisi ASV. Ir paredzēts ka atkal būs iekārtots vēlēšanu iecirknis Latvijas ANO misijā, Manhatenā! Tādēļ Jums nebūs nekāds iegansts šinīs vēlēšanās nepiedalīties.
Visus jautājumus lūdzu virziet Latvijas Republikas vēstniecības Konsulārai nodaļai ASV, Vašingtonā DC: consulate.usa@mfa.gov.lv vai zvaniet (202) 328-2840. Vispārēja informācija par vēlēšanām, attiecīgiem likumiem, kandidātu listēm un cita informāciju varēs apskatīt Latvijas valdības Centrālā Vēlēšanu Komisijas portālā: www.cvk.lv.

Jūs varēsiet noformēt vai atjaunot pasi tepat Ņujorkā, 
lai balsotu Saeimas vēlēšanās oktobrī!

Arvalstu latvieti: Balso!Latvijas Republikas pilsoņa pase Saeimas vēlēšanas notiks sestdien 2010. gada 2. oktobrī. Datums liekas vēl tālu nākotnē bet tagad ir tas laiks pārbaudīt vai Jums līdz vēlēšanām būs kārtībā derīga Latvijas Republikas pilsoņa pase, kas nepieciešama lai vēlēšanās balsotu. Notecējušā pase vai citi dokumenti nebūs pieņemami. Jaunās pases satur biometrisku informāciju, kas prasa pases izņēmēju fizisku ierašanos, lai šos datus uzņemtu speciālisti. Lai veicinātu Latvijas valsts piederīgiem pases iegādāšanu vai atjaunošanu, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) speciālisti gatavojas apmeklēt pilsētas ASV un Kanādā, ieskaitot Ņujorku, kuras laikā mobilās pasu darbstacijas izmantos pasu pieteikumu pieņemšanai ārpus vēstniecību telpām.

Ņujorkā mobilā pases darbstacija darbosies sekojošās laikos un vietās:

otrdien 27. jūlijā no 09:00 līdz 13:00 un no 14:00 līdz 18:00 - Salas baznīcas Pastorāta telpās (baznīcai blakus - 35 Beaumont Drive);
trešdien 28. jūlijā no 10:00 līdz 14:00 un no 15:00 līdz 19:00 -
Jonkeru baznīcā;
ceturtdien 29. jūlijā no 10:00 līdz 14:00 un no 15:00 līdz 19:00 - Bruklinas draudzes namā
 
Ir ļoti vēlams, ka visi, kuri vēlētos izmantot mobilo pasu darbstaciju savā pilsētā iepriekš atsūtīta uz vēstniecību savus pieteikumus. Norādes kāda informācija pieteikumos jānorāda un kur tos nosūtīt atrodama Latvijas vēstniecības tīmekļa portālā: www.latvia-usa.org kur jānoklikšķ "10. Saeimas vēlēšanas". Šinī lapā atradīsiet saites uz vairākiem dokumentiem. To skaitā:  Informacija par pasu noformesanu izmantojot mobilas pasu darbstacijas . Tur arī ir sīkāki paskaidrojumi kādas pases būs derīgas šinīs vēlēšanās. "10. Saeimas vēlēšanas" lapā arī atradīsiet citus dokumentus par paredzēto vēlēšanu norisi ASV. Ir paredzēts ka atkal būs iekārtots vēlēšanu iecirknis Latvijas ANO misijā, Manhatenā! Tādēļ Jums nebūs nekāds iegansts šinīs vēlēšanās nepiedalīties.

Visus jautājumus lūdzu virziet Latvijas Republikas vēstniecības Konsulārai nodaļai ASV, Vašingtonā DC: consulate.usa@mfa.gov.lv vai zvaniet (202) 328-2840. Vispārēja informācija par vēlēšanām, attiecīgiem likumiem, kandidātu listēm un cita informāciju varēs apskatīt Latvijas valdības Centrālā Vēlēšanu Komisijas portālā: www.cvk.lv.

Uzmanību - trešdien 28. jūlijā un ceturtdien 29. jūlijā vietējā koordinatore Baiba Pinnis būs sasniedzama zvanot tikai uz mobilo tel. (917) 270-4786. Viņa var apstiprināt augšminēto informāciju kur un kad darbosies Ņujorkas apkārtnē mobilās pases darbstacijas. Konsulārā rakstura jautājumus viņa nevar atbildēt. Tos jāvirza uz Latvijas Republikas vēstniecības Konsulāro nodaļu ASV, Vašingtonā DC, kura koordinātes atrodamas iepriekšējā paragrāfā.

Ejam Balsot - Tava balss ir svariga LatvijaiKāpēc man pulēties balsot?

Daži argumenti kāpēc arī Jums pienāktos balsot 10. Saeimas vēlēšanās oktobrī ir atrodami: www.EjamBalsot.lv

Salas pastorātā Dace Kupče un Evija Klauze
Salas pastorātā Dace Kupče (pie galda) un Evija Klauze uzstāda darbstaciju. Foto: Sigita Puriņa. 
Salas Pastorātā Evija Klauze Un Vilmārs Beiniķis
Salas pastorātā Evija Klauze (aiz galda) un Vilmārs Beiniķis uzstāda darbstaciju. Foto: Dace Kupče. 
Pēc darba pabeigšanas Jonkeros
Jonkeru baznīcā veiksmīgās darba dienas beigās. No kreisas: Sigita Puriņa, Evija Klauze, Baiba Pinnis Vija Valdmane, Marģers Pinnis un Dace Kupče. Foto: Anita Valdmane.
Bruklinā pirms sākšanas
Bruklinā pirms darba sākšanas Marģers mēģina atrisināt @#?*%!!! tīmekļa savienojuma problēmu. Foto: Dace Kupče.

Ņujorkā rekordliels Latvijas pilsoņu skaits izmantoja mobilo Latvijas pasu darbstaciju!   Paldies visiem apmeklētājiem!

Jūlija mēneša beigās Latvijas mobilā pasu darbstacija uz trim dienām viesojās Ņujorkas apkārtnē. Pa to laiku no Latvijas pilsoņiem tika pieņemti dokumenti un biometrijas dati kas tagad nepieciešami jauno pasu noformēšanai. Tā darbojās: 27. jūlijā - Salas baznīcā, kur to izmantoja 35 cilvēki; 28. jūlijā - Jonkeru baznīcā, kur to izmantoja 76 cilvēki; un 29. jūlijā - Bruklinas draudzes namā, kur to izmantoja 64 cilvēki. Līdz ar to tika uzstādīti daži rekordi. Pirmkārt, Ņujorka bija vienīgais latviešu centrs ASV, kur mobilā pases darbstacija trīs dienas pēc kārtas katru dienu pārcēlās uz jaunu vietu. Šo iniciatīvu, kas padarīja darbstaciju vieglāk pieejamu maksimāli daudziem Ņujorkas apkārtnes Latvijas pilsoņiem, atzinīgi novērtēja Latvijas vēstniecības darbinieki. Otrkārt, saņemtais pieteikumu skaits Jonkeros - 76, bija lielākais ko darbstacija pieņēma vienas dienas laikā jebkurā vietā ASV. Un treškārt, saņemtais pieteikumu kopskaits no visām trim vietām Ņujorkas apkārtnē - 175, bija lielākais no visiem latviešu centriem kur darbstacija darbojās ASV! Otrā vietā palika Čikāga ar 173 pieteikumiem. Ņujorka sasniedza šos rekordus par spīti dažām techniskām problēmām Salā un Bruklinā, kas kavēja un vairākas reizes pārtrauca darbstacijas savienojumu caur internetu ar datu bāzi Rīgā. Šās grūtības vairākiem apmeklētājiem nozīmēja dažu stundu kavēšanās kamēr problēmas tika atrisinātas. Liekas, ka neviens pieteicējs šo problēmu dēļ neaizgāja prom un visi kas uz darbstaciju atnāca dabūja iespēju nodot savus biometrijas datus un pieteikumus pasēm. Darbstacijas personāls un vietējie rīkotāji sirsnīgi pateicās visiem apmeklētājiem par lielisku pacietību un saprašanos. No septiņām pilsētām ASV, kur darbstacija viesojās, pavisam kopā tika apkalpoti 709 apmeklētāji. 

Mobilās pases darbstacijas septiņu pilsētu tūre ASV tika noorganizēta pateicoties sadarbībai starp Amerikas Latviešu Apvienību (ALA - www.alausa.org), Latvijas Republikas vēstniecību ASV ( www.latvia-usa.org ), Latvijas Republikas Ārlietu Ministriju, Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrijas Pilsonības un Migrācijas Lietu Pārvaldi (PMLP), Latvijas Republikas Saeimas Ārlietu Komisiju, un vietējām latviešu organizācijām katrā pilsētā.

Ņujorkā šo pasākumu koordinēja Ņujorkas latviešu organizāciju padome (ŅLOP). ŅLOP priekšsēde Baiba Pinne sirsnīgi pasākās Ņujorkas latviešu ev. lut draudzei ( www.NYDraudze.org ), kā tā piedāvāja trīs savus īpašumus darbstacijas uzstādīšanai. ŅLOP arī pasakās visiem kas palīdzēja šo projektu izvest Ņujorkas apkārtnē. Vispirms jāpasakās trīs mobilās pases darbstacijas darbiniecēm: Evijai Klauzei no LR Ārlietu Ministrijas Konsulārā departamenta; Dacei Kupčei no LR Iekšlietu Ministrijas Pilsonības un Migrācijas Pārvaldes; un Sigitai Puriņai no LR Vēstniecības ASV (Vašingtonā, DC). Viņas visas priekšzīmīgi strādāja no agram rītam līdz vēlam vakaram. Tad arī jāpasakās visiem kas palīdzēja: izplatot informāciju, transportējot darbiniekus, aizlienējot technisko aparatūru, gādājot brokastis un pusdienas, uzstādot galdus, krēslus & ekrānu, pārvarot techniskās grūtības, un citos veidos izpalīdzot visur kur un kā tas bija vajadzīgs. Tanī sakarā ŅLOP pasakās: Ivaram Bērziņam, Ilzei & Vilmāram Beiniķiem, Mārim Jurēvicam, Annai & Andrejam Lazdām, Andrim Padegam, Jānim Reikmanim, Jānim M. Riekstiņam, Inetai Rozei, Norai & māc. Larim Saliņiem, Verai Siliņai, Vijai Valdmanei, Ilonai Vilciņai no www.LatvianUSA.com, Mārai Vilciņai, un Mārai & Gunāram Ziediņiem.

Lasiet vēl par šo projektu Latvijas vēstniecības ASV portālā: www.latvia-usa.org rakstu: Noslēdzies mobilo pasu darbstaciju projekts, Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas portālā: www.am.gov.lv rakstu: Ārlietu ministrija atzinīgi vērtē Latvijas pilsoņu atsaucību jaunu pasu saņemšanā , un www.LatviansOnline.com  rakstu In U.S., mobile passport effort sees more than 700 applications.

Raksta autors - Marģers Pinnis.

Atceraties noformēt vai atjaunot pasi, 
lai balsotu Saeimas vēlēšanās oktobrī!

Arvalstu latvieti: Balso!Latvijas Republikas pilsoņa pase Saeimas vēlēšanas notiks sestdien 2010. gada 2. oktobrī. Datums liekas vēl tālu nākotnē bet tagad ir tas laiks pārbaudīt vai Jums līdz vēlēšanām būs kārtībā derīga Latvijas Republikas pilsoņa pase, kas nepieciešama lai vēlēšanās balsotu. Notecējušā pase vai citi dokumenti nebūs pieņemami. Jaunās pases satur biometrisku informāciju, kas prasa pases izņēmēju fizisku ierašanos, lai šos datus uzņemtu speciālisti. Ir tagad noslēdzies mobilo pasu darbstaciju projekts, kas darbojās jūlijā mēnesī septiņās pilsētās ASV. Bet Latvijas pilsoņi, kam nepieciešams atjaunot notecējušo pasi vai izņemt jaunu pasi, to vēl var nokārtot Latvijas Republikas vēstniecībā ASV, vai Rīgā, ja gadījumā pirms vēlēšanām viesosities Latvijā. Informācija atrodama Latvijas vēstniecības tīmekļa portālā: www.latvia-usa.org .
Vēlēšanu dienā sestdien 2. oktobrī atkal būs iekārtots vēlēšanu iecirknis Latvijas ANO misijā, Manhatenā, 333 East 50th Street, New York, NY!
Tādēļ Jums nebūs nekāds iegansts šinīs vēlēšanās nepiedalīties.

Visus jautājumus lūdzu virziet Latvijas Republikas vēstniecības Konsulārai nodaļai ASV, Vašingtonā DC: consulate.usa@mfa.gov.lv vai zvaniet (202) 328-2840.
Vispārēja informācija par vēlēšanām, attiecīgiem likumiem, kandidātu listēm un cita informāciju varēs apskatīt Latvijas valdības Centrālā Vēlēšanu Komisijas portālā: www.cvk.lv.

Ejam Balsot - Tava balss ir svariga LatvijaiKāpēc man pulēties balsot?

Daži argumenti kāpēc arī Jums pienāktos balsot 10. Saeimas vēlēšanās oktobrī ir atrodami: www.EjamBalsot.lv

Draudzes nams BruklināDraudzes nams Bruklinā ir pārdošanā

2009. gada februārī, Ņujorkas latviešu ev. lut. draudze savā pilnsapulcē nobalsoja pilnvarot draudzes valdi savu Draudzes namu Bruklinas Park Slope rajonā likt pārdošanā. To tagad piedāvā mākleris Brown Harris Stevens. Reklāmu variet apskatīt: www.brownharrisstevens.com/detail.aspx?id=1115752, kur ir arī daži skaisti foto attēli un vilinošs nama apraksts.

Vēl citi attēli, apraksts un ceļa norādījumi atrodami www.nylatvian.org/lbrookln.htm .

Lūgums palīdzēt Mārcim Braunfeldam un viņa ģimenei............> LASIET VĒL
Veicināsim filmas The Soviet Story izrādes PBS mūsu vietējās PBS televīzijas stacijās..................................................................>

LASIET VĒL

Vai vēlaties spēlēt šachu ar citiem latviešiem?................................>

LASIET VĒL

Latviešu daiļamatniecības izstrādājumi UN Gift Centre.............> LASIET VĒL
Ārzemēs dzīvojošo latviešu un lībiešu (līvu) aptauja..................> LASIET VĒL
Apskatiet foto no Latvijas 90 gadu jubilejas balles Ņujorkā......> LASIET VĒL
Pasūtiet grāmatas no Saulaines grāmatu klēts............................> LASIET VĒL
Var pasūtīt filmas The Soviet Story DVD. Skat. www.sovietstory.com portālā "Buy DVD".

 

Sekojošos portālos arī ir informācija par Ņujorkas apkārtnes latviešu un baltiešu sarīkojumiem un nodarbībām
Latvijas Republikas goda konsulāts Ņujorkā www.latvia-newyork.org
Ņujorkas latviešu ev. lut. draudze www.nydraudze.org
Ņujorkas latviešu koris www.nylatvianconcertchoir.org
Latviešu skola Bruklinā www CentreLV Com
Latviešu skola Ņudžersijā www.njskola.org
Tautas deju kopa Jumis www.jumis.org
Ņudžersijas latviešu biedrība & Priedaine www.priedaine.org
Igauņu nams Ņujorkā www.estonianhousenewyork.com
Lietuviešu kopiena Ņujorkā www.nylithuanian.org
Citi noderīgi portāli atrodami lapā:  Latviešu & Baltiešu org. un saites

Apvienotā baltiešu komiteja - Joint Baltic American National Committee (JBANC)Apvienotā baltiešu komiteja - Joint Baltic-American National Committee (JBANC) - Uzsaukums aktivitātei (Action alert)

Lūdzu mudiniet Jūsu ASV Kongresa deputātus atbalstīt likumu H.Con.res.267 kas dod atzinību un atbalstu Baltijas valstīm.
Seko uzsaukums angļu valodā:

Urge Your U.S. Representative to Co-Sponsor H.Con.Res.267 - Recognizing the Baltic Countries

Sep 17, 2010

Washington, DC (JBANC) --- More co-sponsors are needed over the coming days to pass a United States House of Representatives resolution recognizing and supporting the Baltic countries. The U.S. Congress is scheduled to soon adjourn for coming fall elections, so calls to urge its passage are essential.

On April 26, 2010 Representative John Shimkus introduced H.Con.Res.267. This legislation congratulates Estonia, Latvia, and Lithuania on the 20th anniversary of the end of their illegal incorporation by the Soviet Union and on the regaining of their independence.

In addition, H.Con.Res.267 calls on the President to continue to build the close and mutually beneficial relations the U.S. has enjoyed with the Baltic nations since the restoration of their independence.

Reasons to support the legislation:
* It commemorates the bravery and spirit of those who fought tirelessly to secure Baltic independence from Soviet occupation;
* It celebrates the remarkable political and economic advances made by the Baltic nations throughout the past two decades;
* It ensures the continued existence of strong transatlantic ties between the United States and Estonia, Latvia, and Lithuania.

As of today, the legislation has twelve co-sponsors (listed below). Please urge your Representative to become a co-sponsor of this resolution and to demonstrate their support for Baltic freedom and independence. Also, if they have not joined, ask them to consider joining the House Baltic Caucus.

• Congressional contact information: http://congress.org
• House Baltic Caucus member information: http://housebalticcaucus.webs.com
• Capitol switchboard, for the telephone number of your Member of Congress at: (202) 224-3121 begin_of_the_skype_highlighting              (202) 224-3121      end_of_the_skype_highlighting
• JBANC: http://jbanc.org ; Twitter@JBANCchatter.com and on Facebook.

Current co-sponsors of H. Con. Res. 267: (House Baltic Caucus members marked by an “*”):
Shelley Berkley* (NV), Gerry Connolly* (VA), Lincoln Diaz-Balart* (FL), Alcee Hastings (FL), Tim Holden* (PA), Dennis Kucinich* (OH), Daniel Lipinski* (IL), Thaddeus McCotter* (MI), Erik Paulsen (MN), Aaron Schock (IL), John Tanner (TN), C.W. “Bill” Young (FL). Rep. John Shimkus* (IL) is the primary sponsor.

If your Member of Congress has signed on, consider writing a thank-you note to them. Feel free to contact JBANC to let us know how your Member of Congress responded. Thank you!


JBANC represents the Estonian American National Council, Inc., the American Latvian Association, Inc. and the Lithuanian American Council, Inc.

Ņujorkas un Ņudžersijas Latviešu Kalendārs:

Ievērojiet: Vairāki sarīkojumu vietu nosaukumi un kontakt-personu vārdi ir Saites!

Lūdzu ievērojiet, lai ietaupītu vietu un lieku teksta rakstīšanu, populārākie sarīkojumu vietu nosaukumi ir saites. Tie parādās sarkanbrūnā krāsā un treknā drukā. Ja tiem pārbrauc pāri ar peles rādītāju tie klūs pasvītroti. Ja uz tām noklikšķ, atvērsies jauna lapa ar sarīkojuma vietas pilnu adresi, ceļa norādījumiem un foto attēliem. Piemēram sekojošie nosaukumi ir saites: Jonkeru baznīcā, un  DV Namā. Ja esiet nesen lapu apciemojuši, uz ko saite norāda, tad turpretī tā parādīsies tumšā olīva zaļā krāsā. Kontakt-personu e-pasta adreses ir pasniegtas līdzīgā veidā. Ja noklikšķ kontakt-personas vārdu, Jūsu datora e-pasta sūtīšanas programmai vajadzētu atvērt jaunu vēstuli, kur saņēmēja e-pasta adreses laukums jau būs aizpildīts ar pareizo adresi. Ja vēlaties tikai apskatīt kontakt-personas e-pasta adresi neiedarbinot e-pasta sūtīšanas programmu tad noklikšķiet uz vārda ar peles labo pogu un izvēlaties "properties".

SARĪKOJUMU KALENDĀRS

JANVĀRĪ 2010:

Laimīgu Jauno Gadu!

Svētdien, 3. janvārī, pulksten 10:00 - Zvaigznes dienas Dievkalpojums Jonkeru baznīcā, kam sekos Ziemeļu novada Ziemassvētku eglīte lejas telpās. Visi laipni lūgti piedalīties.

Daugavas Vanagi EmblēmaSestdien, 9. janvārī, pulksten 14:00 - Ņujorkas latviešu biedrības & Ņujorkas Daugavas Vanagu Ziemassvētku eglīte un Daugavas Vanagu biedru vakars, DV Namā. Programmā Longailendas teātra kopas izrāde "Dzimšanas diena", kurā piedalās aktieri: Inta Krafta, Dagnija Spuntele-Lapiņa, Māra Vilcina, Jānis Riekstiņš, Kārlis Budkēvics, un Uldis Stepe. Pēc tam ar un pēc vakariņām dziedāšana akordeonista Jāna Studenta pavadījumā. Ieeja $25 kas ieskaita vakariņas. Visi mīli aicināti arī ja neesiet biedrs.

Svētdien, 10. janvārī, pulksten 10:30 - Zvaigznes dienas Koncerts Salas baznīcā, kam sekos Salas novada Ziemassvētku eglīte lejas telpās. Koncerts Zvaigznes dienas zīmē: Olga Gurēviča, klavieres, Robert Osman, čells un Indra Ozola, flauta. Pēc koncerta Dagmāra Lapiņa stāstīs par "Sveika Latvija" ceļojumu. Pakavēšanās pie atspirdzinājumu galda. Ieeja pret ziedojumiem sākot ar $20, skolniekiem ieeja brīva.

