2014. gada Archīvs

 

JANVĀRĪ 2014: Laimīgu Jauno gadu!

Ziemassvetku Eglite

Sestdien, 4. janvārī, pulksten 11:00 - Dievkalpojums, kam sekos Ņudžersijas latviešu pamatskolas eglīte, Holy Cross Lutheran Church, 638 Mountain Avenue, Springfield, NJ 07081. Par Ņudžersijas latviešu skolu: www.NJSkola.org. Kā tikt: www.holycrossnj.org/directions_and_parking.html.
PIEZĪME: Eglīte bija pārlikta no 14. dec. sniega dēļ.

Jonkeru Latviešu Skolas & Ziemeļu Novada Ziemassvetku Eglite

ŠIS SARĪKOJUMS IR BIJIS PĀRCELTS UZ 12. JANVĀRI
Svētdien, 5. janvārī,
pulksten 10:00 - Dievkalpojums, kam sekos Bronksas latviešu pamatskolas un draudzes Ziemeļu novada eglīte, Jonkeru baznīcā. Dievkalpojumu pavadīs viesu ērģelnieks (un sava laika ņujorkietis) Guntars Gedulis, kurš arī dievkalpojumu kuplinās ar dažiem skaņu darbiem. Sekos: Skolas uzvedums; Svētku mielasts; Atspirdzinājumi; Ciemošanos ar Ziemassvētku vecīti.
Sekojiet notikumam (event) "Jonkeru Latviešu Skolas & Ziemeļu Novada Ziemassvētku Eglīte" Facebook-ā: Facebook.
Apciemojiet lapu "Jonkeru Latviešu Pamatskola" Facebook-ā Facebook.
PIEZĪME: Eglīte bija pārlikta no 15. dec. sniega dēļ.

Ziemassvetku Eglite

Svētdien, 5. janvārī, pulksten 10:30 - Zvaigznes dienas dievkalpojums, kam sekos draudzes Salas novada Eglīte Salas baznīcā. Piedalīsies Madelēna Miniāte pastastot par gaitām Garezera vasaras vidusskolā un Nikolais Star, pastastot par “Sveiki, Latvija!” celojumu pagājušo vasaru. Cienasts – dalībnieku sarūpētie groziņi.

Latvian riflemen's badge

Pirmdien 6 janvārī - Zvaigznes diena un Latviešu Strēlnieku Piemiņas diena. Latviešu strēlnieki (angliski: "Latvian Riflemen" krieviski: "Латышские стрелки") sākumā bija militāra vienība Krievijas impērijas armijā, dibināta 1915, gadā Latvijā, lai aizstāvētu Baltijas teritorijas pret vāciešiem Pirmā pasaules karā. Visslavenākās latviešu strēlnieku cīņas norisinājās 1917. gada 5.-11. janvārī (1916. gada 23.-29. decembrī pēc vecā stila), kad 12. Krievijas armijas pavēlniecība izplānoja "Jelgavas operāciju" ar mērķi strauja uzbrukuma veidā ieņemt Zemgales lielāko daļu. Par uzbrukuma vietu Rīgas frontē tika izvēlēts purvains apvidus starp Babītes ezeru un Olaini, kuru dēvēja par Tīreļa purvu. Šīs cīņas vēsturē iegājušas kā Ziemassvētku kaujas. Kaujas sākās 5. janvārī (1916. gada 23. decembrī pēc vecā stila) un ilga sešas dienas. Pēc F. Brieža ieteiktā plāna, bija paredzēts sadalot spēkus divās grupās, dot triecienu uzreiz divās vietās. Taču gaidītā artilērijas atbalsta nebija, ejas plašajos dzeloņdrāšu laukos bija nepilnīgas un latviešu kareivji bija spiesti skriet dzeloņdrāšu biezoknī tieši pretī vācu ložmetēju ligzdām. Par spīti tam, nocietinājumus izdevās pārraut un ieiet vairākus kilometrus vācu teritorijā, taču armijas vadība nebija spējīga izmantot šos panākumus, un izvērst spēcīgu uzbrukumu pret vāciešiem. Kopš 1924. gada (izņemot okupācijas laikā no 1940. līdz 1991. gada) latviešu tauta, uzsākot jaunu gadu, Zvaigznes dienā, 6. janvārī, atcerējās kritušos strēlniekus. (Informācija no http://lv.wikipedia.org/wiki/Latvie%C5%A1u_str%C4%93lnieki un www.barikadopedija.lv/raksti/793588.)

Triju D vakars - Dejo, Dziedi, Deklamē! Daugavas Vanagi Emblēma

Sestdien, 11. janvārī, pulksten 15:00 - "Triju D vakars: Dejo, Dziedi, Deklamē!", DV Namā. Programmā: deklamēs Līga Balodis; dejos Ņujorkas latviešu folkloras ansamblis; dziedošā Lasmaņu ģimene priecēs ar dziesmām; tautasdziesmas un dziedāšana akordeonista Jāņa Studenta vadībā, plus ēšana un sadraudzēšanās. Ieeja pret $10 ziedojumu. Ēdieni no Daugavas Vanadžu klātā galda par vēl $10. Atspirdzinājumi no bāra. Visi mīli aicina Daugavas Vanagu apvienība Ņujorkā: DV biedrus; potenciālie biedrus, un visus, kam interesē latviešu sadraudzēšanās.

Triju D vakars - Dejo, Dziedi, Deklamē! Daugavas Vanagi Emblēma

Sestdien, 11. janvārī, pulksten 15:00 - "Triju D vakars: Dejo, Dziedi, Deklamē!", DV Namā. Programmā: deklamēs Līga Balodis; nāc un nolasi arī Tu savu zejoli!; dejos Ņujorkas latviešu folkloras kopa, vadītāja Dace Mažeika; dziedošā Lasmaņu ģimene priecēs ar dziesmām; tautasdziesmas un dziedāšana akordeonista Jāņa Studenta vadībā, plus ēšana un sadraudzēšanās. Ieeja pret $10 ziedojumu. Ēdieni no Daugavas Vanadžu klātā galda par vēl $10. Atspirdzinājumi no bāra. Visus mīli aicina Daugavas Vanagu apvienība Ņujorkā: DV biedrus; potenciālie biedrus, un visus, kam interesē latviešu sadraudzēšanās.

Jonkeru Latviešu Skolas & Ziemeļu Novada Ziemassvetku Eglite

Svētdien, 12. janvārī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums, kam sekos Bronksas latviešu pamatskolas un draudzes Ziemeļu novada eglīte, Jonkeru baznīcā. Dievkalpojumu pavadīs viesu ērģelnieks (un sava laika ņujorkietis) Guntars Gedulis, kurš arī dievkalpojumu kuplinās ar dažiem skaņu darbiem. Sekos: Skolas uzvedums; Svētku mielasts; Atspirdzinājumi; Ciemošanos ar Ziemassvētku vecīti.
Sekojiet notikumam (event) "Jonkeru Latviešu Skolas & Ziemeļu Novada Ziemassvētku Eglīte" Facebook-ā: Facebook.
Apciemojiet lapu "Jonkeru Latviešu Pamatskola" Facebook-ā Facebook.
PIEZĪME: Eglīte bija pārlikta no 15. dec. sniega dēļ un pēc tam vēlreiz pārcelta no 5. janv..

Jonkeru Baznīca

ŠIS SARĪKOJUMS IR BIJIS PĀRCELTS UZ 19. JANVĀRI
Svētdien, 12. janvārī,
pulksten 10:00 - Dievkalpojums, kam sekos draudzes Ziemeļu novada Informatīvā (gada) Sapulce, Jonkeru baznīcā. Dievkalpojumu pavadīs viesu ērģelnieks (un sava laika ņujorkietis) Guntars Gedulis, kurš arī dievkalpojumu kuplinās ar dažiem skaņu darbiem. Ziemeļu novads ir daļa no Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes. Katrs, kam interesē Ziemeļu novada komitejas un Ņujorkas latv. ev. lut. draudzes darbs ir laipni lūgts piedalīties, arī ja neesiet draudzes loceklis. Skatiet www.NYDraudze.org.
Apciemojiet Jonkeru baznīcas lapu "Latvian Ev. Lutheran Church of New York Yonkers" Facebook-ā: Facebook.

St Andrew Lutheran Church, Parsippany NJ

Svētdien, 12. janvārī, pulksten 14:30 - Dievkalpojums, kam sekos draudzes Ņudžersijas novada Informatīvā (gada) Sapulce, St Andrew Lutheran Church, 335 Reynolds Avenue, Parisippany, NJ 07054. Ņudžersijas novads ir daļa no Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes. Katrs, kam interesē Ņudžersijas novada komitejas un Ņujorkas latv. ev. lut. draudzes darbs ir laipni lūgts piedalīties, arī ja neesiet draudzes loceklis. Skatiet www.NYDraudze.org. Kā tikt - apciemojiet St Andrew vietni: www.ELCAAndy.org.

Jonkeru Baznīca

Svētdien, 19. janvārī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums, kam sekos draudzes Ziemeļu novada Informatīvā (gada) Sapulce, Jonkeru baznīcā. Ziemeļu novads ir daļa no Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes. Katrs, kam interesē Ziemeļu novada komitejas un Ņujorkas latv. ev. lut. draudzes darbs ir laipni lūgts piedalīties, arī ja neesiet draudzes loceklis. Skatiet www.NYDraudze.org.
Apciemojiet Jonkeru baznīcas lapu "Latvian Ev. Lutheran Church of New York Yonkers" Facebook-ā: Facebook.
PIEZĪME: Sapulce bija pārcelta no 12. janv.

Salas Baznīca

Svētdien, 19. janvārī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums, kam sekos draudzes Salas novada Informatīvā (gada) sapulce, Salas baznīcā. Salas novads ir daļa no Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes. Katrs, kam interesē Salas novada komitejas un Ņujorkas latv. ev. lut. draudzes darbs ir laipni lūgts piedalīties, arī ja neesiet draudzes loceklis. Skatiet www.NYDraudze.org.

Latvijas karogs

Pirmdien, 20. janvārī, - 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres diena. 1991. gadā šinī dienā OMON un citas padomju militārās specvienības ieņēma Iekšlietu ministrijas namu, izraisot Rīgas centrā apšaudi, kurā gāja bojā vairāki cilvēki.

Live Arts: Gaitjukevic & Vismane

Trešdien, 22. janvārī, pulksten 19:30 - Latvijas deju mākslinieku Kristīnes Vismanes un Dmitrija Gaitjukeviča studio izrāde, New York Live Arts, 219 West 19th Street (starp 7th & 8th Avenues), New York, NY 10011. Ieeja brīva bet vietu skaits ir ierobežots. Tūlīt pēc izrādes abi mākslinieki pastāstīs par saviem darbiem un atbildēs uz jautājumiem no skatītājiem. Kristīne Vismane un Dmitrijs Gaitjukevičs no 9. līdz 26. janvārim dzīvo rezidencē Ņujorkā, pateicoties organizācijas Movement Research un Latvijas mākslinieku sadarbības projektam MRX/Latvia. Viņi apmeklēs dejas izrādes, kuras tiks izrādītas ikgadējās APAP (Association for Performing Arts Presenters) programmas ietvaros, arī dejoja Džadsona baznīcā un dejos New York Live Arts (NYLA), kā arī no 13. līdz 17. janvārim un no 20. līdz 24. janvārim apmeklēs MR MELT meistarklases. Par šo izrādi: www.NewYorkLiveArts.org/event/Gaitjukevics_Vismane. Kā tikt: www.NewYorkLiveArts.org.
Sīkāks apraksts par māksliniekiem un viņu viesošanās Ņujorkā: www.journal.dance.lv/2014/01/12/musejie-nujorka/.

Ola Vasiljeva izstāde - Jargot

No piektdienas 24. janvāra līdz sestdienai 15. martam - Latvijas mākslinieces Oļas Vasiļjevas personālizstāde Jargot, Art in General galerijā, 79 Walker Street, New York, NY 10013. Galerija atvērta no otrdienas līdz sestdienai no 10:00 līdz 18:00. Ieeja brīva. Oļa Vasiļjeva ir māksliniece no Ventspils, kas dzīvo un strādā Amsterdamā, kur 2013.gadā nominēta prestižajai Romas balvai ("Prix de Rome"). Viņa strādā ar video, tēlniecību, mūziku un tekstiem, darbos ir plašas atsauces uz daiļamatniecību, mūziku, subkultūrām un literatūru. Māksliniece ir mākslas kolektīva "The Oceans Academy of Arts" dibinātāja un OAOA žurnāla izdevēja. Izstādi organizē "kim?" Laikmetīgās mākslas centrs (Rīga) sadarbībā ar "Art in General" (Ņujorka). Tā turpina abu mākslas centru sadarbību, kas sākās, veidojot Latvijas paviljona ekspozīciju 55. Starptautiskajā Venēcijas mākslas izstādē. Projektu no Latvijas puses atbalsta Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.
Mākslinieces vietne www.olavasiljeva.com.
Galerijas vietne: www.artingeneral.org.
Izstādes lapa: www.artingeneral.org/exhibitions/561.
Galerijas "Art in General" lapa Facebook-ā: Facebook
Atklāšanas pieņemšana piektdien 24. janvārī no 18:00 līdz 20:00. Sekojiet event "Exhibition Opening" Facebook-ā: Facebook

Seafarers and International House

Sestdien, 25. janvārī pulksten 14:00 - Dievkalpojums Manhetenā, kam sekos draudzes Iekšpilsētas novada Informatīvā (gada) Sapulce, Seafarers & International House, 123 East 15th Street, New York, NY 10003. Iekšpilsētas novads ir daļa no Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes. Katrs, kam interesē Iekšpilsētas novada komitejas un Ņujorkas latv. ev. lut. draudzes darbs ir laipni lūgts piedalīties, arī ja neesiet draudzes loceklis. Ceļa norādījumiem uz Seafarers & International House aplūkojiet: www.sihnyc.org. Visi laipni ielūgti uz šo dievkalpojumu, ko rīko Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Informācijai par Ņujorkas draudzes dievkalpojumiem un sarīkojumiem Jonkeros (Yonkers, NY), Salā (Long Island, NY), Ņudžersijā un citur apciemojiet: www.NYDraudze.org. Jautājumi? - Rakstiet Andrejam Lazdam, vai zvaniet viņam tel. (646) 228-1184.

Amber Flute Quartet Priedaine - NJ latviešu biedrība

Sestdien, 25. janvārī, pulksten 13:00 - Draudzīgā aicinājuma Atcere, Priedainē, NJ. Dzejniece Rita Gāle stāstīs par Kārli Ulmani un Draudzīgo aicinājumu. Koncertēs Amber Flute Quartet +1: Ilona Kudiņa (flauta, alta flauta, pikolo; Latvija, ASV), Ona Jonaitytea (flauta, alta flauta; Lietuva), Agita Arista (flauta; Latvija,), Elzbieta Brandys (flauta, pikolo; Polija), Lalita Saliņa (flauta; ASV). Programmā: P. Aldiņš, D. Aperāne, J. Ķeniņš, A. Kupriss, N. Gothams, S. Mence, P. Plakidis, P. Vasks, A. Vecumnieks. Būs uzkodas. Ieeja $25. Rīko Ņudžersijas latviešu biedrība. Sarīkojumu atbalsta Latviešu Kultūras biedrība “TILTS” un Amerikas Latviešu Apvienība. Informācijai apciemojiet Priedaines lapu: www.Priedaine.com.

Latvijas karogs

Svētdien, 26. janvārī - Latvijas Republikas starptautiskā (de jure) atzīšanas diena. Šī piemiņas diena bija svētku diena Latvijā pirms otrā pasaules kara. Tā piemin dienu 1921. gadā, kad nesen nodibinātā Tautu savienības (League of Nations) padome nolēma formāli atzīt Latviju kā neatkarīgu valsti. Amerikas Savienotās Valstis formāli atzina Igaunijas, Latvijas un Lietuvas neatkarību 1922. gada 28. jūlijā. Pēc tam, kad PSR karaspēks okupēja Igauniju, Latviju un Lietuvu 1940. gada jūnijā un tanī paša gada augustā tos iekļāva Padomju Savienībā, vairums pasaules valstis turpināja vismaz simboliski atzīt Baltijas valstu neatkarību, tā noliedzot leģitimēti šiem vardarbīgiem un nelegāliem aktiem.

Mācītājs Richards Zariņš Amber Flute Quartet

Svētdien, 26. janvārī,, pulksten 10:00 - Dievkalpojums kam, pulksten 11:30 sekos Ņujorkas Kultūras Dienas, Jonkeru baznīcā. Programmā vēsturisks atskats uz māc. Richarda Zariņa (1913-2006) dzīvi un darbiem, ko pasniegs viņa dēls Dr. Bertrams Zariņš. Koncertēs Amber Flute Quartet +1: Ilona Kudiņa (flauta, alta flauta, pikolo; Latvija, ASV), Ona Jonaitytea (flauta, alta flauta; Lietuva), Agita Arista (flauta; Latvija,), Elzbieta Brandys (flauta, pikolo; Polija), Lalita Saliņa (flauta; ASV). Programmā: P. Aldiņš, D. Aperāne, J. Ķeniņš, A. Kupriss, N. Gothams, S. Mence, P. Plakidis, P. Vasks, A. Vecumnieks. Sarīkojumā arī godinās vietējos tautiešus, kuri saņēmuši ALA Atzinības rakstus un citas balvas. Pēc programmas notiks pieņemšana ar uzkodām un vīnu. Ieeja $20, bērniem zem 14 gadu vecuma bezmaksas. Rīko Ņujorkas latviešu organizāciju padome (Ņ.L.O.P.). Sarīkojumu atbalsta Latviešu Kultūras biedrība “TILTS” un Amerikas Latviešu Apvienība. Informācijai rakstiet Baibai Pinnei vai zvaniet (917) 270-4786.

LNOG

Svētdien, 26. janvārī,, pulksten 15:00 - Latvijas Nacionālās Operas Ģildes (LNOG) Gada sapulce, Jonkeru baznīcā. (Tūlīt sekojot Ņujorkas Kultūras dienām - skat. iepriekšējo sarīkojumu, augstāk.) Informācijai par Ģildi apciemojiet: www.lnogasv.org.

Draudzīgais Aicinajums

Otrdien, 28. janvārī - "Draudzīgā aicinājuma diena". 1935. gadā Ministru prezidents Kārlis Ulmanis savā vārda dienā iesāka akciju "Draudzīgais aicinājums" par labu Latvijas skolām. Ikkatram bija lūgts atcerēties savu bērnības skolu tai ziedojot grāmatas, mākslas darbus un līdzekļus skolu fondiem. Latvijā okupācijas vara šo akciju pārtrauca bet trimdā latvieši to turpināja. 1994. gadā "Draudzīgā aicinājuma" akcija tika atjaunota brīvajā Latvijā.

