2013. gada Archīvs

 

JANVĀRĪ 2013: Laimīgu Jauno Gadu!

Mārtiņš Putenis Jānis Students ar akordeonu Daugavas Vanagi Emblēma

Sestdien, 5. janvārī, pulksten 14:30 - Zvaigznes dienai - Sadziedāšanās,  pārrunās par latviešu dziesmu vārdiem un saviesīga pēcpusdienu / vakars, DV Namā. Programmā: Mārtiņa Puteņa vadībā "Teici, teici valodiņa - Pārrunas par latviešu dziesmu vārdiem" un Sadziedāšanās: akordeonista Jāņa Studenta pavadījumā. Ja neziniet tautas dziesmu vārdus, neuztraucaties, būs dziesmu grāmatas no kā lasīt. Sarīkojums notiks omulīgās lejas stāva kluba telpās pie kamīna. Ieeja $20 ($5 bērniem zem 16. gadiem), kas ieskaita pusdienas. Piedāvās arī citus atspirdzinājumus no bāra. Visi mīli aicināti. Rīko Daugavas Vanagu apv. Ņujorkā.
DV Namam ir automašīnu stāvlaukums un uz to var nokļūt no Manhetenas, Bruklinas un no citurienes ar metro (Subway) maršrutiem nr. 4 Subway 4, un D Subway 4, un ar piepilsētas vilcienu Metro North Railroad no Grand Central Terminal. Sīkāki norādījumi atrodami DV Nama lapā.
Apciemojiet lapu "Daugavas Vanagi Latvian Assn New York" Facebook-ā: Facebook.

Jonkeru Baznīca

Svētdien, 6. janvārī, pulksten 10:00 - Zvaigznes dienas dievkalpojums, kam sekos draudzes Ziemeļu novada Informatīvā (gada) Sapulce, Jonkeru baznīcā. Ziemeļu novads ir daļa no Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes. Katrs, kam interesē Ziemeļu novada komitejas un Ņujorkas latv. ev. lut. draudzes darbs ir laipni lūgts piedalīties, arī ja neesiet draudzes loceklis. Skatiet www.nydraudze.org.
Apciemojiet Jonkeru baznīcas lapu "Latvian Ev. Lutheran Church of New York Yonkers" Facebook-ā: Facebook.

Salas Baznīca

Svētdien, 6. janvārī, pulksten 10:30 - Zvaigznes dienas dievkalpojums, kam sekos draudzes Salas novada eglīte, Salas baznīcā. Būs programmas posms, kur Laila Lapiņa un Annique Goldschmidte pastāstīs par pagājušās vasaras "Sveika Latvija!" braucienu.

Margarita Kreine

Ceturtdien 10. janvārī, pulksten 18:30 - Koncerts: Margarita Kreine - vijole, Manhattan School of Music, West 122nd Street & Broadway, New York, NY. Koncerts ir bezmaksas un a sekos pieņemšana. Informācija par mākslinieci atrodama: www.MargaritaKrein.net. Lai uzzinātu kā nokļūt apciemojiet: www.msmnyc.edu tad noklikšķiet "About MSN -> Visit MSN -> Travel Information".

Seafarers and International House

Sestdien, 12. janvārī pulksten 14:00 - Dievkalpojums Manhetenā, kam sekos draudzes Iekšpilsētas novada Informatīvā (gada) Sapulce, Seafarers & International House, 123 East 15th Street, New York, NY 10003. Iekšpilsētas novads ir daļa no Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes. Katrs, kam interesē Iekšpilsētas novada komitejas un Ņujorkas latv. ev. lut. draudzes darbs ir laipni lūgts piedalīties, arī ja neesiet draudzes loceklis. Ceļa norādījumiem uz Seafarers & International House aplūkojiet: www.sihnyc.org. Sapulce un saviesīgā stunda notiks Shades of Green Pub & Restaurant, 125 East 15th Street (tieši blakus Seafarer's - apciemojiet: www.ShadesOfGreenPub.com). Visi laipni ielūgti uz šo dievkalpojumu, ko rīko Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Informācijai par Ņujorkas draudzes dievkalpojumiem un sarīkojumiem Jonkeros (Yonkers, NY), Salā (Long Island, NY), Ņudžersijā un citur apciemojiet: www.NYDraudze.org. Jautājumi? - Rakstiet Andrejam Lazdam, vai zvaniet viņam tel. (646) 228-1184.

Jonkeru Baznīca

Svētdien, 13. janvārī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums, kam sekos Draudzes valdes sēde Jonkeru baznīcā. Visi draudzes locekļi un citas ieinteresētas personas laipni ielūgti novērot šo sēdi. Būs iespējas visiem izteikties, uzstādīt jautājumus, un komentēt par valdes un draudzes darbību. Lūdzu izmantojiet šo iespēju iedziļināties draudzes darbā un sekot kā valde pilda savus uzdevumus.

Agora Gallery

No trešdienas, 16. janvāra līdz otrdienai, 5. februārim - Latviešu mākslinieka Aivara Kisnica gleznu izstāde, Agora Gallery, 530 West 25th Street, New York, NY. Atklāšanas pieņemšana notiks ceturtdien 17. janv. no pulksten 18:00 līdz 20:00. Aivara Kisnica un citu mākslinieku darbi tiks iekļauti izstādē The Substance of Abstraction. Galerija atvērta no otrdienas līdz sestdienai no 11:00 līdz 18:00. Vispārēja informācija par galeriju atrodama: www.agora-gallery.com. Informācijai par Aivaru Kisnicu šinī izstādē apciemojiet: www.agora-gallery.com/artistpage/Aivars_Kisnics.aspx. Lai apskatītu Aivara Kisnica vietni apciemojiet: www.AivarsKisnics.com. Apciemojiet lapu "Agora Gallery" Facebook-ā: Facebook.

NYT Travel Show

No piektdienas, 18. janvāra līdz svētdienai, 20. janvārim - New York Times Travel Show piedalīsies Baltijas Valstu tūrisma aģentūras, Jacob K. Javits Convention Center, 11th Avenue between 34th & 39th Streets, New York, NY. Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) piedalīsies starptautiskajā tūrisma izstādē „New York Times Travel Show” no 18 līdz 20.janvārim. Tūrisma attīstības valsts aģentūra kopā ar Igaunijas nacionālās tūrisma organizācijas pārstāvjiem piedalīsies Lietuvas valsts tūrisma departmenta stendā, lai Baltijas valstu nacionālajām tūrisma organizācijām sadarbojoties informētu ASV tūristus un tūrisma profesionāļus par tūrisma iespējām Baltijā un Latvijā. Latvijas pārstāvi varēs atrast stendā: Nr. 1135. Vairāk informāciju par NYTS var atrast mājas lapā: www.NYTTravelShow.com. Ievērojiet, ka piektdien izstāde atvērta tikai tūrisma profesionāļiem, bet sestdien un svētdien tas atvērts plašai publikai.

Latvijas karogs

Svētdien, 20. janvārī, - 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres diena. 1991. gadā šinī dienā OMON un citas padomju militārās specvienības ieņēma Iekšlietu ministrijas namu, izraisot Rīgas centrā apšaudi, kurā gāja bojā vairāki cilvēki.

Salas Baznīca

Svētdien, 20. janvārī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums, kam sekos draudzes Salas novada Informatīvā (gada) sapulce, Salas baznīcā. Salas novads ir daļa no Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes. Katrs, kam interesē Salas novada komitejas un Ņujorkas latv. ev. lut. draudzes darbs ir laipni lūgts piedalīties, arī ja neesiet draudzes loceklis. Skatiet www.nydraudze.org.

Latvijas karogs

Sestdien, 26. janvārī - Latvijas Republikas starptautiskā (de jure) atzīšanas diena. Šī piemiņas diena bija svētku diena Latvijā pirms otrā pasaules kara. Tā piemin dienu 1921. gadā, kad nesen nodibinātā Tautu savienības (League of Nations) padome nolēma formāli atzīt Latviju kā neatkarīgu valsti. Amerikas Savienotās Valstis formāli atzina Igaunijas, Latvijas un Lietuvas neatkarību 1922. gada 28. jūlijā. Pēc tam, kad PSR karaspēks okupēja Igauniju, Latviju un Lietuvu 1940. gada jūnijā un tanī paša gada augustā tos iekļāva Padomju Savienībā, vairums pasaules valstis turpināja vismaz simboliski atzīt Baltijas valstu neatkarību, tā noliedzot leģitimēti šiem vardarbīgiem un nelegāliem aktiem.

Holy Cross Lutheran Church

Sestdien, 26. janvārī, pulksten 09:45 - Dievkalpojums, kam sekos draudzes Ņudžersijas novada Informatīvā (gada) Sapulce, Holy Cross Lutheran Church, 638 Mountain Avenue, Springfield, NJ 07081. Ņudžersijas novads ir daļa no Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes. Katrs, kam interesē Ņudžersijas novada komitejas un Ņujorkas latv. ev. lut. draudzes darbs ir laipni lūgts piedalīties, arī ja neesiet draudzes loceklis. Skatiet www.nydraudze.org.
Sapulcei sekos pulksten 12:30 Ņudžersijas skolas Draudzīgā aicinājuma sarīkojums. Programmas pirmā daļā "Rūdolfam Blaumanim 150" ar skolēnu priekšnesumiem; otrā dalā "Sveika, Latvija 2012", kur pagājušā gada absolventi stāstīs par braucienu; un trešā daļā Grāmatu tirdziņš un kafijas galds.

Rūdolfs Ozoliņš Priedaine - NJ latviešu biedrība

Sestdien, 26. janvārī, pulksten 13:00 - Draudzīgā aicinājuma Atcere, Priedainē, NJ. Literāra pēcpusdiena: Draudzīgais aicinājums - Kārlim Ulmanim 135 - Rita Gāle; Jaunākais Latvijas prozā - Baiba Bičole; Ņubransvikas-Leikvudas draudzes literārai kopai 40! - Valija Skrodele. Koncerts - Rūdolfs Ozoliņš, klavieres: Programmā Jāņa Mediņa, Jāzepa Vītola, un citu latviešu komponistu skaņdarbi. Ieeja pret ziedojumiem sākot ar $25. Rīko Ņudžersijas latviešu biedrība. Informācijai apciemojiet Priedaines lapu: www.Priedaine.com.

Rūdolfs Ozoliņš Pēteris Vasks

Svētdien, 27. janvārī,, pulksten 10:00 - Dievkalpojums kam, pulksten 11:15 sekos Ņujorkas Kultūras Dienas, Jonkeru baznīcā. Koncertēs Rūdolfs Ozoliņš, klavieres. Programmā Jāņa Mediņa, Jāzepa Vītola, Pētera Vaska un citu latviešu komponistu skaņdarbi. Klātbūtnē būs arī pasaulslavenais latviešu komponists, Pēteris Vasks, kurš stāstīs par saviem jaunākiem 2012. gada pirmatskaņojumiem: "Mātes Terēzes lūgšana" korim un stīgu instrumentiem; un "Klātbūtne" čellam un stīgu orķestrim. Viņš arī nospēlēs ierakstus no šiem diviem ievērojamiem jaundarbiem. Sarīkojumā arī godinās arī PBLA Kultūras fonda laureātus - Baibu Bičoli, Andreju Jansonu un Eleonoru Šturmu -, ALA Atzinības rakstu saņēmējus - Mariju Maher, Aiju Pelšu, un Māru & Gunāru Ziediņus, un Daugavas Vanagu sporta balvas laureātu Juri Bļodnieku. Pēc programmas notiks pieņemšana ar uzkodām un vīnu. Ieeja $20, bērniem zem 14 gadu vecuma bezmaksas. Rīko Ņujorkas latviešu organizāciju padome (Ņ.L.O.P.). Informācijai rakstiet Baibai Pinnei vai zvaniet (917) 270-4786.

LNOG

Svētdien, 27. janvārī,, pulksten 15:00 - Latvijas Nacionālās Operas Ģildes (LNOG) Gada sapulce, Jonkeru baznīcā. (Seko Ņujorkas Kultūras dienām - skat. iepriekšējo sarīkojumu, augstāk.) Informācijai par Ģildi apciemojiet: www.lnogasv.org.

Draudzīgais Aicinajums

Pirmdien, 28. janvārī - "Draudzīgā aicinājuma diena". 1935. gadā Ministru prezidents Kārlis Ulmanis savā vārda dienā iesāka akciju "Draudzīgais aicinājums" par labu Latvijas skolām. Ikkatram bija lūgts atcerēties savu bērnības skolu tai ziedojot grāmatas, mākslas darbus un līdzekļus skolu fondiem. Latvijā okupācijas vara šo akciju pārtrauca bet trimdā latvieši to turpināja. 1994. gadā "Draudzīgā aicinājuma" akcija tika atjaunota brīvajā Latvijā.

Elevator Into the Sky, Laila Saliņš, Anne Sexton

Pirmdien, 28. janvārī, pulksten 20:30 - "Saliņa zied Sextonu" - Kompaktdiska Elevator Into the Sky izdevuma koncerts, Cornelia Street Cafe, 29 Cornelia Street, Greenwich Village, New York, NY. Iielūgums no Lailas Saliņas: Please join me for "Salins sings Sexton": the CD release concert for "Elevator into the Sky," my songs based on poetry of Anne Sexton - part of the "Jazz to Classical Vocal Festival" at Cornelia Street Cafe (NY). Laila Salins, vocals; Jamie Reynolds, piano; Marty Ehrlich, saxophone, clarinet; Jerome Harris, bass The poems touch upon Sexton's deep yearnings for transcendence, love and sanity – expressed with her darkly personal wit. The songs merge elements of chamber music and jazz, and a touch of the mystical. Informācijai un kā nokļūt apciemojiet: www.CorneliaStreetCafe.com/Performances.asp?sdate=1%2F28%2F2013&from_cal=0.
Sekojiet notikumam (event) ""Salins sings Sexton" - CD Release Concert - Elevator into the Sky" Facebook-ā: Facebook. Vai nāksi?

FEBRUĀRĪ 2013:

NYLFCU

Svētdien, 3. februārī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums kam sekos Ņujorkas latviešu federālās kredītsabiedrības pilnsapulce, Salas baznīcā. Sapulce notiks baznīcas lejas zālē. Pēc sēdes būs atspirdzinājumi. Visi kredītsabiedrības biedri, un potenciālie biedri ir mīli aicināti.

SuperBowl XLVII Super Bowl Party - Yonkers Church

Svētdien, 3. februārī, sākot pēc pulksten 17:00 - Super Bowl Party, Jonkeru baznīcā. Ieeja $20 (bērniem zem 16 gadiem: brīva), kas ieskaita Super Bowl skatīšanu uz liela ekrāna ar projektoru, ēdiens, sodā, vīns un alus. Atlikums par labu Draudzes Ziemeļu novada darbam un Jonkeru baznīcas uzturam. Visi laipni aicināti. Jums nav jābūt sporta fanātiķim, pat nemaz nav jāsaprot Amerikas football-u, lai izbaudītu šo partiju. Bet ja vēl neziniet kas ir "first down" un vēlaties to iemācīties, tad ieteicams palasīt NFL lapu: www.nfl.com/rulebook/BeginnersGuideToFootball. Sīkāki raksti par spēles aspektiem atrodami: www.nfl.com/rulebook. Zināšanai, tās divas komandas kas sasniegs Super Bowl spēlēs Mercedes-Benz Superdome stadionā, Ņuorlīnsā, Luīzianā, (New Orleans, LA) un "kick-off" laiks būs apmēram 18:30 EST (pēc ASV austrumu piekrastes laika). Puslaikā spēlēs populārā dziedātāja Beyoncé. Super Bowl partiju Jonkeros rīko Ņujorkas draudzes Ziemeļu novada komiteja.
Sekojiet notikumam (event) "Latvian Super Bowl Partija Jonkeros" Facebook-ā: Facebook. Vai būsiet! Jaunums: Sanfrancisko "49nieki " (San Francisco "49ers") spēlēs Baltimoras "Kraukļus" (Baltimore "Ravens").

Holy Cross Lutheran Church

Sestdien, 9. februārī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums, kam sekos Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Gada Sapulce, Holy Cross Lutheran Church, 638 Mountain Avenue, Springfield, NJ 07081. Draudzes latviešu skolas sanāks uz kopējām mācībām šinī vietā. Visi, kam interesē Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes darbs, ir laipni lūgti piedalīties, arī ja neesiet draudzes loceklis. Skatiet www.nydraudze.org. Sapulcē būs arī priekšnesumi mērķēti tiem, kas vēlētos iepazīties ar draudzes darbību visas tās plašumā.
UZMANĪBU - PROGNOZĒ SNIEGU! Piektdienas vakarā, pēc 21:00, šeit tiks paziņots vai sapulce notiks kā paredzēta vai būs atlikta.