Rudolfa mantojums
Filma "Rudolfa MantojumsSestdien, 16. janvārī, pulksten 16:00 - Filmas "Rūdolfa mantojums" izrāde Scandinavia House, 58 Park Avenue (starp) 37th & 38th Streets), New York, NY. LR Goda konsulāts Ņujorkā Jūs aicina piedalīties filmas "Rūdolfa mantojums" ASV pirmizrādē, jaunākais piedāvājums no "Rīgas sargi" producenta Andrejs Ēķis. Lūgums pieteikties līdz 14.janvārim: caur e-pastu: info@latvia-newyork.org vai par tālruni darba dienās zvanīt starp plkst 14:00 un 17:00 uz (646) 230-0590. Seko filmas apraksts:
"Tautiska filma, kurā prieki ar bēdām vijas un mīlestība dzīvotgribu vairo", Tā savu jauno un tautā šķiet bezgala ilgi gaidīto filmu "Rūdolfa mantojums" raksturo pats tās autors un režisors Jānis Streičs. Filma, ko sniedz ‘Rīgas sargi’ producents Andrējs Ēķis, ir Jāna Streiča veltījums Blaumanim ar patvaļīgu atskatīšanos uz notikumiem, kad Skroderdienu varoni bija pavisam jauni. Tiem doti citi vārdi, kā arī darbība pārnesta uz daudz vēlāku laiku nekā Blaumanim. ....Ir XX gadsimta sākums, kas solīja latviešiem pārticīgu un laimīgu nākotni, bija modusies tautas nacionālā pašapziņa, un auga zemnieku varēšana pārspēt pat muižniekus. Vecais ķeizara zaldāts Rūdolfs Rūdups (Romualds Ancāns), ar savu bagātību un lepnību būdams baronam (Uldis Dumpis) kā dadzis acīs, kļūst gaužām nevaldāms, kad viņu ķer Amora bulta. Vienkāršas kalponītes Emīlijas (Rēzija Kalniņa) dēļ vecais gatavs uz visu. Bet meiča mīl viņa krustdēlu Kārlēnu (Arturs Skrastiņš). Pa vidu mijās gan manta, gan barona patvaļa un blēži. Divu radinieku cīna par Emīlijas sirdi izmaina kā abu vīriešu, tā pašas kalponītes likteni, lai viņai cauri asarām beidzot acīs atmirdzētu saulīte... Bez jau nosauktajiem aktieriem filmā redzēsim Jāni Paukštello (mācītājs), Ingrīdu Andriņu (baronese), Daini Gaideli (Andžs), Veltu Straumi (Trīne), Ventu Vecumnieci (lielmāte). Tautisku mūziku sarakstījis komponists, mūziķis, dziedātājs Uģis Prauliņš, kas savulaik, rakstījis mūziku arī Aigara Graubas filmām. Filmu, tāpat kā "Rīgas sargus", producējis Andrejs Ēķis. Noteikti jāatzīmē, ka pie filmēšanas kamerām stāvējuši latviešu kino vecmeistari - operatori Gvido Skulte un Harijs Kukels. Pats neparastākais: "Rūdolfa mantojums" ir pirmā diģitālā latviešu filma. Tas nozīmē, ka nav lentes materiāla, bet filmēts ar augstas izšķirtspējas kamerām HD kvalitātē.
Izrādi rīko: Consulate of Latvia in New York, Mr. Daris G. Dēliņš - Honorary Consul, Tel: (646) 230-0590, Fax: (646) 230-059, E-pasts:  info@latvia-newyork.org, Mājas lapa: www.latvia-newyork.org

Sestdien, 16. janvārī, pulksten 18:00 - Spēļu vakars, Bruklinas draudzes namā.

Svētdien, 17. janvārī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums, kam sekos Ziemeļu novada Gada Sapulce,  Jonkeru baznīcā. Ziemeļu novads ir daļa no Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes. Visi, kam interesē draudzes novada komitejas darbs ir laipni lūgti piedalīties. Skatiet www.nydraudze.org 

Piektdien, 22. janv ārī, pulksten 17:00 - Edvīns Šņore, filmas The Soviet Story režisors un producents, tiks intervēts Fox News Channel’s Glenn Beck Show

Priedaine - NJ Latviiešu BiedrībaPiektdien, 22. janv ārī, pulksten 18:00 - Sadziedāšanas un sadraudzības vakars, Priedainē NJ. Izrādīs Latvijas mūzikālas videofilmas. Lūgums ņemt līdzi groziņus. Ieeja brīva. Rīko Ņudžersijas latviešu biedrība. Sīkākai informācijai skatiet Priedaine's tīmekļa lapu www.priedaine.org .

Sestdien, 23. janvārī, pulksten 18:00 - Spēļu vakars, Bruklinas draudzes namā. Biljards, novuss, zolīte. Brīva ieeja, dzērieni un uzkodas būs piedāvāti. Rīko Ņujorkas latv. ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Informācijai rakstiet Andrejam Lazdam vai zvaniet (646) 228-1184.  (Šis vakars agrāk bija paredzēts notikt 16. janvārī.)

Svētdien, 24. janvārī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums, kam sekos Salas novada Gada sapulce,  Salas baznīcā. Salas novads ir daļa no Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes. Visi, kam interesē draudzes novada komitejas darbs ir laipni lūgti piedalīties. Skatiet www.nydraudze.org.

Otrdien, 26. janvārī - Latvijas Republikas starptautiskā (de jure) atzīšanas diena. Šī piemiņas diena bija svētku diena Latvijā pirms otrā pasaules kara. Tā piemin dienu 1921. gadā, kad nesen nodibinātā Tautu savienības (League of Nations) padome nolēma formāli atzīt Latviju kā neatkarīgu valsti. Amerikas Savienotās Valstis formāli atzina Igaunijas, Latvijas un Lietuvas neatkarību 1922. gada 28. jūlijā. Vairums pasaules valstis turpināja vismaz simboliski atzīt Baltijas valstu neatkarību pat caur laiku, kad tās okupēja Padomju Savienība (no 1940.g-1991.g.), tā noliedzot leģitimēti to pievienošanai PSR.

Sestdien, 30. janvārī, pulksten 09:45 - Dievkalpojums, kam sekos Ņudžersijas novada Gada Sapulce, Christ Church, 66 Highland Avenue, Short Hills, NJ. Ņudžersijas novads ir daļa no Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes. Visi, kam interesē draudzes novada komitejas darbs ir laipni lūgti piedalīties. Skatiet www.nydraudze.org. Tam sekos - Ndžersijas latviešu skolas Draudzīgā aicinājuma sarīkojums.

Sestdien, 30. janvārī, pulksten 15:00 - Dievkalpojums, kam sekos Iekšpilsētas (Bruklinas) novada Gada Sapulce, Bruklinas draudzes namā. Iekšpilsētas novads ir daļa no Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes. Visi kam interesē draudzes novada komitejas darbs ir laipni lūgti piedalīties. Skatiet www.nydraudze.org.

Marion Bridge playNo Sestdienas, 30. janvāra līdz trešdienai 10. februārim (izņemot svētdienās), pulksten 19:30 - Amerikas latviešu aktrises Laila Robiņas debija kā režisore lugā "Marion Bridge", Directors Studio, 311 West 43rd Street (starp 8th & 9th Avenues), 4th floor, New York, NY 10036. Seko apraksts angliski: Three estranged sisters converge at their childhood home to care for their mother. In their struggle to reconnect, past longings are revealed, choices are examined, and hope surfaces as they consider building a new life from the fragments of the old. Ieeja $10. Stingri ieteikts rezervēt sēdvietas. lai iegūtu informāciju, rezervēt vietas un iegādāties biletes apciemojiet: www.directorscompany.org vai zvaniet (212) 246-5877, vai sūtiet e-pastu: directorscompany@gmail.com .

Svētdien, 31. janvārī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums kam sekos Koncerts un kultūras dienas programma, Jonkeru baznīcā. Koncerta programmā: Viktora Baštika "Rekviēms" un tautas dziesmu apdares korim. Piedalās: Laila Liepiņa, soprāns; Ilze Akerberga, ērģeles; Ņujorkas latviešu koris, instrumentu ansamblis, Andrejs Jansons, diriģents. Koncertu atbalsta Ņujorkas štata mākslas padome (New York State Council on the Arts - NYSCA).Koncertam sekos programma kur būs apskate par nesen godalgotajiem latviešiem, kas tagad vai agrāk dzīvoja Ņujorkas apkaimē. Šogad godinās: Ingrīdu Jansoni, Imantu Kalniņu, Jāni Riekstiņu un Dr. Vilni Vīksni. Par vņniem referēs pēc kārtas Ilze Buls, Dr. Vilnis Vīksne, Raimonds Kerno un Jānis Riekstiņš. Rīko Ņujorkas latviešu organizāciju padome.

Trio CavatinaSvētdien, 31. janvārī, pulksten 15:00 - Trio Cavatina koncerts, Lafayette Avenue Presbyterian Church, 85 South Oxford Street pie Lafayette Avenue in Fort Greene, Brooklyn, četru īsi bloku attālumā no Brooklyn Academy of Music. Lietuviešu pianiste Ieva Jokubaviciute ir Trio locekle. Programmā Šūmana, Meltzera and Brāmsa darbi. Sīkākai informācijai par māksliniekiem, programmu un cela norādījumiem apciemojiet: www.BrooklynFriendsOfChamberMusic.org  

FEBRUĀRĪ 2010:

Pirmdien 1. februārī, pulksten 18:50 - The CBS Evening News with Katie Couric (in New York, NY on WCBS-TV channel 2) būs nodala par Latviju. Katru pirmdienu CBS televīzijas vakara zinas programma rāda nodalu par kādu vietu pasaulē. Pirmdien 1. februārī tā būs par Latviju. CBS televīzijas vakara ziņas programma sākās pulksten 18:00 (6-os vakara) un šo nodalu raida tuvu programmas beigām ap 18:50.
JA NOKAVĒJĀT SKATĪTIES ŠO PROGRAMMU PAR LATVIEŠU KULTŪRISTU (BODY BUILDER) LIEPĀJĀ, TAD VARIET TO NOSKATĪTIES ŠEIT: http://www.cbsnews.com/stories/2010/02/01/eveningnews/main6162980.shtml

Priedaine - NJ Latviiešu BiedrībaŠIS SARIKOJUMS ATSAUKTS PAREGOTAS SNIEGA VETRAS DEL
Sestdien, 6. februārī,
pulksten 13:00 - Draudzīgā aicinājuma atceres sarīkojums, Priedainē NJ. Programmā Marutas Jurjānes filma "Voldemārs Avens"  Pēc tam: dzejnieks, gleznotājs un architekts V. Avens stāstīs par savu 2009.gada izstādi Rīgā un kopā ar Nudžersijas literārās kopas dalībniekiem  lasīs savu dzeju. Sekos pianistes Ramonas Klaviņas priekšnesums.  Kafijas galds.  Ieeja $20. Bērniem un studentiem ieeja brīva.  Atlikums par labu Ņudžersijas latviešu skolai. Rīko Ņudžersijas latviešu biedrība. Sīkākai informācijai skatiet Priedaine's tīmekļa lapu www.priedaine.org .

Sestdien, 6. februārī, pulksten 12:00 - Mecosoprāna Birutas Grunvaldes un pianistes Šarlotes Rosas Zandes Valentīna dienas koncerts "Mīlestības dziesmas no visas pasaules" Flašinga bibliotēkas telpās, Flushing Branch of the Queens Library, 41-17 Main Street, Flushing NY 11355. B. Grunvalde dziedās latviešu, franču, spāņu, neopolitāniešu dziesmas, kā arī dziesmas no Brodveja izrādēm. Š. Rosa Zanda atskanos F. Lista un J. Brāmsa romantiskos skaņdarbus. Informācijai apciemojiet: http://www.queenslibrary.org/index.aspx?page_id=126&section_id=12&sub_section_id=44&branch_id=F vai zvaniet (718) 661-1200.

Svētdien, 7. februārī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums kam sekos Ņujorkas latviešu federālās kredītsabiedrības pilnsapulce, Salas baznīcā. Sapulce notiks baznīcas lejas zālē. Pēc sēdes būs atspirdzinājumi. Visi kredītsabiedrības biedri, un potenciālie biedri ir mīli aicināti.

SuperBowl XLIV Miami, FLSvētdien, 7. februārī, sākot pēc pulksten 16:00 - Super Bowl XLIV Party, Jonkeru baznīcā. Ieeja $20 (bērniem zem 16 gadiem: brīva), kas ieskaita Super Bowl skatīšanu uz lielā ekrāna televīzijas, ēdiens, sodā, vīns un alus. Atlikums par labu Jonkeru baznīcas virtuves remontam. Visi laipni aicināti. Jums nav jābūt fanātiķim, vai nemaz nav jāsaprot Amerikas football-u, lai izbaudītu šo partiju. Bet ja vēl neziniet kas ir "first down" un vēlaties to iemācīties, tad ieteicams palasīt "Beginner's Guide to Football" un citus aprakstus NFL lapā: www.nfl.com/rulebook . Zināšanai, tās divas komandas kas sasniegs Super Bowl spēlēs Dolphins stadionā, Miami, FL un "kick-off" laiks būs apmēram 18:28 EST (ASV austrumu piekrastes laiks). Puslaikā spēlēs leģendārā britu rokgrupa "The Who".
JAUNAKAS ZINAS: Diemžēl Ņujorkas "Reaktīvie" (NY "Jets") zaudēja pret Indianapoli AFC čempionātā. Rezultātā Super Bowl spēlēs Indianapoles "Kumeļi" pret Ņuorlīnsas "Svētiem" (Indianapolis "Colts" vs. New Orleans "Saints".)

Vancouver 2010 Winter Olympic GamesNo piektdienas 12. februāra līdz svētdienai 28. februārim - XXI Ziemas Olimpiskās spēles Vankūverā, Kanādā. Sīkākai informācijai par latviešu olimpiskiem centieniem atrodama: www.olimpiade.lv  it sevišķi "Esiet sveicināti Vankūverā" lapa: www.olimpiade.lv/vankuvera/sakumlapa/ . Plašāka informācija par olimpiskām spēlēm Vankūverā vispār atrodama: www.vancouver2010.com/ . Arī apciemojiet NBC Sports lapu par Latviju: www.nbcolympics.com/nations/nation=lat/index.html .

Piektdien, 12. februārī, pulksten 19:00 - Baltiešu Valentīnas Dienas Partija Igauņu namā. Mūziku spēlēs ansamblis "The Windsor Terrors". Vieninieki un pārīši visi mīli sagaidīti. Ieeja $15. Pieaiciniet draugus arī! Informācijai rakstiet Pia, vai zvaniet (917) 770-7825. Lūdzu arī apciemojiet: www.estonianhousenewyork.com

UZMANĪBU - ŠIS SARIKOJUMS ATCELTS SNIEGA DĒĻ!
VAŠINGTONA, DC: Sestdien 13. februārī
pulksten 19:00 - ALJA Sirsniņu dienas ballīte, Latviešu Centrā, 400 Hurley Avenue, Rockville, MD. Visi ir laipni aicināti pavadīt vakaru ar mums, dejot, uzdzīvot, un runājot ar labiem draugiem! Būs mūzika no DJ N.O.E. Visners, uzkodas, un dzeramie pret ziedojumiem. Ieeja $25 bet Amerikas latviešu Jaunatnes apvienības (ALJA) biedriem $20. Vecāki var kļūt par ALJA Biedru Veicinātājiem par $35.

Svētdien, 14. februārī, pulksten 13:00 - Dievkalpojums, kam sekos Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Gada Sapulce, Samitā - St. John's Lutheran Church, 587 Springfield Avenue, Summit, NJ. Visi kam interesē Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes darbs laipni lūgti piedalīties. Skatiet www.nydraudze.org.

Lietuvas karogsOtrdien, 16. februārī - Lietuvas Valsts Svētki.
Informācija par sarīkojumiem atrodama:  www.nylithuanian.org

Otrdien, 16. februārī pulksten 19:30 - Ansambļa "RARO" & "SoNoRo" festivāla koncerts Ņujorkas Karnegī zālē, Zankel Hall at Carnegie Hall, 57th Street and Seventh Avenue, New York, NY. Latviešu pianiste Diana Ketlera spēlē RARO ansamblī un programmā būs latviešu komponista Pētera vaska "Kvartets klavierēm, vijolei, altam un čellam". Programmā arī būs Roberta Šūmana un Georga Eneskū darbi. Informācija par ansambli, citiem māksliniekiem un programmas detaļām, noklikšķiet, lai apskatītu spožās krāsās PLAKĀTU.(PDF faile kam nepieciešams Adobe Reader.) kā arī apciemojiet www.EnsembleRARO.Com un www.SoNoRo.ro .  Lai pasūtītu biļetes un ceļa norādījumiem apciemojiet: www.CarnegieHall.Org .

Mariss JansonsMariss Jansons atgriežas Carnegie Hall

Pasaulē izcilais diriģents Mariss Jansons atgriežas Ņujorkas Karnegī zālē (Carnegie Hall) 2010. gada 16. un 17. februārī, lai diriģētu Royal Concertgebouw Orkestri.
Otrdien, 16. februārī pulksten 20:00 - SIBELIUS, Violin Concerto; RACHMANINOFF, Symphony No. 2 in E Minor (with Janine Jansen, Violin).
Trešdien, 17. februārī pulksten 20:00 - MAHLER, Symphony No. 3 (with Jill Grove, Mezzo-Soprano, New York Choral Artists, The American Boychoir).
Biļetēm un citai informācijai apciemojiet: www.CarnegieHall.org .

Latvijas olimpiskā ledus hokeja komandaŠIS SARĪKOJUMS IR BIJIS ATCELTS
Divas iespējas noskatīties Latvijas olimpiskās ledus hokeja spēles L.K.I.A. īpašumā "Rotā" Katskiļu kalnos:
piektdien 19. februārī
pulksten 19:30 - Latvija pret Čechijas republiku;
sestdien 20. februārī
pulksten 19:30 - Latvija pret Slovākiju.
Skatīšana notiks Rotas "Zelta Auna" krodziņā, kas atvērsies jau 17:00. Ceļa norādījumiem, lai rezervēt naktsmājas un citai informācijai apciemojiet: www.rotalodge.org .Lūgts (bet nav obligāti) arī pieteikties  Aivaram Bāram, tel. (862) 812-1067, lai rīkotāji zinātu vai sarīkojums izdosies vai to vajadzētu atsaukt.
.

Igaunijas karogsTrešdien, 24. februārī - Igaunijas Valsts Svētki. "Elagu Eesti!"
Informācija par sarīkojumiem atrodama: www.estonianhousenewyork.com.
 

No piektdienas 26. februāra līdz svētdienai 28. februārim - FLJRK "Jauniešu dienas", Ņujorkas draudzes Katskiļu Nometnē. "F.L.J.R.K." ir Filadelfijas latviešu jauniešu rīcības komiteja. Reģistrācija sākas 20:00 piektdien ar iepazīšanās vakaru.  Sestdien būs šķēršļu gājiens, sportošana un balle: "Jersey Shore latviešu veidā".  Reģistrācijas maksa ir $60 pie durvīm. Lai rezervētu istabas Atpūtas Namā, reģistrēties vai ja ir kādi jautājumi lūdzu sūtiet e-pastu: JauniesuDienas2010@gmail.com Plašākai informācijai (kas drīz tiks uzstādīta) apciemojiet www fljrk org.

The New York Times Travel Show No sestdienas 27. februāra līdz svētdienai 28. februārim - The New York Times Travel show, Jacob K. Javits Convention Center, kam ieeja ir uz 11th Avenue pie 39th Street. Sestdien: apmēram pulksten 11:00 Igaunijas konsulāts/EACCI prezentēs dziedātāju Sofiju Rubinu ar pianistu Jevgenīju Lebedevu programmā ar igauņu džezs, tautiskām un populārām dziesmām; un ap pulksten 16:00 būs Lietuviešu kultūras prezentācija godinot baltiešu Dziesmu un Deju Svētkus visā pasaule ieskaitot "Dainu Svente" un IX Lietuviešu Dziesmu Festivālu Toronto. Prezentē GoBalticEurope/BTC/Lietuva. Svētdien apmēram pulksten 14:00 uzstāsies Tautas deju kopa Jumis, ko prezentē Latvijas vēstniecība ASV. Plašāka informācija par visām izrādēm un visiem dalībniekiem atrodama www.nytimes.com/travelshow. Starp stendiem izrādē būs Estonia/EACCI #480, GoBalticEurope/BTC/Lithuania # 381, un Latvia #478, kuriem visiem kontaktinformācija atrodama zem "Exhibitor List" agrāk minētā portālā. Lūdzu arī apciemojiet Tautas deju kopas Jumis mājas lapu, kur ir video no viņu izrādēm: www.jumis.org

Priedaine - NJ Latviiešu Biedrība Sestdien, 27. februārī, pulksten 13:00 - Draudzīgā aicinājuma atceres sarīkojums, Priedainē NJ. Programmā Marutas Jurjānes filma "Voldemārs Avens"  Pēc tam: dzejnieks, gleznotājs un architekts V. Avens stāstīs par savu 2009.gada izstādi Rīgā un kopā ar Ņudžersijas literārās kopas dalībniekiem  lasīs savu dzeju. Sekos pianistes Ramonas Kļaviņas priekšnesums.  Kafijas galds.  Ieeja $20. Bērniem un studentiem ieeja brīva.  Atlikums par labu Ņudžersijas latviešu skolai. Rīko Ņudžersijas latviešu biedrība. Sīkākai informācijai skatiet Priedaines tīmekļa lapu www.priedaine.org . Šis sarikojums agrāk bija paredzēts notikt 6. februārī bet tika atsaukts sniega vētras dēl.

SkautiGaidasSvētdien, 28. februārī, pulksten 11:00 - Dievkalpojums kam sekos Zilā kalna 4. gaidu vienības un Rīgas 90. skautu vienības 61. gada svētki, Jonkeru baznīcā. Programmā vienību dalībnieku uzvedums "Muļķītis un Princese" , siltas pusdienas, loterijas, fotogrāfiju izstāde un saviesīga pēcpusdiena. Loterijas par labu abu vienību braukšanai uz 10. Lielo skautu un gaidu nometni Mičiganā 2010. gada vasarā. Visi agrākie un tagadējie vienību dalībnieki un labvēli mīli aicināti un gaidīti. Sīkākai informācijai rakstiet Intai Šķiņķei.

MARTĀ 2010:

Ceturtdien 4. martā, pulksten 18:00 - Sava laika Latvijas valsts prezidente, Dr. Vaira Vīķe-Freiberga, būs viena no atzinību ieguvušajām personām Ņujorkas Luterāņu sociālā atbalsta dienesta ( Lutheran Social Services of New York) prezidenta apbalvojumu pieņemšanā un vakariņās,  Terrace on the Park, 52-11, 111th Street, Flushing Meadow Park, NY 11368 (Kvīnsas rajonā (borough of Queens) Ņujorkas pilsētā). Informācijai un lai rezervētu vietas apciemojiet www.lssny.org vai rakstiet Ausma Ozols Mursch vai zvaniet (941) 441-6904. Lūdzu arī apciemojiet www.NYDraudze.Org . Ceļa norādījumiem un informācijai par restorānu apciemojiet: www.terraceonthepark.com .