Kremerate Baltica

Ceturtdien 30. janvārī pulksten 19:30 - Kremerata Baltica koncerts 92nd Street YM&YWHA, Kaufmann Concert Hall, Lexington Avenue @ East 92nd Street, New York, NY. Gidon Kremer, music director & soloist; Alexei Mochalov, bass. Programmā: PÄRT: Cantus in memoriam Benjamin Britten for Strings and Bell; WEINBERG: Concertino for Violin and Strings, Op. 42; BRITTEN: Variations on a Theme of Frank Bridge for Strings, Op. 10; WEINBERG: Symphony No. 10 for Strings, Op. 98; SHOSTAKOVICH: Antiformal Rayok, satiric comic opera for Bass and Chamber Orchestra. Cenas: no $35.00. Detaļām un biļetes: www.92y.org/Uptown/Event/Kremerata-Baltica.aspx.

FEBRUĀRĪ 2014:

NYLFCU

Svētdien, 2. februārī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums kam sekos Ņujorkas latviešu federālās kredītsabiedrības pilnsapulce, Salas baznīcā. Sapulce notiks baznīcas lejas zālē. Pēc sēdes būs atspirdzinājumi. Visi kredītsabiedrības biedri, un potenciālie biedri ir mīli aicināti.

SuperBowl XLVIIISuper Bowl Party - Yonkers Church

Svētdien, 2. februārī, sākot pēc pulksten 17:00 - Super Bowl Party, Jonkeru baznīcā. Ieeja $20 (bērniem zem 16 gadiem: brīva), kas ieskaita Super Bowl skatīšanu uz liela ekrāna ar projektoru, ēdiens, sodā, vīns un alus. Atlikums par labu Draudzes Ziemeļu novada darbam un Jonkeru baznīcas uzturam. Visi laipni aicināti. Jums nav jābūt sporta fanātiķim, pat nemaz nav jāsaprot Amerikas football-u, lai izbaudītu šo partiju. Bet ja vēl neziniet kas ir "first down" un vēlaties to iemācīties, tad ieteicams palasīt NFL lapu: www.nfl.com/rulebook/BeginnersGuideToFootball. Sīkāki raksti par spēles aspektiem atrodami: www.nfl.com/rulebook. Zināšanai, tās divas komandas kas sasniegs Super Bowl spēlēs MetLife stadionā, Īstrutherfordā, Ņudžersijā, (East Rutherford, NJ) un "kick-off" laiks būs apmēram 18:30 EST (pēc ASV austrumu piekrastes laika). Puslaikā spēlēs populārā dziedātājs - dziesmu autors Bruno Mars. Super Bowl partiju Jonkeros rīko Ņujorkas draudzes Ziemeļu novada komiteja.

Sochi 2014 Winter Olympic Games

No piektdienas 7. februāra līdz svētdienai 23. februārim - XXII Ziemas Olimpiskās spēles Sočos, Krievijas Federācijā. Sīkākai informācijai par latviešu olimpiskiem centieniem atrodama: www.olimpiade.lv. Plašāka informācija par olimpiskām spēlēm Sočos atrodama: www.sochi2014.com/en/. Arī apciemojiet NBC Sports lapu par Olimpiskām spēlēm: www.nbcolympics.com.
The No Sochi 2014 campaign The No Sochi 2014 campaign Daudzi indivīdi un grupas ir izteikušas raizes un bažas pret olimpisko spēļu rīkošanu Krievijā. Daži no tiem iebilst specifiski pret to, ka tie notiek Sočos. Līdz 19. gadsimta vidum Soču apkaimē dominēja čerkesu (angliski “Circassian”) tauta, bet 47 gadu ilgā un asiņainā Kaukāza kara rezultātā čerkesi cieta lielus zaudējumus un tika no šis vietas izdzīti. 2014. gada 21. maijā čerkesi atzīmēs 150 gadus kopš pēdējie čerkesu kaujinieki padevās krievu pārspēka priekšā. Atlikušiem čerkesiem sekoja nāve vai piespiedu trimda. Čerkesi prasa, ka Krievija atvainojās par genocīdu pret viņu tautu. Citas grupas iebilst pret vispārējiem cilvēku tiesību trūkumiem zem Putina režīma, to skaitā represijas pret homoseksuāli orientētām personām. Informācija par šiem jautājumiem atrodama:
www.nosochi2014.com/;
www.facebook.com/NoSochi2014
www.en.wikipedia.org/wiki/Concerns_and_controversies_at_the_2014_Winter_Olympics;
www.hrw.org/russias-olympian-abuses;
Franka Gordona raksts: www.daugavasvanagi.ca/2012-06-09.pdf.

Salas Baznīca

Svētdien, 9. februārī, pulksten 11:00 - Dievkalpojums, kam sekos Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Gada Sapulce, Salas baznīcā. Visi, kam interesē Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes darbs, ir laipni lūgti piedalīties, arī ja neesiet draudzes loceklis. Skatiet www.nydraudze.org.

Vija Vētra Sirsniņu diena Daugavas Vanagi Emblēma

Sestdien, 15. februārī, pulksten 15:00 - Sirsniņu (Valentīna) dienas sarīkojums - 90+1 - Mīlestība dejai, DV Namā. Programmā atskats uz izcilās dejotājas 90+1 gadiem. Kluba telpās bārs piedāvās atspirdzinājumus. Visi mīli aicināti. Rīko Ņujorkas Vanadzes. Informācijai rakstiet: Marīja Maher vai zvaniet: (908) 277-1251.
Apciemojiet lapu "Daugavas Vanagi Latvian Assn New York" Facebook-ā: Facebook.

Vija Vētra Sirsniņu diena Daugavas Vanagi Emblēma

Sestdien, 15. februārī, pulksten 15:00 - Sirsniņu (Valentīna) dienas sarīkojums - 90+1 - Mīlestība dejai, DV Namā. Godināsim un kavēsimies atmiņās kopā ar izcilo dejotāju un choreogrāfi Viju Vētru. Programmā Aleksandr Kosic "The World of Vija Vētra". Dzintras Gekes autorfilma "Vija Vētra". Mīlestību tēmai veltīts priekšnesums. Uzstāsies Līga Balode, Valdis Čirksts, un Lasmaņu ģimene. Ieejas ziedojums $5, kam iekļauts kafijas galds. Lūgums līdzi ņemts groziņu ar uzkodām! Darbosies bārs. Visus laipni ielūdz Ņujorkas Daugavas Vanadzes. Informācijai rakstiet: Marīja Maher vai zvaniet: (908) 277-1251.
Apciemojiet lapu "Daugavas Vanagi Latvian Assn New York" Facebook-ā: Facebook.

Valentines Day Daugavas Vanagi Emblem

Sestdienas 15. februāra sirsniņu dienas pasākums DV namā ar Viju Vētru pārcelts uz nedēļu - skat. 22. febr.

Lietuvas karogs

Svētdien, 16. februārī - Lietuvas Valsts Svētki.
Informācija par sarīkojumiem atrodama: www.nylithuanian.org.

Ukraine's national flag Ukraine Maidan protest

Svētdien, 16. februārī no 14:00 līdz 15:00 - Nations Unite to Support Ukrainian Maidan Protest, at Columbus Circle in front of the entrance to Central Park, West 59th Street & Eighth Avenue / Central Park West, (southwest corner of Central Park), New York City. Invitation from the organizers: We are inviting all people who cherish the values of democracy and civil rights to come out and support Ukrainians, who have been standing strong on the bitterly cold streets of Kiev for the past 3 months fighting for their freedoms. Ukrainian protesters have won respect and admiration from millions of people around the world for their courage and devotion to their cause. You will find Russian, Belorussian, Georgian, Polish, Lithuanian, Armenian, Canadian, American and many other national flags raised in the heart of Kiev and abroad as a sign of solidarity. Ukrainian cause resonates with other nations that have struggled or are still struggling with dictatorships, corruption and terrifying human rights violations. Let’s all unite to show them that they are not all alone out there in the cold and that we can all stand for one another! Please bring your national flags and/or posters to the event.
The highlight of the event - a live piano music! Piano symbolizes a peaceful revolution in Ukraine! Please join All-Ukrainian event "The Instrument of Freedom". A famous Ukrainian pianist, a poet of the keyboard Pavel Gintov will be performing under the open sky!!! For more about the artist visit: www.gintov.com.
Follow the event "Nations Unite to Support Ukrainian Maidan Protest. Live piano performance under the open sky" on Facebook: Facebook

Seafarers and International House

Sestdien, 22. februārī pulksten 14:00 - Dievkalpojums Manhetenā, Seafarers & International House, 123 East 15th Street, New York, NY 10003. Ceļa norādījumiem uz Seafarers & International House aplūkojiet: www.sihnyc.org. Visi laipni ielūgti uz šo dievkalpojumu, ko rīko Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Informācijai par Ņujorkas draudzes dievkalpojumiem un sarīkojumiem Jonkeros (Yonkers, NY), Salā (Long Island, NY), Ņudžersijā un citur apciemojiet: www.NYDraudze.org. Jautājumi? - Rakstiet Andrejam Lazdam, vai zvaniet viņam tel. (646) 228-1184.

Vija Vētra Sirsniņu diena Daugavas Vanagi Emblēma

Sestdien, 22. februārī, pulksten 15:00 - Sirsniņu (Valentīna) dienas sarīkojums - 90+1 - Mīlestība dejai, DV Namā. Godināsim un kavēsimies atmiņās kopā ar izcilo dejotāju un choreogrāfi Viju Vētru. Programmā Aleksandr Kosic "The World of Vija Vētra". Dzintras Gekes autorfilma "Vija Vētra". Mīlestību tēmai veltīts priekšnesums. Uzstāsies Līga Balode, Valdis Čirksts, un Lasmaņu ģimene. Ieejas ziedojums $5, kam iekļauts kafijas galds. Lūgums līdzi ņemts groziņu ar uzkodām! Darbosies bārs. Visus laipni ielūdz Ņujorkas Daugavas Vanadzes. Informācijai rakstiet: Marīja Maher vai zvaniet: (908) 277-1251. Šis sarīkojums bija pārcelts no 15. februāra sniwga dēļ.
Apciemojiet lapu "Daugavas Vanagi Latvian Assn New York" Facebook-ā: Facebook.

NY Latvian Scouts & Gaudes 65th anniversary SkautiGaidas Svētdien, 23. februārī, pulksten 11:00 - Dievkalpojums kam sekos Zilā kalna 4. gaidu vienības un Rīgas 90. skautu vienības 65. gada svētki, Jonkeru baznīcā. Programmā vienību locekļu sagatavots teātra uzvedums: Vizmas Belševicas luga "Patiess stāsts par Čingo Babu, Lielo Gliemezi un Jūras Karaļa bēdām", režisore Māra Ast, kam sekos siltas pusdienas, izloze un saviesīga pēcpusdiena. Ienākumi un izloze par labu Ņujorkas skautu un gaidu vienībām. Visi agrākie un tagadējie vienību dalībnieki un labvēli mīli aicināti un gaidīti. Ieeja $15 un ziedojumi par labu Ņujorkas skautiem un gaidām. Sīkākai informācijai rakstiet Diānai Rudzītei vai Reinim Sīpolam.

Ukraine NYC protest Ukraine's national flag

Svētdien, 23. februārī pulksten 14:00 - Protests "For a Free Ukraine!", at the Ukrainian Consulate, 240 East 49th Street (between Second and Third Avenues), New York City. After the protest at the consulate the group will march to either the Consulate or the UN Mission of the Russian Federation. All are invited and asked to bring posters banners and national symbols. Organized by
the Ukrainian Congress Committee of America (UCCA) - www.ucca.org,
the Organization for Defense of Four Freedoms for Ukraine (ODFFU) - www.odffu.org,
and the Federation of Ukrainian Student Organizations of America (SUSTA) - www.sustaportal.org.
Follow the event "За Вільну Україну! / For a Free Ukraine!" on Facebook: Facebook

Igaunijas karogs

Pirmdien, 24. februārī - Igaunijas Valsts Svētki. "Elagu Eesti!"
Informācija par sarīkojumiem atrodama: www.estonianhousenewyork.com.

MARTĀ 2014:

SkautiGaidas Sestdien, 1. martā, pulksten 19:30 - Rīgas 90. skautu vienības un Zilā kalna 4. gaidu vienības 65 gadu jubilejas balle, Ukranian American Cultural Center, 60C North Jefferson Rd, Whippany, NJ. Kā tikt: www.UACCNJ.org. Piedalīšanās $35 no personas, kas ieskaita vakariņas, “open bar” un deju pie orķestra mūzikas. Nākiet paši un aiciniet draugus sev līdzi! Pieteikšanās ar pilnu samaksu līdz 16. februārim - čeki rakstāmi uz “Parents Committee Troop 748” - pie vad. Nora un Pēteris Aivars, 69 Lakeshore Drive, Oakland, NJ 07436. Sīkākai informācijai rakstiet vad. Aivariem vai zvaniet tel. (201) 337-3120.

Latviešu kultūras biedrība TILTS Sestdien, 8. martā, pulksten 13:30 - Latviešu kultūras biedrības TILTS gada sapulce, DV Namā. Pirms sapulces pulksten 11:00 notiks TILTS valdes sēde. Visi laipni ielūgti. Lūdzu apciemojiet www.tilts.org. Informācijai rakstiet Ģirtam Zeidenbergam vai Andrim Padegam.

Latviešu kultūras biedrība TILTS Sestdienas, 8. martā - Latviešu kultūras biedrības TILTS gada sapulce, DV Namā, ir atlikta uz 12. aprīli. Skat. zemāk

Sākās Vasaras laiks

Vasaras laiks sākas 9. martā pulksten 02:00
 - grieziet pulksteņus stundu uz priekšu.

Latvijā vasaras laiks sākās marta mēneša pēdējā svētdienā.

pulkv. Oskars Kalpaks

Svētdien, 9. martā, pulksten 10:00 - Pulkveža Oskara Kalpaka bataljona un Atsevišķās studentu rotas piemiņas dievkalpojums ar korporāciju gājienu, Jonkeru baznīcā. Dievkalpojumu kuplinās Michelle Tippets - soprāans, Kārlis Vilciņš - fagots, un Inese Cederbaums - pie klavierēm.. Sekos programma ar Jāņa Mažeika, Latvijas Republikas vēstnieka ANO Ņujorkā, uzruna. Pēc referāta Studenšu korporāciju kopas Ņujorkā sarūpētais cienasts. Visi laipni ielūgti. Rīko Korporāciju kopa Ņujorkā un Daugavas Vanagu apvienība Ņujorkā. Korporāciju pārstāvjiem pulcēšanas pulksten 09:45 pirms dievkalpojuma uz fotografēšanos. Informācijai sazinājāties ar Vilni Vīksni, gers!, tel. (718) 220-8191.

European Union

2014.gada 24.maijā Latvijā notiks kārtējās Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Tiesības piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir arī Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo ārvalstīs. Šie vēlētāji vēlēšanās var piedalīties, balsojot pa pastu. Pasta balsošanai jāpiesakās līdz 12.aprīlim. Iesnieguma paraugs balsošanai pa pastu un cita informācija par vēlēšanām atrodama: www.cvk.lv. Iesniegums nosūtams pirms 12. aprīlim un visus jautājumus virzīt uz:
Embassy of Latvia
2306 Massachusetts Ave., NW
Washington, D.C. 20008
Consular Section Telephone: (202) 328-2881
e-mail: consulate.usa@mfa.gov.lv.

Ukraine NYC protest Ukraine's national flag

Thursday, Mar. 13 at 13:30 - Rally in Support of Ukraine, at the United Nations, 43rd Street and First Avenue, New York City. All are invited and asked to bring posters banners and national symbols.
For information about activities in support of a democratic and independent Ukraine visit:
Razom for Ukraine - www.razomforukraine.org and www.Facebook.com/RazomForUkraine;
the Ukrainian Congress Committee of America (UCCA) - www.ucca.org and www.Facebook.com/UCCA.org;
the Organization for Defense of Four Freedoms for Ukraine (ODFFU) - www.odffu.org and www.Facebook.com/ODFFU;
and the Federation of Ukrainian Student Organizations of America (SUSTA) - www.sustaportal.org and www.Facebook.com/SUSTAportal.
On Facebook follow the event "Arseniy Yatsenyuk at UN Security Council Meeting in New York".

AABS

No ceturtdienas 13. marta līdz sestdienai 15. martam - Yale Conference on Baltic and Scandinavian Studies at Yale University in New Haven, CT. Informācijai apciemojiet: www.yale.edu/macmillan/balticstudies/ybss/index.html. Conference program available here: www.yale.app.box.com/s/lb8wec5y4vqy88uissvf. Note that the descriptions of the panel sessions follows the conference events schedule.

AABS BATUN

Piektdien 14 martā, pulksten 10:15 no rīta - Baltic Appeal to the United Nations – BATUN - Roundtable at Yale Conference C12—105 Linsly-Chittenden Hall (LC,)at Yale University in New Haven, CT. Roundtable: Activists Revisit Baltic (BATUN)-Scandinavian Cooperation to Restore Baltic Independence, 1983-1991.
Speakers
: Heino Ainso (Ainso & Associates, Inc.) and Uldis Bluķis (Brooklyn College, CUNY) Framing the BATUN Experience in Theory and History: Olavi Arens (Armstrong Atlantic State University), Mara I. Lazda (Bronx Community College, CUNY), Jonathan H. L'Hommedieu (Armstrong Atlantic State University).
Abstract
: United Baltic Appeal, Inc. (popularly known as BATUN – Baltic Appeal to the United Nations) was a Baltic exile organization that 1966-1991 lobbied the UN and its member states in New York, Geneva and Europ­ean capitals in order to put the Baltic question on a UN agenda. Among the Europeans that BATUN lobbied most intensely were the Scandinavian states. In the 1980s the lobbying contributed to a growing flood of information about changes in the Baltic States and to a similarly grow­ing Scandinavian – especially by Denmark, Iceland, and Sweden – responsiveness to Baltic independence strivings. A little known Swedish response occurred in 1991 at the session of the Com­mis­sion of Human Rights held in Geneva. Sweden played a key role in unpreceden­tedly getting the USSR, a permanent Security Council member, to agree to be placed under the Commis­sion’s scrutiny for human rights violations in Vilnius and Riga and thereby open­ing the door for follow-up queries elsewhere in the UN’s human rights system. Other than the UN, sites for Baltic-Scandinavian cooperation were: Baltic and Scandinavian capitals and, after 1975, the venues of the Conference (it became an Organization in 1990) for Security and Cooperation in Europe. The contributions to the restoration of independence of the diverse cooperative activities will be compared.
There are other interesting presentations and events on Friday, March 14th
, that might help you justify the $90 one-day registration fee. See links to full Conference description, above.

