2012. gada Archīvs

 

JANVĀRĪ 2012: Laimīgu Jauno Gadu!

Daugavas Vanagi Emblēma

Sestdien, 7. janvārī, pulksten 14:00 - Saviesīgs vakars, ko rīko Ņujorkas Daugavas Vanagi, DV Namā. Programmā: dziedāšana Ilonas Kudiņas vadībā, ēšana un sadraudzēšanās. Ieeja $15, kas ieskaita uzkodas, pusdienas un vīnu. Visi mīli aicināti arī ja neesiet biedrs.

Svētdien, 15. janvārī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums, kam sekos Ziemeļu novada Gada Sapulce,  Jonkeru baznīcā. Ziemeļu novads ir daļa no Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes. Katrs, kam interesē Ziemeļu novada komitejas un Ņujorkas latv. ev. lut. draudzes darbs ir laipni lūgts piedalīties, arī ja neesiet draudzes loceklis. Skatiet www.nydraudze.org.

Agora Gallery

No otrdienas, 17. janvāra līdz otrdienai, 7. februārim - Divu latviešu mākslinieku gleznu izstāde, Agora Gallery, 530 West 25th Street, New York, NY. Atklāšanas pieņemšana notiks ceturtdien 19. janv. no pulksten 18:00 līdz 20:00. Galerija izrādīs Latviešu mākslinieki Yuris Elperin un Aleksandra Vavilova, kā arī citu mākslinieku, darbus. Galerija atvērta no otrdienas līdz sestdienai no 11:00 līdz 18:00. Informācija par galeriju atrodama: www.agora-gallery.com. Atsevišķas lapas katram māksliniekam: Jurim Elperinam - www.agora-gallery.com/artistpage/Yuri_Elperin.aspx, un Aleksandrai Vavilovai - www.agora-gallery.com/artistpage/Aleksandra_Vavilova.aspx.

Latvijas karogs

Piektdien, 20. janvārī, - 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres diena. 1991. gadā šinī dienā OMON un citas padomju militārās specvienības ieņēma Iekšlietu ministrijas namu, izraisot Rīgas centrā apšaudi, kurā gāja bojā vairāki cilvēki.

Priedaine - NJ latviešu biedrība

Piektdien, 20. janvārī, pulksten 18:00 - Sadziedāšanās vakars, Priedainē NJ. Būs iespējams noskatīties video filmu: Eduarda Rozenštraucha koncerts 1989. gadā DV namā Bronksā, Ņujorkā. Lūdzu ņemiet līdzi groziņus. Ieeja brīva. Informācijai apciemojiet Priedaines lapu: www.priedaine.org.

Seafarers - International House

ŠIS SARĪKOJUMS ATSAUKTS SNIEGA DĒĻ. Jaunais datums tiks paziņots tūlīt, kad tas būs apstiprināts. Sestdien, 21. janvārī pulksten 14:00 - Dievkalpojums Manhetenā, Seafarers & International House, 123 East 15th Street, New York, NY 10003. Ceļa norādījumiem uz Seafarers & International House aplūkojiet: www.sihnyc.org. Visi laipni ielūgti uz šo dievkalpojumu, ko rīko Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Dievkalpojumam sekos Iekšpilsētas novada gada sapulce. Informācijai par Ņujorkas draudzes dievkalpojumiem un sarīkojumiem Jonkeros (Yonkers, NY), Salā (Long Island, NY), Ņudžersijā un citur apciemojiet: www.NYDraudze.org. LŪDZU IEVĒROJIET: Datums šim sarīkojumam tika mainīts no 14. janv. uz 21. janv. pēc tam kad Draudzes Baznīcas Ziņas tika izsūtītas.

Svētdien, 22. janvārī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums, kam sekos Salas novada Gada sapulce, Salas baznīcā. Salas novads ir daļa no Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes. Katrs, kam interesē Salas novada komitejas un Ņujorkas latv. ev. lut. draudzes darbs ir laipns lūgti piedalīties, arī ja neesiet draudzes loceklis. Skatiet www.nydraudze.org.

Latvijas karogs

Ceturtdien, 26. janvārī - Latvijas Republikas starptautiskā (de jure) atzīšanas diena. Šī piemiņas diena bija svētku diena Latvijā pirms otrā pasaules kara. Tā piemin dienu 1921. gadā, kad nesen nodibinātā Tautu savienības (League of Nations) padome nolēma formāli atzīt Latviju kā neatkarīgu valsti. Amerikas Savienotās Valstis formāli atzina Igaunijas, Latvijas un Lietuvas neatkarību 1922. gada 28. jūlijā. Vairums pasaules valstis turpināja vismaz simboliski atzīt Baltijas valstu neatkarību pat caur laiku, kad tās okupēja Padomju Savienība (no 1940.g-1991.g.), tā noliedzot leģitimēti to pievienošanai PSR.

Joshua Liner Gallery

No ceturtdienas, 26. janvāra līdz sestdienai 25. februārim - Amerikas latvieša gleznu izstāde, Joshua Liner Gallery, 548 West 28th Street, 3rd Floor, New York, NY. Galerijas "Resolve" izstādē būs vairāku mākslinieku darbi, starp tiem arī no Amerikas latvieša Kris Lewis. Galerija atvērta no otrdienas līdz sestdienai no 11:00 līdz 18:00. Informācija par galeriju atrodama: www.JoshuaLinerGallery.com. Apciemojiet galerijas lapu Facebook-ā: Facebook Apciemojiet mākslinieka Kris Lewis vietni: www.KrisLewisArt.com.

Sestdien, 28. janvārī - "Draudzīgā aicinājuma diena". 1935. gadā Ministru prezidents Kārlis Ulmanis savā vārda dienā iesāka akciju "Draudzīgais aicinājums" par labu Latvijas skolām. Ikkatram bija lūgts atcerēties savu bērnības skolu tai ziedojot grāmatas, mākslas darbus un līdzekļus skolu fondiem. Latvijā okupācijas vara šo akciju pārtrauca bet trimdā latvieši to turpināja. 1994. gadā "Draudzīgā aicinājuma" akcija tika atjaunota brīvā Latvijā.

Sestdien, 28. janvārī, pulksten 09:45 - Dievkalpojums, kam sekos Ņudžersijas novada Gada Sapulce, Holy Cross Lutheran Church, 638 Mountain Avenue, Springfield, NJ 07081. Ņudžersijas novads ir daļa no Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes. Katrs, kam interesē Ņudžersijas novada komitejas un Ņujorkas latv. ev. lut. draudzes darbs ir laipni lūgts piedalīties, arī ja neesiet draudzes loceklis. Skatiet www.nydraudze.org.
Sapulcei sekos Ņudžersijas skolas Draudzīgā aicinājuma sarīkojums.

Gunārs un Jautrite Salini 1978. gadā

Svētdien, 29. janvārī,, pulksten 10:00 - Dievkalpojums kam, pulksten 11:15 sekos Ņujorkas Kultūras Dienas, Jonkeru baznīcā. Piemiņas sarīkojums, kuŗā godinās dzejnieku Gunāru Saliņu (1924-2010) un literātūrzinātnieci Dr. Jautrīti Saliņu (1924-2010). Programmā: stāsts par Gunāra un Jautrītes Saliņu dzīves gaitām; viņu darbību trimdas mākslinieku "Elles ķēķa" laikā, aizritējušā gadsimta 50. un 60. gados Ņujorkā, ko papildinās fotoattēli un komponistu Arnold Šturma, Gundegas Šmites un Lailas Saliņas dziesmas ar Gunāra Saliņa tekstu; dzejoļu un Jautrītes Saliņas piezīmju lasījumi, atmiņu stāsti par Elles ķēķa laiku. Programmu vadīs un tajā piedalīsies Gunāra un Jautrītes Saliņu bērni: mācītājs Laris Saliņš; dziedātāja Laila Saliņa; jaunākā meita - flautiste un psichoterapiete Lalita Saliņa. Sarīkojumā godinās arī ALA Atzinības raksta laureātus - Guntu Ģigu, Vinetu Zālīti, Mārtiņu Zālīti, un Daugavas Vanagu krūšu zīmi zeltā laureātu Ivaru Bērziņu. Pēc programmas notiks pieņemšana ar uzkodām un vīnu. Ieeja $20. Rīko Ņujorkas latviešu organizāciju padome. Informācijai rakstiet Baibai Pinnei vai zvaniet (917) 270-4786.

FEBRUĀRĪ 2012:

SuperBowl XLVI

Svētdien, 5. februārī, sākot pēc pulksten 17:00 - Super Bowl Party, Jonkeru baznīcā. Ieeja $20 (bērniem zem 16 gadiem: brīva), kas ieskaita Super Bowl skatīšanu uz liela ekrāna ar projektoru, ēdiens, sodā, vīns un alus. Atlikums par labu Draudzes Ziemeļu novada darbam un Jonkeru baznīcas uzturam. Visi laipni aicināti. Jums nav jābūt sporta fanātiķim, pat nemaz nav jāsaprot Amerikas football-u, lai izbaudītu šo partiju. Bet ja vēl neziniet kas ir "first down" un vēlaties to iemācīties, tad ieteicams palasīt "Beginner's Guide to Football" un citus aprakstus NFL lapā: www.nfl.com/rulebook. Zināšanai, tās divas komandas kas sasniegs Super Bowl spēlēs Lucas Oil stadionā, Indianapolē, IN un "kick-off" laiks būs apmēram 18:30 EST (pēc ASV austrumu piekrastes laika). Puslaikā spēlēs populārā dziedātāja "Madonna". Super Bowl partiju Jonkeros rīko Ņujorkas draudzes Ziemeļu novada komiteja.
Sekojiet šim sarīkojumam ("event") "Latvian Church Super Bowl Party" Facebook'ā: Facebook, kur variet paziņot vai būsiet.
Jaunākās ziņas: Ņujorkas "Milžiem" (New York Giants) vēl ir izredzes tikt uz Super Bowl! 1. janvārī tie pārvarēja Dallasas "Kovbojus" (Dallas Cowboys) lai avansēties uz pēc sezonas izšķirošām spēlēm. 8. janvārī viņi satrieca Atlantas "Piekūnus" (Atlanta Falcons) aiztājējkārtes (wildcard) spēlē. 15. janvārī viņi atvairīja pagājušā gada Super Bowl čempionus, Grīnbeijas "Saiņotājus" (Green Bay Packers), divīzijas spēlē. 22. janvārī viņi spēlēs Sanfrancisko "49-iekus" (San Francisco 49ers) NFC konferences čempionātā. Ejiet MILŽI! (Go GIANTS!) Mums bija liels prieks 2008. gadā sanākt kopā Jonkeros un redzēt kā Milži Super Bowl uzvarēja. Laipni aicinām mums piebiedroties šogad.
Jaunākās ziņas: ŅUJORKAS "MILŽI" (NEW YORK GIANTS) SPĒLĒS ŠĪ GADA SUPER BOWL! 1. janvārī tie pārvarēja Dallasas "Kovbojus" (Dallas Cowboys) lai avansēties uz pēc sezonas izšķirošām spēlēm. 8. janvārī viņi satrieca Atlantas "Piekūnus" (Atlanta Falcons) aiztājējkārtes (wildcard) spēlē. 15. janvārī viņi atvairīja pagājušā gada Super Bowl čempionus, Grīnbeijas "Saiņotājus" (Green Bay Packers), divīzijas spēlē. 22. janvārī pēc sīvas cīņas, kas iegāja virslaikā, viņi uzvarēja Sanfrancisko "49-iekus" (San Francisco 49ers) tā kļūstot par NFC konferences čempioniem  Milži spēlēs pret AFC konferences čempioniem, Jaunanglijas "Patriotiem" (New England Patriots), Super Bowl čempionātā. Tas ir tas pats mačs kāds bija 2008. gadā, kad mēs redzējām, ka Milži uzvarēja. Varam sagaidīt, ka šī gada spēlē būs tik pat aizraujoša. Piebiedrojieties mums šogad un baudīsim to kopā. Ejiet MILŽI! (Go GIANTS!)

dzejniece Klāra Zale Daugavas Vanagi Emblēma Sirsniņu diena

Sestdien, 11. februārī, pulksten 14:00 - Sirsniņu (Valentīna) dienas sarīkojums, DV Namā. Svinēs romantiskās dzejnieces Klāras Zāles (1911-2003) 100 gadu dzimšanas atceres dienu. Piedalīsies dzejnieces meita Gunta Aleksandere, Eleonora Šturma un dzejnieki Voldemārs Avens, Rita Gāle un Jānis Krēsliņš. Dalības maksa kopā ar pusdienām $15. Visi mīli aicināti. Rīko Ņujorkas Vanadzes. Informācijai rakstiet: Marīja Maher vai zvaniet: (908) 277-1251.

Svētdien, 12. februārī, pulksten 11:00 - Dievkalpojums, kam sekos Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Gada Sapulce, Jonkeru baznīcā. Dievkalpojumu kuplinās dziedātāja Laila Saliņa, ar pavadītāju Inese Cederbaums. Viņas atskaņos Bruno Skultes "Labais Gars" un Paulas Līcītes "Ave Maria"- rakstīts 1938. gadā, ar Kārļa Štrāla tekstu. Šis būs šī darba pirmatskaņojums Amerikā. Visi kam interesē Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes darbs laipni lūgti piedalīties, arī ja neesiet draudzes loceklis. Skatiet www.nydraudze.org.

Laila Robins - The Lady From Bubuque

No otrdienas, 14. februārim līdz svētdienai, 15. aprīlim, - Laila Robiņa tēlos "Jo" lugā "The Lady From Dubuque", Signature Theatre, 480 West 42nd Street, New York, NY. Sīkākai informācijai apciemojiet: www.SignatureTheatre.org/tickets/production.aspx?pid=1944. Teātra mājas lapa: www.SignatureTheatre.org.

Lietuvas karogs

Ceturtdien, 16. februārī - Lietuvas Valsts Svētki.
Informācija par sarīkojumiem atrodama: www.nylithuanian.org.

Arvalstu latvieti: Balso! Latvijas gerbonis

Sestdien, 18. februārī no 07:00 (no rīta) līdz 22:00 - Tautas nobalsošana par grozījumiem Latvijas Republikas Satversmē iekļaujot tanī nosacījumu par krievu valodu kā otru valsts valodu. 20. janvārī Centrālā vēlēšanu komisija ziņos vai Ņujorkā darbosies vēlēšanu iecirknis Latvijas Republikas pārstāvniecībā ANO, 333 East 50th Street, New York, NY. Vēlētāji varēs balsot jebkurā iecirknī uzrādot savu derīgu Latvijas pilsoņa pasi. Ja nevariet balsošanas dienā ierasties vēlēšanu iecirknī un vēlaties balsot pa pastu, tad ir jāiesūta reģistrācijas veidlapu līdz 4. februārim. Informācijai apciemojiet vēstniecības un konsulāta vietni: www.latvia-usa.org.

Arvalstu latvieti: Balso! Vai Tu to vēlies? referendumā balso pret! Lai latviešu valoda nepaliktu tikai uz papīra Piedalies referendumā un balso pret! Latvijas gerbonis

Sestdien, 18. februārī no 07:00 (no rīta) līdz 22:00 - Tautas nobalsošana par grozījumiem Latvijas Republikas Satversmē iekļaujot tanī nosacījumu par krievu valodu kā otru valsts valodu. Ņujorkā darbosies vēlēšanu iecirknis Latvijas Republikas pārstāvniecībā ANO, 333 East 50th Street, New York, NY. Vispār būs 15 iecirkņi ASV. Vēlētāji varēs balsot jebkurā iecirknī uzrādot savu derīgu Latvijas pilsoņa pasi. Ja nevariet balsošanas dienā ierasties vēlēšanu iecirknī un vēlaties balsot pa pastu, tad ir jāiesūta reģistrācijas veidlapu līdz 4. februārim. Informācijai apciemojiet vēstniecības un konsulāta vietni: www.latvia-usa.org.

Seafarers - International House

Sestdien, 18. februārī pulksten 14:00 - Dievkalpojums Manhetenā, Seafarers & International House, 123 East 15th Street, New York, NY 10003. Ceļa norādījumiem uz Seafarers & International House aplūkojiet: www.sihnyc.org. Visi laipni ielūgti uz šo dievkalpojumu, ko rīko Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Dievkalpojumam sekos Iekšpilsētas novada gada sapulce. Informācijai par Ņujorkas draudzes dievkalpojumiem un sarīkojumiem Jonkeros (Yonkers, NY), Salā (Long Island, NY), Ņudžersijā un citur apciemojiet: www.NYDraudze.org.

Svētdien, 19. februārī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums kam sekos Ņujorkas latviešu federālās kredītsabiedrības pilnsapulce, Salas baznīcā. Sapulce notiks baznīcas lejas zālē. Pēc sēdes būs atspirdzinājumi. Visi kredītsabiedrības biedri, un potenciālie biedri ir mīli aicināti.

Igaunijas karogs

Piektdien, 24. februārī - Igaunijas Valsts Svētki. "Elagu Eesti!"
Informācija par sarīkojumiem atrodama: www.estonianhousenewyork.com.

Lake Placid 2012

No piektdienas 24. februāra līdz svētdienai 26. februārim, - Latvieši piedalīsies Pasaules čempionāta sacīkstēs skeletonā un bobslejā, Lake Placid, New York. Vairākiem indivīdiem un komandām no Latvijas ir labas iespējas izcīnīt medalus šinīs sacīkstēs. Mārtiņš Dukurs un viņa brālis Toms piedalās skeletona sacīkstēs. Bobslejā piedalās divas komandas no Latvijas. Amerikas latvieši no Rochester, NY apmeklēs sacīkstes skeletonā un bobslejā no 24. - 26 februārim. Ieejas biļetes var iegādāties sacīkstes vietās. Ieeja $20. Informācijai apciemojiet: www.bobslejs.lv, www.fibt.com un www.whiteface.com/events/bobskel_champ_sched.php. Lake Placid ir apmēram 5 stundas brauciens uz ziemeļiem no Ņujorkas metropoles.

Lake Placid 2012

No piektdienas 24. februāra līdz svētdienai 26. februārim, - Latvieši piedalīsies Pasaules čempionāta sacīkstēs skeletonā un bobslejā, Lake Placid, New York. Apsveicam Mārtiņu Dukuru, kurš izcīnīja zelta medaļu skeletona sacīkstēs! Informācijai apciemojiet: www.bobslejs.lv, www.fibt.com un www.whiteface.com/events/bobskel_champ_sched.php.