No piektdienas 5. marta līdz svētdienai 7. martam - Amerikas latviešu apvienības (ALA www.alausa.org ) Izglītības nozares Latviešu skolu skolotāju un pārzinu konference Ņujorkas draudzes Katskiļu Nometnes Atpūtas namā. Visi latviešu skolu skolotāji, kā arī tie kam interesē latviešu skolas veidošana un nākotne ir laipni ielūgti. Pieteikšanās lapas un dienas kārtība pieprasāmas no Anitas Bataragas.

Svētdien, 7. martā, pulksten 10:00 - Pulkveža Oskara Kalpaka bataljona un Atsevišķās studentu rotas piemiņas dievkalpojums ar korporāciju gājienu, Jonkeru baznīcā. Dievkalpojumu un programmu kuplinās flautistes Indras Ozolas un ērģelnieces Olgas Gurēvičas mūzikālais sveiciens. Pēc dievkalpojuma notiks programma kur referēs Normans Penke, Latvijas Republikas vēstnieks Apvienoto Nāciju Organizācijā Ņujorkā. Pēc referāta Studenšu korporāciju kopas Ņujorkā cienasts. Korporāciju pārstāvjiem pulcēšanas pulksten 09:30 pirms dievkalpojuma uz fotografēšanās. Visi laipni ielūgti.

Vasaras laiks sākas 14. martā 01:00 - grieziet pulksteņus stundu uz priekšu.

Svētdien, 14. martā, pulksten 10:00 - Dievkalpojums kam sekos gadskārtējās Pankūku brokastis, Jonkeru baznīcā. Būs arī programma kur Longailendas teātra kopa uzvedīs Ulža Siliņa lugu "Dzimšanas diena", kurā piedalās aktieri: Inta Krafta, Dagnija Spuntele-Lapiņa, Māra Vilcina, Jānis Riekstiņš, Kārlis Budkēvics, un Uldis Stepe. Atlikums par labu Jonkeru baznīcas virtuves remontam. Visi laipni ielūgti.

vijolniece Margarita KreineVijolnieces Margaritas Kreines pieci koncerti

Svētdien 14. martā pulksten 19:30 Weil Recital hall pie Carnegie Hall, West 57th Street & Seventh Avenue, New York, NY. Margarita uzstāsies kā 1. prēmijas ieguvēja American Protégé International Piano and Strings Competition in New York 2010. Ieeja $40. Biļetēm un citai informācijai apciemojiet: www.CarnegieHall.org .
Ceturtdien 18. martā, pulksten 12:00 dienā Yamaha Piano Salon, 689 Fifth Avenue, 3rd Floor, New York, NY. Entrance located on the north side of 54th Street, between Madison & Fifth Avenues. Ieeja brīva. Margarita spēlēs Bramsa 2. sonāti ar Dror Semmel.
Sestdien 20. martā, pulksten 14:00,  DV Namā.. (Skat. zemāk)
Svētdien 21. martā pulksten 19:30 Weil Recital hall pie Carnegie Hall, West 57th Street & Seventh Avenue, New York, NY. Margarita uzstāsies kā prēmijas ieguvēja Concert Festival Auditions in New York. Ieeja $40. Biļetēm un citai informācijai apciemojiet: www.CarnegieHall.org .
Pirmdien 22. martā pulksten 20:00 Latvijas pārstāvniecībā ANO, 333 East 50th Street, New York, NY. Margarita spēlēs Brāmsa sonātes vijolei.

Daugavas Vanagi EmblēmaSestdien 20. martā, pulksten 14:00 - Leģiona dienas atcere DV Namā. Programmā vijolniece Margarita Kreine un pianists Dror Semmel spēlēs Johanesa Brāmsa "Sonātes vijolei un klavierēm". Tam sekos profesionālās saimnieces Ilzes Buls gatavotās latviskās pusdienas. Ieeja $20. Visi mīli aicināti. Atlikums par labu slimo un nespējīgo leģionāru aprūpei Latvijā.

Svētdien, 21. martā, pulksten 10:30 - Dievkalpojums kam sekos Tautiska pēcpusdiena, Salas baznīcā. Programmā filmas izrāde "Trejādas saules". Filma atspoguļo Latvijas valsts bijušās prezidentes Dr. Vairas Vīķes-Freibergas stāstījumu par savu dzīvi, par emigrāciju, par trimdu un par atgriešanos dzimtenē. Sekos tautiskas pusdienas, kafija un izloze.

Lellu teātrisPriedaine - NJ Latviiešu BiedrībaSvētdien, 21. martā, pulksten 10:30 - Māra Putniņa leļļu izrāde "Kas zaķīti pasargās", Priedainē NJ. Izrāde ar lellēm visai ģimenei. Mūsdienīgi asprātīga oriģinālautora Māra Putniņa leļļu izrāde. Izrādē darbojas vadošie Latvijas leļļu teātra aktieri - profesionāli : Laila Kirmuška, Edgars Lipors, Jānis Kirmuška. Ieeja bērniem $10, pieaugušiem $25. Pilnīgāks apraksts atrodams: http://priedaine.com/paskumi/tuvkie-paskumi/78-lellu-teatris . Sīkākai informācijai skatiet Priedaine's tīmekļa lapu: www.priedaine.org .

No trešdienas, 24. marta līdz svētdienai 28. martam - Ņujorkas Igauņu Kultūras dienas. Programma notiek Igauņu namā. Informācijai par programmu, biļetēm un norādījumiem apciemojiet: www.estonianhousenewyork.com/eri.html .

Ceturtdien, 25. martā - Tautas sēru diena, 1949.g. aizvesto piemiņas diena (Latvijā: Komunistiskā genocīda upuru pieminas diena). (Skat. arī 14. jūniju un 4. jūliju.)

VAŠINGTONĀ, DC: No piektdienas 26. marta līdz sestdienai 27. martam - Amerikas latviešu organizāciju jaunatnes sabiedrisko darbinieku "Meistarklases", Latvijas Republikas Vēstniecībā ASV. Organizē ALA Kultūras nozares vadītāja, Iveta Vesmane-Felzenberga, Lai sagatavotu un iedvesmotu jaunus sabiedriskos  darbiniekus. Atbalsta Amerikas latviešu jaunatnes apvienība (ALJA). ASV latviešu organizācijas arvien vairāk noveco. Lai to novērstu, mums jāiesaista gados jaunākus biedrus organizāciju darbā. Pozitīvu iznākumu mēs varētu cerēt, ja mūsu vidu būtu gados jauni, spējīgi sabiedriskie darbinieki. Lūdzu, nododiet šo ziņu tālāk kādam talantīgam jaunietim vai jaunietei no Jūsu latviešu sabiedrības. Lūdzam,  Jums palīdzēt šim jaunam cilvēkam segt ceļa izdevumus un dalības maksu, lai piedalītos šajā vērtīgajā pasākumā. Aicinājumu, programmu, pieteikšanās informācija atrodama: :http://www.alausa.org/new.php?lang=lv&news=2&id=1041 . Sīkāku informāciju var arī iegūt no Ivetas Vesmanes Felzenbergas - ivetavf@yahoo.com  .

Piektdien, 26. martā, pulksten 19:00 - Ņujorkas latviešu organizāciju padomes (ŅLOP) pilnsapulce, DV Namā. Visām ŅLOP biedru organizācijām atgādināts izraudzīt uz šo pilnsapulci delegātus, kas spēs uzņemties amatus ŅLOP valde un aktīvu lomu tās darbībā. Sīkākai informācijai rakstiet Baibai Pinnei vai zvaniet (914) 631-5725.

Daugavas Vanagi EmblēmaSestdien, 27. martā - Ņujorkas Daugavas Vanagi Pilnsapulces pulksten 11:00 - Vanadzēm, un pulksten 13:00 - Visai DV Apvienībai Ņujorkā, DV Namā. Ieeja brīva. Visi aicināti, tautiešiem lūgts iestāties Daugavas Vanagu Apvienībā Ņujorkā, lai veicinātu tās darbību aprūpes un kulturālos laukos. Lai lasīt vēl par Daugavas Vanagiem Ņujorkā. lūdzu apciemojiet DV Ņujorkā lapu.

Sestdien, 27. martā, pulksten 12:30 - Dievkalpojums Pūpolu svētdienas zīmē, Bruklinas draudzes namā.  

Priedaine - NJ Latviiešu BiedrībaSestdien, 27. martā, - NJ pilnsapulces: pulksten  13:00 - Ņudžersijas latviešu Kredītsabiedrībai, kam sekos pulksten 15:00 - Ņudžersijas latviešu biedrībai, Priedainē NJ. Sīkākai informācijai skat www.priedaine.org.

Svētdien, 28. martā - Pūpolu svētdiena - Dievkalpojumi ar dievgaldu: pulksten 10:00 Jonkeru baznīcā, un pulksten 10:30 Salas baznīcā .

APRĪLĪ 2010:

Ceturtdien, 1. aprīlī - Zaļā ceturtdiena - Dievkalpojumi ar dievgaldu: pulksten 19:00 Jonkeru baznīcā, un pulksten 13:00 Salas baznīcā un pulksten 13:00 Īstoranžas, NJ baznīcā.

Piektdien, 2. aprīlī - Lielā Piektdiena - Dievkalpojumi ar dievgaldu: pulksten 19:00 Jonkeru baznīcā, un pulksten 19:00 Salas baznīcā.

Priecīgas Lieldienas!

Svētās nedēlas dievkalpojumi Nujorkas latviešu ev. lut. draudzēSvētdien, 4. aprīlī - Lieldienas - Dievkalpojumi: pulksten 08:00  Jonkeru baznīcā, un pulksten 08:00  Salas baznīcā. Pēc dievkalpojumiem Jonkeros sekos Lieldienu brokastis un Salā sekos Lieldienu olu medības, kam bērniem lūgts paņemt līdz groziņus.

Piektdien 9. aprīlī un sestdien 10. aprīlī, no pulksten 12:00 līdz 16:00 - Utenis: Lietoto mantu tirdziņš, DV Namā. Tautieši lūgti ziedot savus liekās mantas (izņemot datorus): maigi lietotas tīras drēbes, traukus, palagus, dvieļus uc. mājsaimniecības piederumus, rotaļlietas. Ziedojumus var atskaitīt no ASV nodokļiem par ko varam izsniegt kvīts Lūgts ziedotās mantas nogādāt DV namā dažas dienas pirms tirdziņa, lai tās varētu sakārtot. Plašākai informācijai rakstiet: Marijai Maher vai zvaniet (973) 783-9273.

Latviešu kultūras biedrība TILTSSestdien, 10. aprīlī, pulksten 13:00 - Latviešu kultūras biedrības TILTS gada sapulce, Bedfordas Presbiterānu baznīcas telpās, Bedford, New York. Pirms tam pulksten 11:00 notiks TILTS valdes sēde. Lūdzu apciemojiet www.tilts.org vai rakstiet gzeidenbergs@tilts.org.

Mācītāja - prāvesta Alberta Ozola portretsSvētdien, 11. aprīlī, pulksten 11:00 - Piemiņas dievkalpojums prāvestam Albertam Ozolam, Jonkeru baznīcā. Alberts Ozols gadu desmitiem kalpoja Ņujorkas latv. ev. lut. draudzei un bija Jonkeru baznīcā mācītājs un vēlāk kā Latviešu Ev. Lut. Baznīcas ārpus Latvijas ASV austrumu piekrastes prāvests. Pēc dievkalpojuma Jauno prāv. Alberta Ozola portretu, ko uzgleznoja Linda Treija un ierāmēja architekts Arnolds Lezdkalns, formāli atklās un izliks baznīcas telpās kopā ar citiem draudzes un baznīcas garīdznieku portretiem. Sekos pieņemšana. Programmas informācija sekos. IEVĒROJIET: Dievkalpojums sāksies stundu vēlāk nekā ierasts Jonkeros lai 'veicinātu tālāko novadu līdzdalību. Citās vietās tanī dienā dievkalpojumi nenotiks.

Laila Salīņa mecosoprānsJuris Žvikovs pianistsPiektdien, 16. aprīlī, pulksten 19:00 - Latviešu nacionālās operas Ģildes (LNOĢ) rīkotais Pavasara labdarības koncerts "Mēs ticējam dzīvei, kā burvīgai dzejai...", Salas baznīcā. . Koncertā piedalīsies mecosoprāns Laila Saliņa un pianists Juris Žvikovs. Programmas pirmā daļā - latviešu un citu komponistu operu ārijas un klavieru skaņdarbi; otrā daļā - kabarē un operētu dziesmas ar lasījumiem no Aleksandra Čaka dzejas. Pēc koncerta sekos saviesīgs vakars un tikšanās ar māksliniekiem pie vīna glāzes un uzkodām. Viss atlikums tiks veltīts Bruno Skultes Vilkaču mantinieces operas izrādei 2011. gadā LNO, Rīgā. Ieeja par ziedojumu sākot ar $35.00; pēc 9. aprīļa - $45.00. Labvēļu ieejas karte sākot ar: $100.- (ziedotāju vārdi tiks ievietoti LNO pirmizrādes Vilkaču mantinieces programmā). Lūdzam pieteikties un rezervēt galdiņus līdz 9. aprīlim, nosūtot čeku uz: Latvian National Opera Guild, Inc, c/o Andris Padegs, 2 Merry Hill Rd, Poughkeepsie, NY 12603-3214. Sīkāka informācija: Aija Pelše tel. (516) 433-4137.

Daugavas Vanagi EmblēmaVAŠINGTONA, DC: No piektdienas, 16. aprīļa līdz svētdienai, 18. aprīlim - Daugavas Vanagu A.S.V. delegātu sapulce, Vanadžu salidojums, DV Jaunatnes saiets. Plašākai informācijai apciemojiet: www.daugavasvanagi.org.

Sestdien 17. aprīlī - Austrumu apgabala (latviešu luterisko draudžu) dāmu komiteju konference, Salas baznīcā. Prāveste Lauma Zušēvica un prāvests Oļģerts Sniedze piedalīsies kā lektori. Konferences noslēguma dievkalpojums ar dievgaldu pulksten 17:00. Publika aicināta piedalīties konferencē, dievkalpojumā un sekojošās vakariņās. Dalības maksa konferencei un vakariņām $35.00, dalības maksa tikai vakariņām $10.00. Pieteikšanās pie Ingrīdas Lediņas (516) 921-2243 vai herbinga@aol.com  līdz š. g. 9. aprīlim.

Priedaine - NJ Latviiešu BiedrībaSestdien 17. aprīlī, pulksten 13:00 - Teātris: Laumas Muktupāvelas luga "Šampinjonu derība", Latvijas Nacionālā teātra aktrises Intas Tiroles monoizrāde, Priedainē NJ. Sīkākai informācijai skatiet Priedaines tīmekļa lapu: www.priedaine.org .

VAŠINGTONA, DC: Sestdien 17. aprīlī - Vēstniecību Kauss 2010 Basketbola turnīrs. Ielūguma teksts (angļu valodā) seko:: "The Embassies of Lithuania, Latvia and Estonia in association with the U.S.- Baltic Foundation Invites members of Lithuanian, Latvian and Estonian communities in the U.S. to participate in the annual basketball tournament “Embassy Cup 2010” on April 17, 2010. We encourage all the Baltic communities to form the teams and come to D.C. to celebrate this wonderful occasion and show once again the unbreakable unity of the Baltics. Teams can register by sending an email to Andrius Kaseta andrius.kaseta@ltembassyus.org or by calling 202-234-5860 ext.115. More information and the detailed program of the basketball tournament will be available closer to the date of the event."

AABS - Baltiešu Studiju apvienībaSIETLA, VAŠINGTONA: No ceturtdienas, 22. aprīla līdz svētdienai, 24. aprīlim - 22. Baltiešu Studiju Konference,  Vašingtonas Universitātē, Seattle, WA Šī būs pirmā reize kad konference tiks rīkota kopā ar Society for the Advancement of Scandinavian Study. Plašākai informācijai lūdzu apciemojiet mājas lapu AABS

Priedaine - NJ Latviiešu BiedrībaSestdien, 24. aprīlī, pulksten 14:00 - Ērika Raistera pieminas fonda balvas pasniegšanas sarīkojums, Priedainē NJ. Šī gada Raistera fonda laureāts ir darbīgais žurnālists "drukā" un "tīmeklī" kā arī žurnāla Jaunā Gaita redaktora vietnieks Juris Žagariņš. Par laureāta nopelniem un interesanto dzīves gājumu stāstīs Jaunā Gaita redakcijas kolēģijas loceklis Dr. Juris Šlesers no Bostonas. Piedalīsies avīzes Laiks redaktore Ligita Kovtuna no Latvijas un koncerta daļā dzirdēs iecienīto dziedoni Lailu Saliņu pašas sacerētās ģitāras un solo balss aranžējumus. Pēc sarīkojuma cienasts. Ieeja ar vismaz $20 ziedojumu. Visi laipni ielūgti. Sīkākai informācijai par Priedaini skatiet: www.priedaine.org.

Svētdien 25. aprīlī pulksten 19:30 - Metro Chamber orķestra koncerts, Christ and St. Stephen's Episcopal Church, 120 West 69th Street, New York, NY 10023, (starp Broadway & Columbus Avenue). Tur spēlēs latviešu koncertmeistare Una Tone. Ieeja $30. Sīkākai informācijai un biļetēm apciemojiet: http://themetrochamberorchestra.org/concert.html tel. (212) 787-2755.

Pirmdien 26 aprīlī pulksten 12:30 ppd - Koncerts: Margarita Kreine, vijole un Jen-Ru sun, klavieres W.M.P. Concert Hall, 31 East 28th Street, New York, NY. Programmā: J.S. Bach - Sonata No. 2 in A Minor, BWV 1003, Grave & Fuga; J. Corigliano - Red Violin Caprices; un J. Brahms - Violin Sonata No. 3 in D minor op. 108. Ieteiktais ziedojums $10. Informācijai apciemojiet www.wmpconcerthall.com

Theater performance "That Face" with Laila RobinsNo ceturtdienas 29. aprīļa līdz svētdienai 27. jūnijam - Teātra izrādes That Face (Tā seja) ar Amerikas latviešu aktrisi Lailu Robiņu, piedāvā The Manhattan Theatre Club, teatrī Stage I of the  New York City Center, West 55th Street, starp 6th & 7th Avenues, New York, NY. Informācijai par lugu un lai pasūtīt biļetes apciemojiet: www.manhattantheatreclub.com. Ceļa norādījumiem uz teātra zāli apciemojiet: www.nycitycenter.org

ALA logoSAN FRANCISKO, KALIFORNIJĀ: No piektdienas, 30. aprīļa līdz svētdienai, 2. maijam - Amerikas latviešu apvienības (ALA) gadskārtējais kongress, San Francisko, CA. Plašākai informācijai apciemojiet www.alausa.org.

MAIJĀ 2010:

Priedaine - NJ Latviiešu BiedrībaSestdien 1. maijā, pulksten ??:00 - Talka, Priedainē NJ. Sīkākai informācijai skatiet Priedaines tīmekļa lapu: www.priedaine.org .

Sestdien, 1. maijā no pulksten 09:00 līdz 16:00 - Utenis (lietoto mantu tirdziņš) Jonkeru baznīcā. Lūdzu noziedojiet (tagad - negaidiet līdz dienai kad notiek utenis) viegli lietotas drēbes, mantas, virtuves piederumus, spēļu un citas bērnu mantas, elektroniku. Iztukšojiet skapjus, bēniņus un garāžu! Lūdzu sazināties ar Viju Valdmani, tel. (914) 478-4787, lai sarunāt laiku kad atvedīsiet Jūsu nevajadzīgās mantas. Lūdzu arī apmeklējiet uteni kur būs atrodami loti izdevīgi pirkumi. Atlikums par labu latviešu pamatskolai Jonkeros. Ja būtu jautājumi un lai pieteikties palīdzēt iepriekšējās dienā tirdziņu uzstādīt, kā arī izpalīdzēt pārdošanā tirdziņa dienā rakstiet Laurai Zamurai vai zvaniet (516) 628-1465.

NJ Latvian Sports club "Kursa" Daugavas Vanagi EmblēmaSestdien, 1. maijā, pulksten 11:00 - Austrumu piekrastes spēles volejbolā, pie Baltimoras, MD, Volleyball House, 5635 Furnace Ave., Elkridge, MD www.vbhouse.com Paredzēts piedalīties volejbolistiem un volejbolistēm no Ņudžersijas, Nujorkas, Filadelfijas, Vašingtonas DC un citurienes. Spēlētāju & vienību pieteikšanās un sīkākai informācijai rakstiet Vašingtonas DC Daugavas Vanagu sporta kopas "Sigulda" pārstāvim Viesturam Timrotam , tel. (301) 294-0046, vai Ņudžersijas sporta kopas "Kursa" pārstāvim Janim Ģigam, mājas tel. (908) 272-5480, darba tel. (609) 588-6314.

Spring Ball in Brooklyn
Sestdien, 1. maijā,
pulksten 18:00 - Aldara Draudzības vakars kam sekos pulksten 20:00 Pavasara ballīte, Bruklinas draudzes namā. Draudzības vakarā dalīsimies pieredzē par dzīvi Ņujorkā ar domām un idejām par iespējām un vajadzībām, kas noderētu katram no mums. Ballē būs alus, būs cienasts. Informācijai rakstiet LatvianUSA@gmail.com vai zvaniet (917) 668-7501. Ieeja $10, atlikums par labu draudzes Iekšpilsētas novadam un Bruklinas latviešu skolai. Rīko Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads sadarbībā ar www.LatvianUSA.com.

Piektdien 7. maijā un sestdien 8. maijā, no pulksten 12:00 līdz 16:00 - Utenis: Lietoto mantu tirdziņš, DV Namā. Tautieši lūgti ziedot savus liekos traukus mājsaimniecības piederumus, aparātus un rotaļlietas. Lūgts ziedotās mantas nogādāta DV namā dažas dienas pirms tirdziņa, lai tās varētu notīrīt un sakārtot. Plašākai informācijai rakstiet: Marija Maher vai zvaniet (908) 277-1251.