UZMANĪBU: Sestdienas, 9. februāra Dievkalpojums, ar sekojošo Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Gada Sapulci Holy Cross Lutheran Church, 638 Mountain Avenue, Springfield, NJ 07081, ir bijis atlikts uz 16. febr. sniega vētras dēļ. Skat zemāk 16. febr.

The Art of Giving Project

Otrdien 12. februārī, pulksten 18:30 - Fashion Week Event of the Art of Giving Project, ANYWAY Café, 34 E 2nd Street (corner of 2nd Avenue), New York, NY. Seko apraksts angļu valodā: The Project is dedicated to improving the living conditions of orphans and in ensuring the development of children and young people with special needs from the Republic of Latvia. At this Fashion Week event, beautiful art work made by these talented children will be featured and available for sale at the special silent auction! Infused vodka open bar and hors d'oeuvres from 6:30 to 9:30 pm. Performance by BORiSS. For information and RSVP to anja711@hotmail.com by February 10th. Special thank you to our sponsors: ANYWAY Cafe East Village for providing us with an amazing venue, food and alcohol: www.anywaycafe.com. Tamara Pogosian Collection for donating a gorgeous dress to be auctioned off at the event: www.Tamarapogosian.com. Shiny Mama Cosmetics for donating a basket-full of goodies to be auctioned off at the event: www.shinymamabeauty.com.

Sirsniņu diena Priedaine - NJ latviešu biedrība

Piektdien, 15. februārī, pulksten 13:00 - Sirsniņu (Valentīna) dienas balle, Priedainē, NJ bāra telpās. Izrādīs video no Liepājas teātra izrādes Pūt, Vējiņi. Lūdzu ņemiet līdzi groziņus. Ieeja brīva. Rīko Ņudžersijas latviešu biedrība. Informācijai apciemojiet Priedaines lapu: www.Priedaine.com.

Valentīna Diena

Piektdien, 15. februārī, pulksten ??:00 - Mīlestības dienai veltīts sarīkojums Bruklinā, NY,. Latviešu mūzika, ēdieni, atrakcijas, dejas, un izloze. Informācijai rakstiet LatvianUSA@gmail.com un apciemojiet: www.LatvianUSA.com.

Lietuvas karogs

Sestdien, 16. februārī - Lietuvas Valsts Svētki.
Informācija par sarīkojumiem atrodama: www.nylithuanian.org.

Holy Cross Lutheran Church

Sestdien, 16. februārī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums, kam sekos Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Gada Sapulce, Holy Cross Lutheran Church, 638 Mountain Avenue, Springfield, NJ 07081. Draudzes latviešu skolas sanāks uz kopējām mācībām šinī vietā. Visi, kam interesē Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes darbs, ir laipni lūgti piedalīties, arī ja neesiet draudzes loceklis. Skatiet www.nydraudze.org. Sapulcē būs arī priekšnesumi mērķēti tiem, kas vēlētos iepazīties ar draudzes darbību visas tās plašumā.
Lai apskatītu kārti noklikšķiet: KARTE. Ceļa norādījumiem apciemojiet: www.holycrossnj.org/directions_and_parking.html.
PIEZĪME: Sapulce bija pārlikta no 9. febr. sniega vētras dēļ.

Bronx Polar Bears

Sestdien, 16. februārī, pulksten 12:00 - Bronksas Polāro lāču pelde, Orchard Beach, Bronx, NY. Vairāki Bronksas Polāro lāču ziemas peldēšanas kluba dalībnieki ir latvieši. Polārie Lāči atgriežas Orchard Beach pludmalē Valentīnas dienas peldei. Visi ir laipni gaidīti piedalīties vai tikai noskatīties. Ņemiet līdz un viciniet savus Latvijas karogus, lai atbalstīt Latvijas un latviešu peldētājus! Informācijai rakstiet: Valdis Freimanis (z.polarber@gmail.com). Informācijai un kā nokļūt uz Orchard Beach apciemojiet: www.nycgovparks.org/parks/orchardbeach. Apciemojiet lapu "Bronx Polarbears" Facebook-ā: Facebook.

Bronx Polar Bears Sirsniņu diena Daugavas Vanagi Emblēma

Sestdien, 16. februārī, pulksten 14:00 - Sirsniņu (Valentīna) dienas sarīkojums - Mīļas atmiņas, Dārgas mantas, DV Namā. Programmā: Pirmkārt, izrādīs BronxNET veidoto video par Bronx Polar Bears kluba līdzdalību 2012. gada pasaules ziemas peldēšanas čempionātā, Jūrmalā Latvijā. Vairāki kluba dalībnieki ir latvieši. Otrkārt, apbalvotais fotomākslinieks Reinis Fjodorovs pasniegs "Dārgās mantas" foto izstādes prologu. Visi aicināti piedalīties atvedot kādu mantu, kas Jums dārgs, nofotografēšanai, lai palīdzētu piepildīt iecerēto mākslas projektu. Dalības maksa kopā ar pusdienām - zupa, salāti, saldie ēdieni un kafija - $15. Kluba telpās bārs piedāvās atspirdzinājumus un kamīns būs iekurināts. Visi mīli aicināti. Rīko Ņujorkas Vanadzes. Informācijai rakstiet: Marīja Maher vai zvaniet: (908) 277-1251.
Apciemojiet lapu "Daugavas Vanagi Latvian Assn New York" Facebook-ā: Facebook.

Seafarers and International House

Sestdien, 23. februārī pulksten 14:00 - Latviešu Dievkalpojums Manhetenā, Seafarers & International House, 123 East 15th Street, New York, NY 10003. Ceļa norādījumiem uz Seafarers & International House aplūkojiet: www.sihnyc.org. Visi laipni ielūgti uz šo dievkalpojumu, ko rīko Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Informācijai par Ņujorkas draudzes dievkalpojumiem un sarīkojumiem Jonkeros (Yonkers, NY), Salā (Long Island, NY), Ņudžersijā un citur apciemojiet: www.NYDraudze.org. Jautājumi? - Rakstiet Andrejam Lazdam, vai zvaniet viņam tel. (646) 228-1184.

Igaunijas karogs

Svētdien, 24. februārī - Igaunijas Valsts Svētki. "Elagu Eesti!"
Informācija par sarīkojumiem atrodama: www.estonianhousenewyork.com.

SkautiGaidas Svētdien, 24. februārī, pulksten 11:00 - Dievkalpojums kam sekos Zilā kalna 4. gaidu vienības un Rīgas 90. skautu vienības 64. gada svētki, Jonkeru baznīcā. Programmā vienību locekļu sagatavots teātra uzvedums "Sniegbaltīte" kam sekos siltas pusdienas, izloze un saviesīga pēcpusdiena. Ienākumi un izloze par labu Ņujorkas skautu un gaidu vienībām. Visi agrākie un tagadējie vienību dalībnieki un labvēli mīli aicināti un gaidīti. Sīkākai informācijai rakstiet Diānai Rudzītei vai Reinim Sīpolam.

MARTĀ 2013:

pulkv. Oskars Kalpaks

Svētdien, 3. martā, pulksten 10:00 - Pulkveža Oskara Kalpaka bataljona un Atsevišķās studentu rotas piemiņas dievkalpojums ar korporāciju gājienu, Jonkeru baznīcā. Dievkalpojumu kuplinās Una Tone - vijole, David Moore - čells un Inese Cēderbaums - klavieres. Pēc tam akts, kur akadēmisko runu teiks Latvijas vēstnieks ASV, Andris Razāns. Pēc referāta Studenšu korporāciju kopas Ņujorkā sarūpētais cienasts. Visi laipni ielūgti. Rīko Korporāciju kopa Ņujorkā un Daugavas Vanagu apvienība Ņujorkā. Korporāciju pārstāvjiem pulcēšanas pulksten 09:45 pirms dievkalpojuma uz fotografēšanos. Informācijai sazinājāties ar Vilni Vīksni, gers!, tel. (718) 220-8191.

Priedaine - NJ latviešu biedrība

Piektdien, 8. martā, pulksten 18:00 - Sadziedāšanās vakars, Priedaines, NJ bārā. Būs video filmas skatīšana (informācija sekos). Lūdzu ņemiet līdzi groziņus. Ieeja brīva. Informācijai apciemojiet Priedaines lapu: www.Priedaine.com.

Daugavas Vanagi Emblem

Sestdien, 9. martā - Ņujorkas Daugavas Vanagi Pilnsapulces pulksten 10:00 - Vanadzēm, un pulksten 14:00 - Visai DV Apvienībai Ņujorkā, DV Namā. Ieeja brīva. Visi aicināti, tautiešiem lūgts iestāties Daugavas Vanagu Apvienībā Ņujorkā, lai veicinātu tās darbību aprūpes un kulturālos laukos. Lai lasīt vēl par Daugavas Vanagiem Ņujorkā. lūdzu apciemojiet DV Ņujorkā lapu. (Bija agrāk ziņots, ka pilnsapulces notiks 23. martā bet tos pārlika.)
Apciemojiet lapu "Daugavas Vanagi Latvian Assn New York" Facebook-ā: Facebook.

Sākās Vasaras laiks

Vasaras laiks sākas 10. martā pulksten 02:00
 - grieziet pulksteņus stundu uz priekšu.

Pankūku brokastis Jonkeros

Svētdien, 10. martā, pulksten 10:00 - Dievkalpojums kam sekos gadskārtējās Pankūku brokastis, Jonkeru baznīcā. Nogaršojiet pankūkas visādos veidos - visas smeķīgas - plānas, biezpienu, gaļas, raugu, ābolu, kartupeļu ar siļķīti vai bez siļķītes. Ievārījumi liku likām. Nāciet un baudiet! Gan jau atradīsiet kaut ko garšīgu. Notiks izloze. Ieeja $25. Atlikums par labu Ņujorkas latv. ev. lut. draudzes darbam. Visi laipni ielūgti. Rīko Ņujorkas draudzes Ziemeļu novada Dāmu komiteja.

Latviešu Leģions Daugavas Vanagi Emblem

Sestdien, 16. martā, pulksten 14:00 - Leģiona dienas atcere, DV Namā. Programmas informācija sekos. Sekos cienasts. Visi laipni ielūgti. PIEZĪME: šis sarīkojums ir bijis atsukts.

Seafarers and International House

Sestdien, 16. martā pulksten 14:00 - Latviešu Dievkalpojums Manhetenā, Seafarers & International House, 123 East 15th Street, New York, NY 10003. Ceļa norādījumiem uz Seafarers & International House aplūkojiet: www.sihnyc.org. Visi laipni ielūgti uz šo dievkalpojumu, ko rīko Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Informācijai par Ņujorkas draudzes dievkalpojumiem un sarīkojumiem Jonkeros (Yonkers, NY), Salā (Long Island, NY), Ņudžersijā un citur apciemojiet: www.NYDraudze.org. Jautājumi? - Rakstiet Andrejam Lazdam, vai zvaniet viņam tel. (646) 228-1184.

Mazie Laupītāji

Svētdien, 17. martā pulksten 10:30 - Dievkalpojums, kam sekos Pavasara sarīkojums, Salas baznīcā. Izrādīs Latvijas starptautiski apbalvoto ģimenes spēļfilmu “Mazie laupītāji”. Filma ar apakšvirsrakstiem angļu valodā. Sekos pusdienas, kafija un izloze. Visi laipni aicināti. Rīko Draudzes Salas novada Dāmu komiteja. Informācijai rakstiet Ilzei Beinikei.

Ņujorkas latviešu organizāciju padome

Ceturtdien, 21. martā, pulksten 19:00 - Ņujorkas latviešu organizāciju padomes (ŅLOP) pilnsapulce, DV Namā. Visām ŅLOP biedru organizācijām atgādināts izraudzīt uz šo pilnsapulci delegātus, kas spēs uzņemties amatus ŅLOP valde un aktīvu lomu tās darbībā. Sīkākai informācijai rakstiet Baibai Pinnei vai zvaniet (917) 270-4786.

Andris Razāns Sestdien, 23. martā, pulksten 12:30 - Dievkalpojums, kam sekos Saruna ar Latvijas vēstnieku ASV Andri Razānu, Holy Cross Lutheran Church, 639 Mountain Avenue, Springfield, NJ. Pēc sarunām ar vēstnieku notiks: Ņudžersijas Lieldienu olu izstāde, siltas pusdienas un laimestu izloze. Visi laipni ielūgti, it sevišķi draudzes locekļi un skolas bērnu vecāki. Informācijai un pieteikšanās rakstiet Ingrīdai Jansonai vai Mārtiņam Rozem. Rīko Ņujiorkas latv. ev. lut. draudzes Ņudžersijas novads.

Latviešu kultūras biedrība TILTS Sestdien, 23. martā, pulksten 13:30 - Latviešu kultūras biedrības TILTS gada sapulce, DV Namā. Pirms sapulces pulksten 11:00 notiks TILTS valdes sēde. Visi laipni ielūgti. Lūdzu apciemojiet www.tilts.org. Informācijai rakstiet Ģirtam Zeidenbergam vai Andrim Padegam.

Priedaine - NJ latviešu biedrība

Sestdien, 23. martā, - Ņudžersijas pilnsapulces, pulksten  13:00 - Ņudžersijas latviešu Kredītsabiedrībai, kam sekos pulksten 15:00 - Ņudžersijas latviešu biedrībai, Priedainē NJ. Sīkākai informācijai skat www.Priedaine.com.
Apciemojiet lapu "New Jersey Latvian Society Priedaine" Facebook-ā Facebook.
Sekojiet notikumam (event) "Biedribas Pilnsapulce" Facebook-ā: Facebook.

Andris Razāns Sestdien, 23. martā, pulksten 16:30 - Saruna ar Latvijas vēstnieku ASV Andri Razānu, Bruklinas latviešu ģimenes kafejnīcā "Brooklyn Bloom", 1607 Avenue U, Brooklyn, NY. Informācijai un pieteikšanās rakstiet Ilonai Vilciņnai. Ielūdz Latvijas Republikas goda konsulāts Ņujorkā.

Pūpolsvētdiena

Svētdien, 24. martā - Pūpolu svētdienas Dievkalpojumi ar dievgaldu: pulksten 10:00 Jonkeru baznīcā, un pulksten 10:30 Salas baznīcā.

Latvijas karogs dzeloņdrātīs

Pirmdien, 25. martā - Tautas sēru diena, 1949.g. aizvesto piemiņas diena (Latvijā: Komunistiskā genocīda upuru pieminas diena). (Skat. arī 14. jūniju, 4. jūliju un pirmo svētdienu decembrī.)

Ceturtdien, 28. martā - Zaļās ceturtdienas Dievkalpojumi ar dievgaldu: pulksten 11:00 Jonkeru baznīcā, un pulksten 13:00 Salas baznīcā un pulksten 13:00 Īstoranžas, NJ baznīcā.

Piektdien, 29. martā - Lielās Piektdienas Dievkalpojumi ar dievgaldu: pulksten 19:00 Jonkeru baznīcā, un pulksten 19:00 Salas baznīcā.

Lieldienu Lilija

Priecīgas Lieldienas!

Svētdien, 31. martā - Lieldienau Dievkalpojumi: pulksten 08:00 Jonkeru baznīcā, un pulksten 08:00 Salas baznīcā. Pēc dievkalpojuma Jonkeros sekos Lieldienu brokastis.

APRĪLĪ 2013:

Anna Žīgure

Ceturtdien, 4. aprīlī, pulksten 18:30 - Rakstnieces Annas Žīgures priekšnesums, Igauņu Namā. Zilajā zālē (otrā stāvā) viesosies rakstniece Anna Velēda Žīgure, iepazīstinot ar savu jaunāko grāmatu „Viņi. Svešos pagalmos”, kur atainota latviešu bēgļu dzīve Vācijā. Viņas iepriekšējā grāmata „Viņi. Ceļā” apskata notikumus, kas saistās ar Latvijas atstāšanu kara laikā. Autore ir dzejnieku Elzas Stērstes un Edvarta Virzas mazmeita. Viņas otrā vecmāmiņa bija igauniete, bet vīrs – somu žurnalists Juka Rislaki, tāpēc ir tikai likumsakarīgi, ka sarīkojums notiks Igauņu namā. Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas Anna Žīgure bija pirmā Latvijas vēstniece Somijā un Igaunijā, bet tad atgriezusies pie grāmatu rakstīšanas, tulkošanas un celsmīgu ievadrakstu sacerēšanas. Sarīkojums būs arī Žīgures tikšanās ar Ņujorkas un apkaimes literātiem. Visi laipni aicināti. Ieeja par ziedojumiem, sākot no $10.- Sīkākai informācijai rakstiet Baibai Pinnei vai zvaniet (917) 270-4786. Rīko Ņujorkas Latviešu Organizāciju Padome.

Daugavas Vanagi Emblēma

FILADELFIJĀ, PENSILVĀNIJĀ: No piektdienas, 5. aprīļa līdz svētdienai, 7. aprīlim - Daugavas Vanagu A.S.V. delegātu sapulce & Vanadžu salidojums. Plašākai informācijai apciemojiet: www.daugavasvanagi.org.