Akmens un Šķembas Daugavas Vanagi Emblem

Sestdien, 15. martā, pulksten 14:00 - Leģiona dienas atcere - Filmas izrāde Akmens un šķembas, DV Namā. Kinorežisora Rolands Kalniņa (1922- ) mākslas filma “Akmens un šķembas”, jeb “Es visu atceros, Ričard!”, veidota 1966. gadā. Tā ir vienīgā padomju okupācijas laikā Latvijā izdotā filma, kuras tēma bija par Latviešu leģionu. Galvenās lomas tēlo Eduards Pāvuls, Antra Liedskalniņa, Harijs Liepiņš un Pauls Butkēvičs. Kaut veidotājiem nebūtu bijis iespējams filmu izdot neietilpinot daudzus aspektus no padomju uzspiestās vēstures skatījuma, tiem tomēr izdevās leģionārus vispār attēlot patiesā un simpātiskā veidā. Tiek pateikts, ka pa lielāko tiesu tie nebija brīvprātīgie, bet karā iesaukti. Iepretī padomju ideoloģijas apgalvojumiem, ka leģionāri bija pārliecināti nacisti jeb “fašisti”, filmā tiek rādīts, ka tie cerēja uz brīvas un neatkarīgās Latvijas atjaunošanu. Tā kā šī un citās viņa filmas pieskārās padomju varas iestāžu uzskatā nevēlamām un pat bīstamām tēmām, agros 1970-os gados Rolanda Kalniņa darbus aizliedza izrādīt, un viņš varēja atkal brīvāk strādāt tikai 1980-o gadu beigās, īsi pirms Latvijas brīvības atgūšanas. Filma ir ap pusotra stundas, jeb 83 minūtes, gara, un ir latviešu valodā, bez subtitriem.
Ieeja pret $10 ziedojumu. Ēdieni no Daugavas Vanadžu klātā galda par vēl $10. Atspirdzinājumi no bāra. Visus mīli aicina Daugavas Vanagu apvienība Ņujorkā. Informācijai rakstiet Marģeram Pinnim vai zvaniet (917) 747-2322.

Seafarers and International House

Sestdien, 15. martā pulksten 14:00 - Dievkalpojums Manhetenā, Seafarers & International House, 123 East 15th Street, New York, NY 10003. Ceļa norādījumiem uz Seafarers & International House aplūkojiet: www.sihnyc.org. Visi laipni ielūgti uz šo dievkalpojumu, ko rīko Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Informācijai par Ņujorkas draudzes dievkalpojumiem un sarīkojumiem Jonkeros (Yonkers, NY), Salā (Long Island, NY), Ņudžersijā un citur apciemojiet: www.NYDraudze.org. Jautājumi? - Rakstiet Andrejam Lazdam, vai zvaniet viņam tel. (646) 228-1184.

Pankūku brokastis Jonkeros

Svētdien, 16. martā, pulksten 10:00 - Dievkalpojums kam sekos gadskārtējās Pankūku brokastis, Jonkeru baznīcā. Nogaršojiet pankūkas visādos veidos - visas smeķīgas - plānas, biezpienu, gaļas, raugu, ābolu, kartupeļu ar siļķīti vai bez siļķītes. Ievārījumi liku likām. Nāciet un baudiet! Gan jau atradīsiet kaut ko garšīgu. Notiks izloze. Ieeja $15. Atlikums par labu Ņujorkas latv. ev. lut. draudzes darbam. Visi laipni ielūgti. Rīko Ņujorkas draudzes Ziemeļu novada Dāmu komiteja.

Rihards Mačanoskis & DjordjeStevan Nesic

Piektdien 21. martā pulksten 19:30 - Latvijas Nacionālās operas Ģildes labdarības Koncerts ar LNO baritonu Rihardu Mačanovsku, ko pie klavierēm pavadīs Djordje Stevan Nesic, Igauņu namā. Ieejas karte $25 ar iepriekšēju pieteikšanos, pie durvīm $30, studentiem $15, bērniem un skolniekiem zem 16 gadiem ieeja brīva. Labvēļu ieejas karte $50. Lūdzu pieteikties un samaksāt pirms 15. marta.Lūdzu sūtīt maksājumus: LNOG c/o Andris Padegs 2 Merry Hill Road, Poughkeepsie, NY 12603-3214. Rakstīt čeku uz: "Latvian National Opera Guild, Inc." un atzīmēt, vai tas ir 21. marta koncertam Igauņu namā, vai 22. martā Priedainē, Pavasaŗa Atkušņa Ballei. Rīko Latvijas Nacionālās Operas Ģilde (LNOĢ) www.LNOGasv.org.
Igauņu nama bārs un restorāns atvērsies pulksten 17:00.

Daugavas Vanagi Emblem

Sestdien, 22. martā - Ņujorkas Daugavas Vanagi Pilnsapulces pulksten 10:00 - Vanadzēm, un pulksten 14:00 - Visai DV Apvienībai Ņujorkā, DV Namā. Ieeja brīva. Visi aicināti, tautiešiem lūgts iestāties Daugavas Vanagu Apvienībā Ņujorkā, lai veicinātu tās darbību aprūpes un kulturālos laukos. Lai lasīt vēl par Daugavas Vanagiem Ņujorkā. lūdzu apciemojiet DV Ņujorkā lapu.
Apciemojiet lapu "Daugavas Vanagi Latvian Assn New York" Facebook-ā: Facebook.

Staigājot Jēzus pēdās

Sestdien, 22. martā, pulksten 10:00 - Baibas Liepiņas referāts "Staigājot Jēzus Pēdās", Holy Cross luterāņu baznīcā, 639 Mountain Avenue, Springfield, NJ. Baiba Liepiņa ir LELBA priekšnieces laicīgā vietniece un LELBĀL virsvaldes locekle. Referātu pakuplinās ar foto attēliem no virsvaldes sēdes un ceļojuma Israēlā. Varēs noskatīties attēlus no Galilejas Jūras, Betlēmes, Betānijas (Jēzus kristīšanas vietas), Qumran, Capernaum (pilsēta, kur Jēzus dzīvoja), Jeruzalemes un no citām vietām. Iespējams, ka piedalīsies arī kādi citi no šī brauciena dalībniekiem. Sekos kafijas galds.

Film: Mother I Love You

Sestdien, 22. martā pulksten 11:00 - 1. no divām filmas pirmizrādēm no Jāņa Norda - Mother, I Love You / Mammu, Es Tevi Mīlu, IFC Center, 323 Avenue of the Americas (Sixth Ave) (between West 3rd and West 4th Streets, New York, NY. Seko apraksts no LR Konsulāta Ņujorkā: Winner of top prizes at the Berlin and Los Angeles Film Festivals and Latvia’s 2014 Oscar entry for Best Foreign Language Film, Janis Nord’s instantly engaging second feature combines coming-of-age drama with slow-burn thriller to tell the story of a boy who is unable to extricate himself from a growing web of lies.
SYNOPSIS - Raimonds lives with his single mother, Sylvia, an overextended doctor who struggles to split her time between patients and son. Left more or less on his own, the 12-year-old spends his time riding through town on his scooter and getting into mild mischief with his friend Peteris, whose mother works cleaning the houses of wealthy neighbors. The boys occasionally hang out in these luxurious digs while the owners are away, and though they know it is wrong, the thrill of trespassing has its attractions. Meanwhile, when an incident at school lands Raimonds in trouble, fear of his mother’s reaction leads him to hide the truth – setting in motion a cycle of increasingly bad choices, each one digging him deeper into a hole. The film’s portrait of preteen rebelliousness has been compared to Truffaut’s iconic The 400 Blows and the Dardennes’ The Kid With a Bike. But no degree in cinema studies is required to enjoy this captivating and emotionally profound film.
Film is in Latvian with English subtitles, and is 83 minutes long. Recommended Ages: 9 to Adult, film contains some mature subject matter.
The film is being shown under the auspices of the New York International Children's Film Festival. The Festival is offering an exclusive discount to the Latvian community. Enter the code LATVIANY14 to receive $2 off of every ticket purchase! Ticket details are on the film, festival’s website: www.gkids.tv/intheaters.cfm - the links lead you to ticketweb where you can place the code.
To see the trailer visit here: www.vimeo.com/64564987.
To read more about the NY International Children's Film Festival visit here: www.gkids.com/.
Follow the page "Mammu, es Tevi mīlu" on Facebook: Facebook
There will be a second screening on March 29 at the Village East Cinema (see below).

Rihards Mačanoskis & DjordjeStevan Nesic Priedaine - NJ Latviiešu Biedrība

Sestdien, 22. martā, pulksten 16:00 - Latvijas Nacionālās operas Ģildes labdarības Koncerts ar LNO baritonu Rihardu Mačanovsku, ko pie klavierēm pavadīs Djordje Stevan Nesic, Priedainē NJ. Priedaines koncerts būs ar citu programmu nekā Igauņu namā. Kokteiļu stunda plkst. 4:00. Sekos koncerts, vakariņas, vakartērpu modes skate "Gowns by Valda", loterija, un saviesīgs vakars ar deju. Vēlami vakartērpi un dāmām pavasaŗīgas cepures. Ieejas maksa Priedaines Pavasaŗa Atkušņa vakaram $50, pie durvīm $60. Lūdzu sūtīt maksājumus: LNOG c/o Andris Padegs 2 Merry Hill Road, Poughkeepsie, NY 12603-3214. Rakstīt čeku uz: "Latvian National Opera Guild, Inc." un atzīmēt, vai tas ir 21. marta koncertam Igauņu namā, vai 22. martā Priedainē, Pavasaŗa Atkušņa Ballei. Lūdzu pieteikties LNOĢ Priedaines Pavasaŗa Atkušņa vakaram, lai rezervētu vietu pie galda zvanot, vai rakstot: tel. (516) 319-9491, e-pasts aijap@yahoo.com. Rīko Latvijas Nacionālās Operas Ģilde (LNOĢ) www.LNOGasv.org. Kā tikt: www.Priedaine.com

Bērnības Zeme Sibīrija

Svētdien, 23. martā, pulksten 10:00 - Dievkalpojums, kam sekos pulsten 11:30 Dzintras Gekas dokumentālās filmas Bērnības zeme Sibīrija pirmizrāde Ņujorka, Jonkeru baznīcā. Sekos pārrunas pie kafijas galda. Ieeja pret ziedojumiem: "Fonds Sibīrijas bērni". Apmeklētāji aicināti paņemt līdz uz izrādi vienu dzejoli par izsūtījumu tēmu, pirms un pēc izrādes nolasīšanai. Apraksts par filmu atrodams: www.sibirijasberni.lv/category/filmas. Izrādi rīko: Ziemeļu novada Dāmu komiteja.

Staigājot Jēzus pēdās

Svētdien, 23. martā, pulksten 14:30 - Dievkalpojums, kam sekos Baibas Liepiņas referāts "Staigājot Jēzus Pēdās", St. Andrew's luterāņu baznīcā, 335 Reynolds Avenue, Parsippany, NJ. Baiba Liepiņa ir LELBA priekšnieces laicīgā vietniece un LELBĀL virsvaldes locekle. Referātu pakuplinās ar foto attēliem no virsvaldes sēdes un ceļojuma Israēlā. Varēs noskatīties attēlus no Galilejas Jūras, Betlēmes, Betānijas (Jēzus kristīšanas vietas), Qumran, Capernaum (pilsēta, kur Jēzus dzīvoja), Jeruzalemes un no citām vietām. Iespējams, ka piedalīsies arī kādi citi no šī brauciena dalībniekiem.

Latvijas karogs dzeloņdrātīs

Otrdien, 25. martā - Tautas sēru diena, 1949.g. aizvesto piemiņas diena (Latvijā: Komunistiskā genocīda upuru pieminas diena). (Skat. arī 14. jūniju, 4. jūliju un pirmo svētdienu decembrī.)
Bērnības Zeme Sibīrija Salas baznīcā:
pulksten 17:30 Dzintras Gekas dokumentālās filmas Bērnības zeme Sibīrija izrāde. Ieeja pret ziedojumiem sākot ar $10 par labu Sibīrijas bērnu fondam. Sekos kafijas pusstunda.
pulksten 19:00 Tautas sēru dienas Dievkalpojums.

Ukraine's national flag

Thursday March 27 from 12:00 to 13:00 - Demonstration at the United Nations, First Avenue & 42nd Street.

Informācija par aktivitātēm, kas atbalsta demokrātisku, neatkarīgu un nesadalītu Ukrainu, būs atrodama šeit. Bet tā kā situācija var ātri mainīties ir arī ieteicāms apciemot:
Razom for Ukraine - www.razomforukraine.org and www.Facebook.com/RazomForUkraine;
the Ukrainian Congress Committee of America (UCCA) - www.ucca.org and www.Facebook.com/UCCA.org;
the Organization for Defense of Four Freedoms for Ukraine (ODFFU) - www.odffu.org and www.Facebook.com/ODFFU;
and the Federation of Ukrainian Student Organizations of America (SUSTA) - www.sustaportal.org and www.Facebook.com/SUSTAportal.
Film: Mother I Love You

Sestdien 29. martā pulksten 13:30 - 2. no divām filmas pirmizrādēm no Jāņa Norda - Mother, I Love You / Mammu, Es Tevi Mīlu, Village East Cinema, 189 Second Avenue (between East 11th and East 12th Streets, New York, NY. Seko apraksts no LR Konsulāta Ņujorkā: Winner of top prizes at the Berlin and Los Angeles Film Festivals and Latvia’s 2014 Oscar entry for Best Foreign Language Film, Janis Nord’s instantly engaging second feature combines coming-of-age drama with slow-burn thriller to tell the story of a boy who is unable to extricate himself from a growing web of lies.
SYNOPSIS - Raimonds lives with his single mother, Sylvia, an overextended doctor who struggles to split her time between patients and son. Left more or less on his own, the 12-year-old spends his time riding through town on his scooter and getting into mild mischief with his friend Peteris, whose mother works cleaning the houses of wealthy neighbors. The boys occasionally hang out in these luxurious digs while the owners are away, and though they know it is wrong, the thrill of trespassing has its attractions. Meanwhile, when an incident at school lands Raimonds in trouble, fear of his mother’s reaction leads him to hide the truth – setting in motion a cycle of increasingly bad choices, each one digging him deeper into a hole. The film’s portrait of preteen rebelliousness has been compared to Truffaut’s iconic The 400 Blows and the Dardennes’ The Kid With a Bike. But no degree in cinema studies is required to enjoy this captivating and emotionally profound film.
Film is in Latvian with English subtitles, and is 83 minutes long. Recommended Ages: 9 to Adult, film contains some mature subject matter.
The film is being shown under the auspices of the New York International Children's Film Festival. The Festival is offering an exclusive discount to the Latvian community. Enter the code LATVIANY14 to receive $2 off of every ticket purchase! Ticket details are on the film, festival’s website: www.gkids.tv/intheaters.cfm - the links lead you to ticketweb where you can place the code.
To see the trailer visit here: www.vimeo.com/64564987.
To read more about the NY International Children's Film Festival visit here: www.gkids.com/.
Follow the page "Mammu, es Tevi mīlu" on Facebook: Facebook
The first screening will take place on March 22 at the IFC Center (see above).

Sestdien 29. martā, pulksten 17:00 - LELBA Austrumu apgabala dāmu komiteju konference, Salas baznīcā. Konferences lektore ir Elga Zālīte, vēsturniece no Latvijas, kas strādā Stanfordas universitātē Austrumu Eiropas bibliotēkas nodaļā veicot pētījumu par latviešu emigrāciju ASV. Pēcpusdienas lekciju sniegs prāv. Anita Vārsberga-Pāža. Konferences noslēgumā kopīgs draudzes dievkalpojums.  Sekos siltas vakariņas, ar iepriekšēju pieteikšanos un tuvāka informācija pie Ilzes Beiniķes: tel. (516) 293-8432; e-pasts:  ilzebb@optonline.net. Konferences dalības maksa $35. no personas, bet tiem, kas piedalās tikai vakariņās, dalības maksa ir $15. Visi laipni lūgti.

APRĪLĪ 2014:

Priedaine - NJ latviešu biedrība

Sestdien, 5. aprīlī, - Ņudžersijas pilnsapulces, pulksten  13:00 - Ņudžersijas latviešu Kredītsabiedrībai, kam sekos pulksten 15:00 - Ņudžersijas latviešu biedrībai, Priedainē NJ. Sīkākai informācijai skat www.Priedaine.com.
Apciemojiet lapu "New Jersey Latvian Society Priedaine" Facebook-ā Facebook.

Dream Team 1935

Svētdien, 6. aprīlī pulksten 12:00 - Filmas izrāde Dream Team 1935 Museum of the Moving Image, 36-01 35th Avenue, Astoria (Queens), NY. Subway: M, R to Steinway Street or N, Q to 36th Avenue. Museum of the Moving Image and The European Union National Institutes for Culture (EUNIC) will present Panorama Europe, from Friday, April 4 through Sunday, April 13, a showcase of 17 contemporary European feature films and one program of short films. Included in the program is "Dream Team 1935", a film directed by Aigars Grauba and produced by Andrejs Ekis. “Dream Team 1935” is a sports drama based upon true events. It tells the story of the first European Basketball Championship in Geneva in 1935 – and how an unknown team, from a largely unknown country (Latvia), defied the odds and much skepticism to get to the winner’s podium. An amazing true story of impossible odds, improbable heroes and an incredible moment in history. Tickets for Panorama Europe films are $12 each (free for Museum members). Advance purchase available online at www.MovingImage.us or by phone at (718) 777-6800 (during regular Museum hours).

European Union

2014.gada 24.maijā Latvijā notiks kārtējās Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Tiesības piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir arī Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo ārvalstīs. Šie vēlētāji vēlēšanās var piedalīties, balsojot pa pastu. Pasta balsošanai jāpiesakās līdz 12.aprīlim. Iesnieguma paraugs balsošanai pa pastu un cita informācija par vēlēšanām atrodama: www.cvk.lv. Iesniegums nosūtams pirms 12. aprīlim un visus jautājumus virzīt uz:
Embassy of Latvia
2306 Massachusetts Ave., NW
Washington, D.C. 20008
Consular Section Telephone: (202) 328-2881
e-mail: consulate.usa@mfa.gov.lv.
Viss, kas Jums jādara ir:
1) Izdrukājiet “Pieteikumu balsošanai pa pastu” –
MS Word: http://cvk.lv/pub/upload_file/2014/Iesniegums_pasts_EPV2014.doc
vai PDF: http://cvk.lv/pub/upload_file/2014/Iesniegums_pasts_EPV2014.pdf
2) Izpildiet to. Viss kas jāuzdod ir:
Vārds, Uzvārds, Adrese, kur dzīvojiet, Personas kods, Adrese kur sūtīt balsošanas materiālus (kas parasti būs tā pati kā adrese kur dzīvojiet), Datums un Paraksts.
NAV JĀSŪTA PASI.
3) Nosūtiet izpildīto veidlapu uz augšminēto adresi.

