"Piedalieties...!" Archīvs


 

Ņujorkas latviešu sabiedrības Kalendārs

Piedalieties mūsu Ņujorkas latviešu sabiedrībā!

Ņujorkā, Ņudžersijā un Konektikutā mājo enerģiska Amerikas latviešu sabiedrība ar daudzām ilgstošām nodarbībām. Laipni lūdzam mums piebiedroties. Noklikšķiet sekojošo sarakstu vai lejupšķiršanas taustiņu lai lasīt par visām nodarbībām.

Dievkalpojumi:

Sarakstā nav visi Ņujorkas latviešu evaņģeliski luteriskā draudzes dievkalpojumi bet to informāciju variet atrast www.nydraudze.org.

Ņujorkas latviešu katoļu draudze, savā pilnsapulcē 2005. gada 28. augustā, nolēma savu darbību izbeigt jo draudzes locekļu skaits ir ļoti samazinājies.

Latviešu skolas darbojas no septembra līdz maijam vai jūnijam:

Bronksas skola, Jonkeru baznīcā, sestdienās no pulksten 09:15 līdz 13:45.Plašakai informācijai rakstiet Laurai Zamurai vai zvaniet: (516) 922-8338

Longailendas skola, Salas baznīcā, svētdienās no pulksten 09:00 līdz 13:30. Plašākai informācijai rakstiet:  Zaigai Dūdarei-Candela vai zvaniet (631) 294-7299.

Ņudžersijas skola, sestdienās, no pulksten 09:45 līdz 14:00, Christ Church skolas telpas, 66 Highland Avenue, Short Hills, NJ. Tiek veidota jauna spēļu grupa bērniem no 2 līdz 4. Plašākai informācijai apciemojiet:  www.njskola.org vai rakstiet: Ilze Kancānei, vai Lindai Zālītei.

Bruklinas skola, divas reizes mēnesī, sestdienās Bruklinas draudzes namā. Informācijai apciemojiet:  www.centrelv.com/skola.aspx vai rakstiet Ilonai Vilciņai vai zvaniet: (718)-332-7510.

Latvian Scouts symbolLatvian Girl Guides symbolLatviešu skauti un gaidas:

Ņujorkas latviešu Rīgas 90. skautu un Zilā kalna 4. gaidu vienības ir sadalītas divās grupās. Viena notur nodarbības parasti divreiz mēnesī, sestdienās, no 14:00 l;īdz 15:30, pēc latviešu skolas Sumitā, NJ (skat "Ņudžersijas skola" augšā). Otrā grupa notur nodarbības mazliet retāk, pēc latviešu skolas Salas baznīcā. Sīkākai informācijai par skautiem rakstiet Intai Šķiņķei un par gaidām rakstiet Kristīnei Putenei. Skat kalendāru priekš (zemāk) priekš citiem sarīkojumiem, kā ari priekš nedēļas nogales un vasaras nometnēm. 

NY Latvian Concert Choir LogoŅujorkas latviešu koris

Ņujorkas latviešu koris aicina jaunus dziedātājus i sirdī, i vaigā pievienoties korim. Lielākā daļa mēģinājumi notiek Jonkeru baznīcas telpās pulksten 11:15 tūdaļ pēc svētdienas dievkalpojuma. Lūdzu sazinies ar Andreju Jansonu (201) 201-944-1273 vai Lauru Zamuru (516) 628-1465. Arī lūdzu aplūkojiet www.nylatvianconcertchoir.org. Koris ir atsācis intensīvus mēģinājumus 2007.gada posmam, lai sagatavotu vairākas programmas.. 2008.gads būs tikpat interesants. Sīkākai informācijai sazināties ar koŗa priekšnieci Aiju Pelši vai zvanot (516) 935-0967.