Sestdien, 8. maijā - Ģimenes dienas dievkalpojumi: pulksten 11:30 - Ņudžersijā, Christ Church, 66 Highland Avenue, Short Hills, NJ; un pulksten 11:00  Jonkeru baznīcā. Kā Ņudžersijā tā Jonkeros dievkalpojumi būs ar dievgaldu un tiem sekos sarīkojumi ar cienastu. Jonkeros piedalīsies Bronksas pamatskolas bērni ar dziesmām dzejām un ludziņām. Visi laipni ielūgti.

US Baltic FoundationVAŠINGTONA, DC: Sestdien 8. maijā, pulksten 18:00 - ASV Baltiešu Fonda (USBF) US Baltic Gala, Renaissance Mayflower Hotel, 1127 Connecticut Ave NW, Washington, DC. Goda viesis un svētku runātājs: Lietuvas premjērministris Andrius Kubulius. Seko apraksts angliski: " Sponsored by The U.S.- Baltic Foundation (USBF), the 2010 Annual U.S.-Baltic Gala will feature a Baltic business program, VIP reception, silent auction and black-tie gala dinner. The USBF will honor public and private sector leaders who have contributed to the development of the Baltic region and the strengthening of US-Baltic relations. All proceeds from the event will benefit USBF programs that foster cultural, educational and business cooperation between the US and the Baltics." Biļetes un plašāka informācija par visiem notikumiem iegūstama aplūkojot www.usbaltic.org , vai zvanot (212) 785-5056.

Svētdien, 9. maijā - Ģimenes dienas dievkalpojumi: pulksten 10:30 Salas baznīcā, kur pēc dievkalpojuma sekos skolas izlaiduma sarīkojums ar vecāko dalībnieku godināšanu; un pulksten 15:00  Džamaikas (Jamaica, Queens) baznīcā, First United Methodist Church, 162-10 Highland Avenue, Jamaica, NY.

Tautas dziesmu ansamblis"Teiksma" no MinneapolesPiektdien 14. maijā pulksten 19:30 - Tautas dziesmu ansamblis Teiksma (no Mineapoles) koncerts "Dienu nakti ritināju savu dziesmu kamoliņu"  Igauņu namā. Tautas dziesmu ansamblis "Teiksma" dzīvo un dzied Mineapolē, Minesotā kopš 1970. gada, visu savu darbošanos veltot latviešu tautas dziesmai. Dziesmu kamolā ir sakrāts daudz un dažādu tautas dziesmu, kuras dziedam kokles, akordeona, vijoles, ģīgas, stabules pavadījumā. Teiksma ir kuplinājusi vietējos latviešu un cittautu sarīkojumus, kā arī braukusi uz citiem latviešu centriem ASV un tāltālos koncertu braucienos Latvijā, Trinidadā un Tobago. Daži no pirmiem teiksmiešiem dzied vēl tagad, dzied arī pašu teiksmiešu otrā paaudze un pie rokas līdzi nāk jau trešā paaudze. Mineapolē esam rīkojuši daudzus tematiskus "Teiksmas vakarus" ar koncertu, latvisku azaidu, dančiem un kopējām dziesmām. Ceram arī kopā ar jums dziedāt, dancot un rotaļās iet. Dalībnieki: Elga Pone (vadītāja), Kira Birmane, Ingrīda Erdmane (kura kādu laiku dzīvoja Ņujorkā), Gunta Pone-Herona, Ilze Kļaviņa, Nora Lunda, Sarma Pone-Ozmena, Zinta Pone, Jānis Skujiņš, Jānis Paulis Skujiņš, Laila Švalbe, Jānis Zeltiņš. Ieeja: $20 pieaugušiem, $10 jauniešiem kam mazāk nekā 18 gadi. Rīko Ņ.L.O.P. (Ņujorkas latviešu organizāciju Padome) Informācijai rakstiet Baibai Pinnei vai zvaniet (914) 631-5725.
Auto novietošana: After 7 pm you can park on East 34th Street. Also, it is possible to park on 2nd Avenue and on 33rd Street if you put money in a parking meter or Muni-Meter. You can also find a garage by visiting: http://nyc.centralparking.com/Hotels/Manhattan-The-Estonian-House-Parking.html. Other possibilities may be found at: http://www.iconparkingsystems.com/Murray_Hill.asp?sSrc=ExpressParking_addfind.asp 
 and at 488 3rd Ave | Between: 33rd & 34th St and  200 E 32nd St | Between: 3rd & 2nd Aves. http://www.iconparkingsystems.com/Search_Garage_Info.asp and on Lexington Ave.
http://nyc.centralparking.com/Manhattan-Midtown-East-23rd-Street-to-East-43rd-Street.html.

Daugavas Vanagi EmblēmaSestdien, 15. maijā, pulksten 14:00 - Kurzemes Cietokšņa atceres sarīkojums, DV Namā. Programmā Auces pilsētas Teātra režisors Māris Druva stāstīs par saviem un darbiem un grāmatām, kas daudzina izcili patriotisko dzejnieku un Daugavas Vanagu organizācijas Goda biedru, Andreju Eglīti (1912-2006). Druvas kungs viesojās Ņujorkā arī lai tikties ar cilvēkiem un filmēt materiālus topošai filmai par dzejnieku. Māris Druva arī ir idejas un projekta autors "Andreja Eglīša dzeja vidusskolās", ir rīkojis 1. un 2. Andreja Egīša Dzejas svētkus, un ir izgatavojis videofilmu "Vai Andrejs Eglītis? ('Dievs, Tava zeme deg!')". Druvas kungs arī stāstīs par to, kā izcilais koris "Latvija" diriģenta Māra Sirmā vadībā varētu dziedāt kantāti "Dievs, Tava zeme deg!" Ņujorkā 2011. gada 11. septembrī - Ņujorkas traģēdijas 10.-gadē. Sīkāk par to visu mājas lapā www.tautaspalidziba.lv sadaļā Tautas palīdzības pasākumi. Ieeja $20, kas ieskaita cienastu, kas sekos programmai. Visi mīļi aicināti.

Ceturtdien 20. maijā, pulksten 18:30 - "The Art of Giving Project" Izstāde un pieņemšana, World Bar Trump World, 845 United Nations Plaza, New York, NY (pie First Avenue tuvu ANO galvenam miteklim). Izstādīs mākslas darbus kurus gleznojuši un zīmējuši bāreņu bērni Latvijā, kurus pa pieņemšanas laiku pārdos klusā izsolē (silent auction). Ienākumi par labu dzīvošanas apstākļu uzlabošanai bāreņu bērniem Latvijā. Informācijai par šo organizāciju apciemojiet: www.theartofgivingproject.com . Latvijas Republikas goda konsuls Ņujorkā. Daris Dēliņš oficiāli atklās izstādi pulksten 8 -os. Ieeja Brīva bet lūdzu piesakāties uz pieņemšanu līdz 10. maijam rakstot: anja711@hotmail.com .

Sestdien 22. maijā - Iespējamais datums Otrai Labdarības Ņujorkas latviešu jahta braucienam un ballītei. Lūdzu izpildiet aptauju, kas atrodama: http://www.latvianusa.com/content/view/478/1/ .

Sestdien 22. maijā pulksten 14:00 - Dievkalpojums Manhatenā, Seafarers & International House, 123 East 15th Street, New York, NY. Ceļa norādījumi: Brauciet ar jebkurām no sekojošām Subway maršrutiem: 4, 5, 6, L, N, Q, R līdz Union Square piestātnes un tad staigājiet dažus blokus uz austrumiem. Noklikšķiet šeit lai apskatīt: Karti. Mācītājs Laris Saliņš vadīs dievkalpojumu. Informācijai zvaniet Andrejam Lazdam (646) 228-21184. Visi laipni ielūgti.

NJ Sporta kopa "Kursa"American Latvian Association logoNo sestdienas 29. maija līdz svētdienai 30. maijam - ALA Meistarsacīkstes Volejbolā, Basketbolā un Ledus Hokejā, CUNY College of Staten Island, Staten Island, NY. Paredzetais hotelis ir atkal Staten Island Hotel (soon to be Crowne Plaza).  Hoteļa telefona numurs ir 1-800-532-3532 jeb 1-718-698-5000. Mums ir iespēja dabūt pazeminātas istabas cenas, ja piesakās līdz 1. maijam. Tās būtu $99 (bez nodokļa).  Pēc 1. maija būs parastā cena, kura ir apmēram $135.  Kad zvaniet sarunāt istabas, lūdzu pieprasiet American Latvian Association group rate  cenu ar “Group code” 4627.  Bet lūdzu saprotiet, ka istabas cena būs jau tagad uzlikta uz Jūsu kredītkarti, tā kā maksa drīz pēc tam parādīsies uz Jūsu kredītkartes rēķina! Tuvākā info: Jānis Ģiga (gbgiga@verizon.net), vai Aivars Bārs (Aivars@njkursa.com)
Hokeja vakars no ALA 57. finālspēlēm. Laiks ir pienācis atvērt skapjus, izrakt hokeja slidas un braukt spēlēt hokeju! Noteikti skatījāties Zelta medaļa spēli ledus hokejā un tas uzmundrināju Jūsu vēlmi pašam hokeju spēlēt! Šogad hokeja spēle būs dala no 57. ASV Meistarsacīkstēm. Vēl nav zināms spēles laiks un vieta. Dalības maksas informācija sekos, bet laikam būs ap $20 no personas, kas segs arēnas īres maksu, kā arī tiesnešu atlīdzības. Informācija par meistarsacīkstēm drīz būs pieejama, bet līdz šim vēl nav bijis formalizēts. Es pašlaik tikai meklēju konkrētus solījumus spēlēt hokeja spēli - jo vairāk spēlētāji piesakās agrāk, jo drīzāk es varu visu norunāt ar organizācijas komiteju un to informāciju nodot jums. Sīkāku informāciju par spēli variet saņemt rakstot uz sekojošo e-pasta adresi mlazdins@hotmail.com jeb vai zvanot uz (201) 317-6448. Ja vēlies spēlēt hokeja spēlē, lūdzu piesakies pie manis caur e-pastu vai pa telefonu. Ja jūs pazīstat kādu kam būtu intereses spēlēt, tad lūdzu nosūti šo informāciju tālāk un lai viņi sazinājās ar mani…..Jo vairāk spēlētāji būs, jo jautrāka un labāka spēle! - Maris "MJ" Lazdiņš.

NJ Sporta kopa "Kursa"American Latvian Association logoNo sestdienas 29. maija līdz svētdienai 30. maijam - ALA Meistarsacīkstes Volejbolā, Basketbolā un Ledus Hokejā, CUNY Staten Island, NY. SVARĪGS PAZIŅOJUMS: Paredzētā viesnīca ir slēgta un ir mainīta lūdzu apciemojiet www finalspeles com un apskatiet "Change of Hotel". Sporta spēļu norise: Sestdien - Basketbols 08:45; Volejbols 10:00; Parāde 11:00; Svētdien - Basketbols 08:45; Volejbols 10:00 - visi šie notiks CUNY College of Staten Island, 400 Victory Blvd. Staten Island, NY 10314. Ledus hokejs notiks sestdien no18:00-19:30 Staten Island Skating Pavilion, 3080 Arthur Kill Road, Staten Island, NY 10309. Sabiedriskie notikumi: Piektdien - satikšanās Chili's restaurant, 1497 Richmond Avenue, SI NY 10314; sestdien - pēc hokeja spēles ap 20:00 satikšanās Killmeyers Old Bavaria Inn, 4254 Arthur Kill Road, Si NY 10309; svētdien - Balle Grand Plaza Hotel, 23 Nelson Avenue, SI NY 10308. Kokteiļu stunda 20:00, vakariņas no 20:30 līdz 22:00, Premium open bar no 20:00 - 24:00. Bernie's orchestra spēlēs deju mūziku un pēc tam "N.O.E." (aka Aleksis Visners). Cenas: vakariņām ar premium open bar $90, vakariņas bez alkoholiskiem dzērienīem $60. Premium open bar with bez vakariņām $45; Ieeja ballē bez vakariņām un bez dzērieniem ir $20. Lūdzi piektikties uz svētdienas 30. maija balli vai "open bar" līdz 21. maija. Čeki rakstāmi uz vārda "Aivars Bars" un nosūtāmi: Aivars Bārs, 55 Ely lane, Sparta, NJ 07871.  Tuvākā info: Jānis Ģiga (gbgiga@verizon.net), vai Aivars Bārs (Aivars@njkursa.com)
Hokeja vakars no ALA 57. finālspēlēm. Naciet un piedalies!!  Ledus hokeja spele notiksies Amerikas Latviesu Apvienibas Meistarsacikstes Staten Island, NY Memorial Day nogale (29.-30. maija)!! Kanadas latviesi speles pret amerikas latviesiem sestdienas pecusdiena 29. maija pulkst 6os pecpusdiena.   Sis ir otrais gads pec kartas Kanada un Amerika cinisies prieks V. Nagobada kausu.  Hokejas spele ir tikai dala no visparejam meistarsacikstem.  Taja nogale ari bus basketa un voleja turniri, ka ari balles. Ja gadijuma Tev, vai kadam Tu pazisti, ir interese piedalities saja spele, ludzu sazinaties ar manim rakstiski vai piezvani lai pieteikties spelei un uzzinatu sikaku info.  Ja Tu jau esi pieteicis spelet hokejas spele, ludzu apstiprini ka Tu bus Nujorka un vel speles hokeju. Sīkāku informāciju par spēli variet saņemt rakstot uz sekojošo e-pasta adresi mlazdins@hotmail.com jeb vai zvanot uz (201) 317-6448.  Maris "MJ" Lazdiņš.

Svētdien 30. maijā - Ņujorkas latviešu koŗa koncerts kopā ar Rīgas Doma Zēnu koŗi un citiem, Ņujorkas draudzes Katskiļu Nometnē. Programmā: Kronēšanas misa - W.A. Mocarts; Diatoniskā kantāte, Līgo dziesmas - Jānis Lūsēns; Kad papardes zied - Jānis Ķepītis; Tautas dziesmu apdares - Viktors Baštiks. Koncertā piedalās: Ņujorkas latviešu koris; Montreālas latviešu koris "Atbalss"; Dziedātāji no Toronto; Latviešu kamerorķestris; Rīgas Doma zēnu kori; Laila Liepiņa, Laima Veide - soprāni; Lauma Cenne, Sarma Dindzāne Van Sant - alti; Mārtiņš Aldiņš - tenors; Ints Teterovskis - baritons; Brigita Alka - klavieres; Mārtiņš Klišāns - viesu diriģents. Ieeja $25, bērniem brīva, ieskaitot uzkodas pirms koncerta. Pēc koncerta vakariņas $15 kam lūdzu pieteikties līdz 20. maija pie Guntas tel. (516) 466-9453. Koncerta un citai informācijai raksiet Sandrai tel. (773) 551-5265 un apciemojiet: www.NYLatvianConcertChoir.org . Lai apskatītu plakātu (PDF faile kam nepieciešams Adobe Reader) noklikšķiet šeit. Pabalstu šim koncertam sniegusi Ņujorkas štata mākslas padome (New York State Council on the Arts).

JŪNIJĀ 2010:

Trešdien 2. jūnijā - Rīgas Doma Zēnu koŗa koncerts, Church of the Heavenly Rest, 2 East 90th Street, New York, NY. Ieeja pret ziedojumiem. Informācijai zvaniet tel. (212) 289-3400. Nedēļas beigās Rīgas Doma Zēnu koris dziedās ASV prezidentam un Obama kundzei Vašingtonā, DC.

Priedaine - NJ Latviiešu Biedrība Sestdien, 5. jūnijā, pulksten 10:00 - Ņudžersijas skolas gada noslēguma sarīkojums, Priedainē NJ.

No sestdienas, 12. jūnija līdz svētdienai, 13. jūnijam - Draudzes Katskiļu Nometnes "DižTalka". Gadskārtējā talka lai sagatavot draudzes nometni vasaras sezonai. Rīkotāji lūdz strādniekus no 10 gadu vecumam pulcēties pie ēdamzāles sestdienas rītā. Strādniekiem piegādās trīs maltītes sestdien un brokastis un pusdienas svētdien. Naktsmājas lūdzu rezervējiet pie Janīnas Briges (518) 589-9932. Karte un ceļa norādījumi uz nometni atrodami: www.nydraudze.org 

Svētdien 13. jūnijā pulksten 10:00 - Tautas sēru dienas dievkalpojums, Jonkeru baznīcā

Pirmdien, 14. jūnijā - Tautas sēru diena, 1941.g. aizvesto piemiņas diena (Latvijā: Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena). (Skat. arī 25. martu un 4. jūliju.)
Pulksten 19:00 - dievkalpojums, Salas baznīcā.

Līgo! Līgo! Priecīgus Saulgriežus- 21. jūn, Līgo vakaru- 23. jūn & Jānu dienu- 24. jūn!

Viktors LapčenoksPriedaine - NJ Latviiešu BiedrībaSestdien, 19. jūnijā, pulksten 16:00 - Jāni Priedainē. Priedainē NJ. Sagaidīs līgotājus no pulksten 4 pēcpusdienā. Pēc 17:00 dejos tautas deju kopa "Dzirkstele" no Filadelfijas un dziedas Viktors Lapčenoks, populārais dziedātājs no Latvijas. Pēc tam deju mūziku gādās ansamblis Pēdējais Vilciens līdz 1-iem no rīta. Pulksten 22:30 ugunskurs ar sadziedāšanos un līgošanu. Ieeja $30. Apskatiet aprakstu: http://priedaine.com/paskumi/tuvkie-paskumi/77-jani-priedainee . Plašākai informācijai apciemojiet www.priedaine.org.

RĪGĀ, LATVIJĀ: Svētdien, 27. jūnijā, no 11:00 līdz 14:00 - (Neformāls) Pasaules latviešu saiets, Čarlstona" restorānā, Blaumaņa iela 38/40, Rīgā, Latvijā. Tiksimies, aprunāsimies, sadraudzēsimies, un sarunāsim atkal tikties. Informācija sekos. Apģērbs: vasarīgs, neformāls. Informācijai (ASV) sazināties ar Ģirtu Zeidenbergu tel. (302) 529-7442, girtszeidenbergs@comcast.net vai gzeidenbergs@tilts.org un apciemojiet www.tilts.org. Rīko Latviešu kultūras biedrība TILTS.c

JŪLIJĀ 2010:

Sestdien 3. jūlijā pulksten 14:00 - Rakstnieka Gunāra Saliņa izvadīšana, Salas baznīcā. Gunars Salins nomira 29.  junija pusvienos no rita. Vins aizgaja mierigi majas apnemts ar gimenes milestibu un gadibu. Gimene ir pateiciga, ka gara vaktesana ir beigusies un Gonka - ka gimene un draugi vinu pazina - ir miera pie Dieva. Visi ir laipni aicinati uz seru dievkalpojumu, bet nevienam nav jaierodas pienakuma pec. Ziedu vieta ludzu ziedot Vitolu fondam. Ziedojumu lūdzu izrakstiet: “Latvian Ev. Luth. Church of NY” varda ar piezīmi “Vitolu fondam”. Nav ieprieks japiesakas, bet, ja planojiet apmeklet beres, ludzam mums to pazinot ar epastu, lai aptuveni varetu zinat cik lielai saimei gatavoties. Visu labu, - Laris Salins  

Svētdien 4. jūlijā - Latvijā: Ebreju tautas genocīda upuru pieminas diena. Šajā dienā 1941. gadā Nacistiskās Vācijas okupācijas vara nodedzināja Lielo chorālā sinagogu Rīgā. (Skat. arī 25. martu un 14. jūniju.) A.S.V. šajā dienā svin Neatkarības dienu (deklarēta 1776. gadā).

Viridian Artists GalleryNo ceturtdienas 8. jūlija līdz sestdienai 24. jūlijam - Mākslas izstāde kur piedalīsies Amerikas latviešu fotomāksliniece Krista Svalbonas, Viridian Artists Gallery, 530 West 25th Street #407, New York, NY 10001. Informācijai par galeriju un izstādi apciemojiet:  www.viridianartists.com. Informācijai par fotomākslinieci Kristu Svalbonas apciemojiet: www.kristasvalbonas.com .

Ceturtdien 8. jūlijā no pulksten 17:00 - 20:00 notiek atklāšanas pieņemšana.

Kursa, Zelta Bumba, Volejturnirs, Rota, KatskilosSestdien, 10. jūlijā, pulksten 11:00 - "Zelta Bumba" Labdarības Volejbola Turnīrs,  Katskiļos, Rotā, Elka Park, NY. Pieņems visus spēlētājus bez komandas jo komandas sastādīs uz vietas. Uzvarētājus apbalvos! Ieeja $20, kas ieskaita "karstā suņa" pusdienas. Atlikums par labu NJ Sporta kopai Kursa un LKIA - Rota. Vakarā programma notiks Rotas "Zelta Auns" klubā, kur mūziku gādās DJ. Tiem , kas nebūs maksājuši visas dienas turneja ieeja, ieeja vakara dalai būs $10. Plašākai informācijai rakstiet Aivaram Bāram, tel. (862) 812-1067 vai Jānim Ģigam, tel (908) 272-4580. Ceļa norādījumiem un naktsmājām apciemojiet: www.rotalodge.org, tel. (518) 589-9878.  Lai apskatītu skrejlapu (PDF faile kam nepieciešams Adobe Reader) noklikšķiet -> ŠEIT.

Priedaine - NJ Latviiešu BiedrībaPiektdien, 16. jūlijā, pulksten  18:30 - Filmas izrāde un diskusija "1000 jūdzes Urālu kalnos", Priedainē NJ. "Priedaines" bārā būs vienreizēja iespēja noskatīties 2008. gadā filmēto piedzīvojumu ekspedīciju "1000 jūdzes Urālu kalnos". Šajā ekspedīcijā savus spēkus pārbaudīja dažādas Latvijas slavenības - dziedatājs Intars Busulis, aktieris Gints Gravelis, Latvijas TV seja Kaspars Zlidnis un Liepājas teātra aktieris Egons Dombrovskis. Egons Dombrovskis šobrīd viesojas ASV un pats personīgi varēs komentēt šo ekspedīciju un atbildēt uz jūsu jautājumiem. Vairāk par filmu šeit: http://www.iauto.lv/art/14618/0. Ieeja pret ziedojumiem. Ierašanās ar groziņiem. Sīkākai informācijai skat www.priedaine.org.

"Melnais Lacis" Katskilu NometneSestdien 17. jūlijā pulksten 18:00 - “Melnais lācis” sabiedriska pēcpusdiena / vakars, teltī pie Atpūtas nama, Nometnē. Skat. zemāk zem "Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Nometnes Katskiļu kalnos vasaras programma no jūlija līdz augustam". Visi mīļi aicināti.