Jauniešu dienas 2012

No piektdienas 24. februāra līdz svētdienai 26. februārim, - Jauniešu dienas Katskiļos, Ņujorkas draudzes Katskiļu Nometnes Atpūtas namā. Paredzētās nodarbības:
Piektdien:
20:00: Reģistrācija & Saviesīgais Vakars
Sestdien:
9:00 - 10:30: Brokastis
1:00: Pusdienas
14:00: Kazino Vakars! (detaļas sekos)
18:00 - 20:00:Vakariņas
21:00 - ???: Ballīte Atpūtas Nama Pagrabā. Tēma: "One-Hit Wonder Party" godalgas par labākiem kostīmiem!
Svētdien:
9:00-11:00: Brokastis
(Paziņojiet, ja variet palīdzēt ar satīrīšanu!)
Atvadīšanās
Sekojiet šim sarīkojumam ("event") "Jauniešu Dienas 2012 -- One-Hit Wonders!" Facebook'ā: Facebook, kur variet paziņot vai būsiet. Informācijai rakstiet: Lijai Kurēnai  
Vēl info: The cost for the entire weekend is $40, which includes meals, events, and keg beer both nights (room fee extra). Coming on Saturday? $30 for the day. Just the ballīte? $15 for event fee and keg beer. As usual, we can accept cash only for the event fees. Rooms are $55 a night and the money goes to NY Draudze. Please email JauniesuDienas2012@gmail.com to reserve your room ASAP because rooms go quickly. (Do not call Janina to reserve.) Janina can accept cash and checks for the room when you check in. Each room has 2 beds, but can easily accommodate 3 to 4 people, or even more if you wanna get cuddly. We tend to draw quite a crowd and with limited rooms in Atpūtas Nams, sharing is highly encouraged.

SkautiGaidas Svētdien, 26. februārī, pulksten 11:00 - Dievkalpojums kam sekos Zilā kalna 4. gaidu vienības un Rīgas 90. skautu vienības 63. gada svētki, Jonkeru baznīcā. Programmā vienību locekļu sagatavots uzvedums "Raibā pasaka" kam sekos siltas pusdienas, izloze un saviesīga pēcpusdiena. Ienākumi un izloze par labu Ņujorkas skautu un gaidu vienībām. Visi agrākie un tagadējie vienību dalībnieki un labvēli mīli aicināti un gaidīti. Sīkākai informācijai rakstiet Diānai Rudzītei vai Reinim Sīpolam.

MARTĀ 2012:

pulkv. Oskars Kalpaks

Svētdien, 4. martā, pulksten 10:00 - Pulkveža Oskara Kalpaka bataljona un Atsevišķās studentu rotas piemiņas dievkalpojums ar korporāciju gājienu, Jonkeru baznīcā. Dievkalpojumu kuplinās Jessica Sandidge (soprāns) un David Moore (čells), pie klavierēm Inese Cederbaums, atskaņojot Bruno Skultes un Gisepi Verdi skaņdarbus. Karavīru un akadēmisko dziesmu tēmas klavieru izpildījumā atskaņos pianists Vilnis Klīmanis, Lett! Akadēmisko runu teiks Dr. Izolde Zīversa Preisa, Dzintra. Pēc referāta Studenšu korporāciju kopas Ņujorkā sarūpētais cienasts. Visi laipni ielūgti. Rīko Korporāciju kopa Ņujorkā un Daugavas Vanagu apvienība Ņujorkā. Korporāciju pārstāvjiem pulcēšanas pulksten 09:45 pirms dievkalpojuma uz fotografēšanos. Informācijai sazinājāties ar Vilni Vīksni, gers!, tel. (718) 220-8191.

Latvijas pase

Līdz piektdienai, 23. martam, - Jāpiesakās, lai izmantotu mobilo pases darbstaciju Ņujorkā.
Sākot ar 2012.gadu Latvijas vēstniecība piedāvā Latvijas valsts piederīgajiem iespēju saņemt Latvijas pasi dažādos ASV reģionos. Šim nolūkam ir iegādāta mobilā pasu darbstacija, kas ļauj iepriekš atsūtot savus dokumentus pases nomaiņai uz vēstniecību, fotografēties pasei un nodot biometrijas datus ārpus Latvijas vēstniecības telpām.
Mobilās pasu darbstacijas nākamais pieturas punkts paredzēts Ņujorkā, Latvijas pārstāvniecībā ANO, adrese: 333 East 50th Street, New York, NY 10022, USA.
Lai pieteiktos mobilo pases darbstacijas apmeklējumam Ņujorkā, dokumenti uz Latvijas vēstniecību ASV jānosūta līdz 23.martam.
Dokumenti jāsūta uz consulate.usa@mfa.gov.lv vai pa faksu (202) 328-2860, obligāti norādot savu kontaktinformāciju (telefonu, e-pastu). Par precīzu laiku, kad Jums būs jāierodas nodot biometrijas datus, Jums tiks paziņots pēc 23.marta.
Kādi dokumenti jāiesniedz?
Lai pieteiktos pases apmaiņai, izmantojot mobilo pasu staciju, nepieciešams iepriekš uz Latvijas vēstniecību ASV nosūtīt sekojošu dokumentu kopijas:
1. Latvijas pases kopiju. Ja pasi pieprasa pirmo reizi, tad jānosūta dzimšanas apliecības kopija un apliecinājums par personas koda piešķiršanu;
2. Dokumenta, kas apliecina legālu uzturēšanos ASV (ASV pase, permanent resident card, ASV vīza) kopija;
3. Aizpildītu iesniegumu ;
4. Ja pieprasa pasi bērnam, tad jāatsūta bērna dzimšanas apliecības kopija. Pasi var pieprasīt tas bērna vecāks, kas ir Latvijas pilsonis, vai arī vecāks, kurš ir citas valsts pilsonis, uzrādot otra vecāka notariāli apliecinātu (ar Apostilli apliecinātu) piekrišanu pases dokumentu iesniegšanai un bērna pases saņemšanai. No 15 gadu vecuma pati var pieteikties pases saņemšanai.
Ja esiet savā laikā ieguvis apliecinājumu par personas koda piešķiršanu, bet esiet to pazaudējuši, vai Jums būt jebkādi citi jautājumi, tad lūdzu laikus pirms 23. marta sazinājāties ar Latvijas vēstniecību ASV pie augšminētām koordinātēm.
Iesnieguma paraugs, maksāšanas kārtība un cita informācija atrodama: www.latvia-usa.org/inparmopadan.html. Ja saite nedarbojās, tad apciemojiet mājas lapu: www.latvia-usa.org. Ir paredzēts, ka mobilā pases darbstacija būs Ņujorkā no 12. līdz- 14. aprīlim.

Agora Gallery

No otrdienas, 6. marta līdz otrdienai, 27. martam - Latviešu mākslinieces gleznu izstāde, Agora Gallery, 530 West 25th Street, New York, NY. Galerija izrādīs Latviešu mākslinieces Tanyas, kā arī citu mākslinieku, darbus. Galerija atvērta no otrdienas līdz sestdienai no 11:00 līdz 18:00. Informācija par galeriju atrodama: www.agora-gallery.com. Atsevišķas lapas katram māksliniekam: Tanya - www.agora-gallery.com/artistpage/Tanya.aspx.

ALA  logo Priedaine - NJ latviešu biedrība

No piektdienas, 9. martam līdz sestdienai, 10. martam, - Amerikas latviešu apvienības (ALA) valdes sēde, Priedainē NJ. ALA valdes sēdes ir atklātas - tajās kā klausītājs var piedalīties jebkurš interesents. Informācijai apciemojiet Priedaines lapu: www.priedaine.org. Arī rakstiet: Anitai Bataragai.

Latviešu kultūras biedrība TILTS Sestdien, 10. martā, pulksten 13:30 - Latviešu kultūras biedrības TILTS gada sapulce, DV Namā. Pirms sapulces pulksten 11:00 notiks TILTS valdes sēde. Visi laipni ielūgti. Lūdzu apciemojiet www.tilts.org. Informācijai rakstiet Ģirtam Zeidenbergam vai Andrim Padegam.

Seafarers - International House

Sestdien, 10. martā pulksten 14:00 - Dievkalpojums Manhetenā, Seafarers & International House, 123 East 15th Street, New York, NY 10003. Ceļa norādījumiem uz Seafarers & International House aplūkojiet: www.sihnyc.org. Visi laipni ielūgti uz šo dievkalpojumu, ko rīko Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Informācijai par Ņujorkas draudzes dievkalpojumiem un sarīkojumiem Jonkeros (Yonkers, NY), Salā (Long Island, NY), Ņudžersijā un citur apciemojiet: www.NYDraudze.org.

Gunārs un Jautrite Salini 1978. gadā Priedaine - NJ latviešu biedrība

Sestdien, 10. martā, pulksten 18:00 - Piemiņas vakars, dzejniekam Gunāram Saliņam un viņa dzīvesbiedrei literātūrzinātniecei Dr. Jautrītei Saliņai, Priedainē NJ. Piemiņas sarīkojums, kuŗā godinās dzejnieku Gunāru Saliņu (1924-2010) un literātūrzinātnieci Dr. Jautrīti Saliņu (1924-2010). Programmā: stāsts par Gunāra un Jautrītes Saliņu dzīves gaitām; viņu darbību trimdas mākslinieku "Elles ķēķa" laikā, aizritējušā gadsimta 50. un 60. gados Ņujorkā, ko papildinās fotoattēli un komponistu Arnold Šturma, Gundegas Šmites un Lailas Saliņas dziesmas ar Gunāra Saliņa tekstu; dzejoļu un Jautrītes Saliņas piezīmju lasījumi, atmiņu stāsti par Elles ķēķa laiku. Programmu vadīs un tajā piedalīsies Gunāra un Jautrītes Saliņu bērni: mācītājs Laris Saliņš; dziedātāja Laila Saliņa; jaunākā meita - flautiste un psichoterapiete Lalita Saliņa. Ieeja $20, kas ieskaita vakariņas un kultūrālo programmu. Informācijai apciemojiet Priedaines lapu: www.priedaine.org.

Vasaras laiks sākas 11. martā 01:00 - grieziet pulksteņus stundu uz priekšu.

Pankūku brokastis Jonkeros

Svētdien, 11. martā, pulksten 10:00 - Dievkalpojums kam sekos gadskārtējās Pankūku brokastis, Jonkeru baznīcā. Dievkalpojumu kuplinās Una Tone (vijole) un David Moore (čells), pie klavierēm Inese Cederbaums, atskaņojot L. v. Bēthovena skaņdarbus. Nogaršojiet pankūkas visādos veidos - visas smeķīgas - plānas, biezpienu, gaļas, raugu, ābolu, kartupeļu ar siļķīti vai bez siļķītes. Ievārījumi liku likām. Nāciet un baudiet! Gan jau atradīsiet kaut ko garšīgu. Notiks izloze. Ieeja $25. Atlikums par labu Ņujorkas draudzes darbam. Visi laipni ielūgti. Rīko Ņujorkas draudzes Ziemeļu novada Dāmu komiteja.

Daugavas Vanagi Emblem Latviešu Leģions

Sestdien, 17. martā, pulksten 14:00 - Leģiona dienas atcere, DV Namā. Programmas informācija sekos. Dalības maksa $15, kas ieskaita cienastu. Visi laipni ielūgti.

filma - Bermontiade Daugavas Vanagi Emblem

Sestdien, 17. martā, pulksten 14:00 - Leģiona dienas atcere, DV Namā. Programmā izrādīs Askolda Saulīša dokumentālo filmu "Bermontiāda". Sekos cienasts. Visi laipni ielūgti.

Svētdien, 18. martā pulksten 10:30 - Dievkalpojums, kam sekos Pavasara sarīkojums, Salas baznīcā. Programmā Tautiskā pēcpusdiena. "Es esmu latviete" - salas skolas absolvente Madelena Miniate stāstīs par piedzīvojumiem "Sveika, Latvija" braucienā un Gaŗezera vasaras vidusskolā. Sekos pusdienas kafija un izloze. Visi laipni aicināti. Informācijai rakstiet Ilzei Beinikei.

Laila Robins - The Lady From Bubuque

Līdz svētdienai, 15. aprīlim, - Laila Robiņa tēlos "Jo" lugā "The Lady From Dubuque", Signature Theatre, 480 West 42nd Street, New York, NY. Sīkākai informācijai apciemojiet: www.SignatureTheatre.org/tickets/production.aspx?pid=1944. Teātra mājas lapa: www.SignatureTheatre.org.

Daugavas Vanagi Emblem

Sestdien, 24. martā - Ņujorkas Daugavas Vanagi Pilnsapulces pulksten 10:00 - Vanadzēm, un pulksten 14:00 - Visai DV Apvienībai Ņujorkā, DV Namā. Ieeja brīva. Visi aicināti, tautiešiem lūgts iestāties Daugavas Vanagu Apvienībā Ņujorkā, lai veicinātu tās darbību aprūpes un kulturālos laukos. Lai lasīt vēl par Daugavas Vanagiem Ņujorkā. lūdzu apciemojiet DV Ņujorkā lapu.

The Hidden Europe by Francis Tapon

Sestdien, 24. martā pulksten 17:00 - Grāmatu parakstīšana: The Hidden Europe: What Eastern Euopeans Can Teach Us, autors Francis Tapon, Igauņu namā. Seko apraksts angļu valodā: Like most Eastern Europeans, Estonians resist being called Eastern European. Francis Tapon will not only explain why he puts Estonia in Eastern Europe, but he will also explain what we can learn from Estonians, as well as other Eastern Europeans. His 90-minute multimedia presentation will cover the Baltic to the Balkans. He will discuss controversial topics like Estonia's Bronze Soldier, as well as what Putin's re-election means to the region. You will see hundreds of stunning photos taken from 25 Eastern European countries.
Although the event is free, please make at least a $5 donation to help the Estonian House. Whoever donates will get a $6 discount off an autographed copy of The Hidden Europe: What Eastern Europeans Can Teach Us (list price is $26). Latvians and all friends of the Baltic peoples are welcome too!
RSVP to: www.pingg.com/rsvp/kbkts83rk4xzznz7j.
To read more about the book visit: www.FrancisTapon.com/Books/The-Hidden-Europe/Where-is-Eastern-Europe-and-what-countries-are-in-it.

Latvian design Latvian design Latvian design Latvian design

Sestdien, 24. martā pulksten 20:00 - Svinēsim Māras dienu!, Igauņu namā. Būs mūzika, uzkodas, "maratinis", izloze, priecāšanās, un ziedi visām Mārām. Ieeja brīva visām "Mārām", $5 tiem ar "Māra" kā vidus vārds, un $10 pārējiem līdz svinētājiem jeb "FOM" (Friends of Maras). Atlikums par labu Amerikas latvi. jaunatnes apv. (ALJA) un Bruklinas latviešu skolai. Sekojiet šim sarīkojumam ("event") "Saviesīgais vakars! Fun Times!" Facebook-ā: Facebook.

Svētdien, 25. martā - Tautas sēru diena, 1949.g. aizvesto piemiņas diena (Latvijā: Komunistiskā genocīda upuru pieminas diena). (Skat. arī 14. jūniju un 4. jūliju.)

Pirmdien, 26. martā pulksten 19:30 - Lugas "Colonel Pilate" izrāde, Lark Play Development Center / Theatre, 311 West 43rd Street, New York, NY. Lugas autors ir ukraiņu izcelsmes Aleksey Scherbak, kas dzīvo Latvijā. Sīkākai informācijai un lai pasūtīt biļetes apciemojiet: www.LarkTheatre.org. Autors pēc izrādes sarunās ar skatītājiem.

Ņujorkas latviešu organizāciju padome

Trešdien, 28. martā, pulksten 19:00 - Ņujorkas latviešu organizāciju padomes (ŅLOP) pilnsapulce, DV Namā. Visām ŅLOP biedru organizācijām atgādināts izraudzīt uz šo pilnsapulci delegātus, kas spēs uzņemties amatus ŅLOP valde un aktīvu lomu tās darbībā. Sīkākai informācijai rakstiet Baibai Pinnei vai zvaniet (917) 270-4786.

Priedaine - NJ latviešu biedrība

Sestdien, 31. martā, - Ņudžersijas pilnsapulces, pulksten  13:00 - Ņudžersijas latviešu Kredītsabiedrībai, kam sekos pulksten 15:00 - Ņudžersijas latviešu biedrībai, Priedainē NJ. Sīkākai informācijai skat www.priedaine.org.

APRĪLĪ 2012:

Svētdien, 1. aprīlī - Pūpolu svētdiena - Dievkalpojumi ar dievgaldu: pulksten 10:00 Jonkeru baznīcā, un pulksten 10:30 Salas baznīcā.

No svētdienas, 1. aprīļa līdz sestdienai, 28. aprīlim - Krista Svalbonas gleznu izstāde, Watchung Arts Center, 18 Stirling Road, Watchung, NJ. Galerija atvērta ceturtdienās un piektdienās no 12:00 līdz 15:00. Sestdienās ar iepriekšēju pieteikšanos. Atklāšanas pieņemšana svētdien 1. aprīlī no 13:00 līdz 16:00 Informācija par galeriju atrodama: www.WatchungArts.org. Apciemojiet mākslinieka Krista Svalbonas vietnes: www.KristaStudios.com un www.KristaSvalbonas.com.

Pirmdien 2. aprīlī pulksten 16:30 - Karen Weber referāts "'In Future Generations ...': Legislating Mixed Marriages in the Baltic Provinces, 1865-1884", Jeilas (Yale) Universitātē, 203 Luce Hall, 34 Hillhouse Avenue, New Haven, CT. Seko apraksts angļu valodā: Lecture by Karen Weber of the History Dept. of New York University: "'In Future Generations ...': Legislating Mixed Marriages in the Baltic Provinces, 1865-1884" The event is presented by the European Studies Council & the Baltic Studies Program. For information about Yale University and travel directions visit: www.Yale.edu. If you have questions write Bradley Woodworth, Baltic Studies Coordinator bradley.woodworth@yale.edu.