Latvijas pase

Latvijas Pārvietojamā pasu darbstacija Atgriezīsies Ņujorkā, bet, lai to izmantotu lai noformēt, vai atjaunot, pasi, tad Jums visus nepieciešamos dokumentus līdz 15, maijam jānosūta Latvijas vēstniecībai Vašingtonā, DC. Informācijai apciemojiet: www.mfa.gov.lv/lv/usa/consular/parvietojama-pasu-stacija. Dokumenti nosūtami pirms 15. maijam un visi jautājumi virzāmi:
Embassy of Latvia
2306 Massachusetts Ave., NW
Washington, D.C. 20008
Consular Section Telephone: (202) 328-2881
e-mail: consulate.usa@mfa.gov.lv.
Ja vēl neesiet izmantojuši atjaunoto iespēju pieteikties uz Latvijas pavalstniecību paturot arī ASV pavalstniecību, varbūt šis būtu labs laiks to darīt.

Latviešu kultūras biedrība TILTS Sestdien, 12. aprīlī, pulksten 13:30 - Latviešu kultūras biedrības TILTS gada sapulce, DV Namā. Pirms sapulces pulksten 11:00 notiks TILTS valdes sēde. Visi laipni ielūgti. Lūdzu apciemojiet www.tilts.org. Informācijai rakstiet Ģirtam Zeidenbergam vai Andrim Padegam.
Piezīme: Sapulce bija atlikta no 8. marta.

Seafarers and International House

Sestdien, 12. aprīlī pulksten 14:00 - Dievkalpojums Manhetenā, Seafarers & International House, 123 East 15th Street, New York, NY 10003. Ceļa norādījumiem uz Seafarers & International House aplūkojiet: www.sihnyc.org. Visi laipni ielūgti uz šo dievkalpojumu, ko rīko Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Informācijai par Ņujorkas draudzes dievkalpojumiem un sarīkojumiem Jonkeros (Yonkers, NY), Salā (Long Island, NY), Ņudžersijā un citur apciemojiet: www.NYDraudze.org. Jautājumi? - Rakstiet Andrejam Lazdam, vai zvaniet viņam tel. (646) 228-1184.

Pūpolsvētdiena

Svētdien, 13. aprīlī - Pūpolu svētdienas Dievkalpojumi ar dievgaldu:
pulksten 10:00 Jonkeru baznīcā,
pulksten 10:30 Salas baznīcā un
pulksten 14:30 St. Andrew's luterāņu baznīcā, 335 Reynolds Avenue, Parsippany, NJ.

Priedaine - NJ Latviiešu Biedrība

Sestdien, 13. aprīlī, pulksten 14:00 - Ērika Raistera pieminas fonda balvas pasniegšanas sarīkojums, Priedainē NJ. Ērika Raistera Piemiņas Fonda 2014. gada balvas laureāte, Dr.. Phil. Lalitas Muižnieces godināšana. Programma piedalīsies dzejniece Baiba Bičola un Lalitas tuvinieki, māsa Māra Celle un meita Sarma Muižniece-Liepiņa. Koncerta daļā muzicēs māsas Laila un Lalita Saliņas. Cienasts, loterija par labu fonda darbam. Vēlamais ziedojums $20.- Laipni aicina ERF valde. Visi laipni ielūgti. Sīkākai informācijai par Priedaini skatiet: www.priedaine.com.

Ceturtdien, 17. aprīlī - Zaļās ceturtdienas Dievkalpojumi ar dievgaldu: pulksten 11:00 Jonkeru baznīcā, un pulksten 13:00 Īstoranžas, NJ baznīcā.

Piektdien, 18. aprīlī - Lielās Piektdienas Dievkalpojumi ar dievgaldu: pulksten 19:00 Jonkeru baznīcā, un pulksten 19:00 Salas baznīcā.

DV Nama uzpošanas talka Daugavas Vanagi Emblēma

Sestdien, 19. aprīlī, sākot pulksten 11:00 - Daugavas Vanagu nama uzpošanas talka DV Namā. Atceries tās dienas bērnībā, kad draugi un radi pulcējās un kopīgi sakopa pagalmus, dārzus un mājas? 19. aprīlī, plkst. 11:00 mēs pulcēsimies, lai sakoptu mūsu latvisko saliņu Ņujorkā - Daugavas Vanagu apvienības namu. Pēc talkas, draudzīgs mielasts pie kamīna, dziesmas un "brīvais mikrofons", kur ikviens tiek aicināts ar kādu priekšnesumu kopējai jautrībai. Nāciet paši, aiciniet draugus un radus! Pulkā jautrāk!

Lieldienu Lilija

Priecīgas Lieldienas!

Svētdien, 20. aprīlī - Lieldienas Dievkalpojumi: pulksten 08:00 Jonkeru baznīcā, un pulksten 08:00 Salas baznīcā. Pēc dievkalpojuma Jonkeros sekos Lieldienu brokastis.

Daugavas Vanagi Emblēma

INDIANAPOLĒ, INDIANĀ: No piektdienas, 25. aprīļa līdz svētdienai, 27. aprīlim - Daugavas Vanagu A.S.V. delegātu sapulce & Vanadžu salidojums. Plašākai informācijai apciemojiet: www.daugavasvanagi.org.

NJ Latvian Sports club "Kursa" Daugavas Vanagi Emblēma

BALTIMORĀ, MERILANDĒ: Sestdien, 26. aprīlī, pulksten 11:00 - Austrumu piekrastes finālspēles volejbolā, netālu no Baltimoras, MD, Volleyball House, 5635 Furnace Ave., Elkridge, MD www.vbhouse.com Paredzēts piedalīties volejbolistiem un volejbolistēm no Vašingtonas DC, Latvijas, Ņudžersijas, Ņujorkas, Filadelfijas, un citurienes. Spēlētāju un vienību pieteikšanās un sīkākai informācijai lūdzu sazināties ar Vašingtonas DC Daugavas Vanagu sporta kopas "Sigulda" pārstāvi Viesturam Timrotam, tel. (301) 294-0046, vai Ņudžersijas sporta kopas "Kursa" pārstāvim Janim Ģigam, mājas tel. (908) 272-5480, darba tel. (609) 588-6314.

Svētdien, 27. aprīlī pulksten 10:30 - Dievkalpojums, kam sekos Pavasara sarīkojums, Salas baznīcā. Izrādīs 2013.gada Dziesmu svētku filmas “Noslēguma koncerts Līgo” izvilkumu. Sekos pusdienas, kafija un izloze. Visi laipni aicināti. Rīko Draudzes Salas novada Dāmu komiteja. Informācijai rakstiet Ilzei Beinikei.

MAIJĀ 2014:

ALA  logo

FILADELFIJĀ, PENSILVĀNIJĀ: No piektdienas, 2. maija līdz svētdienai, 4. maijam - Amerikas latviešu apvienības (ALA) gadskārtējais kongress, Filadelfijā, PA. Plašākai informācijai apciemojiet: www.alausa.org.
Follow the page "63. ALA Kongress Filadelfija" on Facebook: Facebook

Flea Market / Utenis

Sestdien, 3. maijā no pulksten 10:00 līdz 15:00 - Utenis (lietoto mantu tirdziņš) Jonkeru baznīcā. Lūdzu noziedojiet (tagad - negaidiet līdz dienai kad notiek utenis) viegli lietotas drēbes, mantas, virtuves piederumus, spēļu un citas bērnu mantas, elektroniku. Iztukšojiet skapjus, bēniņus un garāžu! Atlikums par labu Baznīcas auto stāvlaukuma nobruģēšanai. Mantas var ziedot utenim kamēr satiekas skola sestdienās no pulksten 9:30 līdz 13:30, vai citos laikos sarunājot ar baznīcas pārvaldnieci Viju Valdmani, e-pasts: ancitis@optonline.net, tel. (914) 476-4787. Ir arī lūgts brīvprātīgiem sazināties ar Lauru Zamuru, e-pasts: klzamurs@aol.com, tel. (516) 628-1465, lai dienās pirms uteņa sakārtot drēbes un mantas, kā arī ar palīdzēt ar pārdošanu uteņa dienā.

Seafarers and International House

Sestdien, 10. maijā pulksten 14:00 - Dievkalpojums Manhetenā, Seafarers & International House, 123 East 15th Street, New York, NY 10003. Ceļa norādījumiem uz Seafarers & International House aplūkojiet: www.sihnyc.org. Visi laipni ielūgti uz šo dievkalpojumu, ko rīko Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Informācijai par Ņujorkas draudzes dievkalpojumiem un sarīkojumiem Jonkeros (Yonkers, NY), Salā (Long Island, NY), Ņudžersijā un citur apciemojiet: www.NYDraudze.org. Jautājumi? - Rakstiet Andrejam Lazdam, vai zvaniet viņam tel. (646) 228-1184.

DV Nama 40 gadu jubileja Daugavas Vanagi Emblem

Sestdien, 10. maijā, pulksten 15:00 - Kurzemes Cietokšņa atceres un DV Nama 40 gadu jubilejas sarīkojums, DV Namā. Programmā: Sveicieni - LR Goda konsuls Ņujorkā Daris Dēliņš un LR vēstnieks ANO, Jānis Mažeiks; Koncerts: Ilona Kudiņa ar Trio. Tam sekos Uzkodas, atspirdzinājumi un saldo ēdienu galds, kafija un atspirdzinājumi lejas stāva kluba telpās. Ieeja 18 gadīgiem un vecāki pret ziedojumiem sākot ar $25 no personas. Visus laipni ielūdz sarīkojuma goda priekšsēde Daces Mažeikas kundze un Ņujorkas DV apv. Informācijai rakstiet: Marijai Maher vai zvaniet (908) 277-1251.

United Nations International Bazaar

Otrdien 20.maijā no pulksten 10:00 līdz 16:00 - ANO Gada Tirgus United Nations Rose Garden, 760 United Nations Plaza (First Avenue), New York, New York 10017. Tajā būs iespēja baudīt dažādu valstu virtuvju piedāvātas pusdienas un iegādāties daudzu ANO dalībvalstu ražojumus, kā arī izloze. Ienākumi par labu Central Emergency Relief Fund un bērnu palīdzības pasākumiem visā pasaulē. Eiropas stendā ar "Stendera" kosmētikas un skaistumkopšanas produkciju piedalīsies arī Latvija. Iekļūšanai ANO ēkā nepieciešama individuāla caurlaide. Ja vēlaties to apmeklēt, lūdzu, līdz 13. maijam, atsūtiet pieteikumu ar precīzu savu uzvārdu un vārdu Dacei Mažeikai dace.mazeika@gmail.com. Ierašanās dienā noteikti jābūt klāt personu apliecinošam dokumentam.

Temple University Concert Choir

Otrdien 20.maijā pulksten 19:30 - Temple University Concert Choir, music by Ēriks Ešenvalds Unitarian Church of All Souls, 1157 Lexington Avenue, New York, NY.

European Union

Sestdien 24.maijā - Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Tiesības piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir arī Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo ārvalstīs. Šie vēlētāji vēlēšanās var piedalīties, balsojot pa pastu. Pasta balsošanai jāpiesakās līdz 12.aprīlim. Iesnieguma paraugs balsošanai pa pastu un cita informācija par vēlēšanām atrodama: www.cvk.lv. Iesniegums nosūtams pirms 12. aprīlim un visus jautājumus virzīt uz:
Embassy of Latvia
2306 Massachusetts Ave., NW
Washington, D.C. 20008
Consular Section Telephone: (202) 328-2881
e-mail: consulate.usa@mfa.gov.lv.

Sestdien 24.maijā un svētdien 25. maijā - Latvisko mantu tirdziņš Ņujorkas draudzes Nometnes Zariņa (Ēdam) zāles telpās, Katskiļu kalnos. Ņujorkas Draudzes Palīdzības fonda komiteja rīko tirdziņu Katskiļu nometnē. Visa peļņa par labu palīdzēt dzēst Ēdamzāles parādu. Latviešu mākslinieku gleznas, citas gleznas, koka izstrādājumi, keramika, sedziņas, deķi, virtuves piederumi, kristāla vāzes, dzintara rotas, citas rotas un vēl kas cits. Informācija - Māra S. Ziediņa (914) 962-7023. Lūdzam tautisku mantu ziedojumus, kā gleznas, keramiku, sedziņas, u.t.t. Sekojiet notikumam (event) "Tirdzins Katskilu Nometne" Facebook-ā: Facebook

Latviešu kapi Katskiļos

Svētdien 25. maijā pulksten 12:00 dienā - Kapu svētki latviešu kapos Katskiļos, Tannersville, NY. Iepriekšējā (sestd. 24. maijā) vakara krēsla stundā notiek arī svecīšu dievkalpojums. Informācijai apciemojiet: www.LatvianMemorialPark.org.

pavasara Koncerts

Svētdien 25. maijā, pulksten 15:30 - Ņujorkas latviešu koŗa Pavasara Koncerts, Ņujorkas draudzes Katskiļu Nometnē. Programmā V.A. Mocarta Kronēšanas mesa & Hamiltonas Dziesmu svētku izlase. Diriğenti: Andrejs Jansons, Laura Padega Zamura. Viesu diriğents: Ints Teterovskis. Piedalas: „Balsis” no Rīgas, „Atbalss” no Montreālas, Dziedātāji no Toronto, un Ņujorkas latviešu koris. Ieeja $25.-, bērniem brīva. Būs uzkodas un atspirdzinājumi pirms koncerta. Lūdzu pieteikties laicīgi uz vakariņām ($15.-) piezvanot Guntai Aldzerei, (516) 466-9453 Koncerta un citai informācijai raksiet NYLatvianConcertChoir@yahoo.com tel. (773) 551-5265, apciemojiet: www.NYLatvianConcertChoir.org, un sekojiet lapai (page) "New York Latvian Concert Choir" Facebook-ā: Facebook. Koncertu atbalsta Ņujorkas latviešu ev. lut. draudze, Ņujorkas latviešu koŗa labvēļi un Ņujorkas Štata Mākslas Padome.

Trešdien, 28. maijā pulksten 20:00 - Latvijas jaunatnes kora "Balsis" koncerts Episcopal Church of the Heavenly Rest, 2 East 90th Street (at Fifth Avenue), New York, NY.

Priedaine - NJ latviešu biedrība

Sestdien, 31. maijā - 50. gadu jubileja Ņudžersijas latviešu biedrības īpašumam "Priedainei" Priedainē NJ. Programmas informācija sekos. Sīkākai informācijai skat www.Priedaine.com.
Apciemojiet lapu "New Jersey Latvian Society Priedaine" Facebook-ā Facebook.

JŪNIJĀ 2014:

Ukraine's national flag

Informācija par aktivitātēm, kas atbalsta demokrātisku, neatkarīgu un nesadalītu Ukrainu, būs atrodama šeit. Bet tā kā situācija var ātri mainīties ir arī ieteicāms apciemot:
Razom for Ukraine - www.razomforukraine.org and www.Facebook.com/RazomForUkraine;
the Ukrainian Congress Committee of America (UCCA) - www.ucca.org and www.Facebook.com/UCCA.org;
the Organization for Defense of Four Freedoms for Ukraine (ODFFU) - www.odffu.org and www.Facebook.com/ODFFU;
and the Federation of Ukrainian Student Organizations of America (SUSTA) - www.sustaportal.org and www.Facebook.com/SUSTAportal.

Estonian House New York

Ceturtdien 5. jūnijā pēc pulksten 19:30 - Latviešu draudzīgā tikšanās, Igauņu namā. Rīko Ņujorkas draudzes Iekšpilsētas novads. Jautājumi: Andris Trautmanis andris.o.trautmanis@gmail.com.

Priedaine - NJ latviešu biedrība

Sestdien, 7. jūnijā, pulksten 11:00 - Ņudžersijas skolas izlaidums un gada noslēguma sarīkojums, Priedainē NJ. Ceļa norādījumiem apciemojiet Priedaines lapu www.priedaine.com. Informācijai par Ņudžersijas latviešu skolu apciemojiet www.njskola.org.

Pastor Laris Saliņš

Svētdien, 8 jūnijā pulksten 10:30 - Dievkalpojums, kam sekos māc. Lara Saliņa 30 gadu kalpošanas Ņujorkas draudzē atzīmēšana Salas baznīcā. Piedalās flautes soliste Lalita Saliņa. Uzkodas un atspirdzinājumi. Visi laipni aicināti!

Latvian camp Nometne

Sestdien, 14. jūnijā un svētdien 15. jūnijā - Dižtalka (jeb Supertalka) Katskiļu Nometnē, Ņujorkas draudzes Katskiļu Nometnē. Sagatavosim Katskilu Nometni uz 2014 vasaras sezonu! Un vakaraa uzsildiisim balsis Janu nogalei. Brauciet tautiesi! Vediet lidz savus draugus un savas gimenes!
Sekojiet notikumam (event) "SuperTalka 2014 (un ugunskurs!) " Facebook-ā: Facebook.
Sekojiet grupai "Nometne" Facebook-ā: Facebook.

DV 14. jūnija sarīkojums Daugavas Vanagi Emblem

Sestdien, 14. jūnijā, pulksten 14:00 - Daugavas Vanadžu projekts: Skolēnu ceļš uz Okupācijas muzeju, DV Namā. Programmā: Ar savu dzeju uzstāsies Rita Gāle; Filmas "Rakstniece Melānija Vanaga" pirmizrāde Ņujorkā; Melānijas Vanagas grāmatas "Veļupes krastā: 1941-1957" fragmentus lasīs Līga Balode; Egīla Ramiņa memuārus un prof. Paula Lazdas Okupācijas muzeja 20 gadu jubilejas ievadrunu lasīs Valdis Čirksts. Pārdošanā latviskas mantas, grāmatas un video. Ieeja pret ziedojumiem sākot ar $20. Atlikums par labu Latvijas skolēnu Latvijas okupācijas muzeja apmeklējumiem, lai veicinātu interesi par Latvijas vēsturi un lai stiprinātu skolēnu latvisko piederību un pašapziņu. Visi laipni ielūgti. Informācijai rakstiet: Marijai Maher vai zvaniet (908) 277-1251.