Priedaine - NJ Latviešu Biedrība

Sestdien 13. aprīlī, pulksten 10:00 - Talka, Priedainē, NJ. Visi laipni gaidīti, kas vēlas palīdzēt sakopt Priedaines teritoriju jaunajai sezonai. Katrs, pat niecīgs, bet kārtīgi padarīts darbiņš ir svarīgs. Sīkākai informācijai skatiet Priedaines tīmekļa lapu: www.Priedaine.com.

Seafarers and International House

Sestdien, 13. aprīlī pulksten 14:00 - Latviešu Dievkalpojums Manhetenā, Seafarers & International House, 123 East 15th Street, New York, NY 10003. Ceļa norādījumiem uz Seafarers & International House aplūkojiet: www.sihnyc.org. Visi laipni ielūgti uz šo dievkalpojumu, ko rīko Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Informācijai par Ņujorkas draudzes dievkalpojumiem un sarīkojumiem Jonkeros (Yonkers, NY), Salā (Long Island, NY), Ņudžersijā un citur apciemojiet: www.NYDraudze.org. Jautājumi? - Rakstiet Andrejam Lazdam, vai zvaniet viņam tel. (646) 228-1184.

Ergelu dienas

FILADELFIJĀ, PENSILVĀNIJĀ: No sestdienas, 13. aprīļa līdz svētdienai, 14. aprīlim - Ziemeļamerikas Latviešu XIV Ērģeļu dienas, Filadelfijas latv. ev. lut. Sv. Jāņa draudzes baznīcā, 301 North Newtown St. Road, Newtown Square, PA 19073, un St. Luke Ev. Lutheran baznīcā, 203 North Valley Forge Road, Devon, PA 19333. Koncertos un lekcijās piedalīsies latviešu mākslinieki no Latvijas, ASV, Kanādas: Kristīne Adamaite - ērģeles, Artis Sīmanis - saksofons, Anita Gaide - ērģeles, Ingrīda Gutberga - ērģeles, Mudīte Pizzini - ērģeles, Andrejs Martens - bass, Linda Aļļe - čells, Filadelfijas latviešu koncertkoris Guntas Plostnieces vadībā un vēl citi mūziķi un garīdznieki. Rīko Filadelfijas latv. ev. lut. Sv. Jāņa draudze: www.LatvianLuthChurchPhila.org. Informācijai rakstiet: Mārai Bukai maritebu@verizon.net

NYLatvian.org virsraksts

Pirmdien 15. aprīlī - www.NYLatvian.Org, kas sāka darboties 2003. gadā, svin savu 10 gadu jubileju! Apciemojiet mūsu vietnes archīvus, lai pastaigātos pa atmiņu taku. (Un atceraties iesniegt nodokļu deklarāciju.)

Trešdien 17. aprīlī pulksten 20:00 - Ērģeļu un saksofona mūzikas koncerts, Park Avenue Christian Church, 1010 Park Avenue (pie East 85th Street dienvidrietumu stūra), New York, NY. Kristīne Adamaite - ērģeles, Artis Sīmanis - saksofons. Programmā Ērika Ešenvalda, Uģa Prauliņa, Pētera Vaska un citu latviešu komponistu darbi. Biļešu cenu un pasūtīšanas informācija sekos. Ceļa norādījumiem apciemojiet: www.ParkAvenueChristian.com.

JBANC - Joint Baltic National Committee

VAŠINGTONA, DC: No piektdienas, 19. aprīļa līdz sestdienai, 20. aprīlim - Apvienotās Baltiešu Komitejas (JBANC) 10. Baltiešu konference, ārpus Vašingtonai DC. Lielākā programmas dala notiks Crystal City Marriott Hotel at Reagan National Airport, 1999 Jefferson Davis Highway, Arlington, VA: www.marriott.com/hotels/travel/wascc-crystal-city-marriott-at-reagan-national-airport. Programmas un reģistrēšanās informācija atrodama www.jbanc.org.
Sekojiet lapai ("event") "JBANC" Facebook'ā: Facebook.
JBANC koordinē savu konferenci ar Central and East European Coalition (CEEC) gadskārtējo Congressional Advocacy Day ceturtdien 18. aprīlī. Informācijai par CEEC apciemojiet: www.ceecoalition.us.

Priedaine - NJ Latviiešu Biedrība

Sestdien, 20. aprīlī, pulksten 14:00 - Ērika Raistera pieminas fonda balvas pasniegšanas sarīkojums, Priedainē NJ. Ērika Raistera Piemiņas Fonda 2013. gada balvas laureātes, laikraksta "Latvija Amerika" galvenās redaktores Vitas Gaikes godināšana. Programma piedalās pati laureāte, Rita Gāle un Eleonora Šturma; koncerta daļā Linda Aļļe (čells) un Gunta Plostniece (klavieres). Cienasts, loterija par labu fonda darbam. Vēlamais ziedojums $20.- Laipni aicina ERF valde. Visi laipni ielūgti. Sīkākai informācijai par Priedaini skatiet: www.priedaine.org.

dzeja - Melnās gailenes

Svētdien 21. aprīlī pulksten 10:00 - Dievkalpojums, kam sekos Pārrunas par Intas Ezergailes dzejoļu krājumu Melnās gailenes, Jonkeru baznīcā. Krājums iznāca februāra beigas Rīga. Dzejniece, vēsturnieka Andrieva Ezergaiļa sieva, rakstīja angliski, bet pēc viņas nāves krājumu "Black chanterelles" pārtulkojusi Amanda Aizpuriete. Jauno grāmatu atvedis izdevēja Ilma Elsberga un Latvijas radio kultūras raidījuma "Kultūras rondo" žurnaliste Laima Slava. Ieeja par ziedojumu, sakot no $10.- Vija Valdmane gādās par kafijas galdu.

Rota 70s & Pavasara Svētki

From Friday Apr. 26 to Sunday Apr. 28 - Rota's Pavasar Svētki Katskiļu kalnos. Sākās piektd. plkst 9os vakarā ar 70o gadu retro vakarau. Sestdien: Mimosu brunč, sportošana, alus garšošana un ballīte ar Lugers trio. Svētd.: Klusa pastaiga pa mežu un putnu vērošana. Biļetes $50, bērniem pa brīvu! Lūdzu piesakaties Facebook lapā uz sacīkstēm Alus brūvēšanā, Jāņu Siera gatavošanā un Elka Park desu cepšanas karālim! Kā nokļūt un informācijai par Rotu apciemojiet: www.RotaLodge.org. Lai rezervēt istabas: Rotā zvaniet (518) 589-9878;, bet Nometnē zvaniet (518) 589-9932. Sekojiet notikumam (event) "event" "Pavasarsvetki 2013 (Rota Springfest) hosted by Eddie Beebs" Facebook-ā: Facebook.

Novuss table Daugavas Vanagi Emblem

Sestdien, 27. aprīlī, pulksten 09:00 - Novusa turnīrs - Ņujorkas kausa izcīņa, DV Namā. Reģistrēšanās tikai līdz pulksten 09:00, nē vēlāk. Plašākai informācijai zvaniet rīkotājam Jānim Laubertam, tel. (718) 832-6172. Informāciju par novuss spēli variet atrast: www.novussusa.com.

Sestdien 27. aprīlī  - Austrumu apgabala (latviešu luterisko draudžu) dāmu komiteju konference, Jonkeru baznīcā. Informācija sekos. Informācija un pieteikšanās pie Baibas Kļaviņas.

MAIJĀ 2013:

ALA  logo

SIETLĀ, VAŠINGTONĀ: No piektdienas, 3. maija līdz svētdienai, 5. maijam - Amerikas latviešu apvienības (ALA) gadskārtējais kongress, Sietlā, WA. Plašākai informācijai apciemojiet www.alausa.org.

Sestdien, 4. maijā no pulksten 09:00 līdz 16:00 - Utenis (lietoto mantu tirdziņš) Jonkeru baznīcā. Lūdzu noziedojiet (tagad - negaidiet līdz dienai kad notiek utenis) viegli lietotas drēbes, mantas, virtuves piederumus, spēļu un citas bērnu mantas, elektroniku. Iztukšojiet skapjus, bēniņus un garāžu! Mantas var atvest sestdienu rītos kad sanāk latviešu skola vai sazinājaties ar Viju Valdmani, tel. (914) 478-4787, lai sarunāt laiku kad atvedīsiet Jūsu mantas. Lūdzu arī apmeklējiet uteni kur būs atrodami loti izdevīgi pirkumi. Atlikums par labu jaunās Nometnes Ēdamzāles celšanai. Ja būtu jautājumi un lai pieteikties palīdzēt iepriekšējās dienā tirdziņu uzstādīt, kā arī izpalīdzēt pārdošanā tirdziņa dienā rakstiet Laurai Zamurai, vai zvaniet (516) 628-1465.

Mans Pēdējais Tango Priedaine - NJ Latviiešu Biedrība

Sestdien, 4. maijā, pulksten 14:00 - LNOĢ labdarības koncerts „Mans pēdējais tango” ar izciliem māksliniekiem, operu meldijām un tango noskaņām, Priedainē NJ. Pasaules klases akordeonists Bill Schimmel atjaunoja interesi par tango mūziku ASV. Viņš ir Kurt Weill mūzikas speciālists, komponists un spēlēja tango filmā ”Scent of a Woman”. Lutz Rath spēlē Carlo Antonio Testore čellu ar slaveniem orķestriem un kameransambļiem. Viņš ir ilggadīgais mūzikas direktors Washington Square festivālam Ņujorkā. Lailas Saliņas vispusīgais talants arvien mūs iepriecina. Nupat viņai tika izdots jauns tvarts ar dzejnieces Anne Sexton dzeju kopā ar džezs ansambli: Elevator Into the Sky. Šis nebūs tradicionāls koncerts! Vakarā būs kokteiļu stunda, uzkodas, klusā loterija, saviesīgs vakars un citi pārsteigumi. Ieejas maksa $30, ar iepriekšēju pieteikšanos. Lūdzu rezervēt galdu 8 personām. Pie durvīm ieejas maksa $35., jauniešiem un studentiem ieeja $15. Priedaines koncertam zvanīt Sarmītei: (732) 610-8227. LNOĢ ir Latvijas Nacionālās Operas ģilde, apciemojiet: www.lnogASV.org. Visi laipni ielūgti. Sīkākai informācijai par Priedaini skatiet: www.priedaine.org.

First United Methodist Church

Svētdien, 5. maijā, pulksten 15:00 - Dievkalpojums, kam sekos draudzes Džamaikas (Jamaica, Queens) novada 60 gadu jubilejas svētki, First United Methodist Church, 162-10 Highland Avenue, Jamaica, NY. Džamaikas novads ir dala no Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes. Informācija sekos. Visi laipni ielūgti.

Mans Pēdējais Tango

Sestdien, 11. maijā, pulksten 19:00 - LNOĢ labdarības koncerts „Mans pēdējais tango” ar izciliem māksliniekiem, operu meldijām un tango noskaņām, Salas baznīcā. Pasaules klases akordeonists Bill Schimmel atjaunoja interesi par tango mūziku ASV. Viņš ir Kurt Weill mūzikas speciālists, komponists un spēlēja tango filmā ”Scent of a Woman”. Lutz Rath spēlē Carlo Antonio Testore čellu ar slaveniem orķestriem un kameransambļiem. Viņš ir ilggadīgais mūzikas direktors Washington Square festivālam Ņujorkā. Lailas Saliņas vispusīgais talants arvien mūs iepriecina. Nupat viņai tika izdots jauns tvarts ar dzejnieces Anne Sexton dzeju kopā ar džezs ansambli: Elevator Into the Sky. Šis nebūs tradicionāls koncerts! Vakarā būs kokteiļu stunda, uzkodas, klusā loterija, saviesīgs vakars un citi pārsteigumi. Ieejas maksa $30, ar iepriekšēju pieteikšanos. Lūdzu rezervēt galdu 8 personām. Pie durvīm ieejas maksa $35., jauniešiem un studentiem ieeja $15. Salas koncertam zvanīt Aijai: (516) 433-4137. LNOĢ ir Latvijas Nacionālās Operas ģilde, apciemojiet: www.lnogASV.org. Visi laipni ielūgti.

Dream Team 1935

Monday, May 13, at 19:00 - Screening of the movie Dream Team 1935, at the Directors Guild of America, 110 West 57th Street (between 6th & 7th Aves.), New York, NY 10019. Filma ir angļu valodā un ir par Latvijas basketbola komandu 1935. gada Eiropas čempionatā. Seko apraksts angļu valodā: “Dream Team 1935”, the latest film by the director and producer of Defenders of Riga, will be premiered in New York on Monday May 13, 2013,  at 7 pm. Based on true events, it tells the story of the first European Basketball Championship in 1935 in Geneva. All the leading European nations came to compete – each wanted the honor of being the first European champion. But to everyone’s surprise, an unknown team from a largely unknown country made it to the winner’s podium. An amazing true story of impossible odds, improbable heroes and an incredible moment in history. Filmmakers will be in attendance with Q&A to follow. Watch the film’s trailer here: http://youtu.be/3DdPZQEjjLI and visit www.DreamTeam1935.com. Pēc izrādes Q&A ar filmas producentu, Andreju Ēķu. Izrādēs vakarā arī piedalīsies LR MP Valdis Dombrovskis. Biļetes $10 pie durvīm. Lūgums pieteikties līdz 10.maija rakstot rakstot uz e-pastu: may13@latvia-newyork.org. Rīko Latvijas goda konsulāts Ņujorkā: www.Latvia-NewYork.org.

Svētdien 26. maijā pulksten 12:00 dienā - Kapu svētki latviešu kapos Katskiļos, Tannersville, NY. Iepriekšējā (sestd. 25. maijā) vakara krēsla stundā notiek arī svecīšu dievkalpojums. Informācijai apciemojiet: www.LatvianMemorialPark.org.

Spring Concert New York Latvian Concert Choir

Svētdien 26. maijā, pulksten 15:30 - Ņujorkas latviešu koŗa Pavasara Koncerts, Ņujorkas draudzes Katskiļu Nometnē. Programma 2013. gada XXV Dziesmu Svētku, Rīgā, Latvijā ieskaņa. Viesu koŗi: Rīgas Biznesa skolas koris, Montreālas latviešu koris Atbalss, dziedātāji no Toronto, solisti, kokles un kamerorķestris. Diriģenti: Gints Ceplinieks, Andrejs Vītols, Māris Kristapsons, Andrejs Jansons, un Laura Padega-Zamura. Ieeja $25, studentiem $10, bērniem līdz 13 gadiem bez maksas. Pēc koncerta vakariņas $15 - pieteikšanās līdz 20. maijam tel. (516) 319-9491 - sekos saviesīgs vakars. Sekojiet notikumam (event) "NYLCC annual Spring Concert" Facebook-ā: Facebook. Koncerta un citai informācijai raksiet NYLatvianConcertChoir@yahoo.com tel. (773) 551-5265, apciemojiet: www.NYLatvianConcertChoir.org, un sekojiet lapai (page) "New York Latvian Concert Choir" Facebook-ā: Facebook. Koncertu atbalsta Ņujorkas latviešu ev. lut. draudze, Ņujorkas latviešu koŗa labvēļi un Ņujorkas Štata Mākslas Padome.

JŪNIJĀ 2013:

Latvijas karogs dzeloņdrātīs

Piektdien, 14 jūnijā - Tautas sēru diena, 1941.g. aizvesto piemiņas diena (Latvijā: Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena). (Skat. arī 25. martu, 4. jūliju un pirmo svētdienu decembrī.)
Dievkalpojums pulksten 19:00 Salas baznīcā.

Līgo! Līgo! Priecīgus Saulgriežus - 21. jūnijā, Līgo vakaru - 23. jūnijā & Jānu dienu - 24. jūnijā!

Priedaine - NJ latviešu biedrība

Sestdien 22. jūnijā, pulksten 16:00 - Jāņu dienas svinības, Priedainē NJ. Sagaidīs līgotājus no pulksten 4 pēcpusdienā. Programmas informācija sekos. Ceļa norādījumiem un informācijai apciemojiet www.Priedaine.com. Sekojiet "New Jersey Latvian Society Priedaine" lapai Facebook-ā: Facebook.

RīĪGĀ, LATVIJĀ: No svētdienas 30. jūnijam līdz svētdienai 7. jūlijam- XXV Vispārējie latviešu Dziesmu svētki un XV Deju svētki. Informācija par izrādēm un biļešu pasūtīšanu būs pieejama 2013. gada sākumā.

JŪLIJĀ 2013:

Latvijas karogs dzeloņdrātīs

Ceturtdien, 4. jūlijā - Latvijā: Ebreju tautas genocīda upuru pieminas diena. Šajā dienā 1941. gadā Nacistiskās Vācijas okupācijas vara nodedzināja Lielo chorālā sinagogu Rīgā. (Skat. arī 25. martu, 14. jūniju un pirmo svētdienu decembrī.)