Important Contemporary Artists of Latvia

No ceturtdienas, 5. aprīļa līdz piektdienai, 20. aprīlim - Gleznu izstāde: Important Contemporary Artists of Latvia, National Arts Club, 15 Gramercy Park South, New York, NY. Seko apraksts angļu valodā: The U.S. premiere of an exhibition of “Important Contemporary Artists of Latvia” will be held at theNational Arts Club of New York in April 2012. It will feature the paintings by nine contemporary Latvian artists, showing their diversity, creativity and originality. The exhibition features 36 paintings by nine Latvian artists: Kaspars Brambergs, Harijs Brants, Andris Eglītis, Ieva Iltnere, Ernests Kļaviņš, Daiga Krūze, Leonards Laganovskis, Inga Meldere and Miervaldis Polis. The gallery is usually open to the public from 9 am to 6 pm, but call the number (below) to make sure it will not be closed for a private function at the time you plan to come. Admission is free. There may still be a limited number of invitations available for the opening reception on Monday, Apr. 2. To receive an invite e-mail the Honorary Consulate of Latvia in New York: info@latvia-newyork.org. Ceļa norādijumiem apciemojiet: www.NationalArtsClub.org vai zvaniet (212) 475-3424.

Ceturtdien, 5. aprīlī - Zaļā ceturtdiena - Dievkalpojumi ar dievgaldu: pulksten 11:00 Jonkeru baznīcā, un pulksten 13:00 Salas baznīcā un pulksten 13:00 Īstoranžas, NJ baznīcā.

Piektdien, 6. aprīlī - Lielā Piektdiena - Dievkalpojumi ar dievgaldu: pulksten 19:00 Jonkeru baznīcā, un pulksten 19:00 Salas baznīcā. Dievkalpojumu Jonkeros kuplinās Wallace Kramer - klarnete un Inese Cederbaums - klavieres, programmā: "Romanza: Tres calme" - F. Poulenc un "Six studies in English Folksong"- R.V. Williams.

Priedaine - NJ Latviiešu Biedrība Sestdien, 7. aprīlī, pulksten 12:00 - Lieldienu svinības un rotaļas, Priedainē NJ. Sagaidīsim Lieldienas kopā ar ģimenēm un draugiem Priedaines parkā. Šogad jaunums! "Lieldienu Cālis 2012": Ja esi apveltīts ar kādu īpašu talantu, nāc un piedalies! Gaidam dziedātājus, dejotājus, vingrotājus, mūziķus, utt. Programmā: Olu krāsošana, Olu meklēšana, Olu cīņas, Olu ripināšana, Lieldienu šūpoles, Loterija. Pusdienās: zupa, cepumi, kafija. Bērni var ierasties maskās – zaķi, cāļi, olas. Ņemiet līdzi visu ko var pielietot pie olu krāsošanas ( griķi, rīsi, lapas, puķītes). Darbosies arī Latviešu ēdienu tirdziņš (pīrāgi, kliņģeri, smalkmaizītes, rupjmaize). Pieteikšanās pie Sarmīte līdz 5. aprīlim - mob. tel. 732-610-8227. Ieeja pret ziedojumiem. Visi laipni ielūgti. Lietus gadījumā, sarīkojums notiks Priedaines biedrības nama telpās. Sīkākai informācijai par Priedaini skatiet: www.priedaine.org. Sekojiet šim sarīkojumam ("event") "Lieldienu sagaidīšana PRIEDAINĒ, NJ" Facebook'ā: Facebook.

Seafarers - International House

Sestdien, 7. aprīlī pulksten 14:00 - Dievkalpojums Manhetenā, Seafarers & International House, 123 East 15th Street, New York, NY 10003. Ceļa norādījumiem uz Seafarers & International House aplūkojiet: www.sihnyc.org. Visi laipni ielūgti uz šo dievkalpojumu, ko rīko Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Informācijai par Ņujorkas draudzes dievkalpojumiem un sarīkojumiem Jonkeros (Yonkers, NY), Salā (Long Island, NY), Ņudžersijā un citur apciemojiet: www.NYDraudze.org.

Priecīgas Lieldienas!

Svētās nedēlas dievkalpojumi Nujorkas latviešu ev. lut. draudzē

Svētdien, 8. aprīlī - Lieldienas - Dievkalpojumi: pulksten 08:00  Jonkeru baznīcā, un pulksten 08:00  Salas baznīcā. Dievkalpojumu Jonkeros kuplinās Ņujorkas latviešu koris. Pēc dievkalpojumiem: Jonkeros sekos Lieldienu brokastis; un Salā sekos Lieldienu olu medības, kam bērniem lūgts paņemt līdz groziņus.

MINEAPOLĒ, MN: No ceturdienas, 12. aprīļa līdz sestdienai, 14. aprīlim - Trimdas latviešu archīvu un materiālās kultūras konference. Plašākai informācijai apciemojiet: www.alausa.org/lv/citi/trimdas-latviesu-arhivaru-konference/. Ja saite nedarbojās, tad atrodiet info caur ALA mājas lapu: www.alausa.org.

NJ Latvian Sports club "Kursa" Daugavas Vanagi Emblēma

BALTIMORĀ, MERILANDĒ: Sestdien, 14. aprīlī, pulksten 11:00 - Austrumu piekrastes spēles volejbolā, pie Baltimoras, MD, Volleyball House, 5635 Furnace Ave., Elkridge, MD www.vbhouse.com Paredzēts piedalīties volejbolistiem un volejbolistēm no Ņudžersijas, Ņujorkas, Filadelfijas, Vašingtonas DC un citurienes. Individuālu spēlētāju & vienību pieteikšanās un sīkākai informācijai rakstiet Vašingtonas DC Daugavas Vanagu sporta kopas "Sigulda" pārstāvim Viesturam Timrotam, tel. (301) 294-0046, vai Ņudžersijas sporta kopas "Kursa" pārstāvim Janim Ģigam, mājas tel. (908) 272-5480, darba tel. (609) 588-6314.

Priedaine - NJ Latviiešu Biedrība Sestdien, 14. aprīlī, pulksten 14:00 - Ērika Raistera pieminas fonda balvas pasniegšanas sarīkojums, Priedainē NJ. Šī gada laureāts ir Vilnis Baumanis. Pēc sarīkojuma cienasts. Visi laipni ielūgti. Sīkākai informācijai par Priedaini skatiet: www.priedaine.org.

Ziedu ansamblis

Sestdien, 14. aprīlī pulksten 14:00 - Koncertuzvedums: "Pasakas par ziediem", Salas baznīcā. Pirmo reizi ASV ar šo koncertu uzstāsies izcilie latviešu mākslinieki: Dita Krenberga (flauta) - soliste Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestrī; Valts Pūce (klavieres) - komponists; un Gundars Āboliņš - aktieris Jaunā Rīgas teātrī. Sekos tikšanās ar māksliniekiem pie vīna glāzes un uzkodām. Ieeja $25. Visi laipni aicināti. Informācijai rakstiet Baiba Pinnis vai zvaniet tel. (917) 270-4786.

Fundraising ALJA Kongress 2012

Sestdien, 14. aprīlī pulksten 20:00 - Līdzekļu vākšanas pasākums ALJA Kongresam Ņujorkā, restorānā Butterfield 8, 5 East 38th Street, New York, NY. Ieeja $30. Šogad ALJA Kongress notiks Ņujorkā Pateicības dienas nogalē novembra mēneša beigās. Sekojiet šim sarīkojumam ("event") "Fundraising Event for NYC Kongress" Facebook'ā: Facebook. Restorāna vietne: www.butterfield8nyc.com.

Otrdien 17. aprīlī pulksten 11:45 - Unas Bergmanes priekšlasījums "Bloodshed in Vilnius and Riga in January 1991: The Forgotten Crisis in Western-Soviet Relations", Jeilas (Yale) Universitātē, Room 108, Allwin Hall, 31 Hillhouse Avenue, New Haven, CT. Seko apraksts angļu valodā: Presentation by Una Bergmane of Sciences Po (Paris) / Yale University: "Bloodshed in Vilnius and Riga in January 1991: The Forgotten Crisis in Western-Soviet Relations" The event is presented by the International Security Studies & the Baltic Studies Program. For information about Yale University and travel directions visit: www.Yale.edu. If you have questions write Bradley Woodworth, Baltic Studies Coordinator bradley.woodworth@yale.edu.

European Union Youth Orchestra 2012 Concerts

Trešdien, 18. aprīlī pulksten 20:00 - Trīs latviešu mākslinieki koncertēs ar Eiropas Savienības Jauniešu orķestri, Carnegie zālē, West 57th Street and Seventh Avenue, New York, NY. 3 mūziķi no Latvijas piedalīsies orķestra apciemojumā ASV: Līga Kuzmane, vijole; Stella Zaķe, vijole; un Knarika Karapetyana, altvijole. Informācijai par šo koncertu apciemojiet: www.carnegiehall.org/Calendar/2012/4/18/0800/PM/European-Union-Youth-Orchestra/. Informācijai par orķestri apciemojiet: www.euyo.org.uk.

Daugavas Vanagi Emblēma

KLĪVLANDĒ, OHIJO: No piektdienas, 20. aprīļa līdz svētdienai, 22. aprīlim - Daugavas Vanagu A.S.V. delegātu sapulce & Vanadžu salidojums. Plašākai informācijai apciemojiet: www.daugavasvanagi.org.

FILADELFIJĀ, PENSILVĀNIJĀ: Sestdien, 21. aprīlī pulksten 09:00 (no rīta) - Austrumu apgabala (latviešu luterisko draudžu) dāmu komiteju konference, Filadelfijas latviešu ev. lut. Sv. Jāņa draudzes baznīcā, 301 N. Newtown Square Road, Newtown Square, PA 19073. Informācijai un reģistrēšanās raksiet Rutai Orei, vai zvaniet tel. (610) 287-3845.

Losandželosas latviešu vīru koŗa Uzdiedāsim, Brāļi!
koncerts

Losandželosas latviešu vīru koŗa "Uzdziedāsim, Brāļi!" koncerti,
Sestdien, 21. aprīlī pulksten 15:00 - Priedainē NJ, un
Svētdien, 22. aprīlī pulksten 12:30 - Jonkeru baznīcā. Dzirdēsit jaunas, gan vecas dziesmas. Būs uzkodas. Ieeja $25. Informācijai raksiet Valdim Ķerim, vai zvaniet tel. (310) 347-1385.
Jonkeros 22. aprīlī pirms koncerta notiks dievkalpojums pulksten 10:00.

AABS - Baltiešu Studiju apvienība

ČIKĀGĀ, ILINOJĀ: No ceturtdienas, 26. aprīla līdz sestdienai, 28. aprīlim - 23. Baltiešu Studiju Konference, Ilinojas Universitātē, Chicago, IL. Plašākai informācijai lūdzu apciemojiet mājas lapu AABS Sekojiet šim sarīkojumam ("group") "AABS Conference 2012 Chicago" Facebook'ā: Facebook. Reģistrējieties pirms 1. febr., lai iegūtu pazeminātu reģistrācijas maksu.

MAIJĀ 2012:

ALA  logo

ANARBORĀ, MIČIGANĀ: No piektdienas, 4. maija līdz svētdienai, 6. maijam - Amerikas latviešu apvienības (ALA) gadskārtējais kongress, Ann Arbor, MI. Plašākai informācijai apciemojiet www.alausa.org.

Sestdien, 5. maijā no pulksten 09:00 līdz 16:00 - Utenis (lietoto mantu tirdziņš) Jonkeru baznīcā. Lūdzu noziedojiet (tagad - negaidiet līdz dienai kad notiek utenis) viegli lietotas drēbes, mantas, virtuves piederumus, spēļu un citas bērnu mantas, elektroniku. Iztukšojiet skapjus, bēniņus un garāžu! Lūdzu sazināties ar Viju Valdmani, tel. (914) 478-4787, lai sarunāt laiku kad atvedīsiet Jūsu nevajadzīgās mantas. Lūdzu arī apmeklējiet uteni kur būs atrodami loti izdevīgi pirkumi. Atlikums par labu jaunās Nometnes Ēdamzāles celšanai. Ja būtu jautājumi un lai pieteikties palīdzēt iepriekšējās dienā tirdziņu uzstādīt, kā arī izpalīdzēt pārdošanā tirdziņa dienā rakstiet Laurai Zamurai, vai zvaniet (516) 628-1465.

Daugavas Vanagi Emblem

Sestdien, 5. maijā, pulksten 14:00 - Kurzemes Cietokšņa atceres sarīkojums, DV Namā. Programmā koncerts: Latviešu un citu komponistu kamermūziku atskaņos flautiste Konija Leviatine (Connie Leviatin), čellists Enriko Orengo, pianistes Lisa Forte un Dace Aperāne. Tam sekos Vanadžu klāts cienasta galds, kafija un atspirdzinājumi lejas stāva kluba telpās. Ieeja: $20, jauniešiem līdz 16 gadiem ieeja brīva. Visi laipni ielūgti. Informācijai rakstiet: Marijai Maher vai zvaniet (908) 277-1251. Sekojiet šim sarīkojumam ("event") "Chamber Music Recital & Kurzemes Cietoksnis" Facebook'ā: Facebook.

Otrdien 8. maijā pulksten 20:00 - Koncerts: Music of Pēteris Vasks, Park Avenue Christian Church, 1010 Park Avenue (@ the SE corner of East 85th Street), New York, NY. Afiara stīgu kvartets: Yuri Cho, violin; Valerie Li, violin; David Samuel, viola: Adrian Fun, violoncello. Paul Vasile, ērģeles. Programmā: Viatore (2005) - Pēteris Vasks; Canto di forza (2002) - Pēteris Vasks; String Quartet No. 4 (1999) - Pēteris Vasks. Komponists būs klāt šinī koncertā. $20 Ieeja / $15 Studentiem/pensionāriem apciemojot www.Smarttix.com. Ceļa norādījumie apciemojiet: www.ParkAvenueChristian.com. Sīkākai informācijai par koncertu un māksliniekiem apciemojiet: www.ParkAvenueChristian.com/arts/event-calendar/.

Sestdien, 12. maijā pulksten 10:30 - Bronksas latviešu pamatskola svin 60 gadu jubileju Jonkeru baznīcā. Svētbrīdis, priekšnesumi, izstādes, kopējas nodarbības, uzkodas dzērieni, maltīte. Ieeja $25, bērniem zem 16 gadiem par brīvu. Tiek mīļi gaidīta visa lielā skolas ģimene: tas ir bijušie, esošie un topošie skolnieki kā arī vecāki, vecvecāki un jeb kuri skolas atbalstītāji. Informācijai rakstiet Laurai Zamurai, vai zvaniet (516) 628-1465.

Seafarers - International House

Sestdien, 12. maijā pulksten 14:00 - Dievkalpojums Manhetenā, Seafarers & International House, 123 East 15th Street, New York, NY 10003. Ceļa norādījumiem uz Seafarers & International House aplūkojiet: www.sihnyc.org. Visi laipni ielūgti uz šo dievkalpojumu, ko rīko Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Informācijai par Ņujorkas draudzes dievkalpojumiem un sarīkojumiem Jonkeros (Yonkers, NY), Salā (Long Island, NY), Ņudžersijā un citur apciemojiet: www.NYDraudze.org.

Svētdien, 13. maijā pulksten 10:30 - Dievkalpojums, kam sekos Ģimenes dienas svinības, Salas baznīcā. Programmā vecākā gadagājuma latviešu apsveikšana. Krista Lediņa stāstīs par piedzīvojumiem "Sveika, Latvija" braucienā. Sekos pusdienas un kafija. Visi laipni aicināti. Informācijai rakstiet Ilzei Beiniķei.

No piektdienas, 18. maija līdz svētdienai, 20. maijam - Pavasara Svētki Rotā (Katskilos). Ceļa norādījumi un cita informācija atrodama www.RotaLodge.org. Lai rezervēt istabas: Rotā zvaniet (518) 589-9878; Nometnes Viesu vai Ezermājā zvaniet (518) 589-9932. Sīkākai informācijai rakstiet Jurim Blodniekam. Sekojiet šim sarīkojumam ("event") "Rota's Pavasarsvetki - Spring Brew Fest 2012" Facebook'ā: Facebook.

Artis Pabriks

Otrdien, 22. maijā pulksten 17:30 - LR Aizsardzības ministrs Dr. Artis Pabriks runās National Committee on American Foreign Policy rīkotā sanāksmē, The Union Club, 101 East 69th Street (pie Park Avenue), New York, NY. Ministrs Pabriks runās par tēmu: "The Impact of Austerity Measures on the Transatlantic Link: Can the Challenges Be Overcome?". Diskusiju moderators būs vēstnieks Herman J. Cohen, starp citu savā laikā ASV Assistant Secretary of State for African Affairs. Sekos pieņemšana. Ieeja $60 iepriekš reģistrējoties, līdz 21. maijam, pie:  https://secure.acceptiva.com/?cst=368366 . Nepieciešams piemērots apģērbs - vīriešiem žakete ar kaklasaiti, nedrīkst valkāt džinsas. Kluba telpās nedrīkst lietot mobilos telefonus. Informācijai par National Committee on American Foreign Policy apciemojiet: www.ncafp.org.

Astra & the 22's

Piektien, 25. maijā pulksten 19:30 am - Ansamblis Astra & The 22's uzstāsies the Alphabet Lounge, 104 Avenue C, New York, NY 10009. Astra ir no Latvijas. Ieeja $10 pie durvīm. Sekojiet šim koncertam "Astra and The 22's @ Alphabet Lounge" Facebook-ā: Facebook.

ALA 15. un 59. ASV Latviešu Meistarsacīkstes NJ Sporta kopa "Kursa" American Latvian Association logo

TORONTO, ONTARIO, KANĀDĀ: No sestdienas 26. maija līdz svētdienai 27. maijam - ALA Meistarsacīkstes Volejbolā, Basketbolā un Ledus Hokejā, Humber College, North Campus, Toronto, Ontario, Kanādā. Tuvākā info: Jānis Ģiga (gbgiga@verizon.net), vai Aivars Bārs (Aivars@njkursa.com), un apciemojiet: www.lsak.org/ms2012.
Hokeja vakars ALA 59. finālspēlēs. Laiks ir pienācis satikties un nospēlēt gadskārtējo hokeja spēli kā daļa no Amerikas latviešu apvienības Meistarsacīkstēm. Šogad, mums būs turneja ar divām komandām no Toronto, viena no Kvebekas, un pēdējā no ASV. Šī hokeja turneja tiks nospēlēta “double-elimination” formātā sestdiena, 26. maijā. Šādā formātā, katrai komandai būs vismaz divas spēles dienā un iespējas spēlēt vēl. Informācija par meistarsacīkstēm ieskaitot par hoteli, dienas kārtību, utt. varēs atrast vietnē:  www.lsak.org/ms2012 (Toronto speles ricibas komiteja izplatis info saja interneta lapa). Es paslaik tikai mekleju atbildes no speletajiem kuri noteikti grib spelet hokeja turneja. Jo vairak speletaji piesakas tagad, jo drizak es varu salikt komandu kopa, visu norunat ar organizacijas komiteju, un iedot turnejas informaciju jums. 