Seafarers and International House

Sestdien, 14.jūnijā pulksten 14:00 - Tautas sēru dienas Dievkalpojums Manhetenā, Seafarers & International House, 123 East 15th Street, New York, NY 10003. Ceļa norādījumiem uz Seafarers & International House aplūkojiet: www.sihnyc.org. Visi laipni ielūgti uz šo dievkalpojumu, ko rīko Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Informācijai par Ņujorkas draudzes dievkalpojumiem un sarīkojumiem Jonkeros (Yonkers, NY), Salā (Long Island, NY), Ņudžersijā un citur apciemojiet: www.NYDraudze.org. Jautājumi? - Rakstiet Andrejam Lazdam, vai zvaniet viņam tel. (646) 228-1184.

Latvijas karogs dzeloņdrātīs

Sestdien, 14 jūnijā - Tautas sēru diena, 1941.g. aizvesto piemiņas diena (Latvijā: Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena). (Skat. arī 25. martu, 4. jūliju un pirmo svētdienu decembrī.)
Bērnības Zeme Sibīrija Salas baznīcā:
pulksten 17:30 Dzintras Gekas dokumentālās filmas Bērnības zeme Sibīrija izrāde. Ieeja pret ziedojumiem sākot ar $10 par labu Sibīrijas bērnu fondam. Sekos kafijas pusstunda.
pulksten 19:00 Tautas sēru dienas Dievkalpojums.

2 x 2 Seminar, Baltimore, MD

BALTIMORĀ, Merilandē(MD): No piektdienas 20. jūnija līdz piektdienai 27. jūnijam - Latviešu jaunatnes seminārs "2 x 2" (jeb "DivReizDivi"). Informācijai apciemojiet: www.2x2Ligosim.org.

Līgo! Līgo! Priecīgus Saulgriežus - 21. jūnijā, Līgo vakaru - 23. jūnijā & Jānu dienu - 24. jūnijā!

J;a;ni Priedainē NJ Priedaine - NJ latviešu biedrība

Sestdien 21. jūnijā, pulksten 16:00 - Jāņu dienas svinības, Priedainē NJ. Sagaidīs līgotājus no pulksten 4 pēcpusdienā. Programmas informācija sekos. Ceļa norādījumiem un informācijai apciemojiet www.Priedaine.com.
Sekojiet lapai "New Jersey Latvian Society Priedaine" Facebook-ā: Facebook.
Sekojiet notikumam (event) "Līgo, Jāņi Priedainē " Facebook-ā: Facebook.

ALJA NYC

Sestdien 21. jūnijā, sākot pulksten 12:00, vai 15:00 vai 18:00 - ALJA NYC Vasaras atklāšanas partija North River Lobster Company, Pier 81 West 41st Street & the Hudson River, New York, NY. Atklāsim vasaru ar NYC Laivu Partija! Ja Tu nebūsi Piesaule, Priedainē vai citur uz Jāņiem, tad šī ir iespeja pavadīt dienu ar latviešiem! Mēs (ALJA) organizēsim ne-oficiālu pasākumu uz North River Lobster Company www.NorthRiverLobsterCo.com lobster laivu, kas iziet no Pier 81 (41st & 12th Ave), NYC, 12os, 3os, un 6os. Laivas brauciens ir 45 minutes pa Hudsonas upi. Laivas brauciens ir par brīvu, tikai jāpasūta ēdienu. Pēc tam, visi var iet uz Frying Pan - NYC, West 26th St & the West Side Highway, NYC, lai turpināt svinības. Mēs prasīsim, ka katrs dalībnieks ziedo $5 ALJAi. Visi laipni ielūgti!
Sekojiet notikumam (event) "ALJA NYC Vasaras Atklāšana Partija" Facebook-ā: Facebook.

JŪLIJĀ 2014:

XIV Latvian Song Festival in Canada

HAMILTONĀ, ONTARIO, KANĀDĀ: No ceturtdienas 3. jūlija līdz svētdienai 6. jūlijam - XIV Latviešu Dziesmu Svētki Kanādā. Plašākai informācijai apciemojiet: www.latviansongfest.com/2014/.
Sekojiet "XIV Latviešu Dziesmu Svētki Kanadā /XIV Latvian Song Festival in Canada" Facebook-ā: Facebook.

Latvijas karogs dzeloņdrātīs

Piektdien, 4. jūlijā - Latvijā: Ebreju tautas genocīda upuru pieminas diena. Šajā dienā 1941. gadā Nacistiskās Vācijas okupācijas vara nodedzināja Lielo chorālā sinagogu Rīgā. (Skat. arī 25. martu, 14. jūniju un pirmo svētdienu decembrī.)
USA flag A.S.V. šajā dienā svin Neatkarības dienu (deklarēta 1776. gadā).

Raimonds Vejonis Daugavas Vanagi Emblem

Svētdien, 6. jūlijā, pulksten 14:00 - Tikšanās ar LR Aizsardzības Ministru Raimondu Vējoni, DV Namā. LR Aizsardzības Ministrs Raimonds Vējonis runās par aktuālām tēmām un atbildēs uz jautājumiem. Tikšanās laikā tiks piedāvāts uzkodas un vīns. Visi laipni ielūgti. Informācijai rakstiet: Marijai Maher vai zvaniet (908) 277-1251.

Nujorkas draudzes Nometnes vārti

Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Nometnes Katskiļu kalnos vasaras programma no jūlija līdz augustam

Pieteikšanās uz vasaras Nometnes periodiem atklās martā. Plašākai informācijai un bērnu pieteikšanai apciemojiet www.KatskiluNometne.org vai www.NYDraudze.org un noklikšķiet "Nometne". Pieteikšanu atklās martā.

NOMETNES periodi:
Bērniem, kas runā latviski:
1. periods:: no svētdienas, 6. jūlija līdz sestdienai, 19. jūlijam;
2. periods: no svētdienas, 20. jūlija līdz sestdienai 2. augustam.
Bērniem, kas maz prot, vai nemaz nerunā latviski:
Valodas periods: no svētdienas, 3. augustam līdz sestdienai, 16. augustam.

“ĪKŠĶĪŠU” periodi:
Bērniem, kas runā latviski:
A-nedēla: nebūs;
B-nedēla: no svētdienas, 13. jūlija līdz sestdienai, 19. jūlijam;
C-nedēla: no svētdienas, 20. jūlija līdz sestdienai, 26. jūlijam;
D-nedēla: no svētdienas, 27. jūlija līdz sestdienai, 2. augustam.
Bērniem, kas maz prot, vai nemaz nerunā latviski:
Valodas nedēla: no svētdienas, 3. augusta līdz sestdienai, 9. augustam.

Senču nometne: no svētdienas, 10. augusta līdz sestdienai, 16. augustam.

Estonian House New York

Ceturtdien 10. jūlijā pēc pulksten 19:30 - Latviešu draudzīgā tikšanās, Igauņu namā. Rīko Ņujorkas draudzes Iekšpilsētas novads. Jautājumi: Andris Trautmanis andris.o.trautmanis@gmail.com.

Kursa, Zelta Bumba, Volejturnirs, Rota, Katskilos
Kursa, Zelta Bumba, Volejturnirs, Rota, Katskilos

Sestdien, 12. jūlijā, pulksten 11:00 - "Zelta Bumba" Labdarības Volejbola Turnīrs,  Katskiļos, Rotā, Elka Park, NY. Pieņems visus spēlētājus bez komandas jo komandas sastādīs uz vietas. Uzvarētājus apbalvos! Ieeja $20, kas ieskaita "karstā suņa" pusdienas. Atlikums par labu NJ Sporta kopai Kursa un LKIA - Rota. Vakarā programma notiks Rotas "Zelta Auns" klubā, kur mūziku gādās DJ. Tiem , kas nebūs maksājuši visas dienas turneja ieeja, ieeja vakara daļai būs $5. Plašākai informācijai rakstiet Aivaram Bāram, tel. (862) 812-1067 vai Jānim Ģigam, tel (908) 272-4580, vai Andy Millers tel. (732) 266-7092. Ceļa norādījumiem un naktsmājām apciemojiet: www.rotalodge.org, tel. (518) 589-9878.
Sekojiet sarīkojumam (event) "ZELTA BUMBA 2014" Facebook-ā: Facebook.

"Melnais Lacis" Katskilu Nometne

Sestdien 19. jūlijā pulksten 18:00 - "Melnais lācis" sabiedriska pēcpusdiena / vakars, Draudzes Katskiļu Nometnē. Uzkodas un atspirdzinājumus piedāvās ap 18:00 sekojot nometnieku dineju balles gājienam, Nometnieku un vadītāju ansambļi iepriecinās ar priekšnesumiem, Vakariņas servētas pēc plkst. 19:30. Viesošanās vecākiem un labvēļiem. Ieeja $??, kas ieskaita uzkodas un vakariņas. Alus un vīns maksās ekstra. Būs mākslinieku darbu izstāde ar 50-50% kluso izsoli (puse paliek māklsiniekam, puse Nometnei). Darbus - gleznas, rotas lietas, keramiku, skultptūras, koka griezumus, fotogrāfijas - lūdzu piesakiet Anitai Bataragai abatarags@optonline.net vai tel. (201) 788-5315. Lūdzu atbalstiet Nometni! Atlikums par labu Ņujorkas draudzes lauku īpašumam. Visi mīļi aicināti. Ceļa norādījumiem uz Nometni apciemojiet www.NYDraudze.org un noklikšķiet "Nometne".
Sekojiet sarīkojumam (event) "Melnais Lacis 2014" Facebook-ā: Facebook.

AUGUSTĀ 2014:

Estonian House New York

Ceturtdien 7. augustā pēc pulksten 19:30 - Latviešu draudzīgā tikšanās, Igauņu namā. Rīko Ņujorkas draudzes Iekšpilsētas novads. Jautājumi: Andris Trautmanis andris.o.trautmanis@gmail.com.

NJ Latvian Sports club "Kursa"

Sestdien, 16. augustā, pulksten 15:30 - "Latvijas kausa" izcīna futbolā starp "Valodas perioda" un Ņudžersijas "Kursa" vienībām, Draudzes Katskiļu Nometnē, Elka Park, NY. Pēc spēles notiks saviesīgs vakars "Rotā" pie "Zelta auņa". Plašākai informācijai rakstiet Jānim Ģigam, tel (908) 272-4580, vai Aivaram Bāram. Ceļa norādījumiem uz Nometni apciemojiet www.NYDraudze.org un noklikšķiet "Nometne"". Ceļa norādījumiem uz "Rotu" un naktsmājām apciemojiet: www.rotalodge.org, tel. (518) 589-9878.

3 x 3 (Tris Reiz Tris) Katskilos

No svētdienas 17. augusta līdz svētdienai 24. augustam - 3 x 3 (Tris Rreiz Tris) Nometne, Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Nometnē Katskiļu kalnos. Nometni vadītāja un kontaktpersona Helēna Vīksniņa, tel.(202) 829-6868. Sekojiet grupai (group) "3x3 Katskills" Facebook-ā: Facebook.

Skautu Gaidu Lielā Nometne Mantojums

No svētdienas 17. augusta līdz sestdienai 23. augustam - Latviešu Skautu un Gaidu 11. Lielā Nometne "Mantojums", Winnebago Scout Reservation, 102 Timberbrook Road, Rockaway, NJ 07866. Visi Latviešu skautu un gaidu kustības labvēļi, viesi un sava laika skauti un gaidas ir mīļi gaidīti piedalīties sekojošos laikos:
Svētdien, 17. augustā: Atklāšanas ceremonijā plkst. 17:00 līdz apmēram 18:30 un atklāšanas ugunskurā plkst. 20:00.
Piektdien, 22. augustā: Slēgšanas ugunskurā plkst. 20:00.
Sestdien, 23. augustā: Slēgšanas ceremonijā plkst. 9:30.
Ceļa norādījumi: www.camps.ppbsa.org/camps/wsr/directions.htm.

SEPTEMBRĪ 2014:

Film - Rocks In My Pockets

No trešdienas 3. septembra līdz ceturdienai 11. septembrim - Signes Baumanes multiplikācijas filmas Rocks In My Pockets (Akmeņi manās kabatās) izrādes, IFC Center, 323 Sixth Avenue pie West Third Street, New York, NY 10014. Izrādes laiki būs atrodami: www.ifccenter.com. Lai lasīt vēl par filmu apciemojiet: www.rocksinmypocketsmovie.com. un lapu "Rocks In My Pockets" Facebook-ā: Facebook.

Teātris - Parīze - Rīga - Parīze Priedaine - NJ latviešu biedrība

Piektdien 5. septembrī pulksten 18:00 - Teātra izrāde - Māras Ķimeles luga Parīze - Rīga - Parīze  un Karīnas Tatarinovas muzikālais priekšnesums, Priedainē NJ. Lugas tēma ir mākslinieku Elvīra un Rūdolfa Piņņa romantiskās vēstuļu sarakste. Vēstulēs var atrast 20.gs. 30. gadu Francijas romantiku, iepazīt skaudro pēckara laiku Padomju Latvijā, ieraudzīt gleznotāja atkalsatikšanos ar Parīzi 1972. gadā – dzīves situācijas, kad abus māksliniekus šķīra attālums, bet vienoja kopīgas domas un vēlme dalīties pārdzīvojumos. Dramatizējums un iestudējums: Māra Ķimele. Lomās: Karīna Tatarinova un Varis Piņķis. Muzikālais pavadījums: Ilze Grunte. Muzikālā programmā: R. Pauļa, I.Kalniņa, un J. Lūsēna dziesmas.
Ieeja $25. Rīko Ņudžersijas latviešu biedrība sadarbībā ar Latviešu kultūras biedrību TILTS - www.tilts.org un Amerikas latviešu apvienību - www.alausa.org. Informācija par šo izrādi, lugas apraksts un ceļa norādījumi atrodami www.Priedaine.com. Lugas apraksts arī atrodams: www.kulturmarka.lv/index.php/teatris/parize-riga-parize.

Teātris - Parīze - Rīga - Parīze

Sestdien 6. septembrī pulksten 16:00 - Teātra izrāde - Māras Ķimeles luga Parīze - Rīga - Parīze  un Karīnas Tatarinovas muzikālais priekšnesums, Jonkeru baznīcā. Lugas tēma ir mākslinieku Elvīra un Rūdolfa Piņņa romantiskās vēstuļu sarakste. Vēstulēs var atrast 20.gs. 30. gadu Francijas romantiku, iepazīt skaudro pēckara laiku Padomju Latvijā, ieraudzīt gleznotāja atkalsatikšanos ar Parīzi 1972. gadā – dzīves situācijas, kad abus māksliniekus šķīra attālums, bet vienoja kopīgas domas un vēlme dalīties pārdzīvojumos. Dramatizējums un iestudējums: Māra Ķimele. Lomās: Karīna Tatarinova un Varis Piņķis. Muzikālais pavadījums: Ilze Grunte. Muzikālā programmā: R. Pauļa, I.Kalniņa, un J. Lūsēna dziesmas.
Ieeja $25. Rīko Ņujorkas latviešu organizāciju padome (ŅLOP) sadarbībā ar Latviešu kultūras biedrību TILTS - www.tilts.org un Amerikas latviešu apvienību - www.alausa.org. Informācijai par šo izrādi rakstiet Baibai Pinnei, vai zvaniet tel. (917) 270-4786. Lugas apraksts arī atrodams: www.kulturmarka.lv/index.php/teatris/parize-riga-parize.

Salas Baznīca

Svētdien, 7. septembrī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums, kam sekos draudzes Salas novada Pikniks, Salas baznīcā. Visi laipni ielīgti.

Saeima (Parliament) Building

Piektdien 12. septembrī, - Termiņš reģistrēties balsošanai pa pastu 12. Saeimas vēlēšanās. 12. Saeimas vēlēšanas notiks 4. oktobrī (skat. zemāk) un tanī dienā darbosies vēlēšanu iecirknis Latvijas ANO Misijas telpās, 333 East 50th Street, New York, NY 10022, kā arī vēl 14 vietās ASV un vēl citur ārpus Latvijas. Visi vēlēšani iecirkņi darbosies no pulksten 07:00 (no rīta) līdz 20:00 (8 vakarā) pēc vietējiem laikiem. Saraksts ar vēlēšanu iecirkņiem ārpus Latvijas atrodams: www.cvk.lv/pub/upload_file/2014_SV/Velesanu%20iecirkni%20arvalstis.pdf.
Tikai ja nespēsiet ierasties personīgi kādā no vēlēšanu iecirkņiem 4. oktobrī, un ja Jums ir derīga Latvijas pilsoņa pase, Jums vajadzētu reģistrēties balsošanai pa pastu šajās vēlēšanās.
Lai to darītu izdrukājiet pieteikumu balsošanai pa pastu -
MS Word formātā: www.mfa.gov.lv/data/ASV/Iesniegums%20Word%20forma.doc;
or PDF formātā: www.mfa.gov.lv/data/ASV/Iesniegums%20PDF%20forma.pdf;
izpildiet to, parakstāties, un to nosūtiet kopā ar Jūsu Latvijas pasi, uz adresi
Embassy of Latvia
2306 Massachusetts Ave., NW
Washington DC 20008,
lai tas būtu saņemts līdz 12. septembrim.
Ja piesakāties balsošanai pa pastu, Jums nebūs iespējams nodot savu balsi jebkurā vēlēšanu iecirknī.
Jautājumu gadījumā aicinām Jūs kontaktēties ar Latvijas vēstniecības Konsulāro nodalu: e-pasts - consulate.usa@mfa.gov.lv, tel. (202) 328-2881 vai (202) 328-2882.
Ar sīkāku informāciju par 12.Saeimas velēšanām iespējams iepazīties:
Centrālā vēlēšanu komisija - www.cvk.lv;
Ārlietu ministrijas informācija par vēlēšanām - www.mfa.gov.lv/lv/usa/consular/saeimas-velesanas/.

Aptauja

Aicinām piedalīties vērienīgākajā Latvijas emigrantu un diasporas aptaujā, Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieki sadarbībā ar Latvijas Universitātes pētniekiem sāk īstenot vērienīgāko ārpus Latvijas dzīvojošo latviešu un Latvijas valstspiederīgo aptauju. Tās mērķis ir iegūt daudzpusīgu informāciju gan par pēdējās desmitgadēs izbraukušajiem Latvijas iedzīvotājiem, gan par latviešu diasporu kopumā. Aptaujas metodoloģija un rezultāti kalpos par pamatu sistemātiskai informācijas ieguvei par Latvijas diasporu nākotnē. Aptaujā aicināts piedalīties ikviens latvietis vai Latvijas valstspiederīgais, kurš strādā, studē vai vienkārši dzīvo (pastāvīgi vai daļēji) ārpus Latvijas. Aptauja un papildus informācija atrodama: www.migracija.lv. APTAUJA BŪS ATVĒRTA VĒL TIKAI LĪDZ 15. OKTOBRIM!

