ALA Kultūras vērtību krātuve

ALA Kultūras vērtību krātuveAmerikas latviešu apvienības (ALA) Kultūras vērtību krātuve agrāk atrodas DV Nama trešā stāvā Bronksā, Ņujorkā. Krātuve ir bijusi pārvākta uz Priedaini, Ņudžersijā. Skat www.priedaine.org.

Lapā, ko Jūs tagad skatieties, atrodas uzņēmumi no Krātuves DV Namā pirms tās pārvākšanas.

Krātuves pastāv no 1977. gada. Tās uzdevums ir vākt un saglabāt vēsturiskus un etnogrāfiskas mantas: audumus, izšuvumus, kalumus, pinumus, ādas izstrādājumus, kokgriezumus, senas grāmatas, dokumentus, zīmējumus, foto uzņēmumus un visu to, kam sakars ar mūsu tautas dzīvi agrākos laikos un nesenā pagātnē.
ALA Kultūras vērtību krātuveKrātuve domāta ne tikai, lai etnogrāfiskas mantas savāktu un saglabātu, bet arī kā pētījumu vieta jaunajām audzēm, kur redzami pareizi darināti audumi, rotas un raksti, kas varētu būt pamatā arī laikmetīgiem darinājumiem un veidojumiem.

Krātuve pieņem nevien pareizus etnogrāfiskus darinājumus, bet arī tērpu, vai audumu fragmentus. Neviens priekšmets nav par vecu, vai novalkātu.
ALA Kultūras vērtību krātuveLaipni lūdzam tautietes un tautiešus atbalstīt krātuvi arī ar naudas ziedojumiem. Jūsu dāvinājums paliks kā latviešu dzīvās kultūras liecinieks un rosinātājs nākamām paaudzēm.

Krātuves ir Amerikas latviešu apvienības (ALA) Latviešu Institūta pasākums Daugavas Vanagu (DV) Apvienības Ņujorkā apsaimniekošanā.

Izstrādājumi un ziedojumi nododami krātuves vadītājai L. Tomass Kundzei, Telefons (732) 657-8369
12 Blue Jay Street #B
Cedar Glen West
Manchester NJ 08759-5319