"Melnais Lacis" Katskilu NometneSestdien 17. jūlijā pulksten 18:00 - “Melnais lācis” sabiedriska pēcpusdiena / vakars, teltī pie Atpūtas nama, Nometnē, Katskiļu kalnos. ŠIS SARĪKOJUMS IR JAU NOTICIS. Ja atnāci - tad labi, ja nē - nu tad žēl! Bet mums interesē kā Jums tas patika un vai Jums būtu kādi komentāri vai ieteikumi uz nākamo gadu. TĀDĒĻ LŪDZU TURPINIET KOMENTĒT PAR ŠO SARĪKOJUMU portālā Facebook Facebook.

Seal of the US Department of StatePiektdien 23 jūlijā - 70 gadu jubileja Welles deklarācijai, izdota 1940. gada 23. jūlijā, kurā Amerikas Savienotās Valstis atteicās atzīt Baltijas valstu - Igaunijas, Latvijas un Lietuvas - inkorporāciju Padomju Savienībā.
Seko ASV Valsts sekretāra uzruna:
Hillary Rodham Clinton, Secretary of State
Washington, DC, July 20, 2010

On behalf of President Obama and the people of the United States, I join the governments and people of Estonia, Latvia and Lithuania in marking the seventieth anniversary of the Welles Declaration this July 23, and reaffirm the strong bonds between our countries. Following the Soviet annexation of the three Baltic States in 1940, acting Secretary of State Sumner Welles declared that the United States would not recognize the incorporation of these states into the Soviet Union. More than 50 countries followed the United States in adopting this position. This milestone document supported the Baltic States as independent republics at a critical moment to ensure their international recognition and facilitate the continued operation of their diplomatic missions during 50 years of occupation.

The Welles Declaration is a testament to our longstanding support of the Baltic States and a tribute to each of our countries’ commitment to the ideals of freedom and democracy. As Estonia, Latvia, and Lithuania celebrate nearly 20 years of fully restored independence, we honor our Baltic friends as valued NATO allies, strong partners in Europe and on the international stage, and living proof of all that democracy and good governance can achieve.

Skat. ASV Valsts departamenta izdoto preses relīzi: <http://www.state.gov/secretary/rm/2010/07/144870.htm>

Latvijas Republikas pilsona paseIzmantojiet iespēju noformēt vai atjaunot Latvijas pasi tepat Ņujorkā!

Skat. augstāk "Jūs varēsiet noformēt vai atjaunot pasi tepat Ņujorkā,  lai balsotu Saeimas vēlēšanās oktobrī!" Ņujorkā mobilā pases darbstacija darbosies sekojošās vietās un laikos:
otrdien 27. jūlijā no 09:00 līdz 13:00 un no 14:00 līdz 18:00 -
Salas baznīcas Pastorāta telpās (baznīcai blakus - 35 Beaumont Drive);
trešdien 28. jūlijā no 10:00 līdz 14:00 un no 15:00 līdz 19:00 -
Jonkeru baznīcā;
ceturtdien 29. jūlijā no 10:00 līdz 14:00 un no 15:00 līdz 19:00 - Bruklinas draudzes namā.

Uzmanību - trešdien 28. jūlijā un ceturtdien 29. jūlijā vietējā koordinatore Baiba Pinnis būs sasniedzama zvanot tikai uz mobilo tel. (917) 270-4786. Viņa var apstiprināt augšminēto informāciju kur un kad darbosies Ņujorkas apkārtnē mobilās pases darbstacijas. Konsulārā rakstura jautājumus viņa nevar atbildēt. Tos jāvirza uz Latvijas Republikas vēstniecības Konsulāro nodaļu ASV, Vašingtonā DC, kura koordinātes atrodamas nodaļā, šīs lapas sākumā "Trīs dienas jūlijā Jūs varēsiet noformēt vai atjaunot pasi tepat Ņujorkā,  lai balsotu Saeimas vēlēšanās oktobrī!".


Nujorkas draudzes Nometnes vārtiNujorkas latviešu ev. lut. draudzes Nometnes Katskilu kalnos vasaras programma no jūlija līdz augustam

Plašākai informācijai apskatiet www.nydraudze.org un noklikškiet "Nometne".

 

“ĪKŠĶĪŠU” periodi:
Latviešu valodas nedēlas:
A-nedēla:
no svētdienas, 4. jūlija līdz sestdienai,10. jūlijam. Programmu vada:  ikskisia@gmail.com
B-nedēla: no svētdienas 11. jūlija līdz sestdienai, 17. jūlijam. Programmu vada:  ikskisib@gmail.com
C-nedēla: no svētdienas 18.jūlija līdz sestdienai, 24. jūlijam. Programmu vada: 
ikskisic@gmail.com
D-nedēla: no svētdienas 25.jūlija līdz sestdienai, 3 1. jūlijam.
Valodas perioda nedēla: no svētdienas, 1. aug. līdz sestdienai, 7. augustam. Programmu vada: I ikskisiv@gmail.com

NOMETNES periodi:
I periods
: no svētdienas, 4. jūlija līdz svētdienai 17. jūlijam. Nometni vada:  nometne@gmail.com
II periods: no svētdienas, 18. jūlija līdz sestdienai 3 1. jūlijam. Nometni vada:  nometne@gmail.com
Valodas periods: no svētdienas, 1. augustam līdz sestdienai, 14. augustam. Nometni vada:  valodasperiods@yahoo.com
Senču nometne: no svētdienas, 8. augusta līdz sestdienai 14. augustam. Nometni vada Ingrīda Mieme, tel: (518) 962-4742.

"Melnais Lacis" Katskilu NometneSestdien 17. jūlijā pulksten 18:00 - “Melnais lācis” sabiedriska pēcpusdiena / vakars, teltī pie Atpūtas nama, Nometnē. Jauna kārtība Melnam Lācim: 1) Uzkodas un atspirdzinājumus piedāvās ap 18:00 sekojot nometnieku dinej balles gājienam, 2) Nometnieku un vadītāju ansambļi iepriecinās ar priekšnesumiem, 3) Vakariņas servētas plkst. 19:30, kur būs žāvēts lasis, puertorikāņu stilā "rautā" cūkgaļa (pulled pork) un Londonas stilā ceptā liellopu gaļa (London broil) visi ar bagātīgām piedevām, 4) Viesošanās vecākiem un labvēļiem. Ieeja $25, kas ieskaita uzkodas un vakariņas. Alus (Aldaris) un vīns būs ekstra. Lūdzu atbalstiet Nometni! Atlikums par labu Ņujorkas draudzes lauku īpašumam. Visi mīļi aicināti. Apskatiet šo sarīkojumu portālā Facebook: Facebook.

AUGUSTĀ 2010:

Dievs, Tava zeme deg video Svētdien, 1. augustā, pulksten 10:30 - Dievkalpojums, kam sekos video izrāde no Ave Sol koncerta "Dievs, Tava zeme deg",  Salas baznīcā. Visi laipni aicināti pakavēties pie kafijas tases, uzkodām un noskatīties Rīgas kamerkora Ave Sol izpildījumā kantāti Dievs, Tava zeme deg. Subtitri angļu valodā. Komponistes Lūcijas Garūtas un dzejnieka Andreja Eglišā kantāte "Dievs, Tava zeme deg!" (1943) ir viens no vēsturiski nozīmīgākajiem Latvijas mūzikas mantojumiem. Kantātes pirmatskaņojums notika 1944.gada 15.martā Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā. Ierakstā piedalās Rīgas kamerkoris Ave Sol, kora dibinātāja maestro Imanta Kokara vadībā. Pie ērģelēm - Aivars Kalējs - pasaulē atzīts ērģelnieks. Kantātes vokālās solo partijas iedziedājuši - publikas iemīļotais latviešu liriskais tenors Jānis Sproģis un basbaritons Egils Siliņš - viens no pasaulē pazīstamākajiem latviešu operdziedātājiem.

10. lielā Scautu & Gaidu nometneNo sestdienas, 14. augusta līdz sestdienai, 21. augustam - Latviešu gaidu un skautu 10. Lielā nometne Zvaigžņu sega, Jones, Mičiganā. Nometne notiks Wood Lake Scout Reservation, Jones, MI, kas ir tuvu Latviešu centram  Gaŗezers, Three Rivers, Mičiganā. Plašākai informācijai apciemojiet: www.10LN.org .

3 x 3 (Tris Reiz Tris) KatskilosNo svētdienas 15. augusta līdz svētdienai 22. augustam - 3 x 3 (Tris Rreiz Tris) Nometne, Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Nometnē Katskiļu kalnos. Nometni vada un kontaktpersona Taina  Laiviņa tel.(908) 322-2205. Plašākai informācijai apciemojiet: http://www.3x3katskilos.info . Arī sekojiet komentāriem portālā Facebook Facebook.

Aleksandrs AntonenkoMaija KovalevskaElina GarancaAndris Nelsons
Latvijas superzvaigznes dziedās un diriģēs Ņujorkas Met operas 2010-2011. gada sezonā

Svētdien 15. augustā 15 pulksten 12:00 - Atklās biļešu pārdošanu Met Operas 2010-2011. gada sezonai. Apciemojiet: www.metoperafamily.org/metopera un noklikšķiet "Season & Tickets". Met Operas 2010-2011. gada sezonā piedalīsies vairāki Latvijas mākslinieki.
Tenors Aleksandrs Antonenko dziedās Dmitrija lomu Muzorskija (Modest Mussorgsky) Boris Godunov. Viņam paredzēts dziedāt sekojošos datumos: 11, 15., 18., 23., 25., 30. oktobrī un 2011. gada 9., 12., 17. martā.
Soprāns Maija Kovaļevska dziedās Mimi lomu Žakomo Pučinija (Giacomo Puccini) La Bohème. Viņai paredzēts dziedāt sekojošos datumos: 16., 20., 23., 28. oktobrī un 1., 5. novembrī.
PIEZĪME - Diemžēl soprāns Kristīne Opolais, kurai bija paredzēts tēlot Mizeti (Musetta) lomu, ir atcēlusi savu debiju uz Metropolitēna skatuves.
Mecosoprāns Elīna Garanča dziedās titula lomu Džordža Bizē (Georges Bizet) Carmen. Viņai paredzēts dziedāt sekojošos datumos: 4., 8., 12., 16., 20., 24., 27., 30. novembrī, un 4. decembrī.
Diriģents Andris Nelsons diriģēs Piotra Iljiča Čaikovska (Peter Ilych Tchaikovsky) Pīķu Dāma (The Queen of Spades). Viņam paredzēts diriģēt sekojošos datumos: 2011. gada 11., 15., 18., 21., 26. martā .

Aleksandrs Antonenko

Aleksandrs Antonenko

Maija Kovalevska

Maija Kovaļevska

Elina Garanca

Elīna Garanča

Andris Nelsons

Andris Nelsons

Latvijas superzvaigznes dziedās un diriģēs Ņujorkas Met operas 2010-2011. gada sezonā

Ir atklāta biļešu pārdošana Met Operas 2010-2011. gada sezonai. Apciemojiet: www.metoperafamily.org/metopera un noklikšķiet "Season & Tickets". Met Operas 2010-2011. gada sezonā piedalīsies vairāki Latvijas mākslinieki.

Tenors Aleksandrs Antonenko dziedās Dmitrija lomu Muzorskija (Modest Mussorgsky) Boris Godunov. Viņam paredzēts dziedāt sekojošos datumos: 11, 15., 18., 23., 25., 30. oktobrī un 2011. gada 9., 12., 17. martā.

Soprāns Maija Kovaļevska tēlos Mimi lomu Žakomo Pučinija (Giacomo Puccini) La Bohème. Viņai paredzēts dziedāt sekojošos datumos: 16., 20., 23., 28. oktobrī; 1., 5. novembrī; 2011. gada 31. janvārī; un 3., 7., 10., 17., 22. februārī.
PIEZĪME - Diemžēl soprāns Kristīne Opolais, kurai bija paredzēts tēlot Mizeti (Musetta) lomu, ir atcēlusi savu debiju uz Metropolitēna skatuves.

Mecosoprāns Elīna Garanča dziedās titula lomu Džordža Bizē (Georges Bizet) Carmen. Viņai paredzēts dziedāt sekojošos datumos: 4., 8., 12., 16., 20., 24., 27., 30. novembrī, un 4. decembrī.

Diriģents Andris Nelsons diriģēs Piotra Iljiča Čaikovska (Peter Ilych Tchaikovsky) Pīķu Dāma (The Queen of Spades). Viņam paredzēts diriģēt sekojošos datumos: 2011. gada 11., 15., 18., 21., 26. martā.

Vigalas dziedātāji no Igaunijas koncertēs Ņujorkā:
Otrdien 24. augustā
pulksten 14:30 - Amsterdam Nursing Home, 1060 Amsterdam Ave. (starp 112th & 113th Streets), New York, NY;
Ceturtdien 26. augustā pulksten 13:00 - St. Paul's Chapel, Broadway & Fulton Street, New York, NY.
Seko apraksts angļu valodā: Vigala Singers comprises students who are alumni  members of the Royal College of Music Junior Department Chamber Choir from London   UK . U.S.A. premiere of A Ship With Unfurled Sails by Gabriel Jackson, associate composer of the B.B.C. Singers, to be introduced by the composer. Programme will also include  music by: Arvo Pärt, Holst, Pearsall, Urmas Sisask, Vaughan Williams, Timothy Salter, Steve Dobrogosz , Rihards Dubra, Sasha Valeri Millward and Billy Joel. Founded in 2009 by Joy Hill, the Vigala Singers is a group of 30 young singers all alumni members of the Royal College of Music Junior Department Chamber Choir who are self funded.  Alongside traditional British choral music, the choir perform music by young composition students as well as high profile contemporary British composers. The name of the choir stems from the special relationship held in recent years between the Royal College of Music Junior Department Chamber Choir and the rich choral culture of Estonia having performed as guest choir, together with Gary Graden, at the Estonian Choral Directors Seminar in 2006 in Vigala, Estonia and in 2008 in London with the Estonian TV Choir conducted by Aarne Saluveer, in a joint premiere by Urmas Sisask, Veni Creator Spiritus, to mark the Republic of Estonia’s 90th Anniversary.

Baltic Bash - Lakewood NJ Estonian HouseNo piektdienas 27. augusta  ( pēc pulksten 18:00) līdz svētdienai 29. augustam - Baltiešu uzdzīve ( Baltic Bash) Lakewood, NJ Igauņu īpašumā, Lakewood Estonian House, 4 Cross Street & Veteran's Highway, Jackson, NJ. Kā raksta rīkotāji: "Come and experience a great time with your fellow Baltics! Activities for the weekend include a volleyball tournament, beer pong tournament, sauna, live musical performances, a Biergarten, and much, much more! Any and all Baltics are welcome! There will be plenty of food, drinks, and spaces for tenting available!" Informācijai rakstiet: Pia Polikarpus Levensteins. Apskatiet šo sarīkojumu portālā Facebook: Facebook.

SEPTEMBRĪ 2010:

Piektdien 10. septembris - Pēdējā diena kad Latvijas vēstniecība Vašingtonā, DC varēs pieņemt pieteikumus balsot pa pastu 10. Saeimas vēlēšanās 2. oktobrī. Šis attiecas tikai uz Latvijas pilsoņiem, kas nespēs 2. oktobrī personīgi ierasties vēlēšanu iecirknī Ņujorkā vai citā vietā lai nobalsotu. Informācijai apciemojiet: www.latvia-usa.org/inpar10ve.html .

Līdz trešdienai 15. septembrim Salas baznīcas dāmu komiteja lūdz humanitārai palīdzībai Latvijā ziedot viegli lietotas, apkoptas, tīras bērnu un pieaugušo drēbes un apavus. Saiņi nododami Salas baznīcā.

Sestdien 11. septembrī - Latviešu skolu gada sākums: Bruklinā - pulksten 10:00 Bruklinas draudzes namā; Jonkeros (Bronksas pamatskola) - pulksten 09:15 Jonkeru baznīcā; un Ņudžersijā - pulksten 09:45 Christ Church in Short Hills, 66 Highland Avenue, Short Hills, NJ. Informācijai apciemojiet www.NYDraudze.org zem izvēles "Skolas".

Viss Notiek lvSestdien 11. septembrī, pulksten 12:00 dienā (pēc Ņujorkas laika) - Pirmsvēlēšanu politiska diskusija internetā "LV politika un ārzemju latvieši". Tiešraide notiks sestdien 11. sept. pulksten 12:00 dienā (EST jeb19:00 pēc Latvijas laika) portālā www.VissNotiek.lv . Diskusijas mērķis ir: mudināt ārzemēs dzīvojošos latviešus balsot; noskaidrot partiju nostāju ārzemēs dzīvojošo latviešu interesējošos jautājumos; un pieskarties arī partiju politikai tādos jautājumos, kas tieši skar ārzemēs dzīvojošos - dubultpilsonība, izmaiņas vēlēšanu sistēmā, kā turpmāk plānots uzturēt valsts saites ar trimdu un aizbraucējiem, kā arī plānotais atbalsts, lai veicinātu atgriešanos Latvijā. Diskusija plānota aptuveni 90 minūtes gara. Sīkāka informācija atrodama augšminētā portālā.

Viss Notiek lv

Skatiet video no pirmsvēlēšanu politiskām diskusijām internetā "LV politika un ārzemju latvieši" portālā www.VissNotiek.lv. Notika divas diskusijas, pirmā 4. septembrī ar latviešiem Rietumeiropā un otra 11. septembrī ar latviešiem Ziemeļamerikā. Vadoņi no visām partijām kurām ir reālas iespējas tikt ievēlētiem Saeimā 2. oktobra vēlēšanās piedalījās šinīs diskusijās . Diskusijas mērķis ir: mudināt ārzemēs dzīvojošos latviešus balsot; noskaidrot partiju nostāju ārzemēs dzīvojošo latviešu interesējošos jautājumos; un pieskarties arī partiju politikai tādos jautājumos, kas tieši skar ārzemēs dzīvojošos - dubultpilsonība, izmaiņas vēlēšanu sistēmā, kā turpmāk plānots uzturēt valsts saites ar trimdu un aizbraucējiem, kā arī plānotais atbalsts, lai veicinātu atgriešanos Latvijā. Katra no divām diskusijām bija aptuveni 90 minūtes gara un ir sadalīta 30 minūšu garās video.
Te ir tiešas saites uz katras diskusijas pirmo daļu. Uz šīm lapām ir saites uz 2. un 3. daļu.
11. septembra diskusiju par Amerikā un Kanādā dzīvojošajiem latviešiem  -
www.vissnotiek.lv/11-septembra-diskusija-lv-politika-un-arzemju-latviesi-1-dala/.
4. septembra diskusiju par Eiropā dzīvojošajiem latviešiem -
www.vissnotiek.lv/diskusija-lv-politika-un-arzemju-latviesi/.

Svētdien 12. septembrī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums, kam sekos Bērnu svētki Salas baznīcā. Izprieces bērniem: nodarbības, bazārs, azaids, kafejnīca. Skolnieku vadībā auto mazgāšana par labu "Sveika Latvija!" braucienam. Visus laipni ielūdz Ņujorkas draudzes Salas novads.

Svētdien 12. septembrī pulksten 11:15 - Ņujorkas latviešu koris atsāk mēģinājumus, Jonkeru baznīcā. Ludzu izsludiniet visiem draugiem, radiem, cittautiešiem kam ir interese piedalīties mūsu Ņujorkas latviešu koŗī, ka visi dziedātāji ir mīļi gaidīti! Ludzu paziņojiet diriģentam Andrejam kas būs/nebūs: jansonsa@gmail.com, vai zvaniet tel.: (201) 944-1273.

Welcome to the Baltics: Estonia, Latvia, LithuaniaCeturtdien 16. septembrī pulksten 16:00 - Welcome to the Baltics - Tūrisma priekšnesumi, konsultācijas, pieņemšana, Igauņu namā. Informācijai apciemojiet: www estonianamericanchamberofcommerce com

Spido - ansamblis no IgaunijasPiektdien 17. septembrī pulksten 19:00 - Ņujorkas Igauņu nama sezonas atklāšanas sarīkojums, Igauņu namā. Spēlēs ansamblis "Spido" no Igaunijas. Informācijai apciemojiet: www.estonianhousenewyork.com .

Estonian House season opening eventPiektdien 17. septembrī pulksten 19:00 - Ņujorkas Igauņu nama sezonas atklāšanas sarīkojums, Igauņu namā. Spēlēs ansamblis "Spido" no Igaunijas. Informācijai apciemojiet: www.estonianhousenewyork.com .

NJ Latvian Sports club "Kursa"Priedaine - NJ Latviiešu BiedrībaSestdien, 18. septembrī, pulksten 14:00 - Kursas Kauss Volejbolā, Priedainē NJ. Volejbola spēles ar jauktām komandām. Ja esi viens (nebrauc ar komandu) neraizējies un brauc droši jo komandas sastādīs uz vietas ap pulksten 9-iem. Notiks vakarā ballīte. Spēles sāksies ne vēlāk ka pulksten 11:00. Nākamā dienā izpriecājies The Jersey Shore pludmalē pie "Jenkinsons". Ieeja: $25 lai spēlēt volejbolu ar pusdienām un balli vakarā; $15ai spēlēt volejbolu ar pusdienām (bez balles vakarā); $15 lai skatīties volejbolu ar pusdienām un balli vakarā; $10 par tikai balli vakarā. Bērniem ieeja brīva. Plašākai informācijai rakstiet  Jānim Ģigam, mājas tel. (908) 272-4580, mobilais tel. (908) 931-1228  vai Aivaram Bāram, tel. (862) 812-1067 vai info@njkursa.com. Lai apskatītu skrejlapu (PDF faile kam nepieciešams Adobe Reader) noklikšķiet -> ŠEIT. Apskatiet šo sarīkojumu portālā Facebook: Facebook.

Pirmdien 20. septembrī pulksten 16:30 - Amerikas latviešu profesors Guntis Šmidchens referēs Jeilas (Yale) Universitātē, Room A001, ISPS, 77 Prospect Street, New Haven, CT. Prof Šmidchens runās par tēmu: "Nonviolent Baltic Cultures and the Almost Nonviolent End of the Soviet Union." Viņa tituls ir Assistant Proffesor of Scandinavian Studies and Head of Baltic Studies at the University of Washington, Seattle. No 2008. līdz 2010. gadam viņš bija prezidents Baltiešu Studiju apvienībai (Association for the Advancement of Baltic Studies - AABS).