Film - Rocks In My Pockets

Līdz ceturdienai 18. septembrim - Signes Baumanes multiplikācijas filmas Rocks In My Pockets (Akmeņi manās kabatās) izrādes, IFC Center, 323 Sixth Avenue pie West Third Street, New York, NY 10014. Izrādes laiki būs atrodami: www.ifccenter.com. Lai lasīt vēl par filmu apciemojiet: www.rocksinmypocketsmovie.com. un lapu "Rocks In My Pockets" Facebook-ā: Facebook.

NJ Latvian Sports club "Kursa" Priedaine - NJ Latviiešu Biedrība

Sestdien, 13. septembrī, pulksten 10:30 - Kursas Kauss Volejbolā, Priedainē NJ. Volejbola spēles ar jauktām komandām. Ja esi viens (nebrauc ar komandu) neraizējies un brauc droši jo komandas sastādīs uz vietas ap pulksten 9:30. Pēc spēlēm notiks saviesīgs vakars (ar ieskaņotu mūziku). Spēles sāksies ne vēlāk, ka pulksten 10:30. Nākamā dienā izpriecājies The Jersey Shore pludmalē. (Kā saka TV reklāmās: "We're stronger than the storm!") Plašākai informācijai rakstiet  Jānim Ģigam, mājas tel. (908) 272-4580, mobilais tel. (908) 931-1228  vai Aivaram Bāram, tel. (862) 812-1067 vai aivars@njkursa.com.
Sekojiet jaunumiem sarīkojumam (event) "“KURSAS KAUSS - Volleyball" Facebook lapā: Facebook.

Seafarers and International House

Sestdien, 13. septembrī pulksten 14:00 - Dievkalpojums Manhetenā, Seafarers & International House, 123 East 15th Street, New York, NY 10003. Dievkalpojumam sekos saviesīgā stunda Shades of Green Pub & Restaurant, 125 East 15th Street (tieši blakus Seafarer's - apciemojiet: www.ShadesOfGreenPub.com). Ceļa norādījumiem uz Seafarers & International House aplūkojiet: www.sihnyc.org. Visi laipni ielūgti uz šo dievkalpojumu, ko rīko Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Informācijai par Ņujorkas draudzes dievkalpojumiem un sarīkojumiem Jonkeros (Yonkers, NY), Salā (Long Island, NY), Ņudžersijā un citur apciemojiet: www.NYDraudze.org. Jautājumi? - Rakstiet Andrejam Lazdam, vai zvaniet viņam tel. (646) 228-1184.

Nacionālā Apvienība Raivis Dzintars

Svētdien, 14. septembrī, pulksten 14:00 - Raivis Dzintars runās par partiju Nacionālā apvienība, DV Namā. R. Dzintars ir partijas Nacionālā apvienība līdzpriekšsēdētājs, 11. Saeimas deputāts un kandidāts 12. Saeimas vēlēšanās. Rīko Nacionālās apv. atbalsta grupa Ņujorkā. Informācijai rakstiet Vilnim Vīksnem, tel. (718) 220-8191. (PIEZĪME: Agrāk bija ziņots, ka šis sarīkojums notiks sestd. 13. sept.)

Daugavas Vanagi Emblēma

Sestdien, 20. septembrī, pulksten 15:00 - Sezonas atklāšana, DV Namā. Programmas informācija sekos - Iespējams, ka būs filmas izrāde. Piedāvās arī atspirdzinājumus kluba telpās lejas stāvā. Visi laipni ielūgti.

Klasiskā pēcpusdiena Daugavas Vanagi Emblēma

Sestdien, 20. septembrī, pulksten 15:00 - Klasiskas mūzikas pēcpusdiena veltīta Daugavas Vanagu nama atklāšanas 40. gadadienas atcerei, DV Namā. Programmā: Elizabeth Kovalchukas (čells) koncerts un Deju svētku, deju uzveduma ieraksta skatīšanas. Launagā pankūkas ar ievārījumu un citi našķi. Piedāvās arī atspirdzinājumus kluba telpās lejas stāvā. Ieeja pret ziedojumiem (ieteicams $20+) par labu DV nama uzturēšanai. Nāc pats un aicini draugus! Visi laipni ielūgti. Elizabete Kovaļčuka ir uzstājusies solokoncertos Maskavā, Rīgā, Helsinkos, Kremonā (Cremona, Itālijā), Toronto, Čikāgā un Ņujorkā. Kā orķestra dalībniece, viņa ir ceļojusi viesizrāžu turnejās Kanādā un Ķīnā. Vēlā septembrī, viņa piedalīsies Disneja dziesmu spēles "Beauty and the Beast" pasaules viesizrāžu turnejā. Elizabete ir mācījusies Etobicoke School for the Arts, Chicago College of Performing Arts (iegūstot B.M grādu), Sibelius Academy kā arī Ball State University (iegūstot M.M grādu). Viņa dzimusi Rīgā un kopā ar ģimeni pārvācās uz Kanādu laikā, kad izjuka PSR. Viņa sāka spēlēt čellu deviņu gadu vecumā un uzsāka privātstundas divpadsmit gadu vecumā.

St Andrew Lutheran Church, Parsippany NJ

Svētdien, 21. septembrī, pulksten 13:30 - Dievkalpojums ar koncertu, St Andrew Lutheran Church, 335 Reynolds Avenue, Parisippany, NJ 07054. Dievkalpojumu kuplinās Ņudžersijas daudzu paaudžu (“multigenerational”) orķestris. Pēc dievkalpojuma pasniegs koncertu. Visi aicināti.. Kā tikt - apciemojiet St Andrew vietni: www.ELCAAndy.org.

ALMA Saiets 2014 Amerikas Latviešu Māksinieku Apvienība

No piektdienas 26. septembra līdz svētdienai 28. septembrim - Amerikas Latviešu Mākslinieku Apvienības (ALMA) gadskārtējais Saiets, Katskiļu kalnos, Ņujorkas Draudzes nometnes Atpūtas namā. Šogad mēs vērsīsim lielāku uzmanību uz ALMA-s mākslinieku un biedru darbību un mākslu, tāpēc izvēlētā centrālā tēma būs "Mākslinieks un Ego". PLMC valdes locekļi Guna Mundheim un Juris Ubāns iepazīstinās ar centra darbību un jaunās galerijas atklāšanu. Māksliniece Inga Strauce-Godejord pastāstīs par zīda apgleznošanas un vaska batikas attīstības vēsturi. Kā katru gadu būs pilnsapulce, lekcijas, iepazīšanās ar ALMA biedru daiļrades jaunumiem, dzejas lasījumi, diskusijas, balle Alter Ego maskās un jauki pavadīts laiks!
Tuvākai informācijai - lūdzu kontaktēties ar ALMAs prezidenti Lindu Treiju (lindatreija6@gmail.com vai snukis1@yahoo.com) viceprezidenti Kiku Nīgali (kika.nigals@gmail.com) vai sekretāri Sarmu Muižnieci-Liepiņu (sarmaliepins@verizon.net). Informācija par saietu arī ir pieejama ALMA mājas lapā www.americanlatvianartists.org.

Novuss table Daugavas Vanagi Emblem

Svētdien, 28. septembrī, pulksten 10:00 - Novusa turnīrs - Ņujorkas kausa izcīņa, DV Namā. Reģistrēšanās tikai līdz pulksten 10:00, nē vēlāk. Plašākai informācijai rakstiet vai zvaniet rīkotājam Jānim Laubertam janisberts@gmail.com, tel. (718) 832-6172. Informāciju par novuss spēli variet atrast: www.novussusa.com.

OKTOBRĪ 2014:

Saeimas nams

Sestdien 4 oktobrī, no pulksten 07:00 (no rīta) līdz 20:00 (8 vakarā) - Vēlēšanu iecirknis darbosies Latvijas 12. Saeimas vēlēšanām. Latvijas ANO misijā, 333 East 50th Street (starp First & Second avenues), New York, NY 10022. Visi vēlēšanas iecirkņi darbosies no pulksten 07:00 (no rīta) līdz 20:00 (8 vakarā) pēc vietējiem laikiem. Saraksts ar vēlēšanu iecirkņiem ārpus Latvijas atrodams: www.cvk.lv/pub/upload_file/2014_SV/Velesanu%20iecirkni%20arvalstis.pdf.
Lai balsotu Jums jāpaņem līdzi Jūsu Latvijas Pilsoņa pasi.
Ja nespējat ierasties jebkurā vēlēšanu iecirknī personīgi, lai nodot Jūsu balsi, Jums vajadzēja līdz 12. septembrim pieteikties balsošanai pa pastu - Skat. augstāk.
Jautājumu gadījumā aicinām Jūs kontaktēties ar Latvijas vēstniecības Konsulāro nodalu: e-pasts - consulate.usa@mfa.gov.lv, tel. (202) 328-2881 vai (202) 328-2882.
Ar sīkāku informāciju par 12.Saeimas velēšanām iespējams iepazīties:
Centrālā vēlēšanu komisija - www.cvk.lv;
Ārlietu ministrijas informācija par vēlēšanām - www.mfa.gov.lv/lv/usa/consular/saeimas-velesanas/.

Baltic flags

Sestdien 5. oktobrī, pulksten ??:00 - Baltu Vienības Diena, Priedainē NJ. Piedalās Ņudzersijas igauņu, latviešu un lietuviešu biedrības. Būs igauņu, latviešu un lietuviešu priekšnesumi. Informācijai apciemojiet: www.priedaine.com.

Laila Saliņš

Svētdien, 5. oktobrī, pulksten 10:30 - Pļaujas svētku dievkalpojums Salas baznīcā. Sekos Pļaujas svētku sarīkojums. Pa dzintara ceļu: Laila Saliņa dziedās solo baznīcā un sarīkojumā pastāstīs un rādīs izvilkumus no savas koncerta turnejas Latvijā šī gada augustā ar TālaMana ansambli. Šo turneju atbalstīja R2014, svinēdami Rīgu kā šī gada “Eiropas kultūras galvaspilsētu”.  Būs siltas pusdienas, kafija un izloze "Uz kārā zoba". Laipni ielūdz Ņujorkas draudzes Salas novada dāmu komiteja. Plašākai informācijai rakstiet Ilzei Beinikei.

Latvian Memorial Park in the Catskills

Svētdien, 12. oktobrī, pulksten 12:00 - Kapu svētki latviešu kapos Katskiļos, Tannersville, NY.  Latvian Memorial Park atrodas blakus Tannersville kapiem. Iepriekšējā vakarā (sestdien) notiek svecīšu svētbrīdis krēsla stundā. Ceļa norādījumiem apciemojiet www.nydraudze.org lapu "Nometne". Norādījumi atrodas lapas apakšā. Lūdzu arī apciemojiet: www.latvianmemorialpark.org

Vēlēšanu iecirknis nr. 1009 Ņujorkā

Ņujorkas latviešu organizāciju padome, izsaka dziļu pateicību LR Pastāvīgās pārstāvniecības ANO Ņujorkā personālam, par viņu lieliem darbiem vēlēšanu iecirknī nr. 1009, kas deva Ņujorkas un tās apkārtnes dzīvojošiem Latvijas pavalstniekiem iespēju nobalsot 12. Saeimas vēlēšanās šī gada 4. oktobrī.
Vēstule no vēstnieka Jāņa Mažeika, LR Pastāvīgais pārstāvis ANO Ņujorkā:
Godājamie latviešu kopienas pārstāvji!
Paldies par Jūsu atsaucību, izplatot informāciju par 12.Saeimas vēlēšanām. Tam ir bijis labs rezultāts – šajās vēlēšanās mūsu vēlēšanu iecirknī nobalsoja vairāk vēlētāju, nekā 10.Saeimas vēlēšanās (kad nobalsoja 334 vēlētāji) un 11. Saeimas vēlēšanās (kad nobalsoja 246 vēlētāji). Pagājušajā sestdienā 12.Saeimas vēlēšanās Ņujorkas vēlēšanu iecirknī nobalsoja 343 vēlētāji – gandrīz 40% vairāk, nekā iepriekšējās Saeimas vēlēšanās! Visvairāk balsu mūsu vēlēšanu iecirknī saņēma Vienotība (187 balsis), kam sekoja Nacionālā apvienība (81 balss), ZZS (24 balsis) un Latvijas Reģionu apvienība (21 balss). Pilna informācija par vēlēšanu rezultātiem Ņujorkas vēlēšanu iecirknī pieejama te: www.sv2014.cvk.lv/Result-1089.html.
Vēlreiz paldies Jums visiem, kas mudināja Latvijas pilsoņus aktīvi piedalīties Saeimas vēlēšanās!
Cieņā, Jānis Mažeiks, vēstnieks
Lasiet LR Ārlietu ministrijas 7. oktobra paziņojumu presei "Ārvalstīs sekmīgi noritējušas 12. Saeimas vēlēšanas" - www.mfa.gov.lv/lv/Jaunumi/zinas/2014/oktobris/07-03/.
Vēl par 12. Saeimas vēlēšanām ārpus Latvijas no “NYLatvian ziņu dienesta”: Vēlētāju aktivitāte Ņujorkā, ar 343 balsotājiem, bija lielāka nekā nevienam citam iecirknim ASV, un Ziemeļamerikas mērogā to pārspēja tikai Toronto, Ontārio, Kanādā ar 522 vēlētājiem. Ārpus Latvijas vislielākā aktivitāte bija Londonā, Anglijā ar 1976 balsotājiem. Rezultāti visiem iecirkņiem, Latvijā un ārzemēs, atrodama www.cvk.lv. Ārzemes rezultāti atrodami, zem Rīgas vēlēšanu apgabala.

Tautas deju kopa

Ceturtdien, 16. oktobrī, pulksten 19:00 - Tautas deju kopas "Jumis" tikšanās Igauņu namā. Ir rudens un ir laiks satikties! Visi sava laika, tagadējie un (cerams) nākotnes deju kopas Jumis dalībnieki laipni ielūgti uz satikšanās Igauņu nama bāra telpās. Virtuve būs atvērta. Labs Igauņu ēdiens un dzeramais (Saku alus) būs iepērkams. Visi laipni ielūgti. Iepriekšējā dancošanas pieredze nav nepieciešama. Informācijai rakstiet: Vijai Garvey vai zvaniet tel. (646) 334-8263. Apciemojiet: www.jumis.org un www.latviansongfest2015.org.
Apciemojiet lapu "Jumis" Facebook-ā: Facebook.

Rota in the Catskills

No piektdienas 17. oktobra vakara līdz svētdienai 19. oktobrim - Rudens Svētki Rotā (Katskilos). Sporti, alus garšošana, chili, utt. utt. vakarā balle Zelta Auns krodziņā. Informācija atrodama www.rotalodge.org. Lai rezervēt istabas Rotā zvaniet (518) 589-9878.
Sekojiet sarīkojumam (event) "Rotas Rudens Svetki 2014" Facebook-ā: Facebook.
Sekojiet grupai (group) "Rota Lodge" Facebook-ā: Facebook.

Seafarers and International House

Sestdien, 18. oktobrī pulksten 14:00 - Dievkalpojums Manhetenā, Seafarers & International House, 123 East 15th Street, New York, NY 10003. Kolekte un ziedojumi būs par labu Mārča Braunfelda bērnu izglītības fondam. Sekos sabiedriska pakavēšanās ar maltīti. Ceļa norādījumiem uz Seafarers & International House aplūkojiet: www.sihnyc.org. Visi laipni ielūgti uz šo dievkalpojumu, ko rīko Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Informācijai par Ņujorkas draudzes dievkalpojumiem un sarīkojumiem Jonkeros (Yonkers, NY), Salā (Long Island, NY), Ņudžersijā un citur apciemojiet: www.NYDraudze.org. Jautājumi? - Rakstiet Andrejam Lazdam, vai zvaniet viņam tel. (646) 228-1184.

Rudenājs

Svētdien, 19. oktobrī, pulksten 10:00 - Dievkalpojums, kam sekos Rudens sarīkojums "Rudenājs" Jonkeru baznīcā. Iespēja iegādāties gaumīgus rokdarbus, rotaslietas un gleznas (T. Laiviņa, A. Mangulis, I. Ziemiņa); latvisku maizi, pīrāgus un citu (T. Apsīte). Ēdienkartē cūkgaļa, desas, alus. Saldajā - debesmannā! Latviska mūzika. Informācijai rakstiet: Baibai Kļaviņai vai zvaniet tel. (201) 288-4917.

Puccini opera Manon Lescaut

Svētdien, 19. oktobrī, pulksten 13:00 - Filmas izrāde no Džakomo Pučiņi operas "Manon Lescaut" izrādi Londonā, ar Kristīne Opolais dziedot titula lomu, Peter Jay Sharp Theatre at Symphony Space, 2537 Broadway at 95th Street, New York, NY 10025-6990. Apraksts angliski: Symphony Space in partnership with WQXR (105.9 FM www.wqxr.org) is proud to present Royal Opera House Cinema, featuring screenings of repertoire favorites in high definition. This early Puccini masterpiece made a welcome return to Covent Garden last season after an absence of over 20 years, in a new production by Jonathan Kent under the baton of Music Director Antonio Pappano. The exciting Latvian soprano Kristine Opolais sings the title role. A consummate Puccini soprano, Opolais caused a sensation as Madama Butterfly in 2011, and with Manon Lescaut, the bold but impressionable heroine, we will see a very different side of her character. She is matched in star power by Jonas Kaufmann as her lover, Des Grieux, and Christopher Maltman as her cynical brother Lescaut. This was a much anticipated new production, and Kent’s vision of a young girl who faces temptation in the big city surely resonates with today’s audience. This production was recorded in June of 2014. (Approx. Runtime 3 hours). There will be a live interview with opera expert Fred Plotkin at intermission, moderated by Naomi Lewin. Tickets and information: www.symphonyspace.org/event/8532/Film-Music/manon-lescaut.

St Andrew Lutheran Church, Parsippany NJ

Svētdien, 19. oktobrī, pulksten 13:30 - Dievkalpojums, kam sekos siltas pusdienas, St Andrew Lutheran Church, 335 Reynolds Avenue, Parisippany, NJ 07054. Uz pusdienām lūgts pieteikties pie Guntas Ģigas tel.: (908) 612-4889. Kā tikt - apciemojiet St Andrew vietni: www.ELCAAndy.org.