Tautas deju kopas Jumis logoTautas deju kopas Jumis mēģinājumi:

Ņujorkas latviešu tautas deju kopas, Jumis, mēģinājumi parasti notiek ceturtdienās. Visi ir ielūgti, ar vai bez pieredzes tautas deju dejošanā. Lai uzzinātu kur notiek mēģinājumi un iegūt citu informāciju rakstiet: deja@jumis.org vai zvaniet Kristīnei Varik (917) 951-4767 vai Andrim Krūmkalnam (212) 744-2970 un apciemojiet www.jumis.org .

Gleznas p;ardošanā DV namāGleznas pārdošanā DV namā.

Noklikšķiet, lai lasīt vēl.


ALA Kultūras vērtību krātuve DV namā.ALA Kultūras vērtību krātuve Priedainē Ņudžersijā.

Noklikšķiet, lai lasīt vēl.

 


NATO KarogsAmerikāņu zaldāti nes Baltijas karogus Baltā nama NATO paplašināšanas ceremonijā 2004. gadāAtbalstiet Baltiešu un Baltijas valstu intereses pie ASV valdības iestādēm!

ASV dzīvojošo latviešu spiediens vēl vajadzīgs, lai aizstāvētu Latvijas un latviešu intereses pie ASV valdības. To skaitā ASV atbalsts Baltijas militārām vajadzībām. Lūdzu aplūkojiet www.alausa.org , www.jbanc.org & www.bafl.com. Skat arī ALA Infogrammu zemāk.

Atbalstiet pieminekli Komunisma upuriem Vašingtonā, DC.

Lūdzu apciemojiet: www.victimsofcommunism.org

A.L.A. Infogramma:

Lūdzu apciemojiet www.alausa.org .

Lūgums palīdzēt Mārcim Braunfeldam un viņa ģimenei.

Braunfelda ģimene ir bijusi iecienīta un iemīļota sastāvdaļa no Ņujorkas latviešu sabiedrības ilgāk nekā trīs paaudzes. Kā daudzi no jums jau ziniet Mārcim ir atgriezies smadzeņu audzējs, ko it kā izārstēja pirms gadiem. Viņš bija pašnodarbināts un vienīgais savas ģimenes naudas pelnītājs bet tagad Mārcis nespēj strādāt. Tie, kas to spēj atļauties ir lūgti palīdzēt ar ziedojumiem, lai Mārča ģimene varētu segt ārstniecības un citus izdevumus. Šim mērķim ir dibināts fonds:
Braunfelds Medical Fund
c/o Taupa Lithuanian Federal Credit Union
P.O. Box 95
South Boston, MA 02127
Tel. (617) 269-1450
Lai aizrakstīt vēstuli Mārča ģimenei un lai lasīt ziņas kā viņam iet lūdzu apciemojiet www.carepages.com Lai pieslēgtos Braunfeldu ģimenes lapai jums būs jāuzstāda profils, bet šis process ilgst mazāk kā piecas minūtes, tādēļ neļaujiet šim šķērslim jūs atbaidīt.

The Soviet Story

Veicināsim filmas The Soviet Story izrādes PBS mūsu vietējās PBS televīzijas stacijās

2009.g. 11.oktobrī visām ASV PBS (Public Broadcasting System) televīzijas stacijām būs pieejama Edvīna Šnores apbalvotā dokumentālā filma „The Soviet Story” (Padomju stāsts).

Filmas izdevējs, ņujorkietis Daris Dēliņš ziņo: „Esam sasnieguši vēl vienu nozīmīgu punktu filmas izplatīšanā. Caur PBS izdevēju NETA (National Educational Telecomunications Association) filma būs pieejama 172 NETAs biedriem, kas apkalpo 340 PBS televīzijas stacijas visā ASV. Katrai stacijai būs iespēja filmu izrādīt savā pilsētā vai štatā. Jau pirms NETA uzņēmās filmas izplatīšanu, no apmēram 100 PBS stacijām kas bija filmu noskatījušīes saņēmām ļoti pozitīvu reakciju. PBS ir ļoti izvēlīga attiecībā uz filmu atlasi. Tādējādi „The Soviet Story” pieņemšana  izplatīšanai NETA PBS staciju tīklā ASV ir vērā ņemams atbalsts filmas izplatīšanai Rietumos.”