Tuvaku informaciju par hokeja turneju var sanemt rakstot uz sekojosa e-pasta adrese -> mlazdins[@]hotmail.com jeb vai zvanot uz 201.317.6448. Ja velies spelet hokeja turneja, ludzu piesakies pie manis caur e-pastu vai pa telefonu. Ja jus pazistat kadu kam butu interese spelet, tad ludzu nosuti so informaciju talak un lai vini sazinajas ar manim…..Jo vairak speletaji bus, jo jautraka un labaka turneja visiem dalībniekiem!

Paldies! - Maris "MJ" Lazdins, e-pasts: mlazdins@hotmail.com, mob. tel.: (201) 317-6448.
Sekojiet jaunumiem sarīkojuma (event) "2012 ALA un ASV Meistarsacīkstes - Toronto" Facebook lapā: Facebook un pasakiet vai būsiet vai nē.

Svētdien 27. maijā pulksten 12:00 dienā - Kapu svētki latviešu kapos Katskiļos, Tannersville, NY. Iepriekšējā (sestd. 26. maijā) vakara krēsla stundā notiek arī svecīšu dievkalpojums. Informācijai apciemojiet: www.LatvianMemorialPark.org.

Pavasara koncerts
Ja afišai vai foto, kas parādās augstāk, iztrūkst sarkanbrūnais rāmis labējā malā, tad lūdzu padariet pārlūkprogrammas lodziņu platāku vai pazeminiet pārlūkprogrammas "zoom" uz zemāku procentu. Tad Jūs redzēsiet afišu vai foto visā pilnībā.
New York Latvian Concert Choir

Svētdien 27. maijā, pulksten 15:30 - Milvoku dziesmu svētku Ieskaņas koncerts: Dobeles Valsts ģimnāzijas jauktais koris Sadziedis, Ņujorkas latviešu koris, Montreālas latviešu koris Atbalss, un draugi; Viesdiriģenti - Agita Ikauniece un Ints Teterovskis, Ņujorkas draudzes Katskiļu Nometnē. Ieeja $25, studentiem $15, bērniem bez maksas. Cenā ieskaitīts pirms koncerta uzkodas. Koncerta un citai informācijai raksiet Sandrai tel. (773) 551-5265 un apciemojiet: www.NYLatvianConcertChoir.org. Koncertu atbalsta Ņujorkas latviešu ev. lut. draudze, Ņujorkas latviešu koŗa labvēļi un Ņujorkas Štata Mākslas Padome.

JŪNIJĀ 2012:

Sestdien, 2. jūnijā, pulksten 10:30 - Bronksas skolas izlaidums un gada noslēguma sarīkojums, Jonkeru baznīcā.

Priedaine - NJ latviešu biedrība

Sestdien, 2. jūnijā, pulksten 11:00 - Ņudžersijas skolas izlaidums un gada noslēguma sarīkojums, Priedainē NJ. Ceļa norādījumiem apciemojiet Priedaines lapu www.priedaine.org. Informācijai par Ņudžersijas latviešu skolu apciemojiet www.njskola.org.

Draudzes nams Bruklinā

Sestdien, 2. jūnijā pulksten 14:00 - Dievkalpojums (sava laika), Bruklinas draudzes namā. Visi laipni ielūgti uz šo dievkalpojumu, ko rīko Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Drauzes klātbūtnē kristīs Zandu Veltu Lazdu. Sekos kristību mielasts un viesošanās. Jautājumi? Rakstiet Andrejam Lazdam vai zvaniet tel. (646) 228-1184. Draudzes nams bija pārdots 2011. gadā, tādēļ šis varētu būt pēdējais latviešu sarīkojums šinī namā. Informācijai par Ņujorkas draudzes dievkalpojumiem un sarīkojumiem Jonkeros (Yonkers, NY), Salā (Long Island, NY), Ņudžersijā un citur apciemojiet: www.NYDraudze.org.

Salas Baznicai 45

Svētdien, 3. jūnijā pulksten 10:30 - Dievkalpojums, kas atzīmēs Longailendas novada Salas baznīcas 45 gadu pastāvēšanu, Salas baznīcā. Soliste vijolniece Una Tone, Lejas zālē sekos apsveikumi, pīrāgi un kliņģeris. Visi laipni aicināti. Informācijai rakstiet Ilzei Beiniķei.

filma Sibirijas Bilance

Svētdien, 10. jūnijā pulksten 10:00 - Tautas sēru dienas (14. jūnija) dievkalpojums Jonkeru baznīcā. (Skat. arī 14. jūniju par dievkalpojumu Salas baznīcā.) Dievkalpojumam sekos Dzintras Gekas dokumentālās filmas Sibīrijas bilance izrāde.

Latvijas pase

Līdz trešdienai, 13. jūnijam, - Jāpiesakās, lai izmantotu mobilo pases darbstaciju, kas darbosies Dziesmu svētkos Milvokos, WI jūlijā.
Ja esiet Latvijas pavalstnieks un vēlies atjaunot, vai pirmo reizi noformēt Latvijas pilsoņa pasi, tad būs iespēja izmantot mobilo pases darbstaciju, kas darbosies pa Dziesmu svētku laiku Milvokos, Viskonsīnā no 4. līdz 8. jūnijam. Bet lai to darītu Jums jāpiesakās pie Latvijas vēstniecības Vašingtonā DC līdz 13. jūnijam. Iesnieguma paraugs, maksāšanas kārtība un cita informācija atrodama: www.latvia-usa.org/inparmopadan.html. Visus jautājumus lūdzu virziet uz consulate.usa@mfa.gov.lv vai zvaniet (202) 328-2881.

Ceturtdien, 14 jūnijā - Tautas sēru diena, 1941.g. aizvesto piemiņas diena (Latvijā: Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena). (Skat. arī 25. martu un 4. jūliju.)
Dievkalpojums pulksten 19:00 Salas baznīcā.

Līgo! Līgo! Priecīgus Saulgriežus - 21. jūnijā, Līgo vakaru - 23. jūnijā & Jānu dienu - 24. jūnijā!

Lauku Muzikanti Priedaine - NJ latviešu biedrība

Sestdien 23. jūnijā, pulksten 16:00 - Jāņu dienas svinības, Priedainē NJ. Sagaidīs līgotājus no pulksten 4 pēcpusdienā. Programmā: Tautas deju kopu priekšnesumi - Ņujorkas Jumis, Vašingtonas Namejs un Filadelfijas Dzirkstele. Sekos koncerts - Lauku Muzikanti no Latvijas. Deju mūziku spēlēs kapela Pēdējais Vilciens Ričarda Skultes vadībā. Ugunskurs ar sadziedāšanos un līgošanu Jāņa Studenta akordeona pavadībā. Priedaines Līgo Tirdziņā varēs iegādāties Latvijas rotas, siltas pusdienas, maizītes, speķa pīrādziņus un citus gardumus. Eiropas keramikas izstrādājumus, tautiskus audumus un daudz ko citu. Ieeja: pieaugušiem - $30; studentiem no 15-21 gadu vecumam - $15; bērniem līdz 15 - par brīvu. Ceļa norādījumiem un informācijai apciemojiet www.priedaine.org. Sekojiet "New Jersey Latvian Society Priedaine" lapai Facebook-ā: Facebook; un sarīkojumam (event) "Svinēsim "Jānus" Priedainē" - Facebook.

JŪLIJĀ 2012:

Trešdien, 4. jūlijā - Latvijā: Ebreju tautas genocīda upuru pieminas diena. Šajā dienā 1941. gadā Nacistiskās Vācijas okupācijas vara nodedzināja Lielo chorālā sinagogu Rīgā. (Skat. arī 25. martu un 14. jūniju.)
USA flag A.S.V. šajā dienā svin Neatkarības dienu (deklarēta 1776. gadā).

Fundraising ALJA Kongress 2012

Sestdien, 7. jūlijā no pulksten 21:30 - Līdzekļu vākšanas pasākums ALJA Kongresam Ņujorkā, restorānā Butterfield 8, 5 East 38th Street (starp Fifth Ave & Madison Ave), New York, NY. Ieeja $30. Šogad ALJA Kongress notiks Ņujorkā Pateicības dienas nogalē novembra mēneša beigās. Par ieejas maksu varēsiet divas stundas baudīt dzērienus. Daļa no ienākumiem būs par labu ALJA Kongress Ņujorkā rīkošanas fondam. Informācijai rakstiet Aleksandrai Maļinovskai. Restorāna vietne: www.butterfield8nyc.com.

Latviešu Dziesmu Svētki Milvokos

No trešdienas, 4. jūlija līdz svētdienai, 8. jūlijam - XIII Vispārējie latviešu Dziesmu Svētki ASV, Milvokos, Viskonsinā. Plašākai informācijai skatiet www.latviansongfest2012.com. Sekojiet dziesmu svētkiem "XIII LATVIAN SONG & DANCE FESTIVAL MILWAUKEE" Facebook'ā: skatiet "Non-Profit Organization" lapu - Facebook; un pievienojaties grupai "group" - Facebook.

Nujorkas draudzes Nometnes vārti

Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Nometnes Katskiļu kalnos vasaras programma no jūlija līdz augustam

Pieteikšanās uz vasaras Nometnes periodiem atklās martā. Plašākai informācijai apskatiet www.NYDraudze.org un noklikšķiet "Nometne".

“ĪKŠĶĪŠU” periodi:
Bērniem, kas runā latviski:
A-nedēla: no svētdienas, 8. jūlija līdz sestdienai, 14. jūlijam;
B-nedēla: no svētdienas, 15. jūlija līdz sestdienai, 21. jūlijam;
C-nedēla: no svētdienas, 22. jūlija līdz sestdienai, 28. jūlijam;
D-nedēla: no svētdienas, 29. jūlija līdz sestdienai, 4. augustam.
Bērniem, kas maz prot, vai nemaz nerunā latviski:
Valodas nedēla: no svētdienas, 5. augusta līdz sestdienai, 11. augustam.

NOMETNES periodi:
Bērniem, kas runā latviski:
1. periods:: no svētdienas, 8. jūlija līdz sestdienai, 21. jūlijam;
2. periods: no svētdienas, 22. jūlija līdz sestdiena,i 4. augustam.
Bērniem, kas maz prot, vai nemaz nerunā latviski:
Valodas periods: no svētdienas, 5. augustam līdz sestdienai, 18. augustam.

Senču nometne: no svētdienas, 12. augusta līdz sestdienai, 18. augustam.

Kursa, Zelta Bumba, Volejturnirs, Rota, Katskilos

Sestdien, 9. jūlijā, pulksten 11:00 - "Zelta Bumba" Labdarības Volejbola Turnīrs,  Katskiļos, Rotā, Elka Park, NY. Pieņems visus spēlētājus bez komandas jo komandas sastādīs uz vietas. Uzvarētājus apbalvos! Ieeja $20, kas ieskaita "karstā suņa" pusdienas. Atlikums par labu NJ Sporta kopai Kursa un LKIA - Rota. Vakarā programma notiks Rotas "Zelta Auns" klubā, kur mūziku gādās DJ. Tiem , kas nebūs maksājuši visas dienas turneja ieeja, ieeja vakara daļai būs $5. Plašākai informācijai rakstiet Aivaram Bāram, tel. (862) 812-1067 vai Jānim Ģigam, tel (908) 272-4580. Ceļa norādījumiem un naktsmājām apciemojiet: www.rotalodge.org, tel. (518) 589-9878.

"Melnais Lacis" Katskilu Nometne

Sestdien 21. jūlijā pulksten 18:00 - "Melnais lācis" sabiedriska pēcpusdiena / vakars, Draudzes Katskiļu Nometnē. Uzkodas un atspirdzinājumus piedāvās ap 18:00 sekojot nometnieku dineju balles gājienam, Nometnieku un vadītāju ansambļi iepriecinās ar priekšnesumiem, Vakariņas servētas pēc plkst. 19:30. Viesošanās vecākiem un labvēļiem. Informācija sekos. Ieeja $??, kas ieskaita uzkodas un vakariņas. Alus (Aldaris) un vīns maksās ekstra. Lūdzu atbalstiet Nometni! Atlikums par labu Ņujorkas draudzes lauku īpašumam un jaunās Ēdamzāles celšanai. Visi mīļi aicināti. Ceļa norādījumiem uz Nometni apciemojiet www.NYDraudze.org un noklikšķiet "Nometne".

Olympic Games London 2012

LONDONĀ, ANGLIJĀ - No piektdienas 27. jūlijam līdz svētdienai 12. augustam - XXX Vasaras Olimpiādes spēles Londonā, Anglijā. Sīkāka informācijai par latviešu olimpiskiem centieniem atrodama: www.olimpiade.lv/londona un www.lov.lv. Plašāka informācija par olimpiskām spēlēm Londonā atrodama: www.London2012.com.

Filmas izrāde - Kā tev klājas, Rudolf Ming?

Svētdien, 5. augustā pulksten 12:00 dienā - Filma izrāde "Kā Tev Klājas, Rudolf Ming?" - režisors Roberts Rubīns, Museum of the Moving Image, 36-01 35th Avenue, Astoria (Queens), NY 11106. Ieeja ieskaitīta muzejas ieejas maksā: pieaugušiem $12; pensionāriem & studentiem (ar apliecību) $9; bērniem no 3 līdz 17 $6. Filma "Kā klājas, Rūdolf Ming?" stāsta par tobrīd 13 gadus veco Rūdolfu no Talsiem. Rūdolfs ir gluži apsēsts ar zīmētu filmu veidošanu. Viņš ir daudzpusīgs zēns, kurš aizraujas, piemēram, ar lamatu konstruēšanu un krāj filmu plakātus. Rūdolfs pats uz pauspapīra strēmelēm ar flomasteriem zīmē šausmu filmas un trillerus, pats šīs filmas arī demonstrējot apskaņo ar balsi, visādi rūkdams un emocionāli runādams varoņu tekstus dažādās balsīs. Kino ir puiša dzīves būtiskākā lieta, tāpēc viņš piekrīt mācītāja ierosinājumam jaunās baznīcas atklāšanai uzzīmēt filmu arī par Bībeles sižetiem. Režisors: Roberts Rubīns. 2010, 60 minūtes, Latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā, pirmizrāde ASV. Dažas īsfilmas izrādīs pirms šīs filmas.
Informācijai apciemojiet: www.movingimage.us/visit/calendar/2012/08/05/detail/how-are-you-doing-rdolf-ming-k-tev-kljas-rdolf-ming. Filmas "treileri" atrodami www.YouTube.com - darot meklēšanu uz filmas nosaukuma.

NJ Latvian Sports club "Kursa"

Sestdien, 18. augustā, pulksten 15:00 - Futbola spēle starp "Valodas periodu" un Ņudžersijas "Kursa" vienībām, Draudzes Katskiļu Nometnē. Pēc spēles notiks saviesīgs "Rotā" pie "Zelta auna". Vakars  Plašākai informācijai rakstiet  Jānim Ģigam, mājas tel. (908) 272-4580  vai info@njkursa.com. Ceļa norādījumiem uz Nometni apciemojiet www.NYDraudze.org un noklikšķiet "Nometne". Ceļa norādījumiem uz "Rotu" un naktsmājām apciemojiet: www.rotalodge.org, tel. (518) 589-9878. Sekojiet sarīkojumam (event) "5th Annual Futenis Nometnē" Facebook-ā Facebook.

3 x 3 (Tris Reiz Tris) Katskilos

No svētdienas 19. augusta līdz svētdienai 26. augustam - 3 x 3 (Tris Rreiz Tris) Nometne, Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Nometnē Katskiļu kalnos. Nometni vadītāja un kontaktpersona Helēna Vīksniņa, tel.(202) 829-6868. Plašākai informācijai apciemojiet: https://sites.google.com/site/3x3katskili/file-cabinet. Arī sekojiet jaunumiem grupas (group) "3x3 Katskills" Facebook lapā Facebook. Un arī sarīkojuma (event) "3x3 Katskiļos 2012" lapā Facebook.

SEPTEMBRĪ 2012:

NJ Latvian Sports club "Kursa" Priedaine - NJ Latviiešu Biedrība

Sestdien, 8. septembrī, pulksten 10:30 - Kursas Kauss Volejbolā, Priedainē NJ. Volejbola spēles ar jauktām komandām. Ja esi viens (nebrauc ar komandu) neraizējies un brauc droši jo komandas sastādīs uz vietas ap pulksten 9-iem. Notiks vakarā ballīte. Spēles sāksies ne vēlāk ka pulksten 10:30. Nākamā dienā izpriecājies The Jersey Shore pludmalē. Plašākai informācijai rakstiet  Jānim Ģigam, mājas tel. (908) 272-4580, mobilais tel. (908) 931-1228  vai Aivaram Bāram, tel. (862) 812-1067 vai info@njkursa.com.

Seafarers - International House

Sestdien, 8. septembrī pulksten 14:00 - Dievkalpojums Manhetenā, Seafarers & International House, 123 East 15th Street, New York, NY 10003. Ceļa norādījumiem uz Seafarers & International House aplūkojiet: www.sihnyc.org. Visi laipni ielūgti uz šo dievkalpojumu, ko rīko Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Informācijai par Ņujorkas draudzes dievkalpojumiem un sarīkojumiem Jonkeros (Yonkers, NY), Salā (Long Island, NY), Ņudžersijā un citur apciemojiet: www.NYDraudze.org.

Svētdien, 9. septembrī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums, kam sekos Salas novada Pikniks, Salas baznīcā. Visi laipni ielūgti.