Inga Slubovska & Agnese Eglina

Ceturtdien 23. oktobrī pulksten 19:30 - Koncerts: Inga Šlubovska - soprāns, Latvijas Nacionālās opera soliste, un Agnese Egliņa - Klavieres, Igauņu namā. Programmā būs latviešu komponistu skaņdarbi un operu ārijas. "Inga Šļubovska (...) valdzina ar soprāna spodrumu un īstas prīmas tehniku, kas ir apbrīnas vērta." - Inese Lūsiņa (Diena, 2014. g. 3. okt.) Ieeja $25, bērniem līdz 14 gadu vecuma ieeja brīva. Rīko Ņujorkas latviešu organizāciju padome (Ņ.L.O.P.). Koncertu tūri ASV organizē Latviešu Kultūras biedrība “TILTS” un sponsorē Amerikas Latviešu Apvienība. Informācijai rakstiet Baibai Pinnei vai zvaniet (917) 270-4786.

Laila Robins - Regular Singing

Ceturtdienās no 16. oktobrim līdz 6. novembrim pulksten 22:00 - PBS Televīzijas raidījumi, kur Amerikas latviešu aktrise Laila Robiņa spēlēs Richard Nelson-a lugās. Apraksts angliski: Thursdays Oct. 16 to Nov. 6 at 22:00 - Latvian American actress Laila Robiņš will appear in broadcasts of Richard Nelson’s series of four plays about the Apple family on PBS' 'Theater Close-up'. These plays were performed at the Public Theater in New York from 2010 to 2013. Laila Robins appears in all the plays, set in the Apple family's home in Rhinebeck, NY, portraying Marian Apple. The plays and their broadcast dates on New York city area PBS stations are:
That Hopey Changey Thing (2010)
 WNET channel 13: Thu. Oct. 16 at 22:00, repeats Sun. Oct. 19 at 22:30 and early Tue Oct. 21 at 03:30;
 WLIW channel 21: Mon. Oct. 20 at 22:30;
Sweet and Sad (2011)
 WNET channel 13: Thu. Oct. 23 at 22:00, repeats Sun. Oct. 26 at 22:30 and early Tue Oct. 28 at 03:30;
 WLIW channel 21: Mon. Oct. 28 at 22:30;
Sorry (2012)
 WNET channel 13: Thu. Oct. 30 at 22:00, repeats Sun. Nov. 2 at 22:30 and early Tue Nov. 4 at 03:30;
 WLIW channel 21: Mon. Nov 3 at 22:30;
Regular Singing
(2013)
 WNET channel 13: Thu. Nov. 6 at 22:00, repeats Sun. Nov. 9 at 23:00 and early Tue Nov. 11 at 04:00;
 WLIW channel 21: Mon. Nov. 10 at 23:00;
If you missed any broadcasts you can watch them online at: www.thirteen.org/topic/programs/theater-close-up.
To watch an interview with Laila Robins about the plays visit: www.youtube.com/watch?v=D9jikFtJqJE.

Edīte Grinbergas izstāde

No ceturtdienās 30. oktobra līdz piektdienai 21. novembrim - Vācijas latvietes Edītes Grīnbergas gleznu izstāde, Mimi Ferzt galerijā, 81 Greene Street, New York, NY 10012. Tel. (212) 343-9377. Apraksts, attēli, darba laiks, kā tikt un cita informācija atrodama: www.MimiFerzt.com, un lapā "Mimi Ferzt Gallery" Facebook-ā: Facebook.

Baltoween 2014

Piektdien 31. oktobrī pulksten 20:00 - Baltoween Baltiešu Helovīns / Budēļi, Igauņu namā. Apraksts angliski: DJ Brandon Grizzly starting at 22:00. Photographer Chris Nigul will be taking photos of the costumes. Best costume will receive a prize. Admission non-Estonian House members $20, members $15. For directions visit: www.EstonianHouseNewYork.com.
Follow the event "Baltoween"on Facebook: Facebook.

NOVEMBRĪ 2014:

Flea Market / Utenis

Sestdien, 1. novembrī no pulksten 10:00 līdz 15:00 - Utenis (lietoto mantu tirdziņš) Jonkeru baznīcā. Lūdzu noziedojiet (tagad - negaidiet līdz dienai kad notiek utenis) viegli lietotas drēbes, mantas, virtuves piederumus, spēļu un citas bērnu mantas, elektroniku. Iztukšojiet skapjus, bēniņus un garāžu! Atlikums par labu Bronksas latviešu skolai (kas sanāk Jonkeros) un Draudzes Ziemeļu novadam. Mantas var ziedot utenim kamēr satiekas skola sestdienās no pulksten 9:30 līdz 13:30, vai citos laikos sarunājot ar baznīcas pārvaldnieci Viju Valdmani, e-pasts: ancitis@optonline.net, tel. (914) 476-4787. Ir arī lūgts brīvprātīgiem sazināties ar Lauru Zamuru, e-pasts: klzamurs@aol.com, tel. (516) 628-1465, lai dienās pirms uteņa sakārtot drēbes un mantas, kā arī ar palīdzēt ar pārdošanu uteņa dienā.

Rota in the Catskills

Sestdien, 1. novembrī - “A Slice of Home” – an Old World Style Eastern European Dinner Party, Rotā (Katskilos). Apraksts angļu valodā: Rota is pleased to announce that we’ll be teaming up with our good friends and family Tamas Szabev, Krista Doyle and Ieva Doyle to offer you a wonderful night of Old World style Eastern European food and merriment! Come visit Rota’s rustic mountain house, enjoy the scenic late autumn views and break bread with friends new and old! We plan to offer outdoor activities during the day time hours (weather permitting), and for supper we will serve up a three-course meal paired with imported Eastern European wine. Later on, the bar will be open downstairs with refreshments, music, and games. Stay tuned for the final menu as planned and prepared by Tamas, Krista, and Ieva – coming soon!! Tickets for this event will be limited, so please RSVP in advance. Room reservations and dinner RSVPs can be made online using the Reservation Request via www.rotalodge.org (please note the number of people in attendance and number of rooms needed for your party) – or by calling Andra at (518) 589-9878.
Sekojiet sarīkojumam (event) "“A Slice of Home” – an Old World Style Eastern European Dinner Party" Facebook-ā: Facebook.
Sekojiet grupai (group) "Rota Lodge" Facebook-ā: Facebook.

Beidzās Vasaras laiks

Vasaras laiks beidzās svētdien 2. novembrī pulksten 02:00
 - grieziet pulksteņus stundu atpakaļ.

Latvijā vasaras laiks beidzās oktobra mēneša pēdējā svētdienā.

Seafarers and International House

Sestdien, 8. novembrī pulksten 14:00 - Dievkalpojums Manhetenā, Seafarers & International House, 123 East 15th Street, New York, NY 10003. Dievkalpojumam sekos saviesīgā stunda Shades of Green Pub & Restaurant, 125 East 15th Street (tieši blakus Seafarer's - apciemojiet: www.ShadesOfGreenPub.com). Ceļa norādījumiem uz Seafarers & International House aplūkojiet: www.sihnyc.org. Visi laipni ielūgti uz šo dievkalpojumu, ko rīko Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Informācijai par Ņujorkas draudzes dievkalpojumiem un sarīkojumiem Jonkeros (Yonkers, NY), Salā (Long Island, NY), Ņudžersijā un citur apciemojiet: www.NYDraudze.org. Jautājumi? - Rakstiet Andrejam Lazdam, vai zvaniet viņam tel. (646) 228-1184.

Latvijas Saulīte - kokarde Daugavas Vanagi Emblēma

Sestdien, 8. novembrī, pulksten 15:00 - Lāčplēšu dienai veltīts mūzikas un dzejas pēcpusdiena – “Latvija rudens gaismā”, DV Namā. Uzstāsies flautiste Agite Arista no Bostonas, pianiste Kristīne Griffin, no Floridas un dzejniece Dace Micāne-Zālīte no Bostonas. Programmā: Daces Micānes-Zālītes dzeja; Alfrēda Kalniņa, Mārītes Dombrovskas, Jāņa Mediņa un Pētera Vaska kamer mūzika flautai un klavierēm. Pēc koncerta būs iespēja iegādāties D. Micānes-Zālītes grāmatu "Vāveru gane" ar autores autogrāfu. Ieeja pret ziedojumiem sākot ar $20, bērniem līdz 12 gadu vecuma ieeja brīva. Uzkodas un atspirdzinājumi par atsevišķu samaksu. Visi laipni ielūgti.
Sekojiet notikumam ( event) "“'Latvija rudens gaismā' - Lāčplēša dienai veltīta dzejas un mūzikas pēcpusdiena" Facebook-ā: Facebook.

Connecticut

Sestdien, 8. novembrī, pulksten 16:00 - Konektikutas latvieši satikšanās, Iielūgums (angliski) seko: Attention all Connecticut Latvians! Sveiks! Please join us to relax with old friends and to meet new ones! All Latvians and Latvian wannabes who live or work in Connecticut are invited for some delicious Latvian food and drink. Saturday, November 8 at 4pm. Party held at the home of Anne Treimanis, hosted by Anda Cumings, Nadeen Csakany, and Anne Treimanis. This is an intergenerational event so please bring your parents and children. Contact us for directions, tell us if you want to contribute your favorite Latvian dish and RSVP to: attorneytreimanis@gmail.com. Visu labu, Anda, Anne, & Nadeen

Latvijas Saulīte - kokarde

Otrdien, 11. novembrī - Lāčplēšu diena. Latvijas brīvības cīņās kritušo piemiņas diena. 1919. gadā šajā datumā Latvijas armija atbrīvoja Rīgu no Bermontiešiem.

Latvia Independence Day Celebration

Sestdien 15. novembrī, pulksten 14:00 - Latvijas Valsts Svētku Akts, Jonkeru baznīcā.
Ņujorkas latviešu organizāciju padome un Latvijas Pastāvīgā pārstāvniecība Apvienoto Nāciju Organizācijā Ņujorkā laipni aicina Jūs pagodināt ar savu klātbūtni 18. novembra aktu Ņujorkā.
Programmā: Svētku uzrunu teiks Anita Bataraga, Amerikas latviešu apvienības (ALA) valdes priekšsēde; kam sekos koncerts: Aija Rēķe - vijole, Svens Skrīveris - vijole, Sintija Stūre - klavieres. Programmā latviešu un citu komponistu kamermuzika. Pēc akta pieņemšana un sadraudzības pēcpusdiena baznīcas lejas zālē ar uzkožamiem un dzeramiem.
PASŪTIET BIĻETES: Ieeja $30 pie durvīm bet līdz 10. novembrim varēs pasūtīt biļetes par $25, vai labvēļu biļetes par $75 (skatiet zemāk). Bērniem līdz 14 gadiem un latviešu skolas skolniekiem ieeja brīva. Biļetes var pasūtīt, pievienojot sev adresētu aploksni ar pastmarku, kopā ar samaksu (čeki rakstāmi uz "Council of American Latvian Orgs. of N.Y., Inc."), no
Imanta Kalnina
42 Hackensack Street
Wood Ridge, NJ 07075.
Lūdzu norādiet skaidri cik un kādas (parastās vai labvēļu) biļetes vēlaties pasūtīt. Labvēļu biļetēm norādiet vārdu, vai vārdus, ko ierakstīt programmā.
LŪDZAM KĻŪT PAR Ņ.L.O.P. LABVĒLI!
Laipni lūdzam Jums atbalstīt latviešu kulturālos un izglītības pasākumus iegādājot Labvēļu biļetes Valsts svētku aktam Ņujorkā!
Jūsu ziedojums ļoti palīdzēs Ņujorkas latviešu organizāciju padomei (ŅLOP) turpināt rīkot Ņujorkas un tās apkārtnes latviešiem teātra izrādes, koncertus un citus kulturālos sarīkojumus. Šie sarīkojumi ne vien iepriecina mūsu sabiedrību, bet dod iespēju māksliniekiem no Latvijas uzstāties ārzemēs un paplašināt savu vērienu. Sadarbībā ar Latviešu kultūras biedrību TILTS un Amerikas latviešu apvienību, ŅLOP ir devis iespēju Ņujorkas publikai baudīt Raimonda Staprāna lugu “Gūsteknis pilī”, Anšlava Eglīša “Bezkaunīgie veči”, Māras Ķimeles lugu "Parīze - Rīga - Parīze" un koncertuzvedumu “Pasakas par ziediem”. Dārgo ceļu, ASV vīzas iegāde, un citu izdevumu dēļ, ne vienmēr var visus izdevumus segt tikai ar ieejas maksām. ŅLOP arī ziedo kulturāliem, izglītības un jaunatnes audzināšanas pasākumiem, kā Ņujorkā tā ārpus tās un pat Latvijā. Tādēļ lūdzu apsveriet iespēju kļūt par labvēli.
Jūsu ziedojums Valsts svētku aktam atbalstīs latviešu kultūru, izglītību un jaunatni visu gadu!

Priedaine - NJ Latviiešu Biedrība

Svētdien 16. novembrī, pulksten 13:00 - Latvijas Valsts Svētku Akts, Priedainē NJ. Informācija sekos. Informācijai apciemojiet: www.priedaine.com.

Latvijas karogs

Otrdien, 18. novembrī - Latvijas Valsts Svētki.

Latvijas karogs

Otrdien, 18. novembrī pulksten 11:00 - Latvijas Valsts Svētki, St Andrew Lutheran Church, 335 Reynolds Avenue, Parisippany, NJ 07054. Dievkalpojums, kam sekos programma ar Jāņa Mažeika, LR vēstnieku ANO Ņujorkā, uzrunu. Kā tikt - apciemojiet St Andrew vietni: www.ELCAAndy.org.
Apciemojiet lapu "NJ Novads" Facebook-ā Facebook.

ALJA Kongress Seattle ALYA logo

SIETLĀ VAŠINGTONAS ŠTATĀ: No trešdienas, 26. novembra (vakara) līdz svētdienai, 30. novembrim - Amerikas latviešu jaunatnes apvienības (ALJA) gadskārtējais Kongress Seattlā, WA. Informācijai apciemojiet: www.SeattleKongress2014.org un www.alja.org. Sekojiet sarīkojumam (event) "ALJAs Kongress Sietlā" Facebook-ā: Facebook.

DECEMBRĪ 2014:

Ziemassvētku tirdziņš Daugavas Vanagi Emblēma

Sestdien 6. decembrī, no pulksten 12:00 līdz 17:00 - (Daugavas) Vanadžu Ziemassvētku tirdziņš, DV Namā. Iesāciet Ziemassvētku iepirkšanos, baudiet latviskas pusdienas, nogaršojiet latviešu alu neformālā vidē kur varēsiet iepazīties ar citiem latviešiem Ņujorkā. Šajā tirdziņā varēsiet iegādāties latviešu un latviskas dāvanas: rotas, keramikas, grāmatas, kartītes, kalendārus, un latviskus gardumus: piparkūkas, putraimdesas, pīrāgus, zirņus, medus, rupjmaizi utt. Būs izvēle no produktiem kas importēti no Latvijas, to skaitā Laima šokolādes.
Ņujorkas DV Klubs Jūs gaida! Nama lejas stāvā ir omulīgs klubs ar kamīnu - ko iekurināsim - bārs, un galdiņi, pie kā varēsiet apsēsties un pusdienot. Bārs piedāvā Latvijas alu - vairākas šķirnes Aldari. Pusdienās piedāvās desas & cisiņas ar kāpostiem & kartupeļu sacepumu, putraimdesas ar dzērveņu ievārījumu, zirņus ar speķa krikumiem, galertu, ābolu maizes un citus cepumus. Visi laipni ielūgti! Palieciet kādu laiku, bārs paliks vaļā vēl kādu laiku pēc 5-iem ppd.
Plašākai informācijai rakstiet Ņujorkas vanadžu priekšniecei: Marīja Maher.
DV Namam ir automašīnu stāvlaukums un uz to var nokļūt no Manhetenas, Bruklinas un no citurienes ar metro (Subway) maršrutiem nr. 4 Subway 4, D Subway 4, nr. 1 Subway 1, A Subway A, un ar piepilsētas vilcienu Metro North Railroad no Grand Central Terminal. Sīkāki norādījumi un karte atrodami DV Nama lapā.
Apciemojiet lapu "Daugavas Vanagi Latvian Assn New York" Facebook-ā: Facebook.

Ziemassvētku tirdziņš

Sestdien 6. decembrī, no pulksten 12:00 līdz 17:00 - (Daugavas) Vanadžu Ziemassvētku tirdziņš, DV Namā. Iesāciet Ziemassvētku iepirkšanos, baudiet latviskas pusdienas, nogaršojiet latviešu alu neformālā vidē kur varēsiet iepazīties ar citiem latviešiem Ņujorkā. Šajā tirdziņā varēsiet iegādāties latviešu un latviskas dāvanas: rotas, keramikas, grāmatas, kartītes, kalendārus, un latviskus gardumus: piparkūkas, putraimdesas, pīrāgus, zirņus, medus, rupjmaizi utt. Būs izvēle no produktiem kas importēti no Latvijas, to skaitā Laima šokolādes.
Nama lejas stāvā ir omulīgs klubs ar kamīnu - ko iekurināsim - bārs, un galdiņi, pie kā varēsiet apsēsties un pusdienot. Bārs piedāvā Latvijas alu - vairākas šķirnes Aldari. Pusdienās piedāvās desas & cisiņas ar kāpostiem & kartupeļu sacepumu, putraimdesas ar dzērveņu ievārījumu, zirņus ar speķa krikumiem, galertu, ābolu maizes un citus cepumus. Visi laipni ielūgti! Palieciet kādu laiku, bārs paliks vaļā vēl kādu laiku pēc 5-iem ppd.
Plašākai informācijai rakstiet Ņujorkas Vanadžu priekšniecei: Marīja Maher.
DV Namam ir automašīnu stāvlaukums un uz to var nokļūt no Manhetenas, Bruklinas un no citurienes ar metro (Subway) maršrutiem: nr. 4 Subway 4, D Subway 4, nr. 1 Subway 1, A Subway A, un ar piepilsētas vilcienu Metro North Railroad, Hudson Line no Grand Central Terminal. Sīkāki norādījumi un karte atrodami DV Nama lapā.
Apciemojiet lapu "Daugavas Vanagi Latvian Assn New York" Facebook-ā: Facebook.

Latvijas karogs dzeloņdrātīs

Svētdien, 7. decembrī - 1937.-1938. gada genocīda pret Krievijas latviešiem upuru piemiņas diena (Latvijā: Pret latviešu tautu vērstā totalitārā komunistiskā režīma genocīda upuru piemiņas diena). Ar 1998. gadā Saeimā pieņemto likumu, katra gada decembra mēneša pirmā svētdienā godina Krievijā dzīvojošos latviešus, kas cieta no Staļina terora 1937.-1938. gadā. (Skat. arī 25. martu, 14. jūniju un 4. jūliju.)