Pirmā PBS stacija kas filmu izrādīs būs WDSC 15 Daytona Beach, Florida, 15.oktobrī ,plkst 21:00. WHYY 12 (Pennsylvania) izrādīs filmu 20.novembrī. Citas PBS stacijas, kas paudušas interesi filmu izrādīt, ir: KAET 8, Phoenix, Arizona;  KPBS 15, San Diego, California;   WEDU 13, Tampa, Florida; WTIU 30  Bloomington, Indiana;  Iowa Public TV , Iowa;  MPT (Maryland Public TV), Maryland; NHPTV (New Hampshire Public TV), New Hampshire, un WNED, Buffalo, New York. Sekos vēl daudz citas.

Daris Dēliņš vēl piebilst: „Ja mēs gribam, lai katra PBS stacija ASV filmu izrāda, tad ir svarīgi viņiem rakstīt. PBS stacijas ir ļoti pretimnākošas. Viņi ņem vērā, ko vietējie skatītāji saka un prasa. Ja stacija redz, ka ir skatītāji, kas šo filmu vēlas  redzēt, tad viņi to izrādīs. Viņiem tas neko nemaksā, jo filmu viņi no NETA saņems par velti. Šī ir unikāla iespēja izplatīt un izrādīt šo nozīmīgo filmu ASV publikai, kuras lielākā daļa neko nezina par šo svarīgo vēstures periodu un tā sekām.”

Ārpus ASV pēdējos mēnešos filmu ir iegādājušās televīzijas stacijas Grieķijā (ERT), Itālijā (Fox), Polijā (TVP) un Spānijā (History Channel). Zviedrijā  nacionālais kanāls SVT filmu izrādīs š.g. 5.decembrī. Tāpat filmu jau demonstrējušas Baltkrievijas, Gruzijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Slovēnijas, un Ukrainass televīzijas.

Šī gada nogalē filmai iznāks jauns DVD izdevums, kurā būs iekļauti svešvalodu titri: baltkrievu, bulgāru, dāņu, holandiešu, japāņu, ķīniešu (‘Mandarin’), norvēģu, portugāļu, rumāņu, serbu , slovēņu, turku, un vietnamiešu valodās. Tādējādi papildus līdzšinējo 15 valdu subtitriem filma kopsummā būs tulkota 28 valodās.

Filmas mājas lapā www.sovietstory.com var lasīt vairāk par filmu. Tur arī var iegādāties filmas DVD.  Sīkāk par filmu: http://lv.wikipedia.org/wiki/Padomju_stāsts

Tautieši Ņujorkas apkārtnē lūgti rakstīt vēstules vai zvanīt 13. kanālam (WNET) un 21. kanālam (WLIW) lai mudināt šām stacijām pārraidīt filmu The Soviet Story. Ja esiet šo staciju biedri atbalstītāji vai pat tikai regulārie skatītāji tad pieminiet to faktu. Attiecīgās 13. kanāla amatpersonas ir Mr. Neal Shapiro, President and Chief Executive Officer un Mr. John Sefakis, Programming Scheduling & Acquisitions. Abiem adrese ir WNET Channel 13, 450 West 33rd Street, New York, NY 10001-2605, tel. (212) 560-1313. Ērtāk bet varbūt mazāk efektīgi ir izmantot kontakta lapu: http://www.wnet.org/about/contact/ .Attiecīgās 21. kanāla amatpersonas ir Mr. John Servidio, Acting General Manager, un Mr. David Rubinsohn, Director of Programming. Abiem adrese ir WLIW Channel 21, 450 West 33rd Street, New York, NY 10001, tel. (212) 560-8021. Ērtāk bet varbūt mazāk efektīgi ir izmantot kontakta lapu: www.wliw.org .

Vai vēlaties spēlēt šachu?