Teātris - Gūsteknis pilī

Sestdien 15. septembrī pulksten 16:00 - Dailes teātra izrāde - Raimonda Staprāna Gūsteknis pilī, Jonkeru baznīcā. Dailes teātra apraksts par lugu: Pagātni nevar atgriezt, bet var mēģināt izprast. Līdz ar silto, saulaino pavasari 1940. gada 17. jūnijā Rīgas ielās parādās tanki ar sarkani krāsoto zvaigzni uz bruņu torņiem. Vēl paliek cerības, ka mūsu valsts ir patstāvīga, neatkarīga un brīva un tāda arī paliks. Bet ko var izdarīt mazā Latvija, kad iet bojā lielās Eiropas valstis? Vēstures gaita ir neapturama, un cilvēks tik ātri pierod pie važām. „Es palikšu savā vietā, jūs palieciet savās," - cilvēks, kurš teicis šos katram latvietim zināmos vārdus, izolēts no ārējās pasaules un pilnīgi ignorēts, mīt Rīgas pilī. Viss ir jau iepriekš nolemts - kā izrāde, kā traģikomisks leļļu teātris. Informācija sekos. Ieeja $25. Rīko Ņujorkas latviešu organizāciju padome (ŅLOP) sadarbībā ar Latviešu kultūras biedrību TILTS, www.tilts.org. Informācijai rakstiet Baibai Pinnei, vai zvaniet tel. (917) 270-4786.

Fundraising ALJA Kongress 2012

Sestdien, 15. septembrī laiks: Tiks paziņots - Līdzekļu vākšanas pasākums ALJA Kongresam Ņujorkā, restorānā Butterfield 8, 5 East 38th Street (starp Fifth Ave & Madison Ave), New York, NY. Ieeja $30. Šogad ALJA Kongress notiks Ņujorkā Pateicības dienas nogalē novembra mēneša beigās. Par ieejas maksu varēsiet divas stundas baudīt dzērienus. Daļa no ienākumiem būs par labu ALJA Kongress Ņujorkā rīkošanas fondam. Sekojiet jaunumiem sarīkojumas (event) "Happy Hour at Butterfield 8!" lapā Facebook. Informācijai rakstiet Aleksandrai Maļinovskai. Restorāna vietne: www.butterfield8nyc.com.

Teātris - Gūsteknis pilī Teātris - Gūsteknis pilī Priedaine - NJ Latviiešu Biedrība

Svētdien 16. septembrī pulksten 14:00 - Dailes teātra izrāde - Raimonda Staprāna Gūsteknis pilī, Priedainē NJ. Dailes teātra apraksts par lugu: Pagātni nevar atgriezt, bet var mēģināt izprast. Līdz ar silto, saulaino pavasari 1940. gada 17. jūnijā Rīgas ielās parādās tanki ar sarkani krāsoto zvaigzni uz bruņu torņiem. Vēl paliek cerības, ka mūsu valsts ir patstāvīga, neatkarīga un brīva un tāda arī paliks. Bet ko var izdarīt mazā Latvija, kad iet bojā lielās Eiropas valstis? Vēstures gaita ir neapturama, un cilvēks tik ātri pierod pie važām. „Es palikšu savā vietā, jūs palieciet savās," - cilvēks, kurš teicis šos katram latvietim zināmos vārdus, izolēts no ārējās pasaules un pilnīgi ignorēts, mīt Rīgas pilī. Viss ir jau iepriekš nolemts - kā izrāde, kā traģikomisks leļļu teātris. Informācija sekos. Ieeja $25. Rīko Ņudžersijas latviešu biedrība sadarbībā ar Latviešu kultūras biedrību TILTS, www.tilts.org. Informācijai apciemojiet www.Priedaine.com.

Kurt Wallander - Dogs of Riga

Svētdien, 16. septembrī, pulksten 21:00 - PBS Masterpiece Mystery televīzijas raidījums Wallander: The Dogs of Riga 13. kanālā WNET. Zviedru rakstnieka Henning Mankell fiktīvo detektīvu Kurt Wallander attēlo slavenais īru aktieris Kenneth Branagh PBS Masterpiece Mystery raidījumu sērijā. Šoreiz raidīs stāstu The Dogs of Riga, kur figurē ne tikai zviedri, bet arī latvieši un krievi. Darbība notiek īsi pirms Latvija atgūst brīvību un varonis aizceļo uz Rīgu lai atklātu ļaundarus. Filma uzņemta arī Latvijā. Apraksts atrodams: http://www.pbs.org/wgbh/masterpiece/programs/episode/wallander-s3-dogs-riga/
Te ir daži videoklipi:
http://video.pbs.org/video/2262349007
http://video.pbs.org/video/2262359483
(Tīmekļa meistara piezīme: Izlasīju šo kriminālromānu pirms dažiem gadiem un reiz sāku lasīt, nevarēju grāmatu nolikt malā līdz to biju izlasījis. Nevaru gaidīt redzēt kā šo komplicēto stāstu attēlos 90 minūšu garā televīzijas pielāgojumā. Ceru uz labāko un iesaku visiem to noskatīties.)

Daugavas Vanagi Emblēma

Sestdien, 22. septembrī, pulksten 14:00 - Daugavas Vanagu sezonas atklāšanas sarīkojums, DV Namā. Programmā paredzēta video izrāde "Par mani draudziņ nebēdā!" par slaveno Amerikas latviešu ansambli Čikāgas piecīši. Filmas garums: 60 minūtes. Zināšanai, ansambļa dalībnieks Armands Birkens būs runātājs šī gada Valsts Svētlu aktā Ņujorkā. Notiks arī 14. jūnija ziedojumu akcijas gleznu izloze. Ieeja $15. Pēc programmas saimniece Terēze Apsīte piedāvās pusdienas. Piedāvās arī atspirdzinājumus kluba telpās lejas stāvā. Visi laipni ielūgti.

92 Y street Fest

Svētdien, 23. septembrī, no 12:00 līdz 17:00 - Apciemojiet Latvijas goda konsulāta izstādi 92Y Street Fest "International Way" nodaļā uz Lexington Avenue starp 91. & 92. ielām. LR Goda konsulāts Jūs ielūdza apmeklēt Latvijas izstādu pie 92Y „Street Fest”. Izstāde Ņujorkiešiem sniegs informāciju par Latviju, iepazīstinās Ņujorkiešu ar slaveniem latviešiem un dos Ņujorkiešiem iespēju uzzināt, kā viņi var izpētīt savas ģimenes ciltskoku, ja viņiem ir latviešu saites.
Izstādē piedalīsies Latvijas Valsts vēstures arhīva vadošā pētniece, Rita Bogdanova. Viņa sniegs video prezentāciju, kas informēs par arhīva dokumentu kolekciju un kā to informāciju katrs var izmantot, lai pētīt savas ģimenes ciltskoku. Gaidīsim Jūs klātbūtni svētdien 23.septembrī! Ieeja brīva. Informācijai apciemojiet www.latvia-newyork.org/english/news.php#146. Informācijai par 92Y Street Fest apciemojiet: http://www.92y.org/tickets/production.aspx?pid=86654&utm_source=92Y_HP&utm_medium=cal_learn&utm_campaign=Institutional

Tautas deju kopa Jumis Tautas deju kopa Jumis

Ceturtdien, 27 septembrī pulksten 19:00 - Ņujorkas tautas deju kopa Jumis atsāk mēģinājumus rudens sezonai, Igauņu Namā. 19:00-os sākas iesildīšanās, kam sekos mēģinājums 19:30. Pēc mēģinājumiem dalībnieki parasti pakavējās turpat bārā un restorānā. Laipni pieņem dejotājus no visām paaudzēm un dejošanas pieredzes līmeņiem. Sīkākai informācijai apciemojiet: www.Jumis.org un sekojiet lapai "Jumis" Facebook-ā: Facebook. Ja vēl būtu kādi jautājumi, rakstiet Vijai Garvey vija.garvey@gmail.com .

Yale University Sterling Memorial Library.

Piektdien, 28 septembrī pulksten 10:30 - Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš apmeklēs Latvijas grāmatu izstādi Jeilas (Yale) universitātes - Sterling Memorial Library, New Haven, CT. Šī izstāde būs atvērta līdz 2013. g. 24. janvārim. Informācija par izstādi atrodama: www.library.yale.edu/librarynews/2012/09/latvian_publishing_between_the.html.
Informācija un ceļa norādījumi uz universitāti atrodama: www.Yale.edu.
Apraksts seko angļu valodā.
Latvian Publishing between the Wars – New Exhibit in the Sterling Memorial Library (SML)
The establishment of the Republic of Latvia (1918-1940) sparked an expansion in the Latvian publishing industry. Multi-lingual publications that flourished in the newly independent nation reflect Latvia’s history and include works printed in German, Russian, and Yiddish as well as Latvian. Aspiring publishers, here as everywhere in post-World War I Europe, operated within fiscal constraints while attempting to improve the literary environment.
This exhibition presents a sampling of works from this important period. The cover designs reflect a developing aesthetic distinctiveness among this country’s 2.5 million people at a cultural crossroads. The forms of print were as diverse as those competing for the public’s attention in any European center. Newspapers, periodicals, posters and broadsides, books and pamphlets suggest diversity while showing this new nation’s effort to establish its identity.
Exhibition materials are drawn from the Yale University Library and the Baltica collection formed by James Howard Fraser, an independent scholar whose work on Latvian book design of the Interwar era is currently in production. Fraser has worked with research and national libraries for forty years locating fugitive and political materials.
The exhibition was developed by James Howard Fraser in collaboration with Jae Jennifer Rossman, Assistant Director for Special Collections, Robert B. Haas Family Arts Library. It features items from Fraser’s collection that enable the curators to tell a specific story. It also draws on five different collections in the Yale University Library, showing that collecting the cultural artifacts of Latvia is important across the disciplines. The collections included are: Baltic Collection and Judaica Collection of Sterling Memorial Library, Beinecke Rare Book and Manuscript Library, Robert B. Haas Family Arts Library, and Manuscripts and Archives. The exhibit will be on view until January 24 in the Memorabilia Room in SML. .

Yale University Sterling Memorial Library.

No šodienas līdz 2013. g. 24. janvārim - Izstāde Latvijas grāmatu izdevniecība starp kariem būs apskatāma Jeilas (Yale) universitātes - Sterling Memorial Library, New Haven, CT. Informācija par izstādi atrodama: www.library.yale.edu/librarynews/2012/09/latvian_publishing_between_the.html.
Informācija un ceļa norādījumi uz universitāti atrodama: www.Yale.edu.
Apraksts seko angļu valodā.
Latvian Publishing between the Wars – New Exhibit in the Sterling Memorial Library (SML)
The establishment of the Republic of Latvia (1918-1940) sparked an expansion in the Latvian publishing industry. Multi-lingual publications that flourished in the newly independent nation reflect Latvia’s history and include works printed in German, Russian, and Yiddish as well as Latvian. Aspiring publishers, here as everywhere in post-World War I Europe, operated within fiscal constraints while attempting to improve the literary environment.
This exhibition presents a sampling of works from this important period. The cover designs reflect a developing aesthetic distinctiveness among this country’s 2.5 million people at a cultural crossroads. The forms of print were as diverse as those competing for the public’s attention in any European center. Newspapers, periodicals, posters and broadsides, books and pamphlets suggest diversity while showing this new nation’s effort to establish its identity.
Exhibition materials are drawn from the Yale University Library and the Baltica collection formed by James Howard Fraser, an independent scholar whose work on Latvian book design of the Interwar era is currently in production. Fraser has worked with research and national libraries for forty years locating fugitive and political materials.
The exhibition was developed by James Howard Fraser in collaboration with Jae Jennifer Rossman, Assistant Director for Special Collections, Robert B. Haas Family Arts Library. It features items from Fraser’s collection that enable the curators to tell a specific story. It also draws on five different collections in the Yale University Library, showing that collecting the cultural artifacts of Latvia is important across the disciplines. The collections included are: Baltic Collection and Judaica Collection of Sterling Memorial Library, Beinecke Rare Book and Manuscript Library, Robert B. Haas Family Arts Library, and Manuscripts and Archives. The exhibit will be on view until January 24 in the Memorabilia Room in SML. .

ALMA Saiets 2012 Amerikas Latviešu Māksinieku Apvienība

No piektdienas 28. septembra līdz svētdienai 30. septembrim -Amerikas Latviešu Mākslinieku Apvienības (ALMA) gadskārtējais Saiets, Katskiļu kalnos, Ņujorkas Draudzes nometnes Atpūtas namā. Saiets noritēs modernisma zīmē. Piektdien ir paredzēta iepazīšanās, lekcijas, vizuālais materiāls par izstādēm un jaunākajiem notikumiem mākslas dzīvē. Sestdien, rīta daļā paredzēta pilnsapulce un pēcpusdienā mums būs lieliska iespēja tikties ar mākslas zinātnieci no Latvijas - Dr.art. Daci Lambergu. Viņa iepazīstinās ar ieceri un koncepciju izstādei „Latviešu māksla trimdā”, kuru atklās 2013.gada 3.maijā. Turpinājumā mākslas zinātniece Eleonora Šturma savā lekcijā „Joprojām esam uz viena viļņa“ stāstīs par 1950-to gadu celmlaužiem mākslā. Sestdienas vakara balle būs ieturēta klasiskā modernisma garā. Svētdien turpināsim pilnsapulci un dalīsimies ar informāciju par mākslas notikumiem. Informācija par saietu ir pieejama ALMA mājas lapā www.americanlatvianartists.org, vai arī rakstot ALMA priekšsēdei Lindai Treijai lindatreija6@gmail.com vai sekretārei Sarmai Muižniecei Liepiņai sarmaliepins@verizon.net.

Latviešu Fonds Latviešu Fonds

FILADELFIJĀ, PA: No Piektdienas 28. septembra līdz svētdienai 30. septembrim - Latviešu Fonda " Nedēļas nogale nākotnei, Filadelfijas Brīvo latviešu biedrībā, 531 North 7th Street, Philadelphia, PA. Latviešu Fonda gadskārtējā pilnsapulcē stratēģiski plānosim nākotni organizācijai, kas jau četrdesmit gadus atbalsta latvisko kultūru un izglītību. Plašāka informācija par šo sanāksmi un Latviešu Fondu atrodama: www.latviesufonds.info.

Exhibit: Global Projects

No Piektdienas 28. septembra līdz sestdienai 20. oktobrim - Latviešu mākslinieks Kristiāns Brekte piedalīsies izstādē "Global Projects: Artists at Home and Abroad" Broadway Gallery, 473 Broadway (starp Broome St. & Grand St.), 7th Floor, New York, NY. Atklāšanas pieņemšana ceturtdien 4. oktobrī pulksten 18:00. Izstādē būs viens Brektes darbs "Time Waits for No One". Galerija atvērta: pirmd.-piektd. no 10:00 - 18:00. Informācija par galeriju un izstādi atrodama: or www.broadwaygallerynyc.com. Informācija par mākslinieku Kristianu Brekti atrodama: www.carousell.lv/?lang=lv&cat=8&tabid=257&rowid=77&act=viewtabentry&offset=&udefs=.

Daugavas Vanagi Emblem

Sestdien 29. septembrī, no pulksten 12:00 līdz 17:00 - Utenis: Lietoto mantu tirdziņš, DV Namā. Tautieši lūgti ziedot savus liekos traukus mājsaimniecības piederumus, aparātus un rotaļlietas. Lūgts ziedotās mantas nogādāta DV namā dažas dienas pirms tirdziņa, lai tās varētu notīrīt un sakārtot. Plašākai informācijai rakstiet: Marija Maher vai zvaniet (908) 277-1251.

Daugavas Vanagi Emblem

PIEZĪME: Utenis, kas bija paredzēts sestdien 29. septembrī, DV Namā ir bijis pārlikts uz piektdienu 2. nov.

Svētdien, 30. septembrī - Talka Rotā (Katskilos). Palīdziet savest Rotu kārtībā rudens un ziemas sezonām. Informācija par Rotu atrodama www.rotalodge.org. Lai rezervēt istabas Rotā zvaniet (518) 589-9878. Sīkākai informācijai rakstiet Jurim Blodniekam.
Sekojiet sarīkojumam (event) "Rota Talka" Facebook-ā: Facebook.
Sekojiet grupai (group) "Rota Lodge" Facebook-ā: Facebook.

Svētdien, 30. septembrī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums, Jonkeru baznīcā, kam sekos Miķeļu tirgus. Būs siltas pusdienas, tautiski ēdieni (pīrāgi, jāņu siers, rupjmaize), tautiskas mantas, grāmatu galds. Berni mūs iepriecinās ar tautas deju uzvedumu. Ieeja pieaugušajiem $25, bērniem par brīvu. Visus laipni ielūdz Ņujorkas draudzes Ziemeļu novada Dāmu komiteja. Informācijai rakstiet: Ilzei Bulai. Šis sarīkojums bija pārlikts uz 21. okt.

Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš

Svētdien, 30. septembrī, pulksten 10:30 - Pļaujas svētku dievkalpojums Salas baznīcā. Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš dievkalpojumā piedalīsies un pēc tam uzrunās klātesošos, kā arī atbildēs uz jautājumiem. Sekos Pļaujas svētku sarīkojums. Kārlis Vilciņš uzstāsies ar "basoon" koncertu. Vilciņa kungs ar uzslavu beidzis Ohio State augstskolas mūzikas nozari. "Performance Masters" grādu iegusvis Manhattan mūzikas skolā. astoņus gadus spēlējis Houstaon Grand operā kā galvenais "basoonist" un pēdējos divus gadus spēlējis Rochester Philharmonis Orchestra kā "principal bosoonist". Būs siltas pusdienas, kafija un izloze "Uz kārā zoba". Laipni ielūdz Ņujorkas draudzes Salas novada dāmu komiteja. Plašākai informācijai rakstiet Ilzei Beinikei. Šis sarīkojums pārlikts no 21. okt.

Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš

Apciemojiet mūsu Facebook lapu www.Facebook.com/NYLatvian kur atrodas saites uz video, foto un runu teksti no Latvijas Valsts prezidenta, Andra Bērziņa viesošanās Ņujorkā šī gada septembrī. Ja neesiet pierakstījies Facebook, apciemojiet www.President.lv. Starp citu variet redzēt: Prezidentu Bērziņu Ņujorkas draudzes Salas baznīcā: www.youtube.com/watch?v=zS_ZRxf5Hu0, un viņu uzrunājot ANO Ģenerālasambleju: www.youtube.com/watch?v=a-Wu7MNpHm4&feature=relmfu.