Ziemassvētku tirdziņš Salas baznīcā

Svētdien, 7. decembrī, pulksten 10:30 - Dievkalpojums Salas baznīcā, kam sekos Ziemsvētku tirdziņš lejas telpās. Būs pusdienas, izloze, tirdziņš, kurā varēs iegādāties Salas dāmu komitejas gatavotos gardumus – piparkūkas, pīrāgus, rudzu maizi, dzeltenmaizi, putraimdesas, Jāņu sieru, galertu. Būs arī pelēkie zirņi, Laimas šokolādes, grāmatu un daiļamatniecības galds. Visi laipni aicināti. Sīkākai informācijai rakstiet: Ilzei Beiniķei.

Ziemassvetku Eglite

Sestdien, 13. decembrī pulksten 14:00 - Bronksas (Jonkeru) un Ņudžersijas latviešu skolu kopējā "Eglīte" Jonkeru baznīcā. Skolas uzvedums; Svētku mielasts; Atspirdzinājumi; Ciemošanos ar Ziemassvētku vecīti. Apciemojiet vietni www.NJSkola.org un Facebook-ā lapas "Jonkeru Latviešu Pamatskola" Facebook un "Latvian School of New Jersey" Facebook.

Advent Concert 2014

Svētdien, 14. decembrī pulksten 10:00 - Ņujorkas latviešu koŗa Adventes koncerts Jonkeru baznīcā. Pirms koncerta notiks svētbrīdis. Programmā: Ilona Rupaine „Dievmātes liliju dārzs” pirmatskaņojums; Ingmārs Zemzaris „Imanuel, Tu Augstais Dievs”; Valdis Zilveris „Zvaigžņu gaismā”; Kārlis Lācis „Ziemassvētku kantāte”. Piedalās Ņujorkas latviešu koris, Bronksas kamerorķestris, solisti, Andrejs Jansons un Laura Padega Zamura - diriģenti. Visi laipni aicināti uz koncertu un uz Adventa azaidu! Ieeja $25.- un bērniem līdz 13.g.v. ieeja brīva. Svētku tirdziņā varēsiet iegādāties skaistas dāvanas. ŅLK tvartus, Draudzes Ziemeļu novada dāmu komitejas grāmatgalda veltes. Būs izvēle no citiem tirgotājiem. Maize, pīrāgi, našķi!
Rīko New York Latvian Concert Choir, Inc. Atbalsta New York State Council on the Arts (NYSCA). Informācijai: www.nylatvianconcertchoir.org, rakstiet Aijai Pelšei, zvaniet: tel: (516) 433-4137. Facebook-ā apciemojiet lapu "New York Latvian Concert Choir" Facebook un sekojiet notikumam (event) "Adventa Koncerts" Facebook.

Seafarers and International House Ziemassvetku Eglite

Sestdien, 20. decembrī pulksten 14:00 - Ziemassvētku Dievkalpojums Manhetenā, Seafarers & International House - kapelā, 123 East 15th Street, New York, NY 10003. Sekos Iekšpilsētas novada eglīte Seafarer's sabiedriskās telpās. Baudiet ciemošanās ar pīrāgiem, uzkodām, karstvīnu un atspirdzinājumiem. Ceļa norādījumiem uz Seafarers & International House aplūkojiet: www.sihnyc.org. Visi laipni ielūgti uz šo dievkalpojumu, ko rīko Ņujorkas latviešu ev. lut. draudzes Iekšpilsētas novads. Informācijai par Ņujorkas draudzes dievkalpojumiem un sarīkojumiem Jonkeros (Yonkers, NY), Salā (Long Island, NY), Ņudžersijā un citur apciemojiet: www.NYDraudze.org. Jautājumi? - Rakstiet Andrejam Lazdam, vai zvaniet viņam tel. (646) 228-1184.

Ziemassvētku dievkalpojumi Nujorkas latviešu ev. lut. draudzē

Priecīgus Ziemassvētkus!

Trešdien, 24. decembrī, pulksten 18:00 - Ziemassvētku vakara Dievkalpojumi, Jonkeru baznīcā, un Salas baznīcā.

Ceturtdien, 25. decembrī, pulksten 11:00 - Ziemassvētku dienas Dievkalpojums Istoranžas, NJ baznīcā. Sekos pakavēšanās ar atspirdzinājumiem un pīrāgiem.

Alek Shrader

Trešdien, 31. decembrī, pulksten 18:55 - The Met Opera's "Listen Live on the Web" tiešraide ar Franz Lehar's The Merry Widow, kur Amerikas latviešu tenors Alek Shrader dzied 'Camille de Rosillon' lomu. Lai noklausīt operu apciemojiet: www.metopera.org/stream.aspx.

Sarīkojumu saraksta beigas

Lūgumi, ziņojumi un ziņas

DV nama programmas aptauja

Brīvās formas aptauja par to ko vēlaties redzēt Ņujorkas Daugavas Vanagu namā.

Paldies visiem, kas ieradās uz Ziemassvētku tirdziņu Daugavas Vanagu (DV) namā, Bronksā, sestdien 2014. g. 6. decembrī. Bijām ļoti iepriecināti redzēt ne tikai “vecos draugus”, bet arī vairākus, kas apciemoja DV namu pirmo reizi. Vēlamies Jūs atkal redzēt mūsu vidū, tādēļ lūdzam arī Jums nākt ar ieteikumiem, kamēr veidojam 2015. gada DV nama programmu.

Daži jautājumi ar ko diskusiju uzsākt:
A) Kādus sarīkojumus vēlaties, lai rīko DV namā?
B) Kurās nedēļas dienās un kādās stundās Jums visērtāk sarīkojumus tur apmeklēt?
C) Vai lietojiet Twitter? Draugiem.lv? Latvieši.com? Google+? Ja ir prasība, tad nākotnē centīsimies biežāk atsvaidzināt NYLatvian lapas šajos sociālajos mēdijos.
D) Lūdzam izteikties par jebkuru jautājumu vai rūpi, lai palīdzētu veidot vēl aizraujošāku, interesantāku un pievilcīgāku Ņujorkas latviešu sabiedrību!

Piedalīties aptaujā (lūdzam atbildēt līdz piektdienai 19. decembrim):
1) Sūtot e-pastu: DV@NYLatvian.org
2) Vai Facebook-ā – Piebiedrojaties grupai www.facebook.com/groups/nylatvian.org/, atrodiet “Brīvās formas aptaujas” afišu, un pievienojiet komentāru.
Paldies par Jūsu ieteikumiem!

DV Namam ir automašīnu stāvlaukums un uz to var nokļūt no Manhetenas, Bruklinas un no citurienes ar metro (Subway) maršrutiem: nr. 4 Subway 4, D Subway 4, nr. 1 Subway 1, A Subway A, un ar piepilsētas vilcienu Metro North Railroad, Hudson Line no Grand Central Terminal. Sīkāki norādījumi un karte atrodami DV Nama lapā.
Apciemojiet lapu "Daugavas Vanagi Latvian Assn New York" Facebook-ā: Facebook.

Latvia's Radio 1 2a gs latvietis

Pusstundu garu radio programmu par ārzemju latviešiem raida svētdienās plkst 13:00 (pēc Latvijas laika).

Sākot 2012.g.11.nov. svētdienās pulksten 13:00 (pēc Latvijas laika) Latvijas Radio 1 raida pus-stundu garu programmu "21.gs.latvietis", ar sarunām par dažādām tēmām ar latviešiem, kuri dažādu iemeslu dēļ ir izvēlējušies dzīvot ārpus Latvijas.

Aprakstam un raidījuma ierakstiem apciemojiet:
 http://lr1.latvijasradio.lv/lv/lr1/raidijumi/21.-gadsimta-latvietis.

Pilnīgam programmu archīviem apciemojiet: http://LR1.LatvijasRadio.lv tad noklikšķiet "Arhīvs", tad laukumā "Atslēgvārds" ievadiet: "21. gadsimta latvietis" un noklikšķiet "Meklēt". Parādīsies saraksts ar programmu archīviem ar raidīšanas datumiem un programmas tematu. Noklikšķiet "Ķlausīties" lai noklausīties.
Latvian Passport

Sākot ar 2013. gada 1. oktobri daudzi diasporas latvieši ir tiesīgi uz dubult-pavalstniecību.

Līdz šim laikam, Latvijas likumi neļāva Latvijas pavalstniekiem reizē būt arī citas valsts pilsoņiem.. Gados pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas 1991. gadā, pieņēma izņēmumu, kas ļāva trimdā dzīvojošiem Latvijas pavalstniekiem un viņu pēcnācējiem, kas bija ieguvuši savu mītņu zemes pavalstniecību, atjaunot tiesības uz Latvijas pilsonību neatsakoties no citas valsts pavalstniecības. Bet, lai izmantotu šo iespēju, bija savas tiesības uz Latvijas pavalstniecību jāatjauno līdz 1995. gada vidum. Mazgadīgo vecākiem bija to jānokārto priekš saviem bērniem. Pēc 1995. gada šī iespēja vairs nebija izmantojama.

2013. gada 9. maijā Saeima pieņēma grozījumus, kas stājās spēkā 2013. gada 1. oktobrī, likumiem, lai pieļautu dubultpilsonību un vairums ASV un vairākās citās valstīs dzīvojošie latvieši tagad varētu būt tiesīgi iegūt Latvijas pavalstniecību reizē paturot citas valsts pavalstniecību.

Sekojošā informācija šeit uzstādīta kā pakalpojums sabiedrībai un arī lai ieinteresētu tos, kas varbūt ir tiesīgi izmantot šās iespējas, bet lūdzu ievērojiet, ka tikai tā informācija, ko saņem no oficāliem avotiem var uzskatīt par vadošu. Lūdzu kontaktējiet Latvijas vēstniecības ASV Konsulāro nodaļu Vašingtonā, DC, lai saņemtu svaigāko informāciju pirms sākiet kārtot jebkādus iesniegumus. Apciemojiet: www.latvia-usa.org.

Informācija no LATVIJAS VĒSTNIECĪBAS ASV

LATVIJAS PILSONĪBAS PIEPRASĪŠANA PĒC 2013.GADA 1.OKTOBRA

Lai pieprasītu Latvijas pilsonību Jums vispirms ir jāizvēlas viens no pamatojumiem pilsonības pieprasīšanai:

1. Trimdinieki un viņu pēcteči, kuri dzimuši (un dzims) līdz 2014.gada 1.oktobrim
Pilsonību var prasīt Latvijas pilsoņi, kuriem bija Latvijas pilsonība 1940.gada 17.jūnijā un kuri devās trimdā bēgot no okupācijas un pameta Latviju laikposmā no 1940.gada 17.jūnija līdz 1990.gada 4.maijam un minētā iemesla dēļ neatgriezās Latvijā, kā arī viņu pēcnācēji, kuri dzimuši līdz 2014.gada 1.oktobrim. Var saglabāties dubultpilsonība ar jebkuru citu valsti!

2. Jūsu dzimšanas brīdī vismaz viens no vecākiem bija Latvijas pilsonis
Šajā gadījumā Jums drīkst izveidoties dubultpilsonība ar Eiropas Savienības, Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas, Ziemeļatlantijas līguma organizācijas dalībvalsts pilsonību vai Austrālijas, Brazīlijas, Jaunzēlandes pilsonību (bērniem drīkst izveidoties dubultpilsonība ar jebkuru valsti, taču līdz 25 gadiem būs jāizdara izvēle).

3. Jūs esat etniskais latvietis vai līvs
Pieprasot pilsonību, pamatojoties ar etnisko izcelsmi, būs jākārto valodas eksāmens Latvijā! Var saglabāties dubultpilsonība ar jebkuru citu valsti!

Dokumenti, kas jāiesniedz:

1. Iesniegums ar lūgumu atzīt pa Latvijas pilsoni (būs pieejama veidlapa vēstniecības mājaslapā)

2. Personu apliecinošs dokuments (pase vai cits ID)

3. Dzimšanas apliecība (ASV dzimušajiem tā jāapliecina ar Apostille)

4. Laulības apliecība vai laulības šķiršanas dokuments (ASV izdotie dokumenti jāapliecina ar Apostille)

5. Bērnu dzimšanas apliecības (ASV dzimušajiem tās jāapliecina ar Apostille)

6. Dokumenti, kas apliecina tiesības iegūt pilsonību (skatīt zemāk redzamos sarakstus)

7. Nodevas par dokumentu izskatīšanu un pārsūtīšanu.

Dokumenti, kas apliecina tiesības iegūt pilsonību kā trimdiniekam vai tā pēctecim:

1. Trimdinieka pirmās Latvijas brīvvalsts pase vai cits dokuments, kas apliecina Latvijas pilsonību uz 1940.gada 17.jūniju

2. Rakstisks apliecinājums, ka trimdinieks pameta Latviju, glābdamies no okupācijas (vēstniecības mājaslapā tiks ievietota informācija par nepieciešamo informāciju, kas jāieraksta šajā apliecinājumā)

3. Trimdinieka pēcnācējiem - radniecību apliecinoši dokumenti ar trimdinieku.

Dokumenti, kas apliecina tiesības iegūt pilsonību pamatojoties uz faktu, ka dzimšanas brīdī viens no vecākiem bija Latvijas pilsonis:

1. Vecāka, kurš ir Latvijas pilsonis, pase

2. Dokuments par atteikšanos no tās valsts pilsonības, ar kuru nav atļauta dubultpilsonība (bērniem līdz 18 gadu vecumam nav jāatsakās no citu valstu pilsonības)

3. Dokumentārs apliecinājums, ka nav citas valsts pilsonis. Šis dokuments jāiesniedz tikai tiem, kuri pieprasa pilsonību kā Latvijas pilsoņi uz 1940.gada 17. Jūniju vai to pēcnācēji.

Dokumenti, kas apliecina tiesības iegūt pilsonību uz etniskās izcelsmes pamata:

1. Dokuments, kas apliecina priekšteču dzīvesvietu Latvijas teritorijā laika posmā no 1881.gada līdz 1940.gada 17.jūnijam

2. Radniecību apliecinoši dokumenti ar šo priekšteci

3. Dokuments, kas apliecina tautību (ja nevar pierādīt savu tautību, tad vecāku vai vecvecāku)

4. Dokuments par valodas prasmes pārbaudes nokārtošanu Latvijā.

Dokumentus var iesniegt personīgi Latvijas vēstniecībā Vašingtonā vai arī nosūtot tos pa pastu uz vēstniecību. Jāiesūta vai nu dokumentu oriģināli vai apliecinātas dokumentu kopijas. ASV izdoti dokumenti obligāti jāapliecina ar Apostilli.

Dokumentu oriģinālus vēstniecībā nokopēs un oriģinālus nosūtīs atpakaļ. Atpakaļ nosūtīšana ar US Postal Services ierakstītu sūtījumu maksā 10 USD, ar Federal Express 30 USD. Kopijas vispirms jāapliecina notariāli (Public notary) un tad vēl Office of the Secretary of State jāuzliek Apostille. Dokumenti pa pastu jāsūta: Embassy of Latvia, 2306 Massachusetts Avenue NW, Washington DC 20008.

Pilsonības pieprasījuma dokumenti tiks pārsūtīti uz Latviju Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, kura ir atbildīgā institūcija pilsonības lietās. Jūs iesniegtie dokumenti tiks izskatīti likumā noteiktajā laikā (viena mēneša laikā Latvijas pilsoņu bērniem, četru mēnešu laikā trimdiniekiem un viena gada laikā etniskajiem latviešiem un līviem). Gadījumā, ja nebūsiet iesūtījuši visus nepieciešamos dokumentus, tad pilsonības piešķiršanas process var tikt pagarināts līdz brīdim, kad tiek iesniegti visi nepieciešamie dokumenti.

Ja Jums ir kādi papildus jautājumi, lūdzam Jūs meklēt atbildes vēstniecības mājas lapā www.latvia-usa.org. Ņemot vērā ārkārtīgi lielo interesi par pilsonības iegūšanu, brīdinām, ka vēstniecības atbildes uz e-pastā iesūtītiem jautājumiem var prasīt ilgāku laiku nekā parasti.

Informācija ir sagatavota 19.09.2013 un var mainīties pēc Ministru Kabineta noteikumu pieņemšanas!!!

Informācija no LATVIJAS KONSULĀTA ŅUJORKĀ

Kopš mūsu pēdējā paziņojumu ir pienākusi jauna informācija par dubultpilsonības pieteikšanās jautājumu un arī izmanītas dažas PLMP mājas lapas saites (kur tagad arī ir informācija pieejama angļu valodā). Te ir īss paziņojums no Latvijas vēstniecības Vašingtonā –

Latvijas vēstniecībā ASV ir saņemts liels skaits informācijas pieprasījumu par dubultpilsonību. Tāpēc šobrīd mēs Jums nosūtam tikai vispārēju informāciju par personu loku, kuras var pieteikties dubultpilsonībai, un pilsonības pieprasīšanas kārtību (skatīt pielikumu).

Vairāk informāciju meklējiet šeit PLMP mājas lapā:
www.pmlp.gov.lv/lv/sakums/pakalpojumi/pilsonība/dubultpilsonība-un-pilsonības-reģistrācija/pilsonības-reģistrācija/

Ja Jūs izvēlaties nosūtīt dokumentus uz Latvijas vēstniecību ASV to tālākai pārsūtīšanai uz Latviju, tad Jums ir jāpievieno samaksa 60 USD money order formā (payable to Embassy of Latvia).

Ja sūtāt uz vēstniecību dokumentu oriģinālus, tad pievienojiet papildus 10 USD par dokumentu atpakaļ nosūtīšanu ar US Postal Services ierakstītu sūtījumu (Certified mail) vai arī pievienojiet 30 USD par dokumentu oriģinālu nosūtīšanu ar Federal Express.

DUBULTPILSONĪBAS PIEĻAUJAMĪBA
www.pmlp.gov.lv/lv/sakums/pakalpojumi/pilsoniba/dubultpilson%C4%ABba-un-pilson%C4%ABbas-re%C4%A3istr%C4%81cija/dubultpilsoniba/dubultpilsonibas-pielaujamiba.html

PILSONĪBAS REĢISTRĀCIJA
www.pmlp.gov.lv/lv/sakums/pakalpojumi/pilsoniba/dubultpilsonība-un-pilsonības-reģistrācija/pilsonības-reģistrācija/

LR vēstniecība ASV
www.mfa.gov.lv/lv/usa/consular/

Latvijas konsulāts Ņujorkā
Daris G. Delins - Goda konsuls
Tel: 1-646-230-0590
Fax: 1-646-230-0591
E-pasts: info@latvia-newyork.org
Vietne: www.latvia-newyork.org

Beigas šī gada Archīvam