Svētdien 12. septembrī - Ņujorkas latviešu koris atsāka mēģinājumus, Jonkeru baznīcā. Ludzu izsludiniet visiem draugiem, radiem, cittautiešiem kam ir interese piedalīties mūsu Ņujorkas latviešu koŗī, ka visi dziedātāji ir mīļi gaidīti! Ludzu paziņojiet diriģentam Andrejam kas būs/nebūs: jansonsa@gmail.com, vai zvaniet tel.: (201) 944-1273.

Priedaine - NJ Latviiešu Biedrība

Piektdien 24. septembrī pulksten 14:00 - Par ko balsot? Pārrunas par 2. oktobra vēlēšanām Latvijā, Priedainē NJ. Rādīsim politologa Ivara Ījaba uzrunu par vēlēšanām, ko viņš sniedza 3x3 dalībniekiem Katskiļos. Pēc tam pārrunas un sadziedāšanās. Ieeja brīva. Lūdzu ņemt līdzi groziņus. Plašākai informācijai apciemojiet www.priedaine.org.

Daugavas Vanagi Emblēma

Sestdien, 25. septembrī, pulksten 14:00 - Daugavas Vanagu sezonas atklāšanas sarīkojums "Improvizācijas sezona / Politikas mūzika" Ilonas Kudiņas vadībā, DV Namā. Notiks gleznu izloze. Ieeja $15, līdz 18g pret ziedojumu. Pēc programmas vēlēšanu parunas turpināsies pie Vanadžu klātiem galdiem sekos kluba telpās lejas stāvā. Visi laipni ielūgti.

No sestdienas 25. septembra līdz svētdienai 31. oktobrim - Latviešu mākslinieki piedalīsies Brooklyn Waterfront Artists' Coalition Fall Group Art Show "Lineage", 499 Van Brunt Street - Bruklinas "Red Hook" rajonā. Zane Treimanis - ir viena no priekšsēdēm un Anna Annus Hagen ir pārzine. Izstādē piedalīsies latviešu mākslinieki: Laila Bibelnieks, Anna Annus Hagen, Gita Treimanis, un Zane Treimanis; - 300 viss kopā. Izstāde atvērta nedēļas nogalēs 13:00-18:00. Mākslinieku pieņemšana 13:00 -18:00. Ieeja brīvas bet labprāt pieņem ziedojumus. Informācijai un ceļa norādījumiem apciemojiet:  www.BWAC.org.

Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers

Svētdien, 26. septembrī, pulksten 10:00 - Latvijas Valsts prezidents Dr. Valdis Zatlers piedalīsies dievkalpojumā un sekojošā Miķeļu tirgus sarīkojumā, Jonkeru baznīcā. Pēc dievkalpojuma prezidents uzrunās sarīkojuma dalībniekus, pieskaroties arī pie 2. oktobra Saeimas vēlēšanām. Par sarīkojumiem Jonkeru baznīcā svētdien skat. zemāk.

Svētdien, 26. septembrī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums, Jonkeru baznīcā, kam sekos Miķeļu tirgus. Piedāvās garšīgus ēdienus: cūkas cepeti, desas, skābos kāpostus , cepti kartupeļi, saknes, skābi gurķi, maize ar sviestu. Pie kafijas būs ābolu maizītes un Aleksandra kūkas. Notiks izloze kur laimesti būs groziņi ar visāda veida tēmām: viens ar virtuves piederumiem, otrs ar vīniem, trešais ar mazā lieluma tualetes piederumiem, kas ērtāk ielikt ceļošanas somā, ceturtais ar fotografēšanas lietam kā rāmjiem, piektais ar dārzniecības piederumiem, un būs arī daudz funkciju (multi-functional) grozi. Būs ari puķu stādi - Mārtiņrozes. Ieeja $25, bērniem / jauniešiem līdz 13 gadiem puscena $12.50. Bērni zem 5 gadi brīvi ieeja. Visus laipni ielūdz Ņujorkas draudzes Ziemeļu novada Dāmu komiteja. Informācijai rakstiet: Ilzei Bulai.

LNOG logo

Svētdien, 26. septembrī, pulksten 15:00 Latvijas Nacionālās Operas Ģildes sanāksme, Jonkeru baznīcā. Informācijai rakstiet Aijai Pelšei, tel. (516) 319-9491 un apciemojiet: www.lnog.org.

OKTOBRĪ 2010:

Amerikas Latviešu Māksinieku Apvienība

No piektdienas 1. oktobra līdz svētdienai 3. oktobrim -Amerikas Latviešu Mākslinieku Apvienības (ALMA) gadskārtējais Saiets, Katskiļu kalnos, Ņujorkas Draudzes nometnes Atpūtas namā. Bagātīgā kulturālā programmā, piedalīsies mākslas zinātnieks un žurnālists, Māris Brancis, mākslinieks un profesors, Andris Vītoliņš un mākslas vēsturniece un Garezera galerijas direktore, Līga Ejupe. ALMA's biedru mini-izstāde ar mākslinieku pārrunām. Jaunas Lailas Pakalniņas filmas, tradicionālais Cepuru vakars, pārsteigumi un izpriecas. Rezervācijas un informācija: Dace Marga pie dace.marga@verizon.net  vai zvaniet (215) 368-2061. Sīkāka informācija par ALMA atrodama: www.americanlatvianartists.org

Arvalstu latvieti: Balso!Saeimas nams Rīgā, LatvijāSestdien, 2. oktobrī - Latvijas Republikas 10. Saeimas vēlēšanas. Skat šīs lapas augšā nodalu: "Vai esiet gatavi Latvijas 10. Saeimas vēlēšanām?".

 Daudzi Latvijas pavalstnieki saka, ka viņiem rūp Latvijas nākotne, bet ja tie nepiedalās Latvijas Saeimas vēlēšanās tad tā ir tikai tukša runāšana!

Arvalstu latvieti: Balso! Saeimas nams Rīgā, Latvijā

Sestdien, 2. oktobrī no 07:00 (no rīta) līdz 20:00 - Latvijas Republikas 10. Saeimas vēlēšanas.

Ņujorkā vēlēšanu iecirknis darbosies Latvijas Republikas pārstāvniecībā ANO
, 333 East 50th Street, New York, NY. Visi vēlēšanu iecirkni Latvijā un ārpus tās darbosies augšminētās stundās (pēc vietējā laika). ASV darbosies 15 vēlēšanu iecirkņi. Vēlētāji varēs balsot jebkurā iecirknī uzrādot savu derīgu Latvijas pilsoņa pasi. Nav iepriekš jāpiesakās. Informācijai apciemojiet: www.latvia-usa.org/inpar10ve.html

Vai Jums nepieciešams, ka kāds Jūs aizved uz vēlēšanu iecirkni? Ja vienīgā lieta, kas kavē Jūsu piedalīšanos Saeimas vēlēšanās ir ka Jums vajaga kāds kas Jūs aizved uz ANO misiju, tad varbūt varam Jums palīdzēt. Daži latvieši, kas taisās braukt ar automašīnu uz iecirkni ir piedāvājuši aizvest arī citus vēlētājus sev līdz. Ja Jums vajaga kāds, kas Jūs uz vēlēšanām aizved, vai Jūs variet piedāvāt automašīnā aizvest tur citus cilvēkus, tad lūdzu nekavējoties rakstiet: tīklu meistara. Nevaram neko garantēt, bet mēģināsim Jums palīdzēt. Bet lūdzu saprotiet, ka šis pedāvājums domāts tikai tiem kam nav cits veids kā tikt uz vēlēšanām.

Pēc balsošanas satiksimies Igauņu namā! Saiemas vēlēšanu dienā sestdien 2. oktobrī Igauņu nams atversies pulksten 16:00 pēcpusdienā. Vismaz daži latvieši domā tur doties pēc savu balsu nodošanas Latvijas ANO misijā. Šī sanāksme ir neformāla - Kas atnāks tas atnāks.

Svētdien, 3. oktobrī, - Pļaujas svētku dievkalpojumi: pulksten 10:00 Jonkeru baznīcā; un pulksten 10:30 Salas baznīcā. Salā sekos Pļaujas svētku sarīkojums: "Dziesmu pēcpusdiena" ar klātesošo līdzdalību Irēnes Jasutas Upenieces vadībā. Būs siltas pusdienas, kafija un izloze "Uz kārā zoba". Laipni ielūdz Ņujorkas draudzes dāmu komiteja. Plašākai informācijai rakstiet Ilzei Beinikei.

Trešdien, 6. oktobrī, pulsten 18:30 - Izcilā soprans Maija Kovaļevska, dziedās Church of St. Vincent Ferrer , 899 Lexington Avenue (pie East 66th Street uz dienvidaustrumu stūra), New York, NY . Piedalīsies arī citi operas dziedātāji. Ieeja brīva vai pret ziedojumiem. Rīko Richard Tucker Music Foundation.

Sestdien, 9. oktobrī, pulksten 16:00 - Baltiešu sadraudzības diena (Baltic Unity Day), Lakewood, NJ Igauņu namā 4 Cross Street, Jackson, NJ. Piedalās Ņudzersijas Igauņu, Latviešu un Lietuviešu biedrības. Programmā: Runas un apsveikumi; Kristi Roosma - soprāns; Ņubrunsvikas-Leikvudas draudzes vīru ansamblis. Siltas vakariņas (bufete). Ieeja $25. Lūdzu nopirkt biļetes līdz 1. oktobrim. Zvanīt Jānim Studentam (732) 836-9750. Informācija atrodama: www.priedaine.com/component/content/article/42/89-sadraudzibas-diena.

Svētdien, 10. oktobrī, pulksten 12:00 - Kapu svētki latviešu kapos Katskiļos, Tannersville, NY.  Latvian Memorial Park atrodas blakus Tannersville kapiem. Ceļa norādījumiem apciemojiet www.nydraudze.org lapu "Nometne". Norādījumi atrodas lapas apakšā. Lūdzu arī apciemojiet: www.latvianmemorialpark.org

Otrdien 12. oktobrī, pulksten 12:00 - Ilinojas universitātes profesore politologe Rasma Kārkliņa, kas nupat ievēlētā kā 10. Saeimas deputāte, runās Princtonas universitātē, 219 Aaron Burr Hall, Princeton, NJ. Viņas referāts saucas "Legacies of Communist Times and Corruption Containment". Aaron Burr Hall atrodas uz Nassau Street (Route 27) un Washington Road (Route 571) krustojumā Princtonas pašā centrā, pāri Washington Road no universitātes galvenās Firestone bibliotēkas. Auto ir iespējams novietot uz apkārtējām ielām par samaksu, bet tuvākā publiskā parkošana ir stāvlaukums, iebraukšana no Park Place, vai garāža aiz publiskās bibliotēkas, iebraukt no Spring Street vai no Wiggins Street. Tuvumā ir citas auto novietošanas iespējas. Lūdzu apciemojiet: http://www.princeton.edu/~piirs/programs/RES/

Rudolfa Mantojums, Janis Streics Priedaine - NJ latviešu biedrība

Piektdien 15 oktobrī pulksten 14:00 un atkal 19:00- Bāra telpās rādīs Jāņa Streiča jaunāko filmu Rudolfa Mantojums Priedainē NJ. Tiem, kas vēl nav redzējuši šo filmu, vai labprāt noskatītos vēlreiz, būs iespēja to izdarīt Priedainē! Radošajā grupā spožākie Latvijas kino vārdi: operatori Gvido Skulte un Harijs Kukels, aktieri Romualds Ancāns, Rēzija Kalniņa, Artūrs Skrastiņš, Uldis Dumpis, Jānis Paukštello. Būs divi seansi: pirmais 2-os ppd un otrais 7-os vak. Ņemiet līdzi groziņus omulīgākam noskaņojumam. Ieeja pret ziedojumu sākot no $5. Nauda tiks nosūtīta šīs filmas autoriem. Informācjai apciemojiet: www.priedaine.com/component/content/article/42/92-rudolfa-mantojums.

Rudens Svetki 2010

No piektdienas 15. oktobra līdz sestdienai 16. oktobrim - Rudens Svētki Rotā (Katskilos). Sporti, alus garšošana, vakarā balle Zelta Auns krodziņā. Mūziku spēlēs ansamblis The Lugers. Informācija atrodama www.rotalodge.org. Lai rezervēt istabas Rotā zvaniet (518) 589-9878. Sīkākai informācijai rakstiet Jurim Blodniekam. Apskatiet šo sarīkojumu portālā Facebook: Facebook.

Daugavas Vanagi Emblēma

ATCELTS: Sestdien, 16. oktobrī no 12:00 līdz 16:00 - Utenis (Lietoto mantu tirdziņš), at the DV Namā. Ja Jums ir mantas ko ziedot Utenim lūdzu tos atvediet uz DV namu dažas dienas iepriekš. Informācijai rakstiet: Marijai Maher. UZMANĪBU - UTENIS IR ATLIKTS LĪDZ 2011. GADA PAVASARIM.

Priedaine - NJ latviešu biedrība Daugavas Vanagi Emblem

Svētdien 17. oktobŗi, pulksten 13:00 - Ņudžersijas Daugavas Vanagu Rudens sarīkojums, at Priedainē NJ. Programmā: karavīru godināšana; koncerts. Siltas pusdienas. Ieeja pret labprātīgiem ziedojumiem. Informācjai apciemojiet: www.priedaine.org.

Svētdien 17. oktobrī, pulksten 15:00 - Pļaujas svētku dievkalpojums Džamaikā (Jamaica, Queens), First United Methodist Church, 162-10 Highland Avenue, Jamaica, NY.

Svētdien 24. oktobrī, pulksten 14:30 - Pļaujas svētku dievkalpojums Ņudžersijā, St. Mark's baznīcā, 100 Harter Road, Morisstown, NJ. Sekos Lailas Saliņas koncerts un dāmu komitejas cienasts.

Baltoween 2010 ansamblis Meie Mees

Piektdien 29. oktobrī pulksten 20:00 - Baltoween Baltiešu Halovīns / Budeļi, Igauņu namā. Uzvelciet mugurā Halovīna kostīmu un atnāciet uz Baltoween ballīti. Uzstāsies ansamblis "Meie Mees" no Igaunijas. ("Meie Mees" nozīmē "Mūsu Vīrs" igauņu valodā.) DJ Kristi izvēlēsies un spēlēs mūziku. Informācijai apciemojiet: www.EstonianHouseNewYork.com.

Maija Kovalevska

Svētdien, 31. oktobrī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums, kurā dziedās izcilā soprāns Maija Kovaļevska: Jonkeru baznīcā. Metropolitēna operas zvaigzne Maija Kovaļevska šo sezonu dzied Mimī 13 La Boheme izrādēs (skat. augstāk). Nebūs atsevišķs koncerts, viņa dievkalpojumā dziedās pāris solo.

NOVEMBRĪ 2010:

Sestdien, 6. novembrī no pulksten 09:00 līdz 15:00 - Utenis (lietoto mantu tirdziņš) Jonkeru baznīcā. Lūdzu noziedojiet (tagad - negaidiet līdz dienai kad notiek utenis) viegli lietotas drēbes, mantas, virtuves piederumus, spēļu un citas bērnu mantas, elektroniku. Iztukšojiet skapjus, bēniņus un garāžu! Atlikums par labu Bronksas latviešu skolai (kas sanāk Jonkeros) un Ņujorkas latviešu korim. Mantas var ziedot utenim kamēr satiekas skola sestdienās no pulksten 9:30 līdz 13:30, vai citos laikos sarunājot ar baznīcas pārvaldnieci Viju Valdmani, e-pasts: ancitis@optonline.net, tel. (914) 476-4787. Ir arī lūgts brīvprātīgiem sazināties ar Lauru Zamuru, e-pasts: klzamurs@aol.com, tel. (516) 628-1465, lai dienās pirms uteņa sakārtot drēbes un mantas, kā arī ar palīdzēt ar pārdošanu uteņa dienā.

Tautas deju kopa "Jumis" - Latviešu Tautas Deju un Kultūras Cildināšana

Sestdien 6. novembrī pulksten 15:00 - Tautas deju kopa Jumis uzvedīs priekšnesumu "Latviešu Tautas Deju un Kultūras Cildināšana", Igauņu namā. Latviešu tautas deju grupa Jumis apvieno latviešu tautas deju jūsmotājus no Ņujorkas pilsētas rajona lai uzglabātu latviešu kultūru caur tautas dejām uzstājoties vietējai latviešu sabiedrībai, reprezentējot Latviju amerikāņu publikai un vienkārši dejojot pašu priekam. Dibināta 2003.g. rudenī Ņujorkā, mēs esam latvieši, Amerikas latvieši un laulātie draugi. Jumis ir dejojis viscaur ASV un ari Kanādā. Izrādes ir bijušas New York Times avīzes ceļojumu biroja izrāde Ņujorka, Latviešu Dziesmu un Deju Svētkos Indianāpolē IN, Venturā CA, Hamiltona un Toronto Kanada, un plānojam piedalīties nākošos dziesmu svētkos Milvokos. www.jumis.org . Ieeja: $25 pie durvīm, $20 ja iepriekš pasūtīta. E-pasts tickets@jumis.org.

Tautas deju kopa "Jumis" - Latviešu Tautas Deju un Kultūras Cildināšana

Sestdien 6. novembrī pulksten 15:00 - Tautas deju kopa Jumis uzvedīs priekšnesumu "Latviešu Tautas Deju un Kultūras Cildināšana", Igauņu namā. Latviešu tautas deju grupa Jumis apvieno latviešu tautas deju jūsmotājus no Ņujorkas pilsētas rajona lai uzglabātu latviešu kultūru caur tautas dejām uzstājoties vietējai latviešu sabiedrībai, reprezentējot Latviju amerikāņu publikai un vienkārši dejojot pašu priekam. Dibināta 2003.g. rudenī Ņujorkā, mēs esam latvieši, Amerikas latvieši un laulātie draugi. Jumis ir dejojis viscaur ASV un ari Kanādā. Izrādes ir bijušas New York Times avīzes ceļojumu biroja izrāde Ņujorka, Latviešu Dziesmu un Deju Svētkos Indianāpolē IN, Venturā CA, Hamiltona un Toronto Kanada, un plānojam piedalīties nākošos dziesmu svētkos Milvokos. www.jumis.org . Ieeja: $15 pie durvīm, $10 ja iepriekš pasūtīta. E-pasts tickets@jumis.org.

SARĪKOJUMS ATCELTS: Diemžēl Tautas deju kopas Jumis priekšnesums "Latviešu Tautas Deju un Kultūras Cildināšana", kas bija paredzēts notikt sestdien 6. novembrī pulksten 15:00 Igauņu namā ir bijis atsaukts jo nebija pietiekama atsaucība bilešu pārdošanai. www.jumis.org

Jaunā topošā Nometnes Ēdsamzāle

Svētdien 7. novembrī pulksten 10:30 - Jaunās Katskiļu Nometnes Ēdamzāles pamatu iesvētīšana Ņujorkas latv. ev. lut. draudzes Nometnē, Katskiļos. Visi, it sevišķu sava laika nometņotāji, laipni lūgti piedalīties. Pamatos arī iemūrēs "laika kapsulu". Ja vēlaties uzrakstīt pastkarti ielikšanai laika kapsulā, tad lūdzu tos līdz 1. novembrim nosūtiet uz "Edamzālei", Latvian Lutheran Church Camp, Elka Park, NY 12427. Ja Jums būtu citi ieteikumi par lietām ko ievietot laika kapsulā, lūdzu rakstiet Robertam Laiviņam, e-pasts: robthbruce@aol.com vai zvaniet: (908) 322-2043. Un atceraties, ka vēl ir nepieciešami Jūsu ziedojumi. Lūdzu apciemojiet: www.NYDraudze.org un www Nometne org. Šajos portālos atradīsiet plānus, projekta statusu un informācija kā ziedot elektroniski topošai jaunai Nometnes Ēdamzālei.

Koris Bruklenite Daugavas Vanagi Emblēma

Svētdien 7. novembrī, pulksten 14:00 - Lāčplēšu dienas svinīgs akts, DV Namā. Programmā Dagmāra Vallena stāstīs par Lāčplēšiem un Lāčplēša dienas vēsture un koncertēs Bruklinas latviešu skolas koris Brūklenīte. Iestādīs narcises atceres dārzā. Ieeja $15. Visi laipni ielūgti. Pēc programmas kluba telpās piedāvās vanadzes klāto cienasta galdu un atspirdzinājumus no bāra.
Ievērojiet, ka sarīkojums notiek svētdien, nē sestdien, kā agrākos gados. Apciemojiet kora Brūklenītes lapu: www CentreLV com/bruklenite.aspx.

Sestdien, 13. novembrī pulksten 14:00 - Dievkalpojums Manhetenā, Seafarers & International House, 123 East 15th Street, New York, NY 10003. Informācijai par Seafarers & International House aplūkojiet: www.sihnyc.org. UZMANĪBU: Šis dievkalpojums agrāk tika izziņots, ka notiks 6. nov. un ar nepareizu adresi uz Water Street. Tā tas kādu laiku arī tika nepareizi izziņots www.NYDraudzes.org oktobrā Baznīcas Ziņās.


Izcili latviešu mākslinieki Linkolna Centra "White Light" festivāla izrādēs.

Izcili latviešu mākslinieki
Linkolna Centra
White Light festivāla izrādēs.

Arī varētu interesēt:
Svētdien 7. novembrī
pulksten 17:00 The Tallis Scholars (no Apvienotās Karalistes) dzied igauņu komponista Arvo Pärt darbus, Alice Tully Hall, Starr Theater. Apraksts angļu valodā: "The music of Estonian composer Arvo Pärt resonates deeply within, touching an often-neglected human need with its mystical minimalism. The Tallis Scholars, among the most celebrated choirs in the world, bring Pärt’s otherwordly hymns to Alice Tully Hall, exploring his setting of the Magnificat, Mary’s joyous prayer, alongside other songs of praise. This evening also includes Allegri’s soaring Miserere and haunting, centuries-old masterworks by Palestrina, Byrd, Tallis, and Praetorius." Pilns programmas apraksts, biļešu pasūtīšanas un cita informācija atrodama: http://new.lincolncenter.org/live/index.php/white-light-2010-tallis-scholars.