USA flag A.S.V. šajā dienā svin Neatkarības dienu (deklarēta 1776. gadā).

Nujorkas draudzes Nometnes vārti

Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Nometnes Katskiļu kalnos vasaras programma no jūlija līdz augustam

Pieteikšanās uz vasaras Nometnes periodiem atklās martā. Plašākai informācijai un bērnu pieteikšanaia apciemojiet www.KatskiluNometne.org vai www.NYDraudze.org un noklikšķiet "Nometne".

NOMETNES periodi:
Bērniem, kas runā latviski:
1. periods:: no svētdienas, 7. jūlija līdz sestdienai, 20. jūlijam;
2. periods: no svētdienas, 21. jūlija līdz sestdienai 3. augustam.
Bērniem, kas maz prot, vai nemaz nerunā latviski:
Valodas periods: no svētdienas, 4. augustam līdz sestdienai, 17. augustam.

“ĪKŠĶĪŠU” periodi:
Bērniem, kas runā latviski:
A-nedēla: no svētdienas, 7. jūlija līdz sestdienai, 13. jūlijam;
B-nedēla: no svētdienas, 14. jūlija līdz sestdienai, 20. jūlijam;
C-nedēla: no svētdienas, 21. jūlija līdz sestdienai, 27. jūlijam;
D-nedēla: no svētdienas, 28. jūlija līdz sestdienai, 3. augustam.
Bērniem, kas maz prot, vai nemaz nerunā latviski:
Valodas nedēla: no svētdienas, 4. augusta līdz sestdienai, 10. augustam.

Senču nometne: no svētdienas, 11. augusta līdz sestdienai, 17. augustam.

Kursa, Zelta Bumba, Volejturnirs, Rota, Katskilos
Kursa, Zelta Bumba, Volejturnirs, Rota, Katskilos

Sestdien, 13. jūlijā, pulksten 11:00 - "Zelta Bumba" Labdarības Volejbola Turnīrs,  Katskiļos, Rotā, Elka Park, NY. Pieņems visus spēlētājus bez komandas jo komandas sastādīs uz vietas. Uzvarētājus apbalvos! Ieeja $20, kas ieskaita "karstā suņa" pusdienas. Atlikums par labu NJ Sporta kopai Kursa un LKIA - Rota. Vakarā programma notiks Rotas "Zelta Auns" klubā, kur mūziku gādās DJ. Tiem , kas nebūs maksājuši visas dienas turneja ieeja, ieeja vakara daļai būs $5. Plašākai informācijai rakstiet Aivaram Bāram, tel. (862) 812-1067 vai Jānim Ģigam, tel (908) 272-4580, vai Andy Millers tel. (732) 266-7092. Ceļa norādījumiem un naktsmājām apciemojiet: www.rotalodge.org, tel. (518) 589-9878. Sekojiet sarīkojumam (event) "ZELTA BUMBA" Facebook-ā: Facebook.

"Melnais Lacis" Katskilu Nometne

Sestdien 20. jūlijā pulksten 18:00 - "Melnais lācis" sabiedriska pēcpusdiena / vakars, Draudzes Katskiļu Nometnē. Uzkodas un atspirdzinājumus piedāvās ap 18:00 sekojot nometnieku dineju balles gājienam, Nometnieku un vadītāju ansambļi iepriecinās ar priekšnesumiem, Vakariņas servētas pēc plkst. 19:30. Viesošanās vecākiem un labvēļiem. Ieeja $??, kas ieskaita uzkodas un vakariņas. Alus un vīns maksās ekstra. Lūdzu atbalstiet Nometni! Atlikums par labu Ņujorkas draudzes lauku īpašumam un jaunās Ēdamzāles celšanai. Visi mīļi aicināti. Ceļa norādījumiem uz Nometni apciemojiet www.NYDraudze.org un noklikšķiet "Nometne".

AUGUSTĀ 2013:

"Melnais Lacis" Katskilu Nometne

Sestdien 10. augustā pulksten 18:00 - Valodas perioda "Melnais lācis" "Luau at Nometne" sabiedriska pēcpusdiena / vakars, Draudzes Katskiļu Nometnē. Uzkodas un atspirdzinājumus piedāvās ap 18:00 sekojot nometnieku dineju balles gājienam, Nometnieku un vadītāju ansambļi iepriecinās ar priekšnesumiem, Vakariņas servētas pēc plkst. 19:30. Viesošanās vecākiem un labvēļiem. Ieeja $??, kas ieskaita uzkodas un vakariņas. Alus un vīns maksās ekstra. Lūdzu atbalstiet Nometni! Atlikums par labu Ņujorkas draudzes lauku īpašumam un jaunās Ēdamzāles celšanai. Visi mīļi aicināti. Ceļa norādījumiem uz Nometni apciemojiet www.NYDraudze.org un noklikšķiet "Nometne". Sekojiet sarīkojumam (event) "Luau at Nometne" Facebook-ā: Facebook.

3 x 3 (Tris Reiz Tris) Katskilos

No svētdienas 18. augusta līdz svētdienai 25. augustam - 3 x 3 (Tris Rreiz Tris) Nometne, Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Nometnē Katskiļu kalnos. Nometni vadītāja un kontaktpersona Helēna Vīksniņa, tel.(202) 829-6868. Sekojiet jaunumiem sarīkojumam (event) "3x3 Katskiļos 2013" Facebook lapā: Facebook, un grupas (group) "3x3 Katskills" Facebook lapā: Facebook.

3 x 3 (Tris Reiz Tris) Katskilos

No svētdienas 18. augusta līdz svētdienai 25. augustam - 3 x 3 (Tris Rreiz Tris) Nometne, Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Nometnē Katskiļu kalnos. Nometni vadītāja un kontaktpersona Helēna Vīksniņa, tel.(202) 829-6868. Plašākai informācijai apciemojiet: https://sites.google.com/site/3x3katskili/file-cabinet. Arī sekojiet jaunumiem grupas (group) "3x3 Katskills" Facebook lapā Facebook.

Katskilu Nometne Līdzekļu vakšana

No sestdienas 31. augusta līdz pirmdienai 2. septembrim (" Labor Day" nogalē) - "Šeik it ap": Vēl vienu reizi - bet nē kā parasti! Vasaras atvadu balle, māc. R. Zariņa 100 gadu atcere, un līdzekļu vākšana, Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Nometnē Katskiļu kalnos. Skat rakstu Ņujorkas draudzes Baznīcas Ziņās 10. lpp - www.nydraudze.org/docs/403/2013/BZ13-04.pdf. Informācija sekos šeit un www.NYDraudze.org.

Katskilu Nometne Līdzekļu vakšana

No sestdienas 31. augusta līdz pirmdienai 2. septembrim (" Labor Day" nogalē) - "Šeik it ap": Vēl vienu reizi - bet nē kā parasti! Vasaras atvadu balle, māc. R. Zariņa 100 gadu atcere, un līdzekļu vākšana, Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Nometnē Katskiļu kalnos.
PAREDZĒTĀ PROGRAMMA
Sestdien, 31. augustā
9:00 Reģistrācija
10:00 Volejbola turnīrs, bērnu nodarbības
12:00-1:00 pusdienas
2:00 Tautas bumba, bērnu nodarbības
5:30-7:30 BBQ
8:00 Dziedāšanas vakars
Svētdien, 1. septembrī
8:30 Brokastis
9:00 Golfu turnīrs - Colonial CC Tannersville (atsevišķa papildus maksa)
11:00 Dievkalpojums, sekos māc. R.Zariņa 100 gadu jubilejas atceres pieņemšana
2:00 basketbola vai “floorball” turnīrs, Bērniem šķēršļu gājiens
7:00 Melnbalta Dineja Balle (būs apbalvojumi labākiem kostīmiem) ***Spēlēs LUGERS!!!***
Pirmdien, 2. septembrī
9:00 Brokastis
DALĪBAS MAKSA
Visai nogalei: $105 - pieaugušiem; $35 - bērniem zem 12 g.v.; $285 maksimālā maksa no ģimenes
$75 - tikai dineja ballei, $50 ekstrā maksa golfa turnīram
APMEŠANĀS
Atpūtas nams: (518) 589-9932, Rota: (518) 589-9878, Sun View Motel: (518) 589-5217.
Ja ir jautājumi, kontaktējiet Lindu Rencs pa ē-pastu: beidzot@vzw.blackberry.net.
Pieteikšanās veidlapas un skrejlapu var lejuplādēt: PDF vai MS-WORD.
Sekojiet jaunumiem sarīkojumam (event) "“ŠEIK IT AP”: VĒL VIENU REIZI - BET NE KĀ PARASTI! " Facebook lapā: Facebook,
Lūdzu piesakāties iepriekš, lai rīkotāji zina ar cik dalībniekiem rēķināties. Paldies!
Skat rakstu Ņujorkas draudzes Baznīcas Ziņās 10. lpp - www.nydraudze.org/docs/403/2013/BZ13-04.pdf.

SEPTEMBRĪ 2013:

NJ Latvian Sports club "Kursa" Priedaine - NJ Latviiešu Biedrība

Sestdien, 14. septembrī, pulksten 10:30 - Kursas Kauss Volejbolā, Priedainē NJ. Volejbola spēles ar jauktām komandām. Ja esi viens (nebrauc ar komandu) neraizējies un brauc droši jo komandas sastādīs uz vietas ap pulksten 9:30. Pēc spēlēm notiks saviesīgs vakars (ar ieskaņotu mūziku). Spēles sāksies ne vēlāk, ka pulksten 10:30. Nākamā dienā izpriecājies The Jersey Shore pludmalē. (Kā saka TV reklāmās: "We're stronger than the storm!") Plašākai informācijai rakstiet  Jānim Ģigam, mājas tel. (908) 272-4580, mobilais tel. (908) 931-1228  vai Aivaram Bāram, tel. (862) 812-1067 vai aivars@njkursa.com.
Sekojiet jaunumiem sarīkojumam (event) "“KURSAS KAUSS - Volleyball" Facebook lapā: Facebook.

Rudens Kāzu Laiks Daugavas Vanagi Emblēma

Sestdien, 14. septembrī, pulksten 14:00 - "Rudens - kāzu laiks!" DV Namā. Programmā Līgas Freimanes un Valda Čirksta priekšnesums par latviešu kāzu un citām tradīcijām 21. gadsimtā - Čirkstu ģimenes ilustratīvs vēstījums. Notiks arī 14. jūnija ziedojumu akcijas gleznu izloze. Vanadžu gatavots mielasts. Ieeja $15. Piedāvās arī atspirdzinājumus kluba telpās lejas stāvā. Visi laipni ielūgti.

Svētdien, 15. septembrī, pulksten 14:00 - NJ Amerikas Austrumkrasta latviešu uzņēmēju tikšanās, pie Valdas Rainey, 932 Hamburg Turnpike, Wayne, NJ 07470. Informācijai rakstiet valdarainey@hotmail.com un apciemojiet: www.latvianusa.com/component/option,com_events/task,view_detail/agid,1603/year,2013/month,09/day,15/Itemid,26/.

Sestdien 21. sept. un svētdien, 22. sept., - Utenis Salas baznīcā.

Teātris - Bezkaunīgie Veči

Sestdien 21. septembrī pulksten 16:00 - Valmieras teātra izrāde - Anšlava Eglīša luga Bezkaunīgie veči, Jonkeru baznīcā. Informācija sekos. Ieeja $25. Rīko Ņujorkas latviešu organizāciju padome (ŅLOP) sadarbībā ar Latviešu kultūras biedrību TILTS, www.tilts.org. Informācijai rakstiet Baibai Pinnei, vai zvaniet tel. (917) 270-4786. Apraksts par lugu un izrādi atrodams: www.apollo.lv/zinas/valmieras-teatri-tuvojas-pirmizrade-anslava-eglisa-lugai-bezkaunigie-veci/503081.

Dagmara Vallens

Svētdien, 22. septembrī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums Jonkeru baznīcā. Sekos (pulksten 11:15) piemiņas brīdis Dagmārai Vallēnai (1928-2013), kura aizgāja mūžībā šī gada 8. jūlijā Rīgā. Viņa daudzus gadus strādāja kā žurnāliste Rādio Brīvība / Radio Brīvā Eiropa. Viņa bija aktīva Daugavas Vanagu, UBA-BATUN un citās organizācijās. Jā plānojiet apmeklēt piemiņas brīdi un sekojošo bēru mielastu, tad lūdzu to paziņojiet Dagmāras māsai, Maijai Paeglei, e-pasts: maijapaeg@aol.com.

Austra DIANA

Svētdien, 22. septembrī pulksten 20:00 - Austra / DIANA koncerts, Webster Hall, 125 East 11th Street, New York, NY 10003. Kanādas ansambļa, "Austra/DIANA", vadītāja ir Katie Austra Stelmanis, kuŗa ir latviešu izcelsmes. Ieeja $20. Informācijai un kā tikt apciemojiet: http://event.websterhall.com/.
Vēsturiska piezīme: 1950's gados Webster Zālē notika Latvijas Valsts Svētku akti & balles un citi sarīkojumi.

Teātris - Bezkaunīgie Veči Priedaine - NJ Latviiešu Biedrība

Pirmdien 23. septembrī pulksten 15:00 - Valmieras teātra izrāde - Anšlava Eglīša luga Bezkaunīgie veči, Priedainē NJ. Ieeja $25. Rīko Ņudžersijas latviešu biedrība sadarbībā ar Latviešu kultūras biedrību TILTS, www.tilts.org. Informācijai apciemojiet: www.Priedaine.com. Apraksts par lugu un izrādi atrodams: www.apollo.lv/zinas/valmieras-teatri-tuvojas-pirmizrade-anslava-eglisa-lugai-bezkaunigie-veci/503081.

ALMA Saiets 2013 Amerikas Latviešu Māksinieku Apvienība

No piektdienas 27. septembra līdz svētdienai 29. septembrim -Amerikas Latviešu Mākslinieku Apvienības (ALMA) gadskārtējais Saiets, Katskiļu kalnos, Ņujorkas Draudzes nometnes Atpūtas namā. Saietā kā centrālās tēmas šogad tiks apskatītas scenogrāfijas, animācijas, fotogrāfijas un mākslas izstāžu nozīme un ietekme katra cilvēka dzīvē kā arī to loma jaunatnes un pieaugušo izglītībā un izaugsmē. Galvenie lektori šoruden būs Pēteris Dajevskis un animatore Signe Baumane. Kā katru gadu būs pilnsapulce, iepazīšanās ar ALMA biedru daiļrades jaunumiem, dzejas lasījumi, diskusijas, masku balle un jauki pavadīts laiks! Informācija par saietu ir pieejama ALMA mājas lapā www.americanlatvianartists.org, vai arī rakstot ALMA priekšsēdei Lindai Treijai lindatreija6@gmail.com vai snukis1@yahoo.com, vai sekretārei Sarmai Muižniecei Liepiņai sarmaliepins@verizon.net.

Seafarers and International House

Sestdien, 28. septembrī pulksten 14:00 - Latviešu Dievkalpojums Manhetenā, Seafarers & International House, 123 East 15th Street, New York, NY 10003. Ceļa norādījumiem uz Seafarers & International House aplūkojiet: www.sihnyc.org. Visi laipni ielūgti uz šo dievkalpojumu, ko rīko Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Informācijai par Ņujorkas draudzes dievkalpojumiem un sarīkojumiem Jonkeros (Yonkers, NY), Salā (Long Island, NY), Ņudžersijā un citur apciemojiet: www.NYDraudze.org. Jautājumi? - Rakstiet Andrejam Lazdam, vai zvaniet viņam tel. (646) 228-1184.

OKTOBRĪ 2013:

Baltic flags

Sestdien 5. oktobrī, pulksten 17:00 - Baltu Vienības Diena, Lakewood, NJ Estonian House, 4 Cross Street, Jackson, NJ. Piedalās Ņudzersijas igauņu, latviešu un lietuviešu biedrības. Būs igauņu, latviešu un lietuviešu priekšnesumi. Siltas vakariņas. Ieeja $25. Lūdzu iepriekš pieteikties pie Jāņa Studenta tel. (732) 836-9750. Informācijai apciemojiet: www.priedaine.com.
Sekojiet sarīkojumam (event) "Baltic Unity Day" Facebook-ā: Facebook.

Svētdien, 6. oktobrī, pulksten 10:00 - Pļaujas svētku dievkalpojums Jonkeru baznīcā. Sekos Pļaujas svētku sarīkojums. Programmas informācija sekos.

Mārtiņš Putenis Jānis Students ar akordeonu

Svētdien, 6. oktobrī, pulksten 10:30 - Pļaujas svētku dievkalpojums Salas baznīcā. Sekos Pļaujas svētku sarīkojums. Mārtiņa Puteņa priekšlasījums “Teici, teici valodiņa: Pārrunas par latviešu dziesmu vārdiem” un sadziedāšanās akordeonista Jāņa Studenta pavadījumā.  Būs siltas pusdienas, kafija un izloze "Uz kārā zoba". Laipni ielūdz Ņujorkas draudzes Salas novada dāmu komiteja. Plašākai informācijai rakstiet Ilzei Beinikei.

Latvian Memorial Park in the Catskills

Svētdien, 13. oktobrī, pulksten 12:00 - Kapu svētki latviešu kapos Katskiļos, Tannersville, NY.  Latvian Memorial Park atrodas blakus Tannersville kapiem. Iepriekšējā vakarā (sestdien) notiek svecīšu svētbrīdis krēsla stundā. Ceļa norādījumiem apciemojiet www.nydraudze.org lapu "Nometne". Norādījumi atrodas lapas apakšā. Lūdzu arī apciemojiet: www.latvianmemorialpark.org

Teātris - Mēs un mūsu sieva Priedaine - NJ Latviiešu Biedrība

Svētdien 13. oktobrī pulksten 14:00 - Teātra izrāde - komēdija Mēs un mūsu sieva, Priedainē NJ. Aktieri no Rīgas: Aīda Ozoliņa, Jānis Kurmiška un Imants Vekmanis; Režisore: Indra Vaļeniece. Ieeja $25. Rīko Ņudžersijas latviešu biedrība. Informācijai apciemojiet: www.Priedaine.com.

ansamblis Prāta Vētra

Otrdien, 15. oktobrī, pulksten 19:30 - Latvijas rok-ansamblis Prāta Vētra koncertēs, nakts lokālā "SOB's", 204 Varick Street (pie West Houston Street), New York NY. Ieeja $12. Informācijai apciemojiet: www.sobs.com vai zvaniet tel. (212) 243-4940.

ansambļi Prāta Vētra un Instrumenti

Ceturtdien, 17. oktobrī, no pulksten 12:00 līdz 14:00 - Latvijas rok-ansambļi Prāta Vētra un Instrumenti koncertēs, nakts lokālā "The Knitting Factory", 361 Metropolitan Avenue, Brooklyn NY. Ieeja brīva ar pieteikšanos pie: www.FilterMagazine.com/ccnyc. Vispirms spēlēs Instrumenti, tad pulksten 13:00 spēlēs Prāta Vētra. Citi ansambļi spēlēs pēc latviešu grupām līdz pulksten 18:00. Arī apciemojiet: bk.knittingfactory.com/.

Seafarers and International House

Sestdien, 19. oktobrī pulksten 14:00 - Latviešu Dievkalpojums Manhetenā, Seafarers & International House, 123 East 15th Street, New York, NY 10003. Ceļa norādījumiem uz Seafarers & International House aplūkojiet: www.sihnyc.org. Visi laipni ielūgti uz šo dievkalpojumu, ko rīko Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Informācijai par Ņujorkas draudzes dievkalpojumiem un sarīkojumiem Jonkeros (Yonkers, NY), Salā (Long Island, NY), Ņudžersijā un citur apciemojiet: www.NYDraudze.org. Jautājumi? - Rakstiet Andrejam Lazdam, vai zvaniet viņam tel. (646) 228-1184.

Ieva & Matiss Akurateri Priedaine - NJ Latviiešu Biedrība

Piektdien, 25. oktobrī, pulksten 14:00 - Video izrādes: "Dziesmu Svētku Atskaņas", Priedainē NJ. Rādīs Jura Zēberga: "Atskaņas" un "Svētku gājiens". Arī daļu no nobeiguma koncerta "Līgo" un deju uzvedumu "Tēvu laipas". Omulīgākai pasēdēšanai lūdzu nākt ar groziņiem. Rīko Ņudžersijas latviešu biedrība. Informācijai apciemojiet: www.Priedaine.com

Baltoween 2013

Sestdien 26. oktobrī pulksten 20:00 - Baltoween Baltiešu Halovīns / Budeļi, Igauņu namā. Uzvelciet mugurā Halovīna kostīmu un atnāciet uz Baltoween ballīti. Igauņu mūzikas ansamblis, DJ un uzkodas. Dzērienus varēsiet pirkt pie bāra. Rīko Amerikas latviešu jaunatnes apv. (ALJA) Informācijai apciemojiet www.alja.org . Ieeja $20, bet tiem, kam 17 gadi un zemāk - par brīvu. Kā tikt - apciemojiet: www.EstonianHouseNewYork.com.
Sekojiet sarīkojumam (event) "ALJA Baltoween Party" Facebook-ā: Facebook.

Alekseja Naumova un Kristapa Zariņa izstāde

No svētdienas, 27. oktobra līdz ceturtdienai, 7. novembrim - Latviešu mākslinieku Alekseja Naumova un Kristapa Zariņa izstāde "Let's Talk About Painting", Gallery OneTwentyEight, 128 Rivington Street, (starp Essex St. & Norfolk St.), New York, NY 10002. Galerija atvērta: no trešd, līdz sestd. no 13:00 līdz 19:00 un svētd no 13:00 līz 17:00. Atklāšanas pieņemšana svētd. 27. oktobrī pulksten 16:00. Informācijai un kā tikt apciemojiet: www.GalleryOneTwentyEight.org vai zvaniet tel. (212) 674-0244.

Ansamblis Trio - Smite Karkle Cinkuss

Trešdien 30. oktobrī pulksten 19:30 - Ansambļa Trio Šmite Kārkle Cinkuss koncerts, Igauņu namā. Trio sastāv: Zane Šmite - dziedātāja; Kristīne Kārkle - vijole; un Ivars Cinkuss - dzied un diriģē. Rīko Ņujorkas latviešu organizāciju padome (ŅLOP) sadarbībā ar Latviešu kultūras biedrību TILTS, www.tilts.org. Informācijai rakstiet Baibai Pinnei, vai zvaniet tel. (917) 270-4786.

Ansamblis Trio - Kārkle Cinkuss Šmite

Trešdien 30. oktobrī pulksten 19:30 - Ansambļa Trio: Kārkle - Cinkuss - Šmite koncerts, Igauņu namā. Trio sastāv: Kristīne Kārkle - vijole; Ivars Cinkuss - dzied un diriģē; & Zane Šmite - dziedātāja. Latviešu tautas dziesma izjusta, izprasta, kā vēl nekad! Tā uzrunā mūsu laikus iz senatnes dzīlēm. Rīko Ņujorkas latviešu organizāciju padome (ŅLOP) sadarbībā ar Latviešu kultūras biedrību TILTS, www.tilts.org. Informācijai rakstiet Baibai Pinnei, vai zvaniet tel. (917) 270-4786.

NOVEMBRĪ 2013:

Rota in the Catskills

No piektdienas 1. novembra vakara līdz svētdienai 3. novembrim - Rudens Svētki Rotā (Katskilos). Sporti, alus garšošana, Cūku bēres, vakarā balle Zelta Auns krodziņā. Informācija atrodama www.rotalodge.org. Lai rezervēt istabas Rotā zvaniet (518) 589-9878. Sīkākai informācijai rakstiet Reinim Sīpolam.
Sekojiet sarīkojumam (event) "Rotas Rudens Svetki 2013" Facebook-ā: Facebook.
Sekojiet grupai (group) "Rota Lodge" Facebook-ā: Facebook.

Latvian Radio Choir at the BAM

Piektdien 1. novembrī un sestdien, 2. novembrī, pulksten 19:30 - Operas "War Sum Up" izrāde ar Santas Ratnieces komponēto mūziku un kurā dzied Latvijas Radio Koris, Brooklyn Academy of Music (BAM), Peter J Sharp Building, BAM Howard Gilman Opera House, 30 Lafayette Avenue, Brooklyn, NY 11217. Seko apraksts angļu valodā: Music: Manga; Machine; Hotel Pro Forma; Vocals by Latvian Radio Choir; Directed by Kirsten Dehlholm. Twelve bodies, shadow-dappled and anonymous, stand on a looming stage. They inhabit a scarred two-dimensional world, trapped behind projections of images of combat: an explosion, a suit of armor, a hand turning into a gun. Amid this stylized tableau are lush, dissonant chorales by Latvian composer Santa Ratniece, alternating with crackling soundscapes by British electronic pop group the Irrepressibles, intoning hymns to the warrior, spy, and soldier. Music by The Irrepressibles, Santa Ratniece with Gilbert Nouno; Concept by Willie Flindt and Kirsten Dehlholm; Musical direction by Kaspars Putnins; Costumes by Henrik Vibskov; Lighting design by Jesper Kongshaug. Libretto from classic Noh theater edited by Willie Flindt. Manga drawings by Hikaru Hayashi. In Japanese with English subtitles.
Informācijai: par šīm izrādēm un video reklāmkadriem apciemojiet: www.bam.org/opera/2013/war-sum-up; kā tikt: www.bam.org/visit; un par Latvijas Radio Kori: www.radiokoris.lv.

Flea Market / Utenis

Sestdien, 2. novembrī no pulksten 09:00 līdz 15:00 - Utenis (lietoto mantu tirdziņš) Jonkeru baznīcā. Lūdzu noziedojiet (tagad - negaidiet līdz dienai kad notiek utenis) viegli lietotas drēbes, mantas, virtuves piederumus, spēļu un citas bērnu mantas, elektroniku. Iztukšojiet skapjus, bēniņus un garāžu! Atlikums par labu Bronksas latviešu skolai (kas sanāk Jonkeros) un Draudzes Ziemeļu novadam. Mantas var ziedot utenim kamēr satiekas skola sestdienās no pulksten 9:30 līdz 13:30, vai citos laikos sarunājot ar baznīcas pārvaldnieci Viju Valdmani, e-pasts: ancitis@optonline.net, tel. (914) 476-4787. Ir arī lūgts brīvprātīgiem sazināties ar Lauru Zamuru, e-pasts: klzamurs@aol.com, tel. (516) 628-1465, lai dienās pirms uteņa sakārtot drēbes un mantas, kā arī ar palīdzēt ar pārdošanu uteņa dienā.

Beidzās Vasaras laiks

Vasaras laiks beidzās svētdien 3. novembrī pulksten 02:00
 - grieziet pulksteņus stundu atpakaļ.

Martiņi Jonkeros 2013

Svētdien, 3. novembrī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums, Jonkeru baznīcā, kam sekos sarīkojums Mārtiņa zoss. Ņujorkas latviešu koris kavēsies Dziesmu Svētku atmiņās! Būs zoss, pīle, tītars, cālis, skābie kāposti un citi gardumi. Terēze Apsīte pārdos rupjmaizi, pīrāgus un citus labumus. Ieeja pret ziedojumiem sākot ar $20 Ņujorkas draudzes Ziemeļu novada Dāmu komitejas atbalstam. Informācijai un, lai pieteikties līdz 15. okt. rakstiet: Baibai Kļaviņai vai zvaniet tel. (201) 288-4917.

Latvian Love Godesses

Piektdien 8. novembrī, no pulksten 17:00 līdz 20:00 - Latviešu mīlestības dievietes Priecīgā stunda, Igauņu namā. Daiļām latviešu dāmām un vīriešiem, kas viņas dievina. Vispārēja sabiedriskošana un draudzīgums. Kūrorta & iepirkšanās izlozes laimesti - ienākumi par labu Ņujorkas Draudzes Katskiļu Nometnei. Informācijai apciemojiet: www.WenchStock.com. Sekojiet sarīkojumam (event) "Latvian Love Godesses Happy Hour" Facebook-ā: Facebook.

Ieva & Matiss Akurateri Latvijas Saulīte - kokarde Daugavas Vanagi Emblem

Sestdien, 9. novembrī, pulksten 15:00 - Lāčplēšu dienas koncerts: Ieva Akurātere - balss; Matīss Akurāters - perkusija; Leons Sējāns - ģitāra, DV Namā. Ieeja $25, bērniem atlaide. Pēc koncerta DV nama kluba telpās varēsiet iegādāties Terēzes Apsītes gatavotās pusdienas un atspirdzinājumus no bāra. Visus laipni ielūdz Daugavas Vanagu apv. Ņujorkā.
Ieva Akurātere ir izcila Latvijas dziedātāja, dziesmu autore un aktrise. Kopš 1981. gadā bija rokgrupas "Pērkons" soliste, kā arī uzstājās ar tautas mūzikas stila programmām. 1988 gadā kļuva par Trešās Atmodas laika slavenību izpildot Brigitas un Andra Ritmaņu dziesmu "Manai tautai". Kopš tā laika viņa ir turpinājusi sadarboties ar daudziem un dažādiem muzikālajiem pasākumiem. Viņa apbalvota ar Barikāžu piemiņas medaļu un 1999. gadā viņai piešķirts IV šķiras Triju Zvaigžņu ordenis.
Matīss Akurāters, Ievas dēls, uzskatāms par viens no Latvijas labākiem sitamo instrumentu, jeb perkusijas, spēlētājiem. Viņš ir sadarbojies, starp citiem, ar māksliniekiem Gustavo, Ozols, Haraldu Sīmani, Aiju Vītoliņu, Aivaru Hermani, Ilzi Grunti un ir dalībnieks ansambļos "Lidojošais paklājs" un "Them Lemons". Viņš piedalījās kā mūziķis instrumentālists 2013. gada Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos.
Leons Sējāns ir izcils Latvijas mūziķis - ģitārists. 1970-o gadu beigās sāka darboties ansamblī "Menuets", bet 1981 gadā pievienojās, kopā ar Ievu Akurāteri, Juŗa Kulakova dibinātā, tagad jau leģendāro kļuvušo rokgrupu "Pērkons". Viņš ir piedalījies kā mūziķis vairāk kā 30 muzikālu projektu ierakstos un jau daudzus gadus pats vada ierakstu studiju, kurā tika ieskaņots arī Ievas Akurateres projekts "Lidojošais paklājs", kurš izpelnījās Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu par labāko ierakstu savā žanrā 2008.gadā un kurā no mūzikas ekspertu puses tika augsti novērtēts arī Matīsa Akuratera ,kā perkusionista un aranžētāja izcilais muzikālais izpildījums. Apbalvots ar Barikāžu piemiņas medaļu un ir savas dzimtās pilsētas Jūrmalas goda pilsonis.
DV Namam ir automašīnu stāvlaukums un uz namu var nokļūt no Manhetenas, Bruklinas un no citurienes ar metro (Subway) maršrutiem nr. 4 Subway 4, un D Subway 4, un ar piepilsētas vilcienu Metro North Railroad no Grand Central Terminal. Sīkāki norādījumi atrodami DV Nama lapā.
Apciemojiet lapu "Daugavas Vanagi Latvian Assn New York" Facebook-ā: Facebook.

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa

Svētdien, 10. novembrī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums, Jonkeru baznīcā, kam sekos tikšanās ar Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu. Solvita Āboltiņa ir arī valdošās politiskās partijas "Vienotība" valdes priekšsēdētāja. Viņa klātesošos iepazīstinās ar jaunākiem notikumiem Latvijā un atbildēs uz jautājumiem.

Ieva & Matiss Akurateri Priedaine - NJ Latviiešu Biedrība

Svētdien, 10. novembrī, pulksten 13:00 - Koncerts: Ieva Akurātere - balss; Matīss Akurāters - perkusija; Leons Sējāns - ģitāra, Priedainē NJ. Skat. aprakstu 9. nov. koncertam DV namā (augstāk). Rīko Ņudžersijas latviešu biedrība. Informācijai apciemojiet: www.Priedaine.com

White Light Festival

Svētdien, 10. novembrī, pulksten 17:00 - Koncerts "Word Made Flesh" - Estonian National Symphony Orchestra & Estonian Philharmonic Chamber Choir , Avery Fisher Hall, Lincoln Center, NYC. In Sibelius’s triumphal Fifth Symphony, the swans of Finland rise majestically, heading south over the Baltic Sea as they herald the approach of winter, a season of darkness balancing light. In this reflective program, the superb Estonian Philharmonic Chamber Choir brings the New York premiere of Arvo Pärt’s In principio, based on the creation story of the Gospel of John. Complementing the mystery of word made flesh (and sound) is Mozart’s beloved Ave verum corpus.
Estonian National Symphony Orchestra & Estonian Philharmonic Chamber Choir - Neeme Järvi, conductor
VELJO TORMIS: Overture No. 2; ARVO PÄRT: In principio (New York premiere); Da pacem Domine; MOZART: Ave verum corpus; SIBELIUS: Symphony No. 5
Šis koncerts notiek Ņujorkas Lincolna centra White Light Festival ietvaros. Informācijai par šo koncertu apciemojiet: www.WhiteLightFestival.org/word-made-flesh?show_date=2013-11-10%2017:00:00. Informācijai par visiem festivāla koncertiem apciemojiet: www.WhiteLightFestival.org.

Latvijas Saulīte - kokarde

Otrdien, 11. novembrī - Lāčplēšu diena. Latvijas brīvības cīņās kritušo piemiņas diena. 1919. gadā šajā datumā Latvijas armija atbrīvoja Rīgu no Bermontiešiem.