Šacha sekcija pie Ņujorkas Daugavas vanagu Sporta kopas atsāk nodarbības. Treniņi ekspertu vadībā un draudzības spēles notiek  DV Namā pēc vienošanos vakaros. Ir iespēja novietot automašīnas DV nama pagalmā. Interesentiem sīkāka informācija pie sekcijas vadītāja Dr. V. Vīksnes, talr. (718) 220-8191, jeb e-pasts vilnisv@verizon.net .

Latviešu daiļamatniecības izstrādājumi tagad pērkami United Nations Gift Centre

UN Gist Centre - A&L Mestardarbnīca "Cepļi" UN Gist Centre - Straupe

Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūras pārstāvniecība ASV ir noorganizējusi Latvijas daiļamatniecības izstrādājumu stenda izveidi United Nations Gift Center, ANO Galvenā miteklī Ņujorkā, kur var iegādāties lina, melnā & baltā māla keramikas un rotaslietu izstrādājumus no Latvijas uzņēmumiem A&L Meistardarbnīca, „Cepļi” un "V.I. Straupe". Ieeja uz United Nations Gift Centre at UN. Headquarters ir caur "visitors' entrance" pie First Avenue un 46th Street. Atvērts 7 dienas nedēļā no 9-iem no rīta līdz 5-iem ppd (slēgts nogalēs janvārī un februārī).

Ārzemēs dzīvojošo latviešu un lībiešu (līvu) aptauja

Sveicināti!
Šīs aptaujas mērķis ir noskaidrot ārvalstīs dzīvojošo latviešu/lībiešu (līvu) izcelsmes personu un Latvijas pilsoņu viedokli par iespējamo atgriešanos uz dzīvi Latvijā. Pētījuma pasūtītājs ir Latvijas Republikas Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts, un pētījumu veic izpētes un konsultāciju centrs Aksedo. Pētījuma ietvaros tiks apkopoti viedokļi no latviešu/lībiešu kopienām Amerikā, Kanādā, Vācijā, Krievijā, Lielbritānijā, Īrijā.
Tāpēc lūdzam dalīties pieredzē, kā Jūs uzturat saikni ar Latviju, un savu attieksmi par iespējamu repatriāciju/reemigrāciju uz Latviju, proti, kas to ietekmē, tai skaitā, par pastāvošajiem šķēršļiem repatriācijai un priekšlikumiem to novēršanai.
Jau iepriekš pateicamies Jums par sadarbību un laiku, ko veltāt šai aptaujai! Lūdzu noklikšķiet sekojošo saiti: http://aksedo.e-formas.lv/forms/370 .

Latvijas 90 Gadu Jubilejas Balle Izdevās Lieliski! Paldies visiem apmeklētājiem!

Balle notika piektdien 2008. gada 21. novembrī, pulksten 19:00 The 3 West Club, 3 West 51st Street (pie Fifth Avenue drusku uz ziemeļiem no Rockefeller Center), New York NY. To rīkoja Latvijas Pastāvīgā pārstāvniecība Apvienoto Nāciju Organizācijā, Latvijas Goda konsulāts Ņujorkā un Ņujorkas latviešu organizāciju padome. Te ir daži foto uzņēmumi.

Kopbilde Latvijas 90 Gadu Jubilejas Ballē 11-23-2008
Polonēze e Latvijas 90 Gadu Jubilejas Ballē 11-23-2008
Polonēze e Latvijas 90 Gadu Jubilejas Ballē 11-23-2008

No "Saulaines grāmatu klētiņa" ir iespējams pasūtīt grāmatas.

Saulaines grāmatu klētiņa ir daļa no Sv. Jāņa Draudzes Toronto lauku īpašuma Saulaine (skat.  www.campsaulaine.com) Visas grāmatas ir labvēļu ziedotas, viss darbs ir brīvprātīgi darīts un visi ziedojumi par grāmatām iet Saulaines uzturēšanai. Varam sūtīt jebkur! Ludzu atsūtiet ziņu, ja meklējiet kādu autora darbus. Grāmatu ir tūkstošiem! Kristīne Stivriņa stivrins@hotmail.com, tel. (705) 424-6226.

Beigas "Piedalieties...!" Archīvam