Black Ribbon Day Joint Baltic American National Committee (JBANC)

ASV Kongresā sponsori vajadzīgi Melnās lentes dienas rezolūcijai - Black Ribbon Day Resolution (H. Res. 790). Lūdzu kontaktējiet Jūsu ASV kongress deputātu. Sīkāka informācija atrodama: www.JBANC.org.
Atceraties, ka 6. nov. vēlēšanu dienā pārvēl arī visus ASV Kongresa deputātus. Tieši tagad ir laiks prasīt viņu atbalstu baltiešiem.

OKTOBRĪ 2012:

Baltijas nācijas

Sestdien 6. oktobrī, pulksten 14:00 - Baltu Vienības Diena, Lakewood, NJ Estonian House, 4 Cross Street, Jackson, NJ. Piedalās Ņudzersijas igauņu, latviešu un lietuviešu biedrības. Piedalīsies arī Igaunijas, Latvijas un Lietuvas diplomāti, to skaitā Normans Penke, Latvijas vēstnieks Apvienotās Nācijās. Būs igauņu, latviešu un lietuviešu priekšnesumi. Siltas vakariņas. Ieeja $25. Lūdzu iepriekš pieteikties pie Jāņa Studenta tel. (732) 836-9750. Informācijai apciemojiet: www.priedaine.com.

Svētdien, 7. oktobrī, pulksten 10:00 - Pļaujas svētku dievkalpojums Jonkeru baznīcā.

Svētdien, 7. oktobrī, pulksten 12:00 - Kapu svētki latviešu kapos Katskiļos, Tannersville, NY.  Latvian Memorial Park atrodas blakus Tannersville kapiem. Iepriekšējā vakarā (sestdien) notiek svecīšu svētbrīdis krēsla stundā. Ceļa norādījumiem apciemojiet www.nydraudze.org lapu "Nometne". Norādījumi atrodas lapas apakšā. Lūdzu arī apciemojiet: www.latvianmemorialpark.org

Clavier Trio

Svētdien, 7. oktobrī, pulksten 14:00 - Latvijas vijolnieks Arkadys Fomins vadīs Clavier Trio koncertā , Karnegī zālē (Carnegie Hall), 57th Street pie Seventh avenue, New York, NY. Clavier Trio sastāv: Arkady Fomin, vijole; Jesús Castro-Balbi, čels, un David Korevaar, klavieres. Informācijai par šo koncertu un lai pasūtīt biļetes apciemojiet: www.CarnegieHall.org/Calendar/2012/10/7/0200/PM/Clavier-Trio/. Informācijai par Clavier Trio apciemojiet: www.NewConservatory.org/ClavierTrio/index.asp.

RudensSvētki Rotā 2012

No piektdienas 12. oktobra vakara līdz svētdienai 14. oktobrim - Rudens Svētki Rotā (Katskilos). Sporti, alus garšošana, Cūku bēres, vakarā balle Zelta Auns krodziņā. Mūziku spēlēs ansamblis The Lugers. Informācija atrodama www.rotalodge.org. Lai rezervēt istabas Rotā zvaniet (518) 589-9878. Sīkākai informācijai rakstiet Jurim Blodniekam.
Sekojiet sarīkojumam (event) "Rudens Svetki 2012" Facebook-ā: Facebook.
Sekojiet grupai (group) "Rota Lodge" Facebook-ā: Facebook.

Seafarers - International House

Sestdien, 13. oktobrī pulksten 14:00 - Dievkalpojums Manhetenā, Seafarers & International House, 123 East 15th Street, New York, NY 10003. Ceļa norādījumiem uz Seafarers & International House aplūkojiet: www.sihnyc.org. Visi laipni ielūgti uz šo dievkalpojumu, ko rīko Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Informācijai par Ņujorkas draudzes dievkalpojumiem un sarīkojumiem Jonkeros (Yonkers, NY), Salā (Long Island, NY), Ņudžersijā un citur apciemojiet: www.NYDraudze.org.

Svētdien, 14. oktobrī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums, kam sekos Draudzes valdes sēde Salas baznīcā. Visi draudzes locekļi un citas ieinteresētas personas laipni ielūgti novērot šo sēdi. Būs iespējas visiem izteikties, uzstādīt jautājumus, un komentēt par valdes un draudzes darbību. Lūdzu izmantojiet šo iespēju iedziļināties draudzes darbā un sekot kā valde pilda savus uzdevumus.

Daugavas Vanagi Emblem

Sestdien 20. oktobrī, no pulksten 12:00 līdz 17:00 - Utenis: Lietoto mantu tirdziņš, DV Namā. Tautieši lūgti ziedot savus liekos traukus mājsaimniecības piederumus, aparātus un rotaļlietas. Lūgts ziedotās mantas nogādāta DV namā dažas dienas pirms tirdziņa, lai tās varētu notīrīt un sakārtot. Plašākai informācijai rakstiet: Marija Maher vai zvaniet (908) 277-1251. (Šis utenis bija pārlikts no 29. sept. un tad atkal no 2. nov.)

Novuss table Daugavas Vanagi Emblem

Svētdien, 21. oktobrī, pulksten 09:00 - Novusa turnīrs - Ņujorkas kausa izcīņa, DV Namā. Reģistrēšanās tikai līdz pulksten 09:00, nē vēlāk. Plašākai informācijai zvaniet rīkotājam Jānim Laubertam, tel. (718) 832-6172. Informāciju par novuss spēli variet atrast: www.novussusa.com.

Svētdien, 21. oktobrī, pulksten 10:30 - Pļaujas svētku dievkalpojums Salas baznīcā. Sekos Pļaujas svētku sarīkojums. Kārlis Vilciņš uzstāsies ar "basoon" koncertu. Būs siltas pusdienas, kafija un izloze "Uz kārā zoba". Laipni ielūdz Ņujorkas draudzes Salas novada dāmu komiteja. Plašākai informācijai rakstiet Ilzei Beinikei. Šis sarīkojums bija pārlikts uz 30. sept.

Rudens tirgus

Svētdien, 21. oktobrī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums, Jonkeru baznīcā, kam sekos Rudens tirgus. Būs siltas pusdienas, tautiski ēdieni (pīrāgi, jāņu siers, rupjmaize), tautiskas mantas, grāmatu galds. Berni mūs iepriecinās ar tautas deju uzvedumu. Ieeja pieaugušajiem $20, bērniem par brīvu. Visus laipni ielūdz Ņujorkas draudzes Ziemeļu novada Dāmu komiteja. Informācijai rakstiet: Ilzei Bulai. (Šis sarīkojums oriģināli bija paredzētais Miķelu Tirgus 30. sept.)
FACEBOOK: Paziņojiet vai apmeklēsiet sarīkojumu (event) "Rudens tirgus / Autumn bazaar" Facebook-ā: Facebook. Ielūdziet arī draugus un paziņas!

Hurricane Warning flags

Pirmdien 29. & otrdien 30. oktobrī - Kamēr orkāns plosās, "sērfojiet" latviešu & baltiešu vietnes tīmeklī! Ceram, ka Jums nepārtrauks strāva. Arī - rakstiet Jūsu kongress pārstāvim, kā lūgts zemāk.

Luga Sorry ar Lailu Robiņu

No otrdienas 30. oktobrim līdz svētdienai 18. novembrim - Latviešu-amerikāņu aktrise Laila Robiņa piedalīsies Ričarda Nelsona lugas Sorry pirmuzvedumā, Public Theater, 425 Lafayette Street (netālu uz dienvidiem no Astor Place), New York, NY 10003. Šī ir trešā no Nelsona Apple ģimenes lugām. Darbība notiek Ņujorkas pavalsts mazpilsētā Rainbekā (Rhinebeck, NY) dienu pēc vēlēšanu dienas - 2012. g. 6. nov. Informācjai un biļetēm apciemojiet: www.publictheater.org vai zvaniet (212) 967-7555.

NOVEMBRĪ 2012:

Lūgums palīdzēt orkāna "Sandy" cietušos tautiešus

Orkāns Sandy

Ņujorkas latviešu ev. lut. draudze lūdz ziedojumus latviešu ģimenēm kuŗas ir cietušas no nesenās viesuļvētras (“Hurricane Sandy”). Līdz šim esam kontaktā ar četrām ģimenēm, kuŗām mājas nav apdzīvojamas. Arī lūdzam informāciju par īss- vai ilgtermiņa mājvietām divām no šīm Ņujorkas pilsētas ģimenēm. Ņujorkas lat. ev. lut. draudzes mājaslapā (www.nydraudze.org) var ziedot, lietojot “Donate” pogu lapas labajā slejā (ziedojumus var atskaitīt no nodokļiem, “tax deductable”). “Help Latvians Affected by Sandy” Facebook lapā www.Facebook.com/HelpLatviansAffectedBySandy varēsiet atrast turpmāku informāciju sakarā ar tīrīšanas vai ziedojumu vākšanas notikumiem. Lūdzu rakstīt Andrejam Lazdam (andrejslazda@gmail.com) ja varat piedāvāt īss- vai ilgtermiņa mājvietas vajadzīgām ģimenēm, vai ja zinat par citām ģimenēm kuri ir cietuši vētrā.
Ziedojumus var arī sūtīt pastā (lūdzu rakstiet “Sandy” memo daļā):
Latvian Ev. Luth. Church of NY
4 Rīga Lane
Melville, NY 11747
Sirsnīgi pateicamies par jūsu atbalstu.

Rota (Katskiļu kalnos) piedāvā istabas orkāna cietušajiem

Rota necieta postījumus no orkāna Sandy. Ja Jums vajag vietas, kur pārnakšņot, padomājiet par Rotu, Elka Park, NY. Informācijai par Rota apciemojiet: www.RotaLodge.org. Ja Jums būtu jautājumi sazinājāties ar Reini Sīpolu - e-pasts: rsipols@earthlink.net, tel. (914) 228-1450.

FACEBOOK: Apciemojiet lapu "Help Latvians Affected by Sandy" Facebook-ā: Facebook.

Who Are the Baltic People? Francis Tapon

Piektdien 2. novembrī pulksten 19:00 - Francis Tapon priekšnesums "Who Are the Baltic People?", Igauņu Namā. Seko apraksts angļu valodā: Why wasn't there a Soviet republic called Balticstan? It's because Estonia, Latvia, and Lithuania are different in many ways. Come learn the 10 ways there are different. And also learn the 10 things they have in common. Pick up an autographed copy of "The Hidden Europe: What Eastern Europeans Can Teach Us". Come meet Estonians, Latvians, and Lithuanians and others from Eastern Europe! RSVP by visiting: www.pingg.com/ny3gazay37a7nx6x4. Guests are welcomed! To learn more about Francis, visit www.FrancisTapon.com. To learn more about his book, visit www.TheHiddenEurope.com. To learn more about the Estonian House, visit www.estonianhousenewyork.com. The Lithuanian Consulate (www.ny.mfa.lt) is co-sponsoring this event.

Sestdien, 3. novembrī no pulksten 09:00 līdz 15:00 - Utenis (lietoto mantu tirdziņš) Jonkeru baznīcā. Lūdzu noziedojiet (tagad - negaidiet līdz dienai kad notiek utenis) viegli lietotas drēbes, mantas, virtuves piederumus, spēļu un citas bērnu mantas, elektroniku. Iztukšojiet skapjus, bēniņus un garāžu! Atlikums par labu Bronksas latviešu skolai (kas sanāk Jonkeros) un Draudzes Ziemeļu novadam. Mantas var ziedot utenim kamēr satiekas skola sestdienās no pulksten 9:30 līdz 13:30, vai citos laikos sarunājot ar baznīcas pārvaldnieci Viju Valdmani, e-pasts: ancitis@optonline.net, tel. (914) 476-4787. Ir arī lūgts brīvprātīgiem sazināties ar Lauru Zamuru, e-pasts: klzamurs@aol.com, tel. (516) 628-1465, lai dienās pirms uteņa sakārtot drēbes un mantas, kā arī ar palīdzēt ar pārdošanu uteņa dienā.

Vasaras laiks beidzas 4. novembrī 01:00 - grieziet pulksteņus vienu stundu atpakaļ.

New York Times 1918 Daugavas Vanagi Emblēma

Sestdien 10. novembrī, pulksten 14:00 - Lāčplēšu dienas sarīkojums, DV Namā. Programmā referāts ar slīdrādi "Ko avīze The New York Times ziņoja par Latvijas Neatkarības cīņām 1918-1920?", ko sniegs Marģers Pinnis. Ieeja $15, kas ieskaita "Lāčplēšu zupu" un citas uzkodas, ko piedāvās pēc programmas kluba telpās. Tur arī varēs iegādāties atspirdzinājumus no bāra. Visi laipni ielūgti.

Seafarers - International House

Sestdien, 10. novembrī pulksten 14:00 - Dievkalpojums Manhetenā, Seafarers & International House, 123 East 15th Street, New York, NY 10003. Ceļa norādījumiem uz Seafarers & International House aplūkojiet: www.sihnyc.org. Visi laipni ielūgti uz šo dievkalpojumu, ko rīko Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Informācijai par Ņujorkas draudzes dievkalpojumiem un sarīkojumiem Jonkeros (Yonkers, NY), Salā (Long Island, NY), Ņudžersijā un citur apciemojiet: www.NYDraudze.org.

Yale University Sterling Memorial Library.

Pirmdien 12. novembrī pulksten 15:00 - Prof. Timothy Snyder referāts "Latvia Between the Two World Wars", Jeilas (Yale) Universitātes - Sterling Memorial Library, New Haven, CT. Seko apraksts angļu valodā: You are cordially invited to a talk to be given by Timothy Snyder, Bird White Housum Professor of History at Yale University: "Latvia Between the Two World Wars." The talk will take place on November 12, 2012, at 3:00 pm in the Lecture Hall of Sterling Library. The event is hosted by Tatjana Lorkovic, Curator of the Slavic and East European Collection at Sterling Library. A reception will follow Professor Snyder's talk. For information about this lecture visit: www.Enews.Library.Yale.edu/Latvia.html. For information about Yale University and travel directions visit: www.Yale.edu. If you have questions write Bradley Woodworth, Baltic Studies Coordinator bradley.woodworth@yale.edu.

White Light Festival Latvijas Radio Koris

Piektdien 16. novembrī, pulksten 19:30 - Latvijas Radio Kora koncerts "Baltic Voices", Church of St. Mary the Virgin, 145 West 46th Street, New York, NY. Šis koncerts notiek Ņujorkas Lincolna centra White Light Festival ietvaros. Informācijai par šo koncertu apciemojiet: www.WhiteLightFestival.org/Latvian-Radio-Choir. Informācijai par visiem festivāla koncertiem apciemojiet: www.WhiteLightFestival.org. Informācijai par Latvijas Radio Kori apciemojiet: www.RadioKoris.lv.

Latvia Independence Day New York Armands Birkens

Sestdien 17. novembrī, pulksten 14:00 - Latvijas Valsts Svētku Akts, Jonkeru baznīcā.
Svētku uzrunu teiks Armands Birkens, slavenā ansambļa Čikāgas piecīši dalībnieks. Koncerta programma Armands Birkens dziedās, pavadot sevi ar ģitāru. Pēc akta sadraudzības pēcpusdiena baznīcas lejas zālē ar uzkožamiem un dzeramiem.
PASŪTIET BIĻETES: Ieeja $30 pie durvīm bet līdz 11. novembrim varēs pasūtīt biļetes par $25, vai labvēļu biļetes par $75 (skatiet zemāk). Bērniem līdz 14 gadiem un latviešu skolas skolniekiem ieeja brīva. Biļetes var pasūtīt, pievienojot sev adresētu aploksni ar pastmarku, kopā ar samaksu (čeki rakstāmi uz "Council of American Latvian Orgs. of N.Y., Inc."), no
Imanta Kalnina
42 Hackensack Street
Wood Ridge, NJ 07075.
Lūdzu norādiet skaidri cik un kādas (parastās vai labvēļu) biļetes vēlaties pasūtīt. Labvēļu biļetēm norādiet vārdu, vai vārdus, ko ierakstīt programmā.
ESI LABVĒLIS! Laipni lūdzam Jums atbalstīt latviešu kulturālos un izglītības pasākumus iegādājot Labvēļu biļetes Valsts svētku aktam Ņujorkā! Jums tiks ierādīta rezervēta sēdvieta un Jūsu (vai Jūsu uzņēmuma) vārds tiks iedrukāts svētku programmā. Svarīgākais ir, ka Jūsu ziedojums ļoti palīdzēs Ņujorkas latviešu organizāciju padomei (ŅLOP) turpināt rīkot Ņujorkas un tās apkārtnes latviešiem teātra izrādes, koncertus un citus kulturālos sarīkojumus. Šie sarīkojumi ne vien iepriecina klausītājus un skatītājus mūsu sabiedrībā, bet dod iespēju māksliniekiem no Latvijas uzstāties ārzemēs un paplašināt savu vērienu. Dārgo ceļu un citu izdevumu dēļ, ne vienmēr var visus izdevumus segt tikai ar ieejas maksām. ŅLOP arī ziedo kulturāliem, izglītības un jaunatnes audzināšanas pasākumiem kā Ņujorkā tā ārpus tās un pat Latvijā. Tādēļ lūdzu apsveriet iespēju kļūt par Labvēli. Jūsu $75 ziedojums Valsts svētku aktam atbalstīs latviešu kultūru, izglītību un jaunatni visu gadu!
FACEBOOK: Paziņojiet vai apmeklēsiet sarīkojumu (event) "Latvijas Valsts Svētki NY Latvia Independence Day" Facebook-ā: Facebook. Ielūdziet arī draugus un paziņas!

White Light Festival Latvijas Radio Koris

Sestdien 17. novembrī, pulksten 19:30 - Latvijas Radio Kora koncerts "Adam's Lament", Alice Tulley Hall, Starr Theater, Broadway at West 65th Street, New York, NY. Šis koncerts notiek Ņujorkas Lincolna centra White Light Festival ietvaros. Informācijai par šo koncertu apciemojiet: www.WhiteLightFestival.org/Latvian-Radio-Choir. Informācijai par visiem festivāla koncertiem apciemojiet: www.WhiteLightFestival.org. Informācijai par Latvijas Radio Kori apciemojiet: www.RadioKoris.lv.

Latvijas karogs

Svētdien, 18. novembrī - Latvijas Valsts Svētki.

Latvia's President Valdis Zatlers

VIDEO: Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa uzruna ārzemēs dzīvojošiem tautiešiem Latvijas Republikas proklamēšanas 94. gadadienā (latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā): www.youtube.com/watch?v=x7rSWEDD16c&feature=plcp.
Lasiet prezidenta uzrunas tekstu: www.president.lv/pk/content/?art_id=20121.

Priedaine - NJ Latviiešu Biedrība

Svētdien, 18. novembrī, pulksten 13:00 - Latvijas valsts proklamēšanas 94. gadadienas pasākums, Priedainē NJ. Svētku runu teiks Katrīna Kaktiņa, otrā sekretāre Latvijas pastāvīgā pārstāvniecībā ANO, Ņujorkā. Koncertēs Filadelfijas latviešu koncertkoris, diriģente Gunta Plostniece, solists Andrejs Martens. Pēc koncerta saviesīgs vakars un silta bufete. Ieeja $25. Informācijai apciemojiet Priedaines tīmekļa lapu www.priedaine.com.

ALJA Kongress Ņujorkā ALJA logo ALJA Kongress Ņujorkā ALJA Kongress Ņujorkā

No trešdienas, 21. novembra līdz svētdienai, 25. novembrim - Amerikas latviešu jaunatnes apvienības (ALJA) kongress, Ņujorkā, NY. Pēc daudzu gadu prombūtnes ALJA atgriezīsies savā dzimtā pilsētā, lai rīkotu savu 60 gadu jubilejas kongresu! Plašākai informācijai apciemojiet: www.nyckongress12.virb.com un www.alja.org. Sekojiet sarīkojumam (event) "60. ALJA Kongress-NYC" Facebook-ā Facebook.
IEVĒROJIET: Lai dabūtu izdevīgāku ALJA Kongress cenu viesnīcas istabai, to ir jārezervē līdz līdz 2. nov. (pagarināts no 22. okt.).
Sestdien, 24. novembrī, pulksten 20:00 - ALJA Kongress Svētku balle, Westin New York Grand Central ballroom. Biļetes $50 no personas. Visi laipni ielūgti. Sīkākai informācijai apciemojiet: www.nyckongress12.virb.com/balle.

DECEMBRĪ 2012:

Ziemassvētku tirdziņš Daugavas Vanagi Emblēma

Sestdien 1. decembrī, no pulksten 12:00 līdz 17:00 - (Daugavas) Vanadžu Ziemassvētku tirdziņš, DV Namā. Iesāciet Ziemassvētku iepirkšanos, baudiet latviskas pusdienas, nogaršojiet latviešu alu neformālā vidē kur varēsiet iepazīties ar citiem latviešiem Ņujorkā. Šajā tirdziņā varēsiet iegādāties latviešu un latviskas dāvanas: rotas, keramikas, grāmatas, kartītes, kalendārus, un latviskus gardumus: piparkūkas, putraimdesas, pīrāgus, zirņus, medus, rupjmaizi utt. Būs izvēle no produktiem kas importēti no Latvijas, to skaitā Laima šokolādes.
Ņujorkas DV Klubs Jūs gaida! Nama lejas stāvā ir omulīgs klubs ar kamīnu - ko iekurināsim - bārs, un galdiņi, pie kā varēsiet apsēsties un pusdienot. Bārs piedāvā Latvijas alu - vairākas šķirnes Aldari. Pusdienās piedāvās desas & cisiņas ar kāpostiem & kartupeļu sacepumu, putraimdesas ar dzērveņu ievārījumu, zirņus ar speķa krikumiem, galertu, ābolu maizes un citus cepumus. Visi laipni ielūgti! Palieciet kādu laiku, bārs paliks vaļā vēl kādu laiku pēc 5-iem ppd.
Plašākai informācijai rakstiet Ņujorkas vanadžu priekšniecei: Marīja Maher.
DV Namam ir automašīnu stāvlaukums un uz to var nokļūt no Manhetenas, Bruklinas un no citurienes ar metro (Subway) maršrutiem nr. 4 Subway 4, un D Subway 4, un ar piepilsētas vilcienu Metro North Railroad no Grand Central Terminal. Sīkāki norādījumi atrodami DV Nama lapā.
Apciemojiet lapu "Daugavas Vanagi Latvian Assn New York" Facebook-ā: Facebook.

Latvijas karogs dzeloņdrātīs

Svētdien, 2. decembrī - 1937.-1938. gada genocīda pret Krievijas latviešiem upuru piemiņas diena (Latvijā: Pret latviešu tautu vērstā totalitārā komunistiskā režīma genocīda upuru piemiņas diena). Ar 1998. gada Saeimā pieņemto likumu, katra gada pirmā svētdienā godina Krievijā dzīvojošos latviešus, kas cieta no Staļina terora 1937.-1938. gadā. (Skat. arī 25. martu, 14. jūniju un 4. jūliju.)

Adventa Koncerts

Svētdien, 2. decembrī pulksten 10:00 - Ņujorkas latviešu koŗa Adventa koncerts Jonkeru baznīcā. Pirms koncerta notiks svētbrīdis. Programmā - Valdis Zilveris: "ZVAIGŽŅU GAISMĀ: (pirmatskaņojums), Ingmārs Zemzaris: "IMANUEL, TU AUGSTAIS DIEVS!", Urmas Sisask: "JOULU ORATORIUM (Ziemsvētku oratorija)". Solo - Laila Liepiņa Southard, Sarma Dindzāne-Van Sant, Irīna Kats, Laura Padega-Zamura, Andris Saulītis un Kārlis Kancāns. Diriģents - Andrejs Jansons. Koncertu atbalsta Ņujorkas štata mākslas padome (New York State Council on the Arts). Svētku tirdziņā varēsiet iegādāties skaistas dāvanas – kora CD, baznīcas grāmatu galda veltes un citas jaukas lietas no BalticShop.com un citiem tirgotājiem. Pēc koncerta visi laipni aicināti lejas zālē uz mielastu. Ieeja: $25 (bērniem līdz 12.g.v. – brīva), kas ieskaita mielastu.
Paziņojiet vai apmeklēsiet sarīkojumu (event) "NY Latvian Concert Choir Advent Concert" Facebook-ā: Facebook. Ielūdziet arī draugus un paziņas!
Apciemojiet lapu "New York Latvian Concert Choir" Facebook-ā: Facebook.

Ziemsssvētku tirdziņš Salas baznīcā

Svētdien, 2. decembrī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums Salas  baznīcā, kam sekos Ziemsvētku tirdziņš lejas telpās. Baudīsim siltas latviskas pusdienas. Būs, izloze, tirdziņš, kurā varēs iegādāties Salas dāmu komitejas gatavotos gardumus – piparkūkas, pīrāgus, rudzu maizi, dzeltenmaizi, putraimdesas, Jāņu sieru, galertu. Būs arī pelēkie zirņi, Laimas šokolādes, grāmatu un daiļamatniecības galds. Visi laipni aicināti. Sīkākai informācijai rakstiet: Ilzei Beiniķei.

No zobena saule leca

Ceturtdien 6. decembrī, pulksten 20:30 - Video izrāde: No zobeņa saule leca, Igauņu namā. Visi, kam interese latviešu tautas deja un mūzika ir laipni ielūgti, lai noskatītos uz liela ekrāna choreogrāfa Agra Daņiļēviča deju izrādi “NO ZOBENA SAULE LECA” (izrādes garums 1,20 h). “No zobena saule leca” ir mītisks stāsts par seno baltu dzīvi, kuru gandrīz 1000 dalībnieki atspoguļo dejā, mūzikā, rituālos un scenogrāfijas simbolos. Stāsts radīts ka kultūras vērtība, kura parādīta baltu tautas unikāla, vieda dzīvesziņa. Izrādes sižetiska līnija ļauj iepazīt seno baltu dzīves gājumu, ikdienu, būtiskākos rītus – dzimšanu, kristības, kāzas. Tas ir par laiku, kad cīņa par izdzīvošanu bija neatņemama dzīves sastāvdaļa. Izrāde ir par cilvēka likteni – spēju to pieņemt. Tā mēģina izprast un atspoguļot cilvēka iekšējas sajūtas un izpausmes kara priekšnojautas un realitāte. Stāsts ir ne par tiem, kas karo, bet par tiem, kas gaida pārnākam no kara, un par tiem, kas nesagaida. Izrāde ir kā himna ikvienam latvietim un baltu kultūras pārstāvim. Izrādes choreogrāfs – Agris Daņiļēvičs. Izrādes režisors – Uģis Brikmanis.
Igauņu nama saimnieces visiem piedāvās ēdienus un dzērienus mājas gaumē. Par ieejas maksu neraizējaties, ta ir par brīvu. Ir tikai viens nosacījums – nāciet ar labu noskaņojumu!!! Informācijai rakstiet Jānis Semerikovs j.semerikovs@gmail.com.

New York Times 1918

Sestdien 8. decembrī, pulksten 10:00 no rīta - Ņudžersijas latviešu skolā - referāts ar slīdrādi: "Ko avīze The New York Times ziņoja par Latvijas Neatkarības cīņām 1918-1920?", ko sniegs Marģers Pinnis, Holy Cross Lutheran Church, 638 Mountain Ave., Springfield, NJ 07081. Visi laipni ielūgti. Ceļa norādījumiem apciemojiet: www.NJSkola.org. Šo referātu un izrādi pirmo reizi pasniedza 10. nov. DV namā.

First United Methodist Church

Svētdien, 9. decembrī, pulksten 15:00 - Dievkalpojums, kam sekos draudzes Džamaikas (Jamaica, Queens) novada Informatīvā (gada) Sapulce, First United Methodist Church, 162-10 Highland Avenue, Jamaica, NY. Džamaikas novads ir dala no Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes. Katrs, kam interesē Džamaikas novada komitejas un Ņujorkas latv. ev. lut. draudzes darbs ir laipni lūgts piedalīties arī ja neesiet draudzes loceklis. Skatiet www.nydraudze.org.

Ziemassvetku Eglite Priedaine - NJ latviešu biedrība

Sestdien, 15. decembrī, pulksten 11:00 - Dievkalpojums, kam sekos Ņudžersijas latviešu pamatskolas eglīte, Priedainē NJ.

Seafarers - International House

Sestdien, 15. decembrī pulksten 14:00 - Svētku dievkalpojums Manhetenā, Seafarers & International House, 123 East 15th Street, New York, NY 10003. Ceļa norādījumiem uz Seafarers & International House aplūkojiet: www.sihnyc.org. Visi laipni ielūgti uz šo dievkalpojumu, ko rīko Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Informācijai par Ņujorkas draudzes dievkalpojumiem un sarīkojumiem Jonkeros (Yonkers, NY), Salā (Long Island, NY), Ņudžersijā un citur apciemojiet: www.NYDraudze.org.

Ziemassvetku Eglite

Svētdien, 16. decembrī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums, kam sekos Bronksas latviešu pamatskolas un draudzes Ziemeļu novada eglīte, Jonkeru baznīcā. Sekos: Skolas uzvedums; Svētku mielasts; Atspirdzinājumi; Ciemošanos ar Ziemassvētku vecīti.
Apciemojiet lapu "Jonkeru Latviešu Pamatskola" Facebook-ā Facebook.
Sekojiet notikumam (event) "Jonkeru latviešu skolas & Ziemeļu novada Ziemassvētku Eglite" Facebook-ā: Facebook.

Ziemassvētku dievkalpojumi Nujorkas latviešu ev. lut. draudzē

Priecīgus Ziemassvētkus!

Pirmdien, 24. decembrī, pulksten 18:00 - Ziemassvētku vakara Dievkalpojumi, Jonkeru baznīcā, un Salas baznīcā. Jonkeru baznīcā dziedās Ņujorkas latviešu koris un Salas baznīcā dziedās solistes Laila & Lalita Saliņas.

Otrdien, 25. decembrī, pulksten 11:00 - Ziemassvētku dienas Dievkalpojums Istoranžas, NJ baznīcā.

2 x 2 Seminar, Malibu, CA 2 x 2 Seminar, Malibu, CA

MALIBŪ, KALIFORNIJĀ: No trešdienas 26. decembra līdz trešdienai 2. janvārim - Latviešu jaunatnes seminārs "2 x 2" (jeb "DivReizDivi"). Informācijai apciemojiet: www.2x2malibu.org. Sekojiet grupai (group) "2x2" Facebook-ā: Facebook.
UZMANĪBU: 2012. gada 2x2 nometne Malibu, CA ir bijusi atlikta mazas atsaucības dēļ - skat. www.2x2malibu.org.

Jaungads Rotā Lodge 2013 Rota Katskiu kalnos

Pirmdien, 31. decembrī - Jaungada sagaidīšana Rotā Katskiļu kalnos, 82 Rota Road, Elka Park, NY 12427. Apraksts no Facebook event: Let's celebrate the long weekend, surviving the end of the world, and the upcoming new year together in Elka Park! This isn't going to be an overly organized event. Book your room with Aina at (518) 589-9878 for $50 / night. We'll probably organize a pot luck instead of making everyone pay huge fees. BYOB (since you will anyways!) most nights, we'll have the bar open one or two nights. No bands or DJs set to play as of now, so bring your own music too. Just friends, fun, chilling, and maybe some snow! People will be there 12/28 through 1/1. Possible ski trip to Hunter Mountain? Possible day time sports? Post on the (Facebook event) wall if you're interested! Monday night party theme: NEON GLOW IN THE DARK NEW YEARS! Wear white or bright colors and bring something that glows -- glow sticks, necklaces, black lights, glow in the dark body paint.. get creative! Apciemojiet Rotas vietni: www.RotaLodge.com. Sekojiet grupai (group) "ROTA Lodge"on Facebook-ā: Facebook. Sekojiet notikumam (event) "Rota Day and Night Spa Presents: Jaungads Party 2013!" Facebook-ā: Facebook.

Jaungada sagaidīšanas Balle Filadelfijā
Ja afišai vai foto, kas parādās augstāk, iztrūkst sarkanbrūnais rāmis labējā malā, tad lūdzu padariet pārlūkprogrammas lodziņu platāku vai pazeminiet pārlūkprogrammas "zoom" uz zemāku procentu. Tad Jūs redzēsiet afišu vai foto visā pilnībā.

Filadelfijā, PA: pirmdien, 31. decembrī, pulksten 20:30 - Jaungada sagaidīšanas Balle Filadelfijas brīvo latviešu biedrībā, 530 North 7th Street, Philadelphia, PA. Deju mūzika - Bill Aust un DJ Larry. Vieglas uzkodas tiks pasniegtas līdz 23:00. Šampanietis, torte un saldais ēdiens pusnaktī! Piedalīšanās $40 no personas, bērniem no 12.g.v. lidz 18. g.v. $20. Vietas ir ierobežotas. Iepriekš pieteikšanās pie Lailas Gansertas: lgansert@gmail.com, tel. (856) 905-7543. Sūtiet čekus: Philadelphia Society of Free Letts, attn. Laila Gansert, 530 North 7th Street, Philadelphia, PA 19123. Apciemojiet Filadelfijas brīvo latviešu biedrības vietni: www.LatvianSociety.com. Sekojiet notikumam (event) "Sagaidīsim! Sveiksim 2013. gadu Filadelfijā!" Facebook-ā: Facebook.

Sarīkojumu saraksta beigas

Lūgumi, ziņojumi un ziņas

Lūgums palīdzēt orkāna "Sandy" cietušos tautiešus

Orkāns Sandy

Ņujorkas latviešu ev. lut. draudze lūdz ziedojumus latviešu ģimenēm kuŗas ir cietušas no nesenās viesuļvētras (“Hurricane Sandy”). Līdz šim esam kontaktā ar četrām ģimenēm, kuŗām mājas nav apdzīvojamas. Arī lūdzam informāciju par īss- vai ilgtermiņa mājvietām divām no šīm Ņujorkas pilsētas ģimenēm. Ņujorkas lat. ev. lut. draudzes mājaslapā (www.nydraudze.org) var ziedot, lietojot “Donate” pogu lapas labajā slejā (ziedojumus var atskaitīt no nodokļiem, “tax deductable”). “Help Latvians Affected by Sandy” Facebook lapā www.Facebook.com/HelpLatviansAffectedBySandy varēsiet atrast turpmāku informāciju sakarā ar tīrīšanas vai ziedojumu vākšanas notikumiem. Lūdzu rakstīt Andrejam Lazdam (andrejslazda@gmail.com) ja varat piedāvāt īss- vai ilgtermiņa mājvietas vajadzīgām ģimenēm, vai ja zinat par citām ģimenēm kuri ir cietuši vētrā.
Ziedojumus var arī sūtīt pastā (lūdzu rakstiet “Sandy” memo daļā):
Latvian Ev. Luth. Church of NY
4 Rīga Lane
Melville, NY 11747
Sirsnīgi pateicamies par jūsu atbalstu.

Rota (Katskiļu kalnos) piedāvā istabas orkāna cietušajiem

Rota necieta postījumus no orkāna Sandy. Ja Jums vajag vietas, kur pārnakšņot, padomājiet par Rotu, Elka Park, NY. Informācijai par Rota apciemojiet: www.RotaLodge.org. Ja Jums būtu jautājumi sazinājāties ar Reini Sīpolu - e-pasts: rsipols@earthlink.net, tel. (914) 228-1450.

FACEBOOK: Apciemojiet lapu "Help Latvians Affected by Sandy" Facebook-ā: Facebook.

Yale University Sterling Memorial Library

No šodienas līdz 2013. g. 24. janvārim - Izstāde Latvijas grāmatu izdevniecība starp kariem būs apskatāma Jeilas (Yale) universitātes - Sterling Memorial Library, New Haven, CT. Informācija par izstādi atrodama: www.library.yale.edu/librarynews/2012/09/latvian_publishing_between_the.html.
Informācija un ceļa norādījumi uz universitāti atrodama: www.Yale.edu.
Apraksts seko angļu valodā.
Latvian Publishing between the Wars – New Exhibit in the Sterling Memorial Library (SML)
The establishment of the Republic of Latvia (1918-1940) sparked an expansion in the Latvian publishing industry. Multi-lingual publications that flourished in the newly independent nation reflect Latvia’s history and include works printed in German, Russian, and Yiddish as well as Latvian. Aspiring publishers, here as everywhere in post-World War I Europe, operated within fiscal constraints while attempting to improve the literary environment.
This exhibition presents a sampling of works from this important period. The cover designs reflect a developing aesthetic distinctiveness among this country’s 2.5 million people at a cultural crossroads. The forms of print were as diverse as those competing for the public’s attention in any European center. Newspapers, periodicals, posters and broadsides, books and pamphlets suggest diversity while showing this new nation’s effort to establish its identity.
Exhibition materials are drawn from the Yale University Library and the Baltica collection formed by James Howard Fraser, an independent scholar whose work on Latvian book design of the Interwar era is currently in production. Fraser has worked with research and national libraries for forty years locating fugitive and political materials.
The exhibition was developed by James Howard Fraser in collaboration with Jae Jennifer Rossman, Assistant Director for Special Collections, Robert B. Haas Family Arts Library. It features items from Fraser’s collection that enable the curators to tell a specific story. It also draws on five different collections in the Yale University Library, showing that collecting the cultural artifacts of Latvia is important across the disciplines. The collections included are: Baltic Collection and Judaica Collection of Sterling Memorial Library, Beinecke Rare Book and Manuscript Library, Robert B. Haas Family Arts Library, and Manuscripts and Archives. The exhibit will be on view until January 24 in the Memorabilia Room in SML. .

Draudzes nams Bruklinā

Var dabūt grāmatas no Draudzes nama Bruklinā bibliotekas.

Nujorkas ev. lut. Draudzes nams Bruklina ir bijis pardots, un bibliotekas gramatas sadalitas pec pieprasijuma. Atlikušās grāmatas tagad atrodas Jonkeru baznīcā un DV Namā. Ja Jus velaties iegādāties grāmatas, kuras varetu but bijušā bibliotekas krājumā, ludzu sazinaties ar Guntu Sembu tel (914) 762-7379, un / vai Vilni Vīksni tel (718) 220-8191.

Ņujorkas draudzes Nometnes māc. Zariņa zāle
Ja afišai vai foto, kas parādās augstāk, iztrūkst sarkanbrūnais rāmis labējā malā, tad lūdzu padariet pārlūkprogrammas lodziņu platāku vai pazeminiet pārlūkprogrammas "zoom" uz zemāku procentu. Tad Jūs redzēsiet afišu vai foto visā pilnībā.
Līdzekļu vākšanas akcija Katskiļu Nometnes nodrošināšanai

Ziedojiet jaunai māc Richarda Zariņa zālei Ņujorkas draudzes Katskiļu Nometnē!

Ņujorkas latviešu evaņģēliski luteriskā draudze griežas pie Jums, lai izlūgtu Jūsu personīgo, kā ari Jūsu vietējās sabiedrības -kā organizāciju, tā indivīdu – atbalstu draudzes Katskiļu Nometnes topošās jaunās Ēdamzāles celšanai. Jaunā ēka tiks nosaukta Ņujorkas draudzes ilggadīgā mācītāja Richarda Zariņa (dz. 1913. g. – m. 2006. g.) vārdā.

Tie, kas mazāk pazīst Katskiļu Nometnes darbību varētu iedomāties, ka tā kalpo pa lielāko tiesu Ņujorkas draudzes locekļu vajadzībām. Tādēļ ļaujiet uzsvērt dažus faktus, kas liecina par Katskiļu Nometnes devumu visas Ziemeļamerikas latviešu sabiedrībai.

  1. Jau vairākus gadu desmitus apmēram 75% Nometnes dalībnieki nāk no ģimenēm ārpus Ņujorkas draudzes. Ir tiesa, ka daudzi nāk no ASV austrumu piekrastes, bet vairāki arī nāk no ASV vidienes, no rietumkrasta, no Kanādas un pat no tālākām zemēm. Citos vārdos, tikai 25% “nometņotāju” ir Ņujorkas draudzes locekļi.
  2. 55 gadu Nometnes pastāvēšanas laikā vairāk nekā 10,000 bērnu ir pavadījuši vienu vai vairākas vasaras Kaskiļu Nometnē. Tur tie bauda ne tikai vasaras priekus: svaigo gaisu, sportus, peldēšanās, dziedāšanu pie ugunskura un plašas iespējas iegūt jaunus draugus – kaut tās lietas ir svarīgas, – bet arī latvisku izglītību un audzināšanu - valodā, ticībā, vēsturē, un kultūrā.
  3. Daudzi Nometnes “absolventi”, pieradināti pavadīt savas vasaras kopā ar latviešu draugiem, turpina savu latvisko izglītību vasaras vidusskolās, piemēram, Gaŗezerā, kur apmēram puse audzēkņu pēdējos gados ir bijuši Katskiļu Nometnē. Katskiļu Nometne nav Gaŗezera sāncense, bet palīdz sagatavot tai vidusskolas skolēnus.
  4. Katskiļu Nometnes absolventi dzīvo pa visu Ziemeļameriku, citur pasaulē, un pat Latvijā, kur daudzi no tiem palīdz uzturēt un stiprināt latviešu sabiedrību un organizācijas savās dzīves vietās.
  5. Nometne notiek arī 3x3 nometnes, LELBA Draudžu dienas un citi plašāka mēroga sarīkojumi. Pa vasarām tur arī atpūšas vecāki ļaudis.

Līdz šim Ņujorkas draudze nav griezusies pie plašākas sabiedrības, lai uzturētu savu Nometni. Draudze ir lepna, ka tā ir spējusi līdz šim segt izdevumus no dalību maksām un ar labvēļu ziedojumiem. Tagad tā griežas ārpus ierastā loka, jo jaunā Nometnes Ēdamzāle izmaksās $1,300,000. Dzirdot tādu summu, varētu iedomāties, ka Ņujorkas draudze ir zaudējusi saprātu, un ceļ kādu pārmērīgi lielu, plašu un ārkārtīgi greznu ēku. Tā tas nav. Veca ēka bija labota, remontēta un paplašināta vairākkārt, bet bija pienācis punkts, kad to bija pilnīgi jāatvieto. Talcinieku loma Nometnes uzturēšanā un atjaunošanā vēl joprojām ir ļoti nozīmīga, bet ar talkām vien nevar visu paveikt. Jauno Ēdamzāli sadārdzina vajadzība apmierināt būvju un ugunsdrošības noteikumus, kā arī prasības no Ņujorkas štata veselības un vides konservācijas departamentiem. Šās prasības ar katru gadu ir palikušas stingrākas. Katskiļu kalnos ir bargas ziemas. Kaut Ēdamzāli pa ziemu nelieto, tai ir jābūt pietiekami izturīgai no jumta līdz pamatiem, lai tā kalpotu uz vairākām paaudzēm.

Līdz šim ir savākta puse no vajadzīgās summas. Varētu likties, ka būtu bijis saprātīgāk draudzei gaidīt, kamēr tika savākti visi vajadzīgie līdzekļi pirms būvdarbu sākšanas. Bet pieredze ir rādījusi, ka indivīdi un organizācijas kautrējas ziedot ja pastāv iespēja, ka plāni mainīsies un nauda varētu tikt novirzīta citām lietām. Raizējās arī, ka notecēs saņemtās būvatļaujas un valdība varētu pieņemt stingrākas prasības, kas izmaksas vēl sadārdzinātu. Tādēļ pagājušā rudenī veco ēku nojauca un tās vietā sāka celt jauno. Iztrūkstošās summas Ņujorkas draudze financēja izņemot hipotēku no Klivlandes latviešu kredītsabiedrības un ar aizņēmumiem no draudzes interniem fondiem, kas rezervēti citiem mērķiem. Bet tagad jaunā Ēdamzāle patiešām ceļas un tā būs gatava šīs vasaras Nometnes sezonai. Tagad variet būt droši, ka visi ziedojumu patiešām tiks lietoti jaunās Ēdamzāles būvju izdevumu segšanai. Draudze uzticas latviešu sabiedrībai, ka tā sapratīs Katskiļu Nometnes vajadzības un neturēs pretī Ņujorkas draudzei savu uzņēmību iet drosmīgi uz priekšu un neatlikt darīt to, kas patiešām bija jādara, lai nodrošināt, ka Katskiļu Nometne turpinās kalpot nākotnes latviešu jaunatnes paaudzēm.

Atbalsts Katskiļu Nometnei pilnīgi sakrīt ar latviešu sabiedrības un organizāciju sūtību veicināt latviešu jaunatnes izglītību un audzināšanu. Ņujorkas draudze cer uz Jūsu atbalstu un tā arī cer, ka Jūs varēsiet pārliecināt Jūsu vietējās organizācijas Nometnei izpalīdzēt. Laipni lūgts katram indivīdam un katrai organizācijai pēc labākās apziņas ziedot savas iespēju robežās. Ja kāda organizācija, grupa, ģimene vai indivīds ziedotu ievērojamāku summu, tad draudze apsvērs nosaukt jaunā Ēdamzālē kādu istabu vai nozīmīgu ēkas sastāvdaļu ziedotāja vārdā.

Visi ir laipni lūgti piedalīties Katskiļu Nometnes jaunās Ēdamzāles iesvētīšanā un formālā atklāšanā šī gada 18. jūnijā. Skat. augstāk kalendārā pie šī datuma, vai noklikšķiet šeit. Informāciju par šo sarīkojumu, kā arī ziņas un foto attēlus par jaunās Ēdamzāles celšanu variet redzēt draudzes tīmekļa vietnē www.NYDraudze.org.

Cerībā, ka Jums un Jūsu vietējā sabiedrībā būs vēlmes ziedot jaunai Katskiļu Nometnes māc. Richarda Zariņa zālei, darām Jums zināmu, ka ziedojumus variet ērti nokārtot elektroniski caur ir draudzes tīmekļa vietni www.NYDraudze.org. Ja tomēr vēlaties nosūtīt ziedojumus "tradicionālā" veidā, tad norādām, ka čeki rakstāmi uz vārda “Latvian Ev. Luth. Church of NY” un ir nosūtami uz draudzes kanceleju: 4 Riga Lane, Melville, NY 11747, USA. Ja būtu jautājumi, variet sazināties ar kanceleju pa tel. (631) 253-3943, vai pa e-pastu: kanceleja@nydraudze.org.
Dziesmu grāmata: Paceliet balsis! Slavējiet

Dziesmu grāmatas Paceliet balsis! Slavējiet! jaunais izdevums

Ņujorkas latviešu ev. lut. draudze piedāvā Paceliet balsis! Slavējiet! jauno izdevumu, kuras pirmais izdevums parādījās 1972. gadā. Saturā 123 garīgas dziesmas skolai un jaunatnei, ar dievkalpojumu kārtībām un paskaidrojumiem. Izdevusi Ņujorkas latviešu ev. lut. draudze, redaktors māc. Juris Saivars. Grāmatai ir 188 lpp un tā iesaiņota cietos un izturīgos tumši zilos vākos.
Izmēri: 6.5" x 4.5" x 0.7" (16.5cm x 11.5cm x 1.5cm).
Cena $10.
Grāmatu var iegādāties draudzes grāmatu galdos Jonkeru baznīcā un Salas baznīcā.
Grāmatu var arī pasūtīt no draudzes kancelejas. Cena: $10 + $4 piesūtīšanas izdevumi par katru grāmatu. Čeki rakstāmi uz vārda
"Latvian. Ev. Luth. Church of NY" un nosūtāmi:
4 Riga Lane
Melville, NY 11747.

Draudze piedāvā atlaides ja grāmatu pasūta lielākos kvantumos. Informācijai lūdzu rakstiet kanceleja@nydraudze.org vai zvaniet tel. (631) 253-3943. Kancelejas darba stundas atrodamas www.NYDraudze.org nodaļā "Adreses" lapas apakšā.

Lūgums palīdzēt Mārcim Braunfeldam un viņa ģimenei.

Braunfelda ģimene ir bijusi iecienīta un iemīļota sastāvdaļa no Ņujorkas latviešu sabiedrības ilgāk nekā trīs paaudzes. Kā daudzi no jums jau ziniet Mārcim ir atgriezies smadzeņu audzējs, ko it kā izārstēja pirms gadiem. Viņš bija pašnodarbināts un vienīgais savas ģimenes naudas pelnītājs bet tagad Mārcis nespēj strādāt. Tie, kas to spēj atļauties ir lūgti palīdzēt ar ziedojumiem, lai Mārča ģimene varētu segt ārstniecības un citus izdevumus. Šim mērķim ir dibināts fonds:
Braunfelds Medical Fund
c/o Taupa Lithuanian Federal Credit Union
P.O. Box 95
South Boston, MA 02127
Tel. (617) 269-1450
Lai aizrakstīt vēstuli Mārča ģimenei un lai lasīt ziņas kā viņam iet lūdzu apciemojiet www.carepages.com Lai pieslēgtos Braunfeldu ģimenes lapai jums būs jāuzstāda profils, bet šis process ilgst mazāk kā piecas minūtes, tādēļ neļaujiet šim šķērslim jūs atbaidīt.

Amerikāņu zaldāti nes Baltijas karogus Baltā nama NATO paplašināšanas ceremonijā 2004. gadā

Atbalstiet baltiešu un Baltijas kopējās intereses!

ASV dzīvojošo latviešu spiediens vēl vajadzīgs, lai aizstāvētu Latvijas un latviešu intereses pie ASV valdības. Sekojošās organizācijas nodarbojās ar šiem svarīgiem jautājumiem:
Amerikas latviešu apvienība (ALA) - www.alausa.org,
Apvienotā baltiešu komiteja (ABK) jeb Joint Baltic-American National Committee (JBANC) - www.jbanc.org
un Baltiešu amerikāņu brīvības līga jeb Baltic-American Freedom League (BAFL) - www.bafl.com.

Piemineklis Komunisma upuriem Vašingtonā, DC.

Lūdzu apciemojiet: www.VictimsOfCommunism.org

The Soviet Story

Veicināsim filmas The Soviet Story izrādes mūsu vietējās PBS televīzijas stacijās

2009.g. 11.oktobrī visām ASV PBS (Public Broadcasting System) televīzijas stacijām būs pieejama Edvīna Šnores apbalvotā dokumentālā filma „The Soviet Story” (Padomju stāsts).

Filmas izdevējs, ņujorkietis Daris Dēliņš ziņo: „Esam sasnieguši vēl vienu nozīmīgu punktu filmas izplatīšanā. Caur PBS izdevēju NETA (National Educational Telecomunications Association) filma būs pieejama 172 NETAs biedriem, kas apkalpo 340 PBS televīzijas stacijas visā ASV. Katrai stacijai būs iespēja filmu izrādīt savā pilsētā vai štatā. Jau pirms NETA uzņēmās filmas izplatīšanu, no apmēram 100 PBS stacijām kas bija filmu noskatījušīes saņēmām ļoti pozitīvu reakciju. PBS ir ļoti izvēlīga attiecībā uz filmu atlasi. Tādējādi „The Soviet Story” pieņemšana  izplatīšanai NETA PBS staciju tīklā ASV ir vērā ņemams atbalsts filmas izplatīšanai Rietumos.”

Pirmā PBS stacija kas filmu izrādīs būs WDSC 15 Daytona Beach, Florida, 15.oktobrī ,plkst 21:00. WHYY 12 (Pennsylvania) izrādīs filmu 20.novembrī. Citas PBS stacijas, kas paudušas interesi filmu izrādīt, ir: KAET 8, Phoenix, Arizona;  KPBS 15, San Diego, California;   WEDU 13, Tampa, Florida; WTIU 30  Bloomington, Indiana;  Iowa Public TV , Iowa;  MPT (Maryland Public TV), Maryland; NHPTV (New Hampshire Public TV), New Hampshire, un WNED, Buffalo, New York. Sekos vēl daudz citas.

Daris Dēliņš vēl piebilst: „Ja mēs gribam, lai katra PBS stacija ASV filmu izrāda, tad ir svarīgi viņiem rakstīt. PBS stacijas ir ļoti pretimnākošas. Viņi ņem vērā, ko vietējie skatītāji saka un prasa. Ja stacija redz, ka ir skatītāji, kas šo filmu vēlas  redzēt, tad viņi to izrādīs. Viņiem tas neko nemaksā, jo filmu viņi no NETA saņems par velti. Šī ir unikāla iespēja izplatīt un izrādīt šo nozīmīgo filmu ASV publikai, kuras lielākā daļa neko nezina par šo svarīgo vēstures periodu un tā sekām.”

Ārpus ASV pēdējos mēnešos filmu ir iegādājušās televīzijas stacijas Grieķijā (ERT), Itālijā (Fox), Polijā (TVP) un Spānijā (History Channel). Zviedrijā  nacionālais kanāls SVT filmu izrādīs š.g. 5.decembrī. Tāpat filmu jau demonstrējušas Baltkrievijas, Gruzijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Slovēnijas, un Ukrainass televīzijas.

Šī gada nogalē filmai iznāks jauns DVD izdevums, kurā būs iekļauti svešvalodu titri: baltkrievu, bulgāru, dāņu, holandiešu, japāņu, ķīniešu (‘Mandarin’), norvēģu, portugāļu, rumāņu, serbu , slovēņu, turku, un vietnamiešu valodās. Tādējādi papildus līdzšinējo 15 valdu subtitriem filma kopsummā būs tulkota 28 valodās.

Filmas mājas lapā www.sovietstory.com variet lasīt vairāk par filmu. Tur arī var iegādāties filmas DVD.  Sīkāk par filmu: http://lv.wikipedia.org/wiki/Padomju_stāsts

Tautieši Ņujorkas apkārtnē lūgti rakstīt vēstules vai zvanīt 13. kanālam (WNET) un 21. kanālam (WLIW) lai mudināt šām stacijām pārraidīt filmu The Soviet Story. Ja esiet šo staciju biedri atbalstītāji vai pat tikai regulārie skatītāji tad pieminiet to faktu. Attiecīgās 13. kanāla amatpersonas ir Mr. Neal Shapiro, President and Chief Executive Officer un Mr. John Sefakis, Programming Scheduling & Acquisitions. Abiem adrese ir WNET Channel 13, 450 West 33rd Street, New York, NY 10001-2605, tel. (212) 560-1313. Ērtāk bet varbūt mazāk efektīgi ir izmantot kontakta lapu: http://www.wnet.org/about/contact/ .Attiecīgās 21. kanāla amatpersonas ir Mr. John Servidio, Acting General Manager, un Mr. David Rubinsohn, Director of Programming. Abiem adrese ir WLIW Channel 21, 450 West 33rd Street, New York, NY 10001, tel. (212) 560-8021. Ērtāk bet varbūt mazāk efektīgi ir izmantot kontakta lapu: www.wliw.org .

Beigas šī gada Archīvam