Igor Ziko Exhibit - Boreas

No piektdienas 15. novembra līdz piektdienai 20. decembrim - Igora Ziko izstāde Waiting for Boreas: North Wind in Estonian Landscapes, Igauņu namā. Galerija atvērta no trešdienas līdz piektdienai no 17:00 līdz 23:00. apskatiet gleznas www.igorzikoart.com/?page_id=795. Kā tikt - apciemojiet: www.EstonianHouseNewYork.com.
Sekojiet sarīkojumam (event) "Waiting for Boreas/Exhibition" Facebook-ā: Facebook

Latvia Independence Day New York Prof. Guntis Smidchens Ņujorkas latviešu koris

Sestdien 16. novembrī, pulksten 14:00 - Latvijas Valsts Svētku Akts, Jonkeru baznīcā.
Svētku uzrunu teiks Dr. Guntis Šmidchens, Vašingtonas universitātes Baltiešu studiju programmas vadītājs. Koncertēs Ņujorkas latviešu koris. Pēc akta sadraudzības pēcpusdiena baznīcas lejas zālē ar uzkožamiem un dzeramiem.
PASŪTIET BIĻETES: Ieeja $30 pie durvīm bet līdz 10. novembrim varēs pasūtīt biļetes par $25, vai labvēļu biļetes par $75 (skatiet zemāk). Bērniem līdz 14 gadiem un latviešu skolas skolniekiem ieeja brīva. Biļetes var pasūtīt, pievienojot sev adresētu aploksni ar pastmarku, kopā ar samaksu (čeki rakstāmi uz "Council of American Latvian Orgs. of N.Y., Inc."), no
Imanta Kalnina
42 Hackensack Street
Wood Ridge, NJ 07075.
Lūdzu norādiet skaidri cik un kādas (parastās vai labvēļu) biļetes vēlaties pasūtīt. Labvēļu biļetēm norādiet vārdu, vai vārdus, ko ierakstīt programmā.
LŪDZAM KĻŪT PAR Ņ.L.O.P. LABVĒLI!
Laipni lūdzam Jums atbalstīt latviešu kulturālos un izglītības pasākumus iegādājot Labvēļu biļetes Valsts svētku aktam Ņujorkā!
Jūsu ziedojums ļoti palīdzēs Ņujorkas latviešu organizāciju padomei (ŅLOP) turpināt rīkot Ņujorkas un tās apkārtnes latviešiem teātra izrādes, koncertus un citus kulturālos sarīkojumus. Šie sarīkojumi ne vien iepriecina mūsu sabiedrību, bet dod iespēju māksliniekiem no Latvijas uzstāties ārzemēs un paplašināt savu vērienu. Sadarbībā ar Latviešu kultūras biedrību TILTS un Amerikas latviešu apvienību, ŅLOP ir devis iespēju Ņujorkas publikai baudīt Raimonda Staprāna lugu “Gūsteknis pilī”, Anšlava Eglīša “Bezkaunīgie veči” un koncertuzvedumu “Pasakas par ziediem”. Dārgo ceļu, ASV vīzas iegāde, un citu izdevumu dēļ, ne vienmēr var visus izdevumus segt tikai ar ieejas maksām. ŅLOP arī ziedo kulturāliem, izglītības un jaunatnes audzināšanas pasākumiem, kā Ņujorkā tā ārpus tās un pat Latvijā. Tādēļ lūdzu apsveriet iespēju kļūt par labvēli.
 Jūsu ziedojums Valsts svētku aktam atbalstīs latviešu kultūru, izglītību un jaunatni visu gadu!

ansamblis Teiksma Priedaine - NJ Latviiešu Biedrība

Svētdien, 17. novembrī, pulksten 13:00 - Latvijas valsts proklamēšanas 95. gadadienas pasākums, Priedainē NJ. Svētku runu teiks Dr. Visvaldis Dzenis, uzņēmējs. Koncertēs Mineapoles folkloras ansamblis "Teiksma", vadītāja Elga Pone. Pēc koncerta saviesīgs vakars un silta bufete. Ieeja $25. Informācijai apciemojiet Priedaines tīmekļa lapu www.priedaine.com.

Latvijas Dzimšanas diena DV namā

Svētdien, 17. novembrī, pulksten 16:00 - Latvijas Dzimšanas dienas svinības, DV Namā. Līga un Valdis Čirksti aicina visus, kas var un grib vienoties kopīgā dziesmā pie kamīna, lai nosvinētu Latvijas Dzimšanas dienu. Līdzi ņemiet groziņus - tos veidojiet tautiskā formā, krāsās un tam līdzīgi. Glītākos apbalvos. Vēl arī paķeriet līdz svecīti. Ģērbjamies svinīgi. Programmā dziesmas, mūzika, svinīgs aizlūgums un nepiespiesti brīva atmosfēras baudīšana kamīna siltumā un gaismā. Ierosinājumus un idejas ņemiet līdzi vai zvaniet rīkotājiem: tel. (212) 810-7178. Visi mīļi gaidīti. Nāciet pats un aiciniet draugus.

Latvijas karogs

Pirmdien, 18. novembrī - Latvijas Valsts Svētki.

Maxima store tragedy

Atbalstiet "Maxima" veikala traģēdijā cietušos Rīgā Latvijā
Ceturtdien 21. novembrī Rīgā, Latvijā, Zolitūdes apkaimē, iebruka lielveikala „Maxima” jumts, kas uzkrita uz veikala iepircējiem un darbiniekiem. Bojā gājuši vismaz 54 cilvēki. Sestdienas vakarā (pēc Rīgas laika) avārijas dienesta darbinieki pārtrauca glābšanas darbus līdz nākamam rītam. Secināts, ka nav vairs iespējams drupās atrast kādus izdzīvojušos un strādājot nestabilās drupās naktī būtu pārāk bīstami. Jau trīs glābēji paši ir gājuši bojā. Ir saņemti iesniegumi par 13 bezvēsts pazudušiem.
Saistībā ar šo traģēdiju, Latvijā no sestd. 23. nov. līdz pirmd. 25. nov. izsludinātas trīs dienu sēras un Ņujorkā Latvijas pastāvīgajā pārstāvniecībā ANO būs atvērta līdzjūtību grāmata. Tie, kas to vēlās darīt , līdzjūtību grāmatā varēs parakstīties 25.-27.novembrī no 10:00 līdz 12:00 un no 13:00 līdz 17:00. Pārstāvniecības adrese ir 333 East 50th Street, New York, NY 10022.
Vietējās (Ņujorkas) un nacionālā (A.S.V.) mēroga latviešu organizācijas šobrīd izstrādā veidus, kas dotu iespējas indivīdiem un organizācijām ziedot par labu šīs traģēdijas upuriem un to piederīgiem. Starp tiem ir Ņujorkas latv. ev. lut. draudze – skat. www.nydraudze.org. Informācija par to sekos.
Tiem, kam ir financiālie konti Latvijā, ir iespējams ziedot caur vietni ziedot.lv. Apciemojiet: www.ziedot.lv/lv/project/1762.

Seafarers and International House

Sestdien, 23. novembrī pulksten 14:00 - Latviešu Dievkalpojums Manhetenā, Seafarers & International House, 123 East 15th Street, New York, NY 10003. Ceļa norādījumiem uz Seafarers & International House aplūkojiet: www.sihnyc.org. Visi laipni ielūgti uz šo dievkalpojumu, ko rīko Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Informācijai par Ņujorkas draudzes dievkalpojumiem un sarīkojumiem Jonkeros (Yonkers, NY), Salā (Long Island, NY), Ņudžersijā un citur apciemojiet: www.NYDraudze.org. Jautājumi? - Rakstiet Andrejam Lazdam, vai zvaniet viņam tel. (646) 228-1184.

ALJA Kongress Denver ALYA logo

DENVERĀ KOLORADO: No ceturtdienas, 28. novembra līdz svētdienai, 1. decembrim - Amerikas latviešu jaunatnes apvienības (ALJA) gadskārtējais Kongress Denverā, CO. Informācijai apciemojiet: www.DenverKongress.virb.com un www.alja.org.

DV Nama uzpošanas talka Daugavas Vanagi Emblēma

Sestdien, 30. novembrī, sākot pulksten 10:00 - un svētdien 1. decembrī sākot pulksten 11:00 Lāčplēšu dienas Daugavas Vanagu nama uzpošanas talka DV Namā. Nāciet jebkurās dienās un laikos kuros variet. Rotāsim egli, iedegsim adventes vaiņaga svecīti, un galvenokārt pabūsim kopā. "LiVa" (Līga & Valdis) un vanadzes parūpēsies par našķiem un cienastu. Pateicamies par Jūsu atbalstu un ieguldījumu. Ikvienam roka jāpieliek, Lai svētkiem nams nu uzposts tiek! (pārfrāzējot Raini).

DECEMBRĪ 2013:

Latvijas karogs dzeloņdrātīs

Svētdien, 1. decembrī - 1937.-1938. gada genocīda pret Krievijas latviešiem upuru piemiņas diena (Latvijā: Pret latviešu tautu vērstā totalitārā komunistiskā režīma genocīda upuru piemiņas diena). Ar 1998. gadā Saeimā pieņemto likumu, katra gada pirmā svētdienā godina Krievijā dzīvojošos latviešus, kas cieta no Staļina terora 1937.-1938. gadā. (Skat. arī 25. martu, 14. jūniju un 4. jūliju.)

Laila Robins - Regular Singing

No svētdienas 1. decembra līdz svētdienai 15. decembrim at 19:30 Amerikas latviešu aktrise Laila Robiņa spēlēs Richard Nelson-a lugā Regular Singing, Public Theater, 425 Lafayette Street, New York, NY 10003. Regular Singing ir pēdējā no Richard Nelson-a lugu sērijas, kur darbība norit Apple ģimenes mājās Rhinebeck, NY un Laila Robiņa ir spēlējusi katrā šo lugu agrākās izrādēs. Tās ir That Hopey Changey Thing (2010), Sweet and Sad (2011) un Sorry (2012). Lugas Regular Singing, izrādes, kur spēlē Laila Robiņa notiks 1., 3., 4., 5., 6., 8., 13. & 15. decembrī, bet ir arī iespējams redzēt trīs agrākās Apple ģimenes lugas Public teātrī no 30. novembra līdz 15. decembrim. Informācija kā tikt un par biļetes iegādi atrodama: www.publictheater.org. Apraksts par lugu Regular Singing un Richard Nelson-a agrākām Apple ģimenes lugām atrodams: www.tickets.publictheater.org/production/?prod=22255&perf=22452.

Māra Stepe - Bowery Electric

Otrdien 3. decembrī pulksten 22:00 - Koncertēs Māra Roze Stepe, kopā ar Josh Schusterman un Dave Lowenthal, naktslokālā The Bowery Electric, 327 Bowery @ Joey Ramone Place, New York, NY 10003. Māra Stepe svinēs savu dzimšanas dienu spēlējot koncertā. Ieeja brīva (no cover), bet ziedojumus labprāt un laipni pieņem, ieteikts $5. Info par Māru Stepi: www.MaraStepe.com. Kā tikt - apciemojiet: www.TheBoweryElectric.com.
Sekojiet sarīkojumam (event) "Mara Stepe @ Bowery Electric, 12/3 at 10pm" Facebook-ā: Facebook.

MAMMU - Ernest Alexander

Ceturtdien 5. decembrī no pulksten 19:00 līdz 21:00 - Latvijas sociālais modes uzņēmums "MAMMU" un dizainera Ernest Alexander Kolekcijas atklāšana, notiek: Ernest Alexander Studio, 15 West 28th Street, ceturtā stāvā, New York, NY 10001. Seko ielūgums: Šīs gads ir vainagojies brīnišķīgā projektā, kas ir savedis kopā MAMMU X Ernest Alexander. MAMMU ir Latvijas sociālais modes uzņēmums, kas nodarbina jaunās māmiņas un piesaistot Latvijas labākos modes dizainerus rada augstas kvalitātes šalles un citus aksesuārus. Ernest Alexander ir latviešu izcelsmes Ņujorkā dzīvojošs dizainers, kurš ir atzīts pat labāko jauno vīriešu dizaineru ASV; žurnāls GQ ir viņu apbalvojis kā labāko jauno vīriešu modes dizaineru Amerikā 2013. gadā. Laipni Jūs uzaicinām uz šīs kolekcijas atklāšanas pasākumu MAMMU x Ernest Alexander! Uz Ņujorku atnesīsim latviešu Ziemassvētku gaisotni: piparkūkas, pupas, Rīgas Melno Balzamu, latviešu Ziemassvētku dziesmas un, protams, Ņujorkas un Rīgas modes perfekto saskaņojumu - pirmo reizi publiskā skatījumā! Būsim ļoti pateicīgi, ja paziņotu par ierašanos Sabīne@MAMMU.lv, lai zinām cik viesus varam sagaidīt. Info par Mammu: www.Mammu.lv. Info par Ernest Alexander: www.ErnestAlexander.com. Sekojiet lapai "MAMMU" Facebook-ā: Facebook.
Sekojiet sarīkojumam (event) "LAUNCH EVENT OF MAMMU x ERNEST ALEXANDER NEW COLLECTION" Facebook-ā: Facebook.

Ziemassvētku tirdziņš Daugavas Vanagi Emblēma

Sestdien 7. decembrī, no pulksten 12:00 līdz 17:00 - (Daugavas) Vanadžu Ziemassvētku tirdziņš, DV Namā. Iesāciet Ziemassvētku iepirkšanos, baudiet latviskas pusdienas, nogaršojiet latviešu alu neformālā vidē kur varēsiet iepazīties ar citiem latviešiem Ņujorkā. Šajā tirdziņā varēsiet iegādāties latviešu un latviskas dāvanas: rotas, keramikas, grāmatas, kartītes, kalendārus, un latviskus gardumus: piparkūkas, putraimdesas, pīrāgus, zirņus, medus, rupjmaizi utt. Būs izvēle no produktiem kas importēti no Latvijas, to skaitā Laima šokolādes.
Ņujorkas DV Klubs Jūs gaida! Nama lejas stāvā ir omulīgs klubs ar kamīnu - ko iekurināsim - bārs, un galdiņi, pie kā varēsiet apsēsties un pusdienot. Bārs piedāvā Latvijas alu - vairākas šķirnes Aldari. Pusdienās piedāvās desas & cisiņas ar kāpostiem & kartupeļu sacepumu, putraimdesas ar dzērveņu ievārījumu, zirņus ar speķa krikumiem, galertu, ābolu maizes un citus cepumus. Visi laipni ielūgti! Palieciet kādu laiku, bārs paliks vaļā vēl kādu laiku pēc 5-iem ppd.
Plašākai informācijai rakstiet Ņujorkas vanadžu priekšniecei: Marīja Maher.
DV Namam ir automašīnu stāvlaukums un uz to var nokļūt no Manhetenas, Bruklinas un no citurienes ar metro (Subway) maršrutiem nr. 4 Subway 4, un D Subway 4, un ar piepilsētas vilcienu Metro North Railroad no Grand Central Terminal. Sīkāki norādījumi atrodami DV Nama lapā.
Apciemojiet lapu "Daugavas Vanagi Latvian Assn New York" Facebook-ā: Facebook.

Christmas Fair at Daugavas Vanagi

Sestdien 7. decembrī, no pulksten 12:00 līdz 17:00 - (Daugavas) Vanadžu Ziemassvētku tirdziņš, DV Namā. Iesāciet Ziemassvētku iepirkšanos, baudiet latviskas pusdienas, nogaršojiet latviešu alu neformālā vidē kur varēsiet iepazīties ar citiem latviešiem Ņujorkā. Šajā tirdziņā varēsiet iegādāties latviešu un latviskas dāvanas: rotas, keramikas, grāmatas, kartītes, kalendārus, un latviskus gardumus: piparkūkas, putraimdesas, pīrāgus, zirņus, medus, rupjmaizi utt. Būs izvēle no produktiem kas importēti no Latvijas, to skaitā Laima šokolādes.
Nama lejas stāvā ir omulīgs klubs ar kamīnu - ko iekurināsim - bārs, un galdiņi, pie kā varēsiet apsēsties un pusdienot. Bārs piedāvā Latvijas alu - vairākas šķirnes Aldari. Pusdienās piedāvās desas & cisiņas ar kāpostiem & kartupeļu sacepumu, putraimdesas ar dzērveņu ievārījumu, zirņus ar speķa krikumiem, galertu, ābolu maizes un citus cepumus. Visi laipni ielūgti! Palieciet kādu laiku, bārs paliks vaļā vēl kādu laiku pēc 5-iem ppd.
Plašākai informācijai rakstiet Ņujorkas vanadžu priekšniecei: Marīja Maher.
DV Namam ir automašīnu stāvlaukums un uz namu var nokļūt no Manhetenas, Bruklinas un no citurienes ar metro (Subway) maršrutiem nr. 4 Subway 4, un D Subway 4, un ar piepilsētas vilcienu Metro North Railroad no Grand Central Terminal. Sīkāki norādījumi atrodami DV Nama lapā.
Apciemojiet lapu "Daugavas Vanagi Latvian Assn New York" Facebook-ā: Facebook.

Adventa Koncerts

Svētdien, 8. decembrī pulksten 10:00 - Ņujorkas latviešu koŗa Adventes koncerts Jonkeru baznīcā. Pirms koncerta notiks svētbrīdis. Ņujorkas Latviešu koris ielūdz uz Adventa koncertu! Programmā: Kārlis Lācis „ZIEMASSVĒTKU KANTĀTE” (Pirmatskaņojums); Selga Mence „ZIEMASSVĒTKU ZVANU DZIESMAS”; Jānis Lūsēns „ZVAIGŽŅU BĒRNS”. Piedalās: Laila Liepiņa Southard - soprāns; Sarma Dindzāne-Van Sant, Laura Padega Zamura - alti; Ņujorkas latviešu koris un Bronksas kamerorķestris; Andrejs Jansons, Laura Padega Zamura - diriģenti. Visi laipni aicināti lejas zālē pēc koncerta uz Adventa azaidu. Ieeja $25.- par koncertu un mielastu, bērniem līdz 13.g.v. ieeja brīva. Svētku tirdziņā varēsiet iegādāties skaistas dāvanas kā ŅLK tvartus, Ziemeļu novada dāmu komitejas grāmatgalda veltes. Būs arī izvēle no citiem tirgotājiem, ieskaitot: maize, pīrāgi, našķi! Informācijai: www.nylatvianconcertchoir.org, rakstiet Aijai Pelšei, zvaniet: tel: (516) 433-4137. Rīko New York Latvian Concert Choir, Inc. Atbalsta New York State Council on the Arts (NYSCA).. Apciemojiet lapu "New York Latvian Concert Choir" Facebook-ā: Facebook.
Sekojiet sarīkojumam (event) "ADVENTA KONCERTS" Facebook-ā: Facebook

Ziemassvētku tirdziņš Salas baznīcā Ziemassvētku tirdziņš Salas baznīcā

Svētdien, 8. decembrī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums Salas  baznīcā, kam sekos Ziemsvētku tirdziņš lejas telpās. Būs pusdienas, izloze, tirdziņš, kurā varēs iegādāties Salas dāmu komitejas gatavotos gardumus – piparkūkas, pīrāgus, rudzu maizi, dzeltenmaizi, putraimdesas, Jāņu sieru, galertu. Būs arī pelēkie zirņi, Laimas šokolādes, grāmatu un daiļamatniecības galds. Visi laipni aicināti. Sīkākai informācijai rakstiet: Ilzei Beiniķei.

Vija Vētra

Ceturtdien 12. decembrī pulksten 19:00 - Filmas izrāde, un izcilās dejotājas un choreogrāfes Vijas Vētras uzvedums, Westbeth mākslinieku mītnē, 55 Bethune Street (@ 463 West Street), New York, NY, 1. stāva Community room. Vijas Vētras "90. dzimšanas dienas un 70. radošo gadu jubilejās izrādes" filma (pag. vasarā Rīgā). Pieminot mūžībā aizsauktos "West-Beth" māksliniekus, filmas izrādi ievadīs Vijas Vētras dejots dzejas lasījums flautas pavadījumā.

Kā tikt - apciemojiet: www.WestBeth.org.
Ziemassvetku Eglite Priedaine - NJ latviešu biedrība

Sestdien, 14. decembrī, pulksten 11:00 - Dievkalpojums, kam sekos Ņudžersijas latviešu pamatskolas eglīte, Priedainē NJ. Par Ņudžersijas latviešu skolu: www.NJSkola.org. Kā tikt: www.priedaine.com.

Seafarers and International House Ziemassvetku Eglite

Sestdien, 14. decembrī pulksten 14:00 - Ziemassvētku Dievkalpojums Manhetenā, Seafarers & International House - kapelā, 123 East 15th Street, New York, NY 10003. Sekos Iekšpilsētas novada eglīte Seafarer's sabiedriskās telpās. Ceļa norādījumiem uz Seafarers & International House aplūkojiet: www.sihnyc.org. Visi laipni ielūgti uz šo dievkalpojumu, ko rīko Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Informācijai par Ņujorkas draudzes dievkalpojumiem un sarīkojumiem Jonkeros (Yonkers, NY), Salā (Long Island, NY), Ņudžersijā un citur apciemojiet: www.NYDraudze.org. Jautājumi? - Rakstiet Andrejam Lazdam, vai zvaniet viņam tel. (646) 228-1184.

Seafarers and International House Ziemassvetku Eglite

ŠIS SARĪKOJUMS TOMĒR NOTIKS par spīti sniegam!
Sestdien, 14. decembrī
pulksten 14:00 - Ziemassvētku Dievkalpojums Manhetenā, Seafarers & International House - kapelā, 123 East 15th Street, New York, NY 10003. Sekos Iekšpilsētas novada eglīte Seafarer's sabiedriskās telpās. Baudiet ciemošanās ar pīrāgiem, uzkodām, karstvīnu un atspirdzinājumiem. Ceļa norādījumiem uz Seafarers & International House aplūkojiet: www.sihnyc.org. Visi laipni ielūgti uz šo dievkalpojumu, ko rīko Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Informācijai par Ņujorkas draudzes dievkalpojumiem un sarīkojumiem Jonkeros (Yonkers, NY), Salā (Long Island, NY), Ņudžersijā un citur apciemojiet: www.NYDraudze.org. Jautājumi? - Rakstiet Andrejam Lazdam, vai zvaniet viņam tel. (646) 228-1184.

Jonkeru Latviešu Skolas & Ziemeļu Novada Ziemassvetku Eglite

Svētdien, 15. decembrī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums, kam sekos Bronksas latviešu pamatskolas un draudzes Ziemeļu novada eglīte, Jonkeru baznīcā. Sekos: Skolas uzvedums; Svētku mielasts; Atspirdzinājumi; Ciemošanos ar Ziemassvētku vecīti.
Sekojiet notikumam (event) "Jonkeru Latviešu Skolas & Ziemeļu Novada Ziemassvētku Eglīte" Facebook-ā: Facebook.
Apciemojiet lapu "Jonkeru Latviešu Pamatskola" Facebook-ā Facebook.

Jonkeru Latviešu Skolas & Ziemeļu Novada Ziemassvetku Eglite

ŠIS SARĪKOJUMS IR ATCELTS SNIEGA DĒĻ UN PĀRCELTS UZ SVĒTDIENU, 5. JANVĀRI.
Svētdien, 15. decembrī,
pulksten 10:00 - Dievkalpojums, kam sekos Bronksas latviešu pamatskolas un draudzes Ziemeļu novada eglīte, Jonkeru baznīcā. Sekos: Skolas uzvedums; Svētku mielasts; Atspirdzinājumi; Ciemošanos ar Ziemassvētku vecīti.
Sekojiet notikumam (event) "Jonkeru Latviešu Skolas & Ziemeļu Novada Ziemassvētku Eglīte" Facebook-ā: Facebook.
Apciemojiet lapu "Jonkeru Latviešu Pamatskola" Facebook-ā Facebook.

Ziemassvetku Eglite

Sestdien, 21. decembrī, pulksten 16:00 - Bērniem eglīte Latvijas pastāvīgās pārstāvniecības ANO telpās, 333 East 50th Street, New York, NY 10022.
Kas tur rībina
Gar istabiņu?
Ziemassvētki dancoja
Ar raibām biksēm.

/Latviešu tautasdziesma/
Lai iemācītos šo un citas latviešu Ziemassvētku dziesmas un rotaļas, Latvijas pārstāvniecība ANO Ņujorkā laipni aicina bērnus vecumā līdz 8 gadiem uz Ziemassvētku eglīti sestdien, šā gada 21.decembrī no pl.16:00 līdz 18.00 Latvijas pastāvīgās pārstāvniecības telpās 333 E 50th Street, New York, 10022. Programmā: eglītes greznošana, Ziemassvētku dziesmas un rotaļas, priekšnesumi un pārsteigumi. Katrs bērns tiek lūgts sagatavot un ņemt līdzi pašdarinātu eglītes rotājumu (sniegpārsliņa, pinums, prievīte, salmu vai dzijas rotājums utt.), ar ko greznot eglīti, tādējādi nosūtot mazu sveicienu Latvijai Ziemassvētku laikā. Vietu skaits ierobežots, tāpēc, lūdzu, apstipriniet savu dalību līdz 16. decembrim, izmantojot šo saiti www.doodle.com/i9vwn5uubax8c2gd . Ierakstiet bērna vārdu un nospiediet pogu Save. Lūdzam bērnus pavadīt tikai vienam no vecākiem! Papildu informācija pa tālruni (917) 755-9994. Uz tikšanos! Ielūdz: Latvijas pastāvīgā pārstāvniecība ANO Ņujorkā

Ziemassvētku dievkalpojumi Nujorkas latviešu ev. lut. draudzē

Priecīgus Ziemassvētkus!

Otrdien, 24. decembrī, pulksten 18:00 - Ziemassvētku vakara Dievkalpojumi, Jonkeru baznīcā, un Salas baznīcā. Jonkeru baznīcā dziedās Ņujorkas latviešu koris un Salas baznīcā dziedās solistes Laila & Lalita Saliņas.

Trešdien, 25. decembrī, pulksten 11:00 - Ziemassvētku dienas Dievkalpojums Istoranžas, NJ baznīcā.

Rota Katskiļu kalnos

Otrdien, 31. decembrī - Jaungada sagaidīšana Rotā Katskiļu kalnos, 82 Rota Road, Elka Park, NY 12427. Apciemojiet Rotas vietni: www.RotaLodge.com. Sekojiet grupai (group) "ROTA Lodge"on Facebook-ā: Facebook.

Sarīkojumu saraksta beigas

Lūgumi, ziņojumi un ziņas

Agora Gallery

No trešdienas, 16. janvāra līdz otrdienai, 5. februārim - Latviešu mākslinieka Aivara Kisnica gleznu izstāde, Agora Gallery, 530 West 25th Street, New York, NY. Atklāšanas pieņemšana notiks ceturtdien 17. janv. no pulksten 18:00 līdz 20:00. Aivara Kisnica un citu mākslinieku darbi tiks iekļauti izstādē The Substance of Abstraction. Galerija atvērta no otrdienas līdz sestdienai no 11:00 līdz 18:00. Vispārēja informācija par galeriju atrodama: www.agora-gallery.com. Informācijai par Aivaru Kisnicu šinī izstādē apciemojiet: www.agora-gallery.com/artistpage/Aivars_Kisnics.aspx. Lai apskatītu Aivara Kisnica vietni apciemojiet: www.AivarsKisnics.com. Apciemojiet lapu "Agora Gallery" Facebook-ā: Facebook.

Ņujorkas draudzes Nometnes māc. Zariņa zāle
Ja afišai vai foto, kas parādās augstāk, iztrūkst sarkanbrūnais rāmis labējā malā, tad lūdzu padariet pārlūkprogrammas lodziņu platāku vai pazeminiet pārlūkprogrammas "zoom" uz zemāku procentu. Tad Jūs redzēsiet afišu vai foto visā pilnībā.
Līdzekļu vākšanas akcija Katskiļu Nometnes nodrošināšanai

Ziedojiet jaunai māc Richarda Zariņa zālei Ņujorkas draudzes Katskiļu Nometnē!

Ņujorkas latviešu evaņģēliski luteriskā draudze griežas pie Jums, lai izlūgtu Jūsu personīgo, kā ari Jūsu vietējās sabiedrības -kā organizāciju, tā indivīdu – atbalstu draudzes Katskiļu Nometnes topošās jaunās Ēdamzāles celšanai. Jaunā ēka tiks nosaukta Ņujorkas draudzes ilggadīgā mācītāja Richarda Zariņa (dz. 1913. g. – m. 2006. g.) vārdā.

Tie, kas mazāk pazīst Katskiļu Nometnes darbību varētu iedomāties, ka tā kalpo pa lielāko tiesu Ņujorkas draudzes locekļu vajadzībām. Tādēļ ļaujiet uzsvērt dažus faktus, kas liecina par Katskiļu Nometnes devumu visas Ziemeļamerikas latviešu sabiedrībai.

  1. Jau vairākus gadu desmitus apmēram 75% Nometnes dalībnieki nāk no ģimenēm ārpus Ņujorkas draudzes. Ir tiesa, ka daudzi nāk no ASV austrumu piekrastes, bet vairāki arī nāk no ASV vidienes, no rietumkrasta, no Kanādas un pat no tālākām zemēm. Citos vārdos, tikai 25% “nometņotāju” ir Ņujorkas draudzes locekļi.
  2. 55 gadu Nometnes pastāvēšanas laikā vairāk nekā 10,000 bērnu ir pavadījuši vienu vai vairākas vasaras Kaskiļu Nometnē. Tur tie bauda ne tikai vasaras priekus: svaigo gaisu, sportus, peldēšanās, dziedāšanu pie ugunskura un plašas iespējas iegūt jaunus draugus – kaut tās lietas ir svarīgas, – bet arī latvisku izglītību un audzināšanu - valodā, ticībā, vēsturē, un kultūrā.
  3. Daudzi Nometnes “absolventi”, pieradināti pavadīt savas vasaras kopā ar latviešu draugiem, turpina savu latvisko izglītību vasaras vidusskolās, piemēram, Gaŗezerā, kur apmēram puse audzēkņu pēdējos gados ir bijuši Katskiļu Nometnē. Katskiļu Nometne nav Gaŗezera sāncense, bet palīdz sagatavot tai vidusskolas skolēnus.
  4. Katskiļu Nometnes absolventi dzīvo pa visu Ziemeļameriku, citur pasaulē, un pat Latvijā, kur daudzi no tiem palīdz uzturēt un stiprināt latviešu sabiedrību un organizācijas savās dzīves vietās.
  5. Nometne notiek arī 3x3 nometnes, LELBA Draudžu dienas un citi plašāka mēroga sarīkojumi. Pa vasarām tur arī atpūšas vecāki ļaudis.

Līdz šim Ņujorkas draudze nav griezusies pie plašākas sabiedrības, lai uzturētu savu Nometni. Draudze ir lepna, ka tā ir spējusi līdz šim segt izdevumus no dalību maksām un ar labvēļu ziedojumiem. Tagad tā griežas ārpus ierastā loka, jo jaunā Nometnes Ēdamzāle izmaksās $1,300,000. Dzirdot tādu summu, varētu iedomāties, ka Ņujorkas draudze ir zaudējusi saprātu, un ceļ kādu pārmērīgi lielu, plašu un ārkārtīgi greznu ēku. Tā tas nav. Veca ēka bija labota, remontēta un paplašināta vairākkārt, bet bija pienācis punkts, kad to bija pilnīgi jāatvieto. Talcinieku loma Nometnes uzturēšanā un atjaunošanā vēl joprojām ir ļoti nozīmīga, bet ar talkām vien nevar visu paveikt. Jauno Ēdamzāli sadārdzina vajadzība apmierināt būvju un ugunsdrošības noteikumus, kā arī prasības no Ņujorkas štata veselības un vides konservācijas departamentiem. Šās prasības ar katru gadu ir palikušas stingrākas. Katskiļu kalnos ir bargas ziemas. Kaut Ēdamzāli pa ziemu nelieto, tai ir jābūt pietiekami izturīgai no jumta līdz pamatiem, lai tā kalpotu uz vairākām paaudzēm.

Līdz šim ir savākta puse no vajadzīgās summas. Varētu likties, ka būtu bijis saprātīgāk draudzei gaidīt, kamēr tika savākti visi vajadzīgie līdzekļi pirms būvdarbu sākšanas. Bet pieredze ir rādījusi, ka indivīdi un organizācijas kautrējas ziedot ja pastāv iespēja, ka plāni mainīsies un nauda varētu tikt novirzīta citām lietām. Raizējās arī, ka notecēs saņemtās būvatļaujas un valdība varētu pieņemt stingrākas prasības, kas izmaksas vēl sadārdzinātu. Tādēļ pagājušā rudenī veco ēku nojauca un tās vietā sāka celt jauno. Iztrūkstošās summas Ņujorkas draudze financēja izņemot hipotēku no Klivlandes latviešu kredītsabiedrības un ar aizņēmumiem no draudzes interniem fondiem, kas rezervēti citiem mērķiem. Bet tagad jaunā Ēdamzāle patiešām ceļas un tā būs gatava šīs vasaras Nometnes sezonai. Tagad variet būt droši, ka visi ziedojumu patiešām tiks lietoti jaunās Ēdamzāles būvju izdevumu segšanai. Draudze uzticas latviešu sabiedrībai, ka tā sapratīs Katskiļu Nometnes vajadzības un neturēs pretī Ņujorkas draudzei savu uzņēmību iet drosmīgi uz priekšu un neatlikt darīt to, kas patiešām bija jādara, lai nodrošināt, ka Katskiļu Nometne turpinās kalpot nākotnes latviešu jaunatnes paaudzēm.

Atbalsts Katskiļu Nometnei pilnīgi sakrīt ar latviešu sabiedrības un organizāciju sūtību veicināt latviešu jaunatnes izglītību un audzināšanu. Ņujorkas draudze cer uz Jūsu atbalstu un tā arī cer, ka Jūs varēsiet pārliecināt Jūsu vietējās organizācijas Nometnei izpalīdzēt. Laipni lūgts katram indivīdam un katrai organizācijai pēc labākās apziņas ziedot savas iespēju robežās. Ja kāda organizācija, grupa, ģimene vai indivīds ziedotu ievērojamāku summu, tad draudze apsvērs nosaukt jaunā Ēdamzālē kādu istabu vai nozīmīgu ēkas sastāvdaļu ziedotāja vārdā.

Visi ir laipni lūgti piedalīties Katskiļu Nometnes jaunās Ēdamzāles iesvētīšanā un formālā atklāšanā šī gada 18. jūnijā. Skat. augstāk kalendārā pie šī datuma, vai noklikšķiet šeit. Informāciju par šo sarīkojumu, kā arī ziņas un foto attēlus par jaunās Ēdamzāles celšanu variet redzēt draudzes tīmekļa vietnē www.NYDraudze.org.

Cerībā, ka Jums un Jūsu vietējā sabiedrībā būs vēlmes ziedot jaunai Katskiļu Nometnes māc. Richarda Zariņa zālei, darām Jums zināmu, ka ziedojumus variet ērti nokārtot elektroniski caur ir draudzes tīmekļa vietni www.NYDraudze.org. Ja tomēr vēlaties nosūtīt ziedojumus "tradicionālā" veidā, tad norādām, ka čeki rakstāmi uz vārda “Latvian Ev. Luth. Church of NY” un ir nosūtami uz draudzes kanceleju: 4 Riga Lane, Melville, NY 11747, USA. Ja būtu jautājumi, variet sazināties ar kanceleju pa tel. (631) 253-3943, vai pa e-pastu: kanceleja@nydraudze.org.
Latvian Passport

Sākot ar 2013. gada 1. oktobri daudzi diasporas latvieši ir tiesīgi uz dubult-pavalstniecību.

Līdz šim laikam, Latvijas likumi neļāva Latvijas pavalstniekiem reizē būt arī citas valsts pilsoņiem.. Gados pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas 1991. gadā, pieņēma izņēmumu, kas ļāva trimdā dzīvojošiem Latvijas pavalstniekiem un viņu pēcnācējiem, kas bija ieguvuši savu mītņu zemes pavalstniecību, atjaunot tiesības uz Latvijas pilsonību neatsakoties no citas valsts pavalstniecības. Bet, lai izmantotu šo iespēju, bija savas tiesības uz Latvijas pavalstniecību jāatjauno līdz 1995. gada vidum. Mazgadīgo vecākiem bija to jānokārto priekš saviem bērniem. Pēc 1995. gada šī iespēja vairs nebija izmantojama.

2013. gada 9. maijā Saeima pieņēma grozījumus, kas stājās spēkā 2013. gada 1. oktobrī, likumiem, lai pieļautu dubultpilsonību un vairums ASV un vairākās citās valstīs dzīvojošie latvieši tagad varētu būt tiesīgi iegūt Latvijas pavalstniecību reizē paturot citas valsts pavalstniecību.

Sekojošā informācija šeit uzstādīta kā pakalpojums sabiedrībai un arī lai ieinteresētu tos, kas varbūt ir tiesīgi izmantot šās iespējas, bet lūdzu ievērojiet, ka tikai tā informācija, ko saņem no oficāliem avotiem var uzskatīt par vadošu. Lūdzu kontaktējiet Latvijas vēstniecības ASV Konsulāro nodaļu Vašingtonā, DC, lai saņemtu svaigāko informāciju pirms sākiet kārtot jebkādus iesniegumus. Apciemojiet: www.latvia-usa.org.

Informācija no LATVIJAS VĒSTNIECĪBAS ASV

LATVIJAS PILSONĪBAS PIEPRASĪŠANA PĒC 2013.GADA 1.OKTOBRA

Lai pieprasītu Latvijas pilsonību Jums vispirms ir jāizvēlas viens no pamatojumiem pilsonības pieprasīšanai:

1. Trimdinieki un viņu pēcteči, kuri dzimuši (un dzims) līdz 2014.gada 1.oktobrim
Pilsonību var prasīt Latvijas pilsoņi, kuriem bija Latvijas pilsonība 1940.gada 17.jūnijā un kuri devās trimdā bēgot no okupācijas un pameta Latviju laikposmā no 1940.gada 17.jūnija līdz 1990.gada 4.maijam un minētā iemesla dēļ neatgriezās Latvijā, kā arī viņu pēcnācēji, kuri dzimuši līdz 2014.gada 1.oktobrim. Var saglabāties dubultpilsonība ar jebkuru citu valsti!

2. Jūsu dzimšanas brīdī vismaz viens no vecākiem bija Latvijas pilsonis
Šajā gadījumā Jums drīkst izveidoties dubultpilsonība ar Eiropas Savienības, Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas, Ziemeļatlantijas līguma organizācijas dalībvalsts pilsonību vai Austrālijas, Brazīlijas, Jaunzēlandes pilsonību (bērniem drīkst izveidoties dubultpilsonība ar jebkuru valsti, taču līdz 25 gadiem būs jāizdara izvēle).

3. Jūs esat etniskais latvietis vai līvs
Pieprasot pilsonību, pamatojoties ar etnisko izcelsmi, būs jākārto valodas eksāmens Latvijā! Var saglabāties dubultpilsonība ar jebkuru citu valsti!

Dokumenti, kas jāiesniedz:

1. Iesniegums ar lūgumu atzīt pa Latvijas pilsoni (būs pieejama veidlapa vēstniecības mājaslapā)

2. Personu apliecinošs dokuments (pase vai cits ID)

3. Dzimšanas apliecība (ASV dzimušajiem tā jāapliecina ar Apostille)

4. Laulības apliecība vai laulības šķiršanas dokuments (ASV izdotie dokumenti jāapliecina ar Apostille)

5. Bērnu dzimšanas apliecības (ASV dzimušajiem tās jāapliecina ar Apostille)

6. Dokumenti, kas apliecina tiesības iegūt pilsonību (skatīt zemāk redzamos sarakstus)

7. Nodevas par dokumentu izskatīšanu un pārsūtīšanu.

Dokumenti, kas apliecina tiesības iegūt pilsonību kā trimdiniekam vai tā pēctecim:

1. Trimdinieka pirmās Latvijas brīvvalsts pase vai cits dokuments, kas apliecina Latvijas pilsonību uz 1940.gada 17.jūniju

2. Rakstisks apliecinājums, ka trimdinieks pameta Latviju, glābdamies no okupācijas (vēstniecības mājaslapā tiks ievietota informācija par nepieciešamo informāciju, kas jāieraksta šajā apliecinājumā)

3. Trimdinieka pēcnācējiem - radniecību apliecinoši dokumenti ar trimdinieku.

Dokumenti, kas apliecina tiesības iegūt pilsonību pamatojoties uz faktu, ka dzimšanas brīdī viens no vecākiem bija Latvijas pilsonis:

1. Vecāka, kurš ir Latvijas pilsonis, pase

2. Dokuments par atteikšanos no tās valsts pilsonības, ar kuru nav atļauta dubultpilsonība (bērniem līdz 18 gadu vecumam nav jāatsakās no citu valstu pilsonības)

3. Dokumentārs apliecinājums, ka nav citas valsts pilsonis. Šis dokuments jāiesniedz tikai tiem, kuri pieprasa pilsonību kā Latvijas pilsoņi uz 1940.gada 17. Jūniju vai to pēcnācēji.

Dokumenti, kas apliecina tiesības iegūt pilsonību uz etniskās izcelsmes pamata:

1. Dokuments, kas apliecina priekšteču dzīvesvietu Latvijas teritorijā laika posmā no 1881.gada līdz 1940.gada 17.jūnijam

2. Radniecību apliecinoši dokumenti ar šo priekšteci

3. Dokuments, kas apliecina tautību (ja nevar pierādīt savu tautību, tad vecāku vai vecvecāku)

4. Dokuments par valodas prasmes pārbaudes nokārtošanu Latvijā.

Dokumentus var iesniegt personīgi Latvijas vēstniecībā Vašingtonā vai arī nosūtot tos pa pastu uz vēstniecību. Jāiesūta vai nu dokumentu oriģināli vai apliecinātas dokumentu kopijas. ASV izdoti dokumenti obligāti jāapliecina ar Apostilli.

Dokumentu oriģinālus vēstniecībā nokopēs un oriģinālus nosūtīs atpakaļ. Atpakaļ nosūtīšana ar US Postal Services ierakstītu sūtījumu maksā 10 USD, ar Federal Express 30 USD. Kopijas vispirms jāapliecina notariāli (Public notary) un tad vēl Office of the Secretary of State jāuzliek Apostille. Dokumenti pa pastu jāsūta: Embassy of Latvia, 2306 Massachusetts Avenue NW, Washington DC 20008.

Pilsonības pieprasījuma dokumenti tiks pārsūtīti uz Latviju Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, kura ir atbildīgā institūcija pilsonības lietās. Jūs iesniegtie dokumenti tiks izskatīti likumā noteiktajā laikā (viena mēneša laikā Latvijas pilsoņu bērniem, četru mēnešu laikā trimdiniekiem un viena gada laikā etniskajiem latviešiem un līviem). Gadījumā, ja nebūsiet iesūtījuši visus nepieciešamos dokumentus, tad pilsonības piešķiršanas process var tikt pagarināts līdz brīdim, kad tiek iesniegti visi nepieciešamie dokumenti.

Ja Jums ir kādi papildus jautājumi, lūdzam Jūs meklēt atbildes vēstniecības mājas lapā www.latvia-usa.org. Ņemot vērā ārkārtīgi lielo interesi par pilsonības iegūšanu, brīdinām, ka vēstniecības atbildes uz e-pastā iesūtītiem jautājumiem var prasīt ilgāku laiku nekā parasti.

Informācija ir sagatavota 19.09.2013 un var mainīties pēc Ministru Kabineta noteikumu pieņemšanas!!!

Informācija no LATVIJAS KONSULĀTA ŅUJORKĀ

Kopš mūsu pēdējā paziņojumu ir pienākusi jauna informācija par dubultpilsonības pieteikšanās jautājumu un arī izmanītas dažas PLMP mājas lapas saites (kur tagad arī ir informācija pieejama angļu valodā). Te ir īss paziņojums no Latvijas vēstniecības Vašingtonā –

Latvijas vēstniecībā ASV ir saņemts liels skaits informācijas pieprasījumu par dubultpilsonību. Tāpēc šobrīd mēs Jums nosūtam tikai vispārēju informāciju par personu loku, kuras var pieteikties dubultpilsonībai, un pilsonības pieprasīšanas kārtību (skatīt pielikumu).

Vairāk informāciju meklējiet šeit PLMP mājas lapā:
www.pmlp.gov.lv/lv/sakums/pakalpojumi/pilsonība/dubultpilsonība-un-pilsonības-reģistrācija/pilsonības-reģistrācija/

Ja Jūs izvēlaties nosūtīt dokumentus uz Latvijas vēstniecību ASV to tālākai pārsūtīšanai uz Latviju, tad Jums ir jāpievieno samaksa 60 USD money order formā (payable to Embassy of Latvia).

Ja sūtāt uz vēstniecību dokumentu oriģinālus, tad pievienojiet papildus 10 USD par dokumentu atpakaļ nosūtīšanu ar US Postal Services ierakstītu sūtījumu (Certified mail) vai arī pievienojiet 30 USD par dokumentu oriģinālu nosūtīšanu ar Federal Express.

DUBULTPILSONĪBAS PIEĻAUJAMĪBA
www.pmlp.gov.lv/lv/sakums/pakalpojumi/pilsoniba/dubultpilson%C4%ABba-un-pilson%C4%ABbas-re%C4%A3istr%C4%81cija/dubultpilsoniba/dubultpilsonibas-pielaujamiba.html

PILSONĪBAS REĢISTRĀCIJA
www.pmlp.gov.lv/lv/sakums/pakalpojumi/pilsoniba/dubultpilsonība-un-pilsonības-reģistrācija/pilsonības-reģistrācija/

LR vēstniecība ASV
www.mfa.gov.lv/lv/usa/consular/

Latvijas konsulāts Ņujorkā
Daris G. Delins - Goda konsuls
Tel: 1-646-230-0590
Fax: 1-646-230-0591
E-pasts: info@latvia-newyork.org
Vietne: www.latvia-newyork.org

Dziesmu grāmata: Paceliet balsis! Slavējiet

Dziesmu grāmatas Paceliet balsis! Slavējiet! jaunais izdevums

Ņujorkas latviešu ev. lut. draudze piedāvā Paceliet balsis! Slavējiet! jauno izdevumu, kuras pirmais izdevums parādījās 1972. gadā. Saturā 123 garīgas dziesmas skolai un jaunatnei, ar dievkalpojumu kārtībām un paskaidrojumiem. Izdevusi Ņujorkas latviešu ev. lut. draudze, redaktors māc. Juris Saivars. Grāmatai ir 188 lpp un tā iesaiņota cietos un izturīgos tumši zilos vākos.
Izmēri: 6.5" x 4.5" x 0.7" (16.5cm x 11.5cm x 1.5cm).
Cena $10.
Grāmatu var iegādāties draudzes grāmatu galdos Jonkeru baznīcā un Salas baznīcā.
Grāmatu var arī pasūtīt no draudzes kancelejas. Cena: $10 + $4 piesūtīšanas izdevumi par katru grāmatu. Čeki rakstāmi uz vārda
"Latvian. Ev. Luth. Church of NY" un nosūtāmi:
4 Riga Lane
Melville, NY 11747.

Draudze piedāvā atlaides ja grāmatu pasūta lielākos kvantumos. Informācijai lūdzu rakstiet kanceleja@nydraudze.org vai zvaniet tel. (631) 253-3943. Kancelejas darba stundas atrodamas www.NYDraudze.org nodaļā "Adreses" lapas apakšā.

Amerikāņu zaldāti nes Baltijas karogus Baltā nama NATO paplašināšanas ceremonijā 2004. gadā

Atbalstiet baltiešu un Baltijas kopējās intereses!

ASV dzīvojošo latviešu spiediens vēl vajadzīgs, lai aizstāvētu Latvijas un latviešu intereses pie ASV valdības. Sekojošās organizācijas nodarbojās ar šiem svarīgiem jautājumiem:
Amerikas latviešu apvienība (ALA) - www.alausa.org,
Apvienotā baltiešu komiteja (ABK) jeb Joint Baltic-American National Committee (JBANC) - www.jbanc.org
un Baltiešu amerikāņu brīvības līga jeb Baltic-American Freedom League (BAFL) - www.bafl.com.

Piemineklis Komunisma upuriem Vašingtonā, DC.

Lūdzu apciemojiet: www.VictimsOfCommunism.org

Maxima tragedy victims

Palīdzība dota 21. novembra "Maxima" veikala traģēdijas upuriem Rīgā, Latvijā

Ceturtdien 21. novembrī Rīgā, Latvijā, Zolitūdes apkaimē, iebruka lielveikala „Maxima” jumts, kas uzkrita uz veikala iepircējiem un darbiniekiem. Bojā gājuši vismaz 54 cilvēki.

Prese ziņo, ka Latvijas valdība sola Zolitūdes traģēdijā bojā gājušo tuviniekiem izmaksāt 10,000 latu, bet cietušajiem 5,000 latu kompensāciju un firma Maxima (www.Maxima.lv) sola segt rehabilitācijas un ārstēšanas izmaksas visiem cietušiem un atbalstīs bērnus, kuri palikuši bez vecākiem ar vidējas mēnešalgas apmēru līdz bērnu pilngadībai.

Ņujorkas latviešu ev. lut. draudze ir izveidojusi fondu, lai ļautu  indivīdiem un organizācijām ASV ziedot par labu šīs traģēdijas cietušiem un upuru ģimenēm.

Varat caur draudzi ziedot Zolitūdes traģēdijai cietušiem rakstot čekus uz vārda:
"Latvian Ev. Luth. Church of N.Y." (ar norādi "memo" laukumā "Zolitūde" vai "Maxima traģēdija"), un tos nosūtot uz:
4 Riga Lane
Melville, NY 11747,
vai arī elektroniski uz mājas lapu www.nydraudze.org.

Tiem, kam ir financiālie konti Latvijā, ir iespējams ziedot caur vietni ziedot.lv. Apciemojiet: www.ziedot.lv/lv/project/1762.

Beigas šī gada Archīvam