Ceturtdien 11. novembrī pulksten 19:30 - Gidons Kremers un Kremerata Baltica koncertēs, Alice Tully Hall, Starr Theater. Apraksts angļu valodā: "The incomparable Gidon Kremer and his intrepid Baltic ensemble return to Lincoln Center with their own arrangement of Beethoven’s monumentally imaginative String Quartet Op.131, which the great music scholar Joseph de Marliave called “the direct expression of Beethoven’s most intimate spirit, the channel of inspiration flowing from another sphere.” The evening also features the New York premieres of works by young Russian composer Lera Auerbach and Georgian composer Giya Kancheli, the latter who wrote Silent Prayer in celebration of Kremer’s 60th birthday." Pilns programmas apraksts, biļešu pasūtīšanas un cita informācija atrodama: http://new.lincolncenter.org/live/index.php/white-light-2010-kremerate-baltica. Kremerata Baltica portāls: www.kremerata-baltica.com.

Piektdien 12 novembrī pulksten 22:30 - Latvijas Valsts Koris dziedās Stanley H. Kaplan Penthouse. Kori diriģē igaunis Tõnu Kaljuste. Apraksts angļu valodā: "In its U.S. debut, the Latvian National Choir performs an eclectic a cappella program featuring Swiss composer Frank Martin’s remarkable Mass and the Estonian Veljo Tormis’ shamanistic Curse upon Iron." Pilns programmas apraksts, biļešu pasūtīšanas un cita informācija atrodama: http://new.lincolncenter.org/live/index.php/white-light-2010-latvian-national-choir-late-night. Latvijas Valsts Kora portāls: www.koris.lv. Apdāvinātais jauns latviešu komponists Ēriks Ešenvalds dzied korī. Viņa portālā www.eriksesenvalds.com variet noklausīties "klipus" no šī apbrīnojamā kora, ko komponists R. Schedrin ir nosaucis par labāko kas šodien pasaulē ir.

Sestdien 13. novembrī pulksten 19:30 - Latvijas Valsts Koris dziedās Alice Tully Hall, Starr Theater. Kori diriģē igaunis Tõnu Kaljuste. Apraksts angļu valodā: "The music of Bach transcends time, resonating as deeply now as it did 300 years ago; Arvo Pärt’s music is new, but feels as if it has always existed. These two acclaimed composers are joined in a timeless program featuring the Latvian National Choir, the paragon of the Baltic region’s renowned choral tradition." Pilns programmas apraksts, biļešu pasūtīšanas un cita informācija atrodama: http://new.lincolncenter.org/live/index.php/white-light-2010-latvian-national-choir-late-night. Latvijas Valsts Kora portāls: www.koris.lv. Apdāvinātais jauns latviešu komponists Ēriks Ešenvalds dzied korī. Viņa portālā www.eriksesenvalds.com variet noklausīties "klipus" no šī apbrīnojamā kora, ko komponists R. Schedrin ir nosaucis par labāko kas šodien pasaulē ir.

Pirmdien 15. novembrī pulksten 19:30 - Latvijas Valsts Koris, kopā ar citiem koriem dziedās "Credo" izrādē Church of St. John the Apostle, Columbus Avenue pie 60th Street. Apraksts angļu valodā: "This exclusive event showcases a unique transatlantic collaboration between seemingly disparate artists joined by an impulse towards a captivating, majestic calm. Composer and keyboardist Kjartan Sveinsson of the Icelandic post-rock group Sigur Rós joins forces with some of Europe’s most celebrated choristers for three of his new works, one of which features text by Canadian poet Anne Carson. The evening also comprises works from Riceboy Sleeps, the celebrated ambient creation of Jón Þor “Jónsi” Birgisson, the incandescent voice of Sigur Rós, and his partner, Alex Somers, under the baton of Jeffrey Milarsky." Pilns programmas apraksts, biļešu pasūtīšanas un cita informācija atrodama: http://new.lincolncenter.org/live/index.php/white-light-2010-credo.

Latvijas karogs

Ceturtdien, 18. novembrī - Latvijas Valsts Svētki.

Latvia's President Valdis Zatlers VIDEO: Latvijas Valsts prezidenta Valda Zatlera uzruna tautiešiem visur pasaulē Latvijas Republikas 92. gadadienā- http://www.youtube.com/user/presidentlv?feature=mhum#p/a/u/0/rDPFW9Htkoc.
Lasiet prezidenta uzrunas tekstu http://president.lv/pk/content/?cat_id=605&art_id=16365

Seal of the US Department of State Lasiet ASV Ārlietu ministres Hilarijas Klintones sveicienus Latvijas valsts Svētku dienā (angļu valodā)- http://www.state.gov/secretary/rm/2010/11/151027.htm.

Ingrīda Mieme

Ingrīda Mieme

Rasma Lielmane

Rasma Lielmane

Arianna Goldiņa

Arianna Goldiņa

Sestdien 20. novembrī, pulksten 14:00 - Latvijas Valsts Svētku Akts, Jonkeru baznīcā.

Svētku uzrunu teiks pazīstamā sabiedriskā darbiniece un jaunatnes audzinātāja Ingrīda Mieme.
Koncerta programmā Rasma Lielmane - vijole un Arianna Goldiņa - klavieres.
Pēc akta sadraudzības pēcpusdiena baznīcas lejas zālē ar uzkožamiem un dzeramiem.

Ieeja $30 pie durvīm bet līdz 11. novembrim varēs pasūtīt biļetes par $25, vai labvēļu biļetes par $75 (skatiet zemāk). Bērniem līdz 12 gadiem un latviešu skolas skolniekiem ieeja brīva. Biļetes var pasūtīt, pievienojot apmarkotu un sev adresētu aploksni, kopā ar samaksu
(čeki rakstāmi uz "Council of American Latvians Orgs. of N.Y., Inc."),
no Imanta Kalnina
42 Hackensack Street
Wood Ridge, NJ 07075.

Laipni lūdzam Jums atbalstīt latviešu kulturālos un izglītības pasākumus iegādājot Labvēļu biļetes Valsts svētku aktam Ņujorkā! Ne vien Jums tiks ierādīta rezervēta sēdvieta un ne vien Jūsu vārds tiks iedrukāts svētku programmā. Jūsu ziedojums ļoti palīdzēs Ņujorkas latviešu organizāciju padomei (ŅLOP) turpināt rīkot Ņujorkas un tās apkārtnes latviešiem teātra izrādes, koncertus un citus kulturālos sarīkojumus. Šie sarīkojumi ne vien iepriecina klausītājus un skatītājus mūsu sabiedrībā, bet dod iespēju māksliniekiem no Latvijas uzstāties ārzemēs un paplašināt savu vērienu. Dārgo ceļu un citu izdevumu dēļ, ne vienmēr var visus izdevumus segt tikai ar ieejas maksām. ŅLOP arī ziedo kulturāliem, izglītības un jaunatnes audzināšanas pasākumiem ārpus Ņujorkas un arī Latvijā. Tādēļ lūdzu apsveriet iespēju kļūt par Labvēli. Jūsu $75 ziedojums Valsts svētku aktam atbalstīs latviešu kultūru un jaunatni - kā arī mūsu vietējo sabiedrību - visu gadu!

ALJA logo

No trešdienas, 24. novembra līdz svētdienai, 28. novembrim - Amerikas latviešu jaunatnes apvienības (ALJA) kongress, Indianapolē, Indianā. Plašākai informācijai lūdzu apciemojiet: www 58aljakongress com un www.alja.org. Ja piesakāties līdz oktobra beigām iegūsiet pazeminātu dalības maksu!

DECEMBRĪ 2010:

Daugavas Vanagi Emblēma

Sestdien 4. decembrī, no pulksten 12:00 līdz 17:00 - (Daugavas) Vanadžu Ziemassvētku tirdziņš, DV Namā. Iesāciet Ziemassvētku iepirkšanos, baudiet latviskas pusdienas, nogaršojiet latviešu alu neformālā vidē kur varēsiet iepazīties ar citiem latviešiem Ņujorkā. Šajā tirdziņā varēsiet iegādāties latviešu un latviskas dāvanas: rotas, keramikas, grāmatas, kartītes, kalendārus, un latviskus gardumus: piparkūkas, putraimdesas, pīrāgus, zirņus, medus, rupjmaizi utt. Būs liela izvēle no produktiem kas importēti no Latvijas, to skaitā Laima šokolādes. Bārs piedāvā Latvijas alu - vairākas šķirnas Aldari. Baudiet Ziemassvētku boli un pamēģiniet laimi lielās un mazās loterijās. Pusdienās piedāvās desas & cisiņas ar kāpostiem & kartupeļu sacepumu, putraimdesas ar dzērveņu ievārījumu, zirņus ar speķa krikumiem, galertu, ābolu maizes un citus cepumus. Visi laipni ielūgti! Palieciet kādu laiku, bārs paliks vaļā vēl kādu laiku pēc 5-iem ppd. Plašākai informācijai rakstiet: Marīja Maher.

Svētdien, 5. decembrī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums Salas  baznīcā, kam sekos Ziemsvētku tirdziņš lejas telpās. Baudīsim siltas latviskas pusdienas. Pārdosim pašu ceptas piparkūkas, rudzu maizi, dzeltenmaizi, pīrādziņus, putraimu desas, pelēkos zirņus un laimes šokolādes. Atvērts grāmatu un daiļamatniecības galds. Izloze. Visi laipni aicināti. Sīkākai informācijai rakstiet: Ilzei Beiniķei.

Svētdien, 5. decembrī, pulksten 15:00 - Dievkalpojums, kam sekos Džamaikas (Jamaica, Queens) novada Gada Sapulce, First United Methodist Church, 162-10 Highland Avenue, Jamaica, NY. Džamaikas novads ir dala no Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes. Katrs, kam interesē Džamaikas novada komitejas un Ņujorkas latv. ev. lut. draudzes darbs ir laipni lūgts piedalīties arī ja neesiet draudzes loceklis. Skatiet www.nydraudze.org.

Svētdien, 12. decembrī, pulksten 10:00 - Adventa koncerts, Jonkeru baznīcā. Programmā "Adagio stīgām" - Vilnis Salaks; "Ziemassvētku kantāte" - Valts Pūce; un "Ziemassvētku mistērija" - Aldonis Kalniņš. Piedalās: solisti Laila Liepiņa, Sarma Dindzāne Van Sant, Aira Ruda un Laura Padega Zamura; Ņujorkas latviešu koris, Bronksas kamerorķestris, & Andrejs Jansons - diriģents. Ieeja $25 par koncertu un mielastu, kas sekos koncertam, bērniem līdz 12, g. v. ieeja brīva. Varēsiet iegādāties svētku dāvanas pie: Ziemeļu novada dāmu komitejas grāmatu galda; no "Sveika Latvija!" galda un Ņujorkas latviešu koŗa CD galda. Būs Dzintras Alversonas kartiņas un citas mantas. Informācijai zvaniet (973) 831-6987 vai (773) 551-5265.

Svētdien, 12. decembrī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums, kam sekos Salas latviešu pamatskolas Ziemsvētku eglīte, Salas baznīcā.

Otrdien 14. decembrī 14 pulksten 19:00 - The Art of Giving Project Holiday Season Celebration & Reception 30 West 21st Street, New York, NY. Seko apraksts angliski: The Art Of Giving Project is dedicated to improving the living conditions of orphans and in ensuring the development of children and young people with special needs from the Republic of Latvia. At this Holiday Season event, 100 art works will be featured and available for sale from these talented children! The event will feature a special silent auction where guests will be able to purchase beautiful artwork created by the orphans and young people with special needs from the Republic of Latvia. RSVP to anja711@hotmail.com. Please visit www.TheArtOfGivingProject.com

Sestdien, 18. decembrī, pulksten 11:00 - Dievkalpojums, kam sekos Nudžersijas latviešu pamatskolas eglīte, St. John's Lutheran Church, 587 Springfield Avenue, Summit, NJ. Pēc dievkalpojuma būs Annas Brigaderes luga "Ķekatas nāk" un skolas vecāku sagādāts mielasts un ciemošanās ar Ziemassvētku vecīti.  Lūdzam nācējus pieteikties pie pārzinēm,  parzines@njskola.org, lai saimnieces zinātu cik viesus gaidīt un Ziemassvētku vecītis zinātu kuri bērni pie viņa ciemosies. Ieeja pret ziedojumiem.

Sestdien, 18. decembrī, pulksten 13:00 - Bruklinas skolas Ziemassvētku eglīte, un nama atvadīšanās Bruklinas draudzes namā. Visi tiek mīli gaidīti. Būs uzkodas un atspirdzinājumi. Vairāk lasiet Bruklinas skolas portālā: www CentreLV Com.
Šīs būs pēdejais pasākums Draudzes namā jo tas tiek pārdots! Atbrauciet atvadīties no Draudzes nama, kurš ir tik ilgi mums kalpojis!

Svētdien, 19. decembrī, pulksten 14:00 - Bronksas latviešu pamatskolas eglīte, Jonkeru baznīcā.

Piektdien, 24. decembrī, pulksten 18:00 - Ziemassvētku Vakara Dievkalpojumi, Jonkeru baznīcā, un Salas baznīcā.

Sestdien, 25. decembrī, pulksten 11:00 - Ziemassvētku Dievkalpojums Istoranžas, NJ baznīcā.

2 x 2 Seminar, Malibu, CA

MALIBŪ, KALIFORNIJĀ: No svētdienas 26. decembra līdz piektdienai  31. decembrim - Latviešu jaunatnes seminārs "2 x 2" (jeb "DivReizDivi"). Informācijai apciemojiet: www.2x2malibu.org .

Jānis Paukštello Priedaine - NJ latviešu biedrība

Piektdien 31. decembrī, pulksten 20:00 - Jaunā gada sagaidīšanas Balle Priedainē NJ. Ieskandināsim Jauno gadu kopā ar dziedošo aktieri no Latvijas, Jāni Paukštello. Lustīgu dancošanu garantēs vācu mūziķis Wiliam Aust. Ieeja $50 no personas, kas ieskaita aukstas uzkodas, siltas vakariņas, bārs, šampanietis, loterija un dekorācijas. Iepriekšēja pieteikšanās līdz 25. decembrim (vietas ierobežotas), iepriekš iemaksājot $25 no personas sūtīt uz adresi: The NJ latviešu biedrība, 1017 State Road 33, Freehold, NJ 07728, ar norādi "Jaunā gada balle" memo laukumā. Informācijai zvaniet (732) 610-8227 un apciemojiet Priedaines lapu: www.priedaine.org .

Sarīkojumu saraksta beigas

(2010. gada archīvā)
Lūgumi, ziņojumi un ziņas

Draudzes nams Bruklinā

Var dabūt grāmatas no Draudzes nama Bruklinā.

Nujorkas ev. lut. Draudzes nams Bruklina tiek pardots, un bibliotekas gramatas sadalitas pec pieprasijuma. Ja Jus velaties iegadaties gramatas, kuras varetu but bibliotekas krajuma, ludzu sazinaties ar Guntu Sembu, (914-762-7379), vai Maru Ziedinu (marasziedins@yahoo.com), lidz 9. decembrim par iespeju tas sanemt  Jonkeros 20. novembri, vai 12. decembri (t.i. 18. XI, vai Adventa sarikojumos).  Iespejams ari sarunat citas reizes Jonkeros, Sala, vai Nudzersija.

NY latviešu ev. lut. draudzes Nometnes ēdam zales projekts Līdzekļu vākšanas akcija Katskiļu Nometnes nodrošināšanai

Palīdziet uzcelt jaunu Ēdam zāli Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Nometnei Katskiļos!

Esošā ēdam zāle Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Nometnē Katskiļu kalnos, celta 1956. gadā, ir kalpojusi vairākām Amerikas latviešu paaudzēm bet laiks ir pienācis uzcelt Nometnei jaunu ēdam zāli. Pēc daudzas plānošanas uz diskusijām Ņujorkas latviešu ev. lut. draudze ir vienojusies par plānu uzcelt jaunu ēdam zāli tai pašā novietojumā kur ir esošā vecā ēdam zāle. Attēlā variet redzēt kā izskatīsies jaunā Ēdam zāle. Lūdzu apsveriet dāsni ziedot lai skaistā Ņujorkas draudzes Nometne varēs turpināt kalpot latviešu paaudžu paaudzēm, kā jauniem tā veciem, arī nākotnē. Lūdzu apciemojiet: www.nydraudze.org un noklikšķiet Līdzekļu vākšanas akcijas logo, kur atradīsiet plānus, projekta statusu un citu informāciju par šo pasākumu.

Dziesmu grāmata: Paceliet balsis! Slavējiet

Dziesmu grāmatas Paceliet balsis! Slavējiet! jaunais izdevums

Ņujorkas latviešu ev. lut. draudze piedāvā Paceliet balsis! Slavējiet! jauno izdevumu, kuras pirmais izdevums parādījās 1972. gadā. Saturā 123 garīgas dziesmas skolai un jaunatnei, ar dievkalpojumu kārtībām un paskaidrojumiem. Izdevusi Ņujorkas latviešu ev. lut. draudze, redaktors māc. Juris Saivars. Grāmatai ir 188 lpp un tā iesaiņota cietos un izturīgos tumši zilos vākos.
Izmēri: 6.5" x 4.5" x 0.7" (16.5cm x 11.5cm x 1.5cm).
Cena $10.
Grāmatu var iegādāties draudzes grāmatu galdos Jonkeru baznīcā un Salas baznīcā.
Grāmatu var arī pasūtīt no draudzes kancelejas. Cena: $10 + $4 piesūtīšanas izdevumi par katru grāmatu. Čeki rakstāmi uz vārda
"Latvian. Ev. Luth. Church of NY" un nosūtāmi:
4 Riga Lane
Melville, NY 11747.

Draudze piedāvā atlaides ja grāmatu pasūta lielākos kvantumos. Informācijai lūdzu rakstiet kanceleja@nydraudze.org vai zvaniet tel. (631) 253-3943. Kancelejas darba stundas atrodamas www.NYDraudze.org nodaļā "Adreses" lapas apakšā.

Lūgums palīdzēt Mārcim Braunfeldam un viņa ģimenei.

Braunfelda ģimene ir bijusi iecienīta un iemīļota sastāvdaļa no Ņujorkas latviešu sabiedrības ilgāk nekā trīs paaudzes. Kā daudzi no jums jau ziniet Mārcim ir atgriezies smadzeņu audzējs, ko it kā izārstēja pirms gadiem. Viņš bija pašnodarbināts un vienīgais savas ģimenes naudas pelnītājs bet tagad Mārcis nespēj strādāt. Tie, kas to spēj atļauties ir lūgti palīdzēt ar ziedojumiem, lai Mārča ģimene varētu segt ārstniecības un citus izdevumus. Šim mērķim ir dibināts fonds:
Braunfelds Medical Fund
c/o Taupa Lithuanian Federal Credit Union
P.O. Box 95
South Boston, MA 02127
Tel. (617) 269-1450
Lai aizrakstīt vēstuli Mārča ģimenei un lai lasīt ziņas kā viņam iet lūdzu apciemojiet www.carepages.com Lai pieslēgtos Braunfeldu ģimenes lapai jums būs jāuzstāda profils, bet šis process ilgst mazāk kā piecas minūtes, tādēļ neļaujiet šim šķērslim jūs atbaidīt.

1009. iecirkņa Latvijas ANO misijā Ņujorkā provizoriskie rezultāti
Saraksts Nosaukums Balsis
#2 Vienotība 238
#3 "Ražots Latvijā" 1
#4 "Saskaņas centrs" 16
#6 Zaļo un Zemnieku savienība 11
#8 "Par Labu Latviju" 16
#11 "Pēdējā partija" 4
#12 "Visu Latvijai!"- "Tēvzemei un Brīvībai / LNNK" 48
Kopā   334
Vēlēšanu iecirknis Latvijas ANO misijā Ņujorkā Vēlēšanu iecirknis #1009 Latvijas ANO misijā Ņujorkā.

10. Saeimas vēlēšanu provizoriskie rezultāti

10. Saeimas vēlēšanas notika sestdien 2010. gada 2. oktobrī un atkal bija iekārtots vēlēšanu iecirknis Latvijas ANO misijā, Manhetenā, 333 East 50th Street, New York, NY.

Lai atrastu rezultātus no ārzemju (tas ir ārpus Latvijas) vēlēšanu iecirkņiem vispirms atveriet Centrālās Vēlēšanu Komisijas (CVK) 2010. gada vēlēšanu rezultātu lapu www.velesanas2010.cvk.lv. Tad slejā kreisā malā noklikšķiet uz bultas kas ir blakus "Rīga (222/222)". (Iekavās pirmais cipars ir no cik iecirkņiem ir uzstādīti rezultāti / un otrais ir iecirkņu kopskaits Rīgas vēlēšanu apgabalā). Pēc tam, kad noklikšķiet bultu, sleja paplašināsies. Tad noklikšķiet "Ārzemēs". Atvērsies jauna lapa ar tabulu kur sakopoti rezultāti no visiem 64 ārzemju vēlēšanu iecirkņiem. Zem tabulas ir zaļas kastītes ar iecirkņu numuriem. Ja ar peles rādītāju lēnām pārbrauciet katru kastīti, tad parādīsies iecirkņa novietojums. Piemēram Ņujorkas vēlēšanu iecirkņa numurs ir 1009. Ja ar rādītāju tam pārbrauc pāri parādīsies vārdi "Amerikas Savienotās Valstīs (Ņujorka)". Ja noklikšķiet uz viena no zaļām kastītēm, atvērsies lapa ar rezultātiem tam iecirknim. Pirmdien 4. okt. trīs no kastītēm vēl bija baltā krāsā - tie priekš Sietlas, Klivlandes un Kraistčurčas Jaunzēlandē - jo tiem rezultāti vēl nav uzstādīti.

Kā redziet tabulā (pa kreisi, lapā, ko Jūs tagad skatieties) Ņujorkā tika nodotas 334 balsis, kas ir pa 50% lielāka aktivitāte nekā 9. Saeimas vēlēšanās 2006. gadā kad šinī iecirknī tika nodotas 222 balsis. Liekas, ka saņemto balsu skaits Ņujorkā būs lielākais kas saņemts uz vietas no 15 vēlēšanu iecirkņiem ASV, kaut te būtu jāpiemin, ka saņemto balsu kopskaits Latvijas vēstniecībā Vašingtonā DC - 495 - ir lielāks jo klāt 187 balsīm, ko vēlētāji nodeva uz vietas, tiek pieskaitītas 308, kas saņemtas pa pastu.

No CVK portāla varam redzēt, ka no vēlētājiem ASV ir saņemtas 2531 balsis, kas nodotas sekojošos iecirkņos:
(Iecirkņa #) - (Novietojums) - (Balsu kopskaits, kas iecirknī saņemts)
1001 - Vašingtonā DC - 495 (uz vietas 187 + pa pastu 308);
1009 - Ņujorkā NY - 334;
1002 - Čikāgā IL - 297;
1003 - Losandželosa CA - 191
1007 - Mineapolē MN - 166;
1065 - San Francisko CA - 163;
1008 - Bostona MA - 150;
1004 - Sietlā WA - 148;
1005 - Klivlandē OH - 112;
1066 - Filadelfija PA - 110;
1068 - Grand rapidos MI - 104;
1067 - Milvokos WI - 82;
1006 - St Petersburg FL - 70;
1054 - Indianapole IN - 55
1064 - Detroitā MI - 54.

Citur pasaulē sekojošos iecirkņos saņemto balsu kvantumi bija līdzīgi vai lielāki par to, ko saņēma Ņujorkā:
(Iecirkņa #) - (Novietojums) - (Balsu kopskaits, kas iecirknī saņemts)
1033 - Londona, Anglija, Apv. Karaliste - 1558
1052 - Dublina, Īrija - 817
1028 - Toronto, Kanāda - 773
1050 - Stokholma, Zviedrija - 643
1017 - Brisele, Beļģija - 578
1048 - Berlīne, Vācija - 494
1039 - Oslo, Norvēģija - 433
1035 - Straumēni, Anglija, Apv. Karaliste - 346
1034 - Bradforda, Anglija, Apv. Karaliste - 332
1029 - Maskava, Krievija - 312
1038 - Hāga, Nīderlande - 307.

Kanādā, bez Toronto, par ko jau ziņots augstāk, darbojās vēl divi iecirkņi:
(Iecirkņa #) - (Novietojums) - (Balsu kopskaits, kas iecirknī saņemts)
1027 - Otavā - 158
1073 - Monreāla - 58.

Mazākais balsu skaits, kas savākts jebkurā iecirknī bija trīs (3) saņemtas 1071 - Santjago, Ķīlē.

Šinīs vēlēšanās saskaitītas 944,825 derīgas balsis no kurām 12,778 saņemtas ārzemēs.

Preses konferencē svētdien CVK vadība apstiprināja šādu vietu sadalījumu 10. Saeimā:
33 - Vienotība
29 - "Saskaņas centrs"
22 - Zaļo un Zemnieku savienība
  8 - "Par Labu Latviju"
  8 - "Visu Latvijai!" - "Tēvzemei un Brīvībai / LNNK".
Ziņu avoti Latvijā ir komentējuši, ka šī būs vismazāk sadrumstalota Saeima Latvijas vēsturē.

Ir interesanti secināt, ka ja Saeimas vietu sadalījumu būtu lemts tikai skaitot saņemtās balsis ASV, tad parlamenta sastāvs būtu daudz citādāks - vismaz 79 vietas būtu Vienotībai un vismaz 14 Visu Latvijai - TB/LNNK. Tā kā nevienas no pārējiem sarakstiem nebūtu pārvarējušas 5% barjeru, atlikušās 7 vietas sadalītu starp šiem diviem sarakstiem. Rezultāti Kanādā un Austrālijā & Jaunzēlandē bija ļoti līdzīgas tiem ASV. Jā tiktu skaitītas tikai balsis Eiropā (ārpus Latvijas), tad vietu sadalījums dotu vismaz 49 Vienotībai, 19 Saskaņai, 10 Zaļo un Zemnieku sav., 6 Par Labu Latviju, un 12 Visu Latvijai - TB/LNNK, ar atlikušām 4 vietām sadalītām starp šiem sarakstiem.

Variet lasīt ziņojumu par vēlēšanu norisi ASV Latvijas Republikas vēstniecības ASV, Vašingtonā DC portālā: www.latvia-usa.org .

Plašāka informācija par vēlēšanām, attiecīgiem likumiem, kandidātu listēm un balsošanas rezultātiem atrodama Latvijas valdības Centrālā Vēlēšanu Komisijas portālos: www.cvk.lv un www.velesanas2010.cvk.lv.

Lasiet rakstu par rezultātiem ārzemēs LatvianOnline.com - www.latviansonline.com/news/article/7040/.

Apskatiet tabulas formātā rezultātus no ārpus Latvijas iecirkņiem

www.NYLatvian.org/Saeimas_2010.htm.
Latvijas Valsts prezidents Zatlers Jonkeru baznīcā

Prezidents Zatlers tiekas ar Ņujorkas latviešiem Jonkeru baznīcā

Svētdien 26. septembrī Latvijas Valsts prezidents Dr. Valdis Zatlers viesojās Jonkeru baznīcā. Viņš piedalījās dievkalpojumā , uzrunāja dalībniekus un baudija bufeti sekojošā Miķelu tirgus sarīkojumā.
Lai apskatītu foto galeriju no šī notikuma apciemojiet: www.president.lv/pk/content/?cat_id=601&type=image&id=1423&lng=lv.
Lai apskatīt video no Prezidenta uzrunas skatiet: www.youtube.com/user/presidentlv#p/a/u/0/oUl2M-FDrXA.

Latvijas Valsts prezidents Zatlers uzrunā ANO Ģenerālasembleju

Latvijas Valsts prezidents Zatlers uzrunā ANO Ģenerālasembleju Ņujorkā

Piektdien 24. septembrī Latvijas Valsts prezidents Dr. Valdis Zatlers uzrunāja Apvienoto Nāciju organzācijas Ģenerālasembleju tās gadskārtējās sesijas atklāšanā. Lai apskatītu foto galeriju no šī notikuma apciemojiet: www.president.lv/pk/content/?cat_id=601&type=image&id=1423&lng=lv.
Lai apskatīt video no Prezidenta uzrunas (angļu valodā) skatiet: www.youtube.com/user/presidentlv?feature=mhum#p/u/0/ka6zIYleFAo.
Lai lasīt viņa runu angļu valodā apciemojiet: president.lv/pk/content/?cat_id=605&art_id=16121.
Lai lasīt viņa runu latviešu valodā apciemojiet: president.lv/pk/content/?art_id=16120.

Amerikāņu zaldāti nes Baltijas karogus Baltā nama NATO paplašināšanas ceremonijā 2004. gadā

Atbalstiet baltiešu un Baltijas kopējās intereses!

ASV dzīvojošo latviešu spiediens vēl vajadzīgs, lai aizstāvētu Latvijas un latviešu intereses pie ASV valdības. Sekojošās organizācijas nodarbojās ar šiem svarīgiem jautājumiem:
Amerikas latviešu apvienība (ALA) - www.alausa.org,
Apvienotā baltiešu komiteja (ABK) jeb Joint Baltic-American National Committee (JBANC) - www.jbanc.org
un Baltiešu amerikāņu brīvības līga jeb Baltic-American Freedom League (BAFL) - www.bafl.com.

Piemineklis Komunisma upuriem Vašingtonā, DC.

Lūdzu apciemojiet: www.VictimsOfCommunism.org

Apvienotā baltiešu komiteja - Joint Baltic American National Committee (JBANC)

Apvienotās baltiešu komitejas - Joint Baltic-American National Committee (JBANC) - uzsaukums aktivitātei (Action alert)

Lūdzu mudiniet Jūsu ASV Kongresa deputātus atbalstīt likumu H.Con.res.267 kas dod atzinību un atbalstu Baltijas valstīm.
Seko uzsaukums angļu valodā:

Urge Your U.S. Representative to Co-Sponsor H.Con.Res.267 - Recognizing the Baltic Countries

Sep 17, 2010

Washington, DC (JBANC) --- More co-sponsors are needed over the coming days to pass a United States House of Representatives resolution recognizing and supporting the Baltic countries. The U.S. Congress is scheduled to soon adjourn for coming fall elections, so calls to urge its passage are essential.

On April 26, 2010 Representative John Shimkus introduced H.Con.Res.267. This legislation congratulates Estonia, Latvia, and Lithuania on the 20th anniversary of the end of their illegal incorporation by the Soviet Union and on the regaining of their independence.

In addition, H.Con.Res.267 calls on the President to continue to build the close and mutually beneficial relations the U.S. has enjoyed with the Baltic nations since the restoration of their independence.

Reasons to support the legislation:
* It commemorates the bravery and spirit of those who fought tirelessly to secure Baltic independence from Soviet occupation;
* It celebrates the remarkable political and economic advances made by the Baltic nations throughout the past two decades;
* It ensures the continued existence of strong transatlantic ties between the United States and Estonia, Latvia, and Lithuania.

As of today, the legislation has twelve co-sponsors (listed below). Please urge your Representative to become a co-sponsor of this resolution and to demonstrate their support for Baltic freedom and independence. Also, if they have not joined, ask them to consider joining the House Baltic Caucus.

• Congressional contact information: http://congress.org
• House Baltic Caucus member information: http://housebalticcaucus.webs.com
• Capitol switchboard, for the telephone number of your Member of Congress at: (202) 224-3121 begin_of_the_skype_highlighting              (202) 224-3121      end_of_the_skype_highlighting
• JBANC: http://jbanc.org ; Twitter@JBANCchatter.com and on Facebook.

Current co-sponsors of H. Con. Res. 267: (House Baltic Caucus members marked by an “*”):
Shelley Berkley* (NV), Gerry Connolly* (VA), Lincoln Diaz-Balart* (FL), Alcee Hastings (FL), Tim Holden* (PA), Dennis Kucinich* (OH), Daniel Lipinski* (IL), Thaddeus McCotter* (MI), Erik Paulsen (MN), Aaron Schock (IL), John Tanner (TN), C.W. “Bill” Young (FL). Rep. John Shimkus* (IL) is the primary sponsor.

If your Member of Congress has signed on, consider writing a thank-you note to them. Feel free to contact JBANC to let us know how your Member of Congress responded. Thank you!


JBANC represents the Estonian American National Council, Inc., the American Latvian Association, Inc. and the Lithuanian American Council, Inc.

The Soviet Story

Veicināsim filmas The Soviet Story izrādes mūsu vietējās PBS televīzijas stacijās

2009.g. 11.oktobrī visām ASV PBS (Public Broadcasting System) televīzijas stacijām būs pieejama Edvīna Šnores apbalvotā dokumentālā filma „The Soviet Story” (Padomju stāsts).

Filmas izdevējs, ņujorkietis Daris Dēliņš ziņo: „Esam sasnieguši vēl vienu nozīmīgu punktu filmas izplatīšanā. Caur PBS izdevēju NETA (National Educational Telecomunications Association) filma būs pieejama 172 NETAs biedriem, kas apkalpo 340 PBS televīzijas stacijas visā ASV. Katrai stacijai būs iespēja filmu izrādīt savā pilsētā vai štatā. Jau pirms NETA uzņēmās filmas izplatīšanu, no apmēram 100 PBS stacijām kas bija filmu noskatījušīes saņēmām ļoti pozitīvu reakciju. PBS ir ļoti izvēlīga attiecībā uz filmu atlasi. Tādējādi „The Soviet Story” pieņemšana  izplatīšanai NETA PBS staciju tīklā ASV ir vērā ņemams atbalsts filmas izplatīšanai Rietumos.”

Pirmā PBS stacija kas filmu izrādīs būs WDSC 15 Daytona Beach, Florida, 15.oktobrī ,plkst 21:00. WHYY 12 (Pennsylvania) izrādīs filmu 20.novembrī. Citas PBS stacijas, kas paudušas interesi filmu izrādīt, ir: KAET 8, Phoenix, Arizona;  KPBS 15, San Diego, California;   WEDU 13, Tampa, Florida; WTIU 30  Bloomington, Indiana;  Iowa Public TV , Iowa;  MPT (Maryland Public TV), Maryland; NHPTV (New Hampshire Public TV), New Hampshire, un WNED, Buffalo, New York. Sekos vēl daudz citas.

Daris Dēliņš vēl piebilst: „Ja mēs gribam, lai katra PBS stacija ASV filmu izrāda, tad ir svarīgi viņiem rakstīt. PBS stacijas ir ļoti pretimnākošas. Viņi ņem vērā, ko vietējie skatītāji saka un prasa. Ja stacija redz, ka ir skatītāji, kas šo filmu vēlas  redzēt, tad viņi to izrādīs. Viņiem tas neko nemaksā, jo filmu viņi no NETA saņems par velti. Šī ir unikāla iespēja izplatīt un izrādīt šo nozīmīgo filmu ASV publikai, kuras lielākā daļa neko nezina par šo svarīgo vēstures periodu un tā sekām.”

Ārpus ASV pēdējos mēnešos filmu ir iegādājušās televīzijas stacijas Grieķijā (ERT), Itālijā (Fox), Polijā (TVP) un Spānijā (History Channel). Zviedrijā  nacionālais kanāls SVT filmu izrādīs š.g. 5.decembrī. Tāpat filmu jau demonstrējušas Baltkrievijas, Gruzijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Slovēnijas, un Ukrainass televīzijas.

Šī gada nogalē filmai iznāks jauns DVD izdevums, kurā būs iekļauti svešvalodu titri: baltkrievu, bulgāru, dāņu, holandiešu, japāņu, ķīniešu (‘Mandarin’), norvēģu, portugāļu, rumāņu, serbu , slovēņu, turku, un vietnamiešu valodās. Tādējādi papildus līdzšinējo 15 valdu subtitriem filma kopsummā būs tulkota 28 valodās.

Filmas mājas lapā www.sovietstory.com variet lasīt vairāk par filmu. Tur arī var iegādāties filmas DVD.  Sīkāk par filmu: http://lv.wikipedia.org/wiki/Padomju_stāsts

Tautieši Ņujorkas apkārtnē lūgti rakstīt vēstules vai zvanīt 13. kanālam (WNET) un 21. kanālam (WLIW) lai mudināt šām stacijām pārraidīt filmu The Soviet Story. Ja esiet šo staciju biedri atbalstītāji vai pat tikai regulārie skatītāji tad pieminiet to faktu. Attiecīgās 13. kanāla amatpersonas ir Mr. Neal Shapiro, President and Chief Executive Officer un Mr. John Sefakis, Programming Scheduling & Acquisitions. Abiem adrese ir WNET Channel 13, 450 West 33rd Street, New York, NY 10001-2605, tel. (212) 560-1313. Ērtāk bet varbūt mazāk efektīgi ir izmantot kontakta lapu: http://www.wnet.org/about/contact/ .Attiecīgās 21. kanāla amatpersonas ir Mr. John Servidio, Acting General Manager, un Mr. David Rubinsohn, Director of Programming. Abiem adrese ir WLIW Channel 21, 450 West 33rd Street, New York, NY 10001, tel. (212) 560-8021. Ērtāk bet varbūt mazāk efektīgi ir izmantot kontakta lapu: www.wliw.org .

Draudzes nams Bruklinā

Draudzes nams Bruklinā ir pārdošanā

2009. gada februārī, Ņujorkas latviešu ev. lut. draudze savā pilnsapulcē nobalsoja pilnvarot draudzes valdi savu Draudzes namu Bruklinas Park Slope rajonā likt pārdošanā. To tagad piedāvā mākleris Brown Harris Stevens. Reklāmu variet apskatīt: www.brownharrisstevens.com/detail.aspx?id=1115752, kur ir arī daži skaisti foto attēli un vilinošs nama apraksts.

Vēl citi attēli, apraksts un ceļa norādījumi atrodami www.nylatvian.org/lbrookln.htm.

Salas pastorātā Dace Kupče un Evija Klauze Salas pastorātā Dace Kupče (pie galda) un Evija Klauze uzstāda darbstaciju. Foto: Sigita Puriņa.  Salas Pastorātā Evija Klauze Un Vilmārs Beiniķis Salas pastorātā Evija Klauze (aiz galda) un Vilmārs Beiniķis uzstāda darbstaciju. Foto: Dace Kupče.  Pēc darba pabeigšanas Jonkeros Jonkeru baznīcā veiksmīgās darba dienas beigās. No kreisas: Sigita Puriņa, Evija Klauze, Baiba Pinnis Vija Valdmane, Marģers Pinnis un Dace Kupče. Foto: Anita Valdmane. Bruklinā pirms sākšanas Bruklinā pirms darba sākšanas Marģers mēģina atrisināt @#?*%!!! tīmekļa savienojuma problēmu. Foto: Dace Kupče.

Ņujorkā rekordliels Latvijas pilsoņu skaits izmantoja mobilo Latvijas pasu darbstaciju!   Paldies visiem apmeklētājiem!

Jūlija mēneša beigās Latvijas mobilā pasu darbstacija uz trim dienām viesojās Ņujorkas apkārtnē. Pa to laiku no Latvijas pilsoņiem tika pieņemti dokumenti un biometrijas dati kas tagad nepieciešami jauno pasu noformēšanai. Tā darbojās: 27. jūlijā - Salas baznīcā, kur to izmantoja 35 cilvēki; 28. jūlijā - Jonkeru baznīcā, kur to izmantoja 76 cilvēki; un 29. jūlijā - Bruklinas draudzes namā, kur to izmantoja 64 cilvēki. Līdz ar to tika uzstādīti daži rekordi. Pirmkārt, Ņujorka bija vienīgais latviešu centrs ASV, kur mobilā pases darbstacija trīs dienas pēc kārtas katru dienu pārcēlās uz jaunu vietu. Šo iniciatīvu, kas padarīja darbstaciju vieglāk pieejamu maksimāli daudziem Ņujorkas apkārtnes Latvijas pilsoņiem, atzinīgi novērtēja Latvijas vēstniecības darbinieki. Otrkārt, saņemtais pieteikumu skaits Jonkeros - 76, bija lielākais ko darbstacija pieņēma vienas dienas laikā jebkurā vietā ASV. Un treškārt, saņemtais pieteikumu kopskaits no visām trim vietām Ņujorkas apkārtnē - 175, bija lielākais no visiem latviešu centriem kur darbstacija darbojās ASV! Otrā vietā palika Čikāga ar 173 pieteikumiem. Ņujorka sasniedza šos rekordus par spīti dažām techniskām problēmām Salā un Bruklinā, kas kavēja un vairākas reizes pārtrauca darbstacijas savienojumu caur internetu ar datu bāzi Rīgā. Šās grūtības vairākiem apmeklētājiem nozīmēja dažu stundu kavēšanās kamēr problēmas tika atrisinātas. Liekas, ka neviens pieteicējs šo problēmu dēļ neaizgāja prom un visi kas uz darbstaciju atnāca dabūja iespēju nodot savus biometrijas datus un pieteikumus pasēm. Darbstacijas personāls un vietējie rīkotāji sirsnīgi pateicās visiem apmeklētājiem par lielisku pacietību un saprašanos. No septiņām pilsētām ASV, kur darbstacija viesojās, pavisam kopā tika apkalpoti 709 apmeklētāji. 

Mobilās pases darbstacijas septiņu pilsētu tūre ASV tika noorganizēta pateicoties sadarbībai starp Amerikas Latviešu Apvienību (ALA - www.alausa.org), Latvijas Republikas vēstniecību ASV ( www.latvia-usa.org ), Latvijas Republikas Ārlietu Ministriju, Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrijas Pilsonības un Migrācijas Lietu Pārvaldi (PMLP), Latvijas Republikas Saeimas Ārlietu Komisiju, un vietējām latviešu organizācijām katrā pilsētā.

Ņujorkā šo pasākumu koordinēja Ņujorkas latviešu organizāciju padome (ŅLOP). ŅLOP priekšsēde Baiba Pinne sirsnīgi pasākās Ņujorkas latviešu ev. lut draudzei ( www.NYDraudze.org ), kā tā piedāvāja trīs savus īpašumus darbstacijas uzstādīšanai. ŅLOP arī pasakās visiem kas palīdzēja šo projektu izvest Ņujorkas apkārtnē. Vispirms jāpasakās trīs mobilās pases darbstacijas darbiniecēm: Evijai Klauzei no LR Ārlietu Ministrijas Konsulārā departamenta; Dacei Kupčei no LR Iekšlietu Ministrijas Pilsonības un Migrācijas Pārvaldes; un Sigitai Puriņai no LR Vēstniecības ASV (Vašingtonā, DC). Viņas visas priekšzīmīgi strādāja no agram rītam līdz vēlam vakaram. Tad arī jāpasakās visiem kas palīdzēja: izplatot informāciju, transportējot darbiniekus, aizlienējot technisko aparatūru, gādājot brokastis un pusdienas, uzstādot galdus, krēslus & ekrānu, pārvarot techniskās grūtības, un citos veidos izpalīdzot visur kur un kā tas bija vajadzīgs. Tanī sakarā ŅLOP pasakās: Ivaram Bērziņam, Ilzei & Vilmāram Beiniķiem, Mārim Jurēvicam, Annai & Andrejam Lazdām, Andrim Padegam, Jānim Reikmanim, Jānim M. Riekstiņam, Inetai Rozei, Norai & māc. Larim Saliņiem, Verai Siliņai, Vijai Valdmanei, Ilonai Vilciņai no www.LatvianUSA.com, Mārai Vilciņai, un Mārai & Gunāram Ziediņiem.

Lasiet vēl par šo projektu Latvijas vēstniecības ASV portālā: www.latvia-usa.org rakstu: Noslēdzies mobilo pasu darbstaciju projekts, Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas portālā: www.am.gov.lv rakstu: Ārlietu ministrija atzinīgi vērtē Latvijas pilsoņu atsaucību jaunu pasu saņemšanā , un www.LatviansOnline.com rakstu:
In U.S., mobile passport effort sees more than 700 applications.

Raksta autors - Marģers Pinnis.

Ņujorkas latvieši, latvieši Ņujorkā, Ņujorka Latvija, Ņujorkas Latvijas, Ņujorkas latviešiem, Ņujorkas latvietis, latvietis Ņujorkā, Igaunija, Igauņu, Igaunijas, Igauņiem, Lietuva, Lietuvas, lietuviešu, lietuviešiem, Baltija, Baltijas, baltiešu, baltiešiem. Ņujorkas letiņš, letiņi Ņujorkā, New York Latvian, New York Latvians, New York Latvia, latvieši ārzemēs ārpus Latvijas, latvieši Amerikā, ASV, Amerikas latvieši, Amerikas latviešu.

Beigas šī gada